Fons de Wolf slaat toe in 'Prim a ver a' Veel uitvallers bij wielerkampioenschap Jim Connors kampioen van winterbanen Avondkleding in ballroom-stijl bij Max Heymans Belgische anti-held nu vedette Marianne Knot (LZ '86) op dreef tijdens zwemwedstrijden marktberichten l^AANDAG 23 MAART 1981 SPORT e ,SAN REMO (GPD) - Jan Raas deed niet mee aan het massale sprint gevecht voor de tweede plaats in f' Milaan-San Remo. De ex-wereld- kampioen nam geen risico meer voor een ereplaats die uiteinde- c lijk toch niets anders was dan een troostprijs. Op het macadam van de Poggio en meer in het bij zonder tijdens de afdaling hier l van. had hij net als tientallen me destrijders geen verweer kunnen bieden aan de demarrage van de i. Belg Fons de Wolf. Daarom was t de pelotonsprint in het spoor van de winnaar alleen maar van be lang voor de statistiek. ..Als Henk Lubberding in de laat ste kilometers nog bij me ge weest zou zijn, had ik voor de eerste plaats kunnen strijden. Hij was er niet omdat hij eerder tij dens de finale door een massale valpartij achteruit werd gewor pen". zei de Zeeuw, die daarmee berustte in het lot dat vooral in een klassieker alleen maar de eerste plaats telt. Fons de Wolf liet met zijn geslaag- - de sprong zien dat de geschiede nis van de 'primavera' zich weer herhaalde. Alle inspanningen die gedaan werden voordat op een -■ steenworp afstand van San Re- 7 mo de beklimming van de Pog- gio plaatsvond, waren van gener lei invloed geweest. Milaan-San Remo kreeg dus opnieuw het beeld van een loterij, waaruit niettemin als steeds een sterke winnaar te voorschijn kwam. Fons de Wolf stapte met zijn victo rie op de Via Roma het rijk van de wielerkampioenen binnen. De sceptici die hem tot dusver nog niet als zodanig erkenden, moesten op de knien. Ze moes ten dat, omdat de bijna 25-jarige renner uit Breendonk onder streepte waarom hij in 1979 bij zijn entree in het gilde der pro fessionals een toekomstige ve dette is genoemd. De moeilijke aanloopperiode was vorig sei zoen reeds voorbij. De Wolf be- Sponsor Rody Hoogenboom had goed nieuws voor zijn renners. De voorinschrijving van de Ne derlandse ploeg voor de Tour de France was geaccepteerd. In mei vindt de definitieve selectie plaats. hoorde tot de uitblinkers in de klassiekers en zette de kroon op het werk in de regenachtige Ron de van Lombardije, die er mede toe bijdroeg dat hij in de Super Prestige Pernod-rangschikking (het wereldkampioenschap op punten) achter de ongenaakbare Bernard Hinault tweede werd. Het betekende voor Fons de Wolf in elk geval een veel beter seizoen, vergeleken met zijn eer ste jaar als professional toen hij het tot 14 overwinningen bracht Subliem De sublieme wijze waarop hij in de alles-of-niets slotfase van Milaan- San Remo iedereen versloeg, stond niettemin in schrille tegen stelling tot de geforceerde cere monie protocolaire in de bar van een hotel, anderhalf uur na af loop van de strijd. Meer als een anti-held dan als de triomfator in een topklassieker stond Fons de Wolf onhandig met een enorme beker te manoeuvreren, die hij - als was het een eredienst - moest vullen met champagne. Zijn ploegmakkers van Vermeer Thijs, onder wie de Nederlander Adrie van Houwelingen. zaten genietend om hem heen. La chend om de verlegenheid van hun kopman bij dit tafereeel; vol bewondering uiteraard voor zijn prestatie. „Het is maar goed dat ik vroeger misdienaar ben ge weest", zei hij toen hij de beker champagne van mond tot mond deed gaan. „Een fantastische renner", zei Adrie van Houwelingen over zijn teamgenoot en slapie in vele eve nementen. ..Toen ik hem in de af daling van de Poggio, vanuit een hogere etage dan waarin hij zich reeds bevond, bezig zag, wist ik het vrijwel zeker. Hij zou na zijn derde plaats in Parijs-Nice nu de winnaar worden en ons seizoen kon dan niet meer stuk" Identiek Fons de Wolf zegevierde op vrijwel identieke wijze als Jan Raas vier jaar geleden. Attent voorin blij vend tijdens de zenuwslopende eindfase; daarna vernietigend in de laatste vijf kilometer toe- Fons de Wolf gaat in San Remo zegevierend over de finish. Met die winst werd hij van anti-held vedette. De uitslag van Milaan - San Remo: 1. Fons de Wolf (Bel), 288km in 6.41,06 (gemiddelde snelheid 43,081km); 2. Ro- T-TanPrinff ger de Vlaeminck (Bel), op 11 secon- den; 3. Jacques Bossis (Fra); 4. Claudio Torelli (Ita); 5. Peter Kchl (Wdl); 6. Gui- do van Calster (Bel); 7. Fredby Maer- tens (Bel); 8. Etienne de Wilde (Bel); 9. Guiseppe Martinelli (Ita); 10. Pierino Gavazzi (Ita); 21. Leo van Vliet (Ned). slaand. ..Wij moesten alle ont snappingen ongedaan maken", zei Leo van Vliet over het slot stuk van de wedstrijd, die per traditie een enorme vluchtkoers bleek te zijn. Het imposante pe loton van 271 renners was im mers nog altijd angstaanjagend toen het de beklimmingen van de Turchino (144 kilometer) en de vroeger zo gevreesde Capi's achter de rug had. De Raleighs van Peter Post contro leerden het gevecht dat meer en meer een spervuur van demarra ges was. Lubberding evenwel ontbrak, omdat hij - evenals kort tevoren wereldkampioen Hi nault - in de buurt van de Capo Berto, na 255 kilometer, bij een massale valpartij was betrokken. Tot overmaat van ramp smakte een andere helper van Jan Raas, de Belg Ludo Peeters, tegelijk met diens landgenoot Jos Jacobs tegen het wegdek toen Fons de Wolf nauwelijks aan zijn solo was begonnen. De tuimeling van Peeters bracht enige hapering teweeg in het voortrazende peloton. Vanaf dat moment wilde niemand meer voor een ander het gat dichtrij den, ook en vooral niet op het laatste rechte stuk naar de finish. „Ik niet winnen, dan jij ook niet", luidde het parool van Sa- ronni. Moser. Raas, De Vlae minck, Gavazzi. Thurau, Willems en al die andere cracks op schootsafstand van De Wolf. „Ik pakte eerder, toen we nog in de beklimming zaten, de Zwitser Mutter terug", sprak Jan Raas. „Had ik dat niet gedaan, dan wa ren we toen reeds geklopt ge weest. Dacht je dat ik daarna ten gerieve van Saronni en Moser nog eens het werk zou opknap pen? Van mijn leven niet. De twee Italianen gunden elkaar de overwinning niet, maar ze wei gerden iedere medewerking in een achtervolging". En achtervolgingen waren er. voor dat de top van de Poggio bereikt werd, enorm veel, o.a. op Schip per en Jonkers, op Gody Schmutz (gedwarsboomd door Zoetemelk), vervolgens op Wil lems. Rabottini, Demeyer (terug gepakt door Peeters). Daarna op De Witte en ten slotte de actie van Raas ten opzichte van Mut ter. Typerend beeld van Milaan- San Remo, waarin de slag niette min werd thuisgehaald door Fons de Wolf, de Belg die sprong op het juiste moment. ROTTERDAM (GPD) - Jim Connors heeft zich in Rotterdam uitgeroepen tot de kampioen van de winterbanen De 28-jarige Amerikaan, die eer der dit jaar succesvol was in Palm Springs en Brussel, won gistermid dag in het Sportpaleis Ahoy zijn derde toernooi op rij door in de finale met 6-1,2-6.6-2 af te rekenen met Gene Mayer. Connors is dan ook weer bijna terug op het niveau dat hem vijf jaar in slaat stelde om het gehele professionele tenniscircus naar zijn hand te zetten In juli 1979 maakte Borg een einde aan die suprematie en leek de rol van Connors als koploper uitgespeeld. Vorig jaar kondigde hij echter met veel bravoure zijn terugkeer aan de top aan: „Dit jaar of in 1981 zal ik pas mijn absolute top bereiken. 1974 was voor mij een geweldig jaar met overwinningen op Wimbledon. Forest Hills en Melbourne Maar ik zal die prestaties nog overtreffen. Met de ervaring die ik nu heb, kan ik mijn spel tijdens de wedstrijd gemakkelijker veranderen dan in het verleden" In 1980 kon Connors die belofte nog niet inlossen. Alle overwerk ten spijt werd hij in vrijwel alle grote toernooien in de halve finale uitgescha Kdld. Alleen een toernooi van WCT in Dallas wist hij te winnen Dit jaar erviel hij aanvankelijk in herhaling door ook tijdens het Masters-toer nooi in New York in de halve eindstrijd te stranden tegen Borg Sinds dien is Connors in officile toernooien echter ongeslagen gebleven. Zijn slapen-trainen-eten-spelen-programma dat weinig ruimte laat voor een verzetje, zorgde ervoor dat hij in Rotterdam in vijf partijen slechts n set oehoefde af te staan. Gene Mayer maakte in de eerste set in de finale nog de fout het hoge tempo van Connors te volgen, hetgeen hem in amper dertig minuten met 6-1 de winst kostte. In die fase kon Connors naar believen versnel .en en spreiden zonder dat hem iets in de weg werd gelegd. Uit die afgang trok Mayer de les die in de tweede set een totaal andere wed strijd opleverde. Zoals Mayer zich in de eerste reeks het afschepen met vijftien punten, zo moest Connors in de tweede serie games met dat schamele aantal volstaan. De zo superieur gestarte Connors raakte in de war. Zo er nog sprake was van pressie, zo kon Mayer daar gemakke lijk onderuit komen, waarbij zijn landgenoot hem tegemoet kwam door zwakker te serveren en aan het net opeens knullige fouten te maken ,Ik heb een goede week achter de rug. De enige keer dat het minder ging. was in die tweede set tegen Mayer. Ik kon hem niet voldoende onder druk zetten. Tegen iemand als hij ben je dan meteen kwetsbaar aldus Connors, die met 6-2 verloor maar vervolgens in de praktijk bracht wat hij eerder had gezegd over het veranderen tijdens een wedstrijd. Hij verhoogde het tempo en speelde Mayer die te overmoedig raakte, als nog met 6-2 weg. Connors won daarmee 80 000,- De weg naar de top werd daardoor voor Mayer voorlopig versperd. De met een dubbelhandige back- en forehand uitgeruste Amerikaan drong eind vorig jaar door tot de top-vijf van de wereld zonder ooit te hebben gewonnen van Borg, McEnroe. Vilas, Connors en Gcrulaitis. Mayer was lange tijd dan ook de kampioen van de regelmaat: sober, solide en onbekend. Pas in januari van dit jaar wist hij dat beeld te vervangen door een positiever plaatje. Tijdens het Masters-toernooi was hij Borg in een overigens voor het klassement onbelangrijke partij en McEnroe plotseling wel de baas. Voor Gene Mayer waren in de Ahoy louter troostprijzen weggelegd. In de finale van het dubbelspel verloor hij met zijn broer Sandy van het koppel Buehning-Taygan: 6-7,6-1,4-6. Buehning verdiende daardoor in ieder geval genoeg (de helft van 10.500 dollar) om een racket dat hu daags tevoren tijdens een van zijn driftbuien kapot had geslagen, te vervangen. Goede prestaties "badmintonners LEIDEN - Deelnemers uit de Leidse regio aan het Excelsior- badmintontoernooi in Rijswijk hpbben een goede indruk achter gelaten. Helga van Balgooy won bij de veteranen in het dames-en kel de finale van Van Kuilenburg (11—8, 11-4). Samen met deze Sio-speelster (Leidschendam) verloor de Veglo-vertegenwoor- digster het dubbelspel van het duo Bennink (Vlietwijk)/Saale- man. In het heren-enkelspel in de B- klasse verloor Vlietwijker Edwin Bodh zijn finalepartij van Wisan- to met 9-15, 10-15. Het dames enkel was een 'Leids' onderons je. Liz Weare versloeg daarin Ire ne de Vrind met ruime cijfers: 11—3, 11—8. Het herendubbel van Vlietwijk, Bodh/Frederiksz kwam in de finale tekort, hun vrouwelijke collegae zegevier den in deze klasse wel. Verlies volgde in de finale gemengd- dubbel: Irene de Vrind/Hannes Frederiksz—echtpaar Wens ein digde in 14-18, 7-15. Bram Segijn (BC Leiden) kwam goed voor de dag in het C-toer- nooi. Hij won zowel het enkel spel als het dubbel met Ameshof. Anita Spadon won de finale in het damesenkel. In het gemengd dubbel won Kwinta Farina van Veglo met Sio-speler Ron Witte- rn.an de finale van Boelhouwer/ Henskens (Voorschoten) met 18- 15. 15-4. RIJSWIJK - De wind maak- te gisteren van de officieu ze Zuid-Hollandse wieler kampioenschappen een zware beproeving. Van wege de abrupte windsto ten waren de valpartijen niet van de lucht.. Alleen bij de veteranen wist de Swift-delegatie op het Plaspoel- polder-parcours goed aan de weg te timmeren. In het tot 15 man uitgedunde peloton trok good- old Cock van der Hulst de spurt aan voor zijn clubgenoot Cor Kloosterman. Van der Hulst deed dit echter dermate goed, dat Kloosterman niet meer over hem heen kon komen. Van der Hulst ging dan ook zegevierend over de meet, met clubgenoot Kloosterman op de tweede Bij de liefhebbers nestelde Adrie Krüger zich in een kopgroep van zes man. De rappe Katwijker had goede perspectieven op de titel, maar viel door materiaalpech te rug en moest daardoor met een zesde plaats genoegen nemen. Martin Overdevest reikte bij de nieuwelingen tot een achtste plaats. De junioren hadden nog het meest onder de wind te lij den. Slechts Jan van Straaten (tiende) wist de koers uit te rij den, de andere Swifters werden al of niet vallend uit de koers ge blazen. Een flink portie hemelwater, de laatste tijden vaste metgezel in de koers, bezorgde de amateurs nog eens een extra overlast. De Leidse kanshebber John Kuy- venhoven, zaterdags in Vreeland ook al het slachtoffer, werd door een valpartij uitgeschakeld. Ha genaar Jan van Rossum was uit een kopgroep van vier man de snelste in de eindspurt. Bollen streek-troef Karei Teeuwen reed in zijn eentje achter deze groep aan en veroverde daarmee een vijfde plaats. Axel Hermans uit katwijk wist, ook alleen rijdend, op een verdienstelijke zevende plaats beslag te leggen. Aloys Goossen sprintte zich naar een tiende positie. KATWIJK - In de tweede ronde van het open damkampioen schap van Katwijk zag het er naar uit dat alle parijen in een beslissing zouden eindigen. Dat er toch nog vier remises uitrolden, was een complete verrassing. Zo had Leen Dorsman een zeer groot voordeel tegen Arend van Beelen. De Katwijker Van Beelen, gevreesd voor zijn Van Beelen-systeem, bracht ook nu weer zijn favo riete speltype op het bord. Dorsman wilde echter wat anders, hij verbrak de lange vleugel opsluiting en slaagde er zelfs in (onder veel gunsti gere omstandigheden) de lan ge vleugel van Van Beelen in te klemmen. De KDC-er vocht voor zijn leven en ge holpen door een blunder van Dorsman behaalde hij een benauwde remise. Henk Brunt speelde positio neel zo sterk dat Hans Stol wijk gedwongen werd een LVO toe te staan. Brunt stond hierna als een vorst, Damstrijd Katwijk: maar hij onderschatte de mo gelijkheden van Stolwijk na een gedwongen schijfoffer en moest in het eindspel nog se cuur spelen om een punten- deling veilig te stellen. In de zelfde groep kwamen Theo Zwetsloot en Piet van Eg- mond remise overeen nadat zij in een onoverzichtelijke fiankpartij plotseling het roer hadden omgegooid. Zo kon er toch nog een laat-klassiek middenspelstandje op het bord komen, dat door beide spelers regelrecht naar een puntendeling werd gespeeld. Het vierde gelijkspel kwam op naam van Jan Vroluk. die speelde tegen de tacticus Wim Heemskerk. Een on nauwkeurigheid van Vrolijk, die sterk speelde, wierp Heemskerk het punt in de schoot. De winstpartijen waren vab het begin af aan al te voorspellen. De winsten van Louis de Frankrijker en Ronald van Egmond op respectievelijk Joop Burgerhout en Cees van de Bosch waren nog enigzins een verrassing. Dat kon niet worden gezegd van de zeges van Ane Brunt op Teun Kooistra, van Nelis Brunt op Johan Frcke en van Hang Vermin op Jan Fase. Vermin behaalde de fraaiste zege van het toernooi door het ge waagde Van Leeuwen-sys teem (randspel met KVO) vakkundig met een dam op bezet veld af te straffen. Hier mee onderstreepte hij nog maals zijn klasse. ALPHEN - In het zwembad de Dillen te Alphen werd zaterdag middag het tweede gedeelte van de kringwinterkampioenschap- pen verzwommen. Óp het pro gramma stond de vrijeslag en de schoolslag. In de categorie onder1 12 jaar werd een 50 meter en een 100 meter gezwommen, terwijl in de andere groepen daar nog een 200 meter bij kwam. Degene die x de snelste totaal tijd noteerde was kringkampioen. Marianne Knot van LZ'86 leverde een goe de prestatie. Niet alleen werd zij kringkampioene op de vrijslag meisjes onder de 14 jaar, maar ook haar tijden waren van een goed gehalte. LZ kon nog een kringkampioene begroeten. Yvonne de Kier was de snelste op de vrijeslag meisjes onder 12 jaar. De Zijl/LGB kende ééen winnaar. Hans Lalau was veruit de snelste op de schoolslag jon gens onder de 16. Ook zijn tijden waren van een goed niveau. Inge jtden duik deed voor Katwijk een 5 duit in het zakje. Zij was de snel- 1 ste bij de dames op de vrijeslag Uitslagen: Vrijeslag meisjes onder 14 jaar: 1. Marianne Knot LZ'86 30.8.1.05.7,2.21.2 2. Margreth van Veen Zijl/LGB 31.4. 1.08.1. 2.27.0 Schoolslag jongens onder 16 jaar: 1. Hans Lalau Zijl9LGB 33.2, 1.13.8, 2.45.5 Vrijeslag meis jes onder 10 jaar: 1. Tamara Mat- theeuwsen AZC 34.8.1.16 1. 2. In- grid van Veen Zijl LGB 36.7, 1.22.2 Vrijeslag dames: 1. Inge Den Duik Katwijk 29.2, 1.04.5, 2.21.9 vrijeslag meisjes onder 12 jaar: 1. Yvonne de Kier LZ'86 31.7, 1.09.4. LZ'86 nam zondagmiddag nog deel aan een vijfkamp. De Leidse zwemploeg was veel te. sterk voor de "concurrenten". Indivu- dueel was opnieuw Marianne Knot op dreef. Zij won de 100 meter vrijeslag in de goede tijd van 1.04.8. Enkele uitslagen: 100 meter vlin derslag meisjes onder 12 jaar: 1. Annette Knot LZ'86 1.27.8 100 meter rugslag meisjes onder 14 jaar. 1. Sylvia Bakker LZ 86 1.17.7. 100 meter vlinderslag jon gens onder 12 jaar: 1. Marco Mul der LZ'86 1.27.7, 2. David Ling LZ'86 1.27.8 Totaal uitslag: 1. LZ'86 88. 2. AZL 78. 3. ZVZ 65. 4. AVZV 53. 5. Zilvermeeuwen 44. LEIDEN - Leidse veemarkt, maandag. Op de markt van vandaag werden 1407 dieren aangevoerd, als volgt te specifi ceren: 1163 slachtrunderen en 244 seha- pen of lammeren. Prijsnoteringen slach trunderen per kg. geslacht gewicht. Stieren le kw 7.75-8.25. 2e kw 7,25-7,70; vaarzen le kw 7.20-8.30, 2e kw 6,60-7,15; koeien le kw 7,15-8,20. 2e kw 6,60-7.05, 3e kw 6.10-6.50; worstkoeien 5,10-6,20; extra kw dikbillen 8,50-14.00. Prijsno teringen gebruiksvee per stuk. Schapen 190-260; lammeren 200-250; lammeren le kw 260-370. Toelichtingen (resp. aan- voer-handel-prijzen). Slachtrunderen redelijk-goed-prijshoudend; schapen en lammeren redelijk-redelijk-stabiel. Niet éen lange jurk bij Max Hey het kort. AMSTERDAM - Max Heymans, de couturier van de mantelpakjes, altijd knap gemaakt maar toch een beetje saai, ts zaterdag met een paar verrassingen gekomen. Zijn wat oudere clientèle was er niet zo verrukt van, gezien wat reacties, die vindt eigenlijk alleen de tailleurs echt mooi maar voor de wat jongeren was het beslist heel aardig Max eens een pofbroek-pak te zien brengen. Een pak dat hij uitvoerde tn ezn ecru- kleurige slof en waar over hij een even lange heel wijde mouwloze jas'' liet dragen, die hij in de taille afwerkte met een grote ceintuur Ook heel goed was de losse rode japon met een kleine pierrot kraag. Dat jurkje viel van boven heel slank en liep dan naar onder toe wijd gerend uit De onderkant van de rok werkte hij af met twee grote kanten stroken. Dub bele rokken, of in elk geval de illussie non dubbele rokken, kwam trou wens veel voor in de collectie van Max Heymans. Dat kwam ook heel mooi uitdrukking in zijn zwart zijden geraffineerd geplooide rok, waarop hij een eveneens geplooid topje liet dragen met een rechte hals lijn en hele dunne schouderbandjes Ook de broek-rok kreeg een plaatsje in de collect ie van de Amsterdamse ontwerper. Die broek-rok was zo gesneden en geplooid dat je echt eens twee keer moest kijken of het nu wel een broekrok was. De rok was zwart en het jasje dat hij daarbij liet dragen rood. Rood was trouwens dè kleur voor Max Heymans de komende zomer Hey mans haakt eigenlijk nooit in op typische modekleuren. Voor elk seizoen kiest hij zijn eigen kleur en verwerkt die dan heel consequent in bijna al zijn 53 modellen. Of het nu een strik een hoedje of een kleur in het dessin van de blouse is. De gele lintjen, aan de boompjes, die buiten stonden ter verwelkoming, waren dan ook wat misleidend. De roklengte houdt Max Heymans net op de knie, ook voor zijn duidelijk op de ballroom geïnspireerde avondkleding week hij daar niet vanaf Bij die awndkleding dus i>eel tule, etage-rokken en de terugkeer van de petticoat onder alle wijde rokken. Ook de grote pofmouw, die F rank Govers een paar dagen tevoren liet zien, u?as er bij Heymans Hij combi neerde die bij een prachtig donkerblauw etage-jurk. met een Griekse hals-lijn (strak aangesloten, schuin aflopend) In die beeldschone avondkleding werkte Heymans ook wel kant en eveneens de bruid ging gekleed in roomkleurig kant. Niet in het lang, maar in vrij korte uitge- schulpte rok met daarop een eenvoudig hesje waarvan de moutoen net op de elleboog vielen. Een collectie die hier en daar iets jongs had zonder aan chique in te boeten.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 21