Noord wijk worstelt met SSS Ter Leede verspeelt zege in slotfase: 2-2 Lisser Boys trekt stijgende lijn door Katwijk niet verder dan 2-2 m Sleutels deelt de punten met DSYP Wat een geluk dat we nog vier goals konden scoren MAANDAG 23 MAART 1981 SPORT SPORT ZAANDAM - De allerlaatste aanval van tegenstander ZCFC kostte Ter Leede als nog een winstpunt. Met nog twee minuten te spelen nam de Sassenheimse formatie za terdag een 2-1 voorsprong en de Zaandamse tegenstrever leek een geslagen ploeg. De thuisclub gooide echter al hun krachten in een slotof- fensief, dat op de valreep suc ces opleverde. Spits Eef Mul ler tikte een voorzet van Her man Flens in de slotseconden achter Ter Leede-doelman Wim van Harskamp. Direct na dit doelpunt klonk het laatste fluitsignaal. Een bitte re tegenvaller voor de Sas- senheimers, die gezien het betere spel eigenlijk de volle winst verdienden. Ter Leede verscheen nogal ge handicapt aan de start. Vier vaste basispelers ontbraken in de Spaan equipe. Absent waren: Nanne Sluijmer, Nico Rade, Wim Kosters en Jan van Harskamp. Het gevolg was dat de gewijzigde Ter Leede-elf in de eerste 45 mi nuten duidelijk ingespeeld moest raken. Desondanks kreeg Ter Leede in de eerste helft twee mooie scorings kansen. Eerst schoot Frits Hoekstra na een goede voor zet van Johnny Jansen in kansrijke positie over, terwijl hij even later de bal onver wachts afspeelde aan Peter Bergman in plaats van zelf te schieten. Na de pauze kwam Ter Leede na acht minuten aan de lei ding. Linksback Johan Ver loop scoorde na een srimma- ge voor het ZCFC-doel: 0-1. De thuisclub herstelde zich goed en spitsspeler Eef Mul ler tekende voor de gelijkma ker. Volgens de spelers van Ter Leede was er sprake van buitenspel, maar de Sassen heimse protesten vonden geen gehoor bij de scheids rechter: 1-1. Tien minuten voor tijd wisselde trainer Henk Spaan zijn rechtsbui ten Benno Kooy voor Van der Heyden. Deze wissel sor teerde het benodigde effect. Van der Heyden leverde een voorzet af die door Cees de Zwart werd ingekopt. Deze kopbal miste nog de juiste richting, maar gelukkig voor Ter Leede raakte ook ZCFC- laatste man André Johns de bal met het hoofd, wat 1-2 be tekende. Niemand twijfelde meer aan Sassenheimse winst, wat gelogenstraft werd door Eef Muller, die zijn ploeg op de luid bejubelde 2- 2 zette. RBB bekert ronde verder na 2-1 winst RIJNSBURG - Met een 2-1 zege op vierdeklasser Hoekse Boys heeft Rijnsburgse Boys zich we ten te plaatsen voor de volgende ronde van de bekercompetitie. Gedurende de eerste helft ver liep alles van een leien dakje voor de thuisclub. De bezoekers werden met de rug tegen de muur gezet, waarbij de Rijnsbur gers zich een royaal aantal doel kansen wisten te verschaffen. In de 20ste minuut passeerde Leo van delft twee man om vervol gens de Hoekse-goalie met een hard schot vanaf de rand van het strafschopgebied te passeren: 1- 0. Henk van der Zwan kopte de bal kort daarop tegen de doellat, waarna het tot twee minuten voor de rust duurde eer RBB de voorsprong uit kon breiden. Arie van Dijk omzeilde de buitenspel- val en rondde zijn werk zelf doel treffend af: 2-0. Nadat Hoekse Boys in de 58ste minuut via een goede aanval voor 2-1 gezorgd had kreeg RBB het nog onver wacht moeilijk. Ondanks de no dige kansen, met ondermeer een schot tegen de paal, slaagden de gasten er niet in hun uitschake ling te ontlopen. BOLNES - Lisser Boys heeft de stijgende lijn, die de laatste weken in de resultaten zit, in en tegen Bolnes doorgetrok ken. De formatie van de scheidende oefenmeester Landzaat diende het hoogge- noteerde Bolnes een verras sende 1-2 nederlaag toe. Een verdienstelijk resultaat van de Lissenaars, die nu kunnen bogen op een positie in de middenmoot. Vanaf de eerste minuut zetten de Spek- kelaanbewoners hun oppo nent onder druk en dat resul teerde na 45 minuten spelen in een 0-2 voorsprong. Na de pauze zette Bolnes alles op al les om in elk geval een deling uit het vuur te slepen. Lisser Boys moest dan ook wel te rug, maar verder dan één te gentreffer kwam de thuis ploeg niet. Met de nederlagen die Bolnes vorig seizoen en het jaar daar voor op eigen veld van Lisser Boys te slikken had gekregen in het achterhoofd, begon de ploeg voorzichtig. De Land zaat-pupillen bouwden een overwicht op en spoedig ont stonden er kansen. In de ope ningsfase kon keeper Cees Sla maar ter nauwernood reddrn op inzetten van Rob Suttorp en Ed Griffioen. Hierna luwde het Lisser of fensief even, maar 20 minu ten voor rust creëerde de ploeg opnieuw mogelijkhe den. Paul Monteny maakte uit een van die kansen zijn keus. Uit een voorzet van routinier Kees Karstens tikte de aanvaller in de 28ste mi nuut 0-1 in. De Bollenstreek- bewoners bleven hierna het zelfde frisse aanvallende spelletje spelen. Dit resul teerde in de 44ste minuut zelfs in een tweede treffer. Ed Griffioen zette goed door en Paul Monteny stond weer op de juiste plaats om doelman Sla het nakijken te geven: 0- 2. In het tweede part stelde Bol nes alles in h^t werk om nog op gelijke hoogte te komen. De weg die naar doelpunten moest leiden liep niet over ro zen en Bolnes verviel in hard spel. Zo moesten o.a. Kees Karstens, Rob Suttorp en Ben Barten het ontgelden op momenten dat de bal niet in de buurt was. Bolnes had in de 61ste minuut dankzij een treffer van Olieslagers suc ces, maar Lisser Boys hield het hoofd koel en kon zo doende twee belangrijke punten aan zijn totaal toevoe gen. Vanavond (19.30 uur) speelt Lisser Boys een oefenwed strijd op het veld van Noord- wijk, tegen de club met die Simpel kopt de gevaarlijke Katwijkse aanvaller Wim Guijt de stand op 0—1. ARC-doelman Frans Burger is kansloos. 99 ALPHEN AAN DEN RIJN - In een duel, dat pas na de hervatting rede lijk attractief werd, hebben ARC en Katwijk de beide punten gedeeld. De Katwijers leidden halverwege weliswaar middels doelpunten van Wim Guyt met 0-2, maar de jeugdige Edwin Heespelink bracht de Alphenaren in de tweede helft op gelijke hoogte: 2-2. Daarmee kreeg de strijd een juiste uitslag, daar Katwijk voor rust domi neerde en de Alphense Racing na de thee de lakens uitdeelde. Katwijk startte sterk. Al in de vierde minuut namen de oranjezwarten de lei ding, toen doelman Frans Burger verzuimde in te grijpen bij een voor zet van Gido v.d. Bent en Wim Guyt van dichtbij 0-1 kon inkoppen. Een kopbal van Arnold Boers, tien minuten later, kon door Burger maar ternauwernood worden gekeerd. In de vijfentwintigste minuut ontstond de eerste mogelijkheid voor ARC, maar Leen van Diggele mikte naast. Twaalf minuten later werd een voorzet van Adrie Nijgh bij de eerste paal doorgekopt door Gido v.d. bent, waarna Wim Guyt op nieuw probleemloos kon intikken: 0-2. Een solo van dezelfde speler leverde, even later, net geen goal op. ARC- trainer Harry Loerts, die het volgend seizoen zal worden opgevolgd door de huidige oefenmeester van Teylingen R. Martin (Bennebroek), veranderde na rust van strategie. Het 4-4-2 systeem, dat in de eerste helft door de Katwijkers veel beter werd uitgevoerd dan door de Alphe naren, liet hij varen. Leen van Diggele werd ter versterking naar voren gedirigeerd. Met drie spitsen en gesteund door de wind wist ARC de ploeg van John Huguenin onder druk te zetten. Een vroege treffer, doelman Rein Kazius tastte mis bij een wegdraaiendevoorzet van Van Diggele en Edwin Heespelink tikte kalm 1—2 in, betekende een extra steuntje in de rug voor de Racing. Een kopbal van Gerard Gesman (onderkant lat) en schoten van Van Diggele (gestopt) en Henny v.d. Louw (over) volgden. Katwijk gokte op de counter, maar miste de koel bloedigheid (Arnold Boers en Gert Pronk) om het karwei af te maken. Zodoende kon Edwin Heespelink in de drieënvijfligste minuut van de tweede helft (arbiter Wolthuis rekende wel erg veel blessuretijd) met een schitterend 20 meter-schot voor een verrassende ontknoping zor gen: 2-2. NICO VERWOERD 99 TT, A eczédBtt..-- Bt aMMLdHl Jan Willem Bogers (voorgrond) scluet op doel. Op de achtergrond kijkt SSS-vovrstopper Wim Kees Makkerue belangstellend toe. Een doelpunt zou deze actie Noordunjk niet opleveren. (Foto Holvast LEIDEN Oegstgeest won in de zaterdagvierdeklas- se verdiend van GWS (2-1), terwijl de Sleutels tegen het hooggenoteerde DSVP een verdienstelijk gelijkspel (1—1) behaalde. SC Lisse had de grootste moeite moet het in de lage regionen verkerende SVGEB (1-1). Ook Rand stad Sport had het moei lijk met een degradatie kandidaat. De Voorscho tenaren verloren van Te Werve (2—1). Oegstgeest: GWS: 2-1. GWS kon de eerste helft het voordeel van de stormachtige wind in de rug npet uitbuiten. Met het vorderen van de wedstrijd werd Oegst geest steeds sterker en opende in de 38ste minuut via een doelpunt van Dick van der Vijver (keihard schot) de score. Vlak voor het rustsignaal knalde Jos Pool voor Oegstgeest de bal tegen de paal. Drie minuten na de pauze was het wel raak. Dick van der Vijver kreeg de bal na een misverstand in de GWS-defensie, passte de bal naar Arie Koppenbol, die de bal in het net knalde: 2—0. Door een slordigheid in de Oegstgeest- verdediging kon Henk Vis de achterstand verkleinen tot 2—1, maar echt in gevaar kwamen de Voscuyl-bewoners niet meer. DSVP-De Sleutels: 1-1. Al na een minuut kwam De Sleutels op voorsprong. Jan van den Berg knalde de bal keihard in en liet de DSVP-doelman kansloos. Twee minuten na de rust kwam DSVP op gelijke hoogte. Uit een wirwar van spelers verdween de bal uiteindelijk achter doelman Lepelaar. DSVP bleef jagen op het tweede en beslissende doel punt, maar De Sleutels kreeg de mooiste kansen. Jan van den Berg, Hans Bos en Bert Montan- ge waren achtereenvolgens niet in staat deze mogelijkheden te verzilveren. SVGEB-SC Lisse: 1-1. Tegen het in de onderste regionen verke rende SVGEB had SC Lisse de grootste problemen. De Lissena- ren kregen in de eerste helft legio kansen, maar die werden niet be nut. Ook na de thee bleef het spelbeeld ongewijzigd. In de 60s- te minuut trok Aat van der Poel de bal goed voor en kon Peter Slobbe ongehinderd door de Haagse defensie simpel inkop pen: 0-1. Na dit doelpunt ging het bij Lisse veel minder lopen. De thuisclub verliet de verdedi ging en zocht de aanval. De Ha genaars zetten Lisse flink onder druk en dat leidde in de 75ste mi nuut tot de gelijkmaker. Randstad Sport-Te Werve: 1-2. Tegen het in degradaliegevaar verkerende Te Werve heeft Randstad Sport geen al te beste beurt gemaakt. In een slechte wedstrijd won Te Werve van de Voorschotenaren verdiend met 2-1. Vijf minuten na het begin- signaal opende Te Werve via Jan de Jong de score. Dezelfde Jan de Jong vergrootte de voor sprong een kwartier later tot 2-0. Na de hervatting speelde Randstad Sport een stuk agres siever en dat leidde tot een aantal kansen. In de 60ste minuut bracht het Ron Vonk die de ach terstand terug tot 2—1. Randstad bleef in het verdere verloop van het duel hevig aandringen, maar slaagde er niet in de verdedi gingslinie van Te Werve te passe ren. NOORDWIJK - De 4-1 totaalscore suggereerde verregaande Noord- wijkse superioriteit. Maar de ver houdingen lagen zaterdagmid dag in de tweestrijd met SSS wel even anders. Lang immers heeft Noord wijk met het Klaaswaalse probleem geworsteld. Een late, positieve oprisping van de thuis club dekte tenslotte het negati visme van SSS toe, nadat eerder de opgelopen 0-1 achterstand nog als een loden last op de voet ballers van trainer Piet Buter had gedrukt. Ook in Noordwijk bleek SSS een lastig te bespelen formatie. Vroe ger in dit seizoen had Quick Boys (0-1 verlies) zich al stukge lopen op de Klaaswaalse onver zettelijkheid en vorige week nog maakte Rijnsburgse Boys met een 2-0 nederlaag pijnlijk kennis met de van schoonheid gespeen de, maar zo effectieve spelopvat ting van het gezelschap uit de Hoekse Waard. Waar SSS aanvankelijk leek voor bestemd voor een retourtje twee de klasse, counterden de man nen van Sijmen Beuk 'gespierd' naar een gezonde positie in de middenmoot. Het inmiddels be proefde spelletje werd zaterdag middag in Noordwijk weer met overgave uitgevoerd. Minzaam werd de amateurkampioen de speldicterende rol aangeboden; vanuit een in dit geval op behoud gerichte 4-4-2 opstelling werd driftig gespeculeerd op de slagvaardigheid van de spitsen Hans Veldhoen en vooral Aad Huisman. Vooraf had Noord- wijks Piet Buter al ingespeeld op de Klaaswaalse afschuw van leiderdorp - rel heeft het vrije weekeinde benut voor het spelen van een oefenduel tegen het C- team van Excelsior. Op sport park De Bloemerd wonnen de Leiderdorpers met 2-1. De goals kwamen van Pierre van Gemer- den (penalty) en Eric van Doese laar. zucht naar avontuur. Ondanks de afwezigheid van de geschor ste Ruud Bröring had hij met de opstelling van Albert Spaander man in de aanvoerlijn zijn hoop gevestigd op een verhoogde aan- valskracht van zijn ploeg. Het experiment slaagde gedeelte lijk. Inderdaad gaf Spaanderman als middenvelder vooral in de tweede helft inhoud aan de Noordwijkse aanvalsopzet, maar achterin klopte de organisatie vrijwel nooit. Het zou te ver voe ren daar de ditmaal als vrije ver dediger geposteerde Frans van der Veen als hoofdschuldige voor aan te wijzen. Min of meer was 'de zwarte' het slachtoffer van de taak, waarmee Buter hem had opgezadeld. De kwaliteiten van Van der Veen liggen hoofd zakelijk op het brekende vlak, zodat bij voorbaat al kon worden bevroed dat de opbouw van achteruit minder soepel dan an ders zou verlopen. Bovendien was ook al jaren bekend dat Van der Veen de innerlijke rust mist om zijn ploeggenoten tot kalmte te manen op momenten dat. de nood het hoogst is. Een van nervositeit getuigende es capade van Van der Veen kwam Noordwijk na 29 minuten op een achterstand te staan. Op jacht naar een vroege voorsprong had den de zeekanters SSS met uit zondering van de eenzame voor posten Veldhoen en Huisman op eigen gebied opgesloten. Zonder schade overleefden de Klaaswa- lers de Noordwijkse pressie. Dat kon gebeuren, omdat Bogers eenmaal in kansrijke positie overschoot, maar ook, omdat de SSS-verdedigers telkens met lukrake trappen het 16 meter- perk wisten te zuiveren. Een der gelijke onbestemde poeier bracht SSS na 29 minuten in dubbel opzicht uitkomst. Met een lange haal ontlastte midden velder Jan Roodbol zijn defensie en leidde tot eigen verbazing te vens de haaks op het spelbeeld staande 0-1 in. Van der Veen beoordeelde de situatie foutief, zodat de rappe balletjesafwach- ter Huisman alle gelegenheid kreeg doelman Dortmundt uit te spelen. Meer nog dan tevoren schaarde SSS zich op eigen helft. Midden velder Roodbol, in beginsel te genstrever van Ed Strijk, pos teerde zich na die openingsgoal in de onmiddellijke nabijheid van zijn verdediging. Precair dreigde de toestand voor de thuisbrigade te worden, nu nau welijks de zwakte werd ontdekt die het Klaaswaalse verdedi gingsbastion wel degelijk in zich herbergde. De bewegingsarme rechtsback Saarloos had Jan Wil lem Bogers al voor de 0-1 nauwe lijks tegenstand van enige bete kenis kunnen bieden in man-te- gen-man duels. Noordwijk liet evenwel lang na de mogelijkhe den uit te buiten, die op de lin kerflank lagen. Voorin werd te vaak gekozen voor positiewisse lingen, die SSS nooit verrasten, omdat de 'geswitchte' Bogers, Manuputty en Gerlof vervolgens lange tijd hun bivak opsloegen op hun nieuw ingenomen plaat sen. Een alternatieve aanvals- strategie faalde trouwens al evenzeer. Soms liet Manuputty zich naar het middenveld terug zakken, waarna Gerlof en Bogers in de punt dicht tegen elkaar aan kropen om ruimte te bieden aan ploegmaten, die op hun beurt echter weer verzuimden op te komen. In de tweede helft hield Jan Wil lem Bogers zich meer op aan de linkerflank en prompt sloeg de paniek bij SSS toe. Saarloos werd herhaaldelijk uitgespeeld en ook elders in de Klaaswaalse defensie ging de chaos regeren. Na 6 minuten vond Bogers na een lange trap van Van der Veen de fraaie gelijkmaker en een kwartier voor tijd haalde voor stopper Makkenze Spaanderman onderuit. Vanaf de stip had Hans Westgeest geen moeite de 2-1 te scoren. Noordwijk raakte los van de SSS-dekking en nadat libero Pleun Notenboom en Spaan derman nog koppend de lat had den getroffen, verzorgden Jos Smits en John van Dijk de 4-1 eindscore. "Wat een geluk dat we er nog vier konden maken", sprak Piet Buter opgelucht. "Na die 0-1 vreesde ik het ergste". GERARD VAN PUTTEN

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 17