Quick Boys toont teveel respect voor Feyenoor Winst Crescendo in derby: 4-3 BV Leiderdorp: vier minuten voor tijd het bord omhoog... YTL raakt punt kwijt bij Alphia Dames Randstad pakken titel Regionalen verliezen Gedisciplineerde zege voor Rotterdammers MAANDAG 23 MAART 1981 S^ORT KATWIJK - Feyenoord heeft de kans om alle Europacup-sores van de laatste week eens lekker van zich af te laten waaien niet ten volle benut. De Rotterdamse hoofdmacht speelde Quick Boys, de huidige leider in de zaterdaga- mateurcompetitie, gediscipli neerd naar een 2-0 nederlaag. Het liet zich daarbij zelden ver leiden tot smaakvolle acties, waardoor 'het 3500-koppige pu bliek niet op een echt boeiende partij werd getracteerd. Naast een verdienste voor de gecon centreerd verdedigende Kat- wijkse formatie was de 2-0 eind- score vooral een bewijs van de bescheiden drang bij de bezoe kers naar méér. Eenmaal schudde sportpark Nieuw Zuid op zijn grondvesten. Dat was toen na de hervatting Feyenoord-reus Ivan Nielsen het pad kruiste van de evenmin kin derachtige Martin Haasnoot (nog geschorst voor competitiewed strijden). De Deen die verwacht dat zijn gestalte op welke ama teur dan ook genoeg indruk maakt om terug te deinzen, de Katwijker die normaliter nooit voor iemand opzij gaat, ook al heet hij Ivan Nielsen. Beiden overleefden de botsing en hiel pen elkaar, toch wel onder de in- KATWIJK - De opbrengst van het vriendschappelijk duel tussen de A-selectie van Feyenoord en eersteklasser Quick Boys bedroeg f 7271.-. Samen met de J 200,- die de supportersvereniging van de Katwijkse amateurvereniging daaraan toevoegde, komt dat bedrag ten goede aan het geestelijk gehandicapte kind. Sportorganisator Joop Riethoven uit Leiden toonde zich verheugd over de opbrengst. ER kwamen zo'n 3500 toeschouwers op de door hem georganiseerde wedstrijd af. Voor deze gelegenheid betaalden ook de Quick Boys-leden de normale entree prijs. druk van de klap, broederlijk overeind. Quick Boys bleek uiteindelijk te zeer geïmponeerd door de repu tatie van de eredivisionist. Deze kwam om uiteenlopende rede nen zonder het trio Ben Wijnste kers, René Notten, Jupp Kaczor naar de Katwijkse kuip. Hun af wezigheid nam bij Quick Boys weinig vrees weg, voornamelijk omdat de eersteklasser zelf ook drie pionnen miste. Kees van Rooyen (enkelblessure)', Teun van der Plas (dijbeenblessure) en ieders steun en toeverlaat Huug Aandewiel (eveneens aan zijn en kel geblesseerd) moesten vanaf de kant toezien. Arie Lagendijk posteerde Jaap van Beien voor Nico Kuyt in het verdedigings- blok met op de flanken Wim van der Plas en Martin Haasnoot. De overige linies werden gecomple teerd door andermaal Hans van Duyn (linkshalf) en Jaap Heerik- huisen (vleugelspits). Quick Boys wachtte Feyenoord rond het eigen doelgebied op. De Rotterdammers maakten in eer ste instantie wel de indruk voor een leuk voetbalmiddagje te wil len zorgen. Dat veranderde toen een snelle openingstreffer uit bleef. De formatie van Arie La gendijk was niet van plan de op ponent zijn gang te laten gaan zonder tegengas te geven. Met een dermate ondergeschikte rol wenste Quick Boys geen genoe gen te nemen en zorgde voor een solide afweer. Al snel liet Feye- j noord daarop zijn aantrekkelijke voornemens varen en vermeed alle risico's op blessures, die het gevolg van een fellere aanpak zouden zijn. De spaarzame mo gelijkheden op een treffer nam de halve finalist in het EC 2-toer- I nooi daarnaast erg luchthartig op j waardoor Theo Guyt het zelden moeilijk zou krijgen. Een af standsknal van Bouwens stopte hij beheerst terwijl hij zich in een één tegen één duel met Peturs- niet liet verrassen en de blonde spits al buiten het doelge bied opving. Quick Boys was tien minuten voor rust dicht bij een doelpunt. Een voorzet van de goed spelende Fred Eijsberg werd door Mart van der Plas ech ter falikant gemist waardoor Hie- le eenvoudig kon redden. Jan van Deinsen opende vijf minu ten voor rust de score met een 'probeersel' van buiten het straf schopgebied. Guyt's uitzicht was verhinderd waardoor hij geen juist antwoord had op de kort voor hem opstuiterende bal: 0-1. Dat het gegeven 'Feyenoord op volle sterkte' ook voor een ande re uitleg vatbaar is ondervond men op Nieuw Zuid in de tweede rondgang. Voor de rust presen teerde Feyenoord zich met recht in de sterkst geachte opstelling (Sjaak Troost op de plaats van Wijnstekers, Karei Bouwens nam Nottens positie waar en in de aanval de vertrouwde gezich ten van Vermeulen, Petursson en Budding). Nadien dirigeerde Vaclav Jezek zijn zeven man sterke reservebank binnen de lij nen. Het kwam het spelbeeld niet ten goede.Van het legioen invallers, waartoe een kwartier voor het einde ook oud U VS-spe- ler Marcel van der Blom behoor de, wist alleen Hans Groenendijk met enkele solo-acties wat kleur aan het versagende optreden te brengen. De metamorfose leverde Feye noord weliswaar spoedig de tweede treffer op. Petursson knikte een zuivere voorzet van Karei Bouwens beheerst achter de al geslagen Theo Guyt. Veel meer zat er daarentegen niet in. Martin Haasnoot zorgde na tien minuten voor het laatste(l) op windende moment door invaller doelman Ton van Engelen met een vanaf de middenlijn geno men vrije trap bijna te verrassen. Deze kon de over hem heen stui terende bal nog net tot corner verwerken. GERARD HAVERKAMP LEIDEN - In de eredivisie dames behaalde Parker Lei den eindelijk weer eens een overwinning. Het onderaan- staande Sea Devils werd met 114-49 naar huis gestuurd. Het Beverwijkse Sea Devils hoort eigenlijk niet in de hoogste divi sie thuis en een normale wed strijd is het dan ook nooit ge weest. Vanaf het eerste fluitsig naal speelde Leiden een full- court man to man en draaide daarmee de tegenstander volko men in de vernieling. Bij de rust was de stand al 53-21 en de wedstrijd in feite al ge speeld. De Leidse dames gingen door en iedereen scoorde zijn puntjes. Sea Devils stribbelde nog wat tegen, maar met name Marijke Klos en Ria de Wit wa ren niet te stoppen. Bij de stand 114-49 werd een eind aan de on gelijke strijd gemaakt. Volgende week wacht de Leidse dames een heel wat moeilijker opgave. Dan zal er uit van Voorburg gewon nen moeten worden om niet in degradatienood te geraken. LEIDEN - Het toptreffen in de af deling Leiden (zondag) tussen de favoriet VTL en het nog naar de KNVB lonkende Alphia is op een teleurstelling uitgelopen. De verliezer was het publiek, dat de ploegen in weer en wind een 0-0-deling overeen zag komen. Warmunda was de enige ploeg die baat had bij het doelpuntloze treffen. De Warmonders kwa men zelf niet in actie. ASC hielp VTL enigzins door Alkmania een punt af te snoepen (2-2). VNA verraste ZLC aan de Boshuizer- kade door met 3—2 aan het lang-' ste eind te trekken. Alphia-VTL: 0-0 Beide partijen konden na afloop toch rnet enige tevredenheid te rugkijken op de ontmoeting. VTL als de meest technische ploeg, de Alphianen als de harde werkers. De thuisploeg kende als eerste het 'voordeel' van de schuin over het veld staande storm. Veel baat had Alphia er niet bij. Bijna alle ballen waar een prooi voor de wind en veelal onbereikbaar voor de aanvallers. VTL wist Alphia herhaaldelijk in de verdediging terug te dringen en doelman Siem van Rhoon op de proef te stellen. Ook in de tweede helft kreeg VTL diverse kansen maar mikte erg onnauwkeurig. De grootste mo gelijkheid kreeg Steef Patiapon, die na getreuzel in de Alphense defensie oog in oog kwam met doelman Van Rhoon. Ook hij faalde op het beslissende mo ment. Alphia nam in de slotfase de touwtjes in handen maar slaagde er evenmin in de beslis sing te forceren. VNL-Unitas: 3-1 (0-1) Unitas had in de eerste helft het beste van het spel. Het zag dat overwicht beloond met een 0-1 voorsprong dankzij een treffer van Jan Oudshoorn. Deze rust stand betekende slechts een ma tige afspiegeling van de werkelij ke krachtsverhouding. Na de thee waren de rollen omge draaid. VNL kreeg dan ook de beste kansen. Peter van den Broek was de thuisploeg behulp zaam door de gelijkmaker achter zijn eigen goalie te koppen. Kort daarop veroverde VNL de lei ding door een treffer van Theo Luykx. Vijf minuten voor het einde besliste Roel Starre de wedstrijd: 3-1. ZLC-VNA: 2-3 (1-1) VNA kwam al na vijf minuten spe len aan de leiding. Na de ope ningstreffer van René Honsbeek moesten de bezoekers noodge dwongen terug. ZLC had de ach tervolging ingezet en schoot nog in de eerste helft met scherp. Max Severijn doelpuntte. Na de doelwisseling trok ZLC weder om het initiatief naar zich toe. Paul Harteveld drukte het over wicht in een doelpunt uit. VNA drong vervolgens sterk aan op een beter resultaat. Hier bezorg de Gert Thijssen hen een ca deautje door de gelijkmaker in eigen doel te werken. Zowaar lukte het VNA nog de leiding te heroveren. Erik van den Wijn gaarden kreeg de kans en benut te die feilloos. Alkmania-ASC: 2-2 (0-2) In de eerste helft leek de Oegst- geestse formatie rechtstreeks op een overwinning af te stevenen. Zonder zich al te veel inspannin gen te troosten schoten Benno Schoonwater en Tjeerd Langer horst de roodzwarten naar een comfortabele 0-2 voorsprong. In de tweede rondgang liet ASC het echter afweten. Even daagde er hoop toen Weteringer Peter van der Meer een strafschop onbenut liet. Toch ontglipte ASC de voor sprong. Twee zeer fraaie treffers van Fred de Mol, doelman Char les Robert had geen enkele kans, waren er de oorzaak van dat één punt in Oude Wetering bleef: 2-2. Haz. Boys 2 en MVKV aan kop in bekerstrijd LEIDEN - In de zaterdagafde ling werd de tweede ronde van de bekercompetitie afge werkt. De reserves van Ha- zerswoudse Boys en MVKV zorgden voor de grootste ver rassingen. Dankzij winst op resp Kagia 2 en Rijnsburgse' Boys 3 voeren die clubs de ranglijst aan in groep B en D. Woubrugge leidt in A, Kagia in C, TAW in E terwijl Abbe- nes in de F-groep koploper is. SVLV staat in deze afdeling als tweede geposteerd maar de Voorschotenaren hebben slechts één duel gespeeld. Voor uitslagen: zie scorebord. Het damesvoetbalteam van Randstad Sport, dat gistermiddag dank zij i klasse (zondag) binnenhaalde. Tegen concurrent SJZ: 4-2 i> 4-2 overwinning op SJZ dé titel in de eerste LEIDEN - Het damesvoetbal team van Randstad Sport kon zich geen mooiere revan che wensen. Vorig jaar moest de Voorschotense ploeg het kampioenschap van de eerste klasse van de zondagcompe titie na een rechtstreekse confrontatie aan SJZ laten. Gistermiddag haalde Rand stad Sport de titel binnen door een overwinning op dat zelfde SJZ. De. Voorschoten se dames bouwden al snel een 2-0 voorsprong op. Nog voor de pauze kwam SJZ op 3-1, maar na de hervatting nam de thuisploeg weer af stand: 4-1. SJZ kwam nog even terug (4-2), maar verder liet de kampioen het niet ko men, waardoor het dikver diende kampioenschap kon worden binnengehaald. Voor Randstad Sport scoorden: Jolanda Overbeek (2x), Betti- ne van KLaveren en Hennie Steensma. Voor SJZ doel puntten: Sonja van der Zalm en Yvonne Laken. ZATERDAG In de eerste klasse van de zater dag afdeling behaalde Val ken '68 een zéér verrassende 1-2 overwinning op Lugdu- num. De beide treffers van de rode lantaarndrager kwamen op naam van Janneke Varke- visser. Zevenhoven boekte in de dezelfde klasse een be langrijke 1-0 overwinning op Monster. Saskia Versteeg nam de enige treffer voor haar rekening. SVLV verloor met 1-3 van KMD. Marjolein Kraan redde de eer voor SVLV. In de regionale afde ling kreeg KRV een ruime 8-0 nederlaag van Groote Lindt te slikken. In de tweede klas se was er succes weggelegd voor de beide teams van Ha- zerswoudse Girls. Het eerste elftal won door treffers van Clementine van Vliet, Ingrid Dam en Hilda den Dubbel den met 4-2 van Alkmania. Het tweede elftal klopte Sportief (1-3). KRV 2 ging met 0-5 ten onder tegen Si- ZONDAG In de eerste klasse verloor SJC met 2-1 van SC Lisse. Jolan da Kleverlaan scoorde de eni ge SJC-treffer. In de tweede klasse diende Docos 1 LFC een ruime 0-6 nederlaag toe. Doelpunten maaksters: Yvonne Oomens (2x), Carla Bavelaar (2x), Katja van Es en Jolanda Zonderop (penal ty). Trotters-Arnhemia Eagles 76-77. Trotters heeft lange tijd uitzicht gehad op een zege tegen Arnhemia Eagles. Hoewel de Arnhemmers bij de rust voor stonden (40-43), kwam de Leid se eerste divisionist knap terug. Op een gegeven moment be droeg de voorsprong zelfs zeven punten. Met nog ruim twee pun ten te spelen kwamen de Gelder landers weer op gelijke hoogte: 74-74. Nadat Peter Kop met vijf fouten het veld had moeten rui men, diende Trotters bij 76-77 en nog 16 seconden één goede scoringskans te benutten. Will Moerer gokte, maar zijn wan hoopsschot werd niet bekroond met de winnende treffer. Kop was topscorer met 26 punten. Moerer en Dawson scoorde 14 punten. Barendrecht-Leiderdorp 66-74. Deze wedstrijd, waarin Leider dorp vanaf het begin een voor sprong had, kreeg een ongewoon einde. Vier minnten voor het eind bij de stand 66-74 was volgens de suppoost van de sporthal de tijd voor de basketbalontmoeting verstreken en moest het voetbal een aanvang vinden. Zonder pardon werden met een druk op de knop de beide baskets elec- trisch naar het plafond gehesen zodat verder spelen onmogelijk werd. De scheidsrechters staak ten dan ook met de 66-74 eind stand. MSV-OSG 82-72. In dezelfde eer ste klasse rayon behaalde het Noordwijkse MSVeen uiterst re gelmatige overwinning op het Utrechtse OSG. Bij rust was de stand 45-40 en in de tweede helft werd de voorsprong zelfs 10 punten. Ook toen daarop bij de thuisploeg de twee langste men sen, Wiersema en De Winter, met 5 p's het veld moesten verlaten bleef de voorsprong gehand haafd. Topscorer werd Evert van der Plas met 23 punten. Juventus-Luba Leiden 111-96. Door deze nederlaag is L/Leiden officieus gedegradeerd uit de eerste klasse rayon. De achter stand is niet meer in te halen. Ook nu weer bleek Leiden een ploeg met twee gezichten. Wer den er voor de pauze maar 28 punten gemaakt (51-28), erna kon het ineens wel en kwam men tot maar liefst 68 scores. Daarmee kon de wedstrijd niet meer gewonnen worden en was de degradatie een feit. Lisse-Azimma 72-60. In deze kleurloze ontmoeting was Lisse net een stukje beter. Bij de te genstander was alleen Zorgvol in staat wat weerstand te bieden, maar in zijn eentje kon hij het ook niet redden. Onder aanvoe ring van Michel Vermey en Ro nald Sporken liep Lisse door naar de 72-60 zege. Zoebas—Blitz 60-73. In de tweede klasse rayon bleef Zoebas het Voorschotense Blitz behoorlijk lang bij. Toen Blitz er echter in de tweede helft een press tegen aangooide werd er een beslis send gat geslagen. Topscorer was Peter de Weys met 16 pun ten. De Algemene niet erg gelukkig LEIDEN - In de eerste klasse van de veldkorfbalcompetitie moes ten vier Leidse teams het veld betreden om het inhaalprogram ma van de competitie af te werken. Onder nauwelijks ideale lenteomstandigheden zagen Ons Eiland, Pernix en De Algemene LEIDEN - Voor de regionale jeugdteams van UVS en Quick Boys was er het afgelopen weekeinde weinig succes weggelegd. UVS ging met 2-0 ten onder tegen ADO, terwijl Quick Boys een 2-0 ne derlaag kreeg te verwerken tegen het laageplaat- ste VUC (eveneens 2-0). Roodenburg kwam za terdag niet in actie. ADO - UVS 2-0 De Leidenaars leken een verdienstelijk punt uit Den Haag mee te nemen, maar drie minuten voor het einde sloeg ADO nog twee maal keihard toe. In het eerste part bouwde UVS. gesteund door de harde wind, een ruim veldoverwicht op. Er ont stonden ook mogelijkheden, maar die bleven on benut, hoewel Alfons Groenendijk meteen schot op de lat bepaald pech had. Na de pauze was het alles ADO wat de klok sloeg. UVS werd ver te ruggedrongen. maar leek overeind te blijven. Drie minuten voor het einde sloeg ADO echter hard toe.. VUC - Quick Boys 2-0 Quick Boys speelde één van zijn mindere wedstrij den van dit seizoen en dat werd prompt door VUC afgestraft. De Katwijkse ploeg toonde zich weliswaar niet echt de mindere van VUC, maar de Hagenaars toonden wat meer vechtlust. Ruud Harteveld kreeg vlak na de doelwisseling een droom k?ns. De Katwijker verscheen voor open doel, maar verzuimde te scoren. VUC maakte in de eerste helft 1-0 en voegde er in de tweede rondgang nog een tweede treffer aan toe. Quick Boys trainer Ruud Oostdam na afloop: "Het was een slechte wedstrijd en de minst slechte ploeg heeft gewonnen. Wellicht dat er bij ons van enige onderschatting sprake was". Deze nederlaag be tekent natuurlijk wel een tegenvaller winst. Met 4-3 werd gewonnen van De Algemene. Ons Eiland-Animo: 4-5 (1-2). Voor de spelers en speelsters van Ons Eiland was het na het behalen van de microtitel in de 2e klasse weer wennen aan de buitenom standigheden. Veel wind, een door de regen aangetast veld en het niet beschikbaar zijn van drie basisspelers hadden het zelfver trouwen van de Leidse ploeg da nig aangetast. In de eerste helft werd met veel moeite een 0-1 achterstand weggewerkt, maar Animo kwam nog voor rust op 1-2 via een strafworp. In de twee de helft hadden de spelers zich wat meer op het zware veld inge steld en kon Ons Eiland zelfs een verdiende 3-2 voorsprong ne men. Halverwege de tweede helft echter zag Animo kans weer op gelijk niveau te komen. Een strafworp in de 75e minuut betekende echter, nadat Animo Ons Eiland op achterstand had gezet (3-4) de genadeklap voor de Leidse ploeg, die alleen in de laatste minuten nog op 4-5 kwam via een doelpunt van Huib Has- sclbach. Overige treffers: Wim Niicnhuis. John Dickhof en Huib Hasselbach. Crescendo-De Algemene 4-3 (3-1). Een in de eerste helft beter op de weersomstandigheden inspe lend Crescendo heeft kans ge zien de hatelijke nul van de rang lijst ten koste van De Algemene weg te werken. In de 9e minuut zette John Huigsloot Crescendo op 1-0, terwijl Ria Baak in de 30e minuut Crescendo nog verder van De Algemene deed weglo pen: 2-0. Een strafworp van Hen nie Rusman bracht De Algeme ne, dat naarmate de wedstrijd vorderde meer greep kreeg op de groenwitten, op 2-1. Maar in de volgende aanval kreeg Louis Kok eveneens de gelegenheid om een strafworp te verzilveren: 3-1. Direkt in de 2e helft besliste, zoals later bleek. Marlies Brou wer de derby in het voordeel van .Crescendo: 4-1. Wel kwam De Al gemene al in de 63e minuut terug tot 4-3 door doelpunten van Wim van Iterson en Ruud van Vliet, maar het geluk zat de Leidse ploeg niet mee. GKV-Pernix 8-7 (1-4), Pernix leek in de eerste helft regelrecht naar een grote overwinning te lopen. Door doelpunten van Janko Breedveld. Agnes de Rooy en Kees Brokaar kwam Pernix op een riante voorsprong van 0-4. Toen Pernix in de tweede helft echter tegen de wind op moest boksen, slaagde de ploeg van trainer Karei Verschoor, die ove rigens aan het eind van dit sei zoen de Leidse ploeg al weer gaat verlaten om in Papendrecht de ex-landskampioen PKC te trai nen, er niet in het initiatief te be houden. De 2-5 voorsprong werd in de tweede helft door veel bal verlies in het middenvak ver speeld en GKV kwam daarna zelfs op een 7-5 voorsprong. Per nix herstelde zich echter wel en stond met nog slechts één mi nuut te spelen 7-7 gelijk. Een strafworp in de laatste seconde van de wedstrijd betekende ech ter dat GKV alsnog de winst naar zich toetrok, waardoor Pernix de eerste plaats moest afstaan aan de Gorkummers. Doelpunten: Janko Breedveld, Agnes de Rooy (2x), Kees Brokaar, Kees van de Kraan en Peter Kuipers (2x). Fides Pacta en De Danaïden ge bruikten het inhaalprogramma om een oefenwedstrijd te spelen. Fides Pacta trad aan met Aad de Vos, die in de aankomende veld- competitie de plaats van Ronald van de Velde zal gaan i omdat deze speler, omdat hij in dienst zit, niet in staat is elke trai ning van de Fides-ploeg te vol gen. De Danaïden speelde zon der Yvonne Kamerling, die zich heeft teruggetrokken uit de se- lectiegroep van De Danaïden. Fi des Pacta won de oefenwedstrijd met 6-4 na een 2-2 ruststand. De doelpunten werden gescoord door: Diet Rijsbergen, Ronald v.d. Veldè (2x), Hennie Piket, Ro bin Sommeling en Dik Onderwa ter (Fides Pacta) en door Hennie Devilee (2x), Hans van der Leek en Cees Christiaanse. Nederlands microkampioenschap voor Aspiranten. De aspiranten Al-ploeg van Fides Pacta is er net niet in geslaagd om zich in de finale van het Nederlands micro- kampioenschap te spelen. In hun poule veroverde Fides Pacta door 3 overwinningen, een gelijk spel en een verliespartij een ge deelde eerste plaats. Maar het be tere doelgemiddelde van Groen Geel hield Fides tegen om de fi nalewedstrijd te spelen. Ron Pracht werd op deze dag tot de talentvolste speler uitgeroepen. Groen Geel werd door een zege op ASKO kampioen. GERT GRESSIE

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 16