Water stijgt UYS nu tot aan de lippen Roodenburg ziet na rust kans schoon: 2-0 winst Verver 'helpt' DVC aan deling Weer hoop voor LDWS Na nederlaag tegen DHC Ton Arroyo schiet Foreholte naar 2-2 Hillegom verrast: 0-1 Amsterdam neemt zonder veel moeite afstand van LFC: 7-2 Sc Lisse blijft meedoen MAANDAG 23 MAART 1981 KRIMPEN A'D IJSSEL - Lug- dunum-doelman Wim Era dus ontfermde zich na afloop van het duel van zijn ploeg te gen DCV (1-1) over de onge lukkige Jan Verver. Direct na het laatste fluitsignaal kwam de goalie op zijn middenvel der toegelopen, om hem en kele troostende woorden toe te spreken. De besnorde Lci- denaar was er via een eigen doelpunt de oorzaak van ge weest. dat zijn ploeg alsnog een punt in moest leveren en leek dit maar moeilijk te kun nen verwerken. Eradus wierp zich daarom op als vader-fi- guur, waarschijnlijk met het doel Verver toch vooral dui delijk te maken, dat een ge lijkspel best een mooi resul taat was. In de eerste con frontatie tegen de volgelin gen van Jan Commijs bleven de pupillen van Ruud de Groot met lege handen en nu leverde het verdedigende spelletje in elk geval een de ling op. Via de benutte penalty van Frans Sjardijn (57ste mu- nuut) had Lugdunum welis waar lange tijd uitzicht op een overwinning, maar de aanvallende initiatieven van DCV verdienden een treffer. Die kwam nu weliswaar op een ongelukkige manier tot stand, maar kon niet meer Lugdunum geeft 0-1 prijs dan verdiend genoemd wor den. Onder erbarmelijke omstandig heden hielden beide ploegen elkaar in veel opzichten in evenwicht. Zowel DCV als Lugdunum ging tot het 'gaatje', maar slaagde er zel den in het publiek te verma ken. Het slechte weer werkte wat dat betreft ook niet mee, maar dan nog moet een crea tieve actie mogelijk zijn. Bij DCV onderscheidde Rado- mir Milic zich daarin, terwijl aan Lugdunum-zijde alleen Frans Sjardijn en Koos Be- kooy soms leuke dingen de- Echt aardige momenten waren dan ook zeldzaam. Alleen wanneer DCV-spits Milic zijn opponent Ted van Berkel uit speelde, of wanneer Frans Sjardijn op snelheid zijn te genstrever Hans Graffner voorbij ging viel er wat te ge nieten. Lugdunum kon zich in het eerste part beroepen op de beste kansen. Frans Sjardijn zette na 9 minuten goed door en leverde uit een moeilijke hoek een verrade- lijk schot af. Poortwachter Chiel Ooms ranselde het le der met, die moet weg, voor de voeten van Bekooy, die niet verder kwam dan een slap rollertje. De beste moge lijkheid was evenwel voor Rob Crama. die na goed werk van Sjardijn alleen voor Ooms hopeloos overknalde (15de minuut). Voor DCV wa ren Theo Olafson en ex-Ex- celsior-speler Ron Roos dicht bij een treffer geweest. Direct na de hervatting kwam Lugdunum goed weg toen uitblinker Milic langs Van Berkel flitste, om vervolgens op de lat te knallen. In de 57s- te minuut kwamen de Kik kers verrassend op voor sprong: Sjardijn werd na goed voorbereidend werk van Bekooy door Jan de Boer binnen de beruchte lijnen te gen de grond gewerkt en Sjardijn zelf benutte de toe gekende strafschop: 0-1. Toen Wim Krijgsman tien mi nuten later na een ongelukki ge overtreding van André Pracht onderuit ging, wees arbiter V.d. Bosch opnieuw naar de stip. Wim Eradus toonde zijn klasse en stopte de strafschop van Ron Roos. Zes minuten voor het einde kwam DCV toch op gelijke hoogte. Na een vrije schop van Milic veranderde het le der via het lichaam van Jan Verver van richting en ver dween in het Lugdunum- doel: 1-1. FRED SEGAAR Knappe zege op Verburch LEIDEN - Voor LDWS gloort er nieuwe hoop op lijfsbe houd nu de ploeg in het thuisduel tegen het hoog ge klasseerde Verburch een ver rassende 1-0 overwinning wist te bewerkstelligen De weergoden staken de Vliet- park-bewoners gisteren de helpende hand toe. Storm, re gen en een zwaar veld. het speelde het werkvoetbal van de Leidenaars, die het zonder hun geschorste spelmaker Cees de Roode moesten doen, in de kaart. Toch leek het er eerst niet op dat de thuisclub zo riant uit het strijdgewoel te voor schijn zou komen. Het tech nisch goed onderlegde Ver burch zette vanuit de start blokken de bankschroef op de LDWS-defensie. Vooral via kort opgezette combina ties probeerde men de tegen partij uit te tikken. De snelle gebroeders René en Aad van Staveren eisten daarbij een hoofdrol voor zich op. Omdat de bal onder de moeilijke speelomstandigheden nogal s de neiging had alle kan ten op te springen, viel het gevaar voor het doel van Wim Visser mee. Kwamen de ac ties van Verburch goed door, dan was altijd nog de uitblin kende Wim Visser ter plekke. De eerste de beste noemens waardige uitval van LDWS was meteen prijs. In de 31ste minuut snoepte Ger Nagte- geller de bal met een vliegende tackle van Marcel Mooyman af. Het kleinood werd door de actie van Nag- tcgeller onmiddellijk in het hart van de Verburch-defen- sie gedeponeerd, waarna de listig doorgespurte Bart van der Weijden het leder langs de uitgelopen doelman Van Leeuwen in het doel schoof: 1-0. Even leek het erop dat Verburch direkt terug zou slaan via een een door Hans van Staveren maar net over een leeg doel gekopte bal, maar daarna sukkelde het duel naar de rust toe. Na de hervatting bleek de ver- dedigingsveste van LDWS tot beton omgegoten te zijn. Verburch kon aanvallen wat het wilde, er was geen door komen meer aan Integen deel het was nu juist de Bek kering-equipe die in de coun ter de kansen kreeg. Bekeken spel van Ger Nagtegeller en de snelheid van Enk van der Weijden lagen daaraan ten grondslag. Nadat invaller Chris Brouwer in de 50ste mi nuut de bal al voorlangs een leeg doel geschoten had. was het vier minuten later Erik van der Weijden die een droomkans kreeg. In plaats van zelf te schieten legde de LDWS-er de bal evenwel op zij. waar geen clubgenoot ter plekke bleek te zijn om het karwei af te maken. Ver burch moest het doen met een gemiste mogelijkheid voor René van Staveren Dat was meteen de laatste kans voor de Poeldijkers, want daarna verwaterde het duel in hard zwoegen op het mid denveld, waarbij alleen LDWS nog enig sporadisch gevaar kon stichten. RUUD DOBBELAAR DELFT - Na lange tijd met een lekkende roeiboot te hebben gevaren, heeft UVS nu plaatsgenomen op een zinkend schip, dat nauwelijks meer van te ondergang is te red den. Troosteloos met een buit van 8 punten uit 16 wedstrijden bengelt de Leidse ploeg nu onderaan de hoofdklasse A en afgaande op de verrichtingen van gistermiddag tegen DHC moet worden geconstateerd, dat het herstel voorlopig niet in zicht is. De elf van Désar werden door een nauwelijks imponerende Delftse koploper via een 1-0 nederlaag een stuk dichter bij de uitgang van de hoogste amateurafdeling gezet. Amdsterdam-aanval onschadelijk te maken. De Lieverdjes Een weinig florissante positie, die de Leidse voetballers wèl weke lijks met een portie bewonde renswaardige arbeidslust probe ren te verbeteren. Telkens weer blijkt het "hooswerk" echter geen rendement op te leveren, zoals gisteren weer eens bleek. De elf UVS'ers werkten zich bij kans uit de naad maar de inzet kon het gebrek aan kunde niet compenseren. De voetbalcapaci teiten van DHC bleken uiteinde lijk doorslaggevend hoewel de équipe van oefenmeester Guus Haak nimmer tot een hoog ni veau reikte. UVS werd een be langrijk deel van de wedstrijd volledig afgetroefd maar door ge makzuchtig optreden en onzorg vuldig afronden van de Delftse frontlinie plus uitstekend kee perswerk van de weer herstelde Chris Drillenburg bleef de scha de tot één thuistreffer beperkt. Lange tijd kon UVS daardoor nog hoop op een goed resultaat koesteren maar alle inspannin gen bleken tevergeefs. Welis waar stormden de blauwwitten na de spelhervatting veelvuldig naar het vijandelijke helft; de Leidse ideeën die echter op dat deel van de goed bespeelbare grasmat werden geboren, bleken een gemakkelijke prooi voor de verdediging van de thuisploeg. Zelden zag een uitgespeelde aan val het levenslicht en die consta tering geeft het Leidse kamp weinig hoop op verlenging van het verblijf in de hoofdklasse. LEIDEN - In de zondag vier- deklasse A werden twee duels af gewerkt. Alphen en Foreholte deelden met 2-2 het punt. Van Nispen bleef Randstad Sport in eigen huis met 0-2 de baas. Alphen-Foreholte 2-2. Onder slechte weersomstandigheden kon het treffen gedurende de eerste helft niet naar een accep tabel niveau reiken. Kansen wa ren er dan ook nauwelijks. Na de rust ging het wat beter. In de 58s- te minuut zetten Lock van Kcste- ren en Piet Ruigrok een combi natie op, die door Ruigrok doel treffend werd afgerond: 0-1. Voor Alphen was dit het sein om een grootscheeps offensief op touw te zetten. Dat leidde al snel tot succes, want in de 65ste mi nuut profiteerde Doris Gerritsen van een misverstand tussen laat ste man Henk van de Berg en goalie Ab Ruigrok: 1-1. Tien mi nuten later werd het 2-1 toen Rob Lagerwij de bal van Fred Arroyo ontfutselde wist te ontfutselen en met windje mee van zo'n 35 meter verwoestend uithaalde. Twee minuten voor tijd trok Ton Arroyo de zaken na een goede aanval recht: 2-2. Randstad Sport-Van Nispen 0-2. Van Nispen was de ploeg die doeltreffender met de doelkan sen omsprong. In de 10de mi nuut nam Leon van de Geest de bal uit een corner van Martin van Eeden ineens op de slof: 0-1. Randstad nam hierna een licht initiatief. Veel kansen sproten hier niet uit voort, terwijl Van Nispen goalie Timo de Groot zich op goede schoten van Piet Douwes en Peter Tegelaar een uitstekende sluitpost betoonde. Na de rust bleef Randstad aan dringen, maar te gehaast spel deed het rendement laag blijven. In de 75ste minuut besliste Mar tin van Eeden de wedstrijd door doelman Marcel Delmeer na een snelle uitval kansloos te laten: 0- RIJSWIJK - In de derde klasse, won Hillegom verrassend de in haalwedstrijd tegen Rijswijk met 0-1. Het aan de top meedraaien de Rijswijk had in de eerste helft de wind tegen en kwam daar door bijna niet aan aanvallen toe. Hillegom rook zijn kans en be stormde de Rijswijkse veste. In de Hillegomse ploeg waren Meindert de Jong en Boudewijn Pijpers na blessures weer van de partij. Mede daardoor draaide de aanval weer als vanouds On danks het overwicht was halver wege de stand nog dubbelblank Verwacht werd dat na de pauze de thuisploeg het heft in handen zou nemen en het karwei af zou maken. Maar Hillegom behield ook in de tweede helft het initia tief en nam zelfs via Meindert de Jong een verdiende 0-1 voor sprong. Door de harde wind was goed voet bal onmogelijk en lukte het met name Rijswijk niet de broodno dige lijn in het spel te brengen. In het laatste kwartier probeer den de Rijswijkers de gelijkma ker nog wel te forceren, maar kansen werden er door de Hille- gommers niet meer weggegeven. Gisteren moest het gevaar ko men van het centrale verdedi gingsduo Hannaart-Henskens. Omdat scheidsrechter Govers aanvoerder Hannaart (Hans Neu teboom moest door een blessure verstek laten gaan) met een offi ciële waarschuwing confronteer de, gaat UVS in dubbel opzicht een moeilijke tijd tegemoet. Han naart zal ongetwijfeld een fikse schorsing opgelegd krijgen en diens afwezigheid betekent een gevoelige aderlating. Niettemin kon ook de Leidse libe ro niet verhinderen dat de thuis ploeg al na 120 seconden de eni ge treffer van de matige wed strijd produceerde. Middenvel der Jense verzond vanaf links een voorzet richting strafschop gebied waarna de bal via een aantal benen uiteindelijk achter doelman Drillenburg belandde. Frans van Straaten werd door zijn ploeggenoten als maker van het doelpunt aangewezen: 1-0. Tot tien minuten voor theetijd toonden de Delftenaren hun kwaliteiten en kon UVS slechts toekijken hoe DHC de leidsels bediende. Alleen op het onder deel doelpunten scoren toonde de lijstaanvoerder zich onmach tig. Van Straaten, Menheere, Bram Rontberg en amateurinter national Sjef de Poortet- mikten in riante positie onzuiver. Het aanvankelijk uitgetelde UVS peurde hoop uit de missers en wrikte zich gaandeweg los uit de Delftse omstrengeling. Eenmaal aangekomen bij de door poort wachter Suiker bewaakte vier hoek maakte de onzekerheid zich meester van de Leidse voet ballers. Van Wcerlee, weer terug gekeerd na een schorsing van twee wedstrijden, prestenteerde rond de middencirkel weliswaar een serie hoogstandjes maar in het strafschopgebied gaf de klei ne aanvaller niet thuis. Zoals ook Hans van Leeuwen en Nico Oos- terlee nooit voor bruikbare aan voer zorgden. Laatstgenoemde stond in de tweede helft wél aan de basis van de eerste van de in totaal twee uitgespeelde aanval len van UVS De vrijstaande middenvelder Aad Neuteboom kreeg de geplaatste bal echter verkeerd op z'n schoen. Vrije verdediger Koos Hannaart schreef hoogstpersoonlijk het scenario van de kansrijkste mo gelijkheid. Handig omzeilde hij in de 60ste minuut met een lob de Delftse buitenspelval en stormde alleen op Hans Suiker af. De reddingsactie van de ex- prof van FC Amsterdam leverde echter succes op, waardoor Han naart met nul op rekest naar zijn verdediging terugkeerde. Daar moest de stand-in aanvoerder in samenwerking met Drillcnburg nog alles in het werk stellen om meer thuistreffers te voorkomen. Dat lukte, hoewel de opgelopen averij er niet niet minder om ROB ONDERWATER LEIDEN - In het kader van het Zilveren Molen toernooi speelde LFC tegen FC Amsterdam C. Eerder deze week had UVS dc betaalde jeugd van Feyenoord ook uitgeschakeld en een tweede Leidse stunt was dus mogelijk. Het liep echter iets anders. De Leidenaars werden met 2—7 van de mat gevaagd. In de beginfase kon LFC nog aar dig bijblijven. De inzet van de kanaries compenseerde toen nog het surplus aan techniek van de Amsterdammers. Door de storm achtige wind was een zuivere pass nagenoeg onmogelijk en dat was duidelijk in het voordeel van de thuisploeg die het dit keer van louter werkvoetbal moest heb ben. Toch kwamen de hoofdsle- delingen op 0-1 toen spits Van Schaaik bij een dwarrelende voorzet hoger reikte dan keeper Peter van der Wal. LFC kwam even later toch gelijk toen Chris Gubler de bal over een tegen stander wipte en vanaf 16 meter diagonaal inknalde. LFC dacht weer in de wedstrijd te zijn, maar kwam bedrogen uit toen de rechterspits Patrick ac curaat een Leids foutje afstrafte: 1-2. De Leidse ploeg, zonder de geschorste Bles Zuma kwam di rect na rust op gelijke hoogte door een goal van Wally Gallert. Maar weer namen de betaalde Amsterdammers een voor sprong. De Wassenaarder Rob Gillisen (ex-Blauw Zwart) werkte met zijn knie de bal ach ter Peter van der Wal. Toen de zelfde Gillisen even later een pass onderschepte en er 2-4 van maakte was de wedstrijd ge speeld. LFC geloofde het verder wel, waar door het enige echte wapen, opti male inzet, ook nog verdween. De twee Leidenaars die er nog wat van maakten waren Wally Gallert en de jonge Sjaak ten Hennepe. Zeker laatstgenoemde stak met kop en schouders bo ven zijn ploegmakkers uit en be wees daarmee op het niveau van de tegenstander te kunnen mee draaien. De Amsterdammers, bij wie vooral Van Leeuwarden en Patrick opvielen, hadden er nog wel zin in en bleven op doelpun ten jagen. Eerst scoorde Patrick uit een scrimmage de 2—5, ver volgens deed middenvelder Koers met een mooie schuiver een duit in het zakje en een kwar tier voor het einde scoorde de snelle Patrick zijn derde treffer. Bij deze 2-7 stand hielden de jon ge Lievertjes het ook wel voor gezien en werd zowaar het moe gespeelde team van trainer Zoe temelk nog wat kansjes gegund- .Door de verslapte Amsterdamse concentratie kwam Wally Gallert nog vrij voor keeper Van der Lin den. maar hij tikte de bal net naast het doel. Door deze neder laag ligt LFC uit het toernooi en gaat FC Amsterdam C naar de volgende ronde als kandidaat voor dc eindzege WILL MOERER LISSE - Sportclub Lisse heeft de aansluiting met de koplopers in de tweede klasse behouden na een minieme 1—0 zege op DHL. Tot aan het laatste fluitsignaal verkeerde de formatie van Jan Faas in onzekerheid. Het va ban- que-spel van de Delftse bezoe kers stelde Lisse defensief zwaar op de proef, maar bleek niet vol doende om de titelgcgadigde een deel van de winst te ontfutselen. Lisse raakte in de problemen, juist toen men dacht de beslissing te hebben geforceerd. Terwijl DHL na de door Fred Tschur verzorg de openingstreffer (halverwege de tweede helft) een massaal of fensief inzette brak Lisse uit. Chris van Dam werd in de diepte aangespeeld en stelde Ron Hoo- geveen, die nadrukkelijk achter de bal was gebleven, in staat de 2-0 aan te tekenen Met het we gens vermeend buitenspel af keuren van die beslissende tref fer, begonnen voor Lisse de moeilijkheden. DHL putte daar uit kracht en stelde dc Lisser ver dediging met hoge ballen voor organisatorische problemen. Werkelijk gevaarlijk werden de Delftenaren in de slotperiode niet. Lisse trok terecht aan het langste eind. Tot aan de benauwende slotminuten hadden de volgelin gen van Faas het beste van het spel. De harde wind en voortdu rende slagregens hinderden bei de ploegen in hun opzet tot aan trekkelijk voetbal. De oranje- zwarten toonden meer agressie en hadden ook de beste kansen. Een inzet van Ron Hoogeveen werd van de doellijn gehaald ter wijl een lob van Wim van Beek door de wind voor het lege doel langs werd gedreven Ook na de pauze lukte het aanvan kelijk niet het op dat moment ge lijkwaardige DHL op afstand te zetten Jack van Ruiten was met een kopbal nog het dichtst bij een doelpunt. Het leer verdween buiten het bereik van de Delftse doelwacht op de lat. Na ruim twintig minuten kwam de verlos sende treffer. Tschurd ving een dieptepass op, omspeelde de DHL libero en haalde vervolgens doeltreffend uit. GOUDA - Opgelucht sprong Roo- denburg-trainer Laurens Mouter enkele minuten voor tijd jui chend zijn dug-out uit. John van de Wetering had een paar secon den daarvoor de Leidse ploeg in het duel tegen Olvmpia definitief op winst gezet. Koelbloedig pro moveerde Van de Wetering een goede voorzet van teamgenoot Rob Brittijn tot een doelpunt, waarmee hij Roodenburg op een 2-0 voorsprong bracht. Een verdiende 0-2 zege van de Kooiclub die langzamerhand uit groeit tot kampioenskandidaat nummer een in de tweede klasse. Onverstoorbaar blijft Rooden burg de laatste tijd winnen, ter wijl de concurrentie punten ver speelt. Gisteren verloor naaste concurrent Texas DHB met 3-2 van Sliedrecht. Hierdoor werden dc Leidenaars nóg steviger kop loper. Zonder afbreuk te doen aan het nut van Roodenburgs aanval en middenveld lijkt de sleutel tot het huidige Roodcn burg-succes de solide defensie van de Leidse ploeg Een verde diging die bestaat uit de in de re gel betrouwbare doelman Sjaak Nievaart, de twee vleugelverde digers Willem Ligtvoet en Peter Ciere die zowel verdedigend als aanvallend hun mannctic stam dn hi t tysenterka centrale duo Maarten van Kooperen en Aat de Groot Laatstgenoemde bewijst óók dit seizoen wekelijks dat hij makkelijk hoger kan voet ballen dan de tweede klasse waarin hij nu uitkomt De Leidse verdediging sluit uitstekend, geeft dc tegenstander weinig speelruimte en zorgt via het op komen van Ligtvoet. Ciere en De Groot voor de nodige aanvallen de impulsen. Een stormachtige wind en over vloedig hemelwater maakten gis teren in Gouda een op goed ni veau staande' wedstrijd onmoge lijk. Vreemd genoeg nam Olym pia in de eerste helft, gesteund door de krachtige wind, een laf fe, afwachtende houding aan De Leidse verdediging constateerde dit met genoegen en Maarten van Kooperen en Aat dc Groot kon den in alle rust de bal keer op keer naar elkaar toeschuiven Roodenburg voelde zich met het oog op dc tweede helft, wanneer dc wind hun bondgenoot zou zijn, niet geroepen om zonder meer de aanval op te zoeken Het gevolg was wel een voor het pu bliek saaie vertoning zonder hoogtepunten. Na de pauze trok Roodenburg ten aanval De openingstreffer bleef niet al te lang uit Willem Ligt voet stoomde door tot m d> Olympia-vcrdcdiging en bedien de John van de Wetering op maat. die geen fout maakte 0-1 Via schoten van Cees Verver en Hennie Koet waren de Leide naars dichtbij een tweede treffer, maar alleen John van de Wete ring wist tot scoren te komen ü- DINK BINNENDIJK

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15