A 'Beleid Yan Dam leidt tot niets "Ontslag Van Hagen was in het belang van de WD Combinaties bepalen collectie De Groot Kamerlid Deetman over scholennota: Sloop van complex in delen LEZERS SCHRIJVEN Bestuur in ledenvergadering: (Vervolg van pagina 1) LEIDEN Het belang van de WD. Daarvoor hebben we uit eindelijk gekozen. We hebben er in het bestuur lang over gespro ken. Dat zei VVD-voorzitter me vrouw Portheine gisteravond naar aanleiding van het ontslag van mevrouw Van Hagen als voorzitter van de propaganda- commissie van de liberalen. De ledenvergadering stond gister avond voor de keuze tussen het ontslag van het bestuur er: het ontslag van mevrouw Van Ha gen. Met het ontslag van me vrouw Van Hagen is het waar schijnlijk geworden dat ook de rest van de propagandacommis- sie opstapt of tenminste haar werkzaamheden opschort. De commissie vergadert vanavond. Aanleiding voor het ontslag was met name de gewraakte telex naar deze krant met de tekst: "Opnieuw een bedrijf naar de knoppen in Leiden. Wethouder Fase helpt bedrijf om zeep. Leuk voor de WD. De eigenaar is voorzitter van de propaganda- commissie". De heer Van Hagen zegt het de WD-wethouders in het college kwalijk te nemen niets te hebben gedaan om de vordering van een van zijn flats aan het Vollenhove- plein te voorkomen. Volgens hem is wethouder Fase gewoon niet opgewassen tegen haar col lega-wethouder Tesselaar (PvdA), die een veel krachtiger bestuurder zóu zijn. Wethouder Fase was gisteravond overigens wegens ziekte afwezig. Vandaag wordt de flat door de nieuwe be woonster in gebruik genomen. Mevrouw Van Hagen vroeg zich af waarom de voorzitter, mevrouw Portheine, indertijd was meege gaan naar wethouder Fase. "Het betrof een privégesprek. Het is dus de VVD die zich hierin zelf heeft gemengd. Waarom bent u eigenlijk meegegaan. Voor het belang van de VVD of voor mij?", zo vroeg Van Hagen. "Voor u", antwoordde i Portheine. De heer Laken, voorheen voorzit ter van diezelfde commissie, nam het op voor mevrouw Van Hagen. De zaken zouden onno dig in de politieke sfeer zijn ge trokken. Hij vond het ontslag een veel te harde maatregel te gen iemand, die een steekje heeft laten vallen. "Ik proef dat dit een poging is om mevrouw Van Ha gen eruit te slingeren", aldus La ken. JOVD Achter de kwestie Van Hagen speelt ook de vervreemding tus sen de VVD en de JOVD een rol. De propagandacommissie, die in dit conflict unaniem achter me vrouw Van Hagen staat, bestaat vrijwel geheel uit JOVD-leden. Naar verluidt zou het bestuur ook hebben overwogen om de secretaris van de propaganda commissie, Frans van Schaik (JOVD-voorzitter), uit zijn func tie te onthefTen. De reden hier voor zou de stellingname van de JOVD zijn in de kwestie-Van Ha gen en hun suggestie dat het be lang van het bedrijfsleven wel licht beter door het CDA behar tigd wordt. Het argument dat de JOVD officieel een zelfstandige organisatie is, zou het bestuur hiervan hebben weerhouden. Raadslid Van Duyn liet doorsche meren liever van deze leden ver lost te zijn door te zeggen dat de indieners van de motie van wan trouwen tegen het bestuur hun consequenties zouden moeten trekken uit het verwerpen van die motie. Toen de motie uitein delijk met 33 tegen 9 stemmen werd verworpen, liet men in JOVD-kringen weten hiermee rekening te zullen houden bij de kandidaatstelling voor de ge meenteraad. Met name oud- JOVD-voorzitter Gijs de Vries, nu secretaris van de fractie, kan bij de jongeren geen enkele steun voor zijn kandidatuur ver wachten. Japon verliest het van rok LEIDEN - Combinaties, en dan veelal met de kleur blauw erin verwerkt, bepalen ook voor het komende seizoen weer de collec tie van De Groot. Rokken, ge combineerd met jasje en blouse, winnen het nog steeds van de ja pon. De broek is zelfs totaal ver dwenen uit de collectie, zoals die gisteren in de modeshow bij De Groot aan de Breestraat werd ge toond. Wat de rokken betreft, die zijn vrij wel altijd voorzien van plooien. De plissé, die vorig jaar al zijn rentree maakte in de mode, was gisteren toegepast op diverse rokken. Ook de tendens van ge breide stoffen heeft zich voortge zet. De, veelal bolero-achtige, jas jes waren gisteren vooral uitge voerd in bouclé of andersoorts "wolachtig" materiaal. Bij de col lectiekeus heeft modehuis De Groot overigens rekening gehou den met de Nederlandse zomer, die nu al weer jaren achtereen bepaald niet tropisch kan wor den genoemd. Bij de zomeijurk- jes, waarvan enkele zeer geslaag de modellen werden getoond, is altijd wel een jasje of stola gele verd. En ook aan regenjassen is gedacht. De Groot liet bovendien weer en kele mooie jassen en vestjes zien, uitgevoerd in al cantara, het suè- de-achtige materiaal dat zo ge roemd wordt voor de wasbaar- heid ervan. Heel mooie jassen, die je overigenis n;et onder de mille meekrijgt, passeerden gis teren de revue. Ook een rood vestje, passend bij een geruite plooirok, werd geshowd. Een mooie combinatie, een van de ve len overigens die De Groot zelf voor de klanten uitkiest. De out fit is derhalve vaak alleen twee- of zelfs driedelig verkrijgbaar. Geen bermuda's dus bij De Groot. En de "nieuwe" kleuren geel en kaki zijn ook niet nadrukkelijk aanwezig. Wel mooie combina ties voor de wat oudere vrouw, die het financieel goed kan doen. Want onder de driehonderd gul den ben je bij De Groot niet klaar voor een jurkje, laat staan voor een combinatie. CONNY SMITS Mannequin Germaine toont één van de zomerjaponnen uit de collectie van de Groot. WOENSDAG 18 MAART 1981 DEN HAAG - De Leidse onderwijswethouder Van Dam moet op korte termijn gaan praten met vertegenwoordigers uit het bijzonder onderwijs in Leiden. Dat vindt de onderwijsspecialist van het CDA, het Tweede Kamerlid drs. Wim Deetman. „Het door de wethouder gevoerde beleid is gedoemd tot niets te leiden", zegt hij. Vanavond spreekt het kamerlid in het kader van een spreekbeurt van het CDA in Leiden. In het Wienerwald aan de Steenstraat zet hij 's avonds zijn gehoor uit een waarom het CDA het niet eens is met het door de gemeente Leiden gevoerde beleid ten aan zien van het bijzonder onderwij- In september vorig jaar verraste wethouder Van Dam vriend en vijand met een discussienota waarin hij aankondigde het ad vies te zullen geven dertien bij zondere scholen in de Sleutelstad te willen sluiten. Besturen- en personeelsorganisaties van het bijzonder onderwijs tekenden daartegen protest aan. De gemeenteraad heeft het voorstel van Van Dam inmiddels aan vaard, met de stemmen van het CDA tegen. .sWat de wethouder in Leiden wil heb ik nog in geen enkele andere gemeente meegemaakt", zegt drs. Deetman, die het vanavond ook nog zal hebben over de het onderwijsbeleid in het algemee- Onbehoorlijk „In elk geval", laat de onderwijs specialist weten, „kan men wet houder Van Dam onbehoorlijk bestuur verwijten. Er is geen en kel overleg geweest de terugloop van het aantal leerlingen op te vangen" Die teruggang van het aantal leer lingen komt omdat er in de laat ste jaren steeds minder kinderen worden geboren. Door dat afne mende kinderaantal en de ontvol king van de Leidse binnenstad, is een aantal scholen beneden het Deetman CDA):"Wat de wet houder in Leiden wil, heb ik in nog geen enkele andere gemeente mee gemaakt. „bestaansmini geraak- Wethouder Van Dam vindt dat het onderwijs daarmee niet is ge diend. Zeker niet, zo stelt hij, als in 1983 kleuterschool en lagere school samenvloeien tot één ba sisschool. Van Dam presenteerde daarom een lijst van veertien scholen die moesten verdwijne- Opvallend was volgens de besturen van de bijzondere scholen dat er op het lijstje van de socialistische wethouder bijna alleen maar bij zondere scholen stonden. Ook de manier waarop de zaak werd gepresenteerd schoot veel schoolbesturen in het verkeerde keelgat; in de krant lazen ze dat hun scholen moesten verdwijnen Het Tweede-kamerlid Deetman hierover: „Er is in Leiden op geen enkele manier overleg geweest tussen de schoolbesturen en de gemeente. En dat is juist nodig, want alleen in onderling overleg kan men tot een oplossing ko men. Wel werd er een eenzijdig plan gepubliceerd, waarbij het openbaar onderwijs duidelijk werd ontzien" Stagnatie „Dat is geen behoorlijk bestuur" zegt Deetman, „dat overleg is weliswaar niet verplicht, maar de gemeente moet het wel doen. Van Dam moet het plan terugnemen en gaan proberen met de bestu ren van de bijzondere scholen tot een oplossing te komen. Door het gevoerde beleid van de ge meente gaat het overleg tussen de twee partijen stagneren. Dat zie je in Leiden. Iedereen gaat zijn ei gen stellingen innemen en gaat zijn eigen weg" Dat is fout, zegt hij. Overleg is vol gens Deetman het toverwoord. Die samenwerking zal onder an dere in de toekomst van belang zijn bij de verdeling van de be schikbare schoolgebouwen. Vooral als kleuter- en lager on derwijs in elkaar opgaan, zegt hij- THIJS JANSEN LEIDEN - Het hele complex aan de Hekkensteeg, waarin tot voor kort de firma J. de Nobel was ge vestigd, wordt niet in één kéer af gebroken. Slechts twee van de zeven panden zijn inmiddels ge sloopt. Dat antwoorden B en W op vragen van PPR-raadslid Van Oosten. Van Oosten maakte zich zorgen over de sloop, omdat de panden nog in gebruik waren als oefen ruimte van twee Leidse popgroe pen, voor opslag en ambachtelijk werk. In totaal werden de pan den nog door vijftien personen benul. Van Oosten vroeg ook of de gebrui kers vervangende ruimte krijgen aangeboden. B en W zeggen dat alleen gebruikers die over een geldig huurcontract met de ge meente beschikken, zoveel mo gelijk vervangende ruimte aan- geboden zullen krijgen. De hui dige gebruikers waren echter on derhuurders bij De NobeL Ten opzichte van onderhuurders menen B en W geen verplichtin gen te hebben. Zelfs al is er wel een huurcontract met de ge meente, dan zal er nog niet altijd vervangende ruimte worden aan geboden, aldus het college. Ook de suggestie van Van Oosten om met de gebruikers een tijde lijke huurovereenkomst aan te gaan wijzen B en W van de hand. Zij zeggen erg terughoudend te zijn om dergelijke overeenkom sten af te sluiten, gezien de erva ringen ermee. "Gebleken is dat zelfs schriftelijke beloften het pand op verzoek van de gemeen te onmiddellijk te verlaten niet worden nagekomen en middels een kort geding ontruiming moet worden bewerkstelligd", aldus B en W. De redenen voor de sloop zijn vol gens het college dat het pand erg slecht was en ernstig gevaar op leverde voor spelende kinderen, dat het brandgevaarlijk was en derhalve een bedreiging voor de waardevolle Meermanshof en dat zo de Hekkensteeg weer de verbinding van Haarlemmer straat en Oude Vest wordt. Het plaatsen van brieven van lezers betekent niet dat'de redactie de daarin weergegeven mènihg:onderschryft. Brieven kunnen van redactiewege worden ingekort. Sportstichting Als geïnteresseerde in het Leidse sportgebeuren heb ik met be langstelling de interviews gele zen van Paul de Tombe en Ruud Paauw met de heren Biegstraa- ten en Tesselaar resp. voorzitter van de Sportstichting en wet houder van Sportzaken. Na de standpunten van beiden over de reorganisatie van de Sportstich ting te hebben aangehoord en na kennis genomen te hebben van de vijf reorganisatie-modellen vraag je jezelf af of er geen ande re (betere) manieren zijn om tot een oplossing te komen. Ik wil een poging doen er één aan te ge ven, maar eerst het volgende. 1. Biegstraaten vindt dat de reorga nisatie-voorstellen alleen .geba seerd zijn op politieke motieven. De Sportstichting moet volgens hem blijven want anders raakt de sportwereld zijn invloed kwijt op de besluitvorming en wordt de sport overgeleverd aan amb tenaren. 2. Biegstraaten erkent dat de Raad van Beheer te kort schiet als de mocratisch lichaam. Met zijn uit spraak dat de leden niet ge schoold zijn om in het openbaar sportzaken te behandelen deelt hij in feite een brevet van onver mogen aan deze Raad uit. 3. De gemeenteraad heeft destijds de uitspraak gedaan dat er een scheiding aangebracht moet worden tussen gemeente en par ticulier initiatief. Volgens Tesse laar betekent dit voor de sport dat er een reorganisatie moet ko men waarbij de gemeente meer invloed krijgt op het beheer van accommodaties. 4. Daarnaast vindt Tesselaar dat er meer aandacht moet worden ge schonken aan beleid en bezin ning en dat de Sportstichting daaarin faalt. Over het runnen van de accommodaties door de Sportstichting bestaat volgens hem maar weinig ontevreden heid. 5. Tesselaar wil dat er een Directie Sport komt, ambtenaren dus, voor de beheerszaken en een Sportraad voor het beleid. Biegstraaten wil dat de Sport stichting in haar huidige vorm blijft "bestaan en alleen haar sta tuten wijzigt. Het komt mij voor dat de argumen tatie van beiden niet onredelijk is maar dat hun opstelling en conclusies weinig flexibel zijn. De angst van Biegstraaten voor ambtenaren en de gemeente gaat mij te ver. Ook nu werkt de Sportstichting met ambtenaren en moet alles wat geld kost goed gekeurd worden door B. en W. Daarnaast moet hij beseffen dat de Kaderwet Specifiek Welzijn, die op het ogenblik in de Tweede Kamer wordt behandeld, al het welzijnswerk (waaronder de sport) bij de gemeentelijke poli tiek wil gaan onderbrengen. De sport doet er goed aan hierop in te spelen door nu reeds binnen de politieke kaders haar positie veilig te stellen. Tesselaar daar entegen springt nogal achteloos om met de grote groep sportbe stuurders die talloze uren op ge heel vrijwillige basis in de weer zijn voor de 25.000 sporters (25 procent van de bevolking) die onder de Sportstichting ressorte ren. In zijn voorstellen saneert hij ook de uitvoerende taken van de Sportstichting waarvan hij zelf onderstreept dat ze naar vol le tevredenheid worden uitge voerd. Het aureool van zeer capa bel bestuurder kan hij waarma ken door een oplossing te con strueren die politiek aanvaard baar is en die de Sportstichting zo onafhankelijk mogelijk en met reële inspraakbevoegdhe den laat voortbestaan. Het lijkt mij dat een dergelijke op lossing gevonden kan worden door bijv. de volgende verande ringen in de huidige organisatie structuur aan te brengen. a) De Sportstichting blijft als zoda nig bestaan en de statuten wor den aangepast waarbij: - de uitvoerende taak van het be heer van de accommodaties .on gewijzigd blijft - de gemeente meer invloed krijgt op de beleidsaspecten van het' beheer - het doen en laten van de Raad van Beheer en zijn commissies openbaar wordt. b) Naast de Sportstichting wordt een Stuurgroep Sport in het le ven geroepen bestaande uit amb tenaren, vertegenwoordigers uit de sportwereld en onafhankelij ke deskundigen. Deze Stuur groep kan zich dan gaan bezig houden met het beleid en kan opdrachten uitvoeren (o.a. nota's opstellen) voor de Sportstichting en voor B. en W. L.M. KALLENBERG Van Effendreef 24 Leiderdorp. Verkeer Als bewoner van de binnenstad, met een open oog voor de belan gen van de gemeente, het be drijfsleven en de winkels, ben ik geschrokken van de voorstellen waarmee het toekomstige CDA- raadslid Abcouwer een verkeers- arme Leidse binnenstad denkt te realiseren. Waar blijft de gemeente, waar blijft het bedrijfsleven en waar blijven de bewoners financieel als men auto's nog slechts in - liefst on dergrondse - parkeergarages kwijt kan. Laten we met zijn al len trachten reëel en praktisch te zijn; theoretici, ook in de Leidse gemeenteraad, zijn er al te veel. A. B. Lagerweij Hooigracht 76 Leiden Vordering De vorderingscommissie reageer de onlangs boos op het B en W- besluit. dat de vordering van de flat Van Vollenhovenplein 23 toch niet doorgaat. Eind '79 kreeg de vorderingscommissie een nieuwe voorzitter, het PvdA- raadslid Marie-Anne Koning, ten stadhuize algemeend bekend als Miss Piggy om de luidruchtige wijze, waarop zij steeds in de pu bliciteit is. Koning laat via deze krant weten dat de voorheen sla pende commissie nu de leeg stand zal bestrijden, goede en goedkope woningen zal vorde ren en speculanten gaat aanpak ken. Politieke kretologie! De sinds '76 lopende affaire Van Ha gen wordt na een vol jaar doodse stilte van gemeentezijde (wie vertraagt de zaak eigenlijk?) door Koning opnieuw in behan deling genomen. De flat is eigendom, stond geen dag leeg, wordt intensief en nut tig gebruikt. Van Hagen is geen speculant, maar een al 23 jaar door ziekte gehandicapte kleine zelfstandige. Bureau Huisvesting is alom be rucht wegens de starre ambtelij ke toepassing van de ingewikkel de regelingen. Normen zijn hei lig. Bijzondere omstandigheden of hardheidsclausule? Niets mee te maken! Een enkele maal kan men eens soepel zijn, hetgeen valt af te leiden uit het huisadres van Marie-Anne Koning, Betha- niënhof 10. Volgens de beheer der laat Huisvesting alleenstaan den onder 55-60 jaar niet voor deze woningen, die f 110,per maand, incl. servicekosten doen, in aanmerking komen. De Van Hagen-flat zou f 682,50 per maand moeten opbrengen vol gens het nieuwe puntensysteem. Dat de zaak na vijf jaar toch weer gaat rollen, heeft volgens insi ders op het stadbouwhuis twee oorzaken: 1) Koning wil om poli tieke redenen per se een echte vordering in haar prijzenkast. 2) De ambtenaren van Huisvesting willen ook na vijf jaar nog best gelijk krijgen, ongeacht de hoge kosten en de voor de gemeente geringe voordelen. De gevolgen voor de betrokkenen zijn onbe langrijk. De vorderingscommissie bestrijdt dus niet de leegstand (dat doet Kraakbond veel goedkoper en efficiënter) maar is bezig het ge zag van Huisvesting te herstel len. Deze taak is wellicht nuttig, maar niet in overeenstemming met het gestelde doel. Dat B en W tot vordering overgin gen berust op een verkeerd ver trouwen in eenzijdige ambtelijke rapporten, op een onjuiste afwe ging van belangen en op een laffe houding van de beide VVD-wet- houders. Zij vinden de zaak "po litiek niet interessant". Het is aan Fase, Schoute, Tesselaar, de vor deringscommissie en Huisves ting bekend dat door een vorde ring behalve de twee Van Hagen- arbeidsplaatsen nog tenminste twee arbeidsplaatsen verdwijnen plus enig part-time werk. Intus sen heeft een alleenstaande me vrouw van 67 jaar van Huisves ting toestemming verkregen de flat te betrekken, waarin min stens vier mensen hun brood verdiend hebben. Dat mevrouw Van Hagen privé naar de wethouder van economi sche zaken ging, is het recht van iedere burger. Dat de voorzitter van de VVD, afd. Leiden op ei gen verzoek hierbij aanwezig wilde zijn, omdat zij door de con tacten met haar propaganda- voorzitter geheel op de hoogte was van de woon- en werksitua tie, gaf de zaak ten onrechte poli tiek gewicht. Onzin natuurlijk want een wethouder van econo mische zaken moet alle arbeids plaatsen beschermen. Een be zoek aan Adler is alleen leuk voor de publiciteit, maar verder zinloos. Wat gebeurde er verder? De VVD zat er bij en keek er naar. Beide WD-wethouders, zijn getuige de handtekeningen, resp. parafen onder het circula- tie-vorderingsbesluit zonder één woord opzij gegaan voor politiek gedram van Koning via Tesse laar. Daarom moet de eerder in dit blad gepubliceerde JOVD-suggestie om bij de volgende raadsverkie zingen meer aandacht aan het CDA te besteden, niet zonder meer terzijde worden gelegd. L.J.P. van Hagen Van Vollenhovenplein 13 Leiden Fabeltje Sommige Leidse raadsleden zijn bepaald kunstzinnig begaafd. Wisten we al dat Henriëtte van Dongen (PvdA) mooi kan breien en kennen we Joop Walenkamp (CDA) voornamelijk door zijn te keningen, op vrijdag 13 maart deed Jan Hoekema in deze krant een gooi naar beroemdheid. Zijn specialisme: fabeltjes vertellen. Een beetje goed sprookje kent na tuurlijk een Goede Fee en een Boze Schurk. Ook dat van Hoe kema. De rol van schurk heeft hij de WD toegedacht; als fee fun geert (hoe kan het ook anders) zijn eigen partij. Waar gaat Hoe- kema's fabel over? Over de even tuele vestiging van een gezond heidscentrum in het Morskwar- tier. Het verhaal gaat aldus. Er was eens een Boze partij (de WD) die in het Leidse college zit. Collegelid Schoute houdt zich daar ijverig bezig met het dwarsbomen van plannetjes om in de Mors een gezondheidscen trum te bouwen. In dat college zit ook een Goede partij (de PvdA) die dat centrum wel wil, maar het tegen Schoute moet af leggen, zodat de raad de knoop moet doorhakken, en dat lukt niet al te best. Maar gelukkig: tij dens een vergadering van de raadscommissie verschijnt een feeërieke verschijning ten tonele (Jan Hoekema in hoogsteigen persoon) die met een toverstafje zwaait (een compromisvoorstel) en zie: de Boze partij kruipt schielijk in zijn schulp, over tuigd door zo veel Goedheid. Mo raal van Hoekema's verhaal: "D'66: het redelijk alternatief'. Ontroerend, nietwaar? Maar nu de feiten. 1. In het collegeprogram staat let terlijk, dat de totstandkoming van gezondheidscentra door de gemeente zal worden gestimu leerd; daarbij zal worden beke ken in hoevere het mogelijk is dat de werkers in loondienst zijn. Het college houdt zich daaraan, en produceert een discussienota waarin voor- en nadelen van een centrum met werkers in loon dienst in de Mors worden opge somd. 2. De PvdA brengt een nota uit, waarin voorkeur voor loondienst wordt uitgesproken. Die moge lijkheid moet verder worden on derzocht, en daarmee uit. De WD zegt geen principiële be zwaren tegen een gezondheids centrum te hebben, maar wel ernstige twijfels over de kosten ervan. Die worden geschat op een slordige half miljoen binnen twee jaar en dat is wel heel fors voor een gemeente die toch al een begrotingstekort van 24 mil joen per jaar heeft. Verder is het nemen van werkers in loon dienst volgens de WD niet de enig zaligmakende mogelijkheid voor democratisering van de ge zondheidszorg. Daarom moet niet alleen de variant "werkers in loondienst" worden onderzocht, maar ook eventuele altematie- 3. D'66 brengt een nota uit, waar van Van Oosten (PPR) opmerkt dat de inhoud afwijkt van het standpunt van D'66 tijdens de college-onderhandelingen: toen stond D'66' aan de kant van de linkse partijen. Hoekema be strijdt die constatering niet, maar verweert zich door te zeg gen dat het geen zin heeft te pra ten over de college-onderhande lingen in het verleden. 4. Tijdens de commissievergade ring van 11 februari zegt Hoeke ma voor een onderzoek te zijn dat niet uitsluitend gaat over werkers in loondienst, maar ook over andere mogelijkheden. Wet houder Schoute is het daarmee eens. Niet verrassend, want het voorstel komt precies overeen met de WD-opvatting, en past binnen het collegeprogram. 5. Op 4 maart komt Hoekema dan met het volgende voorstel. Eerst moeten de mogelijkheden van de loondienstvariant worden onder zocht. De raadscommissie kijkt dan of de uitkomst van dit onder zoek zo positief is dat een cen trum in de Mors inderdaad met loondienst moet worden opgezet en adviseert hierover B W. Is de conclusie echter negatief, bij voorbeeld omdat de kosten te hoog blijken, dan worden alsnog alternatieve mogelijkheden on derzocht. Uiteraard heeft de VVD hiermee geen moeite. Waar Hoekema dan ook de conclu sie vandaan tovert dat niet D'66, maar de WD in deze kwestie is "omgegaan", is ons een raadsel. Maar is dat niet een kenmerk van sprookjes: raadselachtige ge beurtenissen? Moraal van dit verhaal: D'66: "het fabel achtig alternatief'. Namens de WD-fractie Gijs de Vries fractie-assistent Pieterskerkchoorsteeg 32a Leiden.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 4