De confectie De couturiers Zomer- m.h vt WOENSDAG 18 MAART 1981 EXTRA PAGINA 35 komt Tf'ee vee,kl<'''r'3e crêpe de chine modellen ml de collectie van Ungaro G.°"f' m ttjwkfeuriB m,a*9m"°ndias}e:™h"n~e- Een broek in college-stijl daarop een grappige blouse met een strik geslo ten en daarover een sportief jeans jasje. (Collectie Mustang). Wit, de nieuwe zomer-hit en daar om een witte pantalon met wit T- shirt voorzien van een grote maar toch niet schreeuwende opdruk Collectie Lecomte) Voor vrouwen die er graag sportief bij lopen zal de marine- en safari- look wel een topper zijn, met hemdjasjes, cardigans, tunieken, en blazers, gedragen op overslag rokken. geplooide broekrokken, bermuda's, shorts en naar onde ren nauw toelopende pantalons. Bij de meer klassieke en romanti sche kleding hebben de japon nen rechte soepelvallende rok ken. een ceintuur op de heupen, een diepe v-hals, boothals of een grote laag ingestikte plooien. De ze jurken kunnen dan in veel ge vallen weer worden gecombi neerd met een cardigan of tu niek. Broderie en kant nemen de ko mende zomer een bijzonder plaats in in het modegebeuren. Rokken met folkloristische des sins worden gecombineerd met kanten blouses, klassieke witte jurken krijgen een kant inzet, maar net zo gemakkelijk kan de jeans worden gecombineerd met een kanten blouse. Naast die zo duidelijk door een stijl bepaalde kleding zijn er dan natuurlijk volop gemakkelijke polo-jurkjes in leuke strepen of pastelkleur tjes en de broekpakken. Jassen hebben deze zomer grote platte kragen, een a-symmetri- sche sluiting en driekwart mou- Veel kant gebruikte Ungaro voor deze romantisch avondjurk. De tu niek is 7/8 en ook de mouwen heb ben die lengte. Kleuren Modieus en voor alle leeftijden zijn deze twee combinaties uit de collectie van V en D. De driekwart lengte van de vesten en het strikje dat de blouse sluit dat zijn de mo dedetails voor het komend seizoen. Afrika. Zuid-Amerika .de marine en de romantiek hebben de mo de-ontwerpers geinspireerd bij het samenstellen van hun collec ties voor het voorjaar en de zo mer. Sommige invloeden zullen niet direct herkenbaar zijn, ande re overduidelijk. De vormgeving blijft slank en soe pel. Gewend aan kleding met een zeker draagcomfort zullen vrou wen zich nooit meer en masse in ongemakkelijk strakke rokken of van ingewikkelde sluitingen en stiksel voorziene kledingstuk ken hijsen. En daar houden de confeetie-ontwerpers wel duide lijk rekening mee. Bij het zien van haute couture en confectie- shows vraag je je nog welcens af moeten we dat nu toch echt gaan dragen "Maar wat een maand of vijf later in de winkels hangt blijkt een heel acceptabele vertaling van al die messcherpe ideeën. Links een wijde jurk kleurenschema van de nieuwe mo de goed tot uitdrukking komt. Rechts blouse met grote bloemenop- druk, gecombineerd met een rok waarin folkloristische motieven overheersen (collectie C en A Ze zijn er voor mannen zowel als voor vrouwen: jodhpurs (rijbroe ken uit India). Collectie Mae en Maggie. Wit. vaak gecombineerd met alle nuances van blauw en rood. vooral in de marine of nautic- look; kaki. legergroen, aardkleu ren (zoals zandkleur, bruintin ten) oranje (Afrikaanse invloe den) en pasteltinten. Van deze pasteltinten zijn geel. rose en blauw, wel de belangrijkste, hoe wel ook heel licht groen (in de schoenenmode) veel wordt ge- Matenalen die bij de modemakers voor dit seizoen erg "in" zijn: wol, gabardine, populine, pique, katoen en losse wollen zomer- tweeds. Houdt u van bandjes en strikjes, schroom dan niet de kleding daarbij op te sieren. Het zijn juist die kleine dingen die kleding weer eens een ander accent ge ven. Waag het ook eens een keer een heel sportief kledingstuk met iets romantisch te combine ren. kijk op straat en u zult zien dat u beslist niet de enige bent. Wat de dessins betreft naast de gro te Afrikaanse opdrukken - er staan soms hele landschappen op een bermudapakje of een jurk. zijn er vrij veel strepen en madras-ruiten. En dat is een leu ke afwisseling tussen al dat wit dat deze zomer het modebeeld toch voor een groot deel gaat be palen. LEIDEN MODESTAD Pierre Cardin haakt in op de dis co-rage met deze glinsterende mtnt- jurkjes waarvan de.kleuren goud, rose en turkooise zijn. Ceintuur kousen en schoenen zijn zwart. Romantiek: wit met kant of ter pastelkleurtjes. (Collectie C eii A.) -28 MAART Wifte organza-blouse met kant en pareltjes met daaronder een zwart-u'it geruite rok. die een paar centimeter boven de enkel valt en ongeveer 20 centimeter van de zoom is mgerimveld. Het huis Dior tekende voor dit ontwerp. Een bermuda in madras-ruit en een driekwart lakjas. (Collectie Kreymborg). De rok mag deze zomer weer wat korter. Het hoeft niet mini, het mag. maar niemand kijkt er gek van op is u kiest voor een lengte die varieert van net over tot net boven de knie. Heel klassieke en wat meer romantische kleding is soms nog wel wat langer.De tail le zakt dit op de heupen, de schouders blijven op hun na tuurlijke plaats. Hawaii blouse in blauw en roest bruin met een bijpassende bermu da. (Collectie C en A.) Een avondjurk »n zebra-dessin. zwart—wit, op de rug voorzien van een grote strik uit de collectie van Hubert Civenchy. Een heuplange wijde blouson van een grijs gcruiten stof komt uit het atelier van Yves Saint Laurent. Hij laat er een vrije nauwe grijze rok, die maar net op de knie valt onder dragen. Een witte strohoed en eenvoudige pumps maken zijn ontwerp tot een draagbaar geheel.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 35