woningen op losse schroeven jüsqrth. Bouw van 'dure' Jeugd Leidse regio plant massaal bomen Grondige opknapbeurt van Engelendaelsehool - eids agenda Wassenaar koopt perceel bollengrond Katwijkseweg In Ter Waddingerhoek II t-n. i Het °"de Engelendaelschoolgebouw wordt niet vervangen door nieuwbouw, maar wordt i VOORSCHOTEN - De zestien geplande vrije sectorwoningen (dure koophuizen) in het seerd. Zo komt er onder andere geluidsisolatie tegen de overlast van de drukke Acacialaan plan Ter Waddingerhoek II in Voorschoten gaan vrijwel zeker niet door. De woningen hadden tussen de 225.000 gulden en 320.000 gulden moeten kosten. Er zijn zo weinig belangstellenden voor deze huizen dat de bouw ervan nu in het gedrang is gekomen. Het eventueel niet doorgaan van deze bouw heeft geen directe ge volgen voor de aantallen wo ningen in andere sectoren in dit gebied. Wel worden de huur-wo- ningwetwoningen mogelijk ver vangen door premie-woningen. De Humanistische Stichting Huis vesting Bejaarden wil in Ter Waddingerhoek II, naast het be jaardentehuis 't Hofflants Huys in de wijk Noord-Hofland, dertig bejaardenwoningen bouwen. Daarnaast wilde de stichting 61 premiekoopwoningen, 11 huur- woningwetwoningen en de 16 vrije sectorwoningen neerzetten. Volgens een woordvoerder van de stichting is echter, "zoals het er nu naar uitziet de kans erg groot dat er geen vrije sectorwoningen zullen worden gebouwd." Ver der worden waarschijnlijk de 11 zgn. door premie-A-huizen, /oor deze laatste catego- veel belangstelling schijnt te Er wordt momenteel overlegd hoe de definitieve versie van het bouwplan nu moet komen uit te zien. "Misschien moeten wel nieuwe ideëen worden ontwik keld voor de inrichting van de hoek waarin de vrije sectorhui zen oorspronkelijk waren ge pland, maar dat moet nog wor den bekeken." Het vervangen van de huur-wo- ningwetwoningen door premie- woningen is volgens hem geen gevolg van het wegvallen van de vrije sectorwoningen. "De be langstelling voor de premie A- woningen is vrij groot, waardoor het zinvol is geworden om in plaats van woningwetwoningen premiewoningen te bouwen." huur-woningwetwoningen ver- De premie-A-huizen in het plan moeten tussen de 14U.UU0 en 145.000 gulden gaan kosten. Wor den de 11 "omgevormd" tot pre miewoningen in deze sector dan komen in totaal 40 van deze wo ningen in het plan. Verder zijn er nog 32 premie-B-huizen gepland, waarvan de prijs tussen de 160.000 en 179.000 gulden ligt. De 30 bejaardenwoningen blijven onveranderd huurhuizen. Van de zijde van de gemeente Voorschoten wordt meegedeeld dat men geen informatie wil ge ven alvorens de betreffende raadsleden en commissieleden zijn ingelicht. Binnenkort zal dan ook een notitie hierover uit gaan naar de leden van de com missie financiën. Ondanks deze wijzigingen in de samenstelling van de huizenbouw blijven de plannen gehandhaafd om in mei met de bouw te beginnen. LEIDERDORP - De rooms-katho- lieke Engelendaelsehool in Lei derdorp-Oost zal grondig wor den gemoderniseerd. Ook zal de kleuterschool de "Engelenbak" dan in het hoofdgebouw worden ondergebracht. De verbouwing houdt in dat het gebouw wordt aangepast aan de onderwijs eisen van deze tijd. Dat betekent onder meer dat er een gemeenschapsruimte komt. Verder zal het gebouw worden voorzien van warmte- en geluid- Tnrippl eert waarop twee concourswerken uilwl ten gehore worden gebracht waar- De toneelgroep van de KPJ uit Zoe- mee de fanfare in februari van dit terwoude voert vrijdag en zater- jaar hoog scoorde in het concertge- dag en volgende week woensdag, bouw in Haarlem. Zij plaatsten vrijdag en zaterdag weer een to- zich daar bij de drie beste muziek- neelstuk op. Dit keer staat het blij- vereniging van Nederland in de af spel "Een dak te kort" van Jim deling Uitmuntendheid. Zaterdag- Keulemans op het programma. De avond wordt het concert gegeven in voorstelling op woensdag 25 maart het centrum van Zoeterwoude. vindt plaats voor 65 plussers. Het Aanvang 8 uur. blijspel begint die avond om half acht. Op de andere dagen aanvang om half negen. Alle t stellingen zijn in "Ons Huis" het Kosterspad. Fanfare De Zoeterwoudse St. Jansfanfare geeft zaterdag 21 maart een con- de Concert Het eerstvolgende kerstconcert in de Wassenaarse Dorpskerk is ko mende zondag. Het concert wordt gegeven door Cor de Jong op orgel en Maarten Root op fluit. Het pro gramma omvat werken van Schei- demann, Telemann, J.S. Bach, C.Ph. E. Bach en Kittel. Aanvang zaterdagavond zeven uur. WASSENAAR - De gemeente Was senaar zal in november een stuk grond rijker zijn. De gemeente koopt een perceel bollengrond aan de Katwijkseweg nabij het vliegveld Valkenburg. Deze grond wordt dan toegevoegd aan de ruilgrond, waarmee te zijner tijd woningbouw elders in de ge meente kan worden bevorderd, zoals aan de Hoge Klei. De gemeente schijnt verder op geen enkele wijze gebonden te zijn een tegenprestatie te leveren aan de verkoopster, zo deelde de verantwoordelijke wethouder mee. Raadsleden doelden daar mee op het verzoek van de ver koopster aan de gemeente om op het overblijvende gedeelte een manege te mogen vestigen. Een voorstel van het college daarover ligt namelijk al te wachten op be handeling door de raadscommis sie voor technische diensten. Maar zoals gezegd, de raad is daaraan niet meer gebonden. sisolatie. Vooral dit laatste is be langrijk gezien de ligging van de school aan de drukke Acacialaan en de rijksweg A4 (Amsterdam- Rotterdam). Tenslotte moethet gebouw geschikt worden ge maakt voor onderwijs onder één dak aan kleuter- en lagere schoolkinderen. De verbouwing van de Engelen daelsehool is er een "met een zeer lange historie", zoals wet houder Verdier van onderwijs het gisteravond in zijn raadscom missie uitdrukte. Inderdaad speelt deze zaak als zo'n zes jaar. Al in mei 1977 verleende de toen malige gemeenteraad een kre diet van 280.000 gulden voor de uitvoering van een eerste ver bouwingsfase. Toen de plannen nader werden uit gewerkt, bleek dat het opknap pen 500.000 gulden zou kosten. Hetzelfde bedrag zou nog eens nodig zijn voor de tweede fase. Vandaar dat er werd besloten een nieuw schoolgebouw neer te zetten op het terrein van de hui dige school. Dat zou ongeveer 1,5 miljoen gulden gaan kosten. De gemeente ging in oktober 1979 akkoord. Vorig jaar december stak het ministerie van onder wijs en wetenschappen echter een stokje voor de nieuwbouw- plannen. De Stischting Katho liek Onderwijs Leiderdorp/Zoe- terwoude Meerburg zag zich toen genoodzaakt de verbou wingsplannen weer uit de kast te halen. De raadscommissie voor onderwijs kon gisteravond dan ook nauwe lijks meer andere besluiten, dan achter de laatste plannen van het schoolbestuur te gaan staan. Het ministerie heeft schriftelijk al laten weten welwillend te staan ten opzichte van een verbou wing, als die tot doel heeft het sa menvoegen van kleuter- en lage re school in één gebouw. Ook wil men meebetalen aan de kosten voor de geluidsisolatie. CDA: verlenen bouwvergunning duurt te lang LEIDEN - De behandeling van zelfs de meest eenvoudige aan vragen van een bouwvergunning blijkt bij de gemeente soms lan ger een half jaar tijd te kosten. Als deze procedure wordt ver kort heeft dat een gunstig effect op de bouwmarkt en de werkge legenheid in de bouw. Dat schrij ven de CDA-raadsleden Kokx- hoorn en Walenkamp in vragen aan B en W. De raadsleden willen weten hoe veel aanvragen van bouwvergun ningen op dit moment bij de ge meente in behandeling zijn en hoeveel geld er in totaal met die bouwplannen is gemoeid. Ook vragen zij hoeveel van deze aan vragen al langer dan twee maan den (De bouwverordening stelt een beslissing van B en W bin nen twee maanden verplicht) en hoeveel er al langer dan vier maanden in behandeling zijn (De bouwverordening maakt een verdaging van de beslissing van B en W met twee maanden moge lijk). Verder willen de christen-demo craten weten waardoor - in welk stadium van de procedure - de vertraging wordt veroorzaakt en welke maatregelen er tegen ge nomen kunnen worden. De vra genstellers hopen met de verkor ting van de behandeling twee ef fecten te bereiken. Initiatieven op de bouwmarkt zouden niet langer afgeremd of ontmoedigd worden, waardoor bovendien fi nanciële schade door tijdverlies voorkomen wordt. En de werk gelegenheid in de bouw zou toe nemen met enkele tot enkele tientallen personen, afhankelijk van de mate waarin de behande ling van de bouwaanvragen wordt verkort. De CDA-raadsleden zeggen ver scheidene gevallen te kennen, waarbij aanvragen van bouwver gunningen zelfs langer dan ze ven maanden in behandeling zijn. Het betreft volgens hen in al deze gevallen bovendien zeer eenvoudige aanvragen. LEfDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor Witte Singel 12311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Na bezorging van 16.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-16.00 Abonnementsgelden bn vooruitbetaling te voldoen. Bi| automatische overschrijving geen Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement f49,55 perp post f 71.90 Jaarabonnement f 186,70 per post f 276.10 Losse nummers t 0,70 Alp. redactiechef: A. van Leeuwen Ptv. Alg. redactiechef: J. M J Post Rubhekchefs J Kroon (stad) J.P.M van der Meer (regio) W. Wirtz (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P J de Tombe (sport) P C. Rusier (radio en televisie, kunst) S J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bi| de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta Redactie randgemeenten: Tel. 071-125260 of 071-144941 tst. 222 Ch. Lennartz tel. 071-133202 Correspondenten Leiderdorp R. Zaadnoordijk 071-121481 Oegstgeest H. Sonders 071-155854 Voorschoten J. Peeters 071-769935 Zoeterwoude R. Stevens 071-890847 D.J. Roeleven 01715-1403 Warmond R. Hoekstra 071-762551 Wassenaar W. Olyslagers 01751-15816 Zoeterwoude; H Stevens 071-890647 WOENSDAG 18 MAART 1981 LEIDEN - Op Voorschoten en Lei derdorp na zijn vanochtend in Leiden en omgeving honderden jonge bomen geplant. Dit ge beurde in het kader van de natio nale boomfeestdag: die dit jaar voor de 25ste keer wordt gehou den. In Leiderdorp is het planten een week uitgesteld omdat de grond te drassig is. Volgende week (18 maart) zulen de leerlingen van de Leiderdorpse scholen, ingedeeld in twee plantgroepen tussen half tien en elf uur alsnog bomen neerzetten tussen de Provinciale Weg en het weggetje dat langs de nizuwe volkstuinen in de Bloe- merd loopt. Voorschoten ziet voorlopig af van het planten om puur praktische redenen. Volgens een woord voerder van de gemeente is het voorjaar niet de meest geschikte tijd om jonge boompjes te plan ten. De gemeente geeft de voor keur aan het najaar. Tegen die tijd zullen er volgens de zegsman 150 boompjes in de buurt van het zwembad worden geplant. In Leiden hebben vanochtend'de leerlingen van de vijfde klassen van de Heilig Hartschool en de Lusthoflaanschool uit het Noor derkwartier onder toezicht van de gemeentelijke plantsoenen dienst een aantal jonge bomen geplant in de straten van "Het Spoortje". Zo'n veertig bomen, waaronder eiken, esdoorns en acacia's en een aantal struiken hebben in dit nieuwbouwcom- plex een plaats gekregen. Bij de boomplanting waren onder meer de wethouders Waal en Van Dam aanwezig. In Oegstgeest werd de eerste boom geplant door wethouder me vrouw Blom aan de Oude Rijns- burgerweg: ter hoogte van het nieuwe fietspad. Behalve bomen werden daar ook heesters ge plant. De hèer J.H. Boone: gedeputeerde van de provincie Zuid-Holland was aanwezig bij het boomplan- ten in Warmond, waar vanaf tien uur vanochtend tientallen bo men werden neergezet in de wijk "Lommerlust", langs de geluid- sisolerende wal nabij de Schip- holspoorlijn en langs het toe gangspad naar de ijsbaan. In Wassenaar v gedeputeerde, de heer F.A. Diep enhorst, aanwezig bij het feeste lijke boomplantengebeuren. Sa men met honderd vijfde- en zes- de-klassers werden twee plant- terreinen: Hartenkamp en Rust en Vreugd, van bomen voorzien. De Hoge Rijndijk (schoolplein Ber- nardusschool en aan het Molen pad) en het recreatieterrein tus sen de Corbolusschool en de be jaardenwoningen in het dorp wa ren de Zoeterwoudse plantplaat- sen. Na afloop van het plantwerk werd in deze gemeente, evenals trouwens in andere deelnemen de gemeenten, voor de scholen een informatieve bijeenkomst gehouden over bomen. Het landelijk comité nationale boomfeestdag schat, dat in de af gelopen kwart eeuw 1,2 miljoen kinderen tijdens de boomfeest dagen tezamen 5 miljoen bomen hebben geplant. Dit jaar werd het boomplantfeest in 600 ge meenten gevierd, een record. Het aantal deelnemende kinderen in dit. jubileumjaar bedroeg 120.000. Zij hebben samen in een dag Ne derland een half miljoen bomen rijker gemaakt. De officiële viering van het zilve ren jubileum van de boomfeest dag was vanochtend in het Ma- tenpark in Apeldoorn waar prin ses Margriet, prins Bernhard en minister Braks van landbouw sa men met 440 Apeldoornse schoolkinderen bomen hebben geplant. De eerste boomplant- dag, in 1957 (het aantal deelne mers bedroeg toen 1200) was ook in Apeldoorn. Wethouder mevrouw Blom gaf in Oegstgeest vanochtend de aanzet tot een massale plantinq van bomen bij het In Warmond werden tientallen bomen geplant tegen de geluidswal bij de Schiphollijn in Lommerlust. Onder de fietspad aan de Oude Rijnsburgerweg. aanwezigen was gedeputeerde J.H. Boone van de provincie Zuid-Holland. WOENSDAG Leiden - Stadhuis, discussie over reor ganisatie Sportstichting, 20 uur. Stadsgehoorzaal - korenzangdag be jaarden, do 10-16 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen, dan soos met films en informatie programma's, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum (JAL) - Cae- ciliastraat 67, meisjesspreek'. ur, 16-22 Rijksherbarium, Schelpenkade, lezing 'biologisch-dynamische land- en tuin- bouwmethode', 20 uur. Voorschoten - gemeentehuis, c sie sport, 20 uur. Wienerwald. Steenstraat, vi CDA. spreekbeurt kamerlid 20.00 uur. DONDERDAG Leiden - Stadhuis, raadscommissie fi nanciën, 19 uur. Stadhuis - raadscommissie economi sche aangelegenheden en personeelsza ken. 20 uur. Scarabee - Pieterskerkchoorsteeg, op treden cabaretduo Hoop en Stoop. Morswijk - Topaaslaan 19, gehandicap- tensoos, vr. van 10-15 uur, tel. 02522-14797. 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO/WSW, 19-20.30 uur. tel. 142505. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, open avond, 21-1 uur. Stats Jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, disco van 20-22.30 uur, vrijd. soos van 15-17 uur. Werkgroep Dienstweigeren - Troef, Noordeinde 2a, van 20-21.30 uur, voor lichting en begeleiding dienstweigeren, tel. 140866. Werklozen Advies Centrum - Bree- straat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20—21 uur. APOTHEKEN Leiden - De avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den wordt waargenomen van vr 13 tot 20 maart door apotheek Leiden Zuid- West, Brahmslaan 20, tel. 763134; apo theek Beker, Lijtweg 4, tel. 155482. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - I. Zanting, Buddenborg- straat 7, Hillegom, tel. 02520-29060.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2