Kaagse kerk in de geldzorgen 'n Sportbril BRIL 58 SCOREBORD Feyenoord-C stelt teleur tegen UYS Profeet stierf, martelaar werd geboren Quick Boys oefenpartner Feyenoord-A Bielefeld bestraft Bregman Verlies Hockeyteam WOENSDAG 18 MAART 1981 Predik ants plaats op de tocht Van onze redactie geestelijk le ven) DE KAAG - De kans is groot dat binnen afzienbare tijd de her vormde gemeente van De Kaag niet langer in staat is om een ei gen predikant te onderhouden. De kerkvoogdij heeft op een ge meente-avond alarm geslagen. Als de tegenwoordige predikant, ds. C. Kolkman - sinds juli 1979 hier werkzaam nog eens ver trekt, zijn er twee mogelijkhe den. Ten eerste: iemand aanstel len die bereid is hier "deelwerk" te doen en die daarnaast een ne venfunctie heeft om toch nog een redelijk inkomen te hebben. Of: een predikant beroepen sa men met een andere hervormde gemeente, bijvoorbeeld Sassen- heim. Sassenheim heeft één hervormde predikant. Omdat het werk daar voor één man te veel is, heeft men onlangs een gepensioneer de "bijstand in het pastoraat" - ds. H. J. van Achterberg te Lei den benoemd, speciaal voor het werk onder de bejaarde ge meenteleden. Het is echter niet onmogelijk, dat er in de toe komst toch een tweede volledige predikant moet komen. Dat zou dan misschien samen met De Kaag kunnen. Buitensporig De uitgaven van hervormd De Kaag zijn de laatste tien jaren buitensporig toegenomen, voor namelijk door de loon- en pen sioenstijgingen. De inkomsten zijn daartegenover veel minder gegroeid, vooral als gevolg van een teruggang in het aantal vrij willige bijdragen, namelijk van Alleen met de grootste moeite is men nu nog in staat de directe kosten van de predikantsplaats op te brengen. De vrijwillige bij dragen van gemeenteleden en re creanten en de inkomsten uit de collecten zijn allang niet meer toereikend. Het tekort kan ook niet langer meer worden gedekt met wat kienavonden, rommel markten, bazaars, puzzelritten en dergelijke opleveren. Vorig jaar was er een tekort van f 7.000. Dat lijkt overkomelijk, maar het geld voor het onder houd van de kerk en de pastorie ontbreekt. Actie De gemeentevergadering besloot onmiddellijk tot een intekenac- tie om op korte termijn het te kort zoveel mogelijk op te hef fen. Iedereen krijgt binnenkort van de kerkeraad een brief daar over, ook recreanten en andere belangstellenden. Wat de langere termijn betreft, gaat de kerkeraad er vanuit dat de ge meente, zolang ds. Kolkman, hier werkt in staat en bereid is om de steeds hogere kosten te dekken. Officieel volgens de ker korde moet een predikant mini maal vier jaar in een gemeente werkzaam zijn, en dus is de hui dige dominee van De Kaag pas midden 1983 weer beroepbaar. Onderhoud en reparatie zullen in deze periode op het tweede plan komen. Wat er in de toekomst met de pas torie moet gebeuren, is nog niet duidelijk. Het is de vraag of een "deelwérker" daar wel zou wil len wonen, en zo ja of dit oude huis met zijn hoge onderhouds- en stookkosten wel de meest aangewezen plaats is. De kerkeraad wil de beslissing hierover nog even uitstellen, maar toch zal een keuze binnen afzienbare tijd nodig zijn. Daar voor zal dan opnieuw een ge meente-avond worden bèlegd. De kerk op het Kaageiland 130 r 100. Kerkbalans. Voor het eerst heeft de geldwervingsactie "Kerkba lans" althans wat de Hervormde Kerk betreft de inflatie niet bij gehouden. De stijging van de op brengst is, naar schatting, ruim 4,5 procent, terwijl de inflatie met 6,8 procent is omhoog ge gaan. Ds. W. H. den Ouden, voor zitter van de commissie "Geld werving". verwacht wel dat aan het eind van het jaar de cijfers nog wat hoger zullen uitvallen omdat elk jaar een aantal bijdra gers toch rhéer geeft dan zij heb ben toegezegd. De voornaamste oorzaak dat "Kerkbalans" dit jaar misschien niet boven de inflatie uitkomt is wel de teruglopende economie. Gemeenten waar de actie niet goed wordt georganiseerd en waar men zich er niet enthou siast achter schaart hebben dui delijk slechtere resultaten. Ge meenten daarentegen die er hard aan trekken vertonen soms een stijging van meer dan 10 en zelfs •Beroepingswerk. Hervormde Kerk: beroepen te Eefde D. Fis- ser Oldebert (Gr.), te Zuilichem- Nieuwaal kandidaat G. D. Kamp huis Barneveld, te De Bilt B. J. Wiegeraad Amersfoort, te Op- en Nederandel L. C. Talsma Wilsum (Ov.). Stille Omgang. De jaarlijkse Stil le Omgang in Amsterdam - dit jaar een eeuw geleden begonnen - is nu in de nacht van 21 op 22 maart. Deelnemers uit Leiden en omgeving kunnen zich donder dag 19 maart tussen 7 en 8 uur Herdenking Romero, 28 maart DES HAAG - Volgende week dinsdag Is het een jaar geleden, dat bisschop Oscar Arnulfo Ro mero, aartsbisschop van San Salvador, tijdens een eucharis tieviering werd vermoord. opgeven in de Romanuszaal ach ter de Hartebrugkerk. Mensen in Hazerswoude, Katwijk. Rijns burg, Voorhout en Warmond ge lieve zich bij de plaatselijke be sturen te melden. Lezing. De heer J. G. Fijnvand- raat uit Leeuwarden spreekt vrij dagavond om 8 uur in de Lok- horstkerk aan de Pieterskerk- straat te Leiden over "Christus over het eind van onze tijd". Dit is de laatste voordracht in de reeks "De Bijbel aktueler dan de krant" i brief aan de Nederlandse rooms-katholicke en protestant se geestelijkheid, organisaties op het gebied van zending, missie en derde wereld, politieke partij en en vakbonden schrijft het co mité "Nationale herdenking bis schop Romero", dat hiermee de stem van een man tot zwijgen werd gebracht die met grote per soonlijke moed opkwam voor waarheid en gerechtigheid. "Een profeet stierf. Maar een marte laar werd geboren" Volgende week zaterdag. 28 maart, wordt in de Dominicuskerk aan de Spuistraat in Amsterdam, op initiatief van dit comité, een her denkingsbijeenkomst gehouden, van 1 uur tot half 3. Pastoors en predikanten is gevraagd, hier zelf naartoe te komen, in ge meenten en parochies de aan dacht op deze herdenking te ves tigen en in hun kerkdiensten van dat weekeinde op enigerlei wijze aandacht te schenken aan de per soon van Romero en de situatie m dat Middenamerikaanse land. Het programma in Amsterdam be staat uit een getuigenis over per soon en leven van deze bisschop, een belichting van de situatie in El Salvador, een beantwoording van de vraag wat Romero ons nog te zeggen heeft, een omlij sting van een en ander met ge bed, muziek en poëzie en het voorlezen van een intentie verklaring waaraan ieder zijn ad hesie kan betuigen. Het comité meent, dat er verschil lende redenen zijn om Romero op deze manier te herdenken. Ten eerste is zijn vastberaden keu ze voor de aspiraties van zijn volk nog steeds een teken van hoop. Voor zeer velen is hij een symbool van moed en van pasto- rale bewogenheid. Een tweede reden is dat de toe stand in El Salvador alleen maar slechter is geworden. "De laatste ontwikkelingen in Centraal Amerika en het optreden van de Verenigde Staten vragen een zo groot mogelijke mobilisermg van de publieke opinie in Euro pa", schrijft de werkgroep. Tot de instellingen die de herden king mee hebben voorbereid be hoort de Raad van Kerken in Ne derland. Bekooy velt 'vonnis' met hattrick LEIDEN - Het LFC-toer- nooi om de Zilveren Mo len is uiterst pover van start gegaan. In een saaie confrontatie met UVS ver speelde titelverdediger Feyenoord-C zijn uitzicht op het behoud van het kleinood. Na een 1 1 eindscore troefde de Leid- se ploeg de Rotterdam mers in de verlenging af (3-2). Met het voltooien van een hattrick zorgde Ron Bekooy ervoor dat het leed bij de publiek- sschare over erg veel on kunde nog enigszins werd verzacht. Er kleefden, naast de Leidse zege, merkwaardige aspecten aan dit eerste van een reeks vriend schappelijke duels om de Leidse trofee. Feyenoord-C en UVS wa ren niet in staat er een aantrekke lijke wedstrijd van te maken. In plaats van twee ploegen die er op uit waren er een interessante ont moeting van te maken, wekte men de indruk dat twee degrada tiekandidaten bezig waren el kaar uit de afdeling te werken. Aan inzet mankeerde het niet. Met voetbal had het uiteindelijk weinig of niets meer te maken. Feyenoord faalde in de aanval, zocht met de ogen dicht r spoedig in de defensie gedron gen. Toch kwam het na een half uur spelen aan de leiding. Ron Bekooy benutte een misverstand tussen het centrale verdedigings duo Van de Ham/Van der Linde, pikte de bal op en liet doelwacht Bert Potuit geen kans: 1- ten in de UVS-verdediging, de j^je voorsprong is niet echt in ge- Leidse hoofdklasser suggereerde per sé met een goed resultaat te willen overleven, het doel heili gend met onnodige tackles en het uittrappen van de bal toen de overwinning binnen handbereik Het optreden van de volgelingen van Feyenoords leermeester Ab Fifié liep het meest in de gaten. Daar ontbrak zoveel rust en over zicht dat de regerend landskam pioen, met oud-UVS-er Marcel jn e noodzakelijke extra speeltijd geweest. Feyenoord kwa niet los van de Désar-ploeg. Eén uitzondering daargelaten. De kopsterke Van der Linden vond ruimte bij Hans Groenendijk (in Sofia twee weken geleden inval ler voor Richard Budding, gister avond onzichtbaar en dientenge volge zelf vervangen) en rees zelf op om diens voorzet in te kop pen. Niet één uitgespeelde kans volgde nadien. Blom en de bij MMO weggehaal de Henk van Goozen, in elke ei gen aanvalsopzet verstrikt raak te. Wim van der Steen was met een afstandschot dicht bij het doelpunt dat wellicht verande ring in de situatie had kunnen brengen, maar zag dat het hout werk UVS-goalie Rob Groenen dijk assistentie verleende. UVS greep in de openingsfase elke gelegenheid aan om zelf de aan val te zoeken maar werd toch (ADVERTENTIE) De één zoekt een funktionele sportbril, de ander 'n sportieve bril en u zoekt mis schien wel een veilige sportbril... zachte kontaktlenzen. Bij Bril 58 krijgt u alle keuze en een vakkun dig advies voor een redelijke prijs. (P 'n kwestie van bekijken. Haarlemmerstraat 58, Leiden, telefoon 071-140148. f zette Ron Bekooy zijn ploeg op nieuw op voorsprong. Hij deed dat staande op de achterlijn met een effectvol puntertje. Nog bleek dat niet genoeg om Feye noord te bedwingen. Opnieuw was het Van der Linden die het verlies vooralsnog deed afwen den. Maar Bekooy had de langste adem. Terwijl men zich al op maakte voor de strafschoppense- rie schoof hij de bal, panklaar ge legd door Hans Kruit, voor de derde keer achter Potuit: 3—2. Zondagmiddag krijgt het Zilveren Molentoernooi zijn vervolg. LFC speelt dan het al eerder afgelaste duel tegen het C-elftal van Am sterdam. De wedstrijd begint om 14.00 uur. KATWIJK - Feyenoord reist za terdag toch af richting Leiden voor een oefenduel. Nu een ont moeting met de Leidse selectie moest worden afgezegd omdat verscheidene leveranciers van geselecteerde spelers op compe titie- cq bekerniveau moeten aantreden, houdt de Jezekbriga- de halt bij sportpark Nieuw Zuid in Katwijk. Quick Boys. de hui dige koploper bij de zaterdaga mateurs. neemt dan dc plaats van het Leids elftal in. Het duel, waarin Feyenoord compleet zal aantreden, begint om 16.00 uur. De opbrengst komt ten goede aan het geestelijk gehandicapte kind. De ontmoeting zal muzi kaal worden omlijst met optre dens van de Katwijkse drum band DVS. Zi-aaÊdt Ron Bekooy (hier op archieffoto) rekening. i tegen Feyenoord-C de complete Leidse doelpuntenproduktie voor zijn D 3A: HMSH 1-SOS 1 10-8. D 3C: VELO 4-Duyv. W. Hermes 2—8 D 3D: Hercules 3-P1. Foreholte 3 6-12 D 4A EHC 3-Rijnstr°ek 1 3-7, Olga Sa- turnus 2-Warmunda 1 8-9. D 4BA; DIOS 2-Kwiek sport 3 7-8 D 4C: Animo 6-vdV. Quintus 3 4-13. D 4D: Westlandia 4-P1. Foreholte 4 15-7. H 2A; HEC 1-Rijnsoever 1 23-12. EDH 1-Duyv. W. Hellas 3 14-11, Northa 1 Hercules 2 16-23. H 3A: vdV Quintus 4-Wings 2 10-13. H 3B Olga Saturnus 3-EÜH 2 22-10. H 3C: Wings 3-Animo 3 10-12. H 4A: Olga Saturnus 4-Schipluiden 1 18-16. DJ 1: Animo 1-Verburch 1 4-5. DJ 2A; CWP 1-Athene 1 2-6 DJ 2B: Olga Saturnus 1-Westlandia 2 11 11 DJ 3D: Schipluiden 2-EDH 2 6-9. DJ 4A Olga Saturnus 1-vdV. Quintus 1 BBLZW woensdag trio's: BLF-team Vliegende Schilders 3—1. Joy-Tramps 1-3. HM-kwartet-Jaws 2-2. BBLZW woensdag vijfmans: Strike- kwintet-Tijgers 1-3, Sam-Sa,-Skydi- vers 0-4, Pintrotters-Scarabee 2 3-1. BBL vijfmansleague dinsdag Bowling BBL dinsdag vijfmans: Birds-Tettero 3 1 'A—2'A, Les Imbattables-Disco 0-4. Tettero 2-Proveste 3-1. Yellow Tiger- s-Edosas 3-1. BBL trio's vroeg Lions-Duke 1-3. Rabbits-AZL 4-0. Pasties-Spinners 2-2. Parelmoer-WH 4-0, Modeboys— Boonteam 3—1. BBL tno's laat Globetrotters-Tettero 6 3-1. Tettero 9-Dnftkikkers 0-4. Tette ro 7-Tettero 4 1-3. YNCT-Martin 2-2. BBLZW maandag trio's: Splits—HM- team 3-1. Bojo-Pinners 3—1, Sport- school-HR-team 3—1. BBLZW dinsdag vijfmans HVS-BC Sport 1-3, Scarabee 1-BLF-team 4—0. BvM-Rooie Rakkers 3—1. BBLZW dinsdag trio's LBV-Pin-set 1-3, Florentijn-Jako 0-4, BC Sport— Calamares 2-2. 1. Proveste 2. Edosas 3. Disco 4. Tettero 2 5. Birds 6. Les Imbattabl. 7. Yellow Tigers 8. Tettero 3 4. Rabbits 5. Pasties 6. Parelmoer 7 WH 8. Boonteam 9. Spinners 10. AZL BBL trio's laat 1 YNCT 2. Tettero 4 3. Tettero 5 4. Tettero 7 5. Tettero 8 6. Globetrotters 7. Driftkikkers 8. Tettero 6 9. Tettero 9 10. Martin BBLZW maandag t 1. HM-team 2. Splits 3. Sportschool 26-70 26-61 26-60'A 26-54' 26-50'A 26-40 26-40 26-39'A 27-66 27-62 27-58 27-55 «A 27 -44'A 27-43 27-38 27-37'A 27-74 27-67": 26-65 27-58 26-56": 27-55 27-53 27-44 27-33 27-27 25-60 25-54'A 25-53": 25-47'A 27-47' 25-37 BBLZW dinsdag vijfmans: 1 BvM 2. BC Sport 3 HVS 4. Scarabee 1 5 BLF team 6. Rooie Rakkers BBLZW dinsdag t 1. BC Sport 3. Florentijn 4. Pin-set 5. Calamares 6. LBV BBLZW woensdag t 1. Tramps 2. HM-kwartet 3 Tijgers 4. Skydivers 5. Scarabee 2 6. Sam-sam 25-69'A 25-59 25-53'A 25-53 25-39 25-28 25-63 25-53 25-51 25-46 25-45'/: 25—4' 25-62 25-53'A 25-51'A 25-47 25-43'A 15-40'A 25-87 25-58 25-46': 25-41 25-35 25-32'A Heerenveen uitgeschakeld door CSKA HEERENVEEN (ANP) - In een uitverkochte Thialf-hal (4500 toe schouwers) heeft ijshockey- landskampiocn Heerenveen gis teravond met 0-11 (0-4. 0-3. 0-4) de eerste ontmoeting in de halve finales van het Europa cup toernooi tegen het Russische CSKA Moskou verloren. Tegen de tienvoudige Europese bekerwinnaar is de nederlaag zonder meer een eervol resultaat te noemen, al weet Heerenveen na gisteravond dat het na dc re turn (22 maart) in Moskou niet in aanmerking komt voor de finale ronde Net als in de interlands Nederland-Sowjet- Unie legde het Russische leger- team, waarin elf spelers op de no minatie staan voor de wereld kampioenschappen in Zweden, de mankementen, ongeorgani seerde defensie ondanks het meespelen van Powers, Sadler en McDonald achterin, van de vaderlandse kampioen bloot. BIELEFELD (ANP) - Kees Breg- man heeft een boete van 1000 mark (1100 gulden) gekregen van zijn vereniging Bielefeld. De li bero van de ploeg die op de laat ste plaats staat in de Bundesliga kreeg die straf, omdat hij zater dag tegen Fortuna Dusseldorf zijn vierde gele kaart had ontvan gen. Bregman, die aan het begin van het seizoen van Roda JC naar Biele feld ging, wordt voor die vierde gele kaart automatisch voor een wedstrijd geschorst. De club verklaarde dat Bregman zijn kaart had gekregen wegens kritische opmerkingen tegen de scheidsrechter en dergelijke ver grijpen worden door de vereni ging bestraft. FC Kaïserslautcm her ♦e~- avond dc inhaalwedstrijd voor de Bundesliga tegen Ba verkuscn met 3—1 gewonnen. AMSTELVEEN (GPD) - Het Ne derlands dameshockeyteam is klaar om de strijd met de concur rentie aan te gaan. Gisteravond werd op het kunstgras van het Wagenerstadion te Amstelveen tegen de mannelijke hockeyers van De Boekaniers (2-5 verlies, goals van Elsemick Hillen en Fieke Boekhorst) de laatste oe fenwedstrijd afgewerkt Donderdag volgt de laatste ont spannende training, voordat het gezelschap onder leiding van bondscoach Gijs van Heumen maandag afreist naar Buenos Ai res, waar de wereldtitel moet worden verdedigd De groep reist compleet af. Alleen reservekeepster Jolicn Mahler kampt met een blessure, doordat ze voorafgaande aan het duel met De Boekaniers, een bal vol op het gezicht kreeg.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13