Zenuwpees Bühning wipt Sanders Ploeg Post faalt in gevecht met Italiaanse cracks MB Treytel kwaad over nieuw contract van AZ Bogers gooit principes voor Oranje overboord... Michels blijft bij Köln WCT dwingt arbiters tot carnavaleske verkleedpartij WOENSDAG 18 MAART 1981 SP~ORT PAGINA 11 ALKMAAR (GPD)- De AZ-spelers moeten inleveren. Althans, die conclusie zou je mogen trekken uit de aanbieding die het be stuur van de Alkmaarse eredivi sieclub heeft gedaan aan doel man Eddy Treytel, de eerste in de rij van 14 spelers waarvan de contracter aan het einde van dit seizoen aflopen. De 34-jarige Rotterdamse doelman is derhal ve furieus over de aanbieding die de AZ-leiding hem heeft ge daan in de vorm van een éénja rig contract. „Dat men mij een contract voor één seizoen aanbiedt, kan ik nog billijken, maar dat het contract precies de helft lager uitvalt dan het huidige contract bij AZ, daar kan ik niet over uit", aldus Treytel. Drie maanden geleden maakte de doelman van de Alkmaarders oefenmeester Georg Kessler er op attent dat zijn contract aan het einde van dit seizoen af zou lopen. De technisch verantwoor delijke oefenmeester was een van de eersten die daarop te ken nen gaf dat hij de formatie het liefst bijeen zou willen houden en daar ook bij het bestuur op zou aandringen. De doelman van AZ'67 is met na me ook verontwaardigd over de manier waarop Georg Kessler dit soort problemen denkt te re gelen. Treytel: „Hij kwam op me af, trekt zijn agenda en zegt: een contract voor één jaar. Dit en dit kun je verdienen, gefeliciteerd. Op dat moment was het net alsof ik een slag in het gezicht kree- g". Tsvetkov Feyenoord heeft het optimisme dat aanvankelijk voor de thuis wedstrijd tegen Slavia Sofia heerste, enigszins afgezwakt. Twee weken geleden liepen de Rotterdammers nogal hard van stapel na de gunstige score in Sofia. Bewondering was er wel iswaar voor het stormachtige offensief en vooral voor "die nummer 11" van de tegenpartij, maar Feyenoord verwacht van avond in het thuisduel toch wel door te stoten naar de volgende ronde. De Bulgaarse ster Chav- dar Tsvetkov (nummer 11 dus) is het gevreesde wapen waar mee Slavia zich ook in De Kuip overeind wil houden. Want Feyenoord werd door zijn bril jante acties in Sofia al bijna op een uitzichtloze tussenstand ge zet. Daar heeft Chavdar Tsvetkov (28) zich met glans in de rol van top scorer gemeld. Vooraf wees Sla- via's trainer Alexander Iliev ontmoedigd op het wegvallen van Jeliazkov (geschorst) in de aanval. Het is inmiddels wel ge bleken dat Tsvetkov als schut ter minstens zo gevaarlijk is in die Bulgaarse voorlinie. Tegen Feyenoord bewees Tsvetkov zijn onberispelijke traptech- niek uit stilstaande fases. Vori ge week was de zwervende spits in het competitieduel tegen Pi- rin Blagoevgrad (3-2 winst) met twee treffers opnieuw match winnaar en uitblinker. Met zijn Europese optreden beoogt Chavdar Tsvetkov bin nenkort een buitenlandse trans fer. De Bulgaar: "Een Neder lands aanbod zou interessant zijn, omdat hier het voetbal nog steeds op een hoog niveau staat. Misschien ook wel Duitsland". Van de Bulgaarse bond krijgt Tsvetkov toestemming zodra de nationale ploeg is uitgescha keld voor de WK in Spanje. Plaatsing voor die eindronde hangt vooral af van de komende interland tegen Oostenrijk. De Bulgaarse spits ziet daarna het buitenlandse avontuur wel zit ten en wil zich tegen Feyenoord nog eens in de kijker spelen. "Het is voor mij misschien de laatste kans op een transfer", verwacht Tsvetkov. Opstellingen Slavia: doel: Gugalov; achter: Evtimov, Haidarliev, Iliev en Chakarov; midden: Aliev, Di- mitrov en Malinov; voor: Tsvetkov, Welitzkov (of Ale- xandrov) en Minchev. Feyenoord: doel: Hiele; achter: Wijnstekers, Nielsen, Stafleu en Brard; midden: Van Til, Notten en Van Deinsen; voor: Budding, Petursson en Vermeulen. Lokeren: Hoogenboom, Dobias of Ingels, De Schrijver, Dal- ving, Somers, Snelders, Ver- heyen, Mommens, Lato, Lu- banski, Larsen. AZ'67: Treytel, Van der Meer, Metgod, Spelbos, Hoven- kamp, Arntz, Peters. Ny- gaard. Jonker, Tol en Welzl. MONTEGIORGIO (GPD) - Het is, na de fantastische prestatie die de renners van Peter Post de voorbije jaren en ook nog een paar weken geleden in de "Irr.'oop Het Volk leverden, even wennen. Saronni die zegevierend een langgerekt maar wel zwaar gede cimeerd peloton over de streep leidde. Bijna de helft van de Ne derlandse merkenploeg zwalkte ergens in de grauwe achterhoede rond. „Geen nood", vertelde chef d'équi- pe Peter Post. „Onze tijd komt De Raleighs kunnen namelijk in Tirreno-Adriatico geen domine rende rol vervullen. Sterker nog. ze moeten in het gevecht dat vooral de Italiaanse cracks Sa ronni en Moser leveren, met een plaats op het tweede plan tevre den zijn. De derde etappe van deze ritten koers heeft dit nog eens onder streept. Geen ritoverwinning, geen klassering in het spoor van nog. Het is gewoon een feit dat 1° de eerste tijd in het eerste peloton handha ven. maar op het laatst ging hij toch ook ten onder. „Ik kom nog competitie te kort. Dan kun je dit soort dingen verwachten", zei de Tour dc France-winnaar van vo rig jaar „Forceren is het niette min altijd geblazen in wedstrij den van dit kaliber" de etappe liet Knetemann zich ook nog paar keer gelden tijdens ont snappingen waaraan onder ande ren ook Moser, Hinault, Mutter etc. deelnamen. Omdat Saronni en de leider van het klassement, Marino Amadori, de slag gemist hadden, bleef er van de kleine voorsprong die veroverd werd binnen de kortste keren niets meer over. Een uitval van 17 man. met Braun als best geklas seerde man. hield evenmin stand. Het was niettemin een vlucht die zeker 60 kilometer duurde en mede tot de ravage leidde. donderdag nog De )acht °P deze gr°cP. waartoe ten opzichte van de Italianen minder wedstrijdritme hebben. Vergeet niet dat we vorige week in Nederland welgeteld n groepstraining van 180 kilometer hebben kunnen maken. In Italië waren de weersomstandigheden daarentegen stukken beter, pre cies zoals nu ook nog het geval is. Saronni. Moser en de anderen hebben dus een voorsprong op mijn renners. Het is trouwens een lastige koers, waarin ontzet tend hard wordt gereden" Peter Post c.s. hebben derhalve het oog op de toekomst gericht, of schoon er inclusief de afsluiten de tijdrit twee etappes verreden moeten worden. Met andere woorden: de hoop op een individueel succesje blijft bestaan. Voor de rest is de ze week de klassieker Milaan- San Remo het grote doel, nu Tir reno-Adriatico geen juichkreten teweeg heeft kunnen brengen. Joop Zoetemelk kon zich geruime voorts onder anderen Panizza, Kelly, de Zwitserse kampioen Schmutz, een enkele Fransman en een Spanjaard plus diverse Italiaanse jongeren behoorden, eiste namelijk zoveel kracht dat het peloton tientallen medestrij ders door de achterdeur zag ver dwijnen. o.a. Raas, Priem, Van de Hoek, de door een val getrof fen Jan Jonkers, Roy Schuiten en Ludo Loos. Voor de Belgen Johan de Muynck en Walter Planckaert werd het zelfs te veel. Zij staakten de strijd, een dag na dat hun landgenoot Lucien van Impe reeds de thuisreis had aan vaard. Sr werd zo hard op kop van het in stukken gescheurde peloton ge reden, dat het wederom op een sprint uitdraaide. Precies als daags tevoren was Saronni in die eindrush, lichtelijk bergop, het sterkst. ZEIST - Een voorlopige selec tie voor het Nederlands amateurelftal heeft gisteren in Zeist een oefenwedstrijd tegen eredivisionist Excel sior met 3-4 verloren. De amateurs, met Jan Willem Bogers (foto) (Noordwijk) en Martin Toet (RBB) in de ge lederen, keken tijdens de rust nog tegen een 1-4 ach terstand aan. "Toen was er alles misgegaan", verklaar de Noordwijk speler Jan Willem Bogers, "wat er maar mis kon gaan. We speelden een soort 4-4-2. Een systeem dat alleen werkt als je goed op elkaar bent inge speeld. Ik fungeerde als han gende spits. In de tweede helft ging het een stuk beter, speelde ik een stuk aanval lender". Het was overigens voor de eer ste keer dat Bogers zich hul de in het oranjeshirt. Eerde re invataties werden vanwe ge "ondoorzichtige selectie procedures" in de prulle- mand gedeponeerd. "En dat is helaas nog niet veran derd", aldus de linksbenige aanvaller. "Het is dus niet principieel van me om me nu wel beschikbaar te stel len. Maar ik heb me bij de situatie neergelegd. Ik wilde zo graag een keer voor Oran je spelen"... Adrie Koster, lange tijd door een weggenomen nier uitge schakeld, vierde gisteren in een oefenwedstrijd van zijn club PSV tegen Eindhoven alweer zijn rentree. De blon de spits scoorde een van de zeven doelpunten die PSV in totaal produceerde. Eindho ven stelde daar vier treffers tegenover. ROTTERDAM (GPD) De Nederlandse scheidsrechters en Louk Sanders hebben zich dinsdag in het Sportpaleis Ahoy' in Rotterdam volledig laten inpakken. Voor Sanders gebeurde dat in fi guurlijke zin, omdat hij zich door de Amerikaanse neuroot Fritz Buehning op kinderlijk eenvou dige wijze aan de kant liet zetten: 6-7, 6-4, 3-6. De arbiters lieten zich letterlijk in het pak steken. Zij kregen dinsdag plotseling te horen dat zij robotachtige kledij moesten dragen van de eigenaar van het circuit, WCT, waarvan het toernooi in Rotterdam deel uitmaakt. Zou de eis van de WCT niet worden ingewilligd, dan zouden de Amerikanen scheids rechters laten overkomen uit En geland en zou het tenniscircus in 1982 niet meer in Nederland te rugkeren. Eric Savalle, de hoofdscheidsrech- ter die ook voorzitter is van de Nederlandse Vereniging van Tennisscheidsrechters (NVTS), aarzelde even, maar ging over stag toen hij met het ultimatum van WCT werd geconfronteerd: „Ik heb mijn standpunt laten af hangen van de mening van Ahoy' en de sponsor. Wij worden immers betaald door Ahoy'. Om dat die twee partijen geen be zwaar hadden zag ik ook geen re den meer om moeilijk te doen". WCT dreef zijn zin door omdat het een contract heeft afgesloten met een kledingfirma die optimale aandacht wil hebben. Vandaar dat naast de scheidsrechters, die daar niets extra's voor vangen en worden afgescheept met zo'n 500 gulden, inclusief reiskosten (een zevende gedeelte van wat de ver liezer in de eerste ronde ontving) ook de ballenjongens en -meisjes op bijna carnavaleske wijze wer den uitgedost. Twee jaar geleden greep minister Gardeniers (CRM) hoogstper soonlijk in toen zij van mening was dat er tijdens het tennistoer nooi te veel propaganda werd ge maakt. De vraag is wat er nu gaat gebeuren, nu er enkele tientallen sandwich-mannetjes en -vrouw tjes zijn bijgekomen. Savalle: „Het is eigenlijk te gek om los te lopen dat we de hele week met één paar sokken en n shirt moeten doen. Voor de ballenjon gens en -meisjes zijn er trouwens niet eens voldoende pakken. Die moeten na iedere partij hun pak aan een ander afstaan". Waar de scheidsrechters en hun ge volg zich soepel in hun lot schik ten, daar leken Buehning en San ders een twee uur en een kwar tier durende protestdemonstra tie te voeren. Zij zorgden voor anti-propaganda waarbij de Amerikaan een parodie op tennis weggaf. De 1,95 meter lange ze nuwpees ging weliswaar niet zover als de Hongaar Taroczy, die eerder in zijn verloren partij tegen Mottram zijn racket ka- potsloeg, maar voor het overige deed hij vrijwel alles wat op een tennisbaan verboden is. Buehning bleek zo agressief, dat hij de vergelijking met een wild dier. dat tijdens de voedertijd is overgeslagen, gemakkelijk kon doorstaan. Hij stootte constant onverstaanbare klanken uit, maakte overal luidruchtig be zwaar tegen en liet de wedstrijd tien minuten stilleggen omdat een gordijn niet voldoende geslo ten was en een deur te ver open stond. Sanders had hem waar schijnlijk kunnen temmen als hij de nodige rust had opgebracht, maar hij liet zich nogal eens door die „onberekenbare druif', zoals hij zijn tegenstander typeerde, „die zelf niet eens weet wat hij doet", te veel afleiden. Buehning won, omdat het hem niet uitmaakte of Sanders nu versnelde of vertraagde. De 21- jarige Amerikaan, die vreemd ge noeg toch de 37e plaats op de we reldranglijst heeft weten te berei ken, probeerde eenvoudig alle ballen keihard terug te rammen of die nu zacht of hard op hem afkwamen. Buehning kende slechts één variatie in zijn spel. Bij de volleys probeerde hij de bal zo snel mogelijk naar de grond te drukken: „In het begin werd ik daardoor verrast. Hij speelde zo kort, dat ik er niet op kon lopen", aldus de negen jaar oudere Sanders die de Ameri kaan, aan wie het verfijnde ten nis bepaald niet is besteed, later in de week nog tegenkomt in het dubbelspel. Met zijn nederlaag bevond Sanders zich in dezelfde positie als Butch Walts, die voordat hij in actie was gekomen, al een speelverbod kreeg opgelegd. De nummer 34 van de wereld stond zondag nog in de finale in het Amerikaanse Tampa Bay en arriveerde pas maandagavond in Rotterdam. Omdat de spelersvakbond ATP den. met tydvergoeding 4.47,42 (gem. 38.297 km p/u), 2 Jose Laguia (Spa) z.t. (met tijdverg. 4.47,45). 3. Frances co Moser (Ita) z.L (met tydverg. 4.47,47). Het algemeen klassement 1. Amadori 15 uur. 17 minuten en 26 sec.; 2. Saronni op 16 sec 3 Moser op 19 sec.; 62. Broers op 6 49. 77. Knete mann op 12.05; 79. Oosterbosch op 12 27; 80 Zoetemelk op 12 48. 87 Van Vliet op 15.51; 113 Raas op 26 34; 117 Jonkers op 28.48; 129 Schuiten op 34.55; 137. Van den Hoek op 42.01. 144. Priem op 42.66 Parijs-Nice Jimmy Connors zette gisteren zijn landgenoot Tim Wilkison zonder problemen aan de kant. naam van de Amerikaan die voor maandagmiddag op het pro gramma stond geschrapt. had nagelaten de Nederlandse De uitslagen van de partijen uit de organisatie in te lichten, werd de eerste ronde zijn: Sandy Mayer (Vst)-Bob Lutz (Vst/8) 6-3, 6-1, Brian Gottfried (Vst/5)-Chns Lewis (N-Zl) 6-4, 6-4, Buster Mottram (GBr)—Balazs Taroczy (Hon/6) 6-2, 6-3, Fritz Buehning (VSt)-Louk Sanders (Ned) 7-6 (7—3) 4-6 6-3, Gene Mayer VSt/ 2)-Kevin Curren (ZAP) 6-2, 6-3, Jimmy Conners (VSt/l)-Tim Wilkison (VSt) 6-2, 6-1. Raul Ramirez (Mex)-Manuel Orantes (Spa) 6-1, 6-1. Met een afsluitende mini-etappe van 57,5 kilometer en een tijdrit van 11 kilometer op de Col d'Eze in het vooruitzicht is Adn van der Poel in Panjs-Nice onttroond door Stephan Roche Dat gebeurde in de afdaling van de Tanneron die het sluitstuk vorm de van de zesde etappe. Van der Poel vloog uit de bocht en reed tegen een afscheidingsmuurtje. Hoewd hij geen letsel opliep en weer snel op de fiets zat, raakte hij zijn eerste plaats kwijt omdat zijn rivalen hun kans grepen. Ze namen in de laatste kilometers 20 seconden voorsprong. Uitslag 1. Philip Anderson (Aus) 175 kilometer in 4 uur. 42 minuten en 15 seconden (gem. 37.201 km. p/u) met tydverg 4 42,05. 2 Jean-Luc Vandenbruucke (Bel) 4 42,27 (met tijdverg 4 42.22). 3 Regis Clere(Fra) 4 42,29 (met tijdverg 4.42,27). Het algemeen klassement 1. Roche 28 uur, 28 minuten en 43 secon den. 2. Van der Poel op 6 sec., 3 De Wolf op 11 sec.; 4. Bazzo (Fra) op 1 min. 32 sec 5. Zyervild op 2,03. KEULEN (ANP) - Rinus Mi- chels (52) zal ook in het nieu we seizoen trainer/coach zijn bij FC Köln. "Er zullen", zei Michels gisteren in het trai ningskamp te Bensberg waar de ploeg zich voorbereidt op de tweede wedstrijd met Standard Luik, "nog wel een paar puntjes moeten worden geregeld, maar in principe ben ik bereid in Keulen te blijven". Kölns voorzitter Peter Weiand meende dat de nog te regelen details van ondergeschikt be lang zijn. Piet de Visser blijft trainer bij Roda. De Visser besloot gis teren af te zien van een lucra tieve aanbieding die hij van een Belgische vereniging had gekregen. De Visser zal de Limburgse eredivisionist nog twee jaar onder zijn hoede nemen. Martin van Vianen zal binnen afzienbare tijd zijn contract bij FC Den Haag met één jaar verlengen. Het bestuur van FC Den Haag is van oordel dat de oefenmeester zich nog niet voldoende heeft kunnen bewijzen bij de vereniging en heeft hem derhalve een nieuw contract aangeboden. Van Vianen volgde vorig jaar oktober de om gezondheids redenen afgehaakte Hans Kraay bij FC Den Haag op en tekende destijds c tot het einde van In de eerste divisie werden gis teravond twee inhaalwed strijden gespeeld. Cambuur ontving FC Vlaardingen en zette het duel door twee tref fers van Peltzer, waarvan een uit een strafschop, in winst om. Scheidsrechter Van der Laar hield in de eerste helft Bults van Cambuur het geel voor. In de tweede helft was de straf die hij uitdeelde aan Hoogmoed strenger. Hij stuurde hem van het veld, toen de Vlaardingen-speler natrapte. Volendam beslist het treffen te gen Helmond Sport op eigen veld al vroeg. In de derde mi nuut scoorde René Tol. m de zeventiende minuut Dick Helling. Pas na achttien mi nuten in dc eerste helft kon het zwakker spelende Hel mond door Van der Hooft te- genscoren. p£ 3e £P &£S//SS£f/0£ OAA^ ö£//££t VOie£SVS P/AA/. OP 'ar \ZOO/?/.Ct*0 6&W- c/> ar-/w-44v- A'£7- SC&C£&0&D £77 voe. mw

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 11