EricWilborts in de lift na winst op zwakke Dupre Leidse zaalvoetballers bekeren verder na zege en Wildschut Record voor Cees Boer 3L~ *rr~~ Duel Leids elftal- Feyenoord gaat niet door... PAGINA SPORT DINSDAG 17 MAART 1981 Tennistalent verrast HARDERWIJK - Tijdens short track-wedstrijden om de Narcis- senbokaal in Harderwijk heeft Cees Boer een nieuw Nederlands record gevestigd op de 400 me ter. De Woubruggenaar won deze 400 meter in 39.7 seconden. Het was de tweede maal dat er voor deze bokaal werd gereden. Vorig sei zoen ging de zege naar Cees Borst uit Hoogmade. Boer won ook de 1500 meter zodat ook de bokaal naar het lid van de Indoor Hardnj Club Leiden ging. In het eindklassement ging de tweede plaats naar Gijs Rijne- veld en derde werd Paul Rutten. ROTTERDAM (GPD) - Eric Wil- borts lijkt sneller dan verwacht zijn doel te bereiken. De 16-jarige Tilburger die begin vorig jaar als 686e nog een naamloze was in het internationale prof-tenniswe- reldje, liet in december, toen hij inmiddels was gestegen naar nummer 304, weten dat hij bin nen drie a vier jaar bij de beste 150 van de wereld wilde beho ren: „Slaag ik daar niet in, dan stop ik, dan is voor mij in het ten nis geen toekomst weggelegd". Vooralsnog ziet het er niet naar uit dat Wilborts zich zal terugtrek ken. Door maandagavond bij de start van het toernooi in Rotter dam in de eerste ronde verras send af te rekenen met de op pa pier sterke Amerikaan Pat Du- pre (51e van de wereld) heeft Wil borts zich inmiddels verzekerd van een positie in de buurt van de 240e plaats. Op korte termijn lijkt de lift, die hem omhoog heeft gevoerd op die etage te blijven steken omdat de Brabander in de tweede ronde te maken krijgt met de grote fa voriet Jim Connors. „Ik zie van de week wel wat Connors kan. Ik ken hem eigenlijk niet zo goed, maar misschien dat de bonds coach, Fred Hemmes, me wat meer over hem kan vertellen. Op dit moment vind ik het allang leuk dat ik voor het eerst in mijn carrière heb gewonnen van een speler uit de top-100". Zo nuchter als hij zijn partijen weet te analyseren, zo koelbloe dig pleegt Wilborts zich ook te manifesteren op de baan. De par tij tegen Dupre maakte daar lan ge tijd echter een uitzondering op. Wilborts bleek voor 3000 toe schouwers in Ahoy' geimpo- neerd door de reputatie van Du pre, die daar in de eerste set gre tig van profiteerde: 6-2. Een door de hoofdscheidsrechter gecorri geerde beslissing van een lijn rechter zorgde in de zesde game van de tweede set evenwel voor het keerpunt inde wedstrijd. Wil borts behield door die ingreep alsnog zijn service, kreeg vanaf dat moment wat meer steun van de lijnrechters, die tot dan toe in hun overdreven objectiviteit wat al te opzichtig de kant van Dupre hadden gekozen, en voelde zich ook zelfverzekerder. Gesteund door Dupre, die ver te rugviel en nauwelijks nog voor uit te branden was, slaagde Wil borts er alsnog in om de Ameri kaan achter zich te laten. De Til burger won met 6-4, gooide zijn racket na zijn laatste volley hoog de lucht in en vergat gemakshal ve dat zijn tegenstander, die een week eerder in Brussel Connors nog had doen schrikken (Dupre leidde in de derde set in de twee- - de ronde met 3-0) nauwelijks een schaduw van zichzelf was ge weest. Wilborts succes volgde op teleur stellende resultaten in Frankrijk en Brussel waar hij anderhalve week geleden in de eerste ronde van het kwalificatietoernooi op zij werd gezet door de Tsjecho- slowaak Hutka. Uitslagen herenenkelspel, eerste ronde: Trey Waltke (VSt)-Eddy Edwards (VSt) 6-2. 4-6, 7-5; Tomas Smid (Tsj)-Kjell Johans son (Zwe) 6-7 (4-7), 6-4, 6-1; Bill Scanion (VSt)-Andres Go mez (Ecu) 6-3, 6-0; Vijal Amri- traj (Ind)-Jan Norback (Zwe) 6-2, 6-2; Eric Wilborts (Ned)— Pat Dupre (Vst) 2-6, 6-4, 6-4; Yannick Noah (Tsj)-Peter Ren- nert (vst) 5-7, 6-4, 6-1; Wojtak Fibak (Pol)—Carlos Kirmayer (Bra) 6-1, 4-6, 6-0; Kim War wick (Aus)—Tim Gullikson (VSt) 1-6, 6-3, 0-6. Eric Wilborts versloeg verrassend de Amerikaan Pat Dupre. In de volgende ronde van het toernooi i dam ontmoet hij Jimmy Connors. Wereldkampioenschap Naast Ingrid Marcusse en Paulien Heemskerk van de Indoor Har dnj Club Leiden zijn voor het wereldkampioenschap short track in april in Meudon (bij Pa rijs) Boukje Keulen en Kim Nij- dam (beiden van Trias Leeuwar den) aangewezen om Nederland te vertegenwoordigen. Het goede rijden van beide Friezinnen tij dens de officieuze Nederlandse kampioenschappen dit weekein de op de Leidse Ton Mcnken- baan deed de landelijke techni sche commissie besluiten de ploeg van 2 op 4 deelneemsters te brengen. Bij de heren zullen Cees Boer, Charles Veldhoven, Menno en Ger Boelsma de Nederlandse kleuren verdedigen. Reserve is Gijs Rijneveld. II Schapendonk in selectie LISSE/ROTTERDAM - Van Rooyen is de eerste ploeg die zich heeft geplaatst voor de hal ve finale van de Leidse beker. De Leidse ploeg schakelde gis teravond het in de eerste klasse uitkomende Uljee uit (5-2). In de inter-regionale competitie kreeg Koosjardin een minieme 6-4 nederlaag te slikken tegen VI. Glasbergen leverde een goe de prestatie door Rotterdamse Studenten met 2-6 te kloppen Uljee - Van Rooyen 2-5 Tot de pauze kon Uljee de Leidse Jeugdiie regenjas die meteen SSS?**»» schouderlijn rtaktisctie sluiting met metalen drukknopen. Het aktuele materiaal Skwt°hint2'inbteukaki0f SV179."eenteVindenvoor ploeg uitstekend bijbenen. Wel iswaar namen de Leidenaars een 1-0 voorsprong door een doel punt van Jan van der Reyden, de gelijkmaker gescoord door Henk van Vliet was niet meer dan ver diend. Vlak na de pauze zette Frans Sjardijn de Leidse forma tie op 2-1. Dertig seconden later betekende een eigen treffer van Bennie de Roo 2-2. Hierna kwam eersteklasser Uljee toch de nodi ge kwaliteit tekort en de Leide naars bereikten een terechte 5-2 zege door doelpunten van Wim Oppelaar, Jan van der Reyden en John Janssen. VI - Koosjardin 6-4 De Leidenaars kregen weliswaar een nederlaag te slikken, maar boden VI toch goed tegenstand. Polderman, Frans Bouman en Arie Riedijk zetten de Rotter dammers al snel op een 3-0 voor sprong. Dankzij Peter Gijsman (2x) en Bles Zuma kwam Koos jardin voor de pauze op gelijke hoogte. In het tweede part zorg de Arie van der Sluys voor 4-3. Via Piet Ouwehand evenwel kwam de Leidse ploeg weer naast VI. Met nog twee minuten te spelen leek Koosjardin een punt uit het vuur te slepen, maar in de slotfase moest de goed acte rende invaller-keeper Frans Stouten nog twee maal de gang naar het net maken: 6-4. Rott. Stud - Glasbergen 2-6 De Rijnsburgers leverden een goe de prestatie door het altijd lastig te bestrijden Rott. Studenten een nederlaag toe te dienen. Nadat Anne Ouwersloot in de 8ste mi nuut het houtwerk had geraakt, maakte Arie van Dijk er na een kwartier 0-1 van. Deze stand bleef tot vijf minuten voor de rust gehandhaafd, maar vlak voor de pauze sloeg Glasbergen hard toe. Dankzij Perfors (2x) en Wil Groenendijk werd de rust met 0-5 bereikt. Mede door goed keeperswerk van Cees Star bleef deze stand in het tweede part lang gehandhaafd. Toen Glasber gen de teugels wat liet vieren konden de studenten tot 2-5 te rugkomen. Wil Groenendijk be paalde de eindstand één minuut voor tijd op 2-6. Overige uitslagen inter-regionale competitie: Huug van Es - PMI 2-3 en FV Snoekie -Ceverbo 1-3. In het bekerprogramma dat giste ren in deze krant stond is een fout geslopen. De twee kwartfi nale duels BAX-Menken en RPH-UVS werden niet gister avond afgewerkt, maar deze duels worden woensdagavond gespeeld. Evenals het resterende duel Siemerink - ROAC. ZEIST (ANP) - De selectie van 22 spelers voor het Nederlands elf tal, voor de wedstrijd van 25 maart tegen Frankrijk is uitge breid met Cees Schapendonk (MW) en Piet Wildschut (PSV). Zij nemen de plaatsen in van Wim Jansen (Ajax) en Dick Nan- ninga (Roda JC), die hebben af gezegd. Schapendonk debuteerde in het Nederlands elftal met een doel punt in de wedstrijd tegen Cy prus in Groningen, Piet Wild schut behoorde bij de Montevi- deo-groep, maar kwam in Uru guay niet in actie. Vijf maandenhna de overwinning op Ierland te Parijs (2-0) ver trouwt de Franse bondscoach- Michel Hidalgo nog steeds op de zelfde spelers. In de groep van 22 man, voorlopig aangewezen voor de wedstrijd op 25 maart te Rot terdam, staat het complete elftal dat op 28 oktober in Parijs tegen de Ieren voetbalde. Dat elftal bestond uit: Dropsy (Strasbourg), Battiston (St. Etienne), Specht (Strasbourg), Bossis (Nantes) en Lopez (St. Etienne), Larios en Platini (St. Etienne) en Tigana (Lyon), Ro- cheteau (Paris SG), Lacombe (Bordeaux) en Six (Strasbourg). De andere elf die op de lijst van 22 voorkomen zijn: Doel: Castane- da (St. Etienne) en Ettori (Mona co); verdediging: Janvion (St. Etienne), Ruty (Sochaux) en Tus- seau (Nantes); middenveld: Christophe en Moizan (Monaco) en Giresse (Bordeaux); aanval Amisse (Nantes). Rouyer (Nan cy) en Zimako (St. Etienne). Prijzenslag LEIDEN - Op het laatste tae- kwondo-toernooi van de winter competitie kwam Sportschool Leiden in eigen huis goed voor de dag. Een eerste plaats bij de jeugd was weggelegd voor Alberto Gizoni. Tweede werd Leo Bregman. Bij de lagere banden senioren ein digden Ruud Waartoe. Driekus Verkade en John Schouten op de eerste plaats. Ook bij de hoogste banden streden de leden van Sportschool Leiden in de voorste linies. Ton van Ber- kel, Carlos Pique en S]ang Hie- mens grepen de grootste bekers LEIDEN - Het Nederlandse da mestafel tenniste am speelt morgan a vond een oefenwed strijd tegen het eerste heren team van de Leidse club Docos. Bettine Vriesekoop, Sandra de KruifT, Jolanda Noordam en Brigitte Kooter komen morgen avond vanaf 19.30 uur in actie in het onderkomen van DOOOt in de Groenesteeg. LEIDEN - De vriendschappelijke wedstrijd tussen een Leid selectie elftal en Feyenoord. die zaterdag op het LFC-terrein gespeeld zou woi den. zal geen doorgang vinden. De technische commissie van de Leidse voetbalbond wilde spelers selecteren uit de elflallen van Quick Boys, Rijnsburgse Boys. Noordwijk en UVS Aangezien de wedstrijden Noordwijk-SSS. DHC-UVS en gisteren het bekl Rijnsburgse Boys voor het komende weekeinde door de KNVB werden ingelast en alleen Quick Boys vrijaf heeft, was de technische commissie niet in staat om een representatief team te kiezen. LEIDEN - Het Leids jeugdteam van 13- en 14 jangen heeft gisteren m het kader van het kampioenschap van West II een 2-2 gelijkspel behaald in en tegen Dordrecht. Leiden is ingedeeld bij RotterdamDordrecht en Den Haag. De doelpunten kwamen op naam van Isaac Boot, een jeugd speler van UVS Aanstaande maandag speelt de selectie van 15- en 16 jarigen op het LFC- terrein tegen Dordrecht. Het duel begint om half acht.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15