Weer ander plan voor De Burcht Glasbakken bevallen goed eidse agenda Mogelijk kantoor en woning Hardlopen voorgoed doel Verkeerslichten op Prinsenweg gevraagd Gemeenten denken aan uitbreiding Nieuwe rector Rijnlands Lyceum WARMOND - De plannen voor het voormalige verenigingsgebouw de "Burcht" in Warmond zijn weer eens gewijzigd. Er zijn nu (vage) plannen om een kantoor en een woning in het pand te vestigen. Voorop staat echter nog de restauratie van het steeds meer in verval geraakte gebouw. MAANDAG 16 MAART 1981 Het dichtgetimmerde pand staat nu al meer dan drie jaar leeg. In '79 waren er plannen van het Voorhoutse architectenbureau Paardekooper om er twee wonin gen in te maken. Op het terrein daarachter zouden dan nog eens twee woningen en vier garages moeten worden gebouwd. Die plannen zijn echter nooit uitge voerd. Inmiddels heeft het architectenbu reau bij de Warmondse gemeen te een aanvraag ingediend om al leen de vervallen "Burcht" zelf te restaureren. Volgens de architect zijn de plannen voor het achter liggende terrein nog steeds op de lange baan geschoven. Wanneer de "Burcht" inderdaad zou worden geresfoureerd is het echter nog steeds niet duidelijk wat er precies mee gaat gebeu ren. "Het is de bedoeling dat de "Burcht" geschikt wordt ge maakt voor de vestiging van een gecombineerd kantoorpand en woonhuis. We willen eigenlijk al leen een soort casco-restauratie uitvoeren, zodat de preciese den worden. Er bestonden plan nen om de winkelpanden Dorps straat 48-50 uit te breiden voor de vestiging van een zelfbedie ningswinkel. Het parkeerterrein dat dan ook nodig werd geacht zou de plaats aan de Kerkdam die in aanmerking kwam voor de woningen en de garages voor het overgrote deel in beslag nemen. van de baan, omdat de sie Ruimtelijke Ordening richting altijd nog kan worden Die plannen zijn echter voorlopig bekeken als er zich een koper aanmeldt. De restauratie is op dit moment gewoon dringend nood zakelijk," zo zegt een medewer ker van het architectenbureau. Even heeft het er naar uitgezien dat de eerdere plannen over de bebouwing achter de "Burcht" aan de Kerkdam onmogelijk zou- verleden week van de hand wees. Vooral van de kant van de plaatselijke middenstand was er veel bezwaar gerezen tegen de vestiging van een zelfbedie ningswinkel. De "Burcht" is tot de zomer van 1977 eigendom geweest van de wassenaar - de door het Wassenaar- se college van burgemeester en wethouders toegezegde verbete ringen voor de veiligheid van de Prinsenweg heeft een bewoner, de heer J.E.A. van der Plas, in de pen doen klimmen. Teneinde de veiligheid van de Prinsenweg te verbeteren wilden B en W een zestal maatregelen treffen. Onder die maatregelen vallen onder meer het instellen van een inhaalverbod en het om wisselen van parkeer- en fiets strook. Van der Plas' kritiek richt zich op het uitblijven van verkeerslichten aan de Lange Kerkdam/Prinsenweg. Het argu ment van B en W dat het plaatsen hiervan leidt tot een opeenho ping van een te groot aantal stop lichten op korte afstand weerlegt Van der Plas door te stellen "dat dit juist een voordeel is". "Hij denkt aan een koppeling van de ze twee verkeerslichten (de zoge naamde groene golf). Van der Plas toont zich in zijn brief" verbolgen over het uitblijven van een reactie van de zijde van B en W op de voorstellen tot het aan brengen van zebrapaden ter hoogte van Prinsenweg 111 en bij de Burchtlaan. "Het eerste is zeker in het belang van de be jaarden en de kinderen die naar de Montessorischool gaan. Naar onze mening is de situatie op ge noemde punten gevaarlijk om dat er onvoldoende uitzicht is door middenbermbegroeiing en bocht", aldus Van der Plas in zijn brief. Over het weren van vrachtverkeer in de nachtelijke uren schrijft Van der Plas "dat het een goede zaak zou zijn", maar begrip te hebben voor de wettelijke rege ling die verkeersbelangen boven die van de bewoners stelt. Wel dringt hij aan op uitbreiding, vooral tijdens de avonduren, van de snelheidscontrole. REGIO - Het werken met glasbak ken bevalt de gemeenten uit de regio uitstekend. De bakken zijn doorgaans goed gevuld. Het ima ge van 'gele gevaarten' waarmee de glascontainers in het begin te kampen hadden is zo goed als verdwenen. In sommige gevallen ligt het gebruik van de bakken op een dermate hoog peil dat aan uitbreiding van het aantal bak ken wordt gedacht. De woordvoerster van de gemeen te Leiderdorp vertelt dat de bak ken in deze plaats eind juli van het vorige jaar werden neergezet. Globaal gezien staat er in elke woonwijk één. In totaal heeft Leiderdorp er tien. "Ons uit gangspunt was 210 ton glas per jaar, maar na vijf maanden zaten we al aan de 107 ton". "Over uit breiding van het aantal bakken kan ik niets zeggen. Binnenshuis heb ik er in elk geval nog niets over gehoord". De klachten die Leiderdorp bin nenkrijgt betreffen vooral glas- en geluidsoverlast. "Maar we proberen de Leiderdorpers in te hameren door publicaties in het plaatselijke huis-aan-huis-blad dat ze 's-avonds geen glas moe ten storten", zegt de woord- voerdster. 'Visuele verontreiniging' wordt te gengegaan door de bakken zo veel mogelijk aan het gezicht te onttrekken. Dit gebeurt door be planting aan te brengen. Warmond Warmond heeft een remedie ge vonden tegen geluidsoverlast. In deze gemeente is een bepaling van kracht die Warmonders ver biedt na half negen 's-avonds nog gebruik te maken van de glasbakken. De twee Warmondse glasbakken staan opgesteld aan het begin en einde van de Winkelstraat. Ze staan daar sinds de zomer van vorig jaar en zijn volgens de zegs man altijd goed gevuld. LEIDERDORP - Het slechte weer van afgelopen zaterdag weerhield zo'n 130 Leider- dorpse sporters er niet van deel te nemen aan het laatste onderdeel van de Leiderdorp- se sportvierkamp. De vier kamp bestond in totaal uit een conditietest, zwemmen, fietsen en de hardloopwed strijd. Het gebeuren werd niet alleen gehouden omwille van de sportieve prestatie, maar ook voor het goede doel. Zo gingen de zaterdag door de 130 deelnemers betaalde startgelden naar het IROL, de huisomroep van het ver pleegtehuis Leythenrode en naar de Jespa-stichting in op komst. Deze stichting wil sportmiddagen gaan verzor gen voor geestelijk en licha melijk gehandicapte kinde ren in Leiderdorp. Op de foto verricht burgemees ter M.A. van der Have het startschot voor de hardloop wedstrijd (12 km) die werd gewonnen door C. van Zijp. Hij passeerde de finishlijn ruimschoots binnen de tijdsli miet die was vastgesteld op anderhalf uur. Van Zijp had slechts de helft van de tijd no dig. Alle deelnemers ontvin gen na afloop van elk onder deel een certificaat mits zij aan de van te voren vastge stelde tijdslimieten hadden voldaan. De glascontainers worden veelvuldig gebruikt. Het image van "gele gevaarten" is inmiddels vrijwel verdwe nen, maar toch zijn er nog de nodige klachten over geluidsoverlast. Oegstgeest Van de zijde van de Oegstgeester gemeentewerken wordt meege deeld dat in deze gemeente tien glasbakken staan opgesteld. Voor 1981 staat een uitbreiding van twee bakken op het pro gramma. Die komen te staan op het parkeerterrein aan de Ter- weeweg en aan de Lange Voort tegenover de Irislaan. Ook in Oegstgeest is het alleen overdag toegestaan glas in de bakken te deponeren. Voorts zijn bepaalde delen van de bakken met rubber strips afgezet. Maar volgens ge meente-ambtenaar Nijhof hangt de mate van geluidshinder voor de omwonenden grotendeels af "van de discipline der gebrui kers". Inwoners van Oegstgeest maken druk gebruik van de bak ken. Nijhof spreekt tenminste van "bakken die constant voor 100 procent zijn gevuld". Voorschoten Voorschoten telde acht jaar gele den vier glasbakken. Dit aantal is thans uitgegroeid tot tien stuks. De woordvoerder hier vertelt dat de plaatsen waar de containers staan opgesteld "zorgvuldig zijn uitgekozen". "Bij ons staan ze zo veel mogelijk buiten de woon wijken en in de winkelcentra". Van glasoverlast is nauwelijks sprake. "Staan er flessen naast dan gooien de mensen van de rei nigingsdienst ze er even in". Wél maakt men zich in Voorschoten zorgen over "moeders die kinde ren met flessen op pad sturen". Om ongelukken te voorkomen heeft men hier en daar bordessen voor de bakken geplaatst, zodat de kinderen maar ook de wat ou dere Voorschotenaren er beter bij kunnen. Dit heeft volgens de woordvoerder echter als nadeel dat de bakken alleen daar kun nen worden geplaatst waar ook van zulke bordessen aanwezig zijn. Zoeterwoude In Zoeterwoude heeft men hele maal geen problemen met de glasbakken. Ze werden in juni van het vorig jaar neergezet en aan het eind van dat jaar bleek dat er voor 36 ton aan glas de ron de containergaten was gepas seerd. Over klachten van welke aard dan ook heeft woordvoer der Kooymans "nog nooit iets gehoord". Wassenaar Wassenaar is recordhouder. De kustplaats heeft niet alleen het hoogste aantal bakken binnen de gemeentegrenzen staan (16) maar is tevens de oudste gebrui ker. Woordvoerder Goosens ver telt dat Wassenaar er al sinds 1965 mee werkt. De vullings graad ligt tussen de 90 en 100 procent. Weinig of geen klachten Jongen valt van tweede etage over geluids- of glasoverlast hier. Over uitbreiding zegt Goosens: "De minister stelde indertijd één glasbak op elke 2.000 inwoners WASSENAAR - Na voor. Wassenaar heeft nu zo'n 28.000 inwoners zodat wij met 16 glasbakken goed bevoorraad zijn. We gaan aan uitbreiding denken als de bevolking daar om vraagt". Over de lokatie van de bakken ten slotte vertelt Goosens: "Ze staan voornamelijk in winkelcentra. Als het enigszins kan houden we ze uit de woonwijken". val van de tweede verdieping moest een ze venjarig jongetje uit Dordrecht gisteren met een beenbreuk en inwendig letsel worden opgeno men in de Bronovokliniek in Den Haag. De jongen was op be zoek in de Ursulakliniek in Was senaar toen hij in een onbewaakt ogenblik uit een raam op de tweede verdieping viel. De jon gen is buiten levensgevaar. ALPHEN AAN DEN RIJN/ OEGSTGEEST - Drs. A.J.M. Vaessen uit Alphen aan den Rijn zal de heer H. van Mierlo per 1 augustus gaan opvolgen als rec tor van het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest De 38-jarige Vaessen is nu nog rector van de openbare scholengemeenschap "Albania- nae" in Alphen. De nieuwe .rector van het Rijn lands Lyceum is zijn carrière be gonnen als leraar Duits op de Louise de Coligny-scholenge- meenschap in Leiden. Daar is hij later ook conrector geweest. In deze periode gaf hij ook vak- didaktiek Duits aan de Leidse universiteit. In 1975 werd Vaessen directeur van de openbare scholenge meenschap "Albanianae" in Al phen. Hij werd daar rector toen bij de school een atheneum-op- leiding werd gevoegd. Onder zijn leiding nam het leerlingen-aantal in die jaren toe van 250 tot 1120. In het Rijnlands in Oegstgeest zijn dagelijks zo'n 1200 mensen verenigd. De huidige rector van het Rijnlands Lyceum, Van Mierlo, legt na elf jaar deze func tie neer om inspecteur bij het on derwijs voor de regio Den Haag te worden. Drugs in Lindehoeve VOORSCHOTEN - In het Voor- schotense jongerencentrum De Lindehoeve wordt vanavond op nieuw gediscussieerd - over drugs. Een aantal mensen die werken in clubgebouwen voor jongeren in de regio (Het Paard van Troje, 016, LVC, Nijenvelt, Don Bosco) komt iets vertellen over hun ervaringen met drugge bruikers en over het door hen ge voerde drugsbeleid. De avond wordt opgeluisterd door een mime-act van het Lindehoe- ve-cabaret. De bijeenkomst die om acht uur vanavond begint is de tweede in een serie van drie "drugsavonden" Katwijker trekt spoor van vernielingen WASSENAAR - Een 25-jarige Katwijker is vannacht door de Wassenaarse politie aangehou den nadat hij met een gestolen autobusje een spoor van vernie lingen had achtergelaten. De man, die onder invloed van alco hol verkeerde, stal de bestelauto in Katwijk en nam de wijk rich ting Wassenaar. Op de Van Zuy- len van Nijeveltstraat ramde hij daar vijf geparkeerd staande au to's waarvan hij er twee totaal vernield achterliet. Tussen de be drijven door verloor hij boven dien de buitenband van een van de voorwielen van de gestolen auto. Het lukte de Katwijker om met de gehavende auto met maar drie banden nog enkele kilome ters door te rijden. Op de Kat- wijkseweg werd hij echter aan gehouden en naar het Wasse naarse politiebureau overge bracht. Katholieke Parochie. Het ge bouw was het centrum van di verse activiteiten van Warmond se verenigingen. APOTHEKEN Leiden - De avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den wordt waargenomen van vr 13 tot 20 maart door apotheek Leiden Zuid- West, Brahmslaan 20, tel. 763134; apo theek Beker, Lytweg 4, tel. 155482. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Ryn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - I. Zanting, Buddenborg- straat 7, Hillegom, tel. 02520-29060. Burgerlijke stand LEIDEN: Ondertrouwd: R. Mekel en A.L. Vording; F.A.E. Pannekoek en C.M. Vromans; C. Verropoulos en E.M.T. Rimmelzwaan; P. van Digge len en C. Ibanez Navarro; J.R. Roete- rink en E. Visser; G. de Lange en H.L. Loovens; M. Verton en E.A. Droop; WJ..van Zijp en A.C.M. Goud; M.A. Treffers en M E. Hol. Geboren: Marjolein Johanna dv. F.R.J. Knetsch en J. van Eldik; Jennifer dv. J.H.L.J.M. van Eedcn en J. Becking; Iris Sophia Everdina dv. H.J.P.J. Vink en S.E. Bolck; Roland zv. P. van der Plas en J. van der Boon; Pam dv. J.F. Feijtes en N.E. Booij; Johan nes Gerrit zv. G.A. van den Burg en C.M. Noteboom; Esther dv. A.P.M. van der Vooren en A.G.M. de Rijk; Justin Petrus zv. P. Gubler en J.J. Nieuwenburg; Johannes zv. P.W. Adriaans en C. van Kerchove. Overleden: P. de Gelder (1903); Ij.A. de Jong (1914); C.J. Gordijn (1915); G. Biesbroek (1903); A.C. Peters (1906) echtgenote van B. Bolle; J. Woens- dregt (1898); H. Broertjes (1917). Gehuwd: E. Ismail en V.M. de Jong; A.C. Ruoff en L. van Weizen; Ch. Wang en Y. Huang; L. Schreuder en M.J. van den Broek; A.O.P. Rijsdijk en C.H. Kershof. Ondertrouwd: J. de Bruin en C. Jong bloed; Ph. J. M. Georges en J. M. van der Boog; E. J. W. Keyzes en W. J. Bree- develd; N. J. J. Oldenhof en W. Dingjan; H. J. J. van der Poel en M. A. R. Burg- houwt; M. El Sayad en M. Jansen. L. W M. Vreedzaam en G. Péreira. Gehuwd: H.A.W.J. Lepoeter en J.S Stokkel, G.J.P. Bosch en J.M.G. van Schagen, J. van der Vos en S.C. Lee mans. H.W.M. van Teeffelen en L.A. ten Napel. Geboren: Klaas, zv. J. Tanis en P. J. H. Davidse; Gysberta Dieuwertje, dv. P. G Heemskerk en J. M. van der Marei; Re- né Johannes Maria, zv. M. J. C. van den Berg en H. G. W. W. Hoogervorst; Jaco- ba Jannigje Maria. dv. R. P. G. Bredero- de en J. A. M. Kortekaas; Denise Dirkje Jacoba, dv. L. Mieremet en Th. C. M. Pe- schier; Niels Antonius, zv. G. M. Wasse naar en A. J. Hermans; Elisabeth Maria, dv. F. Pynacker en M. C. W. van Olphen; Paul, zv. W. G. Langeveld en M. A. van den Oever; Paco, zv. G. L. C. Schröfer en J. J. C. Disseldorp; Alexander Gys- bert, zv. G. G. Guyt en M. van Eden; Jo- hanne Elise, dv. J. de Bruijn en C. Hoek; Kim, dv. B. M. Nieuwenhuizen en H. Pieterse; Renate Cornelia, dv. A. Haas noot en M. R. G. Niels; Simon Jacob, zv J. Plug en M. H. G. Binnendijk; Patrick Johannes, zv. W. M. van Gerven en C. C Schakenbos; Maartje Tine, dv. N. Scho- neveld en A. Heemskerk; Marijse Wille- myn, dv. C. J. Geus en W. F. D. M. Sin- geling; Rick, zv. G. van Leeuwen en H. Visser; Rob, zv. H. Ottenhof en M. van der Meij; Priscilla, dv. P. G. Kennis en M. Zuidcma; Tabe Diederik, zv. J. C van Hoolwerff en E. C. E. Stillebroer; Hanneke, dv. Ph. H. Rothbarth en A. H. Groeneweg; Lisette, dv. P. Kole en R. E. Lange; jonkheer Floris Felix Cornelis, zv. jonkheer K. F. H. Schorer en B. O. van Schelven; Nursen, dv. A. Mengi en E. Aydin. Overleden: C. A. van Beelen (1934); A. A. M. Caron (1903), gehuwd geweest met J. A. van Weenen; M. J. Langezaal (1899), gehuwd geweest met A. J. van der Kwartel; J. van Brussel (1916); H. de la Rie (1940); R. Wolters (1898), gehuwd geweest met P. -Kerkhoven; K. Vos (1905); S. Abbink (1915); J. J. Looyestyn (1929); J. Sinteur (1901); M. H. van Kan (1944); G. D. Heemskerk (1981). Overleden: S.C. van Rhyn, 1886; P. On derwater, (1917), J. Weweler, (1898), geh. gew. met G.Ph. Kappert; E.H. Bunte, (1925); H. van Dam, (1893) geh. gew. met W.D. van Wijngaarden; J. Stadsvoort, (1910)geh. gew. met C. van den Heiligen berg; W. Gawrosch, (1912) echtgenote van J. Erades; P. Pynnaken, (1902); A.W.S. Baart, (1899) geh. gew. met J. Janssen; M. Mitchell, (1903) geh. gew. met G.W. Cutchie; E.S.A. Jongejan, (1980); C.J. van Rooden, (1917); P. Beij. (1897); M. van der Bent. (1925); G. Otten (1898); A.M.E. Jebbink, (1929), echtg. van W.J. Linders. Overleden: M.P.J.A. Bom (1913) echtge note van A.J.C. de Winter, G. Mieremet (1905) gehuwd geweest met J. Kranen burg, N.Th. van den Berg (1903), B. Her- ber (1902) gehuwd geweest met A. Ja gers. C. Kuijt (1923), F. Varkevisser (1980), M C. de Vos (1905) echtgenote van J.J.H. de Water, M.J. van Steenber gen (1936) echtgenote van M. de Vries, A. Dijksman (1918) gehuwd geweest lEIDSCH £l dagblad Nabezorglng van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Leldach Dagblad Hoofdkantoor Witte Singel 12311 LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement 149.55 perp post f 71,90 Losse nummers f 0,70 Abonnementsgelden bii vooruitbetaling te voldoen. Bi| automatische overschrijving geen Adjunct-hoofdredacteur: R D Paauw AJo redactiechef: A. van Leeuwen Plv. Alg. redactiechef: J M. J. Post J P M van der Meer (regio) W. Wirtz (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P J de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televsie. kunst) S.J de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo. Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta Redactie randgemeenten: Tel. 071-125260 of 071-144941 tst 222 Ch. Lennartz tel. 071-133202 Correspondenten: Leiderdorp R-. Zaadnoordijk 071-121481 Oegstgeest H. Sonders 071-155854 Voorschoten J. Peeters 071-769935 Zoeterwoude R. Stevens 071-890847 D.J. Roeleven 01715-1403 Warmond R. Hoekstra 071-762551 Wassenaar W. Olyslagers 01751-15816 zoeterwoooe R Stevens 071-690847 Leiderdorp: F Snijders

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2