Veel kritiek op verkeersnota voor Oegstgeest Passende veranderingen Zoeterwoudse dorpskern Leiderdorpse ambtenaren krijgen personeelsraad [Le/cfee agenda Raadscommissie vindt reclamezuilen lelijk Verkeer uren vast na botsing PAGINA 2 STAD EN RAND VRIJDAG 13 MAART 1981 OEGSTGEEST De Oegstgeester raadscommissie voor verkeer en vervoer heeft gis teravond in grote lijnen de B en W nota "Veilig verkeer in Oegstgeest" afgekraakt. De commissieleden vonden onder meer dat de nota niet aansloot bij een verkeersnota zoals de gemeenteraad die graag zou zien. Het ingenieursbureau D.H.V. heeft voor Oegstgeest drie verschillen de verkeersplannen opgesteld. In de wandelgangen worden de ze plannen Alternatief 1, 2 en 3 genoemd. De verkeerscommis- sie heeft zich bij een eerdere ge legenheid uitgesproken voor al ternatief 2 met wat aanvullende maatregelen. Van alternatief 1 tot 3 oplopend wordt er in elk plan een beetje meer geprobeerd het autoverkeer te weren uit de woonkernen van Oegstgeest. De grootste kritiek van raadslid Reilingh (WD) was dat de nu te behandejen nota was opgesteld zonder te kijken naar alternatief 2. "De nota toont geen visie," is zijn mening, "en zij verwezen lijkt ook niet de oorspronkelijke doelstelling van het verkeers plan dat het sluipverkeer moet worden geweerd." Kakebeeke (CDA) was het hierin met hem eens: "Dit is geen ver keersplan, maar 'slechts' een pakket maatregelen." Kakebee ke vroeg zich verder af of voor de nu voorgestelde maatregelen wel rijkssubsidie te krijgen valt. San- Kennedylaan aan weerszijden fietssugestiestroken en gedeelte lijk echte fietsstroken krijgt. Ver der moet in de toekomst bij de kruising met de Van Eyzinga- brug een stoplichtinstallatie wor den gerealiseerd. Om de snelheid van net verkeer op de Lijtweg te remmen zullen hier verkeersheu vels en suggestiestroken voor verkeer dat linksaf gaat worden aangelegd. ders (PPR) vond dat de maatre- Om de snelheid van de auto's op de i verkeersdrem B en W niet verontrust over vuilstort VOORSCHOTEN - Burgemeester en wethouders van Voorschoten zijn niet verontrust over de brief van de Socialistiese Partij, waar in drie vuilstortplaatsen binnen de gemeente werden genoemd. De vuilstortplaats van De Groot aan de Dobbeweg en op de ter reinen van de voormalige lakfa briek De Beer baart wel enige zorg bij de gemeente. Ten aan zien van de stortplaats Maaldrift op de grens met Wassenaar, Lei den en Voorschoten heeft deze laatste gemeente al eerder stap pen genomen, zo werd gister avond tijdens de raadscommis sie voor openbare werken duide lijk gemaakt. Er komt verder regionaal overleg tussen Leiden, Wassenaar, Voor schoten en de provincie, waarbij ook ander stortplaatsen zullen worden bekeken. De raadscom missie zal spoedig nadere infor matie krijgen over de vuilstort- zaak. gelen geen samenhang vertonen. "U wandelt maar door een paar plekjes van Oegstgeest en niet door heel Oegstgeest. Tevens zijn veel voorstellen geheel nieuw en nooit eerder in de in spraakprocedure besproken." Hij vond dan ook dat deze voor stellen opnieuw in een inspraak ronde moeten worden bespro ken. PvdA-fractieleider Bosman ziet de nota als het eerste alternatief van het ingenieursbureau aangevuld met wat heuvels en hobbels. Dit, omdat veel verkeersremmende maatregelen in de nota door het aanleggen van verkeersdrempels en vluchtheuvels moeten wor den gerealiseerd. "Alternatief 2 beperkt tenminste op een be hoorlijke wijze het sluipver keer," aldus Bosman. Lynde Meenhorst (D'66) zag in de nota ook niet meer het oorspron kelijke verkeersplan terug. "Ik mis de grote lijn." Praktischer Burgemeester Scheenstra wees als voorzitter van de verkeerscom- missie alle kritiek van de hand. Volgens hem ligt aan de nota wel degelijk het alternatief 2 ten grondslag. "Maar de voorgestel de maatregelen in deze nota zijn wat praktischer gericht wat be treft de financiële kanten van de zaak. Verder zijn ze ook maat schappelijk haalbaar", aldus de burgemeester. De nieuwe voorstellen op ver keersgebied houden in dat de Terweeweg te temperen worden hier een viertal verkeersdrem pels voorgesteld. Ook wordt de aanleg van een of meer verkeers heuvels bij de kruising van de Kempenaerstraat en de Terwee weg overwogen. Verkeersheu vels moeten ook de snelheids duivels op de Lange Voort een beetje in hun vaart beperken en er wordt bekeken of hier sugges tiestroken voor fietsers kunnen worden aangelegd. De Schouten burgstraat moet eenrichtingsver keer vanaf de Rhijngeesterstraat- weg gaan worden en de Wijtten- bachweg moet dit worden vanaf de Lange Voort. De sluiproute vanaf de Leidse Buurt via de Oranjelaan, Waldeck Pyrmont- laan en Emmalaan moet als zoda nig onmogelijk worden gemaakt door een afsluiting tussen de Juf- fermansstraat en de Terweeweg. De smalle en bochtige Terweeweg is een gevaarlijke route in Oegstgeest. Voorgesteld wordt c pels aan te brengen om de snelheid van het verkeer te temperen. Dorpsstraat mogelijk voetgangersgebied ZOETERWOUDE - De Zoeter woudse dorpskern ondergaat in de nabije toekomst de nodige veranderingen. Naast de komst van het winkelcentrum op het pleintje voor de hervormde kerk zijn er plannen om de huidige su permarkt aan de Dorpsstraat te vervangen door een grotere. Een andere ingreep in de situatie in het centrum van het dorp is de eventuele afsluiting van de Dorpsstraat, waarmee deze straat tot voetgangersgebied zou worden. De gemeente acht het namelijk zeer goed mogelijk dat door de opening van de provin- ciale weg 17 het verkeer in het dorp zodanig afneemt dat een dergelijke maatregel tot de mo gelijkheden gaat behoren. De Dr.Bouwdijkstraat zal door de ze ingreep voor verkeer in twee richtingen gebruikt gaan wor den. Verder zal het voormalige arrestantenhuisje aan de Dorps straat dat nu als bushalte dienst doet, moeten wijken om zodoen de de monumentale kerk beter te laten uitkomen. De komst van het winkelcentrum in Zoeterwoude-Dorp begint overigens na vele jaren van onze kerheid vaste vormen aan te ne- VOORSCHOTEN Het voornemenm van het automobielbedrijf Kam steeg om reclame-objecten te plaatsen is gisteren in de raadscommissie voor openbare werken in Voorschoten afgewezen. De commissieleden zijn teleurgesteld dat zij zo laat informatie kregen over deze ingrijpende plannen, die onder andere beogen om enige auto's op grote zuilen langs de Voorschoterweg te plaatsen. CDA-er Franken noemde de eerdere goedkeuring van de plannen door de VOORSCHOTEN - Door het grote Bouwplan in Voorschoten afgesloten VOORSCHOTEN - Met het over handigen van de woningsleutels heeft burgemeester Cannegieter gistermiddag een bouwplan van de plaatselijke Christelijke Wo ningbouwvereniging in Voor schoten afgesloten. Hij overhan digde de sleutels aan de familie Lemstra aan de Koperwieklaan, die het laatste huis van een pro ject van 42 woningwetwoningen gaan bewonen. Vier van deze woningen die onder deel uitmaken van het hele plan "Bijdorp" zijn aangepast voor gehandicapten. De huurprijzen varieren van 350 gulden tot 500 gulden per maand. De laatste huurprijs is voor de aangepaste woningen. De woningbouwvereniging heeft in hetzelfde plan ook de zorg over de bouw van 91 premiewo- ningen op zich genomen. Het be gin van de woningbouw in Bij dorp was op 1 december 1979. Burgemeester Cannegieter overhandigt de heer en mevrouw Lemstra de sleutels voor hun huis, het laatste van 42 woningwetwoningen van de christelijke woningbouwvereniging. Burgemeester Cannegieter die sa men met wethouder Van Leeu wen bij de sleuteloverhandiging aanwezig was, noemde de Bij dorp-bouw een apart plan, dat in speelt op het karakter van het oude dorp Voorschoten. De realisatie van ongeveer 150 wo ningen in de gesubsidieerde sec tor betekent voor Voorschoten een teruggang van de woning zoekenden, omdat door deze bouw een doorstroming kan plaatsvinden. Overigens heeft Voorschoten nog steeds bijna 800 woningzoekenden. gemeentelijke welstandscommissie het afgeven van een brevet v vermogen van die commissie. Visser (PvdA) ziet in gedachten een soort Las Vegassituatie ontstaan. D'66-er Aikens meent dat burgemeester en wethouders zich tot het uiterste moeten verzetten tegen deze plannen. Wethouder Van Leeuwen zei gisteravond toe het negatieve advies te zul len overbrengen. Wel meende hij nog dat de commissie voor openbare werken enige jaren geleden toegestaan heeft dat in het van oorsprong watercentrum Kamsteeg ook automobielen mochten worden verhan deld. Volgens de nieuwe plannen gaan de boten weg en komen er al leen automobielen in het kleine stukje natuurgebied terecht. aantal bezwaren tegen de vesti ging van woonwagenkampjes op drie plaatsen in Voorschoten is de beslissing over de daarvoor geldende bestemmingsplannen drie maanden uitgesteld. Zowel burgers als het ministerie van CRM zijn om verschillende rede nen niet tevreden met de loka- ties. Bonden vrezen aantasting positie LEIDERDORP Leiderdorp zal binnenkort waarschijnlijk de eerste Nederlandse gemeente zijn, waar het gemeenteperso- neel zijn belangen kan laten be hartigen door een zelf gekozen personeelsraad. De ambtenaren bonden hebben echter al aange kondigd dat zij bij Gedeputeerde Staten (het bestuur van de pro vincie) in beroep zullen gaan te gen de personeeisraad in de vorm zoals die er nu waarschijn lijk komt, omdat zij bang zijn voor een aantasting van hun po sitie. De personeelsraad zal een hele ver andering gaan betekenen voor de 150 personeelsleden. Op dit moment worden hun belangen nog rechtstreeks behartigd door het college van burgemeester en wethouders. Als de raad er inder daad komt zal deze bestaan uit elf leden. Hiervan worden er dan zes gekozen door de afdeling se cretarie, drie door de buiten dienst en twee door de binnen dienst gemeentwerken. Al in 1973 werd door de ambtena renbonden medezeggenschap voor de Leiderdorpse gemeente ambtenaren bepleit. Ongeveer twee jaar geleden sprak de ge meenteraad tijdens de begro tingsbehandeling de wens uit dat die medezeggenschap er moest komen. Dat het toch nog zo lang heeft geduurd is volgens wet houder Verdier (CDA) van be stuurszaken te wijten aan een nogal moeizaam overleg met de ambtenarenbonden. Die vinden namelijk dat het reglement zoals dat nu is opgesteld in strijd is met de Ambtenarenwet. In de Ambtenarenwet staat dat vakbonden met de gemeente mogen onderhandelen over per soneelszaken. Als de Leider dorpse regeling van kracht wordt, zijn de bonden bang dat hun onderhandelingspositie in het gedrang zal komen. Zij heb ben dan ook laten weten dat zij bij Gedeputeerde Staten in be roep zullen gaan, als de gemeen teraad het reglement van de per soneelsraad half april eventueel goedkeurt. De commissie bestuurszaken be sprak gisteravond het ontwerp dat is gebaseerd op het idee van inspraak dat ook te vinden is in de Wet op de Ondernemingsra den die in het bedrijfsleven geldt. Over het eventuele in strijd zijn met de Ambtenaren wet bleken de meningen ver deeld. In elk geval vinden de commissieleden invoering van de personeelsraad een goede zaak. men. Dit werd gisteravond dui delijk op de informatie-avond over de inspraakprocedure voor dit winkelcentrum, dat een ini tiatief is van verschillende plaat selijke winkeliers en dat ook door hen zal worden bekostigd. Dorpskarakter Via de inspraakprocedure, die voor de zomer zal zijn afgesloten, moet uit de ontwerpen van vier architecten de meest bruikbare worden' gekozen. Belangrijkste voorwaarde waaraan het ont werp moet voldoen is dat het toe komstige gebouw binnen het dorpskarakter past. De inspraak- groepen bestaan uit inwoners, de betrokken ondernemers en de gemeente. Bewoners kunnen zich tot en met 31 maart bij deze groep aansluiten. De gehele in spraakprocedure zal worden be geleid door een team van des kundigen die advies geven op fi nancieel, bouwkundig en in spraak-technisch gebied. In het winkelcentrum zullen zeven bedrijven worden gevestigd, waaronder een kantoorboekhan del, een verzekeringsagentschap, een fotozaak, een woninginrich- tingbedrijf en een kapsalon. De geplande horecavestiging en het postkantoor zijn zo goed als ze ker van de baan. Boven verschil lende winkels zijn woningen te verwachten die voor de winke liers zijn bestemd. Over de aankleding van de ruimte om het winkelcentrum heen zal in een later stadium worden ge sproken. Het uiterlijk van het winkelcentrum en de eventuele veranderde functie van de Dorpsstraat tot wandelgebied zullen bepalend zijn voor de in richting van de overgebleven ruimte. Men hoopt met de bouw van het centrum, dat een opper vlakte heeft van 890 vierkante meter, nog dit jaar te beginnen. ARTSEN Leiden - De weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict. Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za, J.E.C. Crul-Kelderhuis. Nooreindsplein 8a, tel. 142888; zo, J. Stolk, Burggraven- laan 16, tel. 125820. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za, R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266; zo, H.C. Jasperse, Witte Singel 72, tel. 124961. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za, B. Roos, Zocherstraat 1, tel. 766123; zo, F. Lahr, Zoeterwoudsesingel 11. tel. 120347. Voor de praktijk van Groeneveld, Van Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, Van Tol, Zwijnenburg en Verhage: R. v Leeuwen, Hooigracht 48a, tel. 133834, spreekuur van 11-11.30 uur in Gezond heidscentrum Merenwijk, Rosmolen 2. Leiderdorp - P. v. 't Woud, L. Midden dorp, Hoofdstraat 40, tel. 410070 spreekuur za en zo van 12.30-13 uur. Oegstgeest - H.A. Reterink, Terweeweg 152, tel. 150394. Voorschoten - za, B. van Beusekom, Be- resteynstraat, tel. 2520; zo, J. Vreijen- hoek, Bachlaan 1, tel. 2356. Warmond - F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel. 01711-10030. APOTHEKEN Leiden - De avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den wordt waargenomen van vr 13 tot 20 maart door apotheek Leiden Zuid- West, Brahmslaan 20, tel. 763134; apo theek Beker, Lijtweg 4, tel. 155482. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, tel. 125057. H. Vestjens/M. Vestjens-Raadsveld Rijn en Schiekade 23, tel. 144323. B.H. Broer, Boshuizerlaan 26, te* 764058. Voorschoten - C.P. van Oostrom, Veur- seweg 36,- tel. 2317. Oegstgeest - IJ. Krol, Pres. Kennedy- laan 260, tel. 153266. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tei. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, te. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - I. Zanting, Buddenborg- straat 7, Hillegom, tel. 02520-29060. VRIJDAG Leiden - Kleuterschool De Vroolijcke Noot, Kennedylaan, tentoonstelling van wat de kleuters hebben gemaakt tijdens een bakkersproject, 18.30 tot 19.30 uur. Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 66, Rotterdamse groep the Dolbies, 21 uur Microtheater Imperium - Oude Vest 33e, 'Bent u er nog?...' door Francis Robert Roure, vr en za. Sterrewacht: open dag, vr 19-24 uur; za zo 13-17 en 19-24 uur. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, club v alleenstaanden, 20 uur. Rapenburg 48 - NVSH-trefcentrum open soos, 22 uur. tel. 149987. Dierenbescherming Leiding, melding zwerf- en gevonden dieren, tel. 212026. Caeciliastraat 18 - open-huisavond L.V.L., 21 uur, tel. 764236. Leiderdorp - Winkelhof, modeshow, 20 ZATERDAG Leiden - Leids Vrijetijdscentrum - pop films en daarna swingen. Tuinstad-Staalwijk - bingoavond, He- Augustinils - Rapenburg 24, Hollandse Sanders - Levendaal/hoek Korevaar- straat, antiekmarkt, 9.30-17 uur. NVSH-praatcafé - Rapenburg 48, vanaf 22 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit Caeciliastraat 18, vanaf 22 uur. Jazzhome - Boshuizerlaan, formatie van saxefonist Nico van Battum, zo 14.30 ZONDAG Leiden - Middelweg 19c, kindervoor stelling Leids Poppentheater, 14.30 uur tel. 125802. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 66, volkdansinstuif, samenstelling en pre sentatie: Yvonne Knijnenburg, 19 uur. MAANDAG Leiden - zaal Middelweg 28, lezing Spiri- tisch Genootschap, 20 uur. Gebouw Staalwijk - hoek Drie Oktober- straat-Herenstraat, Margreet van Hoorn vertelt over haar werk, di 9.30 uur. Regenboog - oprichting NCVB/KVG- vrouwenvereniging in de Merenwijk, 20 Stadhuis - werkgroep emancipatie, 9.15 Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, tel. 122000, ma t/m vr van 10-12 uur. Wassenaar - gemeentehuis, raad, 19.30 Op de Miening in Zoeterwoude botste vanmorgen twee vrachtauto's op elkaar. Het verkeer moest daardooi uren worden omgeleid. ZOETERWOUDE - Een botsing tussen twee zware vrachtauto's op de Miening in Zoeterwoude is er de oorzaak van geweest dat het verkeer tussen Leiden en Zoetermeer vanmorgen uren lang heeft vastgezeten. Kort na acht uur botste twee zware vrachtauto's beladen met asfalt en zand op elkaar, waardoor de smalle weg die aansluiting geeft op de Europaweg voor het ver keer volledig versperd raakte. Om half elf kon de rijbaan pas weer worden vrijgegeven. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De materiële schade was enorm. Volgens een woordvoerder van de rijkspolitie had van de vrachtauto's een technisch mankement, waardoor het ongeluk werd veroorzaakt. Ook de afslag Zoeterwoude (Zoe termeer) van de rijksweg Den Haag/Rotterdam, die uitkomt op de Miening is enkele uren afge sloten geweest. lEIDSCH dagblad DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884 Kwartaalabonnement f 49.55 perp post f71.90 Jaarabonnement f 186,70 per post f 276,10 Losse nummers f 0.70 Abonnementsgelden bu vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschri|ving geen Adjunct-hoofdredacteur; R.D. Paauw Alp. redactiechef: A. van Leeuwen Ptv. AJq. redactiechef: J. M. J. Post Rubriekchefs: J. Kroon (stad) J PM van der Meer (regio) iW. Wirtz (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) S.J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington, Cairo. Rcme. Madrid. Stockholm en Djakarta Redactie randgemeenten: Tel. 071-125260 of 071-144941 tst. 222 Ch. Lennartz tel. 071-133202 Correspondenten: Leiderdorp R. Zaadnoordijk 071-121481 Oegstgeest H. Sonders 071-155854 Voorschoten J. Peeters 071-769935 Zoeterwoude R. Stevens 071-890847 D.J. Roeleven 01715-1403 Warmond R. Hoekstra 071-762551 Wassenaar W. Olyslagers 01751-15816 Zoeterwoude: R. Stevens 071-890647 Leiderdorp F Snijders

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2