„Diakonaal predikant" in Leiden Sympathieke film valt over script -CE5BBÜSQ r js>" jr -i Sociale wetten voorzien niet in alle nood VRIJDAG 13 MAART 1981 LEIDEN - In Leiden een stad van grote te genstellingen gebonden aan een rijk verleden met zoveel verschillen de mensen haanlozen, studenten krakers, vreemdelingen ouderen, jongeren, een- op weg naar een onze kere toekomst zoekt ook de Diakonie van de Hervormde Ge meente naar nieuwe wegen waarop zij haar taak kan vervullen". Dat is de dichterlijke aanhef van een uitnodiging die de centrale kerkeraad van de Leidse her vormde gemeente heeft gestuurd aan personen en instanties om zondagmorgen in de Hooglandse kerk de bevestiging bij te wonen van ds. A. Dronkers (44) tot "dia konaal predikant". Daarmee doet een nieuw soort predikant in deze stad zijn intrede. Ook lan delijk zijn er nog maar een paar die deze functie uitoefenen. Eerst iets over ds. Dronkers zelf. Hij woont in Driebergen en zal daar nog wel een paar maanden blijven wonen omdat zijn kinde ren eerst het schooljaar moeten afmaken. Zijn vader, dr. A. Dron kers (Utrecht), is ook predikant, maar sinds 1975 gepensioneerd. Dronkers junior werd in 1937 in de pastorie van het Zeeuwse Honte- nisse geboren. Hij studeerde in Utrecht theologie en werd in 1964 predikant voor bijzondere werkzaamheden voor de Stich ting Jeugd- en Jongerenwerk in Amsterdam. Van 1972 tot nu was hij algemeen secretaris van de Landelijke Hervormde Jeug draad, een orgaan van bijstand van de synode, waarvan de Leid se studentenpredikant J. Lan- genbach voorzitter is. Ds. Langenbach zal zijn collega hier ook in de nieuwe functie be vestigen. Aan de dienst, die om 10 uur begint, verleent de Leidse cantorij medewerking. Al zijn er naar die en gene uitnodigingen verzonden, er worden in de kerk geen plaatsen gereserveerd. Na de dienst kan men persoonlijk met ds. Dronkers kennismaken. Anders Waar is nu de functie van "diako naal predikant" vandaan geko men? Dat houdt regelrecht verband met het feit dat de taak van de kerke lijke diakonie - de sociale "poot" van de kerk door de he le ontwikkeling op maatschap pelijk gebied anders is gewor den. Vroeger was de diakonale hulpver lening vooral financieel (en in na tural. Maar de sociale wetten van de overheid hebben de traditio nele taken van de diakonie voor een belangrijk deel overgeno men en verder uitgebouwd. In onze ingewikkelde samenleving doen zich echter vele andere pro blemen voor. Opnieuw raken mensen - persoonlijk en als groep - in de knel. Er is zoveel hulp nodig die buiten de officiële regelingen om gaat. De diakonie wil in die situatie namens de kerk "op een eigentijdse manier" eraan meewerken om daar oplos singen voor te vinden. In een artikel in het blad "Her vormd Leiden" zegt de heer F. H. van der Velde, voorzitter van de diakonie, hierover: "Ondanks al le wettelijk geregelde hulpverle ning stijgt in bepaalde omstan digheden de nood van mensen soms tot angstige hoogte" Achterstanden Bij de voorbereidingen diende Den Haag als voorbeeld. Daar werkt ds. F. N. M. Nijssen al een poos in dezelfde functie. De algemene doelstelling die het Leidse college van diakenen voor ogen staat is, dat de her vormde gemeente in de maat schappelijke werkelijkheid van vandaag door woord en daad ge stalte probeert te geven aan het evangelie van Christus. Dat im mers laat mensen tot hun recht komen. De diakonale predikant zal zich met name richten op die delen van de stad waar duidelijk sprake is van maatschappelijke achterstanden en die voor het "gewone" kerkelijk-pastorale werk moeilijk bereikbaar zijn. Het werkterrein kan nog niet pre cies worden uitgezet. Evenmin is op dit ogenblik een nauwkeurige taakomschrijving te geven. Ds. Dronkers krijgt om te beginnen een half jaar de tijd om zich te oriënteren. Eerst gaat hij de stad zelf maar eens verkennen. Toch is zijn opdracht niet in nevelen gehuld. De diakonie had vol doende argumenten om de in stanties die hun instemming met de plannen moesten betuigen mee te krijgen. Concreet kan tot de taak van de diakonale predikant worden ge rekend: ervoor zorgen dat de kerk aanwezig is bij de behande ling van persoonlijke problemen die het gevolg zijn van de stads vernieuwing, van werkloosheid en invaliditeit, aandacht voor moeilijkheden rond gastarbei ders in stadswijken, voor het drugvraagstuk en voor de dak en thuislozen, hulp aan ont spoorden en anderen die proble men hebben, werken aan betere leefsituaties dit in samenwer king met andere instellingen voor hulpverlening en met parti culiere hulpverleners - en aan vergroting van de mogelijkhe den van kans-armen in de sa menleving, vooral toegespitst op de jeugd. Werkgroep Die opsomming is zeker niet volle dig, maar toch al te groot voor één man. Om het werk goed te doen, zal er dan ook een keuze moeten worden gedaan. Zoals een wijkpredikant een kerkeraad naast zich heeft, krijgt ds. Dron kers een begeleidingscommissie^ Die bestaat vanzelfsprekend uit diakenen, maar er komen ook andere gemeenteleden in. De werkgroep zal in het gesprek over het takenpakket van de dia konale predikant een belangrijke inbreng hebben. Voorzitter Van der Velde verwacht, dat dit met veler medewerking zal kunnen slagen. Het stimuleren van het diakonale werk in de kerkelijke gemeente centraal en in de verschillende wijken - is een belangrijk onder deel van de taak van de nieuwe predikant. Ook het jongerendia- konaat zal zijn aandacht vragen. "Hij zal het niet kunnen stellen zonder de hulp van de kerkelijke organen en ambtsdragers in de wijken", zegt Van der Velde. De Leidse diakonie heeft ds. Dron kers benoemd, na overleg met onder andere de samenwerken de diakonieën van Leiderdorp, Ds. A. Dronkers jr. Zondag wordt hij in de Hooglandse kerk bevestigd tot diakonaal prerdikant". Als staffunctionaris in diëtist van de Leidse hervormde diakonie. Oegstgeest en Voorschoten. Hij staat dus, in tegenstelling tot de wijkpredikanten, in haar dienst. De diakonale predikant is "staf functionaris" van de diakonie. Wel heeft de centrale kerkeraad hem beroepen tot "predikant in algemene dienst", dit om hem hier officieel een kerkelijk on derdak te geven. Leiden betaalt zelf 80 procent van de kosten. De diakonieën van Leiderdorp, Oegstgeest en Voor schoten de rest. Zoals zij ook al meebetaalden aan de diakonale consulent die Leiden heeft ge had. De diakonieën in deze drie gemeenten zullen in voorkomen de gevallen ook een beroep op ds. Dronkers kunnen doen. Hun solidariteit en meeleven met de Leidse problemen is hartver warmend groot. De komst van deze predikant ziet de diakonie, in de voortdurend veranderende maatschappelij ke werkelijkheid, als een aanzet tot fundamentele vernieuwing van haar opdracht. Een bewus te poging om "een eigentijds ge hoor te geven aan eigentijdse vragen". S. J. de Groot De Raad van Kerken in ons land gaat een centrum stichten voor kerk en samenleving. Daarbij zullen voorlopig hervormden, gereformeerden, lutheranen, re monstranten, doopsgezinden en oud-katholieken zijn betrokken. Met andere kerken, waaronder de Rooms-Katholieke, is het ge sprek hierover nog gaande. De bedoeling is dat het centrum de kerken snel zal kunnen voorlich ten als er problemen zijn die een standpunt vereisen. Ook wil het een ontmoetingsplaats zijn voor christen-wetenschappers en de kerken. Ten derde zal het dienst verlenend bezig zijn om de ker ken in staat te stellen hun verant woordelijkheid ten aanzien van de samenleving helder in het vi zier te krijgen. Behalve van de kerken zullen ook enkele vertegenwoordigers van de Raad van Kerken in het be stuur zitting nemen. Daarnaast "Kerk en Wereld" in Driebergen als instelling van het vormings werk en de Vrije Universiteit (Amsterdam) als deelnemer uit de wetenschappelijke wereld. De oprichting van het centrum is bepaald op 1 april. Turken Over de netelige positie van de christen-minderheden in Turkije zal de Nederlandse Raad van Kerken contact opnemen met de Wereldraad in Genève. De We reldraad zal worden gevraagd, langs politieke weg en in overleg met de betrokken kerken in Tur kije en de Raad van Kerken in het Midden-Oosten te proberen het lot van de christen-Turken te verbeteren. Die verbetering zou wellicht worden bevorderd door er hulpverleningsprojecten in Turkije aan te koppelen in het kader van een totale ontwikke lingssamenwerking. Ook stelde de Raad van Kerken aanbevelingen op voor het toela tingsbeleid voor christen-Turken die nu in Nederland zijn. Een commissie uit de raad zal bin nenkort een gesprek hebben op het ministerie van justitie. Vastenactie De voorzitter van de Landelijke Bisschoppelijke Vastenactie (LBV), drs. J. Steegmans, be dankt in een brief "alle vrien den" voor hun steun. Naar aan leiding van de tegenactie van de Centrum voor kerk en samenleving Gennepse pastoor dr. Gelissen die de Vastenactie onder meer steun aan communistische initia tieven verwijt - wijst Steegmans erop, dat de Vastenactie als gel dinzameling voor projecten in de derde wereld "met openheid werkt en zal blijven werken". De manier waarop dr. Gelissen en de zijnen proberen de LBV te on dermijnen noemt Steegmans "laaghartig". In een eerste op welling is nog overwogen, stap pen tegen hem te ondernemen, maar bij nader inzien is de Vas tenactie deze weg toch niet op gegaan. Beroepen Hervormde Kerk: aangenomen naar Genemuiden kandidaat W. Pieters Ede, naar Rhoon kandi daat G. J. Ruitenburg Maarssen, die daarmee bedankte voor on der andere Oude en Nieuwe We tering; bedankt voor Bergum W Klouwen Veldhoven. Gereformeerde Kerken: beroepen te Buitenpost W. A. van der Lugt Ezinge (Gr.). Gereformeerde Kerken Vrijge maakt: beroepen te Drachten- Noora en te Zwolle L. W. de Graaff Terneuzen. Remonstrantse Broederschap: aangenomen naar Deventer, te vens voor de doopsgezinden, kandidaat M. C. Kassens Olst. Dr. C. J. de Jong, officiaal (kerke lijk rechter) van het bisdom Bre da, meent dat de recente verkla ring van de Romeinse congrega tie voor de geloofsleer over de Vrijmetselarij geen verandering brengt in de situatie van Neder landse rooms-katholieken die van dit genootschap lid zijn. Zij kunnen lid blijven van de Loge zonder gevaar van uitsluiting van de kerkelijke sacramenten. In ons land ageert de Vrijmetse larij niet tegen de kerk. En dus is er geen reden om kerkleden die ook hiervan lid zijn in de ban te doen. Te gek om los te lopen ''lil,, 'lil!,. Hl Zo heu- je geen Nederlandse film en zo wemelt het van Nederland se films. Het jaar 1980 is nog geen tweeëneenhalve maand op gang en er vallen al vier nieuwe pro- dukties van eigen bodem (als we Charlotte van Frans Weisz ook even meerekenen) te noteren. Te gek om los te lopen van Guido Pieters is de vierde van het stel en om het gelijk maar te zeg gen de minste. Net nu vader landse filmprestaties een inter nationale toets lijken te kunnen doorstaan, is het jammer om nu weer te moeten volstaan met het predikaat 'sympathiek'. Want dat is Te gek om los te lopen zonder meer. Er zijn in het verleden wel eens mindere thema's aan de or de geweest, dan dat van acht psy chiatrische patiënten die zich in de wrede maatschappij staande proberen te houden. En dat Gui do Pieters met erg veel liefde aan dit project heeft gewerkt, straalt er ook echt aan alle kanten vanaf. Maar dat is natuurlijk niet genoeg. Dat zijn niet de dingen die een film overeind houdt. In een 'menselijk' verhaal als Te gek om los te lopen zijn dat in eerste in stantie de acteerprestaties. En eerlijk is eerlijk: daar ligt het evenmin aan. De rol van een wat op hol geslagen jongen is Peter Faber op het lijf geschreven, ter wijl de anderen (met name Jaap Te Eek om los te lopen, re iie- Guido Pieters; hoofd rollen: Peter Faber. Jaap Stobbe en Fredcrik de Groot; theater; Euro1en 2 Alphen; alle leeftijden. illlllllllllllllll Stobbe) ook heel behoorlijk op dreef zijn. Waar Te gek om los te lopen echter op spaak loopt, is het verhaal. Dat kent werkelijk geen diepte- of hoogtepunten en als er dan iets dramatisch gebeurt (de zelf moord van Dirk bijvoorbeeld) dan moet er voor het woord dra matisch eigenlijk melo worden gezet. Een dergelijk voortkabbelend sce nario is funest voor een film. Je zit er bij en je kijkt er naar, maar het maakt niets los. Bij films, die begrip willen kweken, is het op-' roepen van emoties echter een eerste vereiste. Eerdere produk- ten als Toestanden, One flew over the cuckoo's nest en de do cumentaire Best boy hebben dat al voldoende aangetoond. BART JUNGMAN Peter Faber in "Te gek om los te lopen". "Film waardevol werkstuk LEIDEN - Een waardevolle film. Zo betitelt psychiater Rob Of- ferhaus Te gek om los te lopen. Samen met zijn collega Van de Lande heeft hij materiaal aan gedragen voor de film en heeft bovendien meegewerkt aan het script. Offerhaus werkt nu bij de GG en GD in Rotterdam maar was vroeger verbonden aan de St. Bavo in Noordwijker- hout, waar regisseur Guido Pie ters veel opnamen heeft ge maakt. Te gek om los te lopen kan vol gens Offerhaus vooral van bete kenis zijn om het beeld van psy chiatrische inrichtingen te wij zigen. "Veel mensen denken nog steeds in termen van isoleercel len en vechtpartijen. De rust en de kalmte die de inrichting in de film, uitstraalt, verwachten ze niet. Als Te gek om los te lo pen wat aan die beeldvorming kan doen, dan is dat al een hele winst". LEIDEN - In het Filmhuis van het Leids Vrijetijdscentrum zijn de komende week de volgende films te zien: Vrijdag 13 maart 23.00 The last waltz met the Bandln plaats van de eerder aangekondigde teken film Heavy Traffic nu de film over het afscheidsconcert met optredens van o.a. The Band, Bob Dylan, Dr. John en vele an deren. Uitstekende muziek van de groep die in de jaren 70 tot de beste van de wereld beschouwd kon worden.hToegang f 4,50, le den f 3,00 (inkl. the Dolbies die in de grote zaal spelen). Zaterdag 14 maart 21.30 Popfilm festival in 3 zalen met The Last Programma Filmhuis Waltz, The Young Ones (met Cliff Richard), Rod Stewart in concert, Bob Marley live, The Stones Story en Pink Floyd in Pompeii. Toegang f 5,50, leden f 4,00. Dinsdag 17 en woensdag 18 maart 20.00 Nosferatu-FW Murnau (WD 1929) In de cyclus "Duits ex pressionisme" de beroemde be werking van de roman "Dracula" van Bram Stoker met Max Schreck als de enge maar toch menselijke vampier die dood en verderf zaait tot hij door een meisje ingepalmd wordt. Donderdag 19 maart 20.00 en 22.15 Total Vereist-Hans Noever (WD 1980) De 3e film uit de cyclus "De Jonge Duitse film" is moei lijk na te vertellen. Een bewegen de fotoroman in Fujicolor, waar bij vader overlijdt bij Puccini op het Lvs.ict, opa een bom heeft, tan te Johanna portefeuilles steelt en waar verder nog ontzettend veel andere dingen in gebeuren. Pre mière voor Leiden. Toegang dinsdag t/m donderdag f5,00, le den f 4,00. 'Een draai om je oren' is de Ne derlandse titel van de Franse film La Gifle, die maandag avond op Nederland 1 te zien is. Vader Lino Ventura heeft daarin heel wat te stellen met zijn opstandige dochter Isa- belle Adjani. De draai om haar oren betekent ook een klap in hun relatie. La Gifle is een typisch voorbeeld van de Franse komedie, zoals die de laatste jaar tot ons zijn geko men. Een dag later op België 2 A dream of passion, waarin Me- lina Mercouri de hoofdrol speelt onder regie van echt genoot Jules Dassin. De Griekse actrice Maya keert terug naar haar vaderland om de rol van Medea te spelen in de tragedie van Euripides. Ze wordt in contact gebracht met een Amerikaanse vrouw die in de gevangenis in Athe ne zit omdat ze haar drie kin deren heeft vermoord. De door de media in scène gezet te ontmoeting (wegens - de overeenkomsten tussen de Amerikaanse en de figuur van Medea) maakt bij beide vrouwen heel wat los. Behalve op Nederland is Lino Ventura ook vrijdag op de Duitse televisie te zien. In de thriller La Cage is hij een ma kelaar die door zijn ex-vrouw wordt ingeschakeld om haar riant onderkomen aan de man te brengen. Hij beseft echter niet dat Helène pro beert om hem weer terug te kriicen. Het programma: ZATERDAG: Und ewig singen die Walder; 15.30 uur; Dtsl. 1 (regie: Paul May met Gert Fröbe. Oostenrijkse film uit 1959). Above us the waves; 16.00 uur; Bel. 1 (regie: Ralph Thomas. Engelse film uit 1955). The Line up; 22.20 uur; Dtsl. 1 (regie Don Siegel met Eli Wallach. Amerikaanse film uit 1958). ZONDAG: Scott Joplin; 15.30 uur; Bel. 1 (regie: Jeremy Paul Kagan. Amerikaanse film uit 1977). Utvandrama (deel 1); 20.15 uur; Dtsl. 2 (re gie: Jan Troell met Max von Sydow. Zweedse film uit 1970). MAANDAG: La Gifle; 19.46 uur; Ned. 1. Utvandrama (deel 2); 21.20 uur; Dtsl.2. This land is mine; 22.00 uur; Dtsl. 3 (regie: Jean Renoir met Charles Laughton. Ame rikaanse film uit 1943). Hi- meyuri no to; 23 00 uur; Dtsl. 1 (regie: Tadashi Imai. Japan se film uit 1953). iMiiouAG: Nybyggama; 19.30 uur; Dtsl. 2 (regie: Jan Troell met Max von Sydow. Zweed se film uit 1970). A dream of passion; 20.40 uur; Bel. 2. WOENSDAG: Ivy; 21.15 uur; Bel. 2 (regie: Sam Wood met Joan Fontaine. Amerikaanse film uit 1947). Black Angel; 22.15 uur; Dtsl. 3 (regie: Roy William Neill. Amerikaanse film uit 1946). DONDERDAG: La Maternalc; 20.15 uur; Dtsl. 3 (regie: Gio- vanna Cagliardo. Italiaanse film uit 1977). VRIJDAG: The day of the jac kal; 20.15 uur; Bel. 1 (regie Fred Zinneman met Edward Fox. Engelse film uit 1973) Red skies of Montana; 20.15 uur; Dtsl. 1 (regie: Joseph Newman met Richard Wid- mark. Amerikaanse film uit 1952) La Cage; 23.10 uur, Dtsl. 2. BLIJVERS "Supersmeris" - Een beetje leuke Terence Hill, Luxor, Leiden "The Blues Brothers" - Twee broer tjes op pad voor de muziek, Lido 3, Leiden, Euro 4. Alphen. "Smokey and the Bandit 2" - Dolle avonturen van dwaas duo. Euro 2, Alphen. "Een vlucht regenwulpen" - Best seller van Maarten 't Hart uitste kend verfilmd. Lido 1, Leiden en Euro 3, Alphen. "The Deerhunter" - Hoe Vietnam alles veranderde, Euro 3, Alphen. "Being there" - Peter Sellers in glansrol, Trianon, Leiden. "Goldfinger" - Gouwe ouwe James Bond. Lido 2, Leiden. "Le dernier métro" - Een stijlvol werkstuk van Francois Truffaut", Studio, Leiden. (OP)NIEUW "One new over the cuckoo's nest" - Jack Nicolson in een aangrijpende film over de behandeling van psy chiatrische patiënten, Camera, Lei- NACHTFILMS 'Maku, de kaken der verschrik king" Luxor, Leiden. 'Don't look now" Camera. Leiden. "I'Acte d'amour" - Rex, Leiden. "Te gek om los te lopen" - Euro 1, Alphen. "The bigg boss" - Euro 2. Alphen. "De bedreiging" - Euro 3, Alphen "Het erotische zwaard van Cassa- nova" - Euro 4, Alphen. REX "De prille lusten van een tiener". DEN HAAG 'Flying High" - Apollo 1 (460340), 16 al. "Het verboden bacchanaal" - Bijou (461177), 16 jr. "Charlotte" - Calypso (463502), al. "De blauwe lagune" - Babylon 1 (471656), al. "The blues brothers" - Babylon 2, al. "Raad eens wie er onder het bed ligt?" - Babyion 3, al "Caligula" - Camera ((467200), 18 jr 'Te gek om los te lopen" - Cineac 1 (630637), al. "Kagemucha" - Cineac 2, al. "Divine madness" - Cineac 3, al "Pas op of we slaan erdop" - Du Mi di (855770), 12 jr. "Een vlucht regenwulpen" - Metro- pole 1 (456756). 12 jr. |The jazzsinger" - Metropole 2, al. "Le dernier metro" - Metropole 3,16 jr "Te gek om los te lopen" - Metropo le 4. al "On her Majesty's secret service" - Metropole 5, 16 jr. "The exterminator" Odeon (462400), 16 jr "Assault on Precint" - Odeon 2, 16 "Vier vuisten vallen uit de lucht" - Royal 4, 12 jr. "De witte geest van de Kung-Fu" - Royal 5. 16 jr. "La notte" - Studio 2000 (542288)), 16 jr. "Dr. Stangelove" - De Uitkijk (542288), 16 jr. AMSTERDAM •Charlotte" - Alfa 1 (278806). al "The Blues Brothers" - Alfa 2, al "Die dntte generation" - Alhambra 1 (233192), 16 jr 'The good, the bad and the ugly" - Alhambra 2, 16 jr. "De blauwe lagune" - Bellevue Ci nerama (234876/266227), al. "Ordinary people" Calypso 1 (266227/234876). al. "Het verboden bacchanaal" - Calyp so 2. 16 jr. "The hunter" - Calypso 3. 12 jr. "Meisjes die zich voor alles lenen" - Centraal (248933), 18 jr. "Supersmeris" - Cineac Damra- k(255648>. al. "On her mjyesty's secret service" - Cineac Damrak 2, 12 jr. "The revence of the pink panther" - Cinecenter Cineac (243639), al. "Le dernier n (236615), 16 jr. "Amacord" - Cinecenter. 12 jr "Dressed to kill" - Cinecenter. 16 jr "Ordinary people" - Cinema 1 (151243). al. "De blauwe lagune" - Cinema 2. al. "Een vlucht regenwulpen" - City 1, (234579), 12 jr "Divine madness" - City 2. al. "Don Giovanni" - City 2, 16 jr "The empire strikes back" - City 3, al. "The elephant man" - City 4, 16 jr "Monty Python en de heilige graal" - City 5. 12 jr. "Brubaker" - City 6, 16 jr. "The jazzsinger" - City 7. al. "The turning point" Cine "D"(226551), al. "Al that jazz" - Desmct (226551). al. "One flew over the cuckoo's nest" - Du Midi (723653). 16 jr "Flying high" - Leidseplein theater (235909). al "Supersmens" Noggerath - Odeon 4, 12 j "Sono fotogenico" - Odeon 5. al. "Jezebel lust 'm wel" - Le Paris 1 (656402), 18 jr "Sweet young girls" - Le Paris 2. 18 "V(jf duivelse stoeipoezen" - Le Pa ris 3. 18 jr "Supersmeris" - Passage (460977), (248933). 18 jr "The exterminator" - Rembrandt- plein theater 1 (223542). 16 jr "Dressed to kill" - Rembrandlplein theater 2, 16 jr "The way of the dragon" - Rex (246132). 16 jr "Raad eens wie er onder het bed ligt?" - Rialto (723488). al "Charlotte" - Rivoli (723488). al "De nichten van Frau Oberst" Ro- xy (232809), 16 jr "Life of Brian" - Studio K (231708), 12 jr "Le dernier métro" - The Movies 1 (245790), 16 jr "Deutschland bleiche Mutter" - The Movies 2, 16 jr. "Les enfants du paradis" - The Mo vies 3. 16 jr 'Te gek om los te lopen" - Tuschins- ki 1 (262633). al "Een vlucht regenwulpen" Tu- schinski 2. 12 jr. "The getaway" - Tuschinski 3. 16 jr. "Caligula" - Tuschinski 4. 18 jr "The dernier n - Tuschinski 5 "Being there" - De Uitkuk (237460),

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 11