Sluitende begroting een sprookje [Le/dse agenda Deel oude raadhuis blijft voor werkgroep Zwembad "Het Wedde" zwaar financieel offer voor Voorschoten Radiohandelaar mag 35 meter hoge mast achter huis hebben "Regenboog" mag naast school een gymgebouwtje neerzetten WARMOND - De werkgroep "Het Oude Raadhuis" mag een vleu gel van het voormalige ge meentehuis bij de Pomp in War mond de komende drie jaar ook nog gebruiken, althans als het aan burgemeester en wethou ders van deze gemeente ligt. Wel wordt bij deze toezegging aange tekend dat de werkgroep wat moer variaties in haar activitei ten moet aanbrengen. De rechtervleugel van het oude raadhuis werd in mei 1980 door de werkgroep voor een jaar in ge bruik genomen. Voortzetting van het gebruik na mei van dit jaar moest volgens de mening van de gemeenteraad toendertijd afhankelijk zijn van de ontplooi de activiteiten. De werkgroep heeft nu aan B en W gev raagd het liefst zo snel moge lijk al een beslissing te nemen over.verdere gebruiksmogelijk heden van de rechtervleugel van het historische pand. Deze vraag ging uit in verband met het vroegtijdig afspraken maken met exposanten en het opstellen van een programma. Terugkijkend op de organisatie van 11 tentoonstellingen en de drukbezochte braderie op het pleintje komen B en W tot de conclusie dat de werkgroep zich in haar eerste jaar "een bestaans recht heeft verworven in de War- mondse gemeenschap." Volgens het college vormt de hui dige positie van de werkgroep de basis voor de verdere realisering van haar doelstelling, die gericht is op het organiseren van sociaal- culturele activiteiten "die een zo groot mogelijke groep Warmon- ders van nut kan zijn, interesse ren of gewoon een genoegen doen." ;1 wordt daarbij aange tekend dat het karakter van de activiteiten van de groep tot nu toe nog erg eenzijdig is. Om de werkgroep wat meer moge lijkheden te bieden heeft de ge meente eerder een poging onder nomen om de kelderruimte van het oude raadhuis, die momen teel wordt verhuurd, ter beschik king te .krijgen. Deze poging is tot nu toe op niets uitgelopen. Ook heeft de gemeente een ge deelte van het pand Dorpsstraat 38 ter beschikking willen stellen. Van dit aanbod heeft de werk groep echter geen gebruik ge maakt. B en W willen de werkgroep de ge legenheid bieden haar doelstel ling volkomen te realiseren door nu het hele rechterdeel, met uit zondering van de zolder en kel derruimte voor drie jaar te ver huren. De raad zal uiteindelijk over dit voorstel moeten beslis- VOORSCHOTEN - De ver schillende raadsfracties in Voorschoten betwijfelen of de plaatselijke gemeen tebegroting voor dit jaar wel sluitend is (inkomsten en uitgaven gelijk), zoals is aangekondigd door bur gemeester en wethouders. Door de late indiening van de begroting zijn volgens de raadsleden een aantal financiële posten achter haald. Zoals bekend wordt het financiële jaarboekje van de gemeente pas deze maand bekeken door de raad. Anders gebeurde dit altijd in de laatste maanden van het jaar voorafgaand aan het begro- timgsjaar. In de gemeentelijke commissie voor financiën bleek gisteravond dat er nogal wat twijfels bestonden over de slui tende begroting voor dit jaar. Zo is er onder andere voor het zwembad "Het Wedde" een te kort begroot van bijna 400.000 gulden per jaar. Volgens de laat ste cijfers wordt dat tekort aan zienlijk meer.' Aikens (D'fifi) noemde een sluitende begroting een sprookje van burgemeester en wethouders. Visser (PvdA) sprak over de operette van B en W. Valkenburg (CDA) zag het zoge naamde overschot op de begro ting van 1981 ook niet helemaal reëel. Zijn partijgenoot Meers hoek meende dat nu eindelijk eens opgehouden moet worden over het zwembad. Het kan vol gens hem best allemaal nog mee vallen. Reserves Wethouder Van Dalen maande de commissieleden zich te houden aan de werkelijkheid. Indien vol gens hem de tekorten van het zwembad groter zijn dan ge raamd, dan zal dat een zorg zijn bij het opstellen van de begro ting voor 1982. WD'er De Keuning was het daar ailerminst mee eens. Hij wilde graag weten of Voorschoten nog iets heeft om uit te geven of niet. Gedacht werd daarbij aan het eventueel gebruiken van ge meentelijke reserves. Wethouder Van Dalen was van mening dat deze financiële reserves gewoon nodig zijn om het hele gemeente lijke apparaat draaiende te hou den. Het gasbedrijf heeft een reserve van rond de zes miljoen gulden. Maar dit geld is noodzakelijk om vernieuwingen uit te voeren. De Vlietwijk alleen al vraagt daar van 3 miljoen voor vervanging van het buizenwerk. Droevig De raadscommissie kwam uitein delijk tot de conclusie dat Voor schoten ook dit jaar eigenlijk geen reëel sluitende begroting heeft. Ook in de subsidieposten zit een drastische verhoging, welke nauwelijks op te vangen is. Door diverse uitbreidingen en salarisverhogingen zal spoedig een extra beroep moeten worden gedaan op de kas van de gemeen te Voorschoten. De behandeling van de gemeente begroting 1981 kan kort samen gevat worden als een droevig verhaal. De prognoses eind 1980 gedaan blijken thans in 1981 veelal ten nadele van de gemeen tekas achterhaald te zijn. Een heel zwaar offer is het zwembad "Het Wedde" geworden. Een al gemene oproep aan de bewoners om in eigen zwembad te zwem men, lijkt voor de gemeente de (Van onze correspodent) DEN HAAG-WASSENAAR - Radio Beuk in Wassenaar mag een 35 meter hoge anten nemast achter zijn winkel aan de Langestraat in Wasse naar hebben. Dit zegt de af deling rechtspraak van de Raad van State. In een uit spraak vernietigt de Raad van State het besluit van B en W van het villadorp geen ver gunning voor een dergelijke mast te verlenen. Bij de weigering voor een ver gunning van de mast is B en W uitgegaan van het feit dat er sprake was van een nieuwe mast. Eerder had de gemeen te al in 1973 een vergunning voor een dergelijke mast af gegeven. De oude mast lever de volgens Radio Beuk ech ter gevaar op voor de omge ving, zodat het raadzaam was de mast te vernieuwen. De eigenaar vroeg daarvoor of ficieel vergunning aan. Bij die aanvraag werd de mast getoetst aan de zogenaamde welstandsbepaling van de bouwverordening. Op grond daarvan vonden B en W van Wassenaar dat de 35 meter hoge mast veel te domine rend is en het aanzien van het hele dorpscentrum zou scha den. Radio Beuk bestreed dit. Hij zei dat er geen sprake was van een nieuwe mast en voegde er tijdens een zitting van de Raad van State aan toe dat er met de handhaving van de mast grote economi sche belangen voor zijn be drijf zijn gemoeid. De Raad van State is in zijn oor deel van mening dat de wel stand van de nieuwe mast niet op zichzelf staat, maar in relatie met de welstand van de oorspronkelijke mast diende te worden bezien. Volgens de Raad van State kan Radio Beuk niet worden belet de oorspronkelijke mast weer op te richten, waarvoor immers door de ge meente een vergunning is verleend. Volgen de Raad van State mag Radio Beuk daaraan anten nes aanbrengen. Daarbij moet in aanmerking worden genomen dat met betrekking tot het aantal toegestane an tennes bij de destijds ver leende vergunning geen voorwaarden zijn gesteld. VVD De VVD-afdeling Leiderdorp houdt vanavond haar jaarver gadering in de Schcppingskerk aan de Laan van Ouderzorg in Leiderdorp. De avond begint om 20.00 uur en zal bestaan uit een huishoudelijk gedeelte waarin het jaarverslag is opge nomen, de financiële verant woording en verkiezing van be stuursleden. Dit alles zal wor den gevolgd door een discussie over het landelijke VVD-verkie- zingsmotto: samen aan 't werk. De inleiding wordt verzorgd door het lid van het dagelijks bestuur van de VVD en kandi daat voor het kamerlidmaaty- ehap, de heer P.M. Blauw uit Nieuwe Pekela. Expositie In het vroegere gemeentehuis in Warmond is nog tot en met 1 april een tentoonstelling van schilderijen en aquarellen van Margriet Wehrmeijer te bezich tigen. Deze expositie wordt georganiseerd door de werk groep "Het Oude Raadhuis". De openingstijden van de tentoon stellingsruimte zijn als volgt: dinsdag van 19.00 uur tot 21.00 uur, woensdag en donderdag van 14.00 uur tot 16.00 uur, za terdag van 11.00 tot 16.00 en zon dag van 14.00 uur tot 16.00 uur. Zondagmiddag 22 maart is Mar griet Wehrmeijer zelf aanwezig in het oude raadhuis. Zij heeft eerder geëxposeerd in Den Haag, Rotterdam, Dordrecht en Sicilië. Poppentheater Het poppentheater Wellus Nietus in Voorschoten verzorgt mor genmiddag weer een voorstel ling voor kinderen. Vanaf 14.30 uur tot en met 16.00 uur zijn kin deren in de leeftijd van 4 tot en met 9 jaar welkom in het ge bouwtje aan de Sir Winston. Churchillweg (keet). Antiek In de Eendenkooi aan de Oranje laan in Zoeterwoude Rijndijk is komend weekeinde een antiek beurs. De openingstijden zijn als volgt: vrijdag van 19.00 uur tot 21.00 uur, zaterdag en zon dag van 10.00 uur tot 17.00 uur. Gouden speld dr. Kortmann LEIDEN Dr. Kortmann heeft van de gemeente Leiden de gouden gedenkspeld gekre gen in verband met zijn gou den artsenjubileum. De 75-ja- rige huisarts studeerde af in Leiden en begon zijn eerste praktijk aan de Hogewoerd. Tijdens zijn huisartsperiode heeft hij in het Elisabcthzie- kenhuis en de voormalige or thopedische Anna-kliniek nog als narcotiseur gewerkt. Vlak voor de oorlog verhuis de hij met zijn praktijk naar de Lorentzkade. Hij is ook tij delijk geneesheer-directeur geweest van het Oegstgeester verpleeghuis "Wijckers- looth". Naast dit alles heeft hij 41 jaar aankomende lera ressen van de Katholieke Huishoudschool les gegeven. Hij gaf daar sociale genees kunde, anatomie en voe dingsleer. Buiten zijn medi sche taken om is hij zeven tien jaar KVP lid geweest van de Leidse gemeenteraad. ramp. Ook het grondbedrijf i Voorschoten kampt met moe lijkheden omdat de bouwsector vrijwel plat ligt. LEIDERDORP - De lagere school "de Regenboog" in de Leider- dorpse wijk Voorhof mag geen gymnastiekgebouw naast de school bouwen. De aanvraag hiervoor werd gisteravond tij dens de gemeenteraadsvergade ring afgewezen. Opmerkelijk was het gewijzigde stemgedrag van onder andere de raadsleden, die tijdens commis sievergaderingen de eventuele bouw van zo'n gymnastieklokaal wel goedkeurden. Slechts het PvdA-raadslid Leynse en de tweekoppige PPR-fractie waren gisteravond nog tegen afwijzing van de aanvraag die de school had ingediend. Leynse wees de raad erop, dat hoewel het leerlin genaantal in de toekomst zou da len, "de Regenboog" eer. van de scholen was waar het leerlingen aantal niet minder zou worden. "De kinderen die komen in de nieuw te bouwen wijk Buitenhof zullen naar de Voorhofscholen moeten. "De Regenboog" kan daarom gerust uitbreiden met een gymnastieklokaal. De rek is er nu al uit, het aantal bezette gy- müren is precies opgedeeld over de beschikbare uren in "Op Dreef'. De afwijzing van het col lege is meer een conservatieve schatting dan een beleid ten aan zien van het bewegingsonder wijs". Ook PPR-raadslid Gordijn had niet veel goeds over waarop wethouder van onder wijs Verdier de afwijzing van de aanvraag probeerde aannemelijk te maken. "Eerst kondigt hij met veel tam tam aan dat het bewe gingsonderwijs in Leiderdorp moet worden gestimuleerd. Dit blijken nu alleen maar kreten te zijn. Terwijl hij als raadslid twee jaar geleden een heel andere me ning verkondigde". Verdier, toen raadslid van de KVP, was tijdens de toenmalige gemeenteraadsbe handeling van de gecombineer de bouw van de "de Regenboog" en "de Vogelweid", tegen het weglaten van een gymlokaal. Verdier betreurde toen dit weg laten omdat de wijk Voorhof recht zou hebben op een wijk- voorziening waar buitenschoolse activiteiten eveneens konden plaatsvinden voor bijvoorbeeld verenigingen. Tevens vond hij de vijfhonderd meter die de leerlin gen naar "Op Dreef' moesten lo pen niet bevorderlijk voor het bewegingsonderwijs. Als lid van het Leiderdorpse colle ge echter toonde hij zich gister avond een fervent tegenstander om de bouw alsnog door te laten gaan. "Die argumenten van toen gelden niet meer. De route die de kinderen moeten lopen is vol strekt ongevaarlijk. Met een beetje goede wil is bewegingson derwijs in een eigen klaslokaal ook mogelijk. En ik wil de Re genboog als bijzondere school niet toestaan wat we onze eigen openbare lagere scholen ook niet toestaan", aldus Verdier. Bejaarde Leidenaars gewond bij aanrijding LEIDEN - Bij een aanrijding op het kruispunt Churchillaan/Haagweg zijn drie bejaarde Leidenaars gistermiddag licht gewond geraakt. De auto waarin het drietal zat werd bestuurd door een 75-jarige man die op het kruispunt zou hebben verzuimd om voorrang te verlenen aan een auto die werd bestuurd door een een 34-jarige Leidenaar. De drie bejaarden, behalve de 75-jarige bestuurder een 79-jarige en een 71-jarige vrouw, raakten bij de aanrijding licht gewond en moesten voor behandeling worden overgebracht naar het Academisch Zieken huis. DINSDAG 10 MAART 1981 Het Wedde bij de feestelijke opening, nog geen jaar geleden. Het 7,5 miljoen gulden kostende bad weegt nu al erg zwaar op de gemeentelijk financiën. Volgens de laatste cijfers komt het tekort ver boven de geraamde 400.000 gulden per jaar te liggen. DINSDAG Leiden - Kapelzaal K&O, Oude Vest, Italiaanse film 'Violence et passion', van de beroemde Italiaanse regisseur Luchino Visconti, 20 uur. Bierdeghel - Vestestraat le, vergadering JOVD, spreker is mevrouw mr. A. Haars, 20 uur. Molen De Valk - beginpunt fakkeltocht georganiseerd door het hongersta kingscomité Solidaridad Europea con Chile, leuze: steun Chileens volksverzet tegen gromdwet van Pi nochet, 19 uur. Aula van de school voor bedrijfstech- nisch onderwijs - Vondellaan 35, le zing door Prof. dr. D. van Arkel uit Leiden over De wortels van het anti- SSR-gebouw - Hogewoerd 108, inlei ding door de Zuidafrikaanse sta kingsleider Thomazile Botha over de staking bij de Fordfabrieken in het Zuidafrikaanse Port Elizabeth, die vorig jaar werd gehouden, 20 uur. NVSH-bibliotheek - Rapenburg 48, NVSH informatiecentrum, geopend op werkdagen (behalve woensdag) van 14-16 uur en dins, van 20-21 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor bui tenlandse jongeren, 19-20.30 uur; aan sluitend soos, muziek of film; woe. soos en sport, 15-17 uur. Gespreksavond Baha'i gemeenschap - sleutelbloem 2, vanaf 20 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67, ma, din, don, vr, van 16-22 uur, tel. 126052 Algemene Reclasserings Vereniging - Rijnsburgerweg 167, tel. 156440. Be reikbaar op werkdagen van 9-17 uur; voor hulp en informatie aan meerder jarigen (vanaf 18 jaar), die door pro blemen in konflict zijn of dreigen te komen met politie en/of justitie. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 t Gemeentehuis orde en veiligheid, 20 uur. Oegstgeest - gemeentehuis, commissie financiën en culturele aangelegenhe den, 19.30 uur. Voorschoten - gemeentehuis, commis sie algemene zaken, 20 uur. Poppentheater Wellus Nietus - Chur chillweg, woe 14.30 uur. Filmhuis Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 66 di en woe. Der Blaue Engel'- Josef von Sternberg, 20 uur. WOENSDAG Leiden - Holiday Inn, regionale voor ronde Nederlands Kampioenschap Bloemsierkunst, expositie van 19 tot 22.30 uur. In het kader Ouders op herhaling van 20 tot 21.30 uur een voorbereiding op een typecursus, inl. Herensingel 3, tel. 126502. Steenschuur 19 - minicursus onder de titel Opgaan naar Pasen door de R.K. jongerengroep Leiden, motto: Ge kruisigd voor mij...., inl Frans Nelis- sen, tel. 124395. Stadhuis - raadscommissie onderwijs en samenlevingsopbouw, 20 uur. Stadhuis - commissie voor de rekenin gen, 17.15 uur. Breestraat 117 - projectgroep Hoge woerd, 20 uur. Antonius Clubhuis - Lange Mare 43, 'Rechts of Links', vanavond de frak- tieleiders van D'66 en WD, de heren J. Terlouw en K. Rietkerk, 20 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, kursus stijldansen; don soos met films en informatie programma's, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum (JAL) - Cae- ciliastraat 67, meisjes spreekuur, 16- 22 uur. Oegstgeest - gemeentehuis, commissie onderwijs, 19.30 uur. Leiderdorp - commissie beroep en be zwaarschriften, 20 uur. Voorschoten - gemeentehuis, commis sie welzijn, 20 uur. Warmond - gemeenthuis, c DONDERDAG Leiden - Wienerwald, jaarvergadering Rijn- en Bollenstreek VARA, 20 uur. Stadhuis - raadscommissie ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, 20 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies. 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, van 10-12 uur, tel. 122000. Troef - Noordeinde 2A, Werkgroep Dienstweigeren, voorlichting en be geleiding dienstweigeren, van 20- 21.30 uur, tel. 140866. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, disco van 20-22.30 uur; vrij soos van 15-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, open avond, 21-1 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur hulp en adviesbureau WAO WSW. 19-20.30 uur, tel. 142505. APOTHEKEN Leiden - De avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den wordt waargenomen van 6 tot 13 maart door: apotheek Zuider, Lammen- schansweg 7, tel. 123553; apotheek Boehmer, Florijn 19, Winkelhof Leider dorp. tel. 894400. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 2525. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum. Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131,' spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest Interkr i:'s 'jij tv'eg el. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B.V. Nabezorglng van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 26864 Kwartaalabonnement (49,55 perp post f 71.90 Jaarabonnement f 186,70 per post (276,10 s f0,70 Adiunct-hootdredacteur: H D Paauw Alp. redactiechef: LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Abonnementsgelden bii vooruitbetaling te voldoen Bij automatische overschrijving geen Ptv Alq redactiechef: J. M. J Post Rubnekchefs J Kroon (stad) J P M van der Meer (regio) W. Wirtz (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A van Brussel (sociale economie) P J de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) S.J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten c Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta Redactie randgemeenten: Tel. 071-125260 of 071-144941 tst. 222 Ch. Lennartz tel. 071-133202 Correspondenten: Leiderdorp R. Zaadnoordijk 071-121481 Oegstgeest H. Sonders 071-155854 Voorschoten J. Peeters 071-769935 Zoeterwoude R. Stevens 071-890847 D.J. Roeleven 01715-1403 Warmond R. Hoekstra 071-762551 Wassenaar W. Olyslagers 01751-15816 Zoeterwoude H. Stevens 071-890647 Leiderdorp: F. Snijders

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2