Wordt 't biefstuk of droog brood in de nieuwe keuken? 0 3 SUISSES DeWALT Nauwere betrekkingen Nederland-India Vraagde Amro Bankeen advies dat bij uw huis en uw portemonnee past. PRINS CLAUS NA TERUGKEER UIT INDIA: Je bent uitgekeken op je keuken. Praktisch is-ie helemaal niet, en nog klein op de koop toe. En als je 'm toch gaat vernieuwen, dan maar meteen goed. Met veel kastjes, inbouwkoelkast en andere handige snufjes. Misschien moet er dan wel meer geld komen dan je hebt Maar je vraagt je af of Bruin het wel kan trekken, als je geld moet lenen. Met andere woorden: straks heb je wel een mooie keuken, maar geen cent meer om lekker te eten. Hoe kun je dat een beetje goed uitkienen? Een voorstel U komt praten met de Amro. Samen bekijken we dan niet alleen hoe véél geld er moet komen, maar ook hoe. U weet dan precies waar u aan toe bent En daarmee bent u tevreden, hopen we, en komt u nog eens terug Zo snijdt het mes aan twee kanten. Hebben wij een oplossing zomaar in een laatje liggen? Nee, dat hebben wij niet Want u staat er niet hetzelfde voor als uw buurman. Het gaat om Wat u per maand kunt missen. Met een schuld tot over uw oren helpen wij u geen steek verder. Hoeveel u kunt betalen is dus belangrijk, maar ook hoe lang. Dat betekent dat we verschillende mogelijkheden afwegen. Als de maandlasten laag moeten blijven, kan een woningverbeteringskre diet met een lange looptijd raadzaam zijn. Of als de waarde van 't huis 't toe laat, wellicht een hogere hypotheek Zo kunnen we u op nog meer vormen wijzen. En op andere zaken waar u misschien niet zo direct bij stilstaat Zoals een aanpassing van uw opstalverzekering, waarbij we u via onze Amro verzekerin gen van dienst kunnen zijn. Zou het daarom niet goed zijn binnenkort langs te komen? In ieder geval ligt het speciale woonnummer van ons tijdschrift Amro Facet voor u klaar, waarin een goed artikel over verbouwen staat Maar een gesprek is persoonlijker. En het verplicht u tot niets. De enige verplich ting hebben wij, namelijk om ons best te doen u goed te adviseren. DEN HAAG (GPD) - Neder land en India willen de be trekkingen op het gebied van onder meer de handel en op cultureel terrein uitbreiden. Deze betrekkingen zijn tot nog toe duidelijk achterge bleven bij de ontwikkelings samenwerking tussen Neder land en het concentratieland India. Prins Claus vertelde dit gistermiddag tijdens een persbijeenkomst over het be zoek van een Nederlandse delegatie naar India, die on der zijn leiding stond. Tijdens het bezoek zijn alleen verkennende besprekingen gevoerd. Er zijn geen over eenkomsten afgesloten. De positie van de prins, die spe ciaal adviseur is van de min ster van ontwikkelingssa menwerking en geen uitvoe rende bevoegdheden heeft, laat dat ook niet toe. Pas in de tweede fase, die nu begonnen is, kan het tot akkoorden ko men, waarbij ook het be drijfsleven betrokken is. Het ligt in de bedoeling dat er voor die tweede fase binnen een paar weken een tijdsche ma ter tafel ligt. De handel met India maakt voor Nederland maar één procent uit van de totale bui tenlandse handel. Ook op het vlak van de technologie is er weinig samenv/erking, en cultureel bestaat er nauwe lijks contact van enige bete kenis. Maar India behoort wel tot de ontwikkelingslan den die het meest hulp krij gen uit Nederland. Vorig jaar kreeg India 234 mil joen gulden uit de Neder landse ontwikkelingspot, en voor dit jaar is evenveel hulp in het vooruitzicht gesteld. Een belangrijk deel daarvan (vorig jaar 175 miljoen) wordt besteed aan de aankoop van kunstmest. Claus heeft in In dia dan ook veel gesproken over de mogelijkheid dat het land zelf de benodigde hoe veelheid kunstmest gaat pro duceren. Nederland kan dan de hulpgel den weer gaan besteden aan „echte" ontwikkelingshulp, zoals het ministerie graag wil. Maar het opzetten van eigen kunstmestfabrieken gaat de Nederlandse hulpbegroting te boven. De delegatieleden konden niet zeggen of het Nederlandse bedrijf DSM, dat nu betrokken is bij de le vering van kunstmest, ook hierbij hoge ogen zou gooien. Delegatieleider prins Claus be nadrukte in zijn toelichting dat India een arm ontwikke lingsland is waar honderden miljoenen onder het be staansminimum leven, maar dat het ook een uitgebreide moderne sector en een goed functionerend overheidsap paraat heeft. „Van die moder ne sector moet India het heb- De beste kansen liggen er voor die bedrijven die hoogwaar dige technologie kunnen in brengen. Overigens zijn Ne derlandse multionationals als Unilever, Akzo en Philips al goed vertegenwoordigd in India. De grote wegblijvers zijn tot nu toe kleine en mid delgrote bedrijven. Een handvol grote bedrijven zor gen ervoor dat Nederland de derde buitenlandse inves teerder is in India. De prijsverhogingen van olie en andere fossiele brandstof fen die India voor het groot ste deel moet invoeren, heb ben het land in grote finan ciële problemen gebracht. „Anders was India nu mis schien al veel dichter bij het ontwikkelingsstadium, waar bij ontwikkelingshulp in tra ditionele zin niet meer nodig is" meende prins Claus, die aanvoerde dat de Wereld bank om die reden de rijke landen heeft aangemaand voorlopig door te gaan met de hulp. Het grote gebrek aan financie ringsmiddelen heeft de In diase regering er toe genoopt aan te kloppen bij het inter nationale geldwezen. Ge dacht wordt onder meer aan de eurodollar-markt. Drie grote Nederlandse banken, ABN, Amro en de Rabo-bank hebben kenbaar gemaakt hiervoor in de markt te zijn, en de Indiase autoriteiten hebben hier tegenover de Ne derlandse delegatie positief op gereageerd. Maar voor waarde blijft wel dat zij con currerend kunnen optreden tegenover buitenlandse fi- nancierders. EERSTE SCHOENTJES gaat u natuurlijk naar EEN SPECIAALZAAK Wij besteden de meeste aandacht aan de voeten van Uw kind. Wij hebben de grootste sortering schoenen en sandalen in 5 wijdtematen o.a. PIEDRO, RENATA en BUNNY. Speciaalzaak in kinderschoenen Rijnstraat 3 Leiden, tel. 071-124162 Alles wat u met hout doen kan, doet de UNIVERSELE ZAAGMACHINE PetVdlt. Ijzerhandel M. VAN OEN ANKER BV. Ambachtsweg 18. Katwi|kZH LEIDEN botermarkt 13 zomerse spencer... Suizy...het sukses-rijke garen bestaande uiteen menging van vol en acryl-courtelle... Jot wasbaar en zo soepel zacht. gr Heli u kei nieuwe zcjuer-jmtlmk at? modellen in de aantrekke lijkste mode-tinten... van zalm-rose tot zonne-geel. leuke nieuwe ideeën borduren, soedan- knopen, weven, punniken, stofschilde- ren en raam-dekoraties. breigaren van superieure kwalite Suizy...voor een vl oullover...een truitje of

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 20