Zijl/LGB kansloos bij Robben Leids damdrietal uitgeschakeld voor kampioenschap ZH Verrassend verlies Be Fair en Donar in volleystrijd Dames Scylla nog steeds ongeslagen Wilco van der Zeeuw tweede bij zwemstrijd Fors verlies van LZ'86 bij AZC Peeters derde bij nationale turnstrijd Russen heersen biJ ijsspeedway Hockeyers Leiden niet verder dan 2-2 MAANDAG 9 MAART 1981 LEIDEN - Ook in een ping-pong- duel vaart zonder geluk niemand wel dat heeft Avanti bij het Hoo- ge Huys aan den lijve ondervon den. Nestor Bakker en Ronald Rijsdorp verloren in drie games resp. van Van Ham en Vliegen tot overmaat van ramp ging het dubbel met 22-20 verloren. In plaats van een sensationele remi se werd het toch weer 6-4 voor de Alkmaarse lijstaanvoerder. De mededegradatiegegadigden Ni kon en Korenbeurs verloren ech ter ook beide, zodat de nederlaag verder geen directe kwalijke ge volgen heeft. De dames van Avanti verguldden de bittere pil door Koningslust opzij te zetten. Op zich is dat geen wereldwonder natuurlijk maar de ongeslagen positie aan kop van de ereklasse-dames werd er wel mee gehandhaafd. Zoals bekend deelt men die met Scylla dat eveneens met 7-3 de Zeeuwse meisjes van Aloysius oppeuzelde. Erg lang duurde de ze pot niet maar de heren waren op de tafel ernaast nog veel eer der klaar met Evro: 10-0. Het optreden van Avanti in Alk maar tegen de Hooge Huysboys mag dan door weinig steun van Vrouwe Fortuna niks opgeleverd hebben, hoopgevend was het wel. Bettine Vriesekoop had de afgelopen tijd hier en daar te recht wat mentale stoom afgebla zen, zaterdag snoerde ze alle di rect met kritiek klaar staande fi guren weer stevig de mond door Van Ham en Vlieg achter zich te laten. Voor alle duidelijkheid: Anne Vlieg speelt in de heren WK-ploeg voor Novi Sad. Rijsdorp deed verdedigend het zelfde. beiden verloren dus van 10-kampwinnaar Nico van Slob be. Voor Vriesekoop is dat geen ramp. maar Rijsdorp ontmoet de Alkmaarse routinier het komend weekeinde bij het NK in Utrecht in de kwartfinale en weet zich nu dus psychologisch in het nadeel. De eerste helft mocht Scylla 2 on danks een kampioenschap niet promoveren naar de promotie- ereklasse omdat het standaard team naar die klasse degradeer de. Een onrechtvaardige regel waar Evro toentertijd van profi teerde. Zaterdag maakte Scylla 1 duidelijk dat de Haagse formatie op dit niveau niets te zoeken heeft, in net tweeéneenhalf uur sloeg men Seitzinger c.s. terug naar de residentie. Belangrijker voor de Scylla-herenafdeling was het optreden van de reserves die tot nu toe in allerlei fantasie- opstellingen matig tot slecht ac teerden. Bij Seine maakte Wibo van Gennip echter weer ongesla- gen zijn opwachting, daarmee Peter van Schie en Rob v.d. Zeeuw inspirerend tot voldoen de steun voor een prima hoopge vende 7-3 zege. De Avanti-reserves zijn in de scheef gebouwae Korenbeurs af gegleden naar een belabberd ni veau want met 9-1 verliezen van het plaatselijke Noad stemt triest. Docos moet wekelijks de verplichte competitiefiguren af werken, hoewel handhaven door het wegvallen van Ed v.d. Berg al lang een illusie is. Zaterdag viel men zich een buil aan JCV dat na een vreedzaam potje winnend vertrok. Dames Toen Sophia Vaalburg in de strijd om de herfsttitel zeer weinig scoorde wist iedereen "die leert het nooit". Niet terecht. Dat be wees Scylla's derde dame de af gelopen weken door regelmatig te winnen. Nu verwacht men di rect een wekelijks excellerende Vaalburg. wat onredelijk mag worden genoemd. De waarheid ligt in het midden. Technisch ge zien kent deze linkshandige aan- valster geen belemmeringen maar fysiek en mentaal moet er nog zeker twee a drie jaar wor den gewerkt om op te klimmen naar het peil van haar teamgeno ten Sandra de Kruiff en Stephine van Gennip. De Kruiff kon haar kribbigheid over het afwijzen van haar heren-dispensatiever- zoek niet afreageren, daarvoor was de Aloysiusweerstand te ge ring. Omdat Stephine van Gen nip haar verdedigende speltype steeds beter combineert met har de backhand en forehand-spin was ook haar hattrick geen mo ment in gevaar. Vaalburg won al leen games, geen partijen, eind stand derhalve 7-3. Ook Avanti had een drie keer verliezende derde dame, de weer herstelde Moniek Kooter. De zege kwam er uiteraard niet door in gevaar want Noordam en Brigitte Koot- er sloegen samen zeven punten bij elkaar. ALPHEN - De kring Gouwe Rijn streek organiseerde gistermid dag in het zwembad De Thermen Kring Winterkampioenschap pen. Voor de meisjes stond op het pro gramma de 50, 100, 200 vlinder en voor de jongens de 50,100,200 meter rugslag. Hier volgen enkele uitslagen: meis jes onder 12 jaar, 50 meter vlin derslag: 1. Yvonne de Kier LZ'86 35.5. 100 meter vlimderslag: 1. Yvonne de Kier LZ'86 1.18.7. Jo- landa Laterveer (Zijl/LGB) was na twee afstanden in resp. 36.1 en 1.19.3 tweede. Anne Marie v.d. Luyt (LZ'86) werd derde met de volgende tijden 36.7 en 1.23.2. Rugslag jongens onder 12 jaar: eer ste Remco Filippo (LZ'86) in 36.9 en 1.20.6. Meisjes onder 14 jaar vlinderslag: Sylvia Bakker (LZ'86) behaalde een eerste plaats met de volgende tijden 34.7, 1.19.1 en 2.52.9. Marianne Knot werd tweede (36.3, 1.14.8, 2.55.6). Dames vlinderslag: twee de Ellen Hoogenboom (LZ'86) in 33.7,1.15.3 en 2.49.5. Rugslag jon gens onder 16 jaar: Wilco van der Zeeuw behaalde een tweede plaats (31.3, 1.07.8, 2.26.7). Wim van Mil werd derde in 32.1, 1.11.8, 2.38.3. In het Sloterparkbad te Amster dam werden de eerste limiet wedstrijden voor de Zomer NK gehouden. Verschillende Zijl/ LGB deelnemers behaalden startbewijzen voor deze NK. Uitslagen: 100 meter vlinderslag jongens onder 14 jaar: René Cor- reljé 1.12.7. 100 meter schoolslag jongens onder 16 jaar: Hans La- lau 1.15.2. 100 meter vlinderslag meisjes onder 12 jaar: Jolanda Laterveer 1.20.3. 100 meter schoolslag jongens onder 16 jaar: Reinier Haasnoot 1.17.4. Alphen/Hilversum - De Zijl/LGB heeft een gevoelig ver lies geleden tegen HZC/de Robben. De Leidenaren die geen moment in hun normale doen geraakte verloren met 12-7 van de uitstekend acterende Hilversummers. LZ'86 moest opnieuw een forse nederlaag incasseren. laas geen sprake want de Alphe- naren waren eenvoudig te sterk voor het gehavende LZ'86 (Jan Bakker en Ruud Muusse ontbra- Streekgenoot en toekomstig kam pioen van Nederland AZC was in Alphen met 12-1 te sterk. Twee de klasser Katwijk moest ook hel hoofd buigen. Brandenburg won met 4-8. Vivax liet een stevige steek vallen. In Rijswijk werd met 7—5 verloren van RZV. Ten slotte verloor ook DKD. Njord '59 was met 11-8 de sterkste. De Zijl/LGB heeft in het prachtige zwembad de Liebergh polo-les gehad van HZC/de Robben. Geen moment kon de anders toch solide Leidse verdediging vat krijgen op de snel uitgevoer de Robben aanvallen. Ook kee per Theo Uittenhout deelde in de malaise. Een aantal van zo'n acht meter ingeschoten ballen, leken houdbaar. Om hem alleen de ne derlaag te verwijten is zeker niet terecht. Ook in aanvallend op zicht bleven de roodwitten onder de maat. Is anders de vechtlust de grote kracht van de Zijl/LGB, nu gebeurde het herhaaldelijk dat bij een afgeslagen aanval één of meerdere voorwaartsen moe deloos bleven liggen. HZC/de Robben maakte hiervan uiter aard dankbaar gebruik en coun terde naar hartelust. Halverwege de derde periode stortte de Zijl/ LGB geheel in. Furieus Nadat de Robben in de eerste pe riode furieus waren gestart en zo een 4-1 voorsprong opbouwden, kon de Zijl/LGB de Hilversum mers tot 7—4 nog redelijk bijbe nen. In de laatste fase van de der de periode echter waren drie maal achtereen de Leidse verde digers niet op tijd terug bij flit send uitgevoerde counters. Achtereenvolgens schoorden Maarten Varkevisser, Nico Lan- deweert en Mark Blikslager. Jan Jaap Korevaar verklaarde na de wedstrijd dan ook over dit ramp zalige derde part: "in de derde periode hebben we niet goed ge speeld. Voor je de kans had naar voren te gaan waren we de bal al weer kwijt". Na de 10-4 van de derde periode was de laatste pe riode een formaliteit. Om de beurt konden de ploegen aanval len en scoren. Leuk Voor het publiek leuk om te zien, maar met echt waterpolo had het allemaal niet veel meer te ma ken. Het voor de Zijl/LGB bittere einde kwam bij 12-7. De Leide- naars krijgen volgende week de kans zich te revancheren voor deze slechte prestatie. Dan is het Alphense AZC de tegenstander. Leidse doelpunten: Stan van Belkum (3x), Jan Jaap Korevaar (2x), Martin Vreeburg en IIcnk Harteveld. Het zwembad "de Thermen" was zaterdagavond het strijdperk waar LZ'86 en het Alphense AZC elkaar om de spreekwoordelijke eer bestre den. Van een echte strijd was he ken wegens vingerblessures). Hiermede is de ruime 12—1 ne derlaag al voor een groot deel verklaard. De ongelijke strijd kreeg direct al gestalte in de eer ste periode toen LZ'86 op een 3-0 achterstand werd gezet. Uitstekend Oud international Gijze Stroboer (2x) en de uitstekend spelende Erik Noordergraaf namen de treffers voor hun rekening. De tweede periode was relatief de beste voor de behoudend spelen de Leidenaars. In dit speldeel maakte LZ goalie Erik Vos maar twee maal de gang naar het ny lon, terwijl Wilco van der Zeeuw voor de Leidenaars een duit in het zakje deed. Het is te prijzen dat Wilco v.d. Zeeuw tegen deze overmachtige Alphenaren zijn offensieve capaciteiten tracht te etaleren, maar zaterdagavond le verde dit veel onnodig balverlies op waar mee de gehaaide Alphe- narèn wel raad wisten. In de twee laatste perioden liep de sco re op tot 12—1 waarin vooral AZC-er Erik Noordergraaf met 5 treffers een hoofdrol voor zich opeiste. Volgende week kan er weer puntenwinst behaald wor den door de Leidse formatie. i z'n allerbeste i De goalie moest niet minder dan acht maal de Men treedt dan aan tegen de Gouwe uit Waddinxveen, die in het afgelopen weekeinde trou wens verrassend Polar Bears aan de zegekar bonden. Katwijk le verde een matige prestatie door met 4-8 van het echt niet zo ster ke Brandenburg te verliezen. Het verschil tussen deze middenmo ters in de tweede klasse was het verzilveren van de man meer si tuaties. Bij Brandenburg werden al deze mogelijkheden benut ter wijl Katwijk vier numerieke meerderheden liet liggen. Doel punten kwamen van de hand van Paul van der Putten, Dirk van Leeuwen, Martin Jonker en Ar thur Jonker. Vivax, kampioen pretendent in de derde klasse, maakte een lelijke misstap tegen RZV uit Rijswijk. Na een gelijk opgaande strijd tot en met de derde periode sloegen de Rijs- wijkers in het laatste spelkwart toe. De Oegstgeestenaren verlo ren tenslotte met 7—5. Topscorer Ruud Wormgoor (3x). Door deze nederlaag van de Oegstgeestena ren is het duel van aanstaande zaterdag tegen WIK van zeer r groot belang voor het kampioen schap van de derde klasse. DKD, ook uitkomende in de derde klasse, speelde tegen Njord '59 uit Haarlem. In een sportieve wedstrijd waren de Haarlemmers een tikkeltje be ter als de Leiderdorpers. Eind stand 8—11. Door deze nederlaag is DKD nog lang niet uit de de- gradatiezorgen. Doelpunten van Harry van Hoven 3x, Frank Dreef 2x, Enno Dreef, Erik van Ark en Ron Rietbroek. WIM SIERA LEIDEN - Het is Ronald Pee- ters net niet gelukt om tij dens de finale om het natio nale turnkampioenschap nog een trapje hoger te klim men. De Groen Wit-gymnast bleef gisteren in de 5 Meihal staan op zijn tijdens de hal ve finale ingenomen derde plaats, voor zijn broer Jack. Winnaar werd volgens ver wachting Arnold Kinneging (Tovado-Heemskerk) die met een onaantastbare voor sprong de eindstrijd inging. Ronald Peeters zou op de nummer twee (Frank Knols van Excelsior-Schimmert) 1.2 punt in moeten halen. Het lukte hem niet, alhoe wel hij na drie onderdelen tot op vijfenveertighonderd ste punt genaderd was. Ver volgens moest de Leidenaar toch weer enig terrein prijs- geven. Na alle onderdelen afgewerkt te hebben bleet hij Knols drie-tiende punt voor, te weinig om het zilver te kunnen opeisen. Eindstand in de categorie tot en met 12 jaar: 1. Arnold Kinneging 41.04 pnt; 2. Frank Knols 37.50 (halve fi nale 38.10); 3. Ronald Peeters 37.80 (halve finale 36.90); 4. Jack Peeters 36.75; 5. Arno Hobby (Tovado) 35.85. In de categorie 12-15 jaar won Luc Wuijts (Kunst en Kracht-Tilburg) de nationa le titel. Hij behaalde 51.70 punten. Tijdens de kam pioenschappen, door Groen Wit georganiseerd ter gele genheid van het vorig jaar gevierde 60-jarig jubileum (toen was geen zaal beschik baar), verwisselden John Senden (na de halve finale tweede) en Richard Mays (derde) van plaats. Eind stand: 1. Luc Wuijts 51.70; 2. Richard Mays (Voorwaarts- Veldhoven) 45.95 en 3. John Senden (Olympia-Schin- veld) 44.75. GRONINGEN (ANP) - Het we reldkampioenschap ijsspeedway is ook in de finale, in het afgelo pen weekeinde op de ijsbaan van Assen gehouden, volledig be heerst door de rijders uit de Sow- jet-Unie. De 26-jarige student in de lichamelijke opvoeding Vladi mir Ljoebitsj uit Moskou werd de nieuwe wereldkampioen, met twee punten voorsprong op zijn landgenoot Vladimir Zoekov. Ljoebitsj nam de titel over van Anatoli Bondarenko, de kam pioen van '78 en '79, die door een blessure zijn titel niet kon verde digen. De nieuwe kampioen won acht van zijn tien ritten en moest slechts twee keer een rijder laten voor gaan. Roelof Thijs, de enige Nederlander onder de zestien finalisten, kwam ook een paar ten val, zon der ernstige gevolgen. Een rol van betekenis heeft de motor handelaar uit Assen niet kunnen spelen. Daarvoor schoot hij te kort in klasse en ervaring tijdens de spannende titelstrijd op het Asser ijs. 1. Ljoebitsj 28 p: 2. Zoe kov 26 p; 10. Roelof Thijs 10 p. LEIDEN - Voor Louis de Frankrijker, Ronald van Egmond en Jan Fase is de strijd om het damkampioenschap van Zuid Holland ten einde. De drie vertegenwoordigers van de LDDB bleven beneden het gemiddel de dat recht gaf op een finaleplaats. Louis de Frankrijker kwam een fraaie remise met Rien de Visser (hij arriveerde een half uur te laat) overeen. Op het moment dat De Frank rijker moest kiezen tussen omsingelen en terugvechten, koos de Samen Sterker wijselijk voor de tweede mogelijkheid. Een late gunstige mid denspel-stelling bleek geen winst op te leveren. Daarvoor had Ronald van Egmond al waardig afscheid genomen van het toernooi. Zijn wilde aanvalspogingen werden door tegenstander Lex Mulder sterk omsingeld. Van Egmond liet zelfs een kettingstelling toe ep kon kort daarna niet meer verhinderen dat Mulder de partij met een rondslag zou beslissen. Voor het publiek koos Van Egmond de mooiste verliesvariant. Ook Jan Fase zag zijn va banque-spel vakkundig afgestraft. Hij liet de Hagenaar Kaïn aanvallen maar zag een kleine noodzakelijkheid over het hoofd, waardoor hij op de andere vleugel vast kwam te leggen. Kain ontweek de combinatieve valstrikken en Fase moest uiteindelijk offe ren, wat verlies betekende. Voor de finale plaatsten zich Ruud Kloosterman, Frits van Gaans, Cees Rijkaart, Kaïn, Gerard van der Wouden, Hans den Engelsman, Lex Mulder en Anton Kosior. LEIDEN - Het weer maakte het onmogelijk om het afgelopen weekeinde goed hockey te spe len. Vorige week werd het gehele programma afgelast, gisteren moeste een aantal ploegen toch de wei in. Met als hoogtepunt het omwaaien van de doelen in de wedstrijd Pollux-Forescate, die overigens door Forescate werd gewonnen: 0-1. Pinoke-Leiden: 2-2. Leiden kwam gisteren op achterstand via een strafbal van Rob Feenstra. Wou ter Eykenhout, die een goede wedstrijd speelde, trok nog voor de rust de stand gelijk: 1-1. Jo- han van Marwijk Kooy bracht Leiden op voorsprong, maar het was uiteindelijk Flip Goud szwaard die de eindstand op 2-2 bepaalde. Leiden had wel een veldoverwicht, maar benutte de kansen niet. Pollux-Forescate: 0-1. Alleen de eerste helft kon men van hockey spreken. Forescate had de betere kansen en in de 24ste minuut scoorde Jelmer Siersma na goed voorbereidend werk van Mare van 't Noordende en Hans Stree- Trainer/coach Rein Grippeling gaat aan het eind van dit seizoen Leiden verlaten. Hij is teleurge- ste'd in de organisatie rond het eerste team. "Toen we naar de hoofdklasse promoveerden, had ik een assistent-coach. Nu moet ik alles alleen doen. Als ik ziek ben, is er niemand die het team kan leiden. Ik had graag een soort manager naast me willen hebben. Maar tegen de man, die ik voorstelde, zijn grote bezwa ren gerezen. Ook had ik een aan tal afspraken gemaakt, die niet worden nagekomen", aldus Grippeling. Hij trekt daaruit zijn conclusies en verlaat Leiden. Grippeling heeft van een aantal clubs uit de Haagse regio aanbie dingen op zak, maar hij weet nog niet of hij in het hockey door gaat. ders het enige doelpunt. In de tweede helft werd het spel door de storm en regen onmogelijk gemaakt. Toen de doelen om waaiden, werd het spel voor tien minuten stilgelegd. De laatste zes minuten werden uiteindelijk toch nog maar gespeeld. Rood Wit-Noordwijk: 0-0. Het ter rein van Rood Wit was in een zo danige toestand dat hockey niet mogelijk was. Toch werd er ge speeld. De thuisclub kwam in de beginfase iets beter uit de voe ten, maar kreeg geen echte kan sen. In de tweede helft 'modder den' de ploegen maar wat aan. DAMES Noordwijk-Myra: 1-1. In tegenstel ling tot de andere velden was het Noord wijk-veld redelijk bespeel baar. Myra was in de eerste helft de betere ploeg en kwam ook op voorsprong. Nog voor de rust trok Renate van der Bent de stand gelijk. Na de pauze waren de rollen omgekeerd, maar de Noordwijk-dames konden dat niet in doelpunten tot uitdruk king brengen. LEIDEN In de volleybalcompetitie wordt met name in de promotieklas heren de strijd om de titel ongemeen spannend. De nummers één en twee Be Fair en Donar verloren. Bij de da mes stevent Leython recht op de titel af. NOVO versloeg koploper Purvo. In dt divisie won Gemini heren met 1-3 bij PVC. In de eerste set liep Bernard v.d. Pols een enkelblessure op. Gemi ni kon dit niet snel genoeg opvangen en verloor met 15-10. Daarna nam coach Andre Hovingh het spelverde- len over en dat ging erg goed. Zo zelfs dat Gemini makkelijk over PVC "heen" liep (5-15 4-15 7-15; 1-3). De andere heren ploeg LUSV had het erg moeilijk bij Libanon. Het blok sloot slecht waardoor Libanong tot 15-15 kon bijblijven. Toen sloeg Johnny Groen tot 3x een smash uit en dat be- tekende 17—15 verlies. In de tweede set kwam LUSV zelfs met 8-2 achter, maar toen John Groen zich inwisselde als spelverdeler, ging het goed lopen (9—15 winst). De volgende zet verloor LUSV nog (15-10) maar daarna toon de LUSV zich veel sterker (8—15 8-15; 2—3). Bij de dames speelde Gemini thuis tegen Haag 2 een prima partij. Met een imponerende Anneke Kras bleef Gemini uitstekend bij. Gemini verloor echter wel (0-3), (13-15 11-15 11-15). Gemini 2 deed het beter. Het bezoekende KDO haalde alleen de tweede set binnen. In de overige nam Gemini 2 ruim afstand (3-1). Novo kwam tot een verrassende prestatie door thuis koploper Purvo te verslaan. De westrijd stond weliswaar niet op een hoog peil - in feite was er alleen in de eerste set - en eind van de vierde set sprake van goed volleybal - maar de mentaliteit van Novo was dit keer onverwoestbaar. Na 15—8 7-15 en 15-4 was de vierde set eigenlijk alleen maar serveer werk, waarbij Purvo kompleet werd weggeserveerd (15-11). In de promotieklas heren had Leython het erg moeilijk tegen dit keer titelkandidaat Jupiter. Nog zon der aanvoerder Chris Verwoert (win tersport) ging er van alles al voor de wedstrijd verkeerd. De strijd ging in het begin gelijk op via 8-12 naar 12-12. Toen sloeg een van de Ley- thon-aanvallers mis en was het ge beurd: Jupiter nam over en gaf de set niet meer uit handen (12-15). Daarna wisselde Leython Erwin Bergsma nog in voor Ruud Lutjeshuis, maar de pass was te slecht verzorgd. Ook nu won Jupiter (8-15). In de derde set op 0-2 maakte Leythonspeler Frits Jans het te bont. Een door hem gemaakt ob- ceen gebaar deed de arbiter besluiten Jans uit het veld te sturen. Toch speel de Leython daarna nog het beste deel van de wedstrijd maar de Jupiter ver dediging haalde de onmogelijkste bal len terug (8-15). Donar beleefde een slechte dag. Uit in en tegen Zevenhui zen moest het winnen om de titelaspi- raties gestalte te geven. Zevenhuizen zelf had echter ook nog een minieme kans. Donar werd verrassend geklopt: 3—2. Gemini 2 bracht de spanning aan de kop helemaal terug door in Wad dinxveen koploper Be Fair op een 0-3 pak slag te trakteren. Be Fair speelde nog zonder de geblesseerde Wim Ban- nink maar Gemini had toch Hans Hul- ligie (herstellende van een lichte her senschudding) opgesteld. Het ging wat moeizaam, maar na de 13-15 winst in de eerste set wist Gemini via 2-15 en 6-15 Be Fair te blameren. Het blok en de enorme motivatie leverden Gemini veel punten op. WW trad zon der Rietkerk en Gerard Remmerswaal (wintersport) tegenstander GVC tege moet met een systeem waarbij de spel verdelers zeer aanvallend waren inge steld. Dat liep behalve de tweede set erg goed. In die tweede set werd van systeem gewisseld en dat pakte ver keerd uit (6-15 verlies). In de overige •sets pakte WW met een goed debute-j rende Peter Bos ruim de winst (11-15* 4-15 en 6-15). Bij de dames gaat het Leython voor de wind; zelf won het thuis van RVV terwijl naaste achter volger LUSV met 1-3 verloor. Ley thon speelde na een paar matige wed strijden weer een goede partij. Aanval lend waren Maria de Groot en Nelleke Volker uitstekend op dreef, terwijl ook de set-ups van Annette de Zwart weer ouderwets zuiver waren. Omdat ook de werklust en het enthousiasme weer terug waren werd met 3-1 ge wonnen. Setstanden 15-11 11-15 15-8 en 15—6. Door dit resultaat kan het kampioenschap en daarmee pro motie naar de 3e divisie bijna niet meer gemist worden. LUSV toonde zich in de eerste set de minst slechte van de twee tegen To hetgeer re sulteerde in een 15-8 winst. Maar toen daarna de spelverdeelsters wegzakten kon Tornado het initiatief overnemen en via 10-15 9-15 en 11-15 op 1 punt achter LUSV komen. NOVO 2 greep zijn kans om degradatie te ontkomen door WW 2 punten afhandig te ma ken. WW miste 2 speelsters maar be gon toch sterk (8—2). NOVO 2 vocht goed terug en won 9—15. In de tweede set ging het net andersom: nu kwam NOVO op 3-11 en won WW met 15—11. Ook daarna een sterk wisse lend spelbeeld dat met 14-16 en 15-13 nogmaals 14-16 verdiend door NOVO met 2-3 werd gewonnen. NO VO 2 had veel te danken aan zijn inval sters Corry Raaphorst (Ai Jacqueline Jansen. GER RENES.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 18