'Verenigingsgeest nu ver te zoeken' Fietsers willen naar Noordkaap \\Zeidse agenda Van Driel een kwart eeuw in bestuur gym-club "Sparta" PAGINA 2 VRIJDAG 6 MAART 1981 Begraafplaats ZOETERWOUDE - In Zoeterwou- de komt bij de Meerburgkerk aan de Hoge Rijndijk achter het kerkhof een nieuwe algemene begraafplaats. Deze zal worden aangelegd door de gemeente, omdat de bijzondere begraaf plaats van de Meerburgkerk vol Met het nieuwe gemeente-kerkhof komen er in totaal 225 plaatsen bij. De aanleg gaat zo'n 204.500 gulden kosten. De raadscommis sies voor financiën en ruimtelij ke ordening heeft voor deze uit gave gisteravond het licht op groen gezet In Zoeterwoude zijn verder nog bijzondere begraaf plaatsen rond de Hervormde Kerk in het dorpscentrum en achter de St. Jan in de Zuidbuurt. Controle op Rijnsburgerweg LEIDEN - Bij een technische con trole van auto's op de Rijnsbur gerweg gistermiddag, heeft de politie in verhouding veel gebre ken gevonden. Bij maar liefst vijftien van de 24 aangehouden auto's was iets niet in orde en werd proces verbaal opgemaakt. De gebreken varieerden van ga ten in de bodem tot een niet werkende handrem. Een auto reed onder een verkeerd ken- nummer en gebruikte bovendien een verouderd deel III. Bejaarde raakt gewond bij autobotsing WASSENAAR - Bij een botsing gistermiddag in Wassenaar om streeks vier uur op de kruising Rijksstraatweg/Raaphorstlaan heeft een 85-jarige Wassenaarse een beenfractuur opgelopen. De 85-jarige reed met haar perso nenwagen op de Raaphorstlaari en verleende bij het oversteken van de Rijksstraatweg geen voor rang aan een 38-jarige Leidenaar die met zijn personenauto uit de richting van Den Haag kwam. De Wassenaarse en een 79-jarige in zittende werden naar het Rode Kruisziekenhuis in Den Haag vervoerd. De tweede inzittende kon na behandeling in het zie kenhuis weer huiswaarts keren. De Leidenaar liep geen verwon dingen op. Beide auto's werden totaal vernield. Kettingbotsing in Warmond WARMOND - Op de Baan van War mond heeft gisteravond om half acht een mini-ketTïngbotsing plaatsgehad waar vier auto's bij waren betrokken het leidde tot veel materiële schade. Persoon lijke ongelukken deden zich niet Doordat de Baan van Sassenheim is opengebroken moet het ver keer richting Warmond een ge deelte van de afstand afleggen over de Baan van Warmond. De voorste wagen van een rijtje van drie kwam door een frontale bot sing met een tegenligger plotse ling tot stilstand. De twee be stuurders van de achterliggende voertuigen konden niet meer op tijd uitwijken.Van een der voer tuigen bleef niet meer over dan een wrak. Treinverkeer stilgelegen VOORSCHOTEN - Het treinver keer tussen Den Haag en Leiden heeft gisteravond 40 minuten stilgelegen. Oorzaak hiervan was een defecte motorgenerator van een der treinstellen op dit traject. Het betreffende treinstel is naar Den Haag geduwd waarna het treinverkeer Den Haag-Leiden en omgekeerd haar normale ver loop hernam. Ingesloten in dekenkist LEIDEN - Een achtjarig meisje uit de Merenwijk beleefde gister ochtend een aantal benauwde kwartiertjes. In haar ouderlijk huis aan de Fregatwal was zjj in een dekenkist gekropen, waar van het deksel in het slot sloeg. Verwoed zoeken naar de sleutel bleef zonder resultaat: de moe- dér besloot de politie te hulp te roepen. Deze bevrijdde het meis je uiteindelijk uit haar benarde positie. leiderdorp - de Leiderdorp- se gymnastiekvereniging Sparta bestaat in 1982 ze ventig jaar. Tegen die tijd een mooie gelegenheid voor de Spartanen weer eens als vereniging naar buiten te treden. Morgen wordt echter een indivi duele Spartaan in het zon netje gezet: het is de 59-ja- rige H. van Driel die er door Sparta op gepaste wijze aan zal worden her innerd dat hij 25 jaar gele den toetrad tot het be stuur. Precies weet hij het. niet meer, maar de jubilerende voorzitter schat dat het zo'n 27 jaar geleden moet zijn geweest dat hij zich bij Sparta kwam opgeven als lid. Zo'n twee jaar later vulde hij zijn activiteiten in het wandrek of op de bok aan met het werk dat een clubkas met zich meebrengt. Vijftien jaar lang knoopte hij Sparta's financiële touwtjes aan elkaar voordat hij de stap maakte van penningmeester naar het voorzittersschap. Dat laatste doet Van Driel nu dus 10 jaar en hij gaat ermee door "zolang ik het niet met pijn hoef te doen en zolang ze niet zeggen dat die ou de maar eens plaats moet maken voor een jongere kracht". Een 70-jarige vereniging kent na tuurlijk een rijke historie. Van Driel's verhaal heeft als begin punt de Tweede Wereldoorlog. "In de oorlog lag Sparta stil. Na de oorlog zijn we weer met zeg maar niets begonnen. Leider dorp telde toen zo'n 4.000 inwo ners. Met 50 van hen zijn we toen weer gaan draaien. In de loop der jaren zijn we uitgegroeid tot een vereniging van 550 leden met als hoogtepunt een ledental van 700" Terugloop Sparta moet volgens Van Driel on geveer acht jaar geleden op zijn grootst zijn geweest. Vanwaar het teruglopende ledental? Van Driel: "Er was toen eigenlijk nog weinig te doen in Leiderdorp. Met de invoering van hockey, ju do, de bouw van het zwembad en de opkomst van andere binnen sporten verdween een gedeelte van de belangstelling voor de gymnastiek. Ten tijde van Gee- sink moest iedereen zonodig aan judo gaan doen". Nieuwe takken van sport in Lei derdorp en de daarmee gepaard gaande oprichting van nieuwe verenigingen hebben gezorgd voor concurrentie met het Lei- derdorpse gymnastiekleven. We dijveren met Sparta op het ge bied van ouderdom is echter een onbegonnen zaak. "Ik weet geen oudere Leiderdorpse vereniging te noemen", zegt Den Driel niet zonder trots. Uit een grote stapel papieren die op zijn kniëen ligt vist de ras- Spartaan een lichtelijk vergeeld programma van een verenigings uitvoering van 20 mei 1947. Nog iets geler is dat van 2 juli 1941. "Er ontbreken er een paar omdat in de oorlog elke vereniging haar administratie moest inleveren in verband met de onderduikers. Wacht even, hier heb ik 'm van de eerste uitvoering: 15 januari 1913". Sparta's laatste uitvoering vond plaats in 1967. "Van armoe moes ten we toen uitwijken naar de Leidse Stadsgehoorzaal. In Lei derdorp was er geen accomoda- tie meer. Betreuren Na die tijd is het Sparta niet meer gelukt de voor gymnastiekver enigingen zo belangrijke uitvoe ringen te organiseren. Van Driel betreurt dat want het is volgens de jubilaris belangrijk "om je als vereniging ook eens voltallig aan de buitenwereld te tonen". In de Leiderdorpse sporthal 'Op Dreef lukt dat niet. "De accommodatie is te klein om én de uitvoerenden en het publiek kwijt te kunnen" meent Sparta's kopstuk. "Uitwij ken naar andere lokaties is finan cieel gezien geen haalbare kaart" Om het gemis aan publiekelijk contact te ondervangen heeft Sparta openbare lessen voor ou ders ingevoerd. Voorts hebben de Leiderdorpse gymnasten het 1200-jarig bestaan van hun dorp aangegrepen "weer eens naar buiten te komen", zoals Van Driel het uitdrukt. "Verder doen onze keurgroepen mee aan wed strijden op hoger niveau, maar daar is helaas maar weinig be langstelling voor", voegt hij er aan toe. Behalve het gebrek aan geld en ac commodatie weet Van Driel nog een andere oorzaak aan te geven voor de in verval geraakte uit voeringen: "Met het 70-jarig jubi leum willen we ook naar buiten komen. Maar dat vraagt erg veel inspanning van de leiding. Daar komt dan nog bij dat je met de kinderen maandenlang één oefe ningetje moet studeren. Daar hebben ze niet veel trek meer in. Dat lukt eigenlijk nergens meer" Succes Van Driel is van mening dat ook de pers in gebreke blijft als het aan komt op het presenteren van een gymnastiekvereniging. "Onze meisjesgroep is nu doorgedron gen op landelijk niveau. Ze doen mee aan de hoogste wedstrijden net onder de top. Die wedstrij den zijn echter individueel ge richt. Als er succes wordt ge boekt wordt de naam van de ver eniging niet vermeld. En dat ter wijl we er dikwijls jóren werk aan hebben gehad". Van Driel weet zijn betoog te ac tualiseren: "Afgelopen zaterdag hadden de meisjes een wedstrijd in Den Haag. We zijn er met de bus heengegaan. In totaal hiel den we 700 mensen van de straat. Van de pers was niemand te Op de vraag wat Van Driel zélf nu zo leuk vindt aan gymnastiek antwoordt hij: "Gym is niet pres tatiegericht. Iedereen kan er aan meedoen, groot of klein, dik of dun. Maar zo gauw de top in Van Driel: yeen kantine oevordert geen éëenbinding, maar is niet meer dan een gewoon bedrijf. Ik heb een groot bezwaar tegen een kantine. Daar kun je je Kinderen leren zuipen" zicht icomt, dan komt dat 'moe ten' erbij". "Dat geweldige streven naar top prestaties in het turnen is erbij gekomen door de Oostbloklan den", vervolgt hij. Wij zullen ech ter nooit zover komen als Rus land. Wij hebben die mentaliteit niet. Zij ook niet maar het wordt erin gepompt. Hier lukt het je niet om een meisje 's ochtends om zes uur het wandrek in te stu ren" Ongedwongen Van Driel is overigens de laatste die dit betreurt. Het gaat de Sparta-voorzitter bovenal om on gedwongen sportbeoefening. Liefst met zoveel mogelijk ple zier. "Ais je naar zo'n jeugddag bent geweest met vier bussen vol kinderen dan komt er niemand huilend thuis. Wél bij wedstrij den. Je moet sport natuurlijk wel zo goed doen als je kunt maar niet degenen uitsluiten die het niet kunnen", verduidelijkt hij zijn standpunt. Grote waarde hecht Van Driel aan de factor plezier. Een element dat onlosmakelijk is verbonden met het verenigingsleven en de daaruit voortvloeiende binding tussen de leden. Hoe zit dat ech ter bij een gymnastiekvereni ging? Na afloop van de lessen ke ren de gymnasten toch door gaans meteen huiswaarts? Een kantine is er immers niet. Van Driel: "Nee, gelukkig niet. Ik heb een groot bezwaar tegen een kantine. Daar kun je je kinderen leren zuipen. Er wordt bier ge schonken aan kinderen die 14,15 jaar zijn. Ze moeten ook handen vol geld meenemen om patat en allerlei andere rotzooi te kunnen kopen. Een kantine bevordert geen ledenbinding maar is niet meer dan een gewoon bedrijf' Binding "De binding was vroeger veel gro ter" vervolgt hij. Door het lagere ledental kende je iedereen en ook de jaarlijkse uitvoering werkte bevorderend". Verminderde ledenbinding is vol gens Van Driel echter geen lou ter Spartaanse aangelegenheid. "De echte verenigingsgeest is overal ver te zoeken. Daar beta len de mensen ook geen contri butie meer voor. Ze willen gym men, meer niet." Wat denkt deze 'gym-enthousiaste- ling' nu over de lichamelijke oe fening zoals die op scholen wordt onderwezen? "Het zou be ter kunnen. Maar iedereen heeft een andere mening over wat dit onderwijs moet inhouden. De een zegt spelletjes, de ander dat je gymnastiek moet bijbrengen. Zélf kies ik voor het laatste. Spel mag geen hoofdzaak zijn. Het moet niet zo zijn dat de leraar een bal de zaal ingooit en zegt "ga je gang maar". Tot slot de vraag wat Van Driel als de belangrijkste ontwikkeling in de gymnastiek beschouwt. "Het is meer prestatiegericht dan vroeger. Er is een streven zich op te trekken aan de Oostbloklan den. Maar daar gebeurt het spor ten gedwongen. Als ik wel eens zo'n Russisch meisje op de even- wichtsbalk zie, dat vind ik ge woon beangstigend. Er lacht er geen één. Het kan ook niet ge zond zijn. Het aantal blessures in de top is niet voor niets veel gro ter. Toch wordt het toegejuicht. Ook door de Nederlandse sport bonden" ARTSEN Leiden - de weekenddienst begint zater dag om 0 uur en eindigt zondag om 24 Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za, S. Kooijman, Noordeindseplein 2a, tel. 122268; zo. H.J. Klaassen, Witte Singel 69. tel. 123089. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za, J. van Gent, Zoeterwoudsesingel 28, tel. 122538; zo, A. van Luijk, Wasstraat 2a, tel. 122522. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za, E.H. Nieuwenhuis-Smalbraak, Bevrijdingsplein 60, tel. 768918; zo, A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 310420. Voor de praktijk van Groeneveld, Van Leeuwen, Verhage, Meijer, Reinders, Tan, Van Tol, Zwijnenburg: J.A. Verha ge, Pluimzegkreek 3, Leiderdorp, tel. 133834, spreekuur tussen 11 en 11.30 uur in Gezondheidscentrum Merenwijk, Rosmolen 2. Leiderdorp - L. Middendorp, P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 410070, spreekuur van 12.30 tot 13 uur. Voorschoten - za, A. Meiman, Leidse- weg 128a, tel. 2493; zo, B. Schotanus, Leidseweg 305, tel. 766462. Oegstgeest - J.B. Hugenholtz, Prins Hendriklaan 4. tel. 155666. APOTHEKEN Leiden - De avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den wordt waargenomen van 6 tot 13 maart door: apotheek Zuider, Lammen- schansweg 7, tel. 123553; apotheek Boehmer, Florijn 19, Winkelhof Leider dorp, tel. 894400. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66 tel. 2525. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: A.W. Helder, Hermelijn- vlinder 36, tel. 146686. Voorschoten - J. Frencken, J. Röntgen- laan 14, Leidschendam, tel. 070-271110. Oegstgeest - IJ Krol, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berken kade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. VRIJDAG Leiden - Museum voor Volkenkun de - Steenstraat, opvoering Javaan se dansen, 20 uur. Leids Vrijetijdscentrum - Bree- straat 66, vr en za, tekenfilmfesti val, 23 uur. Restaurant Ton Menken Ijsbaan - start Internationale Sleutelstad tweedaagse, za en zo 9 -14 uur. Lokhorstkerk - Pieterskerkstraat 1, lezing Ph. Fijnvandraat uit Sneek: Christus spreekt over de echte kerk, 20 uur. Vuurbaakplein Katwijk - begin punt strandwandeling, za 10.30 Vrouwenhuis - Hooigracht 79, In ternationale Vroqwendag, 20 uur. Het Parlement - Nieuwe Rijn 52, le denvergadering PvdA, 20 uur. Het Parlement - Nieuwe Rijn 52, club v. alleenstaanden, 20 uur. Rapenburg 48 NVSH-trefcentrum, open soos, 22 uur, tel. 149987. Dierenbescherming Leiden, mel ding zwerf- en gevonden dieren, tel. 212026. Caeciliastraat 18 - open-huisavond L.V.L., 21 uur, tel. 764236. Leidse Volkshuis, Apothekersdijk 33: volksdansen voor ouderen, 10.00- 11.15 uur. LISSE - Gezelligheid moet voorop staan bij het fietsen door een groep van 20 mensen met name uit de bollen streek deze zomer naar de Noordkaap. Dat is tenminste het idee van Lis- senaar Erik van den Bos, de or ganisator van dit fietsgebeuren, dat ongeveer een maand moet gaan duren. De Lissenaar over het komende evenement: "Aan mensen die al leen maar aan fietsen denken hebben we weinig. Het is in de eerste plaats een gebeuren waar in we kennismaken met de door ons te bezoeken landen (Duits land, Denemarken, Noorwegen en Zweden)". De gedachte aan de fietstocht naar de Noordkaap ontstond na de fietstocht die Erik van den Bos in de zomer van 1979 samen met een vriend maakte naar Spanje. "Dat was toen een geweldige er varing. In die periode was ook de Tour de France bezig en we wer den toegejuicht als we een dorp je passeerden. Het enthousiasme van de bevolking voor ons was enorm. We werden zelfs door de Fransen te eten gevraagd." "Er ontstond bij ons de gedachte om op de fiets naar het uiterste puntje van Noorwegen te gaan. Samen met die vriend heb we al les op papier gezet. We wilden dus al in 1980 naar de Noord kaap. maar op het laatste mo ment liet de vriend het afweten en ging de reis niet door", zegt Van den Bos die als eerstejaars in Rotterdam economie studeert. Grotere groep Maar de gedachte aan de fietstocht naar Scandinavië liet de jonge Lissenaar (19) niet los. Gebruik makend van het draaiboek van 1980 ontstond het idee om er met een wat grotere groep naartoe te gaan. "Op het ogenblik zijn er al een stuk of tien vast van plan mee te gaan. En ook zijn er al vier dames die de 3700 kilometer lan ge fietstocht willen meemaken" Van den Bos denkt aan een groep van een man of twintig. Het liefst ziet hij een samenstelling van evenveel dames als heren. Hij denkt aan de leeftijdsgroep tus sen 18 en 25 jaar. "Maar tegen ie mand die wat ouder is zeggen we zeker geen nee. Als hij of zij maar een beetje in de groep past. Dat vinden we namelijk wel belang rijk". De bedoeling is om te overnachten in tenten. Althans tijdens het eer ste gedeelte van de tocht. Erik van den Bos over de reis: "In Duitsland en in Denemarken is dat wel te doen. Alleen in Noor wegen zal het misschien wat moeilijker worden doordat de grond daar soms erg hard is. En de nachten zijn wat kouder. Dat is namelijk de ervaring van leden van de fietsclub "Le Champion" uit de Zaanstreek waar ik ook lid van ben. We overnachten dan in houten hutjes die overal in Noor wegen staan en waarin je voor een redelijke prijs kunt over nachten". Snelheid De tocht gaat waarschijnlijk zater dag 27 juni beginnen ("maar dat is nog niet helemaal zeker") en het vertrek is in Amsterdam. Het is de bedoeling dat er. vooral de eerste dagen flink wordt doorge- fietst. Erik van den Bos denkt voor de tocht naar Hirthals (on geveer 950 kilometer) in het ui terste puntje van Denemarken een dag of zes, zeven nodig te hebben. "In elk geval doen moeten hebben. Want daar zal wel eens wat moeten worden ge klommen." Van den Bos denkt komende maand met de training te gaan beginnen. "Het is de bedoeling dat deelnemers zelf gaan trainen. Mogelijk dat we in een weekein de gezamenlijk iets doen. Maar dat zal waarschijnlijk alleen met de streekgenoten zijn". Voor het vervoer van de bagage en de tenten denkt de Lissenaar aan een kleine vrachtauto. "We heb ben al aanbiedingen van chauf feurs om mee te rijden. Alleen het huren van de auto en het ben- zine-verbruik van de auto doen een zware aanslag op het totale bedrag van de reiskosten. Ergens hopen we dat iemand een aardig gebaar maakt en ons een auto aanbiedt. En dan willen we best wat reclame maken als dat nodig Prijs Wat het gaat kosten is nog niet te zeggen. Dat hangt van wat facto ren af. "De mogelijkheid is aan wezig", zegt Erik van den Bos, "dat we met de boot uit Kristian- sand naar Amsterdam teruggaan als dat tenminste haalbaar is. En als dat niet lukt dan gaan we met de trein door Zweden. Dat is na melijk wel interessant omdat de trein m Zweden naar Nederland se begrippen erg goedkoop is. En dat is ook iets dat meespreekt bij het maken van de begroting. Maar ik schat dat de totale kos ten 1500 tot 1700 gulden gaan be dragen. En daar is de vrachtauto dan in opgenomen". Voor kilometervreters die interes se hebben is er op 14 maart in huize Veldhorststraat 16 te Lisse een informatie-avond waar in lichtingen over de tocht worden gegeven. Ook staat er een film over Noorwegen (aangeboden door het Noors Verkeersbureau in Amsterdam) op het program ma en zullen er dia's over een eerder gehouden tocht worden vertoond. Een prettige bijkomstigheid is dat er bij de al opgegeven deelne mers een fysio-therapeut zit zo dat eventuele onwillige spieren kunnen worden behandeld. "En als het helemaal niet gaat", zegt Erik van den Bos, "dan gebrui ken we de vrachtauto als bezem wagen. En ook bü ziekte kunnen de deelnemers voor één of meer dagen van de auto gebruik ma ken zodat ze niet behoeven te worden achter gelaten". Weer Erik van den Bos zegt tot slot: "Van mensen die al eens eerder in Noorwegen zijn geweest heb ik gehoord dat het klimaat er vrij vast is. Wel wat winderig, maar de zon wil er best schijnen. Dus ook dat is iets om te overwegen als je wilt meegaan". KEES VAN KUILENBURG ZATERDAG Leiden - Hot House Breestraat 66, Trio Marcel Edixhoven, zaal open: 21 uur, aanvang concert: 22 uur. St. Antonius clubhuis - Mare 43, concert 'De Rijntamboers' m.m.v. T.T.H. uit Hazerswoude, o.l.v. Hans en Simon Dubbelaar, 20.15 Sanders - Levendaal/hoek Kore- vaarstraat, antiekmarkt, 9.30-17 NVSH-praatcafé - Rapenburg 48, vanaf 22 uur. Behalve le zaterdag van de maand, die is alleen toegan kelijk voor (echt)paren. Leidse Werkgroep Homoseksuali teit - Caeciliastraat 18, disco, vanaf 22 uur. ZONDAG Leiden - Middelweg 19c, kinder voorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Werklozen Advies Centrum - Bree straat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. MAANDAG Leiden - Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizerlaan, bejaarden- soos Zuid-West, 14.30 uur. Werklozen Advies Centrum - Bree straat 19, tel. 122000, ma t/m vr van 10-12 uur. Kantine NEM - ingang 5 Meilaan, mil- en veilingavond van 'De Post zegelvrienden', 20 uur. 't Bruggehoofd - Steenschuur 11, amateurfotografie, 20 uur. Voorschoten - gemeentehuis, com missie financiën, 20 uur. Leiderdorp - gemeentehuis, raads vergadering, 20 uur. lEIDSCM DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor Witte Singel t. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Nabezorglng van 10.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-11.00 071-123143 Abonnementsgelden bn vooruitbetaling te voldoen. Bi| automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten Voor twtalmv van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884 Kwartaalabonnement f49.55 perp post f71.90 Jaarabonnement f 186,70 per post f 276,10 Losse nummers f 0.70 Adjunct-hoofdredacteur. R D Paauw Alp. redactiechef: A. van Leeuwen Ptv. Alg. redactiechef: J. M. J. Post Rubhekchefs J Kroon (stad) J.P.M van der Meer (regio) W. Wirtz (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P J de Tombe (sport) P.C. Rosier (radio en televisie, kunst) S.J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a In: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo. Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta. Redactie randgemeenten: Tel. 071-125260 of 071-144941 tsL 222 Ch. Lennartz tel. 071-133202 Correspondenten: Leiderdorp R. Zaadnoordijk 071-121481 Oegstgeest H. Sonders 071-155854 Voorschoten J. Peeters 071-769935 Zoeterwoude R. Stevens 071-890847 D J. Roeleven 01715-1403 Warmond R. Hoekstra 071-762551 Wassenaar W Olyslagers 01751-15816 Zoeterwoude R. Stevens 071-890847 Leiderdorp F Snijders

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2