\De witte toga van TheodoorHeemskerk "Radiogemeente" moet doorgaan CS11ISQE32) '"'nu... ''I,,. r jr jr "Supersmeris beetje lachen Leidse Filmhuis ïpent poorten weer Hnston in Kijkhnis Programma Filmhuis JDAG 27 FEBRUARI 1981 el'OEGSTGEEST— Er zal in ons land geen hervormde dominee zonder toga op de preekstoel verschijnen. Dat is zijn (haar) ambtsgewaad. Als hij (zij) dienst Idoet, is hij (zij) geen meneer mevrouw) meer, maar voorganger. En de kledij is bedoeld als uitdrukking daarvan. In de gereformeerde wereld ligt or dat wat anders. Uitgaande irt| van het totale domineesbe- id> stand in dat verbrokkelde 8( deel van het vaderlandse pro testantisme van "gewoon" tot oud-gereformeerd, en dat is me een afstand komen de meeste gereformeerde voor gangers nog steeds in keurig pak op de kansel, waarbij in een aantal gevallen het stem mig zwart zelfs heeft moeten wijken voor het ordentelijk M grijs. Een vrijheid waarmee sommige kerkgangers het wel moeilijk gehad zullen hebben, gezien het feit dat het in her vormde kring al een schok gaf •ar als men aan de onderkant van de zwarte toga grijze broekspijpen had ontwaard. Zon man nam toch wel een loopje met de stijl xvaartoe zijn "heilige dienst" ver plichtte. Maar de gereformeerden had den hun uitzonderingen. Er waren dominees die zich als r jong kandidaat, koste wat het wil. meteen al bij de eerste schrede naar de kansel het ambtsgewaad lieten omhan gen. De Oegstgeester predikant J. Th. Heemskerk is zijn tijd he lemaal ver vooruit. Hij wenst de periode van de deftige zwarte toga nu af te sluiten en over te gaan op een een voudig wit gewaad, omdat hij het traditionele habijt voor dit doel eigenlijk onge schikt vindt. Hoe kwam hij zo, na 22-jaar het zwart te hebben gedragen, op dat idee? Het lijkt op het be sluit van iemand die zijn de fecte zwart-wit-tv afdankt en dan het moment gekomen acht "kleur" aan te schaffen. - Hel ambtskleed van dominee ging namelijk tekenen van slijtage vertonen. De randen van de opgenaaide stola wer den rafelig. Mevrouw Heemskerk wist er raad op. De vaste stola ging eraf en er kwam een losse voor in de plaats, grijs van kleur, met een paar witte en zwarte versieringen. Sinds een paar weken kan men in (Tekening uil "Lachen in de kerk") Oegstgeest deze dominee zo bezig zien in zijn kerk aan de Mauritslaan. Uniform Maardat is voorlopig, want ds. Heemskerk vindt de zwar te toga toch meer het gewaad van de wetenschap. "Het is uit de universiteit komen wegwandelen, de kerk in", schrijft hij beeldend in het kerkblad. In de vorige eeuw wilde de her vormde synode wat meer uni forme kleding onder de heren predikanten. Daartoe beval zij de doclorstoga aan. Maar, zegt ds. Heemskerk, je staat op de preekstoel toch niet in de eerste plaats als "geleer de". ook al heb je een acade mische opleiding genoten. Een preek is geen weten schappelijk betoog. Hij is wel gehecht aan het dienstgewaad op zich, omdat je daar ook niet staat als "particulier persoon". De aandacht van de gemeente richt zich niet op de mens Theodoor Heemskerk, met al zijn kwaliteiten, eigenschap pen en gebreken. Dan zou hem de moed in de schoenen zinken. De toga helpt hem om de dienst en.de rol van de voorganger op de juiste ma nier te vervullen. Een wit gewaad lijkt hem dan meer in overeenstemming met het geloof in de verrezen Heer. Dominee denkt wel eens, dat het toch wel feestelijk zou zijn als heel de gemeente in witte gewaden aan de dienst deel nam. Hij is nu doende om het sombe re zwart te vervangen door het blije wit. Naar oud ge bruik zal hij op die blanke to ga een stola dragen, die door zijn wisselende kleur het ka rakter aangeeft van de zon dag in hel kerkelijke jaar. De oude toga stopt hij niet in de voddenzak. Die gebruikt hij nog builen Oegstgeest zon der degelijke voorbereiding slaat een niets vermoedende gemeente bij zo'n ingrijpende visuele verandering blijk baar de schrik om het hart en in rouwdiensten. En mocht er iemand in Oegst geest zijn die het nieuwe ha bijt van dominee maar gek of overdreven vindt, dan doet Theodoor Heemskerk graag de deur van zijn pastorie voor hem open om erover te praten. Vrijheid Dat heeft hij van terporen ook gedaan met zijn collega Veg- ter (Oegstgeest heeft namelijk twee gereformeerde predi kanten). Die heeft in sommige opzichten een andere ambts beleving dan hij en blijft dan ook liever bij het oude. Ds. Vegter geeft zijn kleurgevoeh- ge ambtgenoot graag alle ruimte en vrijheid om naar de ingeving van zijn hart te handelen. Hij heeft kennelijk geen liturgische bevlieging bij Theo waargenomen. Heemskerk verkiest wit. Vegter houdt het op zwart. Maar het verschil tussen die twee is niet als van dag en nacht. Ze staan allebei voor hetzelfde. Alleen wat anders. En dat moet kunnen. S. j. de Groot. silDENIedereen zal "tegrijpen, dat de "Radio- jemeente" van ds. Toorn vliet zich door het overlij- len van haar stichter en Ttuwende kracht op het Hgenblik verweesd voelt. jnenkort komt het stichtingsbe- tuur met de plaatselijke comi- ê's van Leiden, Den Haag, Haar- x^m en Amsterdam bijeen om te ^raadslagen wat hun in de gege ten omstandigheden te doen taat. Ds. Toornvliet heeft vlak jóór zijn heengaan daarvoor nog le nodige aanwijzingen gegeven, •n zijn medewerkers gaan nu iverleggen wat daarvan terecht komen. Enigszins bekomen -an de klap, hebben zij moed ge- om het werk, in welke vorm ook, voort te zetten. Mevrouw Piket (Leiden): De Leidse "pastorale commissie", waarvan mevrouw A. Piket-Wa- genaar, Roodborststraat 47, de spil is, gaat in elk geval tot en met juni door met de maande lijkse diensten in de Marekerk: op 15 maart, 19 april, 17 mei en 21 juni. Het heeft daarvoor de jonge predikant Peter Gerrets van een pinkstergemeente in Den Haag aangetrokken. Voor ds. Toorn vliet was hij geen onbekende; hij doorliep de bijbelschool in Bel gië waaraan de nu overleden pre dikant indertijd les gaf. Hecht.... Ds. Toornvliet heeft voor het laatst gepreekt op 1 februari in de lu therse kerk te Den Haag, zittend op het podium. Gerrets nam midden februari de dienst in de Marekerk voor hem waar. Het kerkbezoek was toen al direct belangrijk minder. Was de kerk bij Toornvliet altijd vol, deze keer nog niet voor de helft. ket diep teleurgesteld. "Het was toch zo'n hechte kring?" Maar kon je in dit geval wel iets anders verwachten? Was deze "Radiogemeente" niet zo sterk gebonden aan de persoon van Toornvliet, dat met zijn wegval len ook hóór reikwijdte onver mijdelijk tot een kleine groep zou worden teruggebracht? Mevrouw Piket: "Wij zijn geen ei gen kerk of sekte maar een bewe ging van christenen, temidden van de grote gemeente van alle gelovigen in de Heer, en willen beschikbaar blijven voor kerke- lijken en niet-kerkelijken, voor ontheemden, zieken en sterven den, voor bejaarden, invaliden en eenzamen. Natuurlijk was hij de samenbindende kracht, maar we werkten allemaal hard en zul len er nu zeker nog een schepje bovenop moeten doen, wil er nog iets van terecht komen. Totdat zou blijken, dat het. ook finan cieel, geen haalbare kaart meer is". "De toekomst zal het leren. Ik hoop dat de mensen ons niet in de steek zullen laten. Zoiets kan toch maa niet ineens ophouden te bestaan. Dat zou misdadig zijn. Daaivoor hebben té veel mensen hier kracht en troost ge vonden om het leven weer aan te kunnen. Als er in Leiden nog maar honderd mensen van deze gemeente over zouden blijven, dan zullen we wel geen dure Ma rekerk meer kunnen bekostigen, maar ik vind wel dat we dan tóch op een of andere manier moeten doorgaan. Het zal toch wel ér- gens goed voor zijn". Ds. Toornvliet was tevreden met Gerrets als voorlopig vervanger. Hij had als voorwaarde gesteld dat het iemand moest zijn met gaven en idealisme. Daaraan hangt, menselijk gespro ken. ook de toekomst van de hele "Radiogemeente". Mevrouw Pi ket. "Wie daarin meedoet, zal zich voor honderd procent moe ten geven. Het is helemaal ja, óf nee". Kardinaal Willebrands is weer in Rome. Een "routinebezock" in het kader van zijn werkzaamhe den voor het Secretariaat van de Eenheid, zo is meegedeeld. Bij zijn vertrek van Schiphol is nog geprobeerd hem tot een uit spraak te bewegen over de weer opgelaaide moeilijkheden bin nen de Nederlandse rooms-ka- tholieke kerk. Willebrands wilde er alleen van zeggen, dat de bis schoppen hun onderlinge ruzie zelf moeten oplossen. "Als wij er hier niet uitkomen, kan Rome het ook niet". Na een bezoekje van vier uur aan de Amerikaanse staat Alaska be gon paus Johannes Paulas II zijn terugreis naar Rome. De Azic-reis van twaalf dagen is ten einde. Met een temperatuur on der nul droeg hij in een park van Anchorage, de hoofdstad van Alaska, een openluchtmis op voor 40.000 mensen. Daar moe ten ook veel niet-rooms-katholie- ken bij zijn geweest, want het aantal rooms-katholieken in Alaska is lang niet zo groot. In een toespraak zei de paus "Hier in Alaska, dat zo rijk is gezegend met de schoonheden van de na tuur. zo ruw en toch zo groots, ervaren wij de tegenwoordigheid van de goddelijke geest in de ver scheidenheid van de schepping". Bcroepingswerk. Hervormde Kerk beroepen te Oude en Nieu we Wetering, Zuidland en Nieu- werkerk (Zeeland) kandidaat G. J. Ruitenburg Maarssen; toegela ten tot de evangeliebediening T. C. Zuyderduyn Voorthuizen; toegelaten tot de evangeliebedie ning en beroepbaar gesteld: H. Altenaar Wezep. E. Ockels Us- quert en mevrouw F. de Raad Groningen. Christelijke Gereformeerde Ker ken beroepen te Rotterdam- West G. Hamstra Alphen aan den Rijn. Gereformeerde Gemeenten be dankt voor Randburg (Zuid-Afri- ka) D. Hakkenberg Lisse, voor Borssele en Oosterland A. Bac Oostkapelle. In de gereformeerde kerk van Genemuiden dreigt een scheu ring, een gevolg van moeilijkhe den tussen de predikant W. van Benthem (38) en de kerkeraad. Ds. Van Benthem staat bekend als een "verontruste" gerefor meerde (lid van "Schrift en Ge tuigenis") die zijn standpunt moeilijk kan relativeren. Hij is veel "rechtser" dan Genemuiden aanvankelijk heeft gewild. Van Benthem wil al niet meer in zijn kerk voorgaan. Met 50 volgelin gen heeft hij onderdak gevonden in een hervormd wijkgebouw. ÏIDEN - Met een serie Duitse films opent het Leidse Filmhuis dinsdag weer haar (vernieuwde) poorten. Ruim twee maanden is de filmruimte in het Leids Vrijetijdscentrum aan de Breestraat gesloten geweest en in die tijd is er hard aan gewerkt. Voornaamste verandering is echter wel [dat in de filmzaal op de eerste etage van het Vrijetijdscentrum voortaan izesmaal in de week een film wordt vertoond. Vóór de verbouwing was •'dat slechts twee keer per week. jok de accomodatie is aanzienlijk verbeterd. Dankzij Luxor is het zit comfort er beter op geworden. De Leidse bioscoop zat na de verbou wing nog met een voorraadje stoelen over en heeft die aan het LVC Ook van Camera zullen eind van deze maand nog stoelen overkomen. Verder is het Filmhuis nu in het bezit van twee projecto ren, zodat de voorstelling niet langer hoeft te worden onderbroken om film te verwisselen. ïrtoningen zijn van maandag tot en met zaterdag, terwijl er op donder dag twee voórstellingen per avond zijn. In de programmering is onder scheid gemaakt tussen films voor het weekeinde en films voor door de week. De eerste categorie is in het algemeen wat lichter, terwijl de laatste soort films minder toegankelijk is. /erigens moet bij dat eerste niet direct gedacht worden aan James Bond-films, maar meer in het genre van de populaire Italiaan Ettore Scola, van wie in maart twee films worden uitgezonden. Wat het thema de komende maand betreft; dat valt in twee delen uiteen. Ener zijds het Duits expressionisme en anderzijds films van vertegenwoordi uit de laatste lichting van Duitse filmmakers. 'Charlotte" van Frans Wetsz ging deze week in Nederlandse première. Na afloop sprak mevrouw Salomon, de moeder van de in Ausch witz omgekomen Charlotte, met hoofdrolspeelster Birgit Doll en Derek Jacobi, die haar tegenspeler is. LEIDEN - Van Hollywood-vete- raan John Huston zijn volgende week in Het Kijkhuis films te be wonderen. Paul Newman speelt de hoofdrol in een uit 1974 stammende rol prent die maandagavond is te zien. 'The treasure of the Sierra Madre' dateert van 1948 Indertijd kreeg deze film met Humphrey Bogart in de hoofdrol, drie Oscars, (don derdag 5 maart) Vrijdag 6 en zaterdag 7 maart draait 'Wise blood', waarin Hus ton een jongeman in het zuiden van de VS zich laat afzetten te gen de confessionele tradities die daar nog heersen. De voorstellingen zijn om acht en tien uur. "Twee Duitse films deze week op het programma van het Film huis. "Das Kabinet des Dr. Caligari", daterend uit 1919 is gemaakt door Robert Wiene en wordt als 'de klassieker' van het Duitse expres sionisme beschouwd. De sinistere magiër Caligari zaait dood en verderf tot hij door een student wordt ontmaskerd, (dinsdag 3 en woensdag 4 maart), j Van recenter datum (1980) is "Palermo oder Wolfsburg" van Wer- ner Schröter. Een jonge Italiaan beproeft zijn geluk in de West- duitse (auto)stad Wolfsburg, maar wanneer zijn vriendin hem de bons geeft, slaan alle stoppen bij hem door. Hij vermoordt twee jongens. Voorstellingen beginnen om acht uur. "Supersmeris". Belang rijkste rollen: Terence Hill en Ernest Borgnine. Regie: Sergio Corbucci. Luxor Leiden, a.l. lllllllllllllllllllüillllllllllUli De fantasie om ééns in je leven su perkracht te bezitten heeft voor een politieman misschien nog een extra dimensie: eindelijk er kenning van je superieuren. Dit thema althans, samen met nog een paar andere thema's als bij voorbeeld de strijd tegen valse munterij. dient als waterige basis voor "Supersmeris". 99 Een geweldfilm is het zeker niet geworden. De film lijkt meer op een poging om er een soort filmi sche klucht van te maken, maar dat is regisseur Corbucci dan toch niet al te best af gegaan. Af en toe kun je wel lachen om de "Supersmeris" (Terence Hill) die door een ongelukje bij een proef met een soort atoombom krach ten heeft gekregen, die hij niet al tijd in de hand heeft. De practical jokes die worden uit gehaald met het welwillende boevetivolk lijken hier en daar gebaseerd te zijn op wat "Laurel en Hardy" eerder deden, maar van diepgang of ontroering is hier geen sprake. Dat geldt voor de hele film. en de echte humor blijft dus eigenlijk uit. Terence Hill komt als acteur in de ze film nog het meest professio neel over, zijn mede-acteurs en actrices spelen weinig interes sante bijrollen. HENK VEGTER Jack Lemmon en John Wayne zijn maandagavond op de beide Duitse netten 1 en 2) te bewonderen. John Wayne schittert in de western Rio Bravo, waarin hij als sheriff in grote problemen komt na de arrestatie van Joc Burdet- te. Diens broer laat dat name lijk niet op zich zitten en iso leert het stadje van de buiten wereld. Van een heel ander genre is The Appartment met Lemmon in de hoofdrol. De wensdromen van de kleine man in de grote stad staan centraal in deze met drie Os cars bekroonde film. Van recenter datum (1975) is Alice doesn't live here any more van Martin Scorsese. Ellen Burnstyn speelt Alice die na een ongelukkig huwe lijk in het gezelschap van haar zoontje de stad verlaat. Een zangcarrière gaat de mist in maar uiteindelijk vindt ze werk als serveerster in een restaurant. Daar ontmoet ze een nieuwe geliefde. Burn styn kreeg voor haar rol ook een Oscar. Dinsdag op België 2. Vrijdag is het filmaanbod weer erg groot. Twee van de vier films er even uit gelicht: op Nederland 2 de thriller Wait until dark. Daarin wordt een fotograaf buiten zijn mede weten ingeschakeld bij een heroïnesmokkel. Een andere thriller heeft België 1 op het programma staan: All the president's men. Robert Red- ford en Dustin Hoffman vor men een ijzersterk journalis tenduo. Als Bob Woodward en Carl Bernstein brengen ze president Nixon ten val. Vermeldenswaard is ook nog de korte speelfilm van Dick Maas. Rigor Mortis (zondag op Nederland 2). Een keur van Nederlandse artiesten iiniillll speelt een rol in deze film over een man die het record 'begraven-zijn' wil breken. Het programma: ZATERDAG Ad Ogni Costo; 20.15 uur; Dtsl. 2 (regie: Gui- 'iano Montaldo met Janet eigh en Klaus Kinski. Ita liaans/Spaanse film uit I960). The Andromeda strain; 22.05 uur; Dtsl. 1 (regie: Robert Wi se. Amerikaanse film uit 1971). ZONDAG Rigor Mortis: 21.50 uur; Ned. 2. MAANDAG: The Apartment; 20.15 uur; Dtsl. 1. Rio Bravo; 21.20 uur; Dtsl. 2. DINSDAG: Karneval der Lie- be; 19.30 uur; Dtsl. 2 (regie: Paul Martin. Duitse film uit 1942). Alice doesn't live here anymore; 20.40 uur; Bel. 2. Sitting ducks; 23.00 uur; Dtsl. 1 (regie. Henry Jaglom. Amerikaanse film uit 1978). WOENSDAG: Rebecca; 20.15 uur; Bel. 2 (regie: Alfrd Hitchcock met Laurence Oli vier. Amerikaanse film uit 1940). Night of the hunter; 22.20 uur; Dtsl. 3 (regie: Char les Laughton met Robert Mit- chum. Amerikaanse film uit 1955). DONDERDAG: Along came a spider; 20.15 uur; Dtsl 3 (re gie: Lee Katzin met Suzanne Pleshette. Amerikaanse film uit 1970). VRIJDAG: All the president's men;. 20.15 uur; Bel. 2. Koh- liesels Töchter; 20.15 uur; Dtsl. 1 (regie: Axel von Lam- besser. Duitse film uit 1962). Wait until dark; 20.55 uur; Ned. 2 Edgar Wallace: der Hexer; 23.30 uur; Dtsl. 2 (re gie: Alfred Vohrer. Duitse film uit 1964). BLIJVERS "The Blues Brothers" Twee broer tjes op pad voor de muziek. Lido 3, Leiden, Euro 4. Alphen. "Smokey and the Bandit 2" - Dolle avonturen van dwaas duo. Euro 2, Alphen. "Dressed to kill" - Goede thriller van Brian de Palma, Lido 1. Leiden. "Een vlucht regenwulpen" - Best seller van Maarten 't Hart uitste kend verfilmd, Lido 1. Leiden en Euro 1, Alphen. "The Dcerhunter" - Hoe Vietnam alles veranderde. Euro 3. Alphen. "Being there" - Peter Sellers in glansrol, Trianon, Leiden. "Goldfinger" - Gouwe ouwe James Bond, Lido 2, Leiden. (OP)NIEUW "Once upon a time in the west" - voor de zovelste maal de westen van Sergio Leone. Camera, Leiden NACHTFILMS "City in fire" Luxor, Leiden. "Don't look now" - Camera. Leiden. "Big Abncr" - Rex, Leiden. "Mad Max" - Euro 1, Alphen "Frankenstein jr." - Euro 2. Alphen. "De perversiteiten van Claire" Euro 3. Alphen. "The Blues Brothers" - Euro 4. Al phen. REX "De lustlollies". DEN HAAG 'Trek naar de sterren" Apollo 1 (460340). al. "Death ship"- Apollo 2. 16 jr. "De blauwe lagune" - Asta (463500), al "Het verboden bacchanaal" - Bijou <4»;ii77i. 16 jr. "Charlotte" - Calypso (463502). al "Flying high" - Babylon 1 (471656), al "Raad eens wie er onder het bed ligt?" - Babyion 2. al "The Blues brothers" - Babylon 3. al. "Caligula" - Camera ((4672001. 18 jr "Kagemusha" - Cineac 1 (630637al. "De\ ine m.nlne-r On. J .,1 "The fog" - Cineac 3 16 jr. "Vuurdoop op de Yangste-Kiang Du Midi (855770), 12 jr "Een vlucht regenwulpen" - Metro- pole 1 (456756). 12 jr "The jazzsinger" - Metro pole 2. al "Le dernier metro" - Metropole 3. 16 jr. "Strawdogs" - Metropole 4. 16 jr "On her Majesty's secret service" Metropole 5. 16 jr. "Dressed to kill" - Odeon (462400), 16 jr "De bende van hiernaast" - Odeon 2. al "London collection" - Odeon 3. al "Monthy Python en de heilige graal - Odeon 4. 12 jr. "The getaway" - Odeon 5. 16 jr. "Sexy Silvia" - Le Paris 1 (656402). 18 jr. "Gloria Leonard, slavin van haar lusten" - Le Paris 2. 18 jr. "Vijf duivelse stoeipoezen" - Le Pa ris 3. 18 jr. "Supersmeris" - Passage (460977), al "Pervers op z'n Frans" - Royal 3 (601192), (8 jr "Cabo Blanco" - Royal 4 I2jf "The dragon, the hero" - Royal 5. 16 jr. "De spiegel" en "Stalker" - Studio 2UUU (542288)). 16 jr. "Hiroshima mon amour" - De Uit kijk (542288), 16 jr. AMSTERDAM Raad eens wie er onder het bed ligt?" Alfa 1 (278806), al. "The Blues Brothers" Alfa 2. al "Le dernier Metro" - Alhambra 1 (233192). 16 jr "Papilion" - Alhambra 2. 12 jr. "De blauwe lagune" - Bellevue Ci nerama (234876 266227). al. "Charlotte" - Calypso 1 (266227/ 234876), al. "Het verboden bacchanaal" - Calyp so 2. 16 jr. "The hunter" - Calypso 3. 12 jr. "Josefine Mutzenbacher" - Centraal (248933). 18 jr "Supersmeris" - Cineac Damrak (255648), al." "Straw dogs" - Cineac Damrak 2, 16 Jr. "The London conection" - Cineac (243639). al "Le dernier métro" - Cinecenter (236615). 16 jr. "Black sun" - Cinecenter. 16 jr. "Dressed to kill" - Cinecenter. 16 jr. "De blauwe lagune" - Cinema 1 (151243), al "Charlotte" - Cinema 2. al "Kagemusha" - City 1. (234579), al. "Divine madness" - City 2. al "Don Giovanni" - City 2. 16 jr. 'The empire strikes back" - City 3, al "Mu brilliant career" City 4. 16 jr. 'The elephant man" City 5. 16 jr. "Brubaker - City 6, 16 jr. "The jazzsinger" - City 7. al "Pas de probleme" - Cine "D" (2265517). al "The turning point" Desmet (226551). al. "1941" - Du Midi (729»;:.3i .,1 "Flying high" - Leidseplein theater (235909). al "Supersmeris" Nóggerath (230655). al. 'Taxi girls" Parisien (248933). 18 jr "Dressed to kill" - Rembrandtplein theater 1 (223542), 16 jr "On her majesty's secret service" Rembrandtplein theate r 2. 12 jr "Dragon blood - Rex (246132V 16jr "Loulou" - Rialto (723488). 16 jr "Charlotte" Rivoh (723488). al "City of living dead" Roxy (232Hii'.ii. H> ir "Life of Brian" - Studio K (231708). 12 jr "Le dernier métro" - The Movies 1 (245790). 16 jr "Les enfants du paradis" - The Mo vies 2. 16 jr "Anthracite" - The Movies 3. 16 jr. "Een vlucht regenwulpen" - Tu- schlnski 1 (262633). 12 jr "Tess" - Tuschinski 2. al. "The getaway" - Tuschinski 3. 16 jr. "Caligula" - Tuschinski 4. 18 jr. "Stardust i nones" - Tuschinski al. - De Uitkijk (237460),

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 19