Koopmans geeft kleur aan titel Boorsma onstuitbaar recordjacht lZ'67: selectie iet veranderen Derde nationale toptijd "Ik hoop kritiek weerlegd te hebben" •e Kruiff toiet in zompetitie iet heren Geen geldook geen tv-beelden' Uitnodiging FITNESS/ CENTRUM LEIDERDORP fDAG 27 FEBRUARI 1981 lm continuiteit te handhaven" ÏSTAD - Tijdens een gesprek AZ-voorzitter Klaas Mole- gistermorgen te Zaandam, "t trainer Georg Kessler erop gedrongen de gehele selectie achttien spelers bijeen te den voor volgend seizoen, om de continuiteit te handha- zodat de topploeg van AZ in de nieuwe competitie •r een grote rol kan spelen, op de dag in de persruimte AZ te Alkmaar, verklaarde heer Kessler dat de leiding de Noordhollandse voetbal- hting het gehzel met hem s is. ..Er loopt dit jaar een aan- contracten af. onder andere Kurt Welzl, John Metgod, sten Nygaard en doelman Ed- Treytel. We zullen die con- !ten dus moeten verlengen". AZ-trainer vindt de selectie ilitatief sterk genoeg, zodat vulling met nieuwe spelers nodig zal zijn. ersoonlijke kritiek, die inte- -bondscoach Rob Baan uitte John Metgod is bij de heer isler in het verkeerde keelgat choten. „Dat was niet zo ver- idig van de heer Baan. Ik r als coach voor waken dat Oranje-spelers van AZ geen herinneringen overhouden J zo'n interland. John Metgod len topvoetballer en moet als I anig worden behandeld". Ten aanzien van Oranje stelde de AZ-trainer. dat de nieuwe bonds coach Kees Rijvers alle steun van hem zal krijgen. Hij ver wacht persoonlijk dat Rijvers wel enkele Nederlandse spelers die momenteel in het buitenland voetballen, in de Oranje-ploeg te gen Frankrijk volgende maand zal opnemen. „Een sleutelwed strijd die moet worden gewon nen. Vanaf 1982 reken ik erop dat Rijvers een vaste groep van spe lers selecteert, wat van belang is voor een gezonde opbouw van het Nederlands elftal. Met ande re woorden, het mag niet weer een duiventil worden". Pim van der Meent zal Leen Looyen opvolgen als trainer bij de Nijmeegse eredivisieclub NEC. Van der Meent, op dit mo ment nog werkzaam bij FC Am sterdam, tekende gisteren een contract voor twee jaar. dat zal ingaan per 1 juli 1981. Zou NEC er niet in slagen zijn plaats in de eredivisie te behouden dan zal dat geen invloed hebben op de overeenkomst met Van der Meent. Looyen zal het seizoen normaal af maken bij NEC. Het ligt wel in de bedoeling van de club Van der Meent meer te betrekken bij zaken die het volgende seizoen raken, zoals de contractonder- INZELL (GPD) - Slaagden de Ne derlandse heren, ondanks een se rie nieuwe persoonlijke toptij den, niet in hun opzet, Alie Boorsma schudde de recordlij- sten wel flink door elkaar. Nog rigoureuzer dan na de eerste dag om de Göuden Schaats kon wor den vermoed, haalde de Friezin het puntentotaal van He vier kamp naar beneden. Liefst drie- neenhalve punt bleef ze onder de score waarop Sijtje van der Len de vijf jaar geleden in Alma Ata uitkwam. Alie Boorsma blonk vooral uit op de 3000 meter, anders haar zwak ste afstand en legde tussen de be drijven door ook in recordtijd de 1000 meter af. Het was niet veel *Alie Boorsma: derde nationale record in twee dagen handelingen met de spelers groep. Trainer Jan de Gier (32) zal de FC Vlaardingen aan het eind van het seizoen verlaten. De Gier. die van de amateurclub Nieuwen- hoorn kwam en Martin van Via- nen opvolgde, kan zijn baan als leraar lichamelijke opvoeding niet combineren met zijn werk bij de eerste-divisieclub. De Gier De Italiaanse voetbalclub FC Tu rijn zou van plan zijn ex-Feye- nooder Michiel van der Korput te ruilen met de Oostenrijker Bruno Pezzey die bij Frankfurt speelt, zo hebben bronnen bij de Italiaanse club donderdag mee gedeeld. LIJS (GPD) - Drie maanden nadat een poging om zich bij de top van de wereld te /oostigen op een debacle was uitgelopen, heeft Rudie Koopmans aangetoond, in ieder wi|Val nog wel Europa's sterkste in het halfzwaargewicht te zijn. De Rotterdammer ee;lde zijn titel tegen veler verwachting in, voorlopig veilig door in het uitverkochte op ode de Coubertin in Parijs Hocine Tafer te verslaan. De Fransman gaf tot grote woed- mté van het publiek, dat voor de partij onder leiding van een boerenkapel nog uit volle k-irst de Marseillaise had meegezongen, halverwege de negende ronde op. •-jarige gefrustreerde Tafer zei BeWUSt afloop zijn bokscarrire bein- d te hebben. Dat lijkt maar beste ook, omdat hij bij de ,nse boksliefhebbers geen id meer kan doen. Evenals an- —half jaar geleden in Rotter- ~n. toen hij onbeslist tegen opmans bokste, ontwikkelde zich in de loop van de partij een laffe pugilist, waardoor toeschouwers aan het einde i de partij de kant van Koop- ns kozen. onverwachte opgeven, ver arde hij later met: „Ik had ds de vierde ronde last van n nek en mijn maag. Ik kon t meer". N I ■Pi-u Pat %r, V HAAG (ANP)- Sandra de "ruiff, winnares van het atste toernooi om de Lim- rg-coupe, zal niet in de he in competitie mogen tafel- mnissen. Het bondsbestuur eeft een verzoek van haar i van haar vereniging Scyl- )ten daartoe afgewezen. verzoek was ingediend, icde omdat eerder wel aan lin^ettine Vriesekoop en haar ïreniging Avanti was toe- Pa,;staan dat een speelster in herencompetitie uit- wam. Het plan van het g. )ofdbestuur was de beslis- ng aan de bondsraad te la- iemn, maar aangezien er dan is in mei uitsluitsel zou ko en, heeft het bestuur zelf i^t standpunt bepaald. Men van mening dat er onvol- ■lende termen aanwezig jn om Sandra de Kruiff ge- ik te schakelen met Betti- Vriesekoop. Koopmans zei enkele kleedkamers verder, dat hij juist uit tactische overwegingen veel lever- en maaggerichte stoten op Tafer had afgevuurd. „Ik zou toch niets bereikt'hebben met slagen op het gezicht, omdat hij een gro tere reach heeft en dus zich ge makkelijk kon verdedigen. Daar om heb ik bewust steeds op zijn lichaam gestoten. Dat lijkt niet zo hard aan te komen, maar het is toch pijnlijk". Koopmans maakte een zeer geluk kige indruk, die niet alleen door zijn overwinning op Tafer ver oorzaakt bleek te zijn. „Na mijn nederlaag in Amerika werd ik met kritiek overladen, die in mijn ogen niet terecht was. Ie dereen vond me plotseling een bokser van niks. Ik hoop nu die kritiek weerlegd te hebben", al dus Koopmans, die nu zelfs weer de grootste maatjes blijkt te zijn met zijn manager Henk Ruhling, met wie hij tot voor kort nog overhoop lag. Ruhling ging zelfs zo ver door te stellen dat deze zege de kans op een tweede wereldtitelgevecht aanzienlijk heeft vergroot. De Zandvoortse manager noemde in zijn visioenen Michael Spinks, de jongere broer van ex-wereld- kampioen Leon Spinks, als een toekomstige opponent. DEN HAAG (ANP)- De resultaten van de nationale sportprijsvragen zijn: Lotto Eerste prijs: f 550.808, derde prijs: J 2597,40 bruto, vierde prijs: 7461 winnaars, f 59.50, vijfde prijs: 22.573 winnaars: 19,80. Toto Beschikbaar prijzenbedrag 223.277. Eerste prijs: 52 win naars, 1288,10 bruto. Tweede prijs: 1624 winnaars, 27,40. Derde prijs: 14771 winnaars, 7.50. Toto-gelijk Prijzenbedrag ruim 32.000 gulden, geen winnaars van dc eerste prijs, 2404 gulden, als jackpot naar toto-gelijk 9. Tweede prijs: 4 winnaars, 1001,70 bruto. Derde prijs: 112 winnaars, 93,-. Vier de prijs: 2825 winnaars, 5,30. Hoewel bespiegelingen over een mondiaal titelgevecht op dit mo ment nog vergezocht zijn, heeft Koopmans in Parijs wel voor de eerste keer kleur gegeven aan zijn positie van Europees kam pioen. In zijn vier vorige partijen, waarin hij de titel moest verdedi gen (tegen Amory, Tafer, Comet- ti en Serres) won hij meestal zon der glans. In zijn eerste partij te gen Tafer, waarin Koopmans zelfs een keer neerging, kwam hij met de hakken over de sloot en de medewerking van de jury was daar niet vreemd aan. Initiatief In Parijs had hij die niet nodig. In tegendeel. Koopmans moest in de tweede en derde ronde nog wel toestaan dat Tafer hem enke le keren met een linkse directe raakte, maar daarna was het af gelopen met de tegenstand van de in Grenoble wonende Frans man. Koopmans, die 95.000 gul den kreeg voor de partij, nam zelfverzekerd het initiatief. Hij bepaalde het tempo en zocht Ta fer steeds op. De Franse half zwaargewicht, die in Rotterdam er al een handje van had om het initiatief aan Koopmans te laten, kon of wilde weinig beginnen te gen de Nederlander. Tafer zakte steeds verder weg en in de acht ste ronde kreeg hij zelfs een openbare waarschuwing, toen hij Koopmans een kopstoot gaf. Dat was een teken van onmacht. Een ronde later kwam het defini tieve einde voor Tafer, toen hij plotseling en tot verbazing zelfs van zijn helpers opgaf Onder ge joel en gefluit nam hij afscheid van de zaal en van zijn bokscarri- wat ze van Haitske Valentijns toptijd afknabbelde, slechts een honderdste van een seconde, maar na die 1.25,53 hoefde Boorsma niet eens meer voluit te gaan op de 3000 meter om haar derde nationale record (woens dag sprintte ze naar 41,80 op dc 500 meter) in twee dagen te pak ken. Met tegenstandster Ria Visser, die de gelegenheid aangreep om te bewijzen dat ze nog lang niet af geschreven hoeft te worden, zorgde de beste Nederlandse schaatsenrijdster dit seizoen ech ter voor een uitstekende afslui ting van de vierkamp. Visser hield strak het schema aan van haar eigen nationale record (4.34,54). Alie Boorsma beet zich hardnekkig in haar spoor vast. Het tweegevecht kende een zeer riskant moment toen Alie Boors ma bij een wissel van de binnen- naar de buitenbaan Ria Visser even hinderde. In oen titeltoer- nooi zou een dergelijke manoeu vre onherroepelijk tot diskwalifi catie hebben geleid, maar in In zeil. waar het alleen maar om re cords is te doen, wordt weieens een oogje dichtgeknepen. Drie seconden na Ria Visser be reikte Annie Boorsma wanke lend de eindstreep en hoe zwaar de inspanning was geweest bleek wel toen ze bij het uitrijden omver ging en enkele minuten tegen de hoge sneeuwwal roer loos bleef liggen van uitputting. Bijna tien seconden had ze de 3000 meter sneller voltooid dan in haar beste rit tot dat moment en ze nestelde zich hierdoor te vens aan de kop van de nationale dames-ranglijst aller tijden. Ria Visser werd door haar naar de tweede plaats teruggezet. Ook dit jaar weer beten de allroun- ders hun tanden stuk op het 3000 meter record van Ard Schenk. In een gezamelijke aanval op de in middels negen jaar oude toptijd (4.08.3) kwam Frits Schalij nog het verst. De zuiverheid van de electronische tijdwaarneming zou hem opbreken. Schenks eni ge record nog (handgeklokt, in de praktijk betekent dat enkele tienden van een seconde winst) bleef juist buiten bereik: 4.08.33. Van der Duim kon maar twee rondjes onder de tussentijden van Schenk blijven. Kleine, met een rap vertrokken Oxholm aan -ïjn zijde, hield het tot het ingaan /an de laatste omloop vol. De vinst. Jie maximaal 2.4 secon den had bedragen, moest de Drent toch nog volledig uit han den geven. Hij bleef steken op 4.08,86. iets meer dan een halve seconde dus van het beoogde doel. Spijtig voor de Drent die in zijn laatste 3000 meter nooit zo dicht bij het record van Schenk is geweest. Frits Schalij was als vierde van de kernploeg aan de beurt en zijn poging zag er nog perspectiefrij ker uit. Na n kilometer had hij 2.8 sec winst te pakken, maar elke omloop daarna kostte hem enke le tienden. Bij de voorlaatste pas sering van de finishlijn was het verschil tot precies n seconde ge slonken, maar ook dat bleek uit eindelijk nog te weinig Driehon derdste van een seconde om pre cies te zijn. De naam Ard Schenk blijft dus weer voor een jaar op een opvallende plaats in de re cordboeken staan. (ADVERTENTIE) PARIJS (GPD) - In tegenstelling tot de meeste takken van sport, waarin het gebruikelijk is dat vlak voor een belangrijk evenement veel rust in acht wordt genomen om de concentratie niet te verstoren, was Rudy Koopmans negen uur voor zijn gevecht tegen Hocine Tafer nog in allerlei financile zaken verwik keld. Koopmans speelde onder leiding van zijn ma nager Henk Ruhling vlak voor het tijdstip waarop het Franse televisieprogramma '13-Heures' om een Terwijl de voorbereidingen van het middagprogram- voor de televisie-uitzending van de weging geist dat we garanties over het geld zouden krijgen. Boven dien claimden we een deel van de televisierechten. Zo niet, dan zou de uitzending van de weging en van de wedstrijd niet doorgaan. Ze moeten niet denken dat ze hun zakken kunnen vullen zonder ons te in formeren". uur gistermiddag de weging van beide boksers rechtstreeks im beeld zou brengen, hoog spel door te weigeren voor de camera's te verschijnen als niet aan bepaalde voorwaarden zou worden voldaan. Henk Ruhling: „Er was afgesproken dat Rudy een paar dagen eerder dan de bedoeling was naar Parijs zou komen om voor de nodige publiciteit te zorgen. ma in volle gang waren, werd door Ruhling. Koop mans en de met de minuut nerveuzer wordende Scenadji in een zijkamertje van de studio van de ORTF onderhandeld. Die besprekingen dreigden vast te lopen, toen Koopmans niet met de voorstel len (ongeveer 30 procent van de televisierechten) ak koord ging. Bezoek zaterdag 28 februari de voetbalwedstrijd DE SLEUTELS-TE WERVE aanvang 16.00 uur. Voorwedstrijd De Sleutels B1-S.V.L.V. B2. Aanvang 14.00 uur. Sportpark "De Vliet". Goedhart Vastgoed Rijnsaterwoude. (ADVERTENTIE) Wij hadden met de organisator van de wedstrijd. Nadat de Rotterdammer eerst weg was gelopen onder Jean-Max Scenadji afgesproken dat hij als tegen- J J prestatie de reis- en verblijfkosten (Koopmans lo geert in het een na duurste hotel van Parijs - red.) van Koopmans, diens vriendin en sparring-partner Peralta zou betalen. Wij zijn afgelopen zondag gear riveerd maar tot donderdagmorgen hadden we niets van Scenadji vernomen. Daarom hebben we vlak de kreet „laat ze de kolere krijgen" kwam hij twintig minuten voor de uitzending van de weging toch tot overeenstemming. Hij deed iets water bij de wijn door vijf procent in prijs te zakken, waarna Scenadji opgelucht ademhaalde en televisiekijkend Frank rijk even later enkele vredige plaatjes kreeg voorge schoteld van de vrijwel ontblote boksers. '/SOU I fitnesscentrum Leiderdorp: i Hoofdstraat 56 Leiderdorp Op zaterdag 28 februari 1981 zal door de Edelachtbare Heer, Burgemeester M. A. van der Have, ons nieuwe Fitness Sauna Centrum officieel worden geopend. Ter gelegenheid van dit feestelijk gebeuren houden wij van 16.00 tot 19.00 uur die dag "open huis Uw bezoek aan ons nieuwe instituut zal door ons zéér op prijs worden gesteld. THEO VAN HOUDT KAREL CAPPEL

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13