Ons Eiland na "drie pogingen" kampioen Saturnus verliest race tegen de klok B33HH B53ESÜ EEQ5ESB E233B ESB Leiden promoveert zonder al te veel moeite naar eerste klasse Fides Pacta moet nog week wachten »e mtmm Basketballer laat broek zakken I SPORT SPORT MAANDAG 23 FEBRUARI 19^D PAGINA 14 Hennie Piket, de maker van het mooiste doelpunt, passt de bal. De Rozenburg-speler komt er niet aan te pas. Foreholte slaat in slotfase toe LEIDEN - In de Overgangsklasse van de' microkorfbalcompetitie is één beslissing gevallen. In een rechtstreeks duel om de eer ste plaats en het eventuele kam pioenschap moest De Danaïden nederig het hoofd buigen voor een vooral in de tweede helft op alle fronten overheersend KVS (14-7). De tweede beslissing in de Overgangsklasse is uitge steld tot volgende week. Dank zij de voortreffelijke overwin ning (10-9) van Pernix op Die Haghe is de Leidse ploeg nog steeds in de race om het Over gangsklasseschap te prolonge ren. In de eerste klasse is de be slissing ook nog steeds niet ge vallen. Fides Pacta won ver diend van Rozenburg met 13-4, maar omdat OSCR in Rotter dam Het Zuiden met 1-9 ver sloeg, zullen beide teams vol gende week in een directe con frontatie moeten uitmaken hoe de competitie zal eindigen. Ons Eiland werd in de tweede klas se kampioen. Na twee mislukte pogingen in het recente verleden (seizoen '78/'79 en '79/'80) nu dus wel raak. waardoor de eerste klasse het komende seizoen in ie der geval weer drie Leidse teams telt. Ons Eiland bereikte het kampioenschap door een 12-8 overwinning op Overkanters. De Algemene kroop in de wedstrijd tegen Crescendo door het oog van de naald. Pas in de laatste minuten kwam het op winst (7- 6). KVS-De Danaiden 14-7 (4-3). De kampioenskansen voor De Da naïden gingen in rook op tijdens de 2e helft in de 37e tot en met de 47e minuut. Toen bleek KVS in staat om het reeds vaststaande gegeven dat het als ploeg een grotere eenheid vormde, in doel punten om te zetten. De 4-4 gelij ke stand wed met veel machts- gangsklasse. Doelpunten: Hen nie Devilee (4x), Cees Christiaan- se (2x) en Trudy Nap. Pernix-Die Haghe 10-9 (5-3). De overlevingskansen voor Pernio in de Overgangsklasse zijn door deze overwinning op Die Haghe groter dan ooit. Wel zullen de Leidenaars aanstaande zaterdag beide winstpunten naar Leiden moeten brengen. En zoals er werd gespeeld in de 5 Meihal te gen Die Haghe hoeft aan die op gave niet te worden getwijfeld. Die Haghe werd door Pernix op sensationele en spannende wijze naar een uiteindelijke 10-9 neder laag gespeeld. De eerste helft kwam Pernix via 1-1 en 3-3 op een verdiende 5-3 voorsprong, maar die werd na 15 minuten spelen in de tweede helft gelijk getrokken. Het laatste kwartier bracht Pernix via 8-6 op een royale 10-7 voor sprong. Het niet goed functione rende "balbezitspel" van Pernix bood Die Haghe echter de kans om nog gevaarlijk dichtbij te ko men. Pernix werd echter gered door de bel: 10-9. Doelpunten: Janko Breedveld (3x), Agnes de Rooy, Kees Brokaar, Kees Hor- tensius (4x) en Peter Kuiper. Fides Pacta-Rozenburg 13-4 (8-2). De wedstrijd Fides-Rozenburg kende gedurende 60 spannings- loze minuten slechts één schitte rend hoogtepunt. Dat was de tot standkoming van Fides' tweede doelpunt, voortvloeiend uit een combinatie tussen verdediger Nico Pikaar en aanvaller Hennie Piket. De door Nico Pikaar aan de zijlijn in de aanval geworpen bal werd door Hennie Piket op schitterende wijze in een vrije loop naar de korf meegenomen en afgerond. Fides Pacta, in de rust al op de hoogte gebracht van het gegeven dat OSCR bezig was Het Zuiden te verslaan, had aan Rozenburg echter geen inspirerende tegen stander om deze wedstrijd tot een kijkgenot te maken. Via 4-0 en 5-2 werd een ruststand van 8-2 bereikt, die in de tweede helft na de wissel Wim Piket-Robin Som- meling verder werd uitgebouwd tot 13-4. De wissel was nodig om het terugvallende Fides Pacta weer nieuwe impulsen te geven. Doelpunten: Dick Onderwater (2x), Hennie Piket (3x), Wim Pi- ket. Nico Pikaar, Yvonne Neute boom, Diet Rijsbergen, Joke' Noordervliet en Robin Somme- ling (2x). Kwiek-Zuiderkwartier 12-12. Zuiderkwartier trok naar Den Haag zonder de geblesseerde Toos van Dam. Kwiek dat nog volop in degradatienood ver keert zag kans om de 10-12 ach terstand nog in een gelijkspel om te zetten. Voor Zuiderkwartier scoorden: Els Lardee, Joep van Dam (3x), Dirk Jan de Kreek (4x), Edith Hillebrand, Albert de Groot (2x) en Jopie van Leeu- In de tweede klasse is het lange wachten van Ons Eiland op een kampioenschap eindelijk be loond. Twee seizoenen lang streed de ploeg van Piet Weer- heim al om de hoogste eer. Het eerste seizoen werd een beslis singsduel verloren, terwijl het vorig seizoen Ons Eiland vroeg tijdig moest afhaken. Nu was het dan eindelijk wel raak. Met veel overmacht werden de twee naas te concurrenten. DKC en Mer- wic, naar het tweede plan teru>i t gewezen. Overkanters was no*ds de enige tegenstander die eet v> kampioenschap in de weg ston&ci; En Ons Eiland had uiteindelij 21 in het kampioensduel maar wefc>b nig moeite met deze tegenstar^e der. Zonder in problemen te zij^d! gekomen werd een ruime 12-8 zt d< ge behaald door doelpunten va^jt Jan van Kalkeren, Olga Soeda^nj (3x). Huib Hasselbach (3x), Barrie van Duin, Yvonne van der Steerag Coby Deegenaars en Wim Nijertn huis (2x). ei De Algemene moest in het duel tejn gen Crescendo alle zeilen bijzeeg ten om de race om het kampioen d schap voort te kunnen zetter*,a Met nog drie minuten te spelen <j leidde Crescendo in een zich ojj i bedenkelijk niveau afspelend*- wedstrijd, waarin alleen Jannyt van Iterson tot leuke aktie^ kwam, nog met 5-6. Een afgr standsschot van Wim van Vlieea en een wanhoopsschot van inval^f Ier Ruud Swaak redde de kamjj( pioensaspiraties van De Algemels ne. Voor De Algemene scoordenjS) Janny van Iterson (3x), Hennekqj Redel, Ruud van Vliet, Wim var Vliet en Ruud Swaak. Voor Cres»— cendo: Wim Barendse, Huigsloot, Louis Kok (3x) ke Geijer. Fiks overwon moeiteloos tas en handhaafde zich op de gedeelde eerste plaats. 5-9 overwinning kwam tot door doelpunten van: Knetsch (2x), Robert v.d. (3x), Agda Nonhebei, Anholts (2x), Jeroen Voor Velocitas scoorden van Poelgeest (2x), Aad (2x) en Leon Brouwers. GERT LEIDEN - In een race tegen de klok heeft Olga Saturnus het net niet bol kunnen werken bij UVG. Acht minuten voor het laatste fluitsignaal keken de Leidse handballers tegen een 12-19 achterstand aan. Aan de inhaalrace werd bij 17-19 door de tijdwaarnemers een eind gemaakt. De schade bleef voor de lijstaanvoerder enigszins beperkt doordat ook concurrent DWS op een zijspoor werd gezet. Zij verloren van EHC met 15-13. De spanning in de top van de derde divisie G is daarmee tot het kookpunt gestegen. Trainer/coach Piet Weerheim met het kampioensteam van Ons Eiland. Verlies was er ook voor de HVb- dames. Zij werkten bij degrada tiekandidate WWV een van de slechtste duels in dit seizoen af. In de confrontatie bleven zij met 4-7 achter. De Foreholte-pupil- len van Wim Geerlings wisten een nederlaag in de slotfase van het treffen met DSVD af te wen den: via 7-7 en 9—9 reikten zij naar de 9-12 eindstand. Oase- ging in een bikkelharde strijd on deruit tegen EMM. In Roclofa rendsveen werd het 9-12. De da mes van MMO schakelden tegen Oliveo pas na de hervatting de hoogste versnelling in: 197 Olga Saturnus startte in Schiedam erg sterk. Binnen vijf minuten leidde de ploeg door break outs van de ongrijpbare Hans Blans- jaar en een haarzuivcre straf- worp van Menno Bom met 0-3. Het leverde die voorsprong bijna even snel weer in. Ook bij de 4-3 achterstand behield Saturnus het beste van het spel. De 8-10 ruststand in Leids voordeel was. mede dankzij uitstekende ver richtingen van de doelwacht Rob Spiekermah en niet te vergeten de uitbraken Van Hans Blansjaar dan ook zeer verdiend. Tot hal verwege dc tweede helft wist Sa turnus de UVG-ers in toom te houden. Toen sloop de nervosi teit de Leidse gelederen binnen. Ondoordacht schieten en on zorgvuldig afspelen boden de Schiedammers de mogelijkheid om te demonstreren dat de break ook daar een geliefkoosd wapen is. Spiekerman ondervond dat aan den lijve. Zijn ploeg werd op een 19-12 achterstand gezet. Acht minuten nog wees de klok op dat moment aan. Verbeten zette de koploper de achtervol ging in. Toen wankelde UVG en stapelde fout op fout. Het einde kwam voor Saturnus te vroeg: in bezit van de bal. met een achter stand van slechts twee treffers: 19-17. Ook Foreholte (eerste divisie da mes) opende voortvarend. In een volgepakte sporthal liepen 'Les Verts' tegen DSVD naar een veelbelovende 5—2 voorsprong. Dc combinaties tussen Hannie Boskamp en Marjan Mens waren in die fase een lust voor het oog. De bij die stand gemiste straf- worp van Boskamp deed DSVD opleven. Kort voor het verstrij ken van de eerste speelperiode moest Marjan Mens, alweer op aangeven van Hannie Boskamp, zelfs voorkomen dat de tweede- helft niet met een achterstand moest worden begonnen: 6-6. Na de doelwisscling slaagde Fo reholte er niet in DSVD van zich af te schudden: 7—7, 9-9. Totdat het Vocihoutse zevental in de slotfase de kwaliteiten van dc hoekspeelsters ging benutten. Elly Hoek en Margreet van Vel- zen bewezen niet voor niets daar te staan en legden de basis voor de eindzege. Het werd 11-9 .waarna Mariette Siera met een fraai sprongschot aan alle twij fels een einde maakte (12-9). OASE miste tegen EMM behalve Marjan van der Geest en Loes de Haas na ongeveer een kwartier spelen ook Ria Volwater. De benjamin in de Oud Adese gele deren werd door een onbesuisd inkomende Middelburgse aan- valster als het ware van de cirkel geveegd. Zonder blikken of blo zen keurden de wel zeer soepel leidende arbiters de score goed, terwijl Ria Volwater met een fik se hersenschudding naar het zie kenhuis werd vervoerd. Buiten bewustzijn kwam zij bij het hos pitaal aan. Het duidelijk aangeslagen OASE moest diep buigen: 2-10 bij rust. In de pauze zette de ploeg alle ge beurtenissen opzij waarna de achtervolging werd ingezet. Tot 9-11 sloegen de dames terug om door dwalingen van het arbitrale duo tot halt te worden geroepen. De leidsmannen waren het meer- LEIDEN De basketbalsters van Parker Leiden hebben in een gelijkopgaande wed strijd met het kleinst mogelij ke verschil verloren van Raak Meubelen: 51-50. De Leidse meisjes speelden één van hun betere wedstrijden in de ere- devisie. Na wat mindere partijen werd nu als team wél goed gewerkt. De tactische opdrachten van coach Rob de Vries werden correct uitgevoerd en mede daardoor werd het lengte-te- kort (Mardet van Gennep is voor 2 wedstrijden geschorst knap opgevangen. Er werd geconcentreerd, verdedigd en in de aanval werden de be perkte mogelijkheden goed uitgebuit. Center Marijke Klos. zelf zwaar geschaduwd, passtc de ballen op tijd aj naar de forwards en die scho ten met een behoorlijk percen tage raak. dere malen niet eens met elkaar beslissingen. Drie treffers van OASE werden wegens vermeen de cirkelfouten afgekeurd, waar door er niets anders restte dan een eervol 9—12 verlies. MMO had een donderspeech van Carel Caron nodig om het klasse- verschil met Oliveo in cijfers uit te drukken. Toen was er dan ook geen houden meer aan. Lydy Vink (8x). Elly van Leeuwen en Helma Volwater (beidén 5x) na men het leeuwendeel van de pro ductie, uitmondend in een 19—7 triomf, voor hun rekening. Jose Elsgeest scoorde eenmaal. In de afdelingsklassen speelde Olym- pia'72 met 8-8 gelijk tegen Ani mo 3 (tweede klasse), won kam pioene HVV'70 van Verburch 4 (17—2) en in diezelfde derde klas se zegevierde MSV met 7-5 over HVV'70-2. Het HVV'70 heren team was technisch de meerdere van Northa: 22—13. MSV klopte EDH. Een 7—10 achterstand bij rust kon worden omgebogen in 17-14. Rien Sluvs en Jaap van der Linden stonden aan de basis van de ommekeer. OASE verras te in de vierde klasse koploper Velo 2 Via een 10-7 ruststand kwam het einde bij 22—10! FRANK BONTE Toch kon Leiden net niet win nen. want bij de stand 51-49 kon Marijke Klos matir één imn haar twee vrije worpen benutten en daardoor was de schlemielige nederlaag een feit. Trotters-ASVU 80-88. Trot ters had van de nummer twee van de eerste divisie. ASVU. waarin oud-eredivisiespeler Tim Parker speelt, niet hoe ven te verliezen. De Leide naars begonnen in feite pas na tien minuten na 8-15 en 8—27écht te ballen. Na een 37-51 ruststand kwam Trot ters terug tot 80-85. In,de slot fase brak evenwel de fouten- last op Kop en Lamping wer den vijfmaal op een 'P' ge- tracteerd. terwijl Kales we gens aanmerkingen op de lei ding uit het veld werd ge stuurd. Bovendien liepen Reath, Moerer en Ruysenaars vertoon in een 8-4 voorsprong omgebogen. Dat machtsvertoon van de Scheveningers was echter in de eerste vijftien minuten van deze wedstrijd niet aanwezig. Toen was De Danaïden zelfs in staat om KVS zodanig onder druk te zetten, dat de voor sprong, die Hennie Devilee (str.w.), Trudy Nap en Cees Christiaanse creeërden, zeker verdiend te noemen was. Toch waren de akties niet impone rend en toen KVS in de 18e mi nuut op 1-3 kwam, sloop de on rust in de Bos-equipe. KVS kreeg De Danaïden zodanig in haar greep dat een 4-3 ruststand als verdiend moest worden aan gemerkt. Even leek De Danaïden zich zelf gevonden te hebben toen Cees Christiaanse van af stand de score weer gelijk trok, maar Danaïdens eerste aanvals- vak kwam, mede omdat Hennie Devilee nauwelijks tot spreken de daden kon komen, niet uit de verf. KVS liep, nadat het op 8-4 was gekomen, zonder noemens waardige tegenstand van Danaï den-zijde regelrecht af op het kampioenschap in de Over- LE1DEN - De hockeyers van Lei den hebben weinig moeite gehad om naar de eerste klasse van de zaalhockeycompetitie te promo veren. Met twee andere ploegen, Asvion en Groen Geel, moesten zij strijden om twee plaatsen in de eerste klasse. Asvion, de kam pioen uit de tweede klasse B. werd met 10-5 de zaal uitgesla- met vier fouten binnen de lij nen rond. Uitblinker bij Trot ters was de jeugdige Eric- Paul van Weeren die samen met Moerer topscorer was met 18 punten. DAS-Leiderdorp 97-88. Een on- verwaclite nederlaag van de Leiderdorpers die twee minu ten voor lijd nog alle kans op de zege hadden: 87-88. De Delftenaren beschikten in de laatste minuten echter over de sterkste zenuwen. Topsco rer was Rein Paulides met 26 punten. Luba-AMVJ Rotterdam 86-96. Ook tegen het zwakke AMVJ konden de Leidenaars geen goede indruk maken. Een produktieloze periode in de eerste helft brak Leiden op. Toen veranderde ook de stand van 20-13 in 22-37. Toch was de ploeg van coach Jan van Bemmelen bij 68-70 nog gen. Direct daarna won Leiden met 8-6 van Groen Geel, dat op de laatste plaats van de eerste klasse stond en daar door winst op Asvion ook weer terugkeert. Leiden had weinig moeite met As vion. De kampioen van de twee de klasse B was was duidelijk zwakker. Zoals gebruikelijk startte Leiden slecht en kwam op dichtbij, maar had toen de kracht niet meer om door te drukken. Topscorer Arelus Molleman met 26 punten. MSV-Lakcrs 79-75. In dezelfde eerste klasse rayon behaalde MSV een nipte overwinning op het laag geplaatste La- kers. MSV speelde zeer matig en het was vooral Evert van der Plas met 42 punten, die zijn team naar de zege schoot. Lisse-Racing Amsterdam 89- 65. In de andere eerste klasse rayon won Lisse de wed strijd van het eveneens in de onderste regionen vertoe vende Racing. Een saaie ont moeting met als enig hoogte punt de show van een Am sterdammer die het oneens was met zijn vijfde P. Hij trok zijn broekje uit en ver liet zo het veld. Topscorer was Jan Kamerbeek met 18 punten. een 0-1 achterstand. Maar toen de Leidse 'doelpuntenmachine' eenmaal op gang was gekomen, werd Asvion de zaal uitgespeeld. Met een 5-2 voorsprong kon Lei den gaan rusten. Een tempover hoging na de rust leverde al snel een 9-2 voorsprong op, waarna Leiden gas terug nam. De Schie dammers kwamen nog terug tot 9-4, maar daar was het ook mee gedaan. De eindstand werd uit eindelijk bepaald op 10-5. Het verlies van de Schiedamse ploeg was vooral te danken aan slechte keeperswerk. Asvion- keeper Mark Jacobs (op het veld gewoon speler) had geen ant woord op de lage 9orners van Jo- han van Marwijk Kooy. De Lei- den-speler sloeg maar liefst zes maal raak en nam zo het leeu wendeel van de Leidse score voor zijn rekening. Wouter Ey- kenhout scoorde tweemaal, ter wijl Dirk Drijver en Edwin Dek ker voor de resterende goals zorgden. Gelijk na deze wedstrijd moest Leiden opnieuw aantreden, dit maal tegen Groen Geel. Leiden j startte furieus en liep uit naar een 6-1 voorsprong. Omdat beide wedstrijden achter elkaar waren gepland, kwam Leiden conditio- neel in de problemen. Het 6pel liep niet meer zo soepel en Groen Geel kwam vrij gemakkelijk te rug tot 7-6. Leiden had aan een gelijkspel voldoende om te pro- moveren, maar het was Johan van Marwijk Kooy die via een be nutte stfafcorner een einde maakte aan alle onzekerheid: 8-6. Hij was opnieuw de topscorer met vier doelpunten. Wouter Ey- kenhout (3x) en Dirk Drijver te kenden voor de rest van de pro ductie. Succes taekwondoka's LEIDEN - Tijdens de eerste taekwondo-wedstrijd van dit jaar is de sportschool Leiden uitstekend voor de dag geko men. In Gouda wisten vijf tien pupillen van de trainer/ coach Gerard van de Berg een prijs te bemachtigen. Bij de senioren waren er eerste plaatsen voor Henk Kok. Aad Boom. Henk de Zee, Driekus Verkade en Marcel Beekman. Tweede werden Ruud Weer- lee, Chris van Schie, Rob van Meetoren en Henk Vlieland. Steven Goede en John Cas per werden c erde. Ook voor de junioren waren en kele ereplaatsen weggelegd. Albert Bizzoui wist beslag te leggen op een tweede plaats, terwijl Peter Pot, Frank van Meeteren en Jerry van der Oort een deroe plaats behaal den. De laat;te wedstrijd is op 15 maart bij sportschool Leiden op het Noordeinde.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 14