|RCL Kermis op Bloemerd... Noordwijk glijdt hard uit bij Zwaluwen: 3-0 Quick Boys temt brullende muis «i RBB blijft op troon ondanks halve misstap Katwijk gelijk veert op: 6-1 981pAGINA MAANDAG 23 FEBRUARI 1981 SPORT SPORT SPORT op djr VLAARD1NGEN Noordwijk aai heeft zaterdag op een opmerkelij- 'or ke toijze de koppositie waarge- na maakt. De regerende landska in de pioen zette Zwaluwen Vlaardin- on gen weliswaar met de rug tegen de muurmaar 'vergat' op de be slissende momenten raak te n> schieten. Noordwijk gleed daar- rtlJ door hard uil bij Zwaluwen cer (3—0) en mocht na afloop alleen f)r" pech claimen, omdat de ploeg ge- flatteerd had verloren. Een schrale troost voor de équipe van Dr' Piet Buter, want behalve dat het en kwaliteitsverschil zich verloo- ■®r chende. adelde de Noordwijk-- lk~ arbeid ditmaal ook niet. enÓók voor Zwaluwen was er trou- im wens spreekwoordelijkeeer weggelegd. Behalve dat de for- matie 'trefzeker' counterde, hield de thuisbrigade op bewonde- ringswaardige wijze het hoofd koel na de 2-0 ruststand. In die fase jaagde Noordwijk tevergeefs op tegendoelpunten. De Zwalu wen—defensie bleek echter niet te vermurwen. Aanvoerder Gert de Goede spelbederfen libero Dick Keizerwaard (overtreding) moesten daarbij wel, evenals Noordwijk-spits Ruud Bröring (overtreding), één keer aan de noodrem trekken. Alle drie wer den zij bestraft met een boeking. De kustbewoners mochten zich achteraf wèl het verwijt maken dat vaak te simplistisch naar een lek in de Vlaardingse achterhoe de werd gezocht. Omdat het mid dentrio Biesheuvel, Loos en Vogel in de tweede periode het hart van hun verdedigingslinie geregeld versterkte, waren de hoge Noord- wijk-ballen steeds een gemakke lijk prooi voor Zwaluwen. De vol gelingen van Buter maakten ook de fout te veel over de rechter vleugel te spelen, waardoor Ja n—Willem Bogers te weinig in de aanvalsopzetlen werd ingescha keld. In de eerste rondgang zaai de de uitblinkende Noordwijk- aanvoerder geregeld verwarring als hij op avontuur ging. Nadat Juistenga op aangeven van Stoevelaar zijn club uit de eerste gevaarlijke Zwaluwen-aanval naar 1-0 had geschoten, 'beukte' Noordwijk nog harder op de ves- Bröring: boeking, te van Nijgh. Voorstopper Siem van Beveren kopte uit één van de vele hoekschoppen de corner stand was 2-15net naast, terwijl Gerlof zijn kopbal op de vuisten van Nijgh zag belanden. Een misverstand tussen Westgeest en Van Beveren zorgde een kwar tier voor de pauze voor de nodige opluchting in het Zwaluwen- kamp. Stoevelaar onderschepte de Noordwijk-aanval en stuur de Albert de Pee richting Dick Dortmundt. De sluitpost, die in de voorgaande dertig minuten amper wat te doen had gehad en alleen kou had geleden, werd voor een tiveede keer kansloos ge passeerd: 0-2. Ruud Bröring halveerde de 2-0 achterstand bij na. maar zijn omhaal ging rake lings naast. Even later schoot hij de bal in doelpuntrijpe positie recht in de handen van Nijgh. Vlak na de doelwisseling verzuim de de ranglijstaanvoerder te sco ren. Eerst struikelde Gerlof op het moment dat hij de 1-2 had kun nen laten afroepen, terwijl hij di rect daarna van dichtbij het le der naast schoot. Tussen die twee spelmomenten pareerde Nijgh met zijn vuisten nog een schot van Smits, die de gepasseerde Strijk verving. Hoewel praktisch de gehele tweede helft zich op het speelvlak van ZwaltLwen afspeelde, moest de N oor dwijk-afweer de vingers aan de pols houden. De spaarza me uitvallen van Zwaluwen wa ren bijzonder gevaarlijk. Met een beetje meer accuratesse had De Pee na voorarbeid van Stoeve laar de strijd in de 62ste minuut al kunnen beslissen. Van nog geen meter afstand van open doel schoot hij evenwel naast. Met de wissel John Manuputty voor Frans ran der Veen trachtte Bu ter vervolgens teat meer lijn in de aanvalsopzetlen te krijgen. Maar ook Manuputty slaagde daar niet in. Hij moest zelfs machte loos toezien hoe Zwaluwen zich in de slotfase tot tweemaal toe ontworstelde van de greep, die Noordwijk op het duel had. Vier minuten voor lijd knalde rechter vleugelverdediger Leen Seekles op het lichaam van Dortmundt en in blessuretijd omzeilde Aad Biesheuvel handig de buitenspel- val, waarna hij Stoevelaar de eindstand op 0-3 liet bepalen. HERMAN POOS LEIDERDORP Ook een kat in het voetbalnauw kan dus zeer rare sprongen maken. Neem RCL, de regionale figurant in de zaterdag-eersteklasse. Na de verrassende 0-2 vorige week bij koploper Rijnsburgse Boys nu een daverende 6-1 overwinning op RVVH. RCL, gedoemd tot een bijrol in een afdeling waarin het drietal jyj Noordwijk, Quick Boys en Rijns- I burgse Boys de dienst uitmaken. Al voordat er ook maar één com- g petitiewedstrijd was gespeeld Ileek de ploeg voorbestemd om te worden afgeserveerd naar de 9 tweede klasse. I Na een onthutsende start herstelde de ploeg zich evenwel en een knappe serie van zeven punten uit vijf wedstrijden zorgde voor de nodige lucht. Na de winter stop leken de Leiderdorpers het spoor volkomen bijster te raken maar nu de rode lantaarn angstig in de richting van de Bloemerd is gaan schijnen, richt de ploeg van oefenmeester Theo de Waard zich op. Zaterdagmiddag behaalde RCL zelfs de grootste overwinning tij dens het nu vijfjaar durende eer steklasserschap. Aanvankelijk leek het trouwens voor RVVH, samen met RCL op de elfde plaats geposteerd, niet zo'n vaart te lopen. Op de redelijk bespeelbare, maar op sommige plaatsen harde en gladde grasmat bouwde de ploeg uit Ridderkerk langzaam aan een veldoverwicht. Het spel van RWH was evenwel gespeend van ook maar enig intellect. Lan ge halen in de richting van de snelle spits Erik den Hartog (aan banden gelegd door de weer sterk spelende René Kamminga) en zinloze draafpartijen van laat ste man Ronald Maasdam rich ting frontlinie. Met andere woor den; RVVH vroeg om moeilijk heden en kreeg die uiteindelijk te over. Halverwege de eerste speelhelft ging RCL de bezoekers aggres- siever aanpakken. RVVH moest terug en RCL kreeg de wind in de zeilen want bij de eerste echt gevaarlijke aanval was het met een raak. Spits Pierre van Ge- merden soleerde behendig en kon slechts op de rand van de zestien meterlijn foutief door Ro nald Maasdam worden afge remd. Dick Van der Bijl lobde de bal uit de vrije trap slim over de RWH-muur en Pierre van Ge merden schoot vallend de 1-0 langs Kees van Vliet. Op slag van rust was diezelfde Van Gemcrden wederom te snel voor de RVVH-defensie en werd door Goos Nugteren pootje gehaakt. Van Gemerden voltrok zelf vanaf elf meter het vonnis, 2-0. Na de doelwisseling het bekende verhaaltje. RVVH moest aanval len en RCL kreeg alle ruimte om te counteren. Een rol die de bei de snelle soitsen Van Gemerden Israel blijft bij PEC ZWOLLE (ANP) - Rinus Israel heeft zijn handtekening gezet on dereen contract, dat hem nog één seizoen aan de Zwolse eredivisie club PEC Zwolle bindt. Bij die ondertekening gaf Israel het be stuur van PEC te kennen dat hij zijn loopbaan volgend jaar wil beëindigen. Israel wordt op 19 maart a.s. 39 jaar. en Van Doeselaar op het lijf is ge schreven. Dus kregen de circa 500 bezoekers een ware kermi sattractie voorgeschoteld. Eerst was het Hans Braat (met een blessure aan de wedstrijd begon nen, desondanks boordevol in zet) die, slim aangespeeld door Koos Haneveld, op de paal ram den vervolgens met een lobje Dick van der Bijl bereikte. Zijn kiene koDstoot betekende 3-0. Erik van Doeselaar scoorde vervol gens het doelpunt van z'n leven. Puur op snelheid klopte hij op de linkervleugel drie RVVH-spe- lers, draaide naar binnen en haal de van ruim zestien meter onbe hoorlijk hard uit, 4-0. Pierre van Gemerden verlengde even later nonchelant een schot van Thijs Bruna met de hak (5-0) en nadat Piet de Jonge met een fraai schot voor de spreekwoor delijke eer had gezorgd mocht Lijs van Egmond vanaf de penal tystip (Van Doeselaar gevloerd) het Leiderdorpse feest compleet maken. JAAP VISSER De goalie van Stormvogels is de Sassenheimse spits Peter Bergman te snel af. SASSENHEIM - De wissel truc van trainer Henk Spaan redde Ter Leede van de on dergang. Kort na de rust had het bezoekende Stormvogels een 0-1 voorsprong genomen. Al spoedig liet Spaan als reaktie hierop Hans Bis- schops en Johnny Janssen als verse krachten de wei in draven. Onder de impulsen van deze nieuwkomers ^op- den de Sassenre.meis de score toen alsnog tot 3-1 om buigen. Het eerste part liep de th ais- club voortdurend naar het goede ritme te zceken. Te gasten uit IJmuiden gingen energiek uit de startblokken en zetten het doel van Wim van Harskamp stevig onder druk. Vooral midvoor Alijt Schenk bleek een voortdu rende pla?g voor de Ter Leede defensie te zijn. Voor- stopper Johan Verloop had zijn handen vol aan de oud- Telstar speler, al kon hij deze Schenk nog wel aardig in be dwang houden. Dat gold ech ter niet voor libero Nanne Sluymer, die het goede werk van Verloop nogal eens teniet Wisseltruc Spaan redt ^er Leede eed, \-aa:dc >r Schenk toch er.'-ca de ij.'-aarlijk 1c Kon breken. Tot de rust bleef dit alles nog zonder gevolgen, mede om dat Schenk tweemaal het vi zier net niet scherp genoeg had staan. Na de pauze waren het weder om de bezoekers die de aan val zochten. Deze goede voor nemens vonden na acht mi nuten hun beloning in een treffer van Schenk. De Haan brak op links door en zette de bal goed voor. De lange Schenk kon de bal vervol gens ongehinderd over Wim van Harskamp, die niet in beste doen was, in het doel koppen: 0-1. Omdat de IJmwidenaren na de ze treffer het initiatief vast hielden, vond trainer Spaan in de 62ste minuut de tijd rijp om in te grijpen. Peter Berg man en Piet de Bruyn moes ten plaatsmaken voor Bis- schops en Janssen. Prompt werd d? Sassenheimse voor- ioede gevaarlijker. Vier mi nuten was het al raak. Jan v'an Harskamp probeerde het /an zo'n 35 meter met een af standsschot. De oal leek een oroci 'e worden voor goalie Bos. maar een graspolletje zorgde voor een surprise. Het leder stuitte verraderlijk op, en Bos was kansloos: 1-1. Ter Leede begon nu goed los. te komen. In de 70ste minuut plaatste Wim Kosters de bal listig richting Jan van Hars kamp. die gelijk uithaalde: 2- 1. Het werd voor Jan van Hars kamp zelfs een middagje om niet gauw te vergeten, want acht minuten later zorgde hij zelfs voor een hattrick: 3-1. RUUD DOBBELAAR Vitesse bedwingt koploper DELFT - Troonsafstand behoefde Rijnsburgse Boys in Delft niet te doen. Maar toch, de manier waarop de ploeg van trainer Herman Wijnands zich zaterdagmiddag in de Prinsenstad tegen Vitesse als koploper van de eerste klasse A handhaafde, mocht allesbehalve vorstelijk he ten. Nu concurrent Noordwijk in Vlaardingen evenwel met 3-0 door Zwaluwen werd 'overvleugeld', leverde de schamele 1-1 toch nog enige winst op. Alleen aartsrivaal Quick Boys wist te profiteren van de halve uitglij der van de Rijnsburgers in de Delftse vrieskou; onveranderd wordt de strijd om de titel in IA beheerst door onduidelijkheid. Rijnsburgse Boys kon tegen Vites se Delft maar één helft de souve- reine kampioenspretendent uit hangen. Na de doelwisseling gaf de thuisclub zoveel tegengas, dat de 1-1 tenslotte als een logische uitslag mocht worden aanvaard. Met Peter Hogewoning als plaatsvervanger voor de gebles seerde Henk van der Zwan ging RBB furieus van start. Vitesse Delft werd voortdurend opge jaagd in de openingsfase en moest zich in offensieve zin noodgedwongen bepalen tot het plaatsen van een handvol tegen stoten. Met name de snelle rcch- terflankspeler Chris Simons openbaarde zich in die periode als een ideale counterspits. maar al spoedig wist de sterk spelende Leo van Delft dat gevaar groten deels in te dammen. Toch gaf middenvelder Ton Hom vlak voor rust met een door arbiter Siera afgekeurd doelpunt (aan vallen van doelman Wijnand Sloos) al aan dat Vitesse Delft KATWIJK In de greep van het Quick Boys-trio Huug Aandewiel, Mart van der Plas en Kees Zuyderduyn restte Kozakken Boys weinig meer dan een lijdzaam einde. Hij, Joop van Linstee, oefenmees ter van de Werkendammers, die voor de aanvang van het duel zo stellig beweerde dat de punten mee naar Werkendam zouden gaan, bekende uit zichzelf dat hij die taal tegen beter weten in had gebezigd. De welbekende muis die brulde: 3-1. Met in het achterhoofd nog de 1-0 zege op Noordwijk, en de daar door gesterkte veronderstelling dat de laatste plaats op de rang lijst zeker niet aan hen toebe hoorde, leek de Werkendamse bluf niet helemaal ongegrond. Erg lang hielden de roodwitten in het treffen op Nieuw Zuid de schijn levend, dat Quick Boys de tweede kampioenskandidaat op rij zou worden die door de rode lantaarndrager werd verrast. Ter wijl de keus van Arie Lagendijk de ontmoeting bij een 2-0 stand definitief dacht te hebben be slist, stootte Kozakken Boys nog eenmaal terug. De 2—1 score bood nieuwe perspectieven. Maar de opgebloeide hoop was vals. Het kwaliteitsverschil kwam nadien pas goed aan het licht. Want niet éénmaal wekten de bezoekers de indruk nog meer in hun mars te hebben. Zij ont beerden alle kracht om de Kat- wijkers serieus in moeilijkheden te brengen. Quick Boys bleef re geren om met een schitterende goal van Kees Zuyderduyn het klasseverschil tot de juiste ver houding in uitdrukking te bren gen: 3-1. De allereerste keer dat het kwali teitsverschil zich uitte, beteken de direct een 1—0 voorsprong. Een sublieme passeerbeweging van Mart van der Plas om Henri Goes heen. zijn voorzet waarop de toen al ontregelde Kozakken- defensie geen grip had en de af rondende knal van de volledig vrijstaande Kees van Rooyen vormden de basis van een ge wonnen partij. De problemen die zich in het verdere verloop mani festeerden, werden door de thuisclub zelf op de hals gehaald. Zo vlotte de samenwerking Freek Rienks met doelman Theo Guyt moeizaam. Fred Ambachts- heer was daardoor spoedig dicht bij de gelijkmaker. Hij had de bal, die op enkele meters afstand van de doellijn een eigen leven leidde terwijl Rienks en Guyt met elkaar overhoop lagen, ech ter uit h^t oog verloren waardoor de fout niet werd afgestraft. Te genover dit soort spaarzaam weggegeven kansen stonden se ries fraaie mogelijkheden van de kustploeg. Topattractie vormde de inzet van Mart van der Plas uit een ingestudeerde vrije trap die door Arie Koman van de lijn werd gekopt. Aan de andere zij de kreeg Theo Guyt hulp van de lat bij een van richting veranderd afstandsschot dat Ambachtsheer loste. Zeven minuten voor rust pareerde Guyt een actie van de ongehinderd op hem afstormen de Arie Schep. Alle gevaar was daarmee voorlopig afgewend. Quick Boys ging na de pauze rustig op zoek naar nieuwe mogelijkheden Kees Zuyderduyn verlengde na twin tig minuten spelen een schot van Kees van Rooyen tot 2-0 waar mee het pleit voor Kozakken Boys beslecht was. De fraaie te- gengoal van Arie Schep, in één vloeiende beweging de bal met de borst opvangend, direct weg draaiend van Wim van der Plas en koelbloedig raakschietend, kon dat niet verbloemen. Nog voordat Anne Ouwersloot de te gen zijn enkel getrapte Huug Aandewiel kwam vervangen stelden Mart van der Plas en Kees Zuyderduyn orde op zaken. Henri Goes werd door de blonde vleugelspits voor de zoveelste maal de verkeerde kant op ge stuurd waarna de voorzet door Zuyderduyn, eerder raakte hij met een kopactie de lat, in de kruising werd geprikt. Een af straffing bleef Kozakken Boys bespaard omdat Mart van der Plas, alleen voor goalie Arie Otte- vanger verzuimde te scoren. Boekingen waren er voor Hans der Stelt (hij 'schepte' Mart der Plas) en Martin Haasnoot, eveneens wegens ruw spel. Ger Klop solliciteerde zelfs rood, door uit ontevredenheid over een niet aan hem toegeken de inworp Wim van der Plas in het gelaat te spugen. Arbiter Koolman kon echter geen dader ontdekken. GERARD HAVERKAMP i De Katwijkse spits Cees van Rooyen haalt vernietigend uit. zich niet zonder meer wenste neer te leggen bij het Rijnsburg se eenrichtingsverkeer, dat na twintig minuten de 0-1 had opge leverd. Op eminente wijze legde Van Delft toen de basis voor de openingsgoal, die door de trefze kere centrumspits Piet Haasnoot beheerst werd gevonden. Wat echter voor rust al had geslui merd, openbaarde zich erna. Al probeerde met name Martin Toet zijn ploegmaten tot offensieve daden te inspireren, RBB ver slapte. Het spel ging vooral aan de tweeling Jan en Peter Hoge woning voorbij en op links slaag de Cas Zwaan er al evenmin in los te komen van zijn bewaker Marius van der Wildt. Nadat voorstopper Greidanus een inzet van Gé Perfors had geblokkeerd en Piet Haasnoot uit vrije positie voorlangs had geschoten, groei de het zelfvertrouwen aan Delft- se zijde. De nuchtere Delftse af weer bood RBB steeds minder kans op een gang naar de be trouwbare doelman Oortwijn. De hoop op een positief resultaat gloorde derhalve in het Vitesse- kamp. Oefenmeester Gerard We ber liet dat blijken door libero Rob van der Lee naar het mid denveld te dirigeren en de schuchtere Koos Verschoor voor de roodharige, inderdaad felle Wim de Jong in te wisselen. Ook Herman Wijnands sprak trou wens zijn reserves aan. Althans, Peter Hogewoning werd vervan gen door Henk Merbis en Johan de Kroon draafde op voor Arie van Dijk, die overlopen dreigde te worden door De Jong. Die wissels ten spijt bepaalde RBB niet langer het gezicht van de wedstrijd. Vitesse Delft, dat nu achterin één-tegen-één speelde, snoerde de koploper op eigen helft volledig in. In de 73ste mi nuut kapseisden de Rijnsburgers onder de Delftse pressie. Vanaf links vond middenvolder Pleun van den Akker de ingekomen Rob van der Lee, die met een doorkopbal Ton Hom in staat stelde de gelijkmaker in te knik ken. Prompt haalde trainer We ber Van der Lee terug naar zijn verdedigende stek; de hang naar voorzichtigheid overwon ook hier weer. RBB kon zich bevrij den van de Delftse omklemming, zelfs brachten Piet Haasnoot, Cas Zwaan en Jan Hogewoning keeper Oortwijn in de slotfase nog in moeilijkheden. Goals le verden die doelpogingen niet op. Maar mede door het echèc van Noordwijk in Vlaardingen kon RBB toch nog op de troon plaats nemen. In gezelschap van Quick Boys. De rivalen kunnen zich nu gaan opmaken voor de paleisre volutie. die over twee weken in Rijnsburg moet worden uitge vochten. GERARD VAN PUTTEN DEN HAAG Op zoek naar enig herstel heeft het derdeklasser Katwijk zaterdag niet meegeze ten. Op het DUNO-terrein, dat onder normale omstandigheden al als slecht gekwalificeerd mag worden, kwamen de pupillen van oefenmeester Hugu^nin niet uit de voeten. Hetgeen ook voor de thuisploeg gold, waardoor de bizarre vertoning de enige juiste uitslag meekreeg. 0-0. Wilde Katwijk dit seizoen nog een rol van betekenis spelen, zo hield Huguenin zijn ploeg voor. dan zou er uit de resterende wedstrij den maximale puntenwinst moe- ten worden geboekt. Een bezoek aan DUNO komt op zo'n mo ment echter wel ongelegen. Op het smalle, keiharde veld viel weinig zinnigs met een bal te doen. Er kon geen tempo worden gemaakt, een bal onder controle brengen vergde al vele seconden. Voeg daarbij het grote aantal foutieve passes en het slordige wedstrijdbecld is verklaard. Katwijk mist in zo'n situatie een spelbepaler waarvan rust uit straalt en die de ploeg aan kan voeren. Het maakt de zaak er niet eenvoudiger op als het team daarnaast onderhevig is aan vele spelerswisselingen. Hugo van Beelen, juist hersteld van een blessure heeft tijdens een trai ning opnieuw letsel opgelopen. Huig Schaap overkwam hetzelf de toen hij vorige week na een lange afwezigheid terugkeerde op het veld in een \ve(Lt: i VOOr het tweede team. Katwijk is daarmee enkele spelers die een bal aan de voet vast kunnen hou den en die mogelijkheden kun nen scheppen voor opkomende ploeggenoten kwijt. Binnen de lijnen was dat bij DUNO op nieuw duidelijk voelbaar. Jugucnin (hij blijft het volgend seizoen trainer bij Katwijk) geeft de moed nog niet op "Xerxes had vorig jaar ook een 'onaan tastbare' voorsprong maar kwam toch nog in moeilijkheden."

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13