Sterke sprint levert Zijl zege op Zian op WW overvleugelt Gemini/K: 3-1 LZ kansloos tegen De Robben Pech voor dammer Fase Sportclub Lisse slikt onverwachte nederlaag In slotfase van 2-4 naar 5-4 Koploper Leiden buigt voor Alphia Winst regionalen Roodenburg MAANDAG 23 FEBRUARI 1981pA( LEIDEN - LZ'86 heeft opnieuw een forse ne derlaag te slikken gekregen. HZC/Robben won in het Vijf Meibad met maar liefst 13-2. Katwijk ging op bezoek bij Woerden.De Katwijkers wonnen met 5-7. De derbv in de derde klasse tussen Vivax en DKD had een emotioneel verloop. De Ocgstgeestenaren wonnen tenslotte toch nog ruim met 14-7. Over de wedstrijd tussen LZ'86 en HZC de Robben valt weinig te vertellen. De ploeg van ad interim bondscoach Harry Vriend was zoveel beter dan zijn Leidse opponent dat er van af het begin af aan geen twijfel bestond over de einduitslag. Meedogenloos straften de Hilversummers vrijwel elke fout van LZ'86 af. Na 0-2 na één periode, was vooral de tweede periode voor de Leide- naars een lijdensweg. Achter elkaar ver schenen de Robben spelers alleen voor LZ- goalie Erik Vos. Bij OÏ-7 mochten de Leide- naars even adem halen. Het duurde tot 0-9 in de derde periode voor Ruud Muusse de eerste Leidse treffer ach ter de goed keepende Wouly de Bie schoot. Ruud Muusse brak in de laatste periode overigens bij een wat ongelukkige manou- vre (hij wilde een ingeschoten bal van rich ting veranderen) zijn pink en zal waar schijnlijk voor de rest van het seizoen zijn uitgeschakeld. De Hilversummers gingen intussen onverstoorbaar verder tot de scheidsrechter er bij 13-2 een einde aan maakte. De tweede Leidse treffer kwam op naam van Jan de Graaf (strafworp). Katwijk won van Woerden. Hoewel de Kat wijkers binnen twee minuten een 4-0 voor sprong geheel verloren zagen gaan konden ze op tijd de bakens verzetten en bereikte na een 4-6 tussenstand na drie perioden de vei lige 5-7. Doelpunten: P. van der Putten 3x, Hans Schaap, Albert van der Plas 2x, en Piet de Vries De derde klasse derby tussen Vivax en DKD werd met ruim verschil door lijstaanvoer der Vivax gewonnen. De tot aan de nok toe gevulde Oegstgeestse arena was plaats van handeling. Vivax heeft vrijwel de gehele wedstrijd gedomineerd. Na de 0-1 van Ron Rietbroek kon Vivax dan ook in de eerste periode al een 3-1 voorsprong nemen en die niet meer afstaan. Via 7-4 en 9-6 werd de uiteindelijke 14-7 bereikt. Van Leiderdorpse zijde was er nogal wat kri tiek op de leiding. Niet minder dan 11 maal speelde DKD met een man minder. Dit had tot gevolg dat vier man (Roland en Frank Dreef Jan v.d. Brink en Harry van Hoven) tegen drie persoonlijke fouten op liepen. Daardoor moest DKD de laatste minuten met twee man minder spelen, omdat de wis selspelers op waren. Vivax buitte deze mo gelijkheden goed uit en was dan ook de te rechte winnaar. Doelpunten Vivax: R. Wormgoor 4x. J. Frauenfelder 3x, L. Onderwater 3x. M. Rompes, H. Plasmeijer, J v. Winkel en H. Zandvliet DKD: R. Rietbroek. 2x. H. van Hoven 3x, R. Dreef en F. Dreef. LEIDEN De "Leidse" deelne mers aan het kampioenschap van Zuid-Holjand hebben min der gekregen dan hun toekwam. Zaterdag verloor Ronald van Eg- mond in een waarschijnlijk remi se-eindspel van Kosior, na de ge hele partij op de stelling van de DDV-er te hebben gebeukt. Jan Fase kreeg voordeel tegen Mala- hé. die al snel het randveld 16 op zocht en ook meende in de aan val te kunnen gaan via veld 24. Fase bracht er allerlei slagzetjes in, maar weigerde op de tijdnood van zijn tegenstander te spelen, waarna de partij in een gelijk waardige remise eindigde. Louis de Frankrijker speelde een onregelmatige opening tegen Tholel die niet op zijn sterkst voortzette en daarom met een mindere stelling genoegen moest nemen. De Frankrijker hield het geringe voordeel tot het eindspel vast, maar kon niet winnen. De vierde "Leidse" dammer Jan Passchier was verhinderd. Door dit late afzeggen kon de LDDB ook geen vervanger meer sturen. De zondag verliep aanvankelijk zeer gunstig. Jan Fase hield de omsingeling van Cees Rijkaart knap in bedwang en bouwde zelf aan een aanvalsstand. Met se cuur spel hield hij zijn voordeel vast, maar juist op het moment dat hij Rijkaart in grote moeilijk heden kon brengen kon de Al- blasserdammer een forcing in het spel brengen, waar Fase me de door tijdnood intrapte. Daar voor had Ronald van Egmond in een bizarre partij van Bitter ge- De Alphenaar probeer- halfklassiek speltype op het bord te brengen. Dit lukte er de spanningen werden hoog op gevoerd nadat Van Egmond zijrVLz lange vleugel liet opsluiten, maai h< net toen het leuk begon te wor fc< den vloog Bitter in een combina m tie, die schijfwinst opleverde p Spoedig gaf Bitter zich gewon g( nen. d sl Het langste was Louis de Frankrij- S( ker bezig. In een centrumpartij ontwikkelde de Samen Sterker een sterke druk tegen de voor- p post op 24 van zijn tegenstander j] Peter Kort. Na een minder sterke Sl voortzetting kon Kort de voor- f post ondersteunen en zelf een aanval opzetten. De Frankrijker c onderkende het gevaar en wik- G kelde naar een eindspel met een Qq schijf minder af. Bekwaam t maakte hij remise. i LEIDEN - Zijl/LGB heeft zaterdagavond tegen Zian de opmars naar absolute waterpolo- top doorgezet. Na het 7-6 verlies tegen VZC/Ritmeester van vorige week liet het zich aanzien dat de ploeg van Rob Schouten het spoor bijster was geraakt. De krappe maar knappe 5-4 zege op de Haagse topploeg bewees dat de Leidse formatie de opgaande lijn van dit seizoen nog steeds volgt. Weliswaar is een kampioenschap een onhaalbare kaart maar winstpartijen tegen gerenommeerde opoonenten doen toch een stevige duit in het waterzakje. Hoewel de Haagse Leidenaar Aad van Mil na afloop verklaarde dat de partij "helemaal niets om het lijf had", de klappen die de Kooi club op de valreep uitdeelde, zul len in het Haagse kamp genadig zijn gevoeld. Op lepe wijze maak te de thuisclub in het laatste part gebruik van de consternatie die in de Zian-defensic was ont staan. International Stan van Belkum was naar de midvoorpo- sitie gedirigeerd om daar oor veel verwarring én doelpunten te zorgen. Van Belkum verzuimde het vijandelijke net te laten bol len maar z'n acties voor poort wachter Ruud Misdorp leverden zoveel Haagse problemen op, dat een 2-4 achterstand in een 5-4 overwinning werd omgebogen. De druiven smaakten dus zuur voor Zian, dat in het eerste part nog stevig de lakens had uitge deeld. Dankzij treffers van An ton Heiden en Jan Evert Veer nam de Haagse ploeg een 0-2 voorsprong. Stan van Belkum halveerde pal na het begin van de tweede periode de score. Toen de Hagenaar Middendorp voor 45 seconden het water was uitge stuurd, leek de thuisclub weer het juiste spoor te hebben gevon den. Ex-international Jan Evert Veer spartelde echter flink tegen door ondanks een man minder situatie Theo Uiltenhout het na kijken te geven: 1-3. Jonh van der Bosch, een van de drie ex-Zijl/LGB'crs in de Haag se ploeg (Belt moest evenwel door een blessure werkloos toe kijken), hield de equipe van Schouten echter in de race. Door onbesuist in te grijpen, verkreeg de Kooiclub tweemaal een man meer sitatie, waarvan de laatste ccn Leidse treffer opleverde. Henk Hartcveld fungeerde als scherprechter: 2-3. In het derde partje nam John an der Bosch genadeloos revanche. Nadat hij zich uitstekend in vrije postitie had gezwommen, ver schalkte de Leidenaar goalie Uit- lenhout van dichtbij: 2-4. Die klap denderde nog lang na, want de Leidse verdediging moest daarna nog alle zeilen bijzetten om Haagse treffers te voorko- De verhuizing van Stan van Bel kum naar het 'front' in de laatste periode, deed echter wonderen. Met z'n lange armen en zicht- en onzichtbare trucs bracht hij de Zian-defensie tot wanhoop. Al- bert Spijker liet al snel de 3-4 af roepen terwijl de Leidse harten na de knappe gelijkmaker van Jan Jaap Korevaar sneller be gonnen te kloppen. Martin Vree burg zorgde na het benutten van ccn strafworp (overtreding op Stan van Belkum) voor dolle ta ferelen in het zwembad De Zijl. Terwijl de massa vurig naar het eindsignaal verlangde, speelden zich in het water nog bloedstol lende taferelen af. Alex van Bel kum moest na een overtreding de strafbank opzoeken maar Zian was door de Leidse macht sovername volledig van de kook geraakt. Daardoor kon Zijl/LGB de eerste volwassen overwinning i opstrijken. De nauwelijks zichtbare Stan van Belkum (r) ziet ROB ONDERWATER ojischadelijk te makenop de voorgrond volgen Alex va '.en schietpoging naast het Haagse doel belanden. Middendorp (2) j i Belkum (9) en V.d. Putte de bal Leython lames uitgeschakeld voor bekei strijd leiden in de volleybalwedstrijd werd vanwege de bekercompeti tie slechts één inhaalduel ge speeld. WW versloeg het Voor- schotense Gemini K 2. De thuis club begon tegen een agressief Gemini zeer mat, waardoor de bezoekers vrij vlotjes konden doorlopen naar een 7-15 winst. In de tweede set realiseerde WW zich, dat het ook best zonder hun ontbrekende beste speler Roque Jacobs tot een goede prestatie kon komen. Langzaam maar ze ker kwam WW in zijn spel en via 15-13 werd de tweede set ge- De volgende set zorgde voor het nodige spektakel. Hal verwege maakte WW een op- stellingsfout, die echter pas na de setwinst (15-13 voor WW) werd geconstateerd. Daardoor werd die set overgespeeld vanaf de stand 9-7. Ook nu weer won WW al ging het dit keer erg moeizaam (18-16). In de vierde set liep Gemini in éen keer uit naar 3-8. Het publiek maakte zich al op voor een vijfde set, maar merkwaardig genoeg bleek Gemini toen uitgespeeld. WW greep zijn kans en met een niet af te blokken erg sterke hoofdaan valler Gep Rietkerk in een hoofdrol liep WW alsnog over Gemini heen (15—8) en voor het eerst na weken werd hiermee weer eens een zege geboekt. De tweede kompetitiewedstrijd Donar-Jupiter vond geen door gang. Donar zei van niets te we ten. terwijl de tegenpartij en scheidsrechters wel op de hoogte waren. Dit betekent vermoede lijk 3 punten in mindering voor de Leidenaars. Voor de beker speelden de Ley thon en WVV-dames een nogal wisselvallige wedstrijd. Aan Ley- thonzijde ontbraken nog 3 speel sters vanwege blessures. WW had opdracht gekregen diago naal te serveren op de penetratie- plaats van haar tegenstandster. Zolang de Wassenaarse dames dit wapen hanteerden kwam Leython behoorlijk in de proble men. Het scoreverloop was: 11-15, 15-11, 5-15 en 15-5. In de beslissende vijfde set liep WW uit naar 6-11. Leython kwam terug, maar weer nam WW een voorsprong (9—13) door Anneke Griever. Toen de ex-WWer Anneke Verhart aan serve kwam betekende dit 13-13. Haar bekende moeilijke serves waren door haar ex-ploeg- genoten zeer gevreesd en niet te verwerken. Toen haar opslag echter op 13-13 fout ging bete kende dit wel set (13-15) en wed strijd (2-3) verlies voor Leython. DAC. zelf derde-divisionist kon het tegen het in de tweede divisie vertoevende Tonegido niet bol- LEIDEN - SC Lisse is tegen KMD keihard onderuit gegaan. De lijstaanvoerder in de vierde klas se A kreeg bij de rode lantaarn drager een 4-3 nederlaag te slik ken. GWS (4B) heeft in het tref fen met mede-degradatiekandi daat Te Werve geen afstand we ten te nemen van de gevarenzo ne. De Sassenheimers mochten tevreden zijn met het ene punt dat de 1 1 deling opleverde. Randstad Sport-DSS'26 eindig de doelpuntloos gelijk. KMD-SC Lisse: 4-3 (2-0) Lisse ging goed van start maar ver loor langzaam maar zeker de grip op de tegenstander. KMD nam het initiatief volledig over en ver overde halverwege de eerste helft binnen drie minuten een 2—0 voorsprong. Hans van de Wetering, hij bleek een ware ob sessie voor de Lissenaren, en Theo van de Wetering scoorden. Die Hans van de Wetering voer de direct na de thee de score op tot 3—0 terwijl Lisse zich had voorgenomen het tijd te doen ke ren. Peter van der Slobb leverde het bewijs door kort achter el kaar tweemaal raak te knallen. Het bleek niet voldoende om de- finitef aansluiting te krijgen met KMD want voor de derde maal. een minuut na Van der Slobbcs tweede treffer, ontglipte Hans van de Wetering de Lissese de fensie opnieuw: 4—2. Die tegen slag wist Lisse niet meer te ver werken. Een kwartier voor het einde leken de kansen opnieuw te keren. Peter van der Siobbe voltooide toen zijn hattrick, maar in de resterende speelminuten Te Werve-GWS: 1-1 (0-0) Doelman Leo Dols behoedde GWS tot aan de rust voor een achter stand. De Sassenheimse brigade had weinig in te brengen en mocht zich over gebrek aan for tuin niet beklagen, liet was niet meer dan verdiend dat Te Werve na twintig minuten in de tweede helft toch aan de leiding kwam. GWS won daarna aanvallend in kracht en zag vrijwel direct kans cht de te brengen. Uit een vrije trap vuur de Alfred van der Plas raak. Wat daarna nog passeerde had ten lange leste steeds minder met voetbal te maken Het ging hard tegen hard met als uiteindelijk resultaat boekingen voor Van der Zwan (GWS) en Willemse (Te Werve), negen minuten extra speeltijd vanwege hinderlijk tijd- rekken en het belagen van scheidsrechter Weinhold door Te Randstad Sport-DSS'26: 0-0 De Voorschotenaren hebben de scheidende Aad Keyzer geen overwinning kunnen bezorgen. De spits vertrekt naar Leusden. Elf seizoenen verdedigde Keyzer de kleuren van de zaterdagselec tie, speelde zo'n 250 wedstrijden en scoorde in die periode welge teld 193 maal. In zijn laatste wed strijd voor Randstad kwam Aad Keyzer er met zijn ploegmakkcrs goed vanaf met een 0—0 deling. Verdedigend bleek DSS bijna niet te kloppen waardoor de voorwaartsen, het felle jagen van Keyzer ten spijt, niet aan de bak kwamen. In de tweede helft wan kelde de vijandige slotlinie nog even onder de drang van de Voorschotenaren. Totdat DSS opnieuw het heft in handen nam. Ger Teske moest in die fase zijn doelman op de lijn komen assis teren. Doelpunten bleven achter wege. LEIDEN - In de Leidse zaterdag afdeling vonden slechts twee wedstrijden doorgang. In de eer ste klasse Leiden-Alphia (0-1) en ZLC-Kickers (3-2) in de tweede klasse. Op het harde maar redelijk goed bespeeldbare veld in de Mors moest Leiden onverwacht voor Alphia buigen. De bezoekers, be paald geen hoogvliegers, namen na een kwartier in de tweede helft dankzij Jan Ykema de lei ding en stonden die niet meer af. Wel moest de Alphense defensie tot de bodem gaan om de Leidse aanvallen te pareren, die echter LEIDEN In de re'gionale jeugd- competitic kwam van de drie 'Leidse' vertegenwoordigers za terdag alleen Roodenburg in ac tie. De Kooiclub diende het laag genoteerde Rijswijk een 3-1 ne derlaag toe. Op het prima bespeelbare Rooden- burg-veld konden de RhswQkers in het eerste part nog gelijke tred houden met de pupillen van Jan Lovink. In de tweede helft even wel lieten de Noordbewoners Rijswijk definitief hun hielen zien. In de 18de minuut kreeg de thuisploeg een tegenvaller te ver werken in de vorm van een Rijs- wijk-treffer. Twee minuten later echter verstuurde Leo Kompeer het leder op maat naar Boudy Pijnakker, die fraai de 1-1 ver zorgde. Met deze stand werd ook de rust bereikt. Arno Lancel maakte in de 65ste minuut uit een vrije schop 2-1 en een benut te penalty van Lancel (Pijnakker was gevloerd) betekende een kwartier later 3-1. Ton de Wit raakte hierna nog het houtwerk. Door deze zege staat Rooden burg weer wat vaster op de derde plaat van de afdeling. te weinig fantasie hadden om de vijandelijke verdediging te ver schalken. ZLC ondervond verrassend veel tegenstand van Kickers '69. Dankzij routinier Renzo Candido nam de thuisclub een 1-0 voor sprong maar nog voor de pauze bracht Rob Spaargaren beide partijen op gelijke voet. In de tweede helft liep de ploeg van Bouk Pijnakker naar 3-1 uit (doelpunten Paul Pijnakker en Jan Dcroge). Gerrit Wit hield met een schitterend doelpunt de spanning nog in de strijd. Verder liet de thuisclub, die nog een se rie kansen onbenut liet. het niet komen. MVKV oefende tegen vierdeklasser Oegslgeest. De Katwijkers zegevierden met 4-0 ZAALHANDBAL - Het Neder lands zaalhandbalteam heeft, overeenkomstig de verwachting, twee nederlagen geleden in de strijd om het wereldkampioen schap voor B-landen. In de eer ste ontmoeting bleven de Polen Oranje ruim voor 20-29 (rust 12- 14). gisteren troefde IJsland de formatie van de Tsjechische coach Jan Kecszen ethy af: 17- 23. werken. Tonegido bleek veel te krachtig en de vrij forse ploeg wist zelfs 30 'aces' te scoren. DAC had een en ander al ver wacht en experimenteerde daar om wat met speelsters uit het tweede team. Deze greep bleek niet erg succesvol. Met 8-15, 10—15 en 12-15 viel het doek voor DAC in deze bekerronde. LUSV moest ook tegen een één klas hoger spelende Be Fair uit komen. Ook in dit geval bleek de tegenstand te groot. De lange Be Fair ploeg kende slechts een zwak onderdeel nl. de opslag. Omdat die vaak te slap was, wist LUSV vaak nog goede aanvallen op te zetten. In de eerste set werd LUSV weggespeeld (15—3) de volgende set (15-12) was de aar digste en in de derde set kwam de kracht van Be Fair weer naar voren: 15—8 (3—0 derhalve voor Be Fair). Intermed NOVO begon met een 4-9 achterstand thuis tegen het Bredase Smash 75. Het spel was erg statisch en de pass zwak. Daarna kreeg men de opgaande lijn te pakken. De pass werd be ter verzorgd en daardoor ging de aanval beter draaien, hetgeen 15—12 winst betekende. NOVO opereerde in de tweede set erg zelfbewust. Direct scorend uit de opslag (Annemieke Henssen en Simone Bizo) liep NOVO via de hardslaande Ingrid den Hollan der snel naar 15-4. De derde set was een kopie van de voorgaan de. Zeer geconcentreerd en met een 100% score (Anneke Turk) werd het een 15—1. Bij de heren speelden Zovoc en LUSV een slaapverwekkende partij die in 3 kwartier bekeken was. Ook in de competitie staat Zovoc niet al te hoog en daar door kon het met 6 man opgeko men LUSV, met in de basis trai ner-coach Johnny Groen, moei teloos naar een 0-3 zege doorsto ten. Zovoc met de zoon van de bondstrainer Ben Krycsik in de gelederen stapelde fout op fout. Met de 8-15, 10-15 en 10-15 winst bekert LUSV ver der. GER RENES Dynamo Boekarest heeft gisteren in Palma de Majorca de Europe se volleybalbeker voor lands kampioenen veroverd. In de Fi nale van het driedaagse evene ment versloegen de Bulgaarse heren CSKA Moskou met 3-2. De setstanden waren: 15-11, 15-9, 7-15, 8-15, 15-6. Beide ploegen begonnen ongeslagen aan de onderlinge wedstrijd. De Jong Oranje dames-volleybal- ploeg heeft zaterdagmiddag in Sporthal de 'Reve' in Kampen met 1-3 verloren van de nationa le damesploeg uit Schotland. De setstanden waren 15—13, 3-15, 7-15 en 6-15. Willemse zwemt sterke 100m vrije slag Programma zaalvoetbal LEIDEN - In de inter regionale zaalvoetbal conceptie wordt woensdagavond in de Groeno- rodhal de derby Koosjardin - Van Rooyen gespeeld (20.00 uur). In de Leidse hoofdklasse van de zaalvoetbalcompetitie treedt kampioen V.d. Plas vanavond in de Cleijn Duinhal aan tegen Van Duuren (20.00 uur). Om 21.00 uur spelen EKL Boys en BAX in de zelfde hal tegen elkaar. Woens dag speelt MJBS in de Wasbeek- hal tegen Van Gervcn (20.30 uur). In de Groenoordhal speelt Oegst- geest dezelfde avond tegen De Taverner (21.00 uur). ALPHEN - In het Alphense zwembad de Dillen werd het af gelopen weekeinde de tweede voorronde voor de Speedo zwemwedstrijden gehouden. Van de Leidse deelnemers was vooral Bas Willemse uitstekend op dreef. Hij legde de 100 meter vrije slag af in 1.23.0. Hiermee lijkt hij straks in de finale een goede kans te maken. Uitslagen: 100 meter schoolslag meisjes 1972/1973: 1. Ingrid van Veen Zijl/LGB 1.44.4, 2. Winny van Deelcn LZ'86 1.50.4; 100 me ter vrije slag jongens 1972/73: 1. Bas Willemse LZ'86 1.230; 100 meter schoolslag meisjes 1970: 1. Mireille Correljé Zijl/LGB 1.31.0; 100 meter vrije slag jongens: 1. Pascal Bontje Boskoop 1.11.3, 2. Marco Mulder LZ'86 1.12.7; 100 meter rugslag meisjes 1969: 1. Jeannette den Duik Katwijk 1.17.2, 2 Yvonne Flippo LZ'86 1.21.5: 100 meter vlinderslag jon gens 1969: 1. Matijn Snoek Zijl LGB 1.21.9: 2. Hans van Hees 1.23.5. LZ' hield gistermiddag in het Vijf Meibad nog een vijfkamp. LZ werd ruim eerste voor resp. Katwijk. Alkemade. Hoofddorp en LWV

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 12