Hamburg komt goed weg met 1-1 gelijkspel Ipswich maakt geen fout Frustrerend verlies Amsterdam tegen concurrent Heerenveen... München diep in de puree Rellen na omstreden strafschop Man met stiletto verwond De Waard blijft bij RCL Scorebord Lokeren werkt 2-0 achterstand weg >z< ft X u ft PACJINA 10 MÜNCHEN (SID) - De Duitse Bundcsliga TSV 1860 Mün chen blijkt zowel op sport- als op financieel gebied een ruïne. Na de nederlaag met 1-4 tegen FC Köln zijn de "leeuwen" teruggevallen op de voorlaatste plaats van de ranglijst. Erger dan deze sportieve terugval is de finan ciële nood, MAANDAG 23 FEBRUARI 1981 SPpRT ging is geraakt. Vrijdag leed de voorzitter Erich Ricdl bij de algemene ledenvergade ring van zijn club een per soonlijke nederlaag. Het voorstel van het bestuur om een extra-lening van 3.5 mil joen mark op te nemen kreeg geen tweederde meerder heid. Wat pijnlijker was: voorzitter Riedl sprak in zijn pleidooi voortdurend over een schuldenlast van 3.2 mil joen mark, terwijl penning meester Karl Muller, die aan kondigde in geen beding meer onder Riedl te willen werken, becijferde dat de vereniging voor niet minder dan 4.432.803 mark in hei krijt staat. FRANKFORT (anp) - De straf schop. die arbiter Assenma- cher Hamburger SV gaf en waaruit Kaltz de gelijkmaker scoorde, heeft in hel Waldsta- dion van Eintracht Frankfurt geleid tot tumultueuze ge beurtenissen. Na afloop van de rellen kon de balans opge maakt worden: drie politie agenten gewond, vier arres tanten. Na de gelijkmaker van Kaltz trachtten aanhangers van de thuisclub via een klauterpar- tij over de hekken het speel veld te bestormen. Anderen wierpen met flessen en ste nen naar de arbiter en spelers van HSV. De politie maakte hieraan een einde. Na afloop van het duel waren de gemoederen nog niet ge sust. Integendeel, de discus sies over het toekennen van de strafschop ontaardden in een veldslag. De politie scheidde de partijen met wa terkanonnen, waarna agen ten de stok hanteerden om de definitieve aftocht te bewerk stelligen. HAMBURG (ANP) - Een 50-ja- rige inwoner uit Hamburg verkeert in levensgevaar als gevolg van messteken die hij opliep tijdens de voetbalwed strijd tussen Sankt Pauli en VFB Lübeck voor de Duitse Oberliga. De toeschouwers, die met zijn zoon op de staan- tribune het duel bijwoonde, werd met een stiletto aange vallen door een supporter van Lübeck. Met ernstige verwondingen aan de lever v/erd de man naar een zieken huis overgebracht. De politie nam rond de 100 sup porters van Lübeck in voor lopige hechtenis. Het duel werd bijgewoond door 1500 toeschouwers. Vooraf was de politie ervan op de hoogte ge bracht dat zich wel eens on geregeldheden konden voor doen tussen beide suppor tersverenigingen. Om die re den waren een relatief grote politiemacht (50 agenten) en extra-suppoosten (25) in het stadion aanwezig. De laatste man van Eintracht, Bruno Pezzey, kopt de bal rakelings langs het doel i zweeft stijlvol door het beeld. i HSV. Doelman Koitka Hamburger SV had op het uitste kend bespeelbare terrein (veld- verwarming) van het Wald-sta- dion in Frankfürt een omstreden strafschop nodig om een punt aan het duel over te houden. Na dat Hölzenbein de thuisclub voor 42.000 toeschouwers in de 47ste minuut via een kopbal aan de leiding had gebracht, maakte dezelfde speler acht minuten voor het einde hands in eigen strafschopgebied. Althans dat United-supporters boos op manager Sexton LONDEN (ANP) - De nek-aan-nek race tussen Ipswich Town en Aston Villa om het Engelse kampioenschap duurt onver minderd voort. Op de 30ste speeldag maakten beide ploe gen geen fout. Ipswich won thuis met 3-1 van Wolvferhamp- ton en Aston Villa drukte Cristal Palace vaste op de laat ste plaats door met 2-1 te zege vieren. Liverpool lijkt definitief afgehaakt te hebben. De titel verdediger ontsnapte bij degra datiekandidaat Brighton aan de nederlaag (2-2). Door het gelijke spel is de kloof tussen leider Ipswich en Liverpool acht pun ten, met nog 12 wedstrijden te spelen. Zonder de in de Zeister bossen voor de wedstrijd tegen Cyprus verblijvende Frans Thijssen heeft Ipswich alle krachten moe ten bundelen om een zich hard nekkig verwerend Wolverhamp- .on op afstand te houden. In de vierde minuut namen de Wolves de leiding door een een rake kop bal van Andy Gray. Twintig mi nuten later bracht John Wark met zijn 28ste doelpunt in dit sei zoen beide partijen op gelijke hoogte. Op slag van rust nam Ipswich de leiding door een tref fer van Eric Gates. Kort na het begin van de tweede helft kreeg Wolverhampton een strafschop. Ipswich-doelman Paul Cooper dook in de baan van het schot van John Richards, die de re bound over schoot. Halverwege de tweede 45 minuten vergrootte Kevin Beattie met een kopbal de marge tot 3-1. Aston Villa bleef op twee punten achterstand door op eigen veld Cristal Palace in een saaie wed strijd te verslaan. Peter White opende na vier minuten de score: 1-0 en in de 69ste minuut bracht hij de stand op 2-0. Hoewel Zt'.s al Palace via Ma. ti.. Hinsel- wood de aansluiting hervond (2- 1), kwam Aston Villa niet meer in gevaar. Liverpool lijkt weg te kwijnen in de subtop. Tegen degradatiekan didaat Brighton keek de lands kampioen binnen zeven minuten tegen een achterstand van 2-0 aan door doelpunten van Mike Robertson en Gordon Smith. Voor de rust bracht David John son het verschil.tot de helft terug en in de 65ste minuut scoorde Terry McDermott de gelijkma ker. In Manchester vochten beide riva len de zoveelste derby uit. Op ei gen veld City het prestigeduel met 1-0 door een doelpunt van Steve MacKenzie in de 59ste mi nuut. De nederlaag zal extra voedsel geven aan de mini-cam pagne van United-supporters die het ontslag van manager Dave Sexton eisen na de teleurstellen- Ie prestaties van de miljoenen- ormatie. ttingham Forest heeft de stij- -ende lijn van de laatste weken .oorgezet door een overtuigende verwinning (3-1) op Arsenal. De ^loeg van Clough dankte de zege voornamelijk aan Martin O'Neill. De Ierse internationaal, die door Clough op de transferlijst is ge zet, scoorde twee maal. In de Schotse eerste divisie werd Glasgow Rangers definitief uit geschakeld v het landskam pioenschap door een nederlaag (1-3) tegen aartsrivaal Celtic. Bij de rust bezat Rangers nog de beste papieren door een doel punt van Derek Johnstone. Na de pauze stelde koploper Celtic zaken op orde. Charlie Nicholas (2) en Roy Aitken in de laatste minuut vonden de juiste rich ting. was de mening van arbiter As- senmacher, die zijn lezing on danks massale protesten aan hield. Kaltz benutte het buiten kansje: 1 1. Door het gelijke spel van Hambur ger SV kwam Bayern München door de royale zege (5-1) op Ar- minia Bielefeld op gelijke hoog te. De thuisclub lokte de 15.000 toeschouwers naar het immense Olympisch stadion met forse kortingen op de entreeprijzen. Militairen, scholieren en gepen sioneerden hadden gratis entree, de overigen mochten voor half geld plaats nemen. Het duel te gen Arminia werd aangegrepen om het doelsaldo, dat bij gelijk eindigen doorslaggevend is, op te vijzelen. Vijf treffers waren het gevolg, tekort om de leiding van Hamburger SV over te nemen. In de Westfaalse derby tussen Bo- russia Dortmund en Schalke'04 stond het duel tussen Rolf Russ- mann en Klaus Fischer centraal. De strijd tussen de twee boezem vrienden eindigde in het voor deel van Fischer. De aanvoerder van Schalke'04 speelde de lange voorstopper, die moeite had om op het gladde veld op de been te blijven, herhaaldelijk uit en In nacompetitie ijshockey AMSTERDAM - Het ijshockey- tcam van Feenstra/Heerenveen blijft zich gedragen als een kwel geest van tegenhanger Amster dam. Al jaren probeert het team van de voormalige bondscoach LEIDEN - Theo de Waard (33) blijft ook volgend jaar trainer van de Leiderdorpse eerste klas- ser RCL. Het bestuur van RCL gaf vorige week te kennen De Wrard graat te willen behouden, maar de Ridderkerker vroeg aan vankelijk enige bedenktijd. De trainer besloot zijn verbintenis met nóg een jaar te verlengen, nadat het bestuur met zijn wen sen had ingestemd. Zo worden er met ingang van volgend jaar twee senioren-trainers op free lance basis en een tweede jeugd trainer aangenomen bij de Lei derdorpse club. Ook Noordwijk-oelenmeester Piet Buter verlengde zijn een jarige contract met de landskampioen met nóg een jaar. Hans Westberg de Friezen van de nationale titel af te houden, maar tot nog toe bleken alle inspan ningen in die richting niet anders dan vergeefse moeite. Ook in de huidige play off-strijd is Amster dam naar de onderliggende posi tie verwezen. Woensdagavond versloeg Heerenveen in de Jaap Edenhal Amsterdam met 4-5, daags daarop mochten de hoofd- stedelingcn in Friesland met 3-4 aan de winst ruiken, maar zater dagavond knapten de 'verwar mingsjongens' de ploeg van coach Hans Westberg andermaal met 4-5 op. De frustaties hebben zich in Am sterdamse kringen inmiddels tot ongezonde hoogte opgehoopt; meer dan ooit hunkert vooral sponsor De Bisschop naar een kampioenschap. Sterker nog, bij monde van directeur Sjoerd Terpstra heeft de geldschieter van de spelers geëist dat er dit jaar maar eens een kampioen schap moet worden behaald. An ders kon de financiële steun wei eens worden ingetrokken, werd de roep om een titel met een drei gement begeleid. De andere play off-halve finale tus sen Tilburg en Nijmegen speelt zich tegen een heel wat rustiger decor af. Die strijd "laat ook nau welijks ruimte tot inmenging van buitenaf. Beide ploegen heb ben minder grote pretenties, al leen deelname aan de play off- strijd is belangrijk. Wat er verder nog in het vat zit, is alleen maar meegenomen. Tilburg heeft in middels tweemaal van Nijmegen gewonnen. In Nijmegen bleef de van gemeentewege gesteunde Brabantse ploeg met 7-8 de baas over de opponent; gisteravond werd het Gelderse team met 10-2 van het Tilburgse ijs gespeeld. Toch heeft ook deze tweekamp nog aan enige opwinding bloot gestaan. Tegen de uitslag van het eerste duel van een reeks van vijf tekende Nijmegen vrijdagavond officieel protest aan, omdat scheidsrechter Westra in de ogen 'van de Gelderse spelers de ijs- hockevreglementen foutief had geïnterpreteerd. Met nog 1 mi nuut 39 voor de boeg verwees Westra de Tilburger De Rooy we gens 'delaying the game' voor twee minuten naar de strafbank. Op het oog inderdaad een merk waardige beslissing, als bedacht wordt dat De Rooy het spel ver traagde door op de puck te gaan liggen. Het spelregelboekje van de NIJB, dat ook Westra geacht wordt te kennen, schrijft voor dal een overtreding van een der gelijk kaliber met een 'penalty shot' dient te worden bestraft, in geval deze in de laatste twee mi nuten van de derde periode wordt begaan. Westra besliste evenwel anders, de strijd mond de uit in een 7-7 deling en in de verlenging pakte Tilburg de winst. Terug nu naar de met zoveel emo ties beladen confrontatie tussen Amsterdam en Heerenveen. De derde editie van de vijfkamp stond bol van spektakel. In de derde minuut bracht speler/ coach Larry van Wieren Hceren- veen op 0-1, maar nog voor het einde van de eerste periode bracht de Amsterdamse 'center' Corkie de Graauw de stand in evenwicht. In het tussenpart liepen de Friezen weg van de thuisploeg. 'Reus' Leo Koopmans profiteerde eerst van een fout van William Kloos ter, waarna hij vervolgens een numerieke meerderheid uitbuit te: 1-3. De van HYS afkomstige Canadees Phil MacKenzie ver kleinde de achterstand tot 2-3, Mike Powers verruimde de mar ge naar 2-4. zodat Amsterdam al kansloos scheen. Het team van Westberg produceer de evenwel in een 100 seconden durende oprisping twee goals, die achtervolgens op naam kwa men van De Graauw en Van de Grindt. Als zo vaak manifesteerde Heeren veen zich in de slotfase als de compleetste equipe. Vijf minu ten voor tijd profiteerde Snaterse van een blunder van Ed Nien- huis, die ooit als keeper voor Lei den Lions uitkwam: 4-5. Overigens boekte Heerenveen in dit duel ook verlies. Heerenveen- speler Mike Kouwenhoven er gerde zich in de eerste periode dusdanig aan het getoeter van enkele jeugdige Amsterdam supporters. dat hij op het pu bliek in ging rammen. Scheids rechter Nico Toemen bestrafte de Fries met een 'gros miscon duct', zodat Kouwenhoven naar alle waarschijnlijkheid een schorsing boven het hoofd hangt. Uitslagen degradatiepoule: Gro- ningen-Den Bosch 11-4; Utrecht- Geleen 9-4. Henny Jaspers krijgt bij Leiden ruim baan DEURNE/LEIDEN Het bestuur van De Bisschop/Leiden geeft speler Henny Jaspers voorlopig ruim baan om het coachschap te vervullen. Na het vertrek van Rudy Bakker, eerder deze week, was de Leidse ijshockeyclub 'stuurloos' geraakt. Jaspers heeft in de afgelopen week de trainin gen geleid. In overleg met de spelersgroep besloot het bestuur na het competitieduel van zater dagavond met Deurne (11-8 ver lies) en de vriendschappelijke wedstrijd van gisteravond tegen een combinatie van Den Bosch (9-5 winst) de Amsterdammer als coach te handhaven. "Het enthousiasme is terug in de groep", aldus voorzitter Jack Ham, "de trainingen worden weer druk bezocht". Nochtans leidde de door Jaspers ingebla zen trainingsanimo zaterdag avond tegen Deurne niet tot een positief resultaat. Wel speelde Leiden beter dan in de laatste competitie-afleveringen. Maar opnieuw liet de zwakte van de Leidse defensie zich in de Ant werpse voorstad gelden. Goalie Mare Dobbelaar moest de puck elf maal uit het net halen. De goals van Dick Ament (4x), Tho mas Williams (2x), Pete Bakker en Michel Jans bleken niet toe reikend. In de oetenconlrontatie met een combinatie van Den Bosch hield Leiden gisteravond op eigen ijs de opgaande lijn vast. De Leidse ijshockeyers toonden zich zon der uitzondering gretig, hetgeen in het scoreverloop tot uiting kwam. In de eerste periode hiel pen Fred Schep en Paul Walker, een junior die door de toenmali ge coach Rudy Bakker amper werd ingezet, hun team aan een 2-0 voorsprong. Ook in de twee de periode toonde de thuisclub zich oppermachtig. Weliswaar verkleinde Rudy Molenaar de Brabantse achterstand, maar Thomas Williams en Dick Ament sloten de tweede periode met een 4-1 stand af. In het laatste part schoten beide teams met scherp. Voor Leiden scoorden Ament (2x), Jans, Jans sen en Williams; voor Den Bosch Koops, Van Hulst en Versteeg (2x). FRANKFURT (ANP) Herfstkampioen Hamburger SV heeft op de 22ste speeldag van de Bundesliga de punt voorsprong op titelverdediger Bayern München weer ingele verd. Tegen Eintracht Frankfurt kwam de Hamburgse formatie fortuinlijk weg met het gelijke spel (1-1). Bayern München daarentegen had geen moeite met hekkesluier Arminia Bielefeld: 5—1. In de onderste regionen is de opleving van Schalke'04 verras send. In de Westfaalse derby tegen Borussia Dortmundt bleef de Gelsenkirchse club overeind (2—2), zij het met moeite. Heracles-DS'79 0-1 (0-0). 76 Ler s 0-1. Scheidsrechter: Van Swieten. To< schouwers: 1600. FC Amsterdam—SC Cambuur 1- i (1-0). 6. Hartman-Kok 1-0. Scheid: t rechter: Van Ettekoven. Toeschouwen 1200. rjr SVV-Telstar 1-2 (0-1). 39. Reuse 0-1: 81. Nan 0-2: 84. Versluis 1-: Scheidsrechter: Vollmer. Toeschoi wers: 2100. I Haarlem-Fortuna Sitard 1-0 (0-0 i 80. Gullit 1—0. Scheidsrechter: Corvei Toeschouwers: 6500. Heerenveen-Eindhoven 2-1 (2-0). 1 Smit 1-0, 33. Nijgh 2-0, 65. Bruijnei 2—1. Scheidsrechter: De Hond. Toe schouwers: 3000. De Graafschap-FC Vlaardingen 4- (0-0). 52, 58 en 62 De Geen 1-0. 2-0 ei 3—0, 70. Koenders 4—0. Scheidsrechter De Munnik. Toeschouwers: 3200. Volendam-SC Amersfoort 1-0 (0—0 81. Jaap Jonk 1-0. Scheidsrechter Blankenstein. Toeschouwers: 1500. Veendam-FC Den Bosch 3-1 (2-0). 4 Metz 1-0, 11. Metz 2-0, 46. Kamps 2-1 H Heracles-DS'79 0-1, Amsterdam-Cam buur 1-0, SVV-Telstar 1-2, Haarlem Fortuna S. 1-0, Heercnveen-Eindhovei 2-1, De Graafschap-Vlaardingen 4-0 Volendam-Amersfoort 1-0, Veendam Den Bosch 3-1. scoorde kort na de pauze de ge lijkmaker: 1-1. De openingstreffer was in de eerste speelhelft op naam gekomen van de IJslander Edvalsson, die op het randje van buitenspel de uit stekende doelman Nigbur pas seerde. In de resterende speeltijd hebben de 52.000 toeschouwers een fanatiek aandringend Dort mund gezien: dat de winst leek te veroveren door toedoen van aanvoerder Burgsmüller: 2-1. Zeven minuten voor het einde stelde Fischer echter de 18-jarige Siewert in staat doelman Immel, de reserve achter Schumacher voor het nationale elftal, voor de tweede maal kansloos te laten: 2-2. FC Köln herstelde zich van de ne derlaag tegen Hamburger SV door op eigen veld München 1860 binnen drie minuten te ver slaan. De bliksemstart leverde drie doelpunten op: twee va~ Dieter Müller en een van Rainer Bonhof. Halverwege de eerste 45 minuten scoorde Bonhof nog maals, nu van 30 meter. Daarna heeft Köln nauwelijks meer aan gedrongen. Het nam een passie ve houding aan en bepaalde de eindstand op 4-1. Haarlem 23 17 Fortuna S. 21 12 Volendam 22 10 Heerenveen 21 10 Graafschap 22 8 DS'79 21 10 Den Bosch 22 11 Vitesse 21 7 SVV 22 7 Eindhoven 23 8 Amsterdam 21 6 Veendam 21 7 Cambuur 20 6 Helmond Sp. Telstar VVV Vl'dingen 3 37 54-1! 5 28 43-21 4 28 36-2! 5 26 36-2! 4 26 35-21 6 25 34-31 8 25 28-2( 6 22 31-3 7 22 19-2! 9 22 32-31 7 20 24-2' 8 9 18 22-31 9 8 17 23-3( 4 11 16 31-4'. 8 11 16 16-31 5 13 13 20-31 6 12 12 14-34 Stand aan kop 3e periode: Haarlem 6 4 119 14-5 De Graafschap 5 3 2 0 8 9-5 Volendam 5 3 2 0 8 10-4 BRUSSEL (ANP) Lokeren, de tegenstander van AZ'67 in het toernooi om de UEFA-beker, heeft gisteren in de eerste wedstrijd voor de kwart finales van het Belgische bekertoernooi gelijkgespeeld met 2-2 tegen Be veren. Het scheelde echter weinig of Lokeren was met een nederlaag geconfron teerd. De club moest een 0—2 achterstand wegwerken, nadat Erwin Albert voor Beveren in de eerste helft tweemaal had gescoord. In de 35ste minuut benutte hij een strafschop en een kwartier later passeerde Albert doelman Hoogenboom voor de tweede keer. In de tweede helft kwam Lokeren echter sterk terug. Doelverdediger Hoogenboom schoot de bal uit een strafschop langs zijn colleg%Pfaff en vijf minuten voor tijd herstelde Mommens het evenwicht: 2—2. Aanvankelijk werd de treffer door de scheidsrechter wegens buitenspel afgekeurd, maar hij kwam even later terug op zijn beslissing. Jan Boskamp heeft in zijn eerste wedstrijd als speler en trainer voor RWD Molenbeek een overwinning geboekt. Al was het een zeer magere zege: 1-0 tegen Lierse. Nico Jansen maakte met een kopstoot het enige doelpunt. Standard Luik, dat in het UEFA-cuptoernooi moet aantreden tegen FC Koln, stelde de halve finaleplaats in het Belgische bekertoernooi zo goed als zeker. Standard won de uitwedstrijd tegen Antwerp met 3-1. Van der Smissen scoorde twee keer, waarna de Westduitser Graf uit een strafschop voor 3-0 zorgde. De Hongaar Fazekas redde in de slotfa se de Antwerpse eer: 1—3. Waterschei, de bekerhouder, moest tegen tweedeklasser Hasselt genoe gen nemen met een gelijkspel: 2-2. Janssens maakte voor Waterschei beide doelpunten. Jl BB 2_ 3 Nederland - Cyprus X Heracles - DS'79 Amsterdam Cambuur Haarlem - Fortuna Graafschap Vl'dingen Volendam - Amersf. WV - Vitesse (afg) SVV - Telstar K Veendam - Den Bosch Heerenveen Eindhoven X Eintracht F. - HSV Nürnberg MSV Duisb Aantal deelnemers: 136.277, inleg: 469.224,50: prijzenbedrag: 222.881,64. Eerste prijs: 66.864,49, tweede prijs: 44.576,33, derde prijs: 111.440,82. Toto gelijk 2-3-6-11 18. Toegevoegde wed strijd: 27. Aantal deelnemers: 18.179, inleg 67.526,00, prijzenbedrag: 32.074,85. Eerste prijs- 9.622,46, tweede prijs: 1-.603,74. derde prijs: 8.018,71, vier de prijs: 12.829,94. Lotto 2- 11 - 13-21 -30-34. Reservegetal len: 9 en 19. Aantal deelnemers: 772.099, inleg: 3.311.346,00. prijzenbedrag: f. 1.572.889,35, beschikbaar uit jackpot: 113.050,97. Eerste prijs, inclusief jackpot: 663.562,24. tweede prijs: 157288,94, derde prijs: 235.933,40, vierde prijs: 314.577,87, vijfde prijs: idem. Supertrio Het supertrio werd gelopen in Hilver sum in de derde koers om de Davos- prijs. De uitslag: 1. San Sebastian (A. Mollema) 2. Romeo Hollandia 3, Star Lady Laren. Uitslag in koerscijfers: 5-6- 2. Omzet: 276.864. Uitbetaling 135,85 per ingelegde gulden. Duitsland Belgie stand De stand in Belgié Ierland Frankrijk Nederland 4 3 1 0 7 7-3 5 3 117 12-6 2 2 0 0 4 9-0 3 1 0 2 2 4-3 5 0 0 5 0 4-24

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 10