Baan wil AZ-systeem kopieëren Rob Schouten blijft visie van ex-coach Ivo Trambic volgen LEE Mitchell Plaat de terugkeer en het geluk LEE u.v.s. - v.u.c. LOTTO Thijssen moet rol van Nygaard overnemen "Doesburg is de beste keeper'' LFC—T eylingen TSATERDAG 21 FEBRUARI 1981 SPOUT DORDRECHT - Dat de terug keer van Mitchell Plaat in de hoofdmacht van Parker Lei den niet meteen tot wonde ren zou leiden lag natuurlijk, wel in de lijn der verwach ting. Daarvoor heeft de spel maker te lang op non-actief gestaan, daarvoor is het gips nog te kort geleden van zijn voet verwijderd. Maar Plaat, die na een afwezigheid van ruim twee maanden gister avond Bijna vijftien minuten in het veld stond, wilde zijn rentree hoe dan ook een feestelijk tintje meegeven. Kon hij door gebrek aan wed strijdritme zijn ploeg nog niet dirigeren als vanouds, dan moesten er maar andere mid delen in de strijd worden ge worpen om Frisol van zijn laatste kans op de play-offs te beroven. Hoogstpersoonlijk had Plaat, om het zekere voor het onzekere te nemen, dus maar Vrouwe Fortuna mee naar Dordrecht genomen. Naast hem, achter de bank. knikte zij vriendelijk toen To ny Parker er drie seconden voor tijd 79-81 van maakte. Mitch Plaat is niet alleen in Lei den populair, dat bleek giste ren wel weer in de fraaie doch kille Sterrenburg in Dordrecht. Daar werd hij, toen de huis-speaker vooraf gewag maakte van het herop treden van de Leidse captain, op een daverend applaus ont haald. Het deed hem zicht baar goed, zoals trouwens ook die vijftien minuten speeltijd hem tevreden deed omkijken. "Het ging beter dan ik verwachtte", reageer de hij na afloop. "Het ge wricht is nog stijf daarom kon ik niet voluit gaan, maar pijn had ik niet. De conditie is uitstekend, maar daar had ik dan ook, met gips en al, flink aangewerkt. Het is nu een kwestie van zoveel moge lijk spelen om de draad weer op te pikken. Wat dat aangaat komt het goed uit nu eerst de duels tegen zwakkeren als BOB, Hatrans en Punch op het programma staan", aldus de optimistisch gestemde Plaat. Die, het zij gezegd, ondanks een paar knappe assists na tuurlijk vanwege het gebrek aan wedstrijdervaring, nog geen greep op het duel kon krijgen. Waardoor het, tegen het einde van de partij, nog bijna uit de hand dreigde te lopen ook. Want Leiden, dat voor rust een paar maal sim pel een punt of negen afstand nam van de voor hun laatste kans vechtende Dordtena- ren, liet zich vlak voor rust (42-43) en vooral daarna bij een telkens gelijke stand in slaap sussen om twee minu ten voor tijd met een klap uit de droom te ontwaken. Een blik op het scorebord was voldoende om de stormvlag onmiddellijk in top te hijsen. Of was het al te laat Want de volgelingen van 'zóne-ko- ning' Charis Sideris leken met die 78-71 voordelige stand eigenlijk al zeker van hun zaak. Dat bleek evenwel een iets te voorbarige gedachte te zijn. Op een even amateuristische en belabberde manier als de gelouterde profs van Leiden zich daarvoor op achterstand Zoeterwoudenaar interim-jeugdcoach SCHIEDAM - Gretig heeft Rob Schouten z'n tanden gezet in het karwei dat de waterpolo- commissie van de KNZB hem heeft aangeboden. De functie als tijdelijk bondcoach voor de selecties van onder 18 en 19 jarigen betekent voor de trainer van Zijl/LGB "een aantrekkelijke baan, die weer eens een ander facet van het pologebeuren belicht. Uit stekend voor mijn ervaring". hadden laten zetten gingen de gasten namelijk op hun beurt in de fout. Driemaal balverlies en een domme vijf de fout van Rick Lewis, ge volgd door een enorme mis ser van uitblinker Jimmy Moore betekenden 79-79 en 'de pudding' die de koud in het veld verschenen Botse produceerde was toen een lo gisch voortvloeisel hieruit. Waarop Plaat schreeuwde, Parker ging omhoog en daar tussenin iemand goedkeu rend knikte. AD VAN KAAM Leiden - Parker en Bruinsma 18, Puidokas 13. Kruidhof 12, Woud stra 10, Plaat en Strong 4 en Kip Omdat de zwembond door het op stappen van oefenmeester Ivo Trumbic in "troebel water" was geraakt, werd de hulp ingeroe pen van gerenommeerde coa ches om vooraf de jeugdselecties van deskundige leiding te voor zien. Door het vertrek van de Joegoslavische coach, die na een financiële redetwist met de bond een aanbieding van de topclub Dubrovnik uit zijn geboorteland accepteerde, waren een aantal jeugdteams stuurloos geworden. Om de bouwstenen van Trumbic niet meteen richting sloop te ver zenden, riep de bond de hulp in van Rob Schouten, Harry Vriend (HZC'de Robben) en Arie Dom burg (AZC), die wellicht met een wat andere specie het polhuis voorlopig voor dit seizoen moe ten opleveren. Voor het ontwerp en uitvoering van toekomstige 'zwemgebouwen' zoekt de KNZB momenteel naarstig in het buitenland naar een nieuwe oefenmeester. Op 9 maart hoopt de polocommissie uit een aantal kandidaten haar keus te bepalen. Vrijwel zeker is, dat de oefenmees ter de lijn zal moeten oppakken, die door Trumbic is uitgezet. De ideeën van de Joegoslaaf werden vooral bij de spelers hooglijk ge waardeerd. vandaar dat het ver trek van de boomlange trainer nogal wat stof deed opwaaien. "Trumbic heeft ongetwijfeld een positieve invloed gehad", vertelt Rob Schouten. "We moeten ech ter niet te lang bij zijn vertrek stilstaan. Wat gebeurd is, is ge beurd. We kunnen de. situatie niet meer terugdraaien' In de begeleiding en coaching van de waterpoloselecties zal de Trumbic-visie voorlopig gevolgd worden. Hoewel Rob Schouten ZEIST - Oranje en het AZ-concept krijgen morgenmiddag een herkansing. "een stuk van zichzelf in de coa ching wil leggen" blijft de be drijfsleider van het Schiedamse Sportfondsenbad op de Trum- bic-lijn 'zitten'. Overigens is het nog niet voor de volle honderd procent Zeker of Schouten het verzoek van de KNZB kan hono reren. "Met mijn werkgever on derzoek ik de mogelijkheden, maar er is wel een mouw aan te passen", hoopt hij Tijdens zijn bewind, dat voorals nog drie maanden zal duren, zul len 29 waterpoioërs onder Schouten ressorteren. "In feite zorg ik gewoon voor een stuk continuiteit. Ik krijg op deze ma nier een aardig beeld hoe het Ne derlandse jeugdpolo ervoor staat". Ondanks dat Schouten het bonds- baantje vol ambitie zal uitoefe nen. blijft Zijl LGB voor hem het belangrijkste. "Die club naar een kampioenschap leiden, trekt mij nog steeds het meeste aan". Voorlopig zal Schouten zijn wijs heid derhalve in Leiden verkon digen, nu inmiddels duidelijk is geworden dat zijn ploeg dit sei zoen voor de titel is uitgescha keld. "Maar", vult Schouten aan, "het verschil met de topclubs is toch kleiner geworden De wed strijden tegen HZC (10-10) en Zian (5-5) waren toch van kali ber. Tegen VZC'Ritmeester. in het verleden verloren we daar toch altijd met vier of vijf doel punten verschil, speelden we uit stekend maar gaat de ploeg op de belangrijke momenten in de fout. Ook ik. Ook ik ben net als de ploeg niet volmaakt en kan op beslissende ogenblikken ver keerde beslissingen nemen. Wil je een absolute topper zijn, dan mogen er geen fouten worden gemaakt. Daarom is het wellicht het beste dat ik voorlopig bij Zijl/ LGB blijf. Daar kan ik nog een hoop routine opdoen". ROB ONDERWATER Voor de kwalificatiewedstrijd te gen Belgi waagde Jan Zwart kruis in de oefenpartij tegen Ale- mannia een poging om het 4-4-2- systeem, zoals Georg Kessler het zijn AZ-formatie opdraagt, te ko piëren. Een imitatie die niet goed uitviel, omdat de kwaliteiten van Willy van de Kerkhof en Kristen Nygaard onvergelijkbaar zijn. Zwartkruis schakelde tegen onze zuiderburen alsnog over op een concept met veel minder Noord hollandse inbreng. Zei de bonds coach destijds: „Spelen als AZ'67 kan ook met Oranje maar dan moetje wel kunnen beschik ken over Frans Thijssen". De speler van Ipswich is morgen middag wel aanwezig in Gronin gen tegen Cyprus, de vorm van de AZ-équipe is sindsdien niet opvallend teruggelopen en dus heeft interim-bondscoach Rob Baan besloten tot een hernieuw de poging. Met Thijssen in de rol van Nygaard, Pim Doesburg op de plaats van Eddy Treytel, Ben nie Wijnstekers als rechter ver dediger voor Richard van der Meer en de debuterende Kees Schapendonk voor Kees Kist of Kurt Welzl. Zeven spelers schreef Baan over van AZ's op stellingenbord: Spelbos, Met god. Hovenkamp. Peters, Arntz, Jonker en Tol. „De gedachte om zeven man van AZ in het Nederlands elftal op te stellen, leefde bij mij al vele we ken, de wedstrijd tegen PSV was de bevestiging", aldus Baan. „Het is zaak dat je tegen Cyprus een ploeg opstelt die elkaar verstaat, en die een tegenstander weg kan spelen. Thijssen had ik daarbij nodig. Daarom hebben we alles in het werk gesteld om juist hem los te krijgen bij zijn club". De keuze voor het AZ-concept be tekende tevens dat voor 44-vou- dig international Willy van de Kerkhof dit keer geen plaats was. Hij verhuisde naar de bank omdat aanvoerder Jan Peters zonder de steun van Arntz (Kess ler: „Peters wordt door hem wakker gehouden") een klasse minder speelt. Baan had V.d. Kerkhof ook nog op kunnen stellen als libero maar matig presteren in Uruquay, het feit dat hij die functie bij zijn club niet meer vervult en het vormverlies dat de Brabander (ADVERTENTIE) Sportcomplex "Kikkerpolder" Zondag a.s. Aanvang 14.30 uur Deze advertentie is aangeboden door Dames- en kindermode DE WIT Vijf Meiplein - Leiden evenals zijn broer Rene demon streert. deden hem kiezen voor John Metgod. De oefenwedstrijd, die het Neder lands elftal gistermiddag zou spelen, gaat niet door. Het veld in het KNVB-sportcentrum te Zeist is door de weersomstan digheden slecht bespeelbaar. Door de vorst en wat sneeuw van gistermorgen zouden de spelers, volgens coach Rob Baan, tijdens een wedstrijd bloot staan aan het risico van blessures. Daarom heeft hij be sloten het duel met Wageningen niet te laten doorgaan. De elf van Baan, hij is voor de eer ste en laatste maal verantwoor delijk bondscoach omdat tegen de Fransen Rijvers zijn inbreng zal hebben, krijgt als opdracht mee vanaf het begin tempo te maken en de ruimte te zoeken via de vleugels. „Twee dingen zullen we niet moeten doen", zegt Baar.: „de tegenstander on derschatten en in paniek raken als het niet onmiddellijk lukt". De kans dat dat gebeurt lijkt ge ring omdat AZ'67 zich wekelijks een toonbeeld van geduld' toont en zelfs van een achterstand (zie Excelsior) niet in paniek raakt Rijvers, Michels of welke andere adviseur dan ook hebben bij de samenstelling van het Neder lands elftal geen inbreng gehad. „Het was mijn selectie, zegt Baan. „Het is mijn opstellen. We spelen mijn tactiek en het is mijn overwinning of nederlaag. Win nen staat voorop. Met 1-0 ben ik tevreden, maar alle doelpunten die we meer maken, zijn meegc- - 1:'V js.-i2.Jft if interim-bondscoach Baan het KNVB-veld niet geschikt vond voor het spelen ran een oefenwedstrijd. 'V eren een extra training in. Op de foto tracht Vermeulen Jan Peters op het verkeerde been te zetten s kijkt Tol toe. ZEIST Interim-bondscoach Rob Baan heeft voor de plaats in het doel vastgehou den aan PSV'er Pim Does burg. De 37-jarige kreeg de voorkeur boven FC Utrecht doelman Hans van Breuke- len, die na zijn debuut tegen West-Duitsland in Eindhoven dus op zijn tweede interland moet wachten. Het feit dat een van Europa's zwakste i'oetballanden tegenover Ne derland slaat icas voor Baan geen aanleiding om de jonge re Van Breukelen de moge lijkheid te geven ervaruig op te doen. Baan: ..Doesburg hebben we toentertijd teruggehaald. Sindsdien heeft hij niet ge faald. Hij is de beste keeper Van Breukelen moet in de competitie sterker is. De si dert natuurlijk als we defini tief uitgeschakeld zijn voor Spanje. Dan vind ik dat je voor de jeugd moet kiezen. Dan denk ik oi>erigens niet alleen aan Van Breukelen maar ook aan Joop Hiele en Edwin Metgod. Aan de orde is dat nog niet. Pim is voorlo pig onze eerste man". DEN HAAG (ANP) De uitslag van mid-lotto 7a is: le prijs: 345.117,30; 2e prijs: 16.434.10; 3e prijs: 1.344,60; 4e prijs 34,50; 5e prijs: 15,60. De winnende getallen van deze mid-lotto waren: 3-4-9-14-28-39, reservegetal len: 1 of 40. De extra prijzen zijn gevallen op de formuliernummers eindigende op: c.m.c nummer: netto 457.188 ƒ15.000,- 22.256 1.500,- 3.556 150,- 553 15.- 41 ƒ10,- Slecht weer goed voor kaartverkoop ZEIST - De kaartverkoop voor de interland tegen Cyprus in het verre Groningen liep in het begin uitstekend, maar nadat de com- petitieleider van de amateurs voor zondag een volledig voet balprogramma vastgesteld had. stuurden vele clubs in het Noor den de door hen aangevraagde kaarten terug. Tot gisteren wa ren pas 8000 van de 17.000 be schikbare plaatsen verkocht. De weersomstandigheden zijn de voetbalbond nu te hulp gesneld Voor het komend weekeinde zijn alle wedstrijden in het district- Noord vart het programma ge schrapt en venvacht wordt dat het Oosterpark daardoor nog vol zal stromen. (ADVERTENTIE) DE STILLE AFZUIGKAP O SMIHOil Competitie-wedstrijd zondag 22-2-81 - 14.00 uur Boshuizerkade Leiden Q flMCUI VENZON BV

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 11