Verdier moet hier maar eens komen kijken. Schoolhoofd bekritiseert bewegingsbeleid Extra sportvelden versneld aangelegd Protestactie tegen hoge huren Stralende apotheose A'dams Phil, Orkest "Light" verdeelt de meningen in het LAK Weidse agenda ZATERDAG 14 FEBRUARI 1981 LEIDERDORP - "Wanneer de wethouder van onder wijs Verdier het bewe gingsonderwijs hier in Leiderdorp wil stimuleren moet hij dat wel op een goede manier doen. Bewe gen in de klas na elke taal- of rekenles We hebben er wel erg om moeten la chen. Kom maar eens kij ken, de klassen zitten hier zo vol dat zoiets onmoge lijk is. En aan het tekort aan gymzalen hoeft het niet te liggen. Wij, de Re genboog en de Vogelweid kunnen daar wel wat aan doen." Een beetje cynisch, maar daar naast ook nog hoopvol klinken de woorden van Hans Koster. Hij is schoolhoofd van de bij zondere kleuter- en lagere school De Regenboog in de wijk Voorhof. Hans Koster vraagt in eerste in stantie om een eigen gymlokaal en reageert tegelijk daarmee op een gesprek van wethouder Ver dier met deze krant, waarin werd gepleit voor het stimuleren van meer beweging onder meer tus sen de lessen. Het schoolhoofd gaat daarvoor terug in het nabije verleden toen men bij de scho lenbouw geen gymlokaal neer zette. "De argumenten van toen gelden nu niet meer. Zelfs de slechte financiële situatie waai de gemeente voor staat hoeft geen reden te zijn om de bouw van een nieuw gymlokaal bij on- 'Het grootste probleem waar de gemeente indertijd mee zat was wel de sportzaal "Op Dreef', die leeg dreigde te raken. Althans daar zag het naar uit. In het dorp is namelijk een dependance ge vestigd van de middelbare school Visser 't Hooft. Deze zou, zo leek het, uit Leiderdorp ver trekken. Een groot aantal uren dat de school gebruik maakte van de gymzaal "Op Dreef', zou den dan onbenut blijven. Die konden wij als Voorhofschool er bij krijgen. Dat alles speelde zo'n twee jaar geleden. Daarom is de geplande gymzaal bij onze scho len nooit gerealiseerd. Maar de dependance van de Visser 't Hooft is er nog steeds en zal er voorlopig ook wel blijven." VOORSCHOTEN - Leerlingen van "De Springplank" en de "J.M. van Kempenschool helenvrijdag avond aan ouders en belangstellen den het eindresultaat zien van hun projekt "Beroepen". Door middel van een tentoonstelling was het speurwerk van de laatste weken zichtbaar gemaakt. De jongste leerlingen namen de ge- zondheidszorgberoepen. de wal ou dere kinderen gingen kijken bij de bakker, ook de boer, tuinder en fa brieken werden door nieuwsgierige jongens en meisjes van alle kanten bekeken. De oudere kinderen be zochten krantebedrijven en leerden hoe al het dagelijks nieuws wordt vergaard. Zelfs oude kranten kre gen een funktie in de modeshow. Een vrolijke show met de nieuwste modellen voor jong en oud en alle maal uil krantepapier vervaar digd. De laatste weken had de school een eigen dagblad "De Klets majoor". geschreven door de leer lingen van de derde klas. De ten toonstelling trok veel belangstel ling. LEIDERDORP - De versnelde aanleg van de extra sportvel den voor hockey en voetbal in het sport- en recreatiepark De Bloemerd in Leiderdorp zal binnenkort gereed zijn. De ge meente Leiderdorp heeft de werkzaamheden laten verrich ten met DACW-subsidie. Deze Dienst Aanvullende Werken (DACW) bevordert de werkge legenheid in gebieden die dat nodig hebben. De aanleg van twee hockeyvel den voor Alecto en twee vel den voor voetbalvereniging RCL zorgen ervoor dat de grootste wachtlijst van beide verenigingen weggewerkt kunnen worden. In linder dar anderhalf jaar m bezig geweest met de aanleg van De Bloe- merdvelden, aanplanting en paden. De werknemers die veelal ongeschoold zijn be gonnen, hebben de werkzaam heden als omscholingsproject kunnen gebruiken. Zij kun nen nu het werk nagenoeg klaar is, makkelijker sollicite ren naar een baan als hovenier. Ook de aanleg van de honderd twintig volkstuintjes tussen de Bloemerd en de provinciale weg is bijna klaar. Volgens on derdirecteur gemeentewer ken Van de Berg is de aanleg van de toegangsweg alleen nog maar een kwestie van een paar dagen warm weer. Zodra de eerste asfaltlagen er liggen kunnen de volkstuinliefheb bers beginnen met hun tuintje in te richten. "Het is nu zo dat wij van anderhalf uur per week verplicht bewe gingsonderwijs maar drie kwar tier in "Op Dreef' terecht kun nen. Voor de kinderen betekent dat nog eens drie kwartier extra in de weer voor het aankleden, het douchen en wandelen er naar toe. Om tot meer spreiding van de gymlessen te komen moet je een goed gebouw bij je school hebben. Anders concentreert men zich op die anderhalf uur gym achter elkaar op een bepaal de dag in de week. omdat dit ge woon het handigst is. Wanneer de gebouwen ver uit elkaar staan ontstaan er moeilijkheden. De helft van de leerlingen van Vis ser 't Hooft komen niet eens bij "Op Dreef', die blijven in Win kelhof hangen." Geen moeite Hans Koster zegt te weten dat het vullen van een eigen gymlokaal geen enkele moeite is. "Drie scholen in Voorhof komen in hun eigen gymzaal al uren te kort. Wij proberen dat zelf op te vangen door de lagere school- leerlingen tussendoor in de kleu- terspeelzaal te laten bewegen. Maar dat moet zoals gezegd alle maal tussendoor. De kleuter school heeft of last van de mu ziek bij het volksdansen of ge bruikt de ruimte zelf. Kortom, wij moeten teveel van onze tijd verlopen om verantwoord bewe gingsonderwijs te geven." Het schoolhoofd vertelt dat er bin nen een half jaar een gymzaal naast de Vogelweid en de Regen boog kan staan. "Voor een be langrijk deel kan dat door onze manier van medewerking als bij zondere school", zegt Hans Kos ter die het te bouwen gebouw omschrijft als een "overdekte gymvloer, sober uitgevoerd". De gemeente hoeft volgens hem al leen maar te bouwen. De vergoeding die het rijk geeft op de stichtingskosten is naar de mening van Koster erg hoog. Daarnaast zullen de zaaluren ruim worden gevuld. "Onze scholen lopen zelfs zo goed dat we misschien wel aan de nieuwe gymzaal alleen niet genoeg heb ben. Er zijn daarnaast genoeg verenenigingen die staan te springen om een zaal te huren. "Op Dreef' bijvoorbeeld zou zonder ons zeker vol komen. Het beheer van de nieuwe gymzaal nemen wij op ons. Dat spaart de gemeente een ambtenaar en dus een hoop geld. Alle Voorhof- scholen kunnen er gebruik van maken terwijl wij in feite de fi nanciële risisco's dragen. De Wil lem de Zwijgerschool heeft ook een eigen gymzaal. Voor het be stuur is dat een verantwoorde zaak gebleken, 's Avonds wordt deze verhuurd aan vereniginge, overdag gebruikt de school het gebouw voor de leerlingen." "Gaat de bouw door dan zullen daar vele voordelen aan vast zit ten. Neem nou onze gemeen schappelijke ruimte. Het was te duur om die geschikt te maken voor verenigingen buiten de school. Met de bouw van de gym zaal is dat zo te realiseren. Dat is een kwestie van het volgen van het oorspronkelijke plan. Bewe gingsonderwijs op de Ameri kaanse manier, dus evenveel waardering voor lichamelijke als geestelijke prestatie, is een mooi idee. Maar het moet wel eerst kunnen. Gymzaalmogelijkheden zijn er genoeg voor de gemeente. Misschien zien ze dat wel in." ROEL ZAADNOORDIJK LEIDEN - Wethouder Tesselaar heeft gistermiddag door het om trekken van een muurtje het offi ciële startsein gegeven voor de restauratie van het Ketelhuis van het voormalige zwembad de Overdekte aan de Oude Vest 223. Het is de bedoeling dat het Ketel huis, een beschermd monument, aan de buitenkant in zijn oude glorie wordt hersteld. Van bin nen wordt het voor bewoning ge schikt gemaakt. In totaal zullen er twaalf twee-, en driekamerwo ningen worden gebouwd. Bewoners van Maredorp protes teerden overigens gistermiddag met borden tegen de verwachte hoge huren. "In verhouding tot de kosten zullen de huren erg allen", merkte wethouder Tesselaar hierover op. "Vanmor gen nog hebben we bericht ge kregen van het ministerie van CRM dat zij de subsidie willen verhogen tot drie ton. Dat is meegenomen, want het be tekent dat wij geen eigen risico lopen". Een wat vreemde eend in de bijt vormde het werk het slotconcert van de K O Meesterserie door het Amster dams Philharmonisch Orkest onder leiding van Anton Kersjes gisteravond opende: Otto Ketting's Time Machine voor 16 blazers en 3 slagwerkers uit 1972. Aan dit werk met zijn naar Wells verwijzende titel ligt een muzikaal gegeven ten grondslag: de tot een conflict ge brachte tegenstelling van de hedendaagse op reeksen geba seerde compositietechniek tegenover het traditionele tona le (d.w.z op de toonladder gebaseerde) componeren. In een structuur die meer door redelijke dan door muzikale wetten lijkt te worden gedicteerd heeft Ketting deze idee gestalte gegeven, met als resultaat werk dal mij wel boeide maf.r niet raakte. Na dit v rur sommigen kennelijk schokkend* ^2gin volgde de "ertrouwde klankwereld van Saint-ba;iis en César Franpk. Het Concert no. 1 op. 33 van Saint-Saëns werd door de Roe meense cellist Radu Aldulescu in een verfijnde kamermu- zieksfeer met een intieme maar genuanceerde toon tech nisch moeiteloos gespeeld, met uiterste zorg fijnzinnig be geleid door het onder Kersjes leiding geïnspireerd spelen de orkest. De vertolking van de Symfonie van César Franck vervulde met zijn zorgvuldig opgebouwde climaxen zijn wisselingen van extase en inkeer, alle muzikale wensen en zorgde voor een stralende apotheose. MIES ALBARDA "Light" verdeelde gisteravond de meningen in het LAK-theater. Vooral als gevolg van de merkwaardige uitrusting van de acteurs en actrices. De meningen onder de toeschouwers zijn waarschijnlijk nog nooit zo verdeeld geweest als gisteravond in het LAK- theater tijdens het optreden van de dansgroep Krisztina de Chatel met "Light". Een vrij grote groep toeschouwers vond, dat "Light" (na de pauze), een choreografie van Krisztina de Chatel zelf (met kleine en grote neonbalken), op muziek van Tom Willems en Warner van Es, in goede bedoelingen was blijen steken. Een andere, misschien even grote groep was bijkans lyrisch over "Integendeel", een choreografie van Kim van der Boon, die enige tijd geleden met haar eigen groep in hetzelf de LAK-theater absoluut niet kon boeien. Ook Kim maakte gebruik van de muzikale inbreng van Tom Willems en War ner van Es. Van Es, die inmiddels actief instrumentale en elektronische compositie studeert aan het Koninklijk Con servatorium in Den Haag, kennen velen van ons nog van zijn IRIS-activiteiten uit een inmiddels toch wel ver verle den. Tom Willems, die "Verteidigung der Wölfe", "Hobo's" en "Prova" op zijn naam zette als muziekwerkstukken, is tamelijk onbekend. De meningen van beide publieksgroepen relaterend aan het eigen oordeel, moet me van het hart, dat de eerder genoem de Krisztina de Chatel, maar ook Marijke Huybregts, Toska Ten Kate, Sjoukje Osinga en Josje Neuman in "Integen deel" vöör de pauze veel i Een groot bezwaar van één v moeiteloos mee kan gaan, i: een grote neonbak van bijn veroordeelt. De kleine r boeiden dan in "Light" in de toeschouwers, waarin ik de grote immobiliteit, waartoe i twee meter lengte de dansers nbalken aan armen en benen wa ren daarentegen een vondst op zich. De waarheid ligt waarschijnlijk ditmaal niet exact in het mid den. Feit was en is, dat "Integendeel" zeer behoorlijk boeit, terwijl "Light" slechts op een enigszins geforceerde en marginale wijze de aandacht van het publiek gevangen weet te houden. Ook moet me van het hart, dat Van Es en Willems, al hun muzikale kwaliteiten respecterend, wel zeer ontoegankelij ke muziek hebben gecomponeerd bij deze twee choreogra fieën. Voor de dansers inmiddels niets dan lof. BERT KOEKEBAKKER ZATERDAG Leiden - Augustinus - Rapenburg 24. optreden Screen Music, een Haagse new wave-band. 21.30 uur. Swifttoer en de Bataven organiseren zondag een strandloop in Noordwijk, start 10.30 uur bij de vuurtoren, inschrij- den. tel. 121265. Sanders - I,evendaal/hoek Korevaar- straat, antiekmarkt, 9.30-17 uur. NVSH praatcafé - Rapenburg 48, vanaf 22 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18. vanaf 22 uur. Voorschoten - Lindehoeve, optreden Lancee, 21 uur. Warmond - het Meerpunt Kommunika- tie. bingo-avond, 20 uur. ZONDAG Leiden - Leids Vrijetijdscentrum - Bree- straat 66, optreden van een nieuw folk loristisch dansensemble onder de naam Praznik, uitsluitend Bulgaarse dansen en choreografieën, 19.30 uur. Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater. 14.30 uur, tel. 125802. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vrij van 10-12 uur. tel. 122000. MAANDAG Leiden - Regenboog, Watermolen 1, afd Leiden-Merenwijk van de Ned. Christen Vrouwenbond en Katholiek Vrouwen gilde wijdt een bijeenkomst aan het le ven in de volksrepubliek China. Ver toond wordt de film Het woord aan Chi na, 20 uur. Stadhuis - raadscommissie algemene en bestuurlijk aangelegenheden en raads commissie politionele aangelegenhe den. 19 uur. Stadhuis - gemeenteraad. 20 uur. Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zu:d-West, 14.30 Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19. ma t/m vr van 10-12 uur. tel. 122000. Wassenaar - gemeentehuis, raad, 19.30 Oegstgeest - gemeentehuis, welzijn bejaarden. 19.30 uur. Leiderdorp - Menswordingskerk, D'66 bijeenkomst Wilbers praat over media en onderwijs, 20 uur Voorschoten - gemeentehuis, sie welzijn, 20 uur. ARTSEN Leiden - De weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict. Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi. Merenwijk: za, H.J. Klaassen, Witte Singel 69. tel. 123089; zo J.E.C. Crul-Kelderhuis, Noordeindsplein 8a. tel. 142888. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Prolëssorenwijk, de Waard: za, A. van Luijk, Wasstraat 2a, tel. 122522; zo. E.K. Fogelberg, de Sitterlaan 18, tel. 132877. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za, B. Roos. Zocherstraat 1, tel. 766123; zo, W. Schellekens, Paganini- straat 24, tel. 764035. Voor de praktijk van de doktoren Groenveld, Van Leeuwen, Meijer, Rein- ders, Tan, Van Tol, Zwijnenburg en Ver- hage: R. Zwijnenburg, Gallaslaan 24, Leiderdorp, tel. 412166. Spreekuur 11- 11.30 uur in Gezondheidscentrum Me renwijk, Rosmolen 2. Leiderdorp - S.P. Ouwerkerk, Loeve- stèin 40, Leiderdorp, tel. 891037. zat en zon spreekuur van 12.30 tot 13 uur, Ge zondheidscentrum Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest - J.W. de Haan, Oranjelaan 26, tel. 170605. Voorschoten - za C. Meijer, Roucoop- park 11. tel. 2493; zo, B. van Beusekom, Beresteynstraat. tel. 2520. Warmond, Voorhout - F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, Warmond, tel. 01711- 10030. Wassenaar - Noord: E.J.J. Op 't Landt, Middelweg 21. tel. 13056. Zuid: J.N. Vonk, Wittenburgerweg 106, tel. 79676. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst der apotheken in de regio Lei den. wordt waargenomen van vr 13 tot 20 feb door: apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 120502; apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat lb. tel. 153274. Voorschoten - Voorschotense apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder en Roest: A.W. Helder, Herme lijnvlinder 36, tel. 146686. B.H. Broer, Boshuizerlaan 26, tel. 764058. H. Vestjens/M. Vestjens-Raadsveld, Rijn en Schiekade 23. tel. 144323. Oegstgeest - IJ Krol, Pres. Kennedylaan 260. tel. 153266. Voorschoten - C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 768616. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis. Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, ten. ten zuiden van de Rijn. 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum. Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel 4641. Warmond - A. Vriend, de Hooge Wei 203, Sassenheim, tel. 02522-12022. Vanavond weer PTV LEIDEN - De PTV (Piraten Te levisie Leiden) heeft aange kondigd vanavond weer po gingen in het werk te stellen om de ether binnen te drin gen. De PTV hoopt na afloop van de uitzending op het der de Duitse net een 'gevarieerd' (porno)programma aan te bieden. Kwartaalabonnement 149.55 perp post f 71,90 Jaarabonnement f 186,70 per post f 276.10 f 0.70 Ala redactiechef A. van Leeuwen Ptv AJq redactiechef J M J. Post Rubriekchefs J Kroon (stad) JPM van der Meer (regio) W Wirtz 'binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen P J de Tombe (sport) - P C Rosier (radio en S J de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bi] de Gemeen schappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in Bonn, Brussel. Londen Parijs. Washington, Cairo. Ch Lennartz. Maredijk 33a, Lelden, tel 071-133202 Correspondenten R Zaadnoordijk Tel 071-155854 Voorschoten J Peters 071-769935 Leiderdorp F. Snijders

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2