Leiden is er nog lang niet.. Wageningen: geen kans op revanche Jezek blijft bij Feijenoord Wr%'A ?#hISiS&ra SCHIET APPUE.' m&fff r/-— - PEC/Zwolle bekert verder: 0-3 Ondanks ruime zege op Istanboel: 91-72 Ton Boot coach Oranje DONDERDAG 5 FEBRUARI 1981 SPORT PAGINA 13 ^"7 HU IS MAAST Z'H VOEL EEN_J fV' jV LEEG) BAH.' U/A7 H&OEOKoPE UOORD- SPELIN6. AC &OOA M£Z£lF NAAR OlS r &AH "S ÓOOI ER MAAR METje P£T MAAR TEPD/E WAGENINGEN (ANP/GPD) - PEC Zwolle heeft Wagenin- gen in het achterstallige bekerduel geen schijn van kans gegeven om revanche te nemen voor de afgelopen zater dag geleden competitienederlaag in Zwolle. Op de Wageningse berg, waar de thuisclub dit seizoen pas eenmaal een overwinning begroette (in de vorige bekerwedstrijd tegen FC Den Haag), toonde PEC zich op nieuw de meerdere: 0-3. Het Zwolse overwicht werd ditmaal nog duidelijker tot uitdrukking gebracht door veldtreffers, waar het machteloze Wageningen niets tegenover wist te stejlen. Dus plaatste PEC zich dan ook voor de kwartfinales, waarin het an dermaal een oostelijke tegenstan der, Go Ahead Eagles, ontmoet. Onder het schijnsel van de gloed nieuwe verlichting, die bij deze gelegenheid officieel in gebruik WON wil Nederlander "Ik ben nog bruikbaar werd genomen, maakte Wagenin gen voor rust in geen enkel op zicht de verwachtingen waar op een eventuele revanche. Vooral op het middenveld werd de Gel derse formatie overtroefd door de feller en koelbloediger spelende Zwollenaren. Hoekstra, zaterdag nog in de spits opererend, vervul de een dominerende rol op het middenveld.' Hij stond ook aan de basis van de openingstreffer. Hoekstra lanceerde na een vlek keloze combinatie met Israel de in de spits lopende Van der Hengst, die doelman Suvee kans loos passeerde: 0-1. Een kwartier later kopte Jans de tweede Zwol se treffer langs Suvee. Na rust toonde Wageningen, dat de geblesseerde Braam node miste, wel iets meer wilskracht, maar de hoog op de topscorerslijst geno teerde spitsspelers Hazelhekke en MacDonald kregen van de ij- zersterke Zwolse defensie weinig ruimte voor productieve daden. PEC sprong veel doeltreffender met de kansen om. De strijd werd ver voor het einde beslist door een derde treffer. Hoekstra zorg de weer voor de voorbereiding en Van der Hengst nam andermaal de afronding voor zijn rekening. Scheidsrechter was Van der Laar Er waren 3500 toeschouwers. Haarlem heeft de inhaalwedstrijd voor de voetbalcompetitie (eer ste divisie) tegen Cambuur met 1-0 gewonnen. Bij de rust was nog niet gescoord. Böckling maakte in de 75 ste minuut het beslissende doelpunt. Hier leid de, voor 2000 kijkers, Severein. psv PSV zal het zaterdagavond in de topper met AZ'67 zonder Adrie van Kraay en Adrie Koster moe ten doen. Beiden zijn gisteren in het Geldrops Sint Anna- ziekenhuis opgenomen. De reeds enige tijd uitgeschakelde Van Kraay moet vermoedelijk een liesoperatie ondergaan. Het definitieve besluit hierover valt vandaag, als clubarts dr. Van de Brekel een intern onderzoek heeft verricht. Koster werd in het ziekenhuis opgenomen omdat hij veel last ondervindt van een niet precies te omschrijven blessure vlak bij de ribben, welke blessure hij zondag in de wedstrijd FC Den Haag-PSV opliep. De voor woensdag 25 februari vast gestelde eerste bekerwedstrijd in de kwartfinale tussen Willem II en PSV wordt niet in Tilburg ge speeld, maar op het veld van de eerste-divisieclub Eindhoven. De ontmoeting kan 's avonds niet op het terrein van Willem II plaats vinden, omdat daar nog geen lichtinstallatie is. Bij Eindhoven wordt zo n installatie op donder dag 19 februari in gebruik ge steld. De oorspronkelijke bedoeling was beide wedstrijden tussen PSV en Willem II voor de kwartfinales van de bekercompetitie in het stadion van PSV doorgang te la ten vinden, maar daarmee ging de KNVB niet akkoord. Het twee de treffen tussen de Brabantse ploegen is op woensdag 11 maart in het stadion van PSV. Volkslied Het Cypriotische voetbalelftal dat zondag 22 februari voor de WK- kwalificatiewedstrijden in Gro ningen aantreedt tegen het Oran je-team, krijgt het Griekse volks lied te horen. Er dreigden moei lijkheden te ontstaan over het te spelen vblkslie'd: de Grieks- Cypriotische of de Turks- Cupriotische versie. De consul van Cyprus in Brussel heeft de KNVB echter laten we ten dat genoegen zal worden ge nomen met de Griekse hymne. BARCELONA- Vrij verrassend heeft Barcelona zich gisteren dankzij een ruime 76-60 overwin ning op Varese als eerste gekwali ficeerd in poule A van de kwartfi nale in de strijd om de Europa Cup II In de kruis (halve) finale ontmoeten de Spanjaarden Cibo- na Zagreb dat tweede werd in poule B. Het andere duel gaat tus sen de uiteindelijke finalisten van vorig jaar, Cantu en Varese. Cantu werd eerste in poule B Uit geschakeld werden Leiden. Istanboel, Kaunas (Sow) en Le Mans. Scores Leiden - Tony Parker 34, Puidokas 28, Woudstra 11, Kruidhof 8, Plaat en Bruinsma 4, Van Solm 2 Istanboel - Reffigee en Hakyemez 18, Kocyigit 16, Gürkan 7, Dö- gusgan 6 ROTTERDAM (GPD) De KNVB moet op zoek naar een nieuwe kandidaat voor de functie van bondscoach. Vaclav Jezek, de man die daarvoor eerder deze week was gepolst, heeft gisteren zijn contract met Feyenoord verlengd. Voorlopig voor een jaar, maar de Rotterdamse clubleiding bedong tevens een optie voor het daarop volgende seizoen. Feyenoord heeft onmiddellijk contact opgenomen met het Tsjechische bureau Prago Sport, met het verzoek de af lopende vergunning van de trainer te verlengen. Gezien diens staat van dienst wordt in Rotterdam op korte ter mijn een positief antwoord verwacht. Jezek zelf gaf zijn jawoord om twee redenen zo snel aan Feyenoord. Ten eerste was daar het bericht van de Ver eniging van Nederlandse Oe- fenmeesters, die de KNVB met klem had verzocht een landgenoot als opvolger van Jan Zwartkruis aan te stellen. Het was voor de gediscipli neerde Jezek de directe aan leiding de gedachte aan die functie uit zijn hoofd te zet ten. „Want ik ben lid van de WON en als mijn vakbond zoiets wil, sluit ik me aan bij die wens". Ten tweede kwam de oefen- meester tijdens het onder houd met het bestuur en di recteur Stephan (gisteren overigens vertrokken naar Sofia om hotels en trainingac- commodaties te bekijken in verband met het aanstaande EC II-duel bij Slavia) tot de conclusie „dat ik nog bruik baar ben voor de club". Jezek: „Alle misverstanden die ooit bestonden zijn uitgepraat en toen de voorzitter vroeg: ja of nee, kon ik volmondig ja zeggen. Vooral omdat assis tent-trainer Westerhof eerder al had gezegd totaal geen pro blemen te hebben met een verlenging van mijn verbinte nis. Daarop heb ik mijn be sluit mede gebaseerd, want als we goed kunnen samen werken, kunnen we mis schien wat meer bereiken. Niet alleen waar het de ver sterking voor de ploeg be treft, maar ook dit seizoen al. We zullen geen Europese top per worden op korte termijn, maar we moeten minstens de halve finale in de Europa-Cup II halen. Dan wordt die strijd weer rendabel voor de club en dan heeft Feyenoord tenmin ste ook weer een beetje naam in Europa". Wageningen-spits MacDonald (r) komt tegen Zwollenaar Van Moorst niet aan de bak. Op de Wageningse berg bleef de thuisclub voor de zoveelste maal met lege handen achter. van een dunk. Een hoekschotje van Reffigee, onmiddellijk bij wij ze van wraak gevolgd door een dito balletje van Puidokas. En natuur lijk een kleine one-man-show van Leidens beste man Tony Parker. Die al eerder over drie man heen dwars door de basket was gegaan en in de slotfase nog driemaal op rij hoog vloog en keihard afdrukte. De mooiste en tevens meest tragi sche actie kwam op naam van Ref figee. Ook hij wilde, toen Istanboel overigens allang door Leiden tot een kansloze ploeg was gedegra deerd, niet achterblijven. Plaatste een knaller van een dunk waarbij de bal evenwel terug uit het netje caramboleerde en hijzelf aan de ring bleef hangen. Geen punten en zijn vijfde fout. De sympathiek ogende lange man verliet aanvan kelijk gedesillusioneerd het veld maar leefde onmiddellijk op toen een ovatie zijn deel werd. Breed la chend nam hij de hulde dan maar in ontvangst. Die laatste tien minuten deden al thans voor het publiek de druiven wat minder wrang smaken. In hoe verre Leiden evenwel vooruitgang heeft geboekt zal binnen afzienba re tijd moeten blijken. Zaterdag volgt de semi-topper tegen Gronin gen en dat is een aardige graadme ter. Woensdag daarop moet de ploeg echt aan de bak wanneer Den Bosch de tegenstander is. De onverbeterlijke optimist Han Wal- laart: "Maar daartussen zitten nog aardig wat trainingen. Tegen die tijd zijn we weer een stuk verder." AD VAN KAAM Leidens beste man Tony Parker klimt hoogstandjes. P9 naar de basket. De zwarte parel zorgde weer voor een paar knappe LEIDEN - Al met al viel het aantal toeschouwers - iets meer dan 1000 - dat gisteravond naar de Vijf Meihal was getogen om het duel der verliezers te zien nog mee. Weliswaar stond er niets meer op het spel in de wedstrijd tussen Parker Leiden en Efes Pilsen Istanboel, maar desalniettemin hoopten blijkbaar nog behoorlijk wat mensen op een aardige afsluiting van het Europa Cup-avontuur. Ze werden gisteravond deels tevreden gesteld, deels ook niet. Na een bijzonder matige eerste helft raakte de thuisclub in de tweede rondgang eerst langszaam op toeren om vervolgens nog flitsend over de streep te gaan. Waardoor handgeklap het gemor tenslotte naar de achtergrond drong. Direct mag de 91-72 overwinning dan van geen enkele waarde meer zijn, indirect vond Leiden-coach Han Wallaart dit veredelde oefen duel best belangrijk. Als was het alleen maar om het zelfvertrouwen van sommige spelers dat de laatste tijd flinke deuken had opgelopen weer wat op te vijzelen. Maar hoe wel hij na afloop wees op wat posi tieve punten was toch ook hem niet ontgaan dat er, de overwinnin gen op Punch en Istanboel ten spijt, voor enkele heren nog een lange weg naar volledig herstel is af te leggen. En juist omdat een LEIDEN - Het is voor 95% zeker dat Ton Boot interim-coach wordt van het Nederlands bas ketbalteam. Hij volgt daarmee Jan Sikking op, die ook al voor tijdelijk was ingehuurd. Het zoe ken naar een vaste man heeft de Nederlandse Basketbal Bond daarmee in elk geval tot en met de Europese kampioenschappen (begin mei in Turkije) opgege- Aanvankelijk lag het in de bedoe ling dat Ton Boot, de man die Den Bosch tweemaal naar een landskampioenschap leidde, de definitieve bondscoach zou wor den. Maar Boot, die twee jaar on betaald verlof van zijn school kon krijgen, wist geen overeen stemming te bereiken over zijn salaris en kapte de onderhande lingen met de NBB af. Die in stantie ging vervolgens op zoek naar een alternatief dat evenwel niet werd gevonden. Waarop men opnieuw Boot benaderde met de vraag of hij dan maar niet tot en met de EK als interim wil de optreden. En de man, die er eigenlijk een heel jaar tussenuit wilde, zag die oplossing wel zit ten. Het enige probleem vormt nu nog zijn school. "Maar ik denk", zei Boot gisteravond na afloop van het duel tussen Parker en Efes Pilsen, "dat dat wel voor elkaar zal komen. Het gaat om een maand verlof. Het EK is in mei, dus in die tijd moet ik mijn han den vrij hebben met de voorbe reiding en zo. Het trekt me erg, een nieuwe uitdaging. Wat ik vol gend jaar ga doen Een topclub, hè. Alleen welke het wordt zeg ik nog niet". Wat het Nederlands team betreft hoopt Boot binnen veertien dagen zekerheid te heb ben. paar spelers (Kruidhof, Bruinsma, Chris Plaat en in mindere mate Van Solm) nog ver beneden hun normale niveau acteren draait het team nog lang niet zoals het moet draaien. Kortom, het cirkeltje is beslist nog niet rond. Hetgeen met name bleek in de eer ste helft. Er werd toen door de thuisclub dermate chaotisch en on gecontroleerd gerommeld dat het soms niet om aan te zien was. Elke tegenstander van een beetje allure zou de Leidenaars in die fase op onoverbrugbare achterstand heb ben gezet; het was slechts aan het onvermogen van de Turken te wij ten dat dit niet gebeurde. Van teambasketbal was totaal geen sprake, in plaats daarvan stonden er vijf mensen in het veld die ieder voor zich hun weg naar de basket trachtten te vinden. Bij de een ging dat nog geforceerder dan bij de an der. Het is inmiddels een oud lied je, maar nog immer een tophit: geen leider (Plaat), dan ook geen Leiden. Het was dan ook enkel en alleen omdat de Amerikanen Tony Par ker en Steve Puidokas het hoofd er wél bij hielden waardoor Leiden niet op een beschamende achter stand werd gezet. Getweëen na men zij driekwart van de produktie voor rekening en daarmee maak ten zij de scores van Dedrick Reffi gee en de net als in Istanboel zui ver mikkende Hakyemez en Kocyi git telkens goed. Dat men bij rust een voorsprong van slechts twee punten had (42-40) zegt eigenlijk wel genoeg. Tenslotte stelt Efes Pilsen niet veel meer voor dan een bundeling goedwillende, hardren- nende maar ongenuanceerd bal lende jongens, bij wie het woord opportunisme hoog in het vaandel staat geschreven. Dat laatste kwam na de pauze wel tot uiting. Zonder meteen tot hoog standjes te komen begon Leiden eerst maar eens daar waar je moet beginnen wanneer het niet draait zoals je wilt dat het moet draaien. Oftewel Leiden organiseerde zijn verdediging. Wat prompt tot ge volg had dat de Turkse aanval vrij wel meteen pas op de plaats maak te. Rechtdoor naar de basket ging nog wel, maar staan er plotseling overal hinderlijke obstakels dan weet men het opeens niet meer. Noodballen dus maar, een gemak kelijke prooi voor Steve Puidokas die nauwelijks last meer had van zijn Amerikaanse tegenstrever Reffigee omdat die al voor rust op vier fouten was gekomen. En toen eenmaal achterin het sein op groen was gezet ging het langszamer- hand weer op echt basketbal lijken bij de Leidenaars. Die eerst een paar punten pakten (55-50 en 63-57) om rond de tiende minuut einde lijk echt op drift te raken. Toen liep het, toen ging het hard. En toen was er ook, behalve van goed basketbal, te genieten van een paar sublieme hoogstandjes. Een schitterende assist van Puido kas op Bruinsma en een knaller

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13