Tafeltennis-jeugd moet niet té snel doorbreken Clark/Allan slaan toe Orion geeft WVC les: 3-0 zege mm Chaotische afsluiting schaatsinterland ZATERDAG 17 JANUARI 1981 AEOmESB Teveel teleurstellingen in het verleden ruggcwonnen. wanneer de jeugdopleiding zijn vruchten zal afwerpen. Bij Seylla is men onder leiding van Theo Bakker al wat verder. Het duo Swier/Meyer zit momenteel flink in de lift. Aanvankelijk ging het veel te snel. maar na een periode van stilstand is er weer progressie te bespeuren. Ook bij Mizu gooit men de jonge garde niet meer meteen voor de leeuwen. Herman van der Broek houden de Oegst- geestenaren op de achter grond, Jansen krijgt voorlo pig de voorkeur. Uit dit alles blijkt dat men in de Leidse regio, voor wat de toe komst aangaat, heeft geleerd. Er zijn teveel spelers en speel sters te snel gekomen en te vroeg gegaan. Nu de NTTB vooral dankzij de successen van Bottine Vriesekoop groeit als kool is een goede so ciale begeleiding van de jeugd meer dan ooit een nood zaak geworden. En uiteinde lijk zullen de clubs zelf de vruchten plukken van hun consequentere beleid. De jon ge topsporters in spé trou wens ook. THEO BAKKER .*4— rug achter de tafel. Voorde jeugd, hoe'tegenstrijdig dat LEIDEN - Aan de top van de volleybalcompetitie vonden op de eerste speeldagen van de tweede competitiehelfl weinig verschuivingen plaats. Wel wisselden in de onderste regionen enkele teams van positie. Voor een verrassing zorgde Gemini 3. dat een punt afsnoepte van SKC Na een 10-15 setverlies werd SKC voor grote problemen gezet. Op de strak ke diagonale serve hadden de studenten geen antwoord Alleen Arjen Middendorp zorgde nog weieens vooreen puntje. Via 15-13,15-11 en 9-15 werd het 2-2. Ook Orion deed van zich spreken. Tegen het op de derde plaats staande WVC haalde de formatie vernietigend uit. De basis van de zege was dit keer de sterke pass. Orion won via 15-12, 17-15 en 15-9. De beide ranglijstaanvoerders DAC en RW wonnen beide. DAC deed dit door in een uitstekende wedstrijd NOVO terug te wijzen. Met als sterke pionnen Hans Schimmel en Harry Lassche werd NOVO weggespeeld 15—5,15-9). Toen in de derde set de motivatie wegzakte, kon NOVO iets terug doen. Via een minimale 15-13 setzege won DAC met 3-0. RW startte nerveus tegen Leython. Achteraf onterecht, want Levthon. dat Ger Renes'miste, was vooral passend en blokkerend niet op dreef. Het zeker niet groots spelend RVV won met 3-0: 10-15, 8-15 en 4-15. van een laag gehalte De enige s Herman Stam van LUSV 2. Het 115-8 met 3-1. LUSV 3 bleef door De broederstrijd LUSV 2-LUSV 3 wa speler, die niet in de malaise deelde w tweede team won via 15-10,9-15,15-7 dit resultaat de rode lantaarndrager. Donar 2 stelde na een reeks van goede resultaten wat teleur bij DAC 2. Na 15-5 en 15-4 kwam DAC terug met een 9-15 setzege. Omdat DAC over een betere aanval beschikte (Lex Hibers) drukten de Alphenaren via 15-10 door naar een 3-1 zege. Bij de dames was DAC 2 gehandicapt door blessures. Daardoor kon VCL voor veel tegenstand zorgen. Na 16-14 en 14-16 nam DAC pas wat ruimer afstand. Dat was vooral te danken aan het goede spel van spelverde<_-lster Kitty Kroon (10-15).Uiteindelijk haalde VCL toch nog een 2-2 deling uit het vuur. Ridderveld en S'70 streden in een aantrekkelijk duel om de toppositie bij de dames. Het geroutineerde S'70 nam verrassend een 0-2 voorsprong (12-15) en 11-15) door simpel maar doeltreffend de gaten op te zoeken in de Ridderveld-afweer. De Alphense ploeg voelde zich nog niet versla gen, want via 15-7 en 15-11 werd de uitslag op 2-2 bepaald. De uerde topploeg Gemini 3 had in de eerste set veel moeite met InUpGo. Daarna herstelde Gemini zich, al had de ploeg in de derde set de grootste moeite om tot winst te komen: 8-15, 13-15 en 11-15. Leython verkeek zich op Blok. waarvan de ploeg eerder met 3-0 had gewonnen. Blok legde zoveel venijn in de opslag dat Leython daar geen vat op kon krijgen: 15-13. Daarna ging het weer mis. 15-12. Pas in de derde set hervond Leython zich. Via 13-12 kwam Blok weer dichtbij. Uiteindelijk werd het 15-12 en dus een 3-0 overwinning voor Blok. Orion speelde, vooral geïnspireerd door de nieuwe coach Frans de Kijk, erg goed tegen NOVO 3. Na 15-10 en 15-13 verlies bewerkstelligde Orion in Noordwijk een 2-2 deling (13-15 en 11-15). Door goed te serveren en aan te vallen stond Leython 2 in de strijd tegen het vierde team al spoedig met 0-2 voor (8-15,10" 15). Inde derde en vierde set kwamen de dames van het vierde terug: 15-9 en 16-14 (2-2). Van Heezik springt naar indoorrecord SINDELFINGEN (ANP) Edi- ne van Heezik (ADA) heelt gisteravond bij internationale atletiekwedstrijden in Sindcl- fingen (Wdl) hel Nederlands indoorrecord verspringen voor dames verbeterd en ge bracht op 6.25 meter. Het ou de record stond met 6.19 me ter op naam van Corrie Bak ker. die op 18 januari 1967 in Leningrad 6.19 meter sprong. Jan Lammers heeft weer een werkgever BAD DÜRKHEIM (ANP) - Jan Lammers, de Nederlandse for- mule-1 coureur, zal in het ko mende seizoen rijden voor de Duitse ATS-stal. De 24-jarige Lammers stond tot nu toe onder contract bij de Engelse Ensign renstal. Marc Surer, de Zwitserse coureur die voor ATS reed, stapt over naar Ensign. De overeen komst met Lammers is gisteren in Bad Dürkheim bekend ge maakt door een woordvoerder van ATS. Jan Lammers reed in het begin van het seizoen 1980 ook reeds voor ATS als vervanger van Surer, die bij een ongeval in de Grote Prijs van Zuid-Afrika op het circuit van Kyalami ernstig gewond was geraakt. Na het herstel van Surer moest Lammers echter omzien naar een andere werkgever. Hij kwam toen onder dak bij Ensign. In een wagen van deze stal wist hij zich slechts twee maal te plaatsen voor een Grote Prijs. In zes andere Grand Prix lukte dat niet. Het is niet uitgesloten dal ATS dit seizoen nog een tweede wagen Van Deursen in judoploeg DEN HAAG (ANP) - De Hillegom- mer Jean-Pierre van Deursen is één van de zeven Nederlandse ju doka's. die op 23 januari tijdens de drielandenwcdstrijd in Rome in actie komt. Aanvankelijk zou ook de Wassenaardor Hcnnie Pleizier aan dat toernooi deelne men. Hij brak gisteren tijdens de training echter een middenvoets beentje. Pleizier is nu vervangen door Iman Kars. De geselecteerden zijn: Van Deur sen (tot 60), Van den Brand (tot 65), Van den Elshout (tot 71Spij kers (tot 78), Van der Zanden (tot 86). Kars (tot 95) en Wilhelm (bo ven 95 kilo). DEN HAAG -'De met enkele spec taculaire uitschieters begonnen interland tegen Zweden kreeg gisteravond in het Haagse schaatscentrum De Uithof een chaotische afsluiting. Welis waar wonnen de Nederlanders met 138 tegen 114 punten, waar mee ze zich revancheerden voor de nederlaag van een jaar gele den in Sundsvall, maar van een normale schaatsontmoeting was totaal geen sprake meer. Striemende sneeuwjachten en later regen maakten van de wed strijd een farce. En tegen de zin van bondscoach Tjaard Kloos terboer werden alle afstanden volgens het programma afge werkt, zij het met grote vertra gingen. Kloosterboer voelde er weinig meer voor zijn rijders de baan op te sturen toen de sneeuw zich en kele centimeters dik had vastge zet op het ijs. De allrounders hadden op dat moment nog de 1500 en 5000 meter voor de boeg, terwijl de sprinters en junioren pas één afstand hadden vol tooid. De Nederlandse coach haalde ech ter bakzeil. Toen de baan sneeuwvrij was gemaakt en er alleen nog regen uit de donkere hemel viel, werden de allroun- LEIDEN - Het meest opzienba rende nieuws uit het tafellen- niswereldje, dat dit weekein de uit zijn winterslaap uit- waakt. kwam uit Leiden. Good-old Gerard Bakker, de veertig inmiddels gepas seerd. besloot het bat weer ter hand te nemen om bij Avanti zijn rentree in de ereklasse te maken. Een stap die uit nood werd geboren, maar die, hoe paradoxaal dat in zijn geval ook moge klinken, wel ken merkend is voor de vele en snelle wisselingen in de top van deze lak van sport. Hoe komt het eigenlijk, dat fre quente oplichten en doven van sterren en sterretjes, iets dat in het algemeen geldt maar ook met name in Leiden en omstreken speelt Aller eerst is en blijft topsport hier in dit kikkerlandje een vrije tijdsbesteding, bedreven door amateurs die vaak erg veel moeten overhebben voor hun hobby. Vaak dus een kwestie van het omdraaien van de motivatieknop: je vindt het leuk en opeens train je zeven keer in de week om dat je de top wilt halen. Maar dan. als je al zover bent dat je het kan opbrengen om. in het geval van tafeltennis dus. ze ven dagen per week achter die tafel te gaan staan, is dan ook succes gegarandeerd Het antwoord is nee. en dat is punt twee. Want als je alles er voor hebt en het kost alleen maar geld dan wil je natuur lijk wel resultaat zien. Zoniet, dan kap je er weer mee. En dat is wat maar al te vaak ge beurd. Jammer, want het woord Routine wordt bij ta feltennis met een hoofdletter geschreven. De weg naar de top is. zoals bij alle individuele sporten het geval is, lang en kronkelig en er zijn er slechts weinigen die het kunnen opbrengen om dóór de blijven gaan. De ster ken blijven over. in Neder land zijn dat. over de laatste tien jaar gerekend, maar een paar namen. Vriesekoop na tuurlijk, Bert van der Helm, de al genoemde Bakker en misschien straks Sandra de Kruiff. Allemaal afkomstig uit deze regio die er dus in ver gelijking met de rest van Ne derland nog erg goed uit springt. Al waren en zijn er ook hier kwamen of komen. der> naar de start geroepen voor hun 1500 meter. Overhaast ver trokken ze uit het restaurant waar ze zich al met een voortij dig einde hadden verzoend. Nie mand wilde eigenlijk nog rijden. Piet Kleine bleek dermate ver rast door het nieuwe aanvangs- tijdstip, dat hij uit de kleedka mer stapte terwijl zijn tegen stander allang was vertrokken. Niet geheel ongelukkig maakte de Drent rechtsomkeert, zodat hij in elk geval van de 1500 me ter was verlost. Zijn drie ploeggenoten voerden een langzaamaan-actie op en lie ten de winst op deze afstand aan de Zweden. Vervolgens deed Kloosterboer nog een poging de 5000 meter te laten vervallen en hiervoor een 1000 meter in de plaats te krijgen. „De 1000 meter of we komen helemaal niet meer op het ijs", luidde zijn dreige ment, maar na langdurig bakke leien ging hij wederom over stag. „Ik ben voor het blok ge zet", mopperde Kloosterboer, waarna hij toch maar- weer langs de baan plaatsnam. Uiteraard deden zijn mannen het ook toen kalmpjes aan, hoewel de weersomstandigheden niet meer zo bizar waren. Van een grote inspanning zag iedereen Dc voorbeelden van ping-pon- gers die de volharding niet hadden zijn er legio Bij Seyl la de generatie Fallaux, Van Zoelcn, de Van'Schie's en la ter Rob van der Zeeuw. Frits Kantebcen en Rob Regeer. En in Hazerswoude de zusjes Smits. Els Vreeburg. Theo Louwers. Jan van Wetten en Ronald Rijsdorp. En er zijn ook zebr recente voorbeelden. Sophia Vualburg en Stephine van Gcnnip bijvoorbeeld. Eerstgenoemde speelde zich in recordtempo in de hoofd macht van Seylla, maar een paar tegenvallers hadden tot gevolg dat zij minder op de training verscheen. Teamge note Stephine van Gennip werd met overmacht natio naal jeugdkampioene, maar drong niet door tot de scnio- renstrijd. Startte een studie en zal dus minder tijd aan ta feltennis kunnen besteden. Het gevolg hiervan is dal het moeilijk zal worden om de clubtitel te verdedigen. En als die niet binnengehaald heeft zal dat natuurlijk ook weer ge volgen hebben. Stoppen er wellicht een paar, of vallen mensen terug. Kortom, er is echter wijselijk af, maar de to taalzege van de allrounders kwam er niet meer door in ge vaar. Ze wonnen met 49-3'5. De interland, door de allrounders opgevat als een oefenpartijtje voor het EK, kreeg zodoende een voltooiing zonder enige waarde. Na deze ervaringen en het tijd stip waarop de wedstrijd was gepland, bestaat er bij dc schaatsers weinig animo voor een voortzetting van de jaarlijk se confrontatie met de Zweden, zodat het weinig zeggende „duel" in Den Ilaag weieens de laatste kan zijn geweest in de reeks. Het "blok" van de all-rounders is (500, 3000, 1500, 5000 punten): 1. Van der Duim 39.13 (1) 4.16,26 (2) 2.12,96 (3)7.37,81 (1) 171 941 2. Junell 40.80 (5*6) 4.16,33 (4) 2.11,48 (1) 7.39,58 (2) 173.306. 3. Ekstrand 40.16 (3)4 20.15(6)2.12,65(2) 7.46.52 (6) 174.387 4 Schalij 39.82 (2) 4.16.27 (3) 2.18.15 (6) 7.40.94 (3) 174.675 5. Kramer 40.57 (4) 4.18.49 (5) 2.15,62 (2) 7.44.34 (5) 175.352. 6. Bengtsson 41.05 (7) 4.22.42 (7) 2.13.^8 (4) 7.57.48 (7) 177 127. 7. N ij berg 40 80 (5 lij 4.27,05 (8) 2.20.15 (7) 7.58.26 (8) 179 851 8. Kleine 41.10 (8) 4 15.71 (1) niet gestart 7.42,43 (4) geen punten. niet veel voor nodig om een moeizaam opgebouwde repu tatie te breken. Hoe kan men, als club. nu werken aan een evenwichti ger beleid om te komen tot continuering van prestaties Gerard Bakker, de nestor van de Leidse tafellenniswerclcl. trainer van de succesvolle Bettine Vriesekoop en coach van de nationale damesselec tie is er van doordrongen dat 'langszaam brengen' het enig juiste devies is. Daarom ook speelt hij nu zelf weer in het eerste van Avanti. Want talent Robert de Groot is gewoon nog niet rijp voor de ereklasse en hem tóch voor de leeuwen gooien kan catastrofale gevol gen hebben. Bij Seylla, maar ook bij Docos begint men meer en meer dat standpunt Ed Fallaux bij laatstgenoemde vereniging heeft de techni sche leiding nu in handen. Het feit dat hij als speler een stap terug doet kan Docos di rect doen terugvallen, maar indirect zal het zeker ook re sultaat opleveren omdat het verloren gegane terrein bin nen enkele jaren zal zijn te- ROTTERDAM - De Austra lische coup slaagde. Met veel machtsvertoon brach ten Danny Clark en Don Allan de concurrentie op de openingsavond van de elfde Rotterdamse Zes daagse een gevoelige tik toe. In de voorpostgevechten irriteerde de ..Aussies'' de andere potentie- Ie kanshebbers voor de eindzege. De koppels René Pijnen-Jan Raas en Patrick Secru-Albert Fritz kregen in de eerste klasse- mentsjachten meteen twee ron den achterstand aan hun respec tievelijke broeken. Het Nederlands koppel Leo van Vliet-Bert Oosterbosch raakte in de tweede koppclkoers be trokken bij een valpartij. Van Vliet werd overgebracht naar een Rotterdams ziekenhuis, waar foto's van zijn enkel moes ten worden gemaakt. Het staat nog niet vast of Van Vliet terug komt in koers. Wedstrijdleider Peter Post kreeg gisteravond exact datgene, wat hij vooraf had gewenst. „Actie moet ik hebben, van de eerste tot en met de laatste minuutvan deze zesdaagse', had hij zich bij de planning van de elfde Rotterdam se „six".tot doel gesteld. In die opzet paste de twee koppelkoer- sen, die hij als ouverture had ont worpen. Meteen konden de cou reurs dus op de pedalen. Gele genheid om zich aan te passen kregen de pistiers in de eerste an derhalf uur van de zes dagen du rende omloop van Ahoy' aller minst. Al in de eerste koppclkoers over on bekende afstand, die anderhalf uur in beslag nam. brandde de strijd los. Het tempo lag onveran derd hoog. al bleven de schiftin gen in het klassement toen nog uit. In de tweede, daarop volgen de klassemcntsjacht van 60 mi nuten. werden diverse koppels naar de achterhoede terug verwe zen. Met name de koppels Riet veld-Ponsteen en Zoetemelk- Peffgen werden in die razende jacht ver terug geworpen. Op het moment dat de kruitdamp was opgetrokken, zagen Rietveld- Ponsteen zich geplaatst voor een achterstand van 16 ronden. Joop Zoetemelk en zijn ploegmaat Wil- fried Peffgem werden met 10 „tours" opgezadeld. De winnaar van de Tour de France zat zichtbaar vast; onmiskenbaar miste hij pure snelheid. De ver klaring ligt voor de hand: anders dan vorig jaar heeft Zoetemelk slechts de Rotterdamse „six' als enige zesdaagse in zijn program ma opgenomen. En aangezien zijn bejaarde koppelgenoot Wil- fried Peffgen als schadchersteller ook al niet tot grootse daden kwam. mocht het logisch heten dat dit tweetaai naar de figuratie werd gedirigeerd. Terug naar het Australische tweetal Danny Clark-Don Allan dat na het gezamenlijk geloste vertrek- schot van Johan Cruijff en Wim Jansen de strijd op de houten lat ten van het Rotterdamse Sport paleis aanwakkerde. Aanvanke lijk bleven Rneé Pijnen-Jan Kaas. Patrick Scrcu-Albert Fritz en ook het sterke Deense duo Oersted-Frank in hun spoor. Maar halverwege de tweede kop pclkoers sloeg Clark met een machtige jump onbarmhartig toe. De krachttoer werd nader hand nog gekopieerd. Onnavolg baar plaatsten Clark en Allan een tweede aanval die doel trof. Ge heel in de geest van wedstrijdlei der Peter Post had het door het wereldkampioenschap keinn aangejaagde Australische twee tal. de eerste schilling in het alge meen klassement bewerkstellig- Het algemeen klassement: 1. Clark- Allan 25 pnt. op twee ronden. 2. Secru- Kntz 35 pnt. 3 Frank-Oersted 5 pnt. 4 Pijnen-Raas 0 pnt op drie ronden. 5 Schutz-Hermann 15 pnt.; op vier ron den, 6. Lubberding-Schumacher 0 pnt op vijf ronden. 7. Burton-Dovle 5 pnt; op zes ronden. 8. Knetemann- Hempel 15 pnt 9 Debosscher-Venix 10 pnt. 10. Van Vliet-Oosterbosch 0 pnt op zeven ronden. 11. Freuler- Tournê 0 pnt; op tien ronden. 12 Zoo- temelk-Pelïgen 0 pnt en op zestien ronden, 13. Rietveld-Ponsteen 0 pnt. Amateurs Het Nederlands koppel Peter Hellemons-Ton Vrolijk heeft gis teravond de leiding genomen in de amateurzesdaagse Helle- mons en Vrolijk verzamelden twee punten meer dan het duo Ger Slot-Ab Harren, dat 20 pun ten verzamelde. Grote verschui vingen in het algemeen klasse ment leverde de openingsavond dus niet op. Slechts de koppels Grootegoed-Sluimer. Roozcn- burg-Brotherton (beiden op éen ronde) en Gerrard-Taylor (twee ronden) hebben achterstand. De stand 1 Hellemons-Vrolijk 22 pr.t 2. Slot-Harren 20 pnt Huveneer- s Van Tol 17 pnt 4 Van Asten De Jong 16 pnt 5 Gesenck- Grootzwagers 15 pnt 6. Siegenthaler- Forster 13 pnt.. 7. Van der Velden- Schoen 9 pnt. 8. Van Rossum- Hogervorst 8 pnt 9 Soerensen- Refshammer 7 pnt 10 Ketelaars-Van Keuk 5 pnt; 11 Bidinost-Bresan 2 pnt.; op een ronde. 12. Grootegoed- Sluimer 3 pnt.. 13. Roozenburg- Brotherton 1 pnt op twee ronden. 14. Gerrard-Taylor 6 pnt. GERARD VAN PUTTEN AMSTERDAM (ANP) - Frank Arnesen. Soren Lerbx). Dick Schoenaker. Willem Kiefl en Martin Wiggemansen hebben een duur stapavondje achter de rug. De vijf Ajacieden wer den gisteren door trainer Beenhakker beboet met 500 gxdden en dienen boi'endien de 6200 gxdden op tafel te brengen. waartoe zij door de Spaanse rechter werden ver oordeeld. De disciplinaire maatregelen zijn het directe gevolg van een avondje slappen in Marbella aan het slot van eentraixiings- kamp. De vijf gingen nogal luidruchtig te keer en werden door de politie opgepakt en overgebracht naar hel bu reau. Daar móchten zij hun roes xiilslapen. Na het storten van een borgsom mocht het vijftal verliekken. maar niet alvorens de rechter in een sxieli'echtprocedure het vijftal veroordeeld had lol hei beta len van 6200 gxdden. Met die uitspraak werd voorko men dat de vijf spelers zich op een later tijdstip nogmaals naar Marbella moesten bege- Ajacieden slapen hun roes uit in gevangenis ven om zich voorde rechtbank te veranlwooxden voor hun wangedrag. Gcorg Kessler, de trainer/coach van AZ'67. en hel bestuur van de Alkmaarsc club hebben gisteren overeenstemming bereikt over verlenging van het contract van de techni sche man van de koploper in de eredivisie met vier jaar. Georg Kessler heeft besloten tot 1 juli 1985 bij de Alkmaar- se club te blijven. Kessler is reeds drie jaar in dienst van de Alkmaarsc formatie. De vereniging van voelbaloe- fenmecsters in Nederland, de WON, heeft gisteren de trai nersfunctie bij dc amateur club AGOVV in Apeldoorn besmet verklaard. Dit gebeur de naar aanleiding van het ontslag van de huidige trainer C. Renting, die vorig jaar nog het Hillcgomse SI ZO onder zijn hoede had. De besmet verklaring geldt tot het einde van de trainersovcrccnkomst op 1 juli 1981 Jaap van der Leek. dc secretaris van dc WON. deelde giste ren mee dat ieder VVON-lid. dat desondanks toch als trai ner bij AGOVV aan de slag gaat. door het hoofdbestuur van de WON wordt ge schorst bovendien zal in de al gemene vergadering zijn royement worden voorgedra gen. De KNVB heeft ook alle voet balwedstrijden voor de zon- dagamaleurcompetitie a 1 ge last. Ook hebben alle afdelin gen de wedstrijden voor zon dag afgelast. Ilel doorgaan van de wedstrijden in het be taalde voetbal wordt in het weekeinde aan de consuls overgelaten.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13