Leids feestje bijna verstoord Vermoeid Oranje niet verder dan deling met Spanje Tafeltennisteam wendt degradatie door zege af Fout in programma Gerard Bos en Oanaiden gaan nit elkaar Militairen leiden ploeg naar kleedkamer Stand DONDERDAG 15 JANUARI 1981 SPORT PAGINA 13 HEERENVEEN (ANP) - Het Ne derlands tafeltennisteam. met de Scylla-leden Sandra de Kruiff en Patrick wier, heefteen benauwde 4-3 zege behaald op Luxemburg. Door deze overwinning is het ze ker dat de nationale pingpongtop ook volgend jaar in de eerste divi sie zal uitkomen. Vooral dankzij René Hijne werd de dreigende degradatie afgewend. De speler van het Amsterdamse TT leek aanvankelijk tegen Maas onderuit te gaan maar Hijne her stelde zich voorbeeldig. Via 17- 21. 21-10 en 21-17 loodste hij Oranje in veilige haven. Voor Patrick Swier was er gisteren weinig eer weggelegd. De Bosko per was alleen voor de dubbel spelen ingezet en beide partijen, respectievelijk met Han Gootzen en Sandra de Kruiff, gingen ver loren. Sandra de Kruiff deed het in het enkelspel 'heel wat beter. Carin Risch kreeg geen centime- LEIDEN - Als gevolg van een fout in het KNVB-blad Voetbal Totaal zijn de programma's van het district West 2 zondag gisteren onjuist gepu bliceerd in onze krant. De clubs waren middels een schrijven op de hoogte gebracht maar de voetbalbond had verzuimd de media van het een en ander op de hoogte te stellen. Het gaat om de zondagklassen 201 t/m 228, die aanstaand weekeinde het programma van 25 januari moe- ten spelen. Voor de standaardelftallen van de clubs uit de Leidse regio staan er nu de volgende, hopelijk juiste wedstrijden op het program ma: Eerste klasse B: HION-Lugdunum; Tweede klasse A: DHL-Roo- denburg. Blauw Zwart-LDWS, LenS-Sportclub Lisse; Derde klasse A: VVSB-Den Hoorn, Delfla-Teylingen. LFC-Tonegido, Hillegom- SJC; Derde klasse C: Floreant-Woerden, Slikkerveer-Alphense Boys; Vierde klasse A: DOSR-Concordia, Alphen-Randstad Sport, ROAC- Altior, MMO-Van Nispen, UDO-Docos, KRV-Foreholte; Vierde klasse B: Meerburg-Gr Willem, VCS-Wassenaar, SVLV-SJZ, GDS-Bernar- dus; Vierde klasse E: Waddinxveen-Bodcgraven, ESTO-Nieuwkoop, Moerk-WSE. ter ruimte en werd overtuigend van de groene tafel geslagen: 21- 13. 21-19. Han Gootzen. clubgenoot van Hij ne. boekte wisselend succes. Te gen Maas kwam Gootzen tot een zege maar in de laatste partij te gen Hartmann was er geen succes voor hem weggelegd. Via 16-21, 21-19 en 17-21 tegen Hartmann werd de eindstand op 4-3 voor Nederland bepaald. Een stand die genoeg was voor om degrada tie af te wenden. Patrick Sw LEIDEN - De Leidse korfbal vereniging De Danaïden en trainer-coach Gerard Bos zul len aan het eind van het korf balseizoen 80-81 uit elkaar gaan. Terwijl het eerste team van De Danaïden nog steeds volop in de race is om promo tie naar de Hoofdklasse Micro te bewerkstelligen hebben bestuur van De Danaïden en Gerard Bos nu reeds besloten het nieuwe seizoen niet met elkaar te zullen gaan samen werken. Ten grondslag aan deze "breuk" ligt een verschil van zienswijze ten aanzien van het technisch beleid. Ge rard Bos, die in totaal met een onderbreking van driejaar nu 10 jaar de selectie van De Da naïden traint en daarmee al vele successen heeft behaald, kon er wilde zich niet vereni gen met het nieuwe in het nieuwe seizoen uit te voeren beleid van De Danaïden. "In de afgelopen jaren was mijn taak louter en alleen het trai nen van de soms 30 man tel lende selectiegroep en het coachen van het eerste team. In de nieuwe opzet moest ik ook de trainingsopbouw en begeleiding van de lagere teams op mij nemen. Deze laatste taak kan ik en wil ik niet op mij nemen, omdat het één ten koste gaat van het an der. Ik zou dan niet optimaal de selectie hebben kunnen trainen en begeleiden, terwijl de tijd mij ook ten enenmale zou ontbreken." Bij het eerste microteam kwam deze mededeling hard aan. "Wij zijn van het standpunt van het bestuur over een nieuw technisch beleid en de consequenties nooit geïnfor meerd, vandaar dat wij na af loop van Gerard's medede ling met de mond open ston den", aldus aanvoerder Hans van der Leek, die tevens te kennen gaf over dat nieuwe beleid nog de nodige vragen aan het bestuur af te zullen GERT GRESSIE Paul Litjens - doelpunt - ploeg van de Westduitse trainer Horst Wein kreeg een steuntje in de rug door de talrijke vergissin gen bij de tegenstanders. Zo leid de een foutieve pass van Litjens al in de tiende minuut tot dc ge lijkmaker. Xavier Cabot pikte de bal attent op. ondernam een lan ge run en bediende op tijd Garal- da, die Hermans van dichtbij geen kans gaf (1-1). Zeldzaam Hoewel goede combinaties zeld zaam bleven was Nederland tot de rust wel het meest in de aan val. In de 12e minuut kreeg Litjens zijn eerste strafcorner te nemen waarbij de Maleisische scheidsrechter Viyajanathan over het hoofd zag dat de Span jaard Roca de bal achter de lijn stopte en bovendien tegen een been kreeg. Na de hervatting leek er enige ver betering in het spel van Neder land te komen. Opmeuw vormde een vrije slag van Kruize de basis voor een treffer. Deze keer was het Bouwman, die de baan van het schot doeltreffend omboog (2-1). Saai Na een bijzonder saaie periode, waarin weinig gebeurde, beleef den de toeschouwers nog een sensationeel slot. Eerst werd een te hoog ingeschoten strafcorner van Litjens afgekeurd. Daarna verschenen de Spanjaarden in eens veelvuldig voor Hermans. De gelijkmaker kwam dan ook niet als een verrassing. Coghen toonde na zwak uitverdedigen van Tim Steens hoe een strafcor ner genomen moet worden (2-2). Met nog tien minuten te spelen vond Litjens eindelijk ook het doel toen de bal uit een strafcor ner van richting werd veranderd: 3-2. De overwinning was Nederland niet gegund Onder stormachtige aanmoedigingen van het Pakis taanse publiek gooide Spanje al les op de aaifval en zowaar kwa men de Spanjaarden voor de der de keer op gelijke hoogte Al moest Viyajanathan wel weereen handje toesteken. Hij wuifde ob structie van Roca weg en de Spanjaard zag toen zijn kans schoon hard en hoog in te mep pen (3-3). Coach Van Heumen liet er pessi mistisch op volgen: "Het zou best eens kunnen zijn dat we door dit gelijkspel de trofee hebben ver speeld". v-Duitsland 3 1 2 0 4 11-6 'akistan 4 2 0 2 4 11-9 lustraliè 3 1113 11-12 ipanje 4 112 3 6-15 Ingeland 4 0 2 2 2 6-8 cld kam pioen Pakistan behaalde een [ere overwinning op Engeland Het d 3-2 na een ruststand van 2-0 voor istan De Pakistani, die na twee nc- agen (tegen Nederland en Australië) tbaar met hun vertrouwen worste- konden geen enkel velddoelpunt KARATSJI (ANP) - De vermoeidheid is de Nederlandse hockeyploeg binnengeslopen. Gisteren was in de vierde wedstrijd voor het toernooi om de Champions Trophy in Karatsji duidelijk te zien hoe het krachtenreservoir van de Nederlandse spelers in de topwedstrijden tegen Australië, Pakistan en West-Duitsland was'aangesproken. In een duel, dat zelden kon boeien, kwam een traag Oranje tegen Spanje niet verder dan een teleurstellend gelijkspel: 3-3. linge wedstrijd. Als Nederland dc Engelsen verslaat zal West- Duitsland. dat vandaag eerst nog Australië moet bestrijden, in het slotduel Pakistan er onder moe ten zien te houden. Wederom had Van Heumen het team tegen Spanje ongewijzigd gelaten. In de beginfase was er van vermoeidheid bij Oranje nog weinig te bespeuren. Net als te gen de Westduitsers nam Neder land al snel een voorsprong. In de zesde minuut liet Ronald Jan Heijn in zijn zesde interlandwed strijd zijn eerste treffer noteren door een vrije slag van Ties Krui ze fraai te verlengen (1-0). Al spoedig bleek dat Spanje zich dit maal niet zonder meer naar de slachtbank zou laten leiden. De "We hebben bijna nooit moeite met de Spanjaardenzei Wim van Heumen. "En uitgerekend nu we een kans hebben om hier eerste te worden komen we niet verder dan een gelijkspel". Hoewel de blik van de bondscoach danig was versomberd behoudt Nederland nog altijd goede kan sen op het veroveren van de Champions Trophy. Alleen heeft de ploeg het niet helemaal meer in eigen hand. Bij winst in de laat ste wedstrijd van morgen tegen Engeland dient te worden afge wacht hoe de concurrentie het er af brengt. Op het laatste moment is in Karatsji besloten dat bij ge lijk eindigen het doelsaldo de doorslag geeft en niet de onder- ISTANBOEL - Terwijl het cordon zwaar bewapende militairen zich langzaam maar zeker sloot, vierde Parker Leiden een klein toch beschaafd feestje na de 86-90 overwinning op EFES Pilsen Istanboel. Geen van de tweeduizend Turkse toeschouwers kon dat versto ren, hoewel een aantal daartoe, gezien de grillige gezichten en de overigens onverstaan baar geuite verwensingen, best bereid leek. Maar de angst inboezemende blau we baretten die hun positie op de straathoeken hadden verruild voor een plaats in de net zo kou de sportarena, zwaaiden drei gend met hun automatische ge weren en bajonetten naar een ie der die te dicht in de buurt van de Leidse cirkel kwam. „Het is maar een sport", relativeren ze in het Westen weieens. Hier heeft ontspanning duidelijk een ande re betekenis. Toen iedereen weer veilig in de bus zat, kwamen de echte reacties op de even belangrijke als noodza kelijke zege pas los. Bevrijd uit de gespannen sfeer, die als een loodzware deken op dit duel rustte, gaf Han Wallaart, die een uiterst tevreden indruk wekte commentaar. „Ik vond EFES Pil sen niet zo'n geweldige ploeg, maar telkens als je denkt dat je ze hebt geklopt, komen ze terug. Ze spelen een vreemd soort bas ketbal. Voor onze begrippen on gecontroleerd en rommelig Ze nemen ontzettend veel risico met hun schoten, maar op de'éen of andere manier vliegen er toch veel ballen in. Daarom bleven ze zo lang bij. Als het iets minder gaat, loop je ze onder de voet", aldus Wallaart. Die trouwens een originele verkla ring had voor de drie punten en het belabberde schotpercentage (13) van center Puidokas voor rust. De reden waarom Leiden al niet halverwege een comfortabe le voorsprong bezat en op 41-41 bleef steken, want de Amerikaan gooide echt alles mis. „De basket aan die zijde was zo krom als hoepel. Daarom kozen we ook bewust om eerst daarheen te spe len. Iedereen had er last van, maar Steve nog het meest, omdat hij nooit het bord meepakt. Uit eindelijk kwam hij over de hele wedstrijd tot een totaal van 21 punten. Dus volgens mij heeft het gewoon aan die basket gele gen", aldus Wallaart. Kon Puidokas aanvankelijk hele maal niets -goed doen, gelukkig voor Leiden namen anderen de honneurs waar. Allereerst Tony Parker, die gisteren in Istanboel veel goed maakte van het deficit waarvoor hij in Barcelona zorg de. Hij toonde zich gisteren een uitstekend regisseur, een waardi ge vervanger van de toekijkende Mitchell Plaat. Brak op zijn een tje de press, die de snelle kleine mensen van EFES uitoefenden, bleef kalm op de precaire mo menten en die waren er toch genoeg en verdeelde en strooi de zeer geconcentreerd. Verde digde daarbij als een leeuw en gaf daarmee het voorbeeld voor de rest. Het zelfvertrouwen dat hij uitstraalde sloeg over op spe lers als Sid Bruinsma en Ron Kruidhof. Terwijl ook Chris Plaat een aanvaardbaar niveau haalde. Sterk Maar vooral Bruinsma speelde een sterke partij. Tekende voor 18 punten, pakte 11 rebounds en schoot tegen een percentage van 62. Net even hoger (60) dan Jim Woudstra, de man die een onge lukkige avond had. Hij liep bin nen een mum van tijd tegen vier fouten op en moest er kort na rust uit. Woudstra: „Het lijkt wel of ik veel meer opval dan anders met dat masker. Misschien zie ik er wat gevaarlijk uit voor de arbi ters. Ik ben er nog nooit zo vlug uit geweest. En het waren toch eigenlijk geen echte fouten. Alle maal van die randgevallen". Hoe dan ook het was maar goed dat toen de blonde pijl moest plaats maken Steve Puidokas zich een paar minuten na de her vatting hervond. Hoewel Leiden in de eerste rondgang ondanks de blessures (Plaat, Van Stolm en de ook met pijn spelende Bruins ma) een solider indruk maakte dan de snelle maar rommelig speiende Turken kon men pas vlak na de pauze voor het eerst op een voorsprong bogen. Het gevolg van het ongecontroleerde rammen van EFES was namelijk wel dat zij toen al vier mensen Scores LEIDEN: Kip 2, C. Plaat 2, Van Solm 4, Woudstra 12 (60%), Kruidhof 13, Bruinsma 18 (11 re bounds), Parker 18, Puidokas 21 (15 rebounds). Schotpercentagc Leiden: 42%. EFES: 50%. Bal verlies Leiden: 15. EFES: 18. Re bounds Leiden: 20 aanvallende en 33 verdedigende. EFES: 4 aanvallende en 33 verdedigen de. EFES: Gurkan 15, Kocijigit 12, Ha- kijemez 23, Dogusgen 16, Reffi- gee 13 en Ronabar 7 punten. OP/WVA&Z'IY&S/V W A/fZio<Z}<0<t2O &v\r VAM \72SCCV£ V/A A&tSO I /SOYx/V/éR \&/<SOS met vier fouten hadden, waaron der hun enige Amerikaan, De- drick Reffigee. En dus moesten zij zich inhouden waardoor Lei den zijn toch bestaande lengte voordeel nog meer kon uitbui ten. Doorbraak Bij 49-53 leek het tot een doorbraak te komen. Omdat Tony Parker het zo goed deed was de press van EFES verder waardeloos ge worden en kreeg Leiden plotse ling kans na kans om uit te lopen naar en veilige voorsprong van een punt of twaalf. Maar, en de situatie zou zich nog een keer of drie herhalen, de Leidenaars be nutten die mogelijkheden niet. Verspeelden keer op keer op domme wijze de bal of schoten te gehaast, waardoor telkens de Turken weer terug konden ko men: van 57-63 tot 65-64, van 72- 79 tot 76-79 en van 76-83 zelfs tot 82-83. Het publiek reageerde bij zonder fanatiek op die inhaalpo- gingen, ontstak in een hels ge huil wanneer recordinternatio nal Dogan Hakijemez na een suc cesvol afstandsschot zijn vuist hoog in de lucht balde. Leiden had zichzelf de nodige proble men kunnen besparen. Maar werkte zich uiteindelijk toch nog professioneel naar het einde. Har Kip en Steve Puidokas begre pen, met de immer koel blijven de Tony Parker, de boodschap. De bucket in, waar de heren met de fouten stonden. Binnen twee minuten konden Reffigee, de an dere lange man Dogusgen en Ro nabar met vijf fouten naar de bank vertrekken. En dat brak het laatste wanhopige verzet van EFES, de underdog die met ont stellend veel inzet zo lang was bijgebleven, eigenlijk tegen be- Puidokas (hier op archieffotoliet twee gezichten zien. Voor de pauze schoot hij tegen een percentage van 13 procent. Na rust fabriceerde hij echter 18 punten en werd uiteindelijk met 21 punten topscorer. ter weten in. Met nog twee minu ten te gaan waren nu definitief alle rebounds voor Leiden, dat met een 81-87 voorsprong de laatste minuut ontspannen kon uitspelen. De held van het pu bliek stond toen al bijna buiten. Bijna. Foutjes Hakijemez keerde ras op zijn schreden terug toen Leiden zich in de laatste fase toch weer twee foutjes permitteerde. Het geloei zwal weer aan, maar de bal bleef bij Tony Parker opnieuw in goe de handen. Met een gave pass be diende hij Ron Kruidhof die dunkend door de laatste seconde vloog. Die actie deed de teleur stelling bij een aantal Turkse supporters in woede omslaan. Terwijl EFES zelf heel snel be nen maakte, drong het Leidse ge zelschap dicht tegen elkaar aan. De 'bescherming' in de personen van een fiks stel goedhemden was snel ter plaatse. In Leiden zal dat niet nodig zijn. De Turken kunnen zich verder als een kans loze figurant door Europa bege ven. Leiden daarentegen behield een kans. „Op naar Hatrans", lachte Wallaart. AD VAN KAAM

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13