Saturnus werkt zich onopgemerkt naar hoger plan "Ik verlies het altijd in de pers" Hans Yultink onnavolgbaar AZ-'Baas' Klaas Molenaar: ZATERDAG 10 JANUARI 1981 Spiekerman: "We zijn klein maar snel" LEIDEN - Tot voor enkele jaren geleden stond de vereniging Saturnus nog niet eens vermeld in het adresboekje van de Leidse Sportstichting. Rob Spiekerman, sluitpost van het dit seizoen zo goed marcherende eerste team van de Leidse handbalvereniging, vindt dat typerend. "Leiden is alleen maar geïnteresseerd in basketbal en voetbal. Op de scholen wordt bijna uitsluitend basketbal gepropageerd aan kinderen die zo'n bal amper vast kunnen houden. Waarom wordt er zo weinig aan handbal gedaan Het is toch zeker één van de meest complete sporten waarbij je je hele lichaam moet gebruiken" Rob Spiekerman: "Beter op je gezicht dan in het net..." BERKHOUT(GPD)-Tussen de bedrijven van het Nederlands kampioen schap 47-1 door. fungeert de folkloristische Westfriese sport kolven als een inspirerend intermezzo voor de biljarters. Het in andere delen van het land totaal onbekende balspel ondervindt in Berkhout gretige be langstelling. Hans Vultink ontspande zich gisteren vlak voordat hij aan de bak moest door geamuseerd de verrichtingen van de merendeels bejaarde kolvers gade te slaan. Om even later zelf in de picture te staan als de aloude artiest op het groene laken. Als de kunstenaar ook die in Berkhout met kop en schouders boven de jongeren en zwoegende ereklassers uitsteekt. Zoals Vultink de serie speelt, zo speelt nog steeds niemand het. De 43- jarige Needenaar is alleen kwetsbaar in een open duel, met de ballen ver uit elkaar. Eenmaal op de lijn is Hans Vultink onvergelijkbaar en nog steeds een voorbeeld voor alle anderen. Die dan ook geen mogelijkheid onbenut laten het subtiele spel van de eenmaal vlammende Achterhoe ker te analyseren. In de kaderspelsoorten is Hans Vultink ook de laatste tijd nog steeds het onbetwiste paradepaardje van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond. Hetgeen ook blijkt uit de internationale ..besten-lijst" van het 47-1 die na het afgelopen seizoen is opgemaakt. Vultink mag dan wel naast zowel de Europese als de wereldtitel in het 47-1 hebben gegrepen, toen de Fransman Connesson vorig jaar wereldkampioen werd met een eind- moyenne van 30.43 had de Nederlandse kampioen een gemiddelde van maar liefst 44.95 achter zijn naam staan. Maar het contrast in speltechnisch opzicht tussen Vultink en de rest van het deelnemersveld was ook ook gisteren weer schril. Terwijl de titelver dediger uit Neede vooral in de derde ronde de toeschouwers weer op de banken kreeg door Piet Vet in eigen huis op magnifieke wijze via een slotserie van 261 te vonnissen, bereikten Arnouts en Bongers zuchtend en steunend na een martelpartij de finish. Beiden hadden erg veel moei te met respectievelijk Wim van Deventer en de nog altijd aan zichzelf twijfelende Jean Bessems. Maar Jos Bongers zou eerst werkelijk in de vierde ronde ontluisterd worden. Eindelijk had Piet Vet het gevoel teruggevonden dat hem ook in het recente verleden tot zo'n gerespec teerde kadrist had gemaakt. In de zevende beurt sloeg de verbeten Westfries toe met een serie van 140 en voltooide daarmee de partij. Dat betekende dat na Steures ook Jos Bongers zijn ongeslagen status in Berkhout verloor. De jonge Nijmegenaar. die het doorgaans moet heb ben van subtiel seriewerk, kan zijn faam tot nu toe nog niet waarmaken De ontstemde tweevoudig Nederlands kampioen ,,Ik kan de positie op de lijn niet uitbuiten. Er komt geen serie uit. En dat terwijl ik nog wel zo goed voor dit toernooi had getraind. Ik had op dit NK echt mijn zinnen gezet". Nee. dan dwingt Jan Arnouts meer bewondering af. ook al gezien het feit dat de Westbrabander pas vorig seizoen in het 47-1 zijn ereklasse-debuut maakte. Toentertijd in Middelberg sloot Arnouts zijn eerste optreden af met een verrassende tweede plaats. Die positie ligt er minimaal ook nu voor hem in het verschiet na zijn winst tegen Velthuis. Klaas Molenaar. „Baas" onder meer van Wastora en AZ'67. Of beter gezegd misschien nog „De Grote Man". Het was een tijdje wat stil rondom zijn persoon. De laatste maanden is hij echter weer volop in het nieuws. Door uitspraken van hem zelf (over onder meer het Neder lands voetbalelftal), door de voortreffelijke resultaten van AZ'67 en door berichten als zou het er met „Europa's grootste speciaalzaak" Wastora minder florissant voorstaan. Klaas Molenaar aan het woord over die drie dingen, maar ook over zijn anderhalfjaar geleden overle den broer Cees, strijkbouten met zinken zolen en manager Kees Ploegsma van PSV. "Het zal me allemaal wel weer niet in dankbaar heid worden afgenomen...". Klaas Molenaar: "Vijf, zes jaar geleden sprong ik overal bovenop" Het is inderdaad opvallend dat er in Leiden nauwelijks aandacht is voor het handbal. Dit in tegen stelling tot de omliggende ge meenten-Voorhout, Stompwijk, Oud Ade en Hoogmade - waar de interesse in deze tak van sport veel groter is. Toch heeft Satur nus zich, in alle stilte dan, inmid dels opgewerkt tot de landelijke derde divisie waarin men dit sei zoen debuteert. Onder leiding van Frank Bonte, die eerder de succesvolle dames van Foreholte onder zijn hoede had en over wiens aanpak Rob Spiekerman met ontzag spreekt, stoomt de Leidse handbalploeg op naar de tweede divisie. Want aan de voor avond van de tweede competitie helft kan de positie van de Leide- naars zeer beslist rooskleurig worden genoemd. Wordt morgen in eigen huis naaste belager An- chora 2 verslagen, dan lijkt de ti tel binnen handbereik. Olga/Sa- turnus neemt dan vier punten af stand van de concurrentie. "Als die ploegen elkaar dan afslach ten, kunnen wij daarvan profite ren", lacht de 19-jarige Spieker man, sinds twee seizoenen doel man van de standaardformatie. Desondanks betracht de student aan de middelbare hotelschool in Den Haag nog de nodige voor zichtigheid. "Soms is het net een loterij", verklaart Spiekerman, "niets is in deze klasse met zeker heid te voorspellen". Overigens is hij niet verrast door de hoge klas sering. "Je kon het in de voorbe reiding al zien. Tweedeklassers pakten we gemakkelijk in. Eigen lijk zouden we dit jaar als leerjaar beschouwen, maar zien hoever we zouden komen. Maar het bleek al snel dat er ook in de twee de divisie mogelijkheden wa- De eerste rondgang beantwoordde Bowling BBL dinsdag vijfmans: Birds-Yellow Ti gers 3-1, Proveste-Disco 4-0, Tettero 3- Edosas 1-3, Tettero 2-Les Imbattables 1- 3. BBL trio's vroeg: Duke-Lions 2-2. AZL- Rabbits 0-4, Parelmoer-WH 1-3, Pasties- Spinners 4-0. Modeboys-Boonteam 3-1. BBL trio's laat: Tettero 4-Tettero 7 2-2, Globetrotters-Tettero 6 3-1, Martin- YNCT 0-4, Tettero 9-Driftkikkers 1-3, Tettero 5-Tettero 8 1-3.. BBLZW maandag trio's: Splits-Bojo 3-1, Sportschool-HM-team 3'/2-V2, HR-team- Pinners 4-0. BBLZW dinsdag trio's: Florentijn-Pin- set 4-0, BC Sport-LBV 1-3, Calamares- Jako 0-4. BBLZW dinsdag vijfmans: Rooie Rak- kers-HVS 1-3. BLF-team-BvM 3V/2, Scarabee 1-BC Sport 1-3. BBLZW woensdag trio's: Jaws-BLF- team 0-4. Vliegende Schilders-Joy 3'/2- .V2, Tramps-HM-kwartet 3-1. BBL donderdag vijfmans: WH- Minstreels 4-0, Boonteam-Tweepee 0-4, Lions-Rabbits 3-1LOI-Ons Genoegen 4- 0. Standen BBL dinsdag vijfmans: Proveste 17-50 Disco 17-33'/2 Edosas 17-43 Tettero 3 17-25 Tettero 2 17-37 '/2 Les Imbatt. 17-25 Birds 17-36 Yellow T. 17-22 BBL trio's Modeboys 18-45 Pasties 18-38 Rabbits 18-43 WH 18-33 Va Duke 18-42 Boonteam 18-31 Parelmoer 18-41 AZL 18-25'/2 Lions 18-39 Spinners 18-23 BBL trio's laat: YNCT 18-50 Globetrott. 18-39 Tettero 8 18-44'/2 Driftkikk. 18-36 Tettero 5 18-43'/2 Tettero 6 18-29'/, Tettero 4 18-43 Tettero 9 18-19'/2 Tettero 7 18-43 Martin 18-12. BBLZW maandag t rio's: 16- 32 V2 HM-team 16-4l'/2 Sportsch Pinners 16-36 Bojo 16-30'A Splits 16-33'/2 HR-team 16-18 BBLZW dinsdag tri BC Sport 16-48 Florentijn 16-30 Calamares 16-34'/j LBV 16-26'/2 Jako 16-31 Pin-set 16-26 BBLZW dinsdag vijfmans BvM 16-48'/. Scarabee 1 16-33 BC Sport 16-38 Rooie Rakk. 16-20 HVS 16-35'/, BLF-team 16-17 KARATSJI (ANP) - In de openings wedstrijd van het internationale hockeytoernooi om de Cham pions Trophy in Karatsji hebben Engeland en West-Duitsland gis teren gelijkgespeeld met 1-1. Pakistan had een briljante start in het Zeslandentoernooi in een po ging de titel te prolongeren. Spanje, toch niet een van de zwakste hockeynaties, werd met 5-2 teruggewezen. De Spanjaar den namen een 1-0 voorsprong door Juan Luis Cohen, maar vier treffers binnen een kwartier van aan de verwachtingen. Sterker nog: Spiekerman meent dat Sa turnus nog meer te bieden heeft dan in die periode is vertoond. "De voorbereiding was enorm zwaar. Veldcompetitie, beker, oe fenwedstrijden, dat was niet vol te houden. We hadden dan ook veel last van enkelblessures, je was ook wel eens niet geïnspi reerd. Geblesseerden moesten vervangen worden door spelers uit het tweede. Het team was daarop niet ingesteld, het was te vroeg in het seizoen. Nu zou dat een stuk beter gaan". De eerste wedstrijd ging dan ook verloren, en wel tegen Anchora. Drie basisspelers ontbraken, waaronder de 37-jarige steunpi laar Henk Verweij, de centrale verdediger die de circelloper doorgaans voor zijn rekening neemt. Achttien maal vloog de bal toen langs Rob Spiekerman (uitslag 18-15), terwijl hij met zijn team de minst gepasseerde ver dediging van de afdeling heeft. "Op zo'n moment sta je alleen", zegt de sluitpost. Over die, door andere spelers allerminst benijd de positie: "Er is bij ons niemand die met mij zou willen ruilen. Ze vinden het te gevaarlijk. Ik zou echter geen andere plaats willen hebben. Ik denk altijd maar: zo lang ik de bal op mijn gezicht krijg, zit hij niet. Maar je maakt het wel mee dat ze met opzet op je gezicht gooien, zoals bij Rijn streek. Een harde ploeg. Dat zijn ook gemaakte handballers. Wij hebben echt een getalenteerd team. Individueel beschikken we over meer klasse. Saturnus is een ploeg met veel kleine spelers die allemaal erg snel zijn." Frank Bonte startte vijf jaar gele den als coach van Olga/Saturnus. Twee jaar terug begon het alle maal echt te lopen. "Daarvoor Pfister/ Amaya ongeslagen LONDEN (ANP) - De beide Amen- kanen Hank Pfister en Victor Amaya hebben gisteren in Lon den de voorronde van het wereld kampioenschap dubbelspel (WCT versie) ongeslagen beëin digd. Ondanks een zwakke start gelukte het aan de Amerikanen om de zegereeks van de beide Au straliërs Peter McNamara en Pal McNamee te stoppen. De Ameri kanen versloegen de Australiërs, die tot dan toe geen set hadden behoeven prijs te geven met 2-6, 7-6, 6-4, 6-3. Daarentegen behaal den Wojtek Fibak en zijn Tsjechi sche partner Tomas Smid in de laatste partij van de voorronde hun eerste succes. Zij wonnen met 1-6,6-3,7-6,5-7,6-4 van Kevin Curren/Steve Denton (Zaf/Vst). Die overwinning helpt het Oost- europese dubbel niet verder. Het hoogst bereikbare is voor hen een vijfde plaats in het met 200.000 dollar gedoteerde toernooi. Een griepaanval heeft de Open Amerikaanse kampioene Chris Lloyd-Evert uit het masterstoer- nooi geworpen. De 26-jarige Amerikaanse moest in de partij tegen de veel geld verdienende Martina Navratilova verstek la ten gaan. Navratilova heeft door de ziekmelding van Lloyd in elk geval de halve finales bereikt. Haar tegenstandster daarin zal zijn Chris Lloyd of Andrea Jae ger. Laatstgenoemde begon met een nederlaag tegen Mandlikova, maar herstelde zich met een over winning op Ruzici, waarbij ze te rugkwam van een achterstand van 1-5 in de derde set: 3-6, 6-2, 7-6. De enige andere vaststaande halve finaliste is Tracy Austin. De 17- jarige Amerikaanse versloeg de boven haar geplaatste Mandliko va met 6-3,6-0. Ze hield daarbij de Tsjechische aan de achterlijn ge klemd, waarbij vooral haar fore hand uiterst effectief was. de ontketende Pakistani in de tweede helft waren vernietigend voor Spanje. Manzoor Junior scoorde tweemaal, waarna Hanif Khan, Ehsanullah en Mushta de score compleet maakten. Monial zorgde nog voor een tweede Spaanse treffer. De Nederlandse dames- hockeyploeg zal zijn openings wedstrijd van het toernooi om het wereldkampioenschap spelen te gen België. De titelstrijd wordt van 27 maart tot en met 5 april in Buenos Aires gehouden. was het allemaal nog een beetje sukkelen. De ene had er wel zin in, de andere niet. De meeste spe lers waren 18,19 jaar oud, jongens die in hun juniorentijd al eens als tweede van Nederland bij de jeugd eindigden. Daarna stond die groep een jaar stil. Zij moes ten ook wennen aan de hardheid bij de senioren. Frank heeft die jongens tot een groep gesmeed. Alleen Henk Verweij (36) is een routinier, die hoefde hij niets meer te leren. Dit jaar is Menno Blom erbij gekomen, ook een zeer ervaren jongen. Hij speelde in Amsterdam bij Niloc maar ver huisde naar Alphen aan den Rijn, waarna hij bij ons kwam spelen" 'Menno heeft ons zelfbewuster ge maakt. Vorig jaar scoorden we voor tachtig procent uit de twee de lijn, twintig procent in de brea k-out. Nu ligt die verhouding Vroeger leken z'n ogen blauwer. Feller. Is het vuur gedoofd? Zelf vindt hij van niet. Klaas Mole naar, lui achterover lig gend in een leren fauteuil: „Vijf, zes jaar geleden, sprong ik overal meteen bovenop. Nu denk ik: laat ze. (Verontschuldigend gebaar) Ik heb natuurlijk ook wel wat achter de rug. Twee hartoperaties, mijn broer Cees dood- Een ontspannen babbelende man. Voorheen wilde hij nog wel eens journalisten bellen als hij het niet eens was met de door hun geven tileerde mening. Als dat nodig was, desnoods in het holst van de nacht. En toen Wim van Hane- gem vertrokken was uit Alkmaar en kritiek leverde op de gebroe ders Molenaar, gaf hij „De Krom me" in zijn AZ-krant zo'n ongena dige trap na, dat het rumoer er omheen nu nog niet is verstom- d. AZ's penningmeester Klaas Mole naar met zachte stem: „Dat had den we dus niet moeten doen. Een fout. Maar ik had ook zo m'n best voor hem gedaan... Ik had een afvloeiingsregeling voor hem bedacht, echt, dat kon niet beter. En dan toch maar kankeren naar buiten toe. Dat schoot me op een gegeven moment zo in het ver keerde keelgat, dat ik dacht: en nou pak ik hem... Een mens is tenslotte ook maar een men- „Later denk je: Stom. Ik had ge woon m'n mond moeten houden. Ik verlies het toch altijd in de pers. Want ik ben die rijke stin kerd, weet je wel. Die patser. En die moet dus aangepakt worden. Als ik voor de televisie per onge luk Pim Jacobs zeg in plaats van Bert Jacobs, dan wordt me daar meteen een heisa over gemaakt... Regeltjes onderin het beeld. Met van die witte lettertjes. Pim Ja cobs is een jazzpianist. Oftewel: zien jullie nou hoe stom die Klaas Molenaar is". Kinderachtig „Gadverdarrie. Alsof de Neder landse voetbalpers niet een jaar lang „Hanegem" heeft geschre ven, voordat iemand in de gaten kreeg, dat het „Van Hanegem" moest wezen. Cees Jansma heeft zich later nog in allerlei bochten gewrongen om zich te excuseren voor dat kinderachtige gedoe met Jacobs. Maar ik ben onderhand gelukkig wel zo ver, dat ik me van zulk min gedoe, niks meer aan trek. Laat maar joh, heb ik tegen heel anders. Er wordt ook regel matig uit de hoek gescoord" Rob Spiekerman heeft duidelijk vertrouwen in de naaste toe komst van Saturnus. Hem is ge bleken dat de mogelijkheden er zijn om ook de stap naar de twee de divisie te kunnen maken. "In onze voorbereiding wonnen we van Anchora 1, waarom nu dus niet van het tweede Ook viel in Cees gezegd, als ze daar nu lol in hebben..." .Moetje horen, ik word gerust nog wel eens nijdig hoor. Maar ik be heers me veel beter. Effe wachten Klaas, effe nadenken voordat je wat zegt. Zoiets leer je dan onder meer door die affaire met Van Ha negem. Echt, hnj moest weg, dat blijf ik volhouden. Het kon ge woonweg niet meer. Een keer een roomsoes in je schoen, net als je 'm aantrekt, dat is nog wel leuk. Maar drie keer wordt echt verve lend. En dan noem ik nog het minst nare... Maar aan de andere kant: dat AZ er in de eredivisie nu zo goed voorstaat, is ook de ver dienste van Willem. Als er eentje onze spelers een profmentaliteit heeft bijgebracht, is hij het wel Nou. en op het moment, dat je dat beseft, zeg je bij jezelf: Klaas, dat stukkie in de AZ-krant had beter niet geschreven kunnen worde- Doorzetters Het verhaal is al dikwijls verteld. Het succesverhaal van Klaas en Cees Molenaar. Of, zoals ze ook wel bekend staan: „mijn broer en ik". Twee van de tien kinderen van een Zaanse „vissersman". Leuren met ansichtkaarten langs de huizen. Met extra stevige schoenen, zodat de voet niet zou worden bezeerd als-ie weer eens tussen een toegesmeten deur moest worden geplaatst. Want doorzetters waren het „mijn broer en ik". Met een heel aparte visie op het zakendoen. Ansichtkaarten, gerookte paling, elementen voor theelichtjes, strijkbouten met zinken zool en gloeilampen. Handel was handel. Befaamd is het verhaal, dat Cees altijd oplepelde als-ie het over het eerste grote zakelijke succes van de broers had: de BICO- wasmachines: „Klaas zegt dus. dat ding kost in koop honderdvierennegentig gulden. Ik zeg. tjééé dat is mooi, kunnen we 'm voor onder de tweehonderd gulden verko pen.Klaas naar me kijken. Zo vanne... Hij zegt: „Ja hoor 's Cees, maar vier gulden winst op een wasmachine, is natuurlijk niet al teveel". Ik zeg: „Ooooooch, het is maar hoe je 't bekijkt. Als je d'er een miljoen van verkoopt, kan het nog verdomd aardig oplopen hoor". Ze verkochten er uiteindelijk twee miljoen. Gemis Klaas Molenaar nu: „Je moet het leven accepteren, zoals het op je afkomt. Dat is mijn filosofie. Het loopt toch zoals het lopen moet daar doe je niets aan. Maar ik mis Cees natuurlijk wel. Verdriet slijt. Cees' dood raakt steeds ver- de laatste twee competitiewed strijden een stijgende lijn te con stateren. Maar elke tegenstander wil natuurlijk van je winnen als je bovenaan staat. Daarbij komt dat het verrassingseffect verdwenen is. Iedereen kent ons nu, weet ook dat er rekening met ons gehou den dient te worden". En dat was, een paar jaar geleden, wel anders. der weg. Maar er is geen dag, dat ik niet aan hem denk. Er is wel eens gezegd, dat ik 'm vooral mis als praatpaal. Maar dat is niet zo. Andere mensen, die zijn plaats hebben ingenomen, blijken plot seling veel meer te kunnen, dan ik had gedacht. Daar kan ik mijn ideeën ook aan kwijt". „Wat ik van Cees het meest mis, is zijn manier van zakendoen. Dat was uniek. Hij kon zich voordoen als de grootste stommeling, die je je maar voor kunt stellen. (Kort gegrinnik). Ging ie heel Zaans praten en dan begreep-ie zoge naamd niks. Het boertje van buu- ten, weet je wel. Maar ondertus sen werkten die hersens. En voor datje goed en wel in de gaten had, wat er was gebeurd, had-ie ze plat. Ongelooflijk. We hebben wat afgelachen samen, als wc weer buiten de kamer van een of andere grote meneer stonden. „Heb ik 'm tuk of heb ik 'm niet tuk", zei Cees dan". Heftig Na de lunch komt-ie plotseling over het Nederlands elftal te praten. Keert er iets terug van die oude heftigheid. Schimpscheuten aan het adres van manager Ploegsma van PSV Die er helemaal niets van zou begrijpen. „Die nota be ne roept - „Je houdt het toch niet voor mogelijk" - dat men niet aan het werk van een trainer behoort te komen. Larie, onzin. Als Kess- ler ooit op het onzalige idee zou komen doelman Treytel op de middenvoorplaats te zetten, dan grijp ik wel degelijk in. Wat zullen we nou krijgen?" „En als het rond het Nederlands elf tal tijdens het toernooi om het Europees kampioenschap in Ita lië een troep is, dan zou ik zeker mijn mond moeten houden? Ter wijl er een hall' elftal van me bij betrokken is? Bekijk het even zeg. Dat die Ploegsma dat niet in ziet, dat moet hij weten, maar toe vallig is het wel van het grootste belang, dat het Nederlands elftal het toernooi om het wereldkam pioenschap in Spanje bereik- t". Klaas Molenaar „Ja toch? Dat scheelt me daar niet even een slok op een borrel Nederland in Spanje en ik verkoop twee keer zoveel televisietoestellen. En drie keer zoveel video-recorders. Daarom snap ik die Ploegsma niet mt zijn 'handen af van de trai ner'. Als het niet goed gaat, als er steeds maar verloren wordt, dan moetje ingrijpen. Dan moetje er op z'n minst op aandringen dat er rondom dat Nederlands elftal ïes zal moeten veranderen. Dat is ook in het belang van een bedrijf als Philips. De baas van Ploegs- Zwemmen „Wat er nou weer allemaal in Mon tevideo is gebeurd, kan ik hier vandaan natuurlijk niet helemaal precies beoordelen. Maar als je een beetje bekend bent in het voetbalwereldje, kan je je er wel zo ongeveer een voorstelling van maken. De grote fout is, dat ze Zwartkruis teveel laten zwem men. Die man heeft geen enkele steun". „Ik verwijt dat vooral Choufocr. Dat is tenslotte de sterke man daar. Als je nou de ervaring hebt. dat Happel en Zwartkruis een n- zersterke combinatie vormefl, Argentinië heeft dut bewezen dan roep je Happel toch zeker op? Maar ja, Choufocr kent Happel nog uit z'n periode bij FC Den Haag en het zou best eens zo kun nen zijn, dat er tussen die twee toen iets is gepasseerd, dus eh..." „Maar zo moet je niet redeneren, vind ik. Persoonlijke belangen mogen geen rol spelen. Het Ne derlands elftal moet winnen en al zou ik daarvoor mijn grootste vij and als coach aan moeten stellen, ik deed het. En geloof me. Zwart kruis mag van mij vijftig jaar blij ven zitten, waar-ie nu zit. Hy heeft bewezen bepaalde kwalitei ten te bezitten. Maar laat hem bij voorbeeld de organisatie in Zeist en alles rondom het Nederlands elftal bestieren en geef een vent als Happel, of Michcls, of Rijvers, of weet ik veel wie de eindverant woording voor alleen de wedstrij den. Zo'n taakverdeling is best te maken". Geklets Triomfantelijk gezicht. Dan schou derophalend: ..Zal me ook wel weer niet in dankbaarheid wor den afgenomen. Maar och, wat doet het er ook toe." - In de Volkskrant stond kort gele den een verhaal waarin uit de doeken werd gedaan, dat het bij Wastora nogal „rommelde". Molenaar rustig en met lome hand gebaren. „Precies, dat bedoel ik nou. Maar als er nou eens steeds meer chips werden gebruikt, steeds meer microtechniek en ik constateer dat we dat niet zelf meer kunnen repareren En ik krijg ook bericht van de fabnkan ten dat ze eventuele reparaties liever zelf uitvoeren, omdat ze daar de peperdure apparatuur voor hebben aangeschaft, mag ik dan tegen wat mensen van de technische dienst zeggen: „Je wordt niet ontslagen, maar als je iets anders kan vinden, dan moet je niet zonder meer nee zeggen0" Ik vind dat je 't dan heel netjes speelt. Zekeralsjezedanooknog een andere baan binnen het be drijf aanbiedt. Wat ze dan weer niet willen". - Een paar loodgieters zouden slechte ervaringen hebben gehad toen ze ook naar iets anders moesten uitkijken, ingingen op een aanbieding van een met Was tora bevriend bedrijf, om vervol gens aldaar tijdens de proefperio de alsnog te worden ontslage- Klaas Molenaar hoofdschuddend: „Ik zou je zo namen kunnen noe men van mensen, die het nu pri ma naar hun zin hebben Een van onze directeuren, de heer Hof man, had vorige week nog con tact met een van die loodg etd Hij had geen spijt van zijn ver trek, zei-d-ie Integendeel, het ging hem uitstekend". Stijging - Maar er worden dus toch pogin gen in het werk gesteld, het per soneelsbestand van Wastora in te krimpen. Gaat het dan zo slecht? Klaas Molenaar „Welnee. We had den het afgelopen jaar tien tot twaalf pro -ent meer omzet. Goed. de jaren dat we verdubbel den zijn Voorbij. Het is nu veel meer een kwestie van consolida tie. En dat gaat ons goed af Waar om er dan weer rotzooi moet wor den geschopt Maar ik reageer er niet meer op hoor. Ik word straks zestig. Ik heb mijn portie onder hand wel gehad Waar zou ik me druk om mtktn Pakistan blameert Spanje

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13