mededelingen gemeentebestuur M I s® leiden 12tjm16jan.'81 Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 12 januari a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Benoeming lid van de Bestuursraad voor de School adviesdienst Leiden. Verlening ontslag aan het hoofd van de Gunning- school. Beschikbaarstelling krediet voor de aanschaf van nieuwe vuistvuurwapens voor de politie. Wijziging autotoelageregeling voor Burgemeesters in Zuid-Holland. Beschikbaarstelling krediet voor de aanpassing van de inventaris van de m.l.k.-scholen aan de Lam- menschansweg 6 en Boerhavelaan 298. Verzoeken om medewerking van een schoolbestuur. Aanvullend krediet voor de vervangende nieuw bouw ten behoeve van langdurig opgenomen pa tiënten in Endegeest c.a. Aanvullend krediet voor de vervangende nieuwbouw van de paviljoens Dames E. en F. van Endegeest c.a. Wijziging statuten van het Electriciteitsbedrijf Zuid- Holland. Krediet voor het bouwrijpmaken c.a. van het ge bied nabij de Bronckhorststraat en omgeving ten behoeve van vervangende nieuwbouw (109 wo ningen) van de woningbouwvereniging "Ons Belang". Krediet voor de bouw van 54 woningen aan de Marnixstraat e.o. (complex 11) in de plaats van 72 afgebroken woningen (complex 5) door de woning bouwvereniging "Ons Belang". Opheffing onbewoonbaarverklaring pand 4e Groenesteeg 61 Pachtontbinding van grond in de Stevenshofjes- polder. Aankoop gronden met opstallen in de Roomburger polder. Aankoop hoeve met grond aan de Rijndijk 31 (Ste venshof jespolder Richtlijnen en normen te hanteren bij verkoop van verspreid gelegen gemeentelijk woningbezit. Commissie vergaderingen Discussie m.b.t. het thema "ontwikkelingsschool per 01 -08-81"ja of nee" Vanuit de vacaturecommissie: -Voorstel aanwijzing plaatsvervangend hoofd o.l.s. - Bespreking notitie begeleiding en beoordeling nieuwe leerkrachten. Commissie voor Ruimtelijke Ordening. Openbare Werken en Verkeer. Donderdag 15 januari a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Nota inzake aankoop grond aan de Mirakelsteeg. Tijdschema bestemmingsplannen. Beschikbaarstelling van een krediet voor het bouw rijpmaken van gronden aan de Robijnstraat/Dia mantlaan in verband met de bouw van een biblio theekfiliaal c.a. Onteigening t.b.v. de bouw van de Churchillbrug c.a. Voorbereidingsbesluit voor twee terreinen in Leiden Zuid-West. Presentatie brug Lijsbethsteeg. Nota inzake grond Willem de Zwijgerlaan voor tun nel nabij de Kooilaan. Nota inzake verhoging tarieven voor de verhuur van dubbelzijdige aanplakborden. Wijziging A.P.V. (winkelkarretjes). Schenking door L.S.V. Minerva. Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde punten het woord wiilen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de verga dering aan de adjunct-secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, de heer A.J.M. van Paridon, telefoon 769241 toestel 339, kenbaar te maken. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting op de 4e etage, kamer 407, in het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschriften. Maandag 12 januari a.s. in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: om 9.30 uur: beroepschrift van de heer H.J. van Zonneveld tegen weigering van een bouwvergunning voor een duiven til achter het perceel Hugo van Woerdenstraat 29. om 10.00 uur: beroepschrift van mevrouw H.A. de Vreese - Kroon tegen de weigering van een bouwvergunning voor een nissenhut achter het perceel Mariënpoelstraat 43. om 10.30 uur: beroepschrift van de heer G. Lagerman tegen een aanschrijving tot het treffen van voorzieningen aan de woning Mauritsstraat 43. om 11.00 uur: bezwaarschrift van mevrouw J.M. Tebrugge -V.d. Zeeuw tegen verbouwing van de panden Gortestraat 36-38. Commissie voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Woensdag 14 januari a.s. om 17.30 uur in het re creatiegebouw van het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a., Endegeesterstraatweg te Oegstgeest. Agenda: Mededelingen betreffende de volgende onder werpen: a. opvolging administrateur; b. stand van zaken m.b.t. de gedane suggesties en toezeggingen n.a.v. de briefwisseling mw. Hes - direktie Endegeest c. overleg met het Centraal Orgaan Ziekenhuista- d. Beleidsplan-struktuurplan Voorstel inzake de voorziening in de waarneming van de funktie van Direkteur Algemene Zaken van Endegeest Voorstel inzake kredietaanvraag voor enige voor zieningen in de Dependance, het A-gebouw en het Mortuarium Jaarrekening 1978 Voorstel van de Stuurgroep Organisatie inzake het jaarprogramma 1981 vah de NOK Verslag van de beraadslaging in de Representatieve Vertegenwoordiging en de Contactgroep. Bestuurscommissie voor de openbare scholen "De Dukdalf" en "De Loopplank". Donderdag 15 januari a.s. om 20.00 uur in de de pendance van de school. Regenboogpad 3. Agenda: Hoofdpunten tussentijdse rapportage evaluatie. Beslissing inzake stamgroepvorming per 01-08-81. Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: Supermarkt in het pand Korte Raam- steeg 75-77. De aanvrage is afkomstig van ALBRECHT CULEM- BORG B.V., te Culemborg, «n betreft het oprichten van enkele door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de supermarkt in het pand Korte Raamsteeg 75-77. Op dinsdag 27 januari 1981 zal om 14.30 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e ver dieping. Tijdens deze hoorzitting wordt gelegenheid gegeven over deze aanvraag van gedachten te wisselen. Afhaalcentrum voor chinees en indisch eten. De aanvrage is afkomstig van L. LI, alhier, en be treft een nieuwe de gehele inrichting omvattende ver gunning tot het uitbreiden en wijzigen van de slagerij met een afhaalcentrum voor chinees en indisch eten in het pand Jacob Catalaan 12. Op dinsdag 27 januari 1981 zal om 15.30 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e ver dieping. Tijdens deze hoorzitting wordt gelegenheid gegeven over deze aanvraag van gedachten te wisselen. Deze aanvragen en andere daarop betrekking heb bende stukken liggen gedurende de gehele behande lingstermijn ter inzage in kamer 104 van het Stads bouwhuis, Langegracht 72. Vóórts liggen deze stukken gedurende vie' weken na heden elke donderdagavond van 17.30 uur tot 20.30 uur ter inzage in de studiezaal van de Openbare Bibliotheek aan de Nieuwstraat. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot en met 6 februari 1981 bij het College van Burgemeester en Wethouders worden ingediend. De persoonlijke gegevens van degenen die schrifte lijk bezwaar hebben ingebracht worden, indien hierom - gelijktijdig, bij aparte brief- wordt verzocht, niet bekendgemaakt. Degenen die bezwaren hebben ingebracht, en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen vervolgens in de gelegen heid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-be- schikking in te dienen. Diversen Wijziging wegenlegger Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland bij besluit van 21 oktober 1980 de ingevolge de Wegen- wet opgemaakte 3e wijzigingslegger van wegen in deze gemeente gewijzigd hebben vastgesteld. De wijzigingslegger wordt met ingang van maandag 12 januari 1981 op de afdeling volkshuisvesting en openbare werken van de gemeentesecretarie (kamer 105 Stadsbouwhuis) voor een ieder ter inzage gelegd. Tegen de vaststelling van de wijzigingslegger staat voor iedere belanghebbende tot uiterlijk woensdag 11 februari 1981 beroep open bij de KroQn. Een beroepschrift dient bij de Commissaris van de Koningin in de Provincie Zuid-Holland te worden in gediend. Bestemmingsplan Pancras - Oost Met ingang van 15 januari 1981 ligt gedurende één, maand in kamer 212 van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72 voor een ieder ter inzage het bestemmings plan Pancras-oost. Het gebied, waarvoor het bestem mingsplan geldt wordt begrensd door de Oude Rijn, de Herengracht, de Nieuwe Rijn en de Hooigracht. Dit plan is op 1 december 1980 door de Raad vast gesteld. In vergelijking met het ontwerp van dit plan zijn in de voorschriften, de toelichting en de tekenin gen wijzigingen aangebracht. Als belangrijkste voor beeld van deze wijzigingen kan worden genoemd het geven van een overwegend woonbestemming aan het grootste gedeelte van het in het ontwerp met BvW II aangeduide gebied, dat voorzag in een be- drijfsbestemming met bovenwoningen. Het betreft een gebied gelegen tussen de Uiterstegracht en de Middelstegracht op een afstand van circa 40 m ten zuiden van de Ir. Driessenstraat. In het vastgestelde plan is bedoeld plandeel nu aangegeven als het gebied Wo VI (woondoeleinden VI). Voor de overige wijzi gingen kan worden verwezen naar het vastgestelde bestemmingsplan en het betreffende raadsvoorstel tot vaststelling daarvan (no. 268 van 1980 met de bij behorende errata en aanvullingen). Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een ieder die zich tijdig met bezwaren tegen het ontwerp- bestemmingsplan tot de Gemeenteraad heeft ge wend, of die bezwaren heeft tegen de wijzigingen die bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht, schriftelijk bezwaren tegen het vastge stelde plan indienen bij het College van Gedeputeer de Staten van de provincie Zuid-Holland, Koningska de 2, 2596 AA te 's Gravenhage. Deze uit twee delen bestaande ontwerp-nota geeft een uitvoerige opsomming over de opbouw van een zestal aspecten van het gemeentelijke economisch beleid; de werkgelegenheidsstruktuur, de arbeids marktsituatie, het productiemilieu, de stadsver nieuwing, winkelvoorzieningen en het regionaal eco nomisch beleid. Van elk deze onderwerpen is een zeer uitvoerige ana lyse gemaakt. Inspraak voor-ontwerp- bestemmingsplan D'Oude Morsch In februari zal het ontwerp-bestemmingsplan voor D' Oude Morsch (het gebied tussen Nieuwe Beesten markt, Rijnsburgersingel, Morssingel en Galgewater) een maand ter visie worden gelegd. Dan wordt een ieder in staat gesteld om officieel bezwaarschriften in te dienen gericht aan de gemeenteraad. Voordat het zover is wordt de mogelijkheid geboden tot inspraak in een zg. voor-ontwerp-bestemmings- plan. Een informatiekrantje met een volledige kaart is huis-aan-huis verspreid in de buurt en is verkrijgbaar aan de balie van Buro Voorlichting van het stadhuis. Daar kunt u ook het volledige voor-ontwerp-bestem- mingsplan inzien. Op maandagmiddag 12 januari van 14.00 uur tot 18.00 uur en op dinsdagmiddag 13 januari van 14.00 uur tot 18.00 uur in het wachtgebouwtje van de Morspoortkazerne kunt u ook het plan bekijken en uw opmerkingen kwijt aan de Pro- jektgroep D' Oude Morsch. Op woensdag'14 januari om 20.00 uur wordt een inspraakavond gehouden over dit voor-ont- werp-bestemmingsplan in het wachtgebouwtje van de Morspoortkazerne. U bent van harte Morspoortkazerne Vrijdag 16 januari a.s. begint de sloop van de Mors poortkazerne. Dit is nodig in het kader van het stadsverbeterings- plan Oude Morsch. Op de plek van de kazerne zal woningbouw en buurt- groen komen. De muziekverenigingen en moskee vinden een onder komen in de Barbaraschool aan het Levendaal. Donderdag 15 januari worden gas, licht en water af gesloten. Het wacht-gebouwtje waarin de wijkvereniging Oude Morsch een tijdelijk clubhuis 't Mierennest heeft, zal blijven staan. Tegeltentoonstelling in Museum Het Lakenhal. Op maandag 12 januari a.s. houdt mevr. drs. P. Wassenbergh-Clarijs een lezing over de tegelten toonstelling: GELEEND GOED. Deze avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het Stedelijk Museum "de Lakenhal", en georga niseerd door de Vereniging "Vrienden van Antiek". Deze lezing, met lichtbeelden, zal worden ingeleid door de film: "Dat zit gebakken", die vervaardigd is door Joop Pieëte en Hans van Oosterom. Tevens bestaat er gelegenheid op deze avond de ten toonstelling te bezichtigen. Economisch Beleidsplan Te Koop Vanaf maandag a.s. is voor f 7,50 aan de Informa tiebalie in het stadhuis te verkrijgen het ontwerp- Economisch beleidsplan en Bouwstenen voor een Economisch beleidsplan. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens in het weideseizoen 1981 vee ter inscharing aan te nemen op gronden, die aan de gemeente in eigendom toe behoren. Gegadigden die belangstelling voor deze inscha ring hebben en met de gemeente een inschaarover- eenkomst willen aangaan worden opgeroepen zich bij onderstaand adres op te geven onder vermelding van het aantal in te scharen stuks vee, te splitsen in pink, vaars, en grootvee. Stieren worden niet ter inscharing aangenomen. Burgemeester en Wethouders behouden zich het recht voor gegadigden die zich opgeven zonder op gaaf van redenen te weigeren. Uw schriftelijke reaktie sturen aan: Burgemeester en Wethouders van Leiden T.a.v. de chef van het Bureau Grondzaken Lange Gracht 72, Leiden. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: wijk C en 11 maandag 12januari wijk 10 en 12 woensdag 14 januari wijk 13 en 15 donderdag 15 januari wijk 14 en 16 vrijdag 16 januari.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 10