Groepsleiding wil terugdraaien van reorganisatie Kerst-In Augustinus trekt 2000 bezoekers leidse agenda Man ernstig gewond bij brand in Leiderdorp Burgerlijke stand LEIDERDORP - Ruitervereniging Liethorp organiseerde in sport park De Bloemerd in Leiderdorp gisteren een grote "Indoor Lie thorp", met als hoofdmoot een onderling Concours Hippique. In totaal verschenen er zo'n hon derd ruiters en amazones in de ring, die onderlinge wedstrijden hielden. In de pauze waren er di verse demonstraties, zoals de Ne derlandse kampioene damesza delrijden die met een van de "Lie- thorpruiters" een pas de deux op muziek reed. Verder was te zien een dressuur-demonstratie en een Fries aangespannen paard. Op de foto zowel een ruiter als een amazone. De tribune was ruim bezet. LEIDEN - De Kerst-In van jongerenvereniging Au- gustinus was ook dit jaar weereen succes. Zo'n 2000 "kerstgangers" passeer den tijdens de kerstdagen de deuren van het vereni gingsgebouw aan Rapen burg 24. Zelfs meer be langstelling dus dan vorig jaar, toen het eerste lus trum van de Kerst-In al een recordaantal van 1600 bezoekers trok. Volgens een vermoeide maar tevre den organisatie gisteravond, is de doelstelling van de Kerst-In - zo veel mogelijk mensen een leuke Kerstmis bezorgen - ruim schoots waar gemaakt. Zowel jong als oud waren het afgelopen kerstweekeinde in Augustinus te vinden. Ook beduidend meer buitenlandse werknemers dan vorig jaar passeerden de drem pel. Voor hen waren dit jaar spe ciale activiteiten georganiseerd, zoals Turkse en Marokkaanse muziek op de theezolder en een Turkse band met buikdanseres Vooral deze laatste had eerste kerstdag groot succes. De activiteiten tijdens deze zesde Kerst-In waren zeer gevarieerd: van gewoon zitten bij de open haard tot de "lijfdrijfdiskosjo" van poffertjes bakken tot kerstdi ner, en van het populaire bingo tot een klaverjastoemooi. Boven dien waren er vanaf kerstavond tot vanmorgen vroeg optredens van verschillende bandjes, zoals "Touchwood" en "Munk". Het vermelden waard was ook het "grimeur-gilde" Bij dit gezel schap kon iedereen zich "mooier, lelijker, ouder of jonger" laten schminken. Als je dat wilde zorg de het gilde er zelfs voor dat je "als kerstbal de deur uitging" Aan toeschouwers had het gilde vanzelfsprekend niet te klagen, maar ook het eerste "slachtoffer" meldde zich boven verwachting heel snel aan: "Ik wil wel eens geschminkt worden, smeer er maar zoveel mogelijk verf op" Met de ene helft van het gezicht gezond, en het andere zwaar ziek, kwam dit moedige eèrste schaap over de dam. De Turkse band met buikdanseres trok eerste kerstdag een hoop belangstelling. 'Maak van Curium geen elitaire neurosekliniek LEIDEN - Een 26-jarige Leider dorper is vanochtend zwaar ge wond geraakt bij een brand in zijn flat aan de Houtschans in Lei derdorp. Vanochtend om vijf uur brak de brand uit in de huiska mer, waarschijnlijk door een kaars of sigaret. De Leiderdorper schrok pas wakker door een har de knal die waarschijnlijk werd veroorzaakt door het springen van de thermopane ruiten. In shocktoestand betrad hij op blote Rectificatie kerstpuzzel In het marathon-kryptogram in de kerstbijlage van woensdag zijn enkele foutjes geslopen. De omschrijving voor 142 hori zontaal is: deze buitenlander draagt wel een heel duur hoofddeksel. De omschrij ving voor 14 verticaal is: een boom en een voegwoord gaan in dit plaatsje samen. Voor 263 verticaal: deze christen is ook Rooms. voeten de huiskamer, waar hij door een 21-jarige buurjongen uitgesleept moest worden. De man was echter zodanig in de war dat hij de flat weer in wilde gaan. De Leiderdorper werd met zeer ernstige brandwonden overge bracht naar het Elisabeth Zieken huis. Daar werd geconstateerd dat de verwondingen aan de voe ten derde graads waren; een re den om de man meteen over te brengen naar het brandwonden centrum in Beverwijk. De flat aan de Houtschans is geheel uitgebrand. Een flat eronder liep waterschade op. De technische recherche stelt vandaag een on derzoek in naar het ontstaan van de fatale brand. Gebroken arm Bij een aanrijding op de provinciale weg tussen Hoogmade en Wou- brugge heeft een uit Woubrugge afkomstig meisje vannacht een gebroken arm opgelopen. Het meisje zat samen met haar ouders en broertje in een auto die, waar schijnlijk vanwege de gladheid, frontaal op een tegenligger bot ste. Daarna raakte de personen wagen nog eens een boom. De an dere inzittenden bleven onge deerd, evenals de bestuurder van Inbraak Uit een woning aan de Kom van Aaiweg in Leiderdorp zijn giste ren in de loop van de dag en enke le sieraden en geluidsapparatuur ontvreemd. De daders braken de woning in toen de bewoners niet thuis waren. Pas bij thuiskomst om middernacht werd de inbraak ontdekt. Kerstcross Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Traditiege trouw werd er ook gisteren weer een Kerstcross gehouden door Zoeterwoude. Het was reeds de negende maal dat de Zoeter- woudse voetbalvereniging Meer burg een dergelijke prestatieloop op tweede kerstdag organiseer de. Iedereen die de afstand van vijf of tien kilometer uitliep, ontving van de organisatie een herinne ringstegel. Op de foto de vele deelnemers voor de start. OEGSTGEEST - Het me rendeel van het verple gend personeel van het kinderpsychiatrisch cen trum Curium in Oegst- geest, te weten alle 31 groepsleiders, wil dat het bestuur alle reorganisatie maatregelen terugdraait. Al eerder had de groepslei ding in een brief aan het bestuur laten weten het niet eens te zijn met de gang van zaken rond deze reorganisatie. Op deze brief is echter niet of nau welijks geantwoord door het bestuur en de groeps leiding is hierover erg ver bolgen. De algemene beleids vergadering (ABV, te vergelijken met een on dernemingsraad, redactie) heeft alle contact met het bestuur ver broken. Volgens de ABV wordt er absoluut niet geluisterd naar de adviezen die worden gegeven door dit orgaan. De ABV wil pas weer verder praten, wanneer er van de kant van het bestuur garanties komen dat adviezen ook werkelijk overwogen wor den. Een mogelijkheid hiertoe zou volgens de ABV het instellen van een ondernemingsraad zijn. Eén van de groepsleiders over hun grieven: "In gesprekken in no vember heeft het bestuur toege geven weinig verstand van kin derpsychiatrie te hebben, maar ze komen wel met vergaande reorganisatieplannen. Wanneer er dan een zogenaamde inspraak mogelijkheid was werd elke in houdelijke discussie over de be stuursplannen afgeketst. In die besprekingen weigerden ze ook te motiveren waarom ze tot deze besluiten waren gekomen. Alter natieve plannen zijn nooit aan bod gekomen. En een door de ABV ingestelde commissie om met het bestuur over door mede werkers gemaakte reorganisatie plannen te gaan praten is gewoon genegeerd." Bij Curium leven de kinderen in zes groepen, zogenaamde units, met aan hoofd van elke unit een groepstherapeut. Het centrum verkeert sinds de verhuizing naar moderne nieuwbouw in ernstige financiële moeilijkheden. De be groting voor 1981 moet met 450 duizend gulden worden gekort. Volgens het bestuur is een oplos sing voor deze problemen het op- Strandloop WASSENAAR - De atletiekvereni ging A.V. Holland organiseert morgen een strandloop aan de Wassenaarse Slag. Vanaf 10.00 uur kan men zich inschrijven voor afstanden van 2, 4, 8, en 12 kilometer. Om 11.00 uur gaat de strandloop van start. heffen van de polikliniek, die vol gens het bestuur te duur en niet echt nodig is. Zeven mensen wor den ontslagen, waaronder de ge neesheer-directeur en de chef de clinique. En van de enige obser vatie-unit onder de zes woon groepen wordt net als de andere vijf eën behandel-unit gemaakt. De groepsleiding is het met deze maatregelen niet eens en heeft ook bezwaar tegen de besluitvor ming. "Bij de totstandkoming van dit besluit heeft het bestuur altijd voorgewend de meningen van haar medewerkers te betrek ken in de besluitvorming. Hier toe heeft zij alle middelen aange wend om de schijn van demokra- tie hoog te houden," aldus de groepsleiding. De groepsleiding weigert mede werking aan de reorganisatie plannen, maar ziet zichzelf erg beperkt in haar mogelijkheid om actie te voeren. "Dat is erg moei lijk. Tenslotte werken we met kinderen, we kunnen hun behan deling niet zomaar staken. We willen onze acties niet over de hoofden van de kinderen uitvoe ren. Hun belang staat voor ons voorop en juist daarom zijn wij zo tegen de reorganisatie zoals hij nu in gang wordt gezet gekant. De polikliniek is wel degelijk be langrijk. Wanneer die wegvalt be tekent dat dat de drempel voor de kinderpsychiatrische hulp enorm verhoogd wordt. Het eni ge wat daarop volgt is namelijk opname. De voorkomende zorg valt daardoor weg. Wij zijn het ook niet eens met de opmerking van het bestuur dat er genoeg ver vangingsmogelijkheden elders zijn voor de poli. Dat is in de regio zeker niet het geval. Andere in stellingen zoals het Medisch Op voedkundig Bureau hebben dat ook bevestigd." De groepsleiding ziet nog meer be zwaren. In de bestuursplannen van begin december wordt heel duidelijk gezegd dat Curium al leen voor korte verpleegduur van kinderen geschikt is. "Het cen trum is niet bedoeld voor zeer langdurige opnameperioden (meerdere jaren) zonder uitzicht op terugkeer naar het gewone le ven buiten een of andere inrich ting," aldus deze plannen. Vol gens de groepsleiding zijn deze plannen niet .duidelijk in de uit eindelijke reorganisatiebesluiten naar voren gekomen, maar zijn wel alle voorwaarden aanwezig om ze toch werkelijkheid te laten worden. "Dat zou betekenen dat Curium een soort elitaire neuro sekliniek wordt," zegt één van de groepsleiders hierover. "En daar zijn wij absoluut tegen." LEIDEN/LEIDERDORP/ZOETER- WOUDE/BENTHUIZEN - Geboren. Thijs zv, J.H.W.M. van den Brule en W.G.M.T. Barten (Leiden); Niels zv. H.P.F. van der Linden en C.J. Berman (Leiden); Mirjam dv. G.J. van Giessen en J. van der Goot (Leiden); Leonie dv. J. Pos en M.J. Link (Benthuizen); Germai- ne dv. J.E. Wijhc en J E. Reijken (Leider dorp); Jana dv. H.W. Brugman en M.J.M. Flaman (Leiderdorp); Eline dv. F.D. van Wijck en M. Jansen (Leiderdorp); Gido zv. F.D. van Wijck en M. Jansen (Leider dorp); Mjria dv. J. Beeuwkes en M. Beu- te (Leiden); Eveline dv. W. Veltman en A.J.M.J. Dijkstra (Leiderdorp); Huwelij ken: G.A. Straathof (Zoeterwoude) en Y.P. van der Maal (Leiderdorp); Overle den: M. Houweling (53) gehuwd geweest met J.M.J. Reijders (Leiden); A.P.J. van Ulden (77) ev. J.C. Verhoeff (Leider dorp); A.L.M. Sehmitz (93) (Leiden); S.C.M. Lathouwers (27) ev. J.J.M.M. van den Assem (Leiden); J.W. van der Lin den (62) ev. W.J. van Denderen (Leiden); C L. van Dam (80) ev. S.M. Stolze (Lei den); J. Nieuwenhuizen (69) ev. A. Melet (Leiden). LEIDEN: Geboren Erik Wouter, zv. H M. Croes en C.M. Kroon; Saskia. dv. C.P. Rijgersberg en A. Houtman; Wouter E. Voorzaat; Susanne. dv. A.W.M. Wa- melink en C. Borgerding; Martijn. zv. T. van der Meer en J.M. Verhage; Dannv, zv. J.A.H. Groenewoud en E.M. van Ba- tum; Marion, dv. R. de Jong en S.C. Kloosterman; Linda Elisabeth, dv. J van Klaveren en T.E. Matser; Jeroen, zv. L.A. van den Haak en S.C. Sehats; Ra- chid, zv. A. Ait Barghane en Z. Assou; Serpil, dv. I. Olmez en M. Celik; Renate Adriana, dv. A.F. Zwanenburg en A. Wagter; Alinda Francisca, dv. A.F. Zwa nenburg en A. Wagter; Joanne Marieke. dv. A. Sonneveld en W.A.M. van Om men; Semra, dv. M. Boga en O. Kirae; Kelly, dv. J.R. Ratchford en N. van Rijn; Cindy, dv. L. van Weeren en H.G.M. de Pijper; David Hendrik Dario, zv. C. Win terkamp en P.G.W. Soeci; Olav Leonar- dus Maria, zv. A.G.M. Streng en C.J.M. Conijn; Johanna Maria Wilhelmina. dv. N van Tol en H.W.M. Parlevliet; Man- nus Cornells, zv. J.M. van den Berge en K. van der Jagt; Guus. zv. V.H.J. Ouds hoorn en J.P. van Goozen; Maarten Wil lem, zv. F. vansder Plas en C. van der Plas; Arjan Wybren, zv. J. Heeringa en W. Boomker; Michael, zv. R. Kloos en D.S. Hillebrand; Arjan. zv. A.P.C. Pret en G. van der Kraan; Thomas, zv. W.N. van der Steen en E. van Leeuwen; Pietje Anna Heiltje, dv. D.C. van der Burg en A. Haasnoot; Rov Leonard Michael, zv. R.L.A. van Arkel en A.F.T.M. van der Maat; Anne Willcmijn, dv. W. Scholtes en A. Krijger. Huwelijken: de Roode en Muilenburg; Heshusius en Sols; Koelman en Veens- wijk,; Hulstein en op 't Hof; Dekker en Hoogkamer; Erwich en Eisveld; Moor man en van der Kooy. Overleden: H. van der Weijde, (1928); I. Ncuteboom, (1913); G. Fakkel, (1902), echtgenote van A.J. van Wijk; J.M. Ar- noldus, (1886). gehuwd geweest met W.F. Taverne: N.T. Thjijsen, (1908), ge huwd geweest met D. van der Linde. W.F. Beekman. (1907): J.C. Verkoren. (1890); C.M.L. Wijtenburg, (1915). echt genote van C.F.M. Langezaal, M. van den Berg. (1895), echtgenote van A L. Serlie; J. Breebaart, (1939); N. Ruijten- beek,(1906); J.J.Thomas,(1920); J. Slijk huis, (1913); M. van der Weijden, <1897); J Vonk,(1906);W.Wissink,(1906);M.Th Hoogenboom. (1936), echtgenote van J P van der Hoorn; L. Th. Vriend. 1929), W.J. Visser. (1905); A.J. van Duin, (1906); M. van Deutekom, (1920), echtgenote van J.H. Damhoff;J.J. Linker, geb. 24-5- 1912 man. ZATERDAG Lelden - Rijkmuseum van Oudhedeij Rapenburg 28, films, 14 tot 16.15 uur. Sanders - Levendaal/hoek Kofevaai straat, antiekmarkt, 9.30 tot 17 uur. NVSH praatcafé - Rapenburg 48, van* 22 uur. Zoeterwoude - Centrum aan de Schenkel weg, Soeterpop met The Shoes, Th) 'ZONDAG Leiden - Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28, films, ma en din ook, li tot 16.15 uur. Tamboerijn - Valeriusstraat 73, voof kinderen van 5 tot 12 jaar, toneel spelen ma. van 14 tot 16 uur Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel 125802. Koffieshop Leids Volkshuis - Haarlem, merstraat 73b, openvergadering Werklo, zen Belangen Vereniging, ma. van 10 to) Lolden - Tamboerijn, Valeriusstraat 73, voor kinderen van 5 tot 12 jaar, oudejaarsdisco, di. van 14 tot 16 uur. KIJkhuls - Vrouwenkerkkoorstraat 17, fliro met Charlton Heston, 20 en 22.15 uur. Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizerlaan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 uur. Koffieshop Leids Volkshuis - Haarlemmer straat 73b, Werklozen Belangen Vereniging, Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 27, S. Kooijman, Noordeindseplein 2a, tel. 122268; zon 28, H.J. Klaassen, Witte Singel 69, tel. 123089. W(jk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstad- wijk, Professorenwijk, de Waard: za 27, J. van Gent, Zoeterwoudsesingel 28, tel 122538; zo 28, A. Van Luijk, Wasstraat 2a, tel. 122522. W(jk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za 27, A.A. van Rijn, Melissatuin 5,1 tel. 210797; zo 28, tel. E.H. Nieuwenhuis-! Smalbraak, Bevrijdingsplein 60, tel.! 768918. Voor de praktijk van de doktoren Groe- neveld, Van Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, Van Tol, ^wijnenburg en Verhage:' za 27, M.J.H. van Tol, de Sitterlaan 80, tel 142427, spreekuur van 11 tot 11.30 uur in gezondheidscentrum Merenwijk, Ros molen 2; zo 28, J. Reinders, Gerard Brandstraat 29, tel. 760947, spreekuur van 11 tot 11.30 uur aan huis. Leiderdorp - J. van der Leden, J. van de Beek, Hoofdstraat 8, tel. 894539; spreek uur van 12.30 tot 13 uur. Oegstgeest - H.A. Reterink, Terweeweg APOTHEKEN De avond-, nacht-, en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: za 27, 8 uur tot wo 31 dec door: apotheek tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, tel. 121060; Voorschotense apotheek, Leidseweg 6 tel. 2525. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leider dorp, tel. 890405. B.H. Broer, Boshuizerlaan 26, 764058. Voorschoten - C.P. van Oostrom, Veurse- weg 36. tel. 01717-2317. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum Berkenkade, Leiderdorp, i tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14 tot 15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, tel. Waalslaan, tel. 4641. lEIDSCH £t DAGBLAD DAGBLAD VOOR Nabezorglng van LEIDENEN 18.00-19.30 uur OMSTREKEN Zaterdag van 16.00-10.00 LEIDEN Postbus 54 2300 AB LEIDEN Teleloon 071 -144941 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28864 f49.55 perp post f 71,90 Jaarabonnement f 186.70 per post f 276.10 Losse nummers f 0.65. Alq. redaciiechef: A van Leeuwen Ptv Alq redactiechef: J P M van der Meer (regio) W. Wirtz 'binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A van Brussel (sociale economie) P J de Tombe (sporl) P C Rosier (radio en televisie, kunst) S J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn. Brussel. Londen. Panjs. Washington, Cairo. Ch. Lennartz, Maredijk 33a, Leiden, tel 071-133202 Correspondenten R Zaadnoordijk Tel 071-155854 Voorschoten J Peters 071-769935 Leiderdorp F Snijders

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2