menno smitsloo bedrijfsmakelaardij bv Wie wil er nou zaken doen met een bange ondernemer? os breestraat 106 2311 cw leiden telex 39302 majsb-nl tel.071-125041 i ''VK H - 'In afwachting van betere tijden', hebben heel wat ondernemers hun beleid op een laag pitje gezet. Maar betere tijden 'komen' niet, die moet je maken. En dat lukt natuurlijk niet als iedereen het bijltje er bij neer gooit. Wij hebben het zelf ervaren, toen we dit jaar met ons eigen bedrijf begonnen. 'Pas toch op', hoorden we van alle kanten. Maar zo'n eigen bedrijf komt toch zeker niet uit de lucht vallen; daar groei je in jaren naartoe. Moet je dan zo'n groei ineens afbreken? Moet een goed plan dan maar in de ijskast omdat een paar angsthazen elkaar een crisistijd zitten aan te praten? Niks ervan. En het resultaat: onderaan deze advertentie ziet u zaken, die'we allemaal niet hadden gedaan, als we onze plannen hadden laten schieten. Maar genoeg over onszelf. We plaatsen deze advertentie om u, collega ondernemers, nu eens een hart onder de riem te steken. Wat wij ons afvragen is, waarom er nu ineens zovelen uiterst voorzichtig worden, als ze het al jaren goed doen Je kent je markt, je levert een goed produkt, een prima dienst. Dan laatje het er toch niet bij zitten! ledereen kan om zich heen zien welke ondernemers het redden. En dat zijn niet de jongens, die zitten in te teren op hun vermogen. Wat denkt u? Als wij iets nodig hebben van een bedrijf en dat bedrijf komt bang over - dan gaan we wel een deur verder, waar ze er nog wel trek in hebben. Want wie wil er nou zaken doen met een bange ondernemer? Het ondernemerschap heeft altijd al risico's met zich mee gebracht. Dat zal ook het komende jaar wel weer zo zijn. Niets nieuws onder de zon, dus. Gewoon doorzetten - niet misplaatst voorzichtig, ook niet met domme held haftigheid. Wat wij zelf gaan doen? De volgende stap in ons beleid: graag een ervaren man er bij. Een in het vak doorknede bedrijfsmakelaar, een echte specialist. Daarmee stoppen we de resultaten van dit jaar alvast in het volgende jaar. Investeren, heet dat. Moest u ook maar doen! Wat deden we en voor wie? De nu volgende transacties van de tweede helft van 1980 zouden we dus niet verzorgd hebben, als we er niet gewoon tegenaan waren gegaan. Onze cliënten, de bedrijven die we hier noemen, hebben zich in elk geval op 1981 voorbereid door te investeren: Sassenheim Hoofdstraat 272-274 75 m2 winkelruimte verhuurd aan Ster Mode; Leiden Raamsteeg/Garenmarkt 750 m2 winkelruimte verhuurd aan Aldi Supermarkten; Leiden Haarlemmerstraat 67/67a 200 m2 winkelruimte aangekocht voor belegger; Leiden Haarlemmerstraat 67/67a verhuurd aan Presto Lunchrooms; Noordwijk Kerkstraat 52/54 1200 m2 winkelbouwgrond aangekocht voor projektontwikkelaar; Leiden Admiraal Banckertweg 22 400 m2 kantoorruimte verhuurd; Leiden Beestenmarkt 8 winkelpand verkocht, Noordwijk Offemweg 47 250 m2 kantoorruimte aangehuurd voor het Nederlands Radar Proefstation; Leiden Douzastraat 1b 250 m2 kantoorruimte aangehuurd voor notaris; Leiden Oude Vest 175 375 m2 bedrijfsruimte verkocht aan Aannemersbedrijf Bey; Leiden Hogewoerd 18 70 m2 winkelruimte verhuurd; Leiden Levendaal 159/161 150 m2 winkelruimte aangekocht voor de Stichting Verenigde Nederlandse Apotheken; Noordwijkerhout Havenstraat 10150 m2 winkelruimte aangehuurd voor Boekhandel Wagner; Leiden Korevaarstraat 19 140 m2 bedrijfsruimte verhuurd aan Theo Peters Autorijscholen; Noordwijkerhout Vlashoven 16 bedrijfspand/woning aangekocht voor relatie; Leiden Breestraat 156 90pi2 winkelruimte verhuurd aan Randstad Uitzendbureau; Leiden Willem Barentszstraat 5150 m2 kantoorruimte verhuurd aan Praxis Instruments BV; Leiden Haarlemmerstraat 525 m2 winkelruimte verhuurd, Leiden Admiraal Banckertweg 22 5000 m2 bedrijfscomplex verkocht, t.eiderdorp Droststraat 1 450 m2 bedrijfshal verkocht; Leiden Breestraat 1461500 m2 winkelruimte ('t Pandercomplex) aangekocht voor Damson BV en gedeeltelijk verhuurd aan o.a. Pander. Tevens verrichten wij vele taxaties. menno smitsloo/ bedrijfsmakelaardij

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 28