Wethouder druk gezet e/cfee agenda Verdeeldheid over standplaats woonwagens in Wassenaar blijft Leiderdorpse scholen gebruiken wachtlijst In Wassenaarse raad Tichler verlaat Leiderdorpse raad Regeling om woon ruimte te verdelen WASSENAAR - De Wassenaarse CDA-wethouder Van Dingstee wordt door de plaatselijke VVD-fractie onder steeds grotere druk gezet. In de afgelopen begrotingsver gadering verlangde de WD opnieuw van de wethouder een grotere activiteit op zijn werkterrein, technische dien sten. WOENSDAG 17 DECEMBER 19B0 w, LEIDERDORP - Het VVD-raadslid mevrouw Tichler-Moerman (53) verlaat na tien jaar de Leider- dorpse gemeenteraad. Zij wordt directeur van de GGD in Alphen aan den Rijn. Mevrouw Tichler, van beroep arts, trad in J.970 tot de Leiderdorpse raad toe en ver vulde vanaf dat jaar tot 1978 het wethouderschap met de porte feuille onderwijs, sport en recrea tie. Twee jaar geleden deed zij door drukke werkzaamheden een stapje terug maar was wel verder actief als fractievoorzitster van de VVD in de raad. Zij is momenteel statenlid in de provincie Zuid-Holland. Bij haar raadswerk in Leiderdorp behoor de onder meer het lidmaatschap van de commissie economische aangelegenheden en de commis sie onderwijs. Daarnaast was zij plaatsvervangend lid van de com missie voor beroep- en bezwaar schriften en de commissie beheer schoolartsendienst kring Alphen aan den Rijn. Verder is zij actief in het bestuur van de stichting ambulante geestelijks gezondheid in Leiden, in de stichting landelijk scholen bouwteam in Waddinxveen. Het liberale raadslid Cocheret de la Morinière gaf een nogal indrin gende opsomming van projecten die moeten worden afgewerkt. Volgens de VVD-er moet Van Dingstee voor 1 april 1981 met concrete resultaten komen. Daar mee kwam de springstoflading waarmee de portefeuille van technische diensten eigenlijk al jaren is geladen op scherp te staan. PvdA-er Greep beschouwde de op stelling van de WD als een puur dictaat aan de betrokken wethou der. En na de lovende woorden van Van Rij (CDA) aan de "eigen" wethouder vroeg de PvdA-er zich af of eigenlijk nog over de zelfde portefeuille werd gespro ken. "Ik snap werkelijk niet waarom de CDA-fractie de VVD niet stevig er van langs geeft voor de herhaalde negatieve kwalifica ties ten opzichte van haar wet houder." Nieuwenhoven (D'6(j) nam ook af stand van de VVD op dit punt. "Zijn feiten nu werkelijk feiten, waar het gaat om de serie voor beelden waarmee Cocheret heeft gewerkt? Laat de VVD nou zelf eens duidelijk maken wat ze op het gebied van de woningbouw wenst." In zijn antwoord zei wethouder Van Dingstee het betoog van de WD als positief op te vatten. "Ik zou niet verder kunnen werken met de hete adem van de WD in mijn nek, dus ga ik ervan uit dat. een en ander niet kwaadaardig is be doeld. Ik ben toch altijd bereid tot overleg, ook buiten de raad Op voor zijn doen ferme wijze maaktè»hij duidelijk dat er inmid dels wordt gewerkt aan een groot aantal projecten uit de lijst van Cocheret. Speciaal noemde hij in dit verband het bestemmings plan Duinrell. Graaf van Zuylen van Nijevelt weet zijn zaakjes op zeer kundige wijze te verdedigen maar het overleg met hem heb ik nu echt afgerond. Nu moeten knopen worden doorgehakt, om het landgoed niet geheel aan de massa-recreatie ten onder te la ten gaan." De conclusie van Nieuwenhoven na de herhaalde aanvallen van de WD op Van Dingstee was: "Ik vraag mij af, wie daarmee nu het meeste gezichtsverlies heeft gele den." Een ander punt wat Nieuwenhoven aan de orde bracht was de demo cratisering binnen de Wassenaar- se Bouwvereniging. Volgens de D'66-er is die nog niet ver genoeg voortgeschreden. Hij gaf aan dat ondanks de veranderingen de be- stuursclub het heft in handen blijft houden. LEIDERDORP- In het Elisabeth-ziekenhuis in Leiderdorp vond gistermiddag de afscheidsreceptie plaats van algemeen directeur J.G. Bergmeijer (midden). De 62-jarige Bergmeijer gaat, zoals reeds eerder gemeld, met vervroegd pensioen. Hij was sinds 1965 als algemeen directeur in het Leiderdorpse ziekenhuis werkzaam. Daarvoor was hij voorzitter van het bestuur van dit ziekenhuis. VVD BLIJFT VASTHOUDEN AAN RUIGELAAN WASSENAAR - Hoewel de ver houdingen merkbaar waren ver stoord door de uithalen van de VVD naar burgermeester Staab en in nog sterkere mate ander som heeft de Wassenaarse ge meenteraad met het college ge probeerd het gemeentelijk beleid voor het komende jaar nog zo goed en zo kwaad als het kon in de begrotingsvergadering te be handelen. Opnieuw bleef kritiek aan het adres van het college niet uit. Zo stelde onder andere Goulooze (PvdA) het gebrek aan daadkracht van de wethouder ter discussie. Hij zou geen beleid voeren en maar wachten op de dingen die kwa men. Tegen dit laatste verweerde Van der Klaauw zich, bij gebrek aan bewijzen van het tegenover gestelde nauwelijks. Wel schoof hij de schuld voor een groot deel door naar de raad: "Ik heb een hoop wensen van u gehoord, maar weinig suggesties. Het is hier geen parlement waar de volksvertegenwoordigers er op toezien dat het beleid van de rege ring wordt gevoerd en goed is, maar een raad die samen met het college beleid moet voeren. We moeten het samen doen en niet alleen ik." Van der Klaauw zei het eens te zijn met de raadsleden, die de lokatie Ruigelaan voor definitieve vesti ging van woonwagens onaan vaardbaar vinden. "Deze lokatie voldoet niet aan de eisen die de hogere overheid stelt", aldus Van der Klaauw. Gevraagd of hij met dit antwoord het college-stand punt vertegenwoordigde, zei de wethouder dat binnen B en W nog harde noten daarover moe ten worden gekraakt. Ondanks Info-markt voor nieuwe Leiderdorpers LEIDERDORP - In de Leiderdorp se sportzaal "Op Dreef' is mor genavond weer een groots opge zette informatie-markt die zich vooral richt op nieuwe inwoners van de gemeente. Zo'n 700 gezin nen die pas in Leiderdorp wonen zijn allen persoonlijk door de ge meente uitgenodigd om deze in fo-markt te bezoeken. Daar kun nen zij kennis maken met ruim 60 verenigingen die dagelijks in Lei derdorp actief zijn. Naast de sportverenigingen die vo rige jaren altijd talrijk aanwezig waren, komen nu ook andere ver enigingen aan bod, zoals bijvoor beeld de volkstuinders ("De Bloemhof'), het Leiderdorps Energiekomité, de Leidse Pluim vee en Konijnenfokvereniging en de bakkie-club "Staande bij". Verder zullen demonstraties wor den gegeven op een centraal po dium. Ballet, een hondenshow, een tafeltennisdemonstratie en EHBO zullen daar te zien zijn. Een hoek van de sportzaal zal een café-achtig sfeertje herbergen met het optreden van een bandje. Aanvang van de avond is 19.00 Bejaarden genieten van kerstfeest VOORSCHOTEN - Tientallen be jaarden hebben gisteren in Voor schoten genoten van een speciaal voor hen door de plaatselijke Zonnebloemafdeling georgani seerde kerstviering. Met name een door kinderen van de eerste, tweede en derde klas van de Lau- rentiusschool in Voorschoten op gevoerde kerstmusical vond veel waardering. Het gehele feest werd gevierd in het bondsge- bouw aan de Leidseweg in Voor schoten en werd begeleid door een vijftiental medewerkers- (sters) van de Zonnebloem afdeling. 's-Ochtends werd een mis opgedragen met zang van een dameskoor onder leiding van me vrouw Van Wely. het feit dat de Ruigelaan niet vol doet aan de Rijkseisen, wil de VVD deze plek toch graag als standplaats voor de woonwa gens. "Natuurlijk als er geen be tere oplossing voor die mensen, die er overigens al jaren zitten, te vinden is", zo stelde mevrouw Van der Wiel (VVD). Het pro bleem is dat die betere oplossin gen volgens de WD onaanvaard bare overlast voor andere Wasse- naarders veroorzaken, bij voor beeld in geval van de lokatie Ho ge Klei. Over de jongerenhuisvesting merk te Van der Klaauw op het pro bleem voor alleenstaanden niet zo groot te vinden. "Het is zo dat alleenstaanden veel makkelijker aan woonruimte kunnen komen dan twee- of driepersoonshuis- houdens." Mevrouw Van der Heiden (Onaf hankelijk) drong aan op een be hoefte-onderzoek voor bejaar denhuisvesting in de gemeente. Zij pleitte er ook voor, zoveel mo gelijk te doen om de particuliere instellingen "De Burcht" en "Zo merland" tot zogenaamde toege- lateninstellingen te verheffen, door het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk erkend en indirect gefinan cierd. Dit zou de mogelijkheid openen om ouderen die een bij standsuitkering genieten, ook voor een plaatsje in aanmerking te laten komen. PvdA-er Greep vindt het de plicht van het gehele gemeentebestuur de belangen van het openbaar on derwijs te beschermen en ver wacht dat op dit punt WD en PvdA zich naast elkaar zullen op stellen. Een gevoelig punt is in Wassenaar de schoolbegelei dingsdienst, die de meeste frac ties het liefst niet geheel regiona liseren. Greep wil ook hier een vlot beleid en een leidende rol voor de wethouder. Speelman (CDA) wil op dit punt een volledi ge handhaving van de levensbe schouwelijke vrijheid van het bij zonder onderwijs. De wethouder beloofde over enige maanden een discussie aan te gaan over deze problematiek, die steeds meer het etiket "nieuwe schoolstrijd5? krijgt. Wethouder Dijkstal sprak overi gens zijn hoop uit dat spoedig een deel van het artistieke leven zal kunnen plaatsvinden in het Je- roenhuis, nu het Baljuwhuis als keuze is komen te vervallen. Een door alle partijen ondertekende motie over de gewenste aanleg van rijksweg 4 aan de noordkant van Wassenaar bleef tot slot ook nog overeind. Met makelaars in Leiderdorp De V ogelweidschool in Leiderdorp zal de komende jaren qua leerlingenaantal flink groeien. Het team van deze school heeft al eerder besloten geen kleuters meer aan te nemen, die voor 1 oktober 4 jaar zijn geworden. Ook de lagere scholen wil geen leerlingen die van buiten de wijk komen. Om overbevolking tegen te gaan ZOETERWOUDE - In de "Eenden kooi" in Zoeterwoude wordt van avond een hoorzitting gehouden over de plannen van het gemeen tebestuur 18 appartementen te bouwen voor één- en tweeper soonshuishoudens aan de Meer- Men hoopt met deze regeling te be- LEIDERDORP - Er komen een aantal voorwaarden voor toela ting van kinderen op de Leider- dorpse openbare kleuter- en lage re scholen. Deze beslissing werd gisteravond door de raadscom missie onderwijs genomen. De voorwaarden zullen van toepas sing worden op het moment, dat jer meer dan 31 leerlingen in een klas komen. Nieuwe leerlingen komen dan op een wachtlijst en zullen pas worden geplaatst, als het aantal leerlingen weer onder de 31 daalt. Mochten er meer kinderen op de wachtlijst van een kleuterschool staan, dan gaan die kinderen voor, die al een broertje of zusje op die kleuterschool en de met die kleuterschool samenwerken de lagere school hebben. Aan meldingen uit de wijk gaan vóór aanmeldingen van bu^en de wijk. Voor kinderen, die op een lagere school worden aangemeld, geldt hetzelfde. burgerwetering. Het gemeente bestuur wil die appartementen bouwen op de plaats waar vroe ger het verenigingsgebouw "De Drie Eendjes" en de Sint Bernar- dusschool hebben gestaan. De reiken, dat niet de ene school overbevolkt dreigt te raken, ter wijl een ander steeds verder moet inkrimpen. De bedoeling is, deze voorwaarden zo spoedig moge lijk te laten ingaan, hoewel eerst De regeling is tot stand gekomen naar aanleiding van problemen met te volle klassen bij de open bare Jena-planschool "De Hob- bit'in de wijk Binnenhof twee jaar geleden. Het invoeren van een "leerlingen stop" stuitte toendertijd op grote bezwaren van de commissieleden. Aan de schoolraad voor het openbaar on derwijs is vervolgens gevraagd, een aantal voorwaarden op pa pier te zetten. Met deze voorwaar den konden de meeste commis sieleden zich gisteravond in grote lijnen verenigen. De nu getroffen regeling is vooral belangrijk voor de openbare kleuter- en lagere school "De Vo- gelweid" in Voorhof, die de ko mende jaren flink zal groeien. Los van de voorgestelde regeling heeft het team van deze school besloten, geen kleuters meer aan te nemen, die vóór 1 oktober 4 jaar zijn geworden. Die kunnen terecht op de kleuterschool van "De Hobbit". Ook wil men op de lagere school van de Vogelweid geen leerlingen meer aannemen, die van buiten de wijk komen. het college te adviseren, geen me dewerking te verlenen aan een uitbreiding met een noodlokaal van de protestant-christelijke school "De Regenboog" in Voor hof. Men vindt, dat de school ruimte moet zoeken in een leeg lokaal van de Houtkampschool of de school "Samen Onderweg". Of anders zal men binnen het eigen gebouw de gemeenschapsruim te, die de school deelt met de Vo- gelweidschool, voor de helft als noodlokaal moeten inrichten. LEIDERDORP - Er komt een rege ling over de woonruimteverde ling tussen de gemeente Leider dorp en de makelaars. Deze rege ling zou al in januari volgend jaar van kracht moeten worden. Re den voor deze samenwerking is het steeds nijpender wordende gebrek aan woningen. Hierdoor wil de gemeente de verdeling van de woningen die door makelaars en beheerders worden toegewe zen kritischer bekijken. De regeling houdt in dat uit het wo ningenbestand dat in handen is van de makelaars, de gemeente voor de helft kandidaten mag le veren. Dit zijn mensen die zich al eerder in Leiderdorp hebben aan gemeld als woningzoekende. Het zijn niet de mensen die onder de zogenaamde ziekenfonds-grens zitten. Deze kunnen zich bij de Algemene Woningbouwvereni ging inschrijven. Een van de belangrijkste voorwaar den die de makelaars stellen is wel het inkomen van de nieuwe kandidaat. Dat moet gelijk zijn aan zo'n zes keer de bruto maand- huur. Verder stellen de make laars dat de wachtlijst bij hun der mate groot is dat er geen nieuwe inschrijvingen op dit moment meer mogelijk zijn. Nieuwe aan meldingen zullen daarom aan de gemeente Leiderdorp gericht moeten zyn. Wethouder Meerburg die van deze regeling gisteravond in de com missie maatschappelijk welzijn In Leiderdorp zelf is zij voorzitster van het Anjercomité en eveneens voorzitster van de stichting open- j bare bibliotheek. Naast dit alles is zo ook nog lid van de landelijke! VVD-commissie euthanasie- onderzoek. Zij neemt afscheid van de gemeen teraad in de komende vergade ring van dit bestuurscollege (26 januari). Haar waarschijnlijke op volger wordt de heer Kruidenier, dté als eerstvolgende op de VVD- lijst staat. Terrein van jachthaven wordt bebouwd WARMOND - Het terrein van de huidige jachthaven van de water- J sportvereniging "De Kaag" in j Warmond wordt bebouwd. Een 1 plan van deze strekking werd gis teren door de raadscommissie voor ruimtelijke ordening van Warmond goedgekeurd. Het plan j is ontstaan, omdat de vereniging naar de overkant van de Leede i wil gaan verhuizen. Om dat te kunnen bekostigen moet het ou- 1 de terrein veel opbrengen. Er waren gisteren wel twijfels of de opbrengst met de verdeling van vrije-sector woningen (dure hui zen) en premie-koopwoningen I zoals die in het plan wordt aange geven (14 tegen 22) genoeg zou zijn.Anderzijds rezen er ook be zwaren tegen de indeling van de ruimte: volgens het plan zou er j geen toegang voor het publiek I naar het water zijn. Plaatsvervangend burgemeester Van Schagen zei dat deze onder- werpen in het overleg met de ver eniging nog aan bod zouden ko- men. "Het plan kan nog op aller- lei punten worden gewijzigd; we nemen hier alleen een besluit over het principe." WOENSDAG Augustinus, Rapenburg 24, diashpw i over rolpatronen, 20.00 uur. Caeciliastraat 18, avond over biseksuali teit, 20.00 uur. Rijksherbarium, Schelpenkade 6, kerst stukje* maken. 19.30 uur. Leidtfn -Stadhuis, raadscommissie maat- schappcliike aangelegenheden, volksge zondheid en cultuur, 20 uur. Stadhuis - raadscommissie ruimtelijkeI ordening en verkeer, dond c straat 7 met films en infoi tot 17 uur. melding maakte, betwijfelde of de gemeente eigenlijk wel ge schikte kandidaten in haar be stand heeft. "De huurprijzen van diverse woningen ligt erg hoog; Bijvoorbeeld de vrijgekomen flats aan de Santhorst moeten zo'n achthonderd gulden per maand opbrengen. Er zijn er niet zoveel die dat kunnen opbren gen", aldus de wethouder. Inmiddels zijn Kok-beheer en het makelaarskantoor De Bruijn Tak met een voorstel naar de ge meente gekomen. Overigens is deze gang van zaken geheel vrij willig. Collecte voor Vietnam brengt f 15.000 op LEIDERDORP - De jaarlijkse inza meling voor Vietnam in Leider dorp heeft dit jaar meer dan vijf tienduizend gulden opgebracht. Van de driehonderdduizend gul den die nodig zijn voor het zen den van een verplaatsbaar ten tenziekenhuis met inventaris naar Lang Son heeft Leiderdorp dus vijf procent voor zijn reke ning genomen. Leiderdorp - commissie economische! aangelegenheden, 20 uur in het ge meentehuis. commissie beroep en bezwaarschrift, 20 j uur in het gemeentehuis. Oegstgeest - Oudenhofschool, kerstfeest- kaarsenfeest, 18.30 uur. DONDERDAG Leiden - Dependance Regenboogpad 3, bestuurscommissie openbare scholen De Dukdalf en de Loopplank, 20 uur. I Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseeg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor inValiden, 19 tot 20 uur. Architektenwinkel - Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30 tot 21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20 tot 21 uur. Breehuys - ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, vrijd van 14 tot 16 uur, tel. 130983. Werkgroep Dienstweigeren - Troef, Noordeinde 2a, van 20 tot 21.30 uur. Voorlichting en begeleiding dienstwei geren, ook tel. 140866. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, disco van 20 tot 22.30 uur; vrij soos van 15 tot 17 uur. Leidse Werkgroep Homosexuelen - Caeciliastraat 18, open avond, 21 tot 1 't Spoortje - Bernardkade 40, spreekuur hulp- en adviesbureau WAO/WSW, 19 tot 20.30 uur. Morswijk - Topaaslaan 19, gehandicap- tensoos, vrijd van 10 tot 15 uur. tel. 02522-14797. Zoeterwoude - begrotingsvergadering, 20 uur in het gemeentehuis. Leiderdorp - commissie financiën, 20 uur in het gemeentehuis. Op Dreef - info-markt, 20 uur. APOTHEKEN Leiden - De avond-, nacht-, en Zondags dienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vrijd 12 tot 19 dec door: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 120085; Linnaeus Apotheek, Kempe- naerstraat lb, Oegstgeest, tel. 153274. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis. Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vrijd t 14 t t 15 L Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7. tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond -1. Zanting, Buddenborgstraat 7. Hillegom, tel. 02520-29060. lEIDSCH A dagblad DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071 -144941 Na bezorging ven 1S.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 overschrijving geen administratie- en incassokosten Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement f 49.55 perp post f 71,90 Jaarabonnement f 186,70 per post (276,10 Losse nummers f0.65 AJg. redactiechef: A. van Leeuwen Ptv. Aiq. redactiechef: J M. J. Post Rubriekchefs: J Kroon (stad) J.P.M. van der Meer (regio) W. Wirtz (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A van Brussel (sociale economie) P J de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) S J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé. R Zaadnoordijk. Tel. 071-121481 Oegstgeest H. Sonders. 071-155854 Voorschoten: J. Peters 071-769935 Leiderdorp: F. Snijders

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2