"Er zijn meer bewijzen nodig Blunderende arbiter haalt Yet onderuit tegen een figurant... Harm Wiersma hervindt zijn zelfvertrouwen Ex-coureur Scheckter op borgtocht vrijgelaten Amsterdam weggespeeld Overspelen Feyenoord-Ajax onzeker: LOTTO VRIJDAG 12 DECEMBER 1980 SPORT BAMAKO (ANP) - Nu het toernooi om het wereldkam pioenschap dammen in Bamako in Mali bijna tot de helft is gevorderd, is het verschil aan de kop nog maar zeer gering. De Rus Gantwarg heeft ondanks het feit, dat hij in de tiende ronde voor de tweede achtereenvolgende maal met een remise genoegen moest nemen nog steeds de leiding. Tegen de Canadees Veltman leek het er lange tijd op dat Gantwarg geconfronteerd zou worden met zijn eerste nederlaag in dit toer nooi. Veltman miste op een gege ven moment de winnende voort zetting en moest zijn tegenstan der toch remise toestaan. "Harm Wiersma heeft zijn zelfver trouwen duidelijk hervonden. De Fries speelde een degelijke partij tegen Diaw en zegevierde met de zwarte schijven spelend. Wiers ma deelt nu de vierde plaats met dertien punten, drie minder dan leider Gantwarg. N'Diaye (Mali) verzuimde de kans naast Gant warg te komen. Jannes van der Wal speelde tegen de dammer uit Mali een zeer sterke partij en hield N'Diaye op remise. Rob Jansen, die zich door darmstoor nissen de laatste dagen niet op timaal voelde, belandde tegen de Rus Lesjtsjinski in een boeiende partij waarin hij zelfs voordeel verwierf. Toch raakte Jansen daarna nog de draad kwijt en moest uiteindelijk de winst aan zijn tegenstander laten. Na tien ronden is de stand: 1. Gantwarg 16 punten, 2. N'Diaye 15, 3. Misjtsjanski 14, 4. Kore- nevski, Letsjinski, Wierma, Mo- giljanski en Sjtsjogoljev (13), 9, Clerc 12, 10. Van der Wal 11, 11. Verpoest 10, 12. Ba, Bastiaannet en Gba Benoit 9,15. Jansen, Mar cos en Veltman 8,18. Diawen Issa Traore 7, 20. Issalene 5, 21. Sou- maoro 4, 22. Krista 2. LYON (GPD) - De internationale biljartelite permitteert zich al enkele jaren een vermin derde interesse voor het meest eenvoudige kaderspel. Daarom ontbreken in Lvon tijdens de vierdaagse in het ankerkader 47-2 toppers als Ceulemans, Dielis en Muller. Piel Vet: mentaal verl Het Europese titelduel is begonnen met Francis Connesson, zonder twijfel als de voornaamste kandi daat voor de eindzege. De Duitser Klaus Hose en Nederlands kam pioen Piet Vet zijn opponenten van AMSTERDAM (ANP) - De verjonging, die de Oosteuropese nationale damesbasketbalploegen hadden doorgevoerd bij de Europese kam pioenschappen leverde Oranje een zesde plaats op. In clubverband volgt men die lijn echter niet, maar gaat men door met de oude garde. Wat dat betekent heeft Amsterdam gisteravond thuis ondervonden. De nationale titelhouder werd vrij pijnlijk weggespeeld door een groep Bulgaarse dertigers van Levski Spartak Sofia in de eerste wedstrijd uit de kwartfinalegroep van het toernooi om de Europese beken 54-83 na een 27-42 ruststand. De oude Bulgaarse ploeg speelde letterlijk en figuurlijk hecht doortim merd basketbal. Het bleek in de eerste vier minuten 2-14, waarbij geen schotkans werd gemist. De hoofdstedelingen konden hun defensie niet sluitend maken. De achterstand werd nog enigszins beperkt door de afstandschutsters Francis Brakel (14 punten) en Dulfien Fega (17 pun ten). In diezelfde poule won Belgrado thuis van Praag met 69-55. enige allure. Maar Vet miste giste ren in de openingspartij al de aan sluiting met de top. Het onbenullige verlies had Vet niet voorzien. Voor hem was het alleen vervelend dat zijn tegen stander zichzelf overtrof. De Fransman Paul Couespel heeft op internationaal niveau nog nimmer een rol van betekenis gespeeld. Daarentegen is Piet Vet met zijn na tionale resultaten een gevreesde kadrist. De Europese doorbraak was in Lyon gepland, waar Vet in de eerste partijen de spelers van een minder kaliber zou treffen. Het veelbelovende begin tegen Couespel kreeg echter een teleur stellend vervolg. Vet opende sterk, met een reeks van 227 in de tweede beurt. Toen de arbiter die serie af brak (Vet: „Hij keurde een zuivere carambole af') liep de partij anders dan verwacht. Vechtend voor elk punt en soms zeer sterk op de ka- derlijn kwam Couespel eerst langs zij (met een score van 218) om ver volgens het duel in zes beurten uit te spelen. ASSEN - Zowel de tuchtcommissie van de KNVB als Feyenoord hebben een afwachtende houding aangenomen met betrekking tot de gisteren verstuurde telex van Ajax. In deze telex eist advocaat H.M. Voetelink namens het bestuur van de Amsterdammers dat de wedstrijd Feyenoord-Ajax zonder publiek overgespeeld moet worden en dat Feyenoord twee punten in mindering moet worden gebracht. Dit alles naar aanleiding van de sneeuwbal die Ajacied Wim Jan sen tijdens de warming-up vanuit het publiek tegen zijn oog ge worpen kreeg en zodoende slechts 18 minuten van het duel mee kon spelen. Volgens Ajax is Feyenoord duide lijk tekortgeschoten in het ne men van maatregelen ter be scherming van Wim Jansen. Met andere woorden: Ajax stelt Feyenoord aansprakelijk voor de gang van zaken rond Jansen en verbindt daar de in de telex op genomen eisen aan. Drs. Brons, voorzitter van de tucht- NICE (Reuter) - Jody Scheck ter, de Zuidafrikaanse we reldkampioen formule één races van 1979, is in staat van beschuldiging gesteld, om dat hij een medeweggebrui ker lichamelijk letsel zou hebben toegebracht. Scheckter zou woensdag op de autoweg langs de Rivièra met zijn Ferrari een wagen van een medeweggebruiker van achteren en van opzij hebben geramd. Toen de wa gen stilstond, zou hij de be stuurder hebben aangeval len, diens bril hebben kapot geslagen, en hem een paar klappen in Jiet gezicht heb ben gegeven. Scheckter, die de nacht op het politiebureau doorbracht, is op borgtocht vrijgelaten. Hij zal op 7 januari moeten te rechtstaan. Volgens de poli tie verkeerden geen van bei de bestuurders onder in vloed van sterke drank. Scheckters' slachtoffer, Jean Pierre Risgalla, moest in een ziekenhuis worden behan deld. Bij het verhoor zei Scheckter dat hij Risgalla's auto slechts éénmaal had geraakt. Dat zou zijn gebeurd, toen hij een fietser wilde ontwijken. Daarna zou de bestuurder zich dreigend hebben opge steld. De dertigjarige Scheckter trok zich eerder dit jaar uit de au tosport terug, na een formule één carrière van zeven jaar. Hij kwam uit in meer dan honderd Grand Prix races en won er tien. i de KNVB: „Onze 2 zal de schuld of even tuele grove nalatigheid van Feyenoord in deze moeten bewij zen, wil Ajax gelijk krijgen. Daar entegen moet ik wel zeggen dat Ajax met meer gegronde bewij zen zal moeten komen dan ze tot nu toe gedaan heeft. In de telex worden weliswaar beide eisen gesteld, maar van een verdere uitleg is vrijwel geen sprake". Het is overigens voor de eerste maal dat drs. Brons een dergelijke eis voor zich heeft gekregen. „Dit is inderdaad de eerste keer dat een club dergelijke eisen stelt in het geval men in het gelijk wordt ge steld door onze commissie. Maar zelfs wanneer schuld of nalatig heid van Feyenoord wordt bewe zen, blijft het nog maar de vraag of het sectiebestuur betaald voetbal - die over dit soort zaken beslist, wij hebben slechts een adviserende functie - bereid is aan de eisen van Ajax tegemoet te komen. Dit blijven natuurlijk erg moeilijke gevallen, waarbij je niet moet vergeten dat het onmoge lijk is om achter iedere supporter een agent te zetten. En in een eer ste reactie zie ik persoonlijk nou ook niet hoe Feyenoord Wim Jansen had kunnen beschermen tegen die sneeuwbal. Je kunt zo'n speler moeilijk in een kooi gaan plaatsen". „Onze commissie zal zich in elk ge val in de loop van de volgende week over deze kwestie gaan be raden. Misschien dat de rappor teur of de scheidsrechter ons aan wat meer informatie kunnen hel pen. Ik heb inmiddels al wel be grepen dat Feyenoord pal achter de doelen ruimte had geschapen die voor het publiek ontoegan kelijk was. Maar of dat genoeg is, kan ik op dit moment niet zeg gen". Feyenoord heeft de telex van Ajax inmiddels aan zijn juridisch advi seur, Mr. Van Velzen, gegeven. Manager Peter Stephan van Feyenoord: „En dat is dan ook het enige dat ik tfnomenteel kwijt wil over deze kwestie. Natuurlijk heb ik een persoonlijke mening over de eisen van Ajax, maar daar laat ik me liever niet over uit". Jansen Wim Jansen zal zondag meespelen in de thuiswedstrijd van Ajax te gen Willem II. De nieuwe laatste man van de Amsterdammers heeft gisteren de trainig hervat waarbij hij geen moeilijkheden (ADVERTENTIE) met het gezichtsvermogen meer ondervond. Jansen: "In het oogziekenhuis in Rotterdam is mijn oog nauwkeu rig bekeken. Daar werd gisteren gezegd dat alles zo goed als her steld is. Daarom ben ik ook voor het eerst deze week weer gaan trainen. Ik voel af en toe nog wel een prikkeling in mijn oog, maar dat stelt niet zoveel voor. Als ik kan trainen kan ik zondag ook spelen." Jezek Vaclav Jezck en Clemens Wes terhof zullen in onderling overleg uitmaken, hoe de ta ken bij de begeleiding van Feyenoord's eerste zullen worden verdeeld. Hoofd trainer Jezek keerde onlangs terug vanuit Praag, waar hij aan een voorhoofdsholteont steking werd geholpen. De Tsjech, wiens contract bij Feyenoord per 1 juli aan staande afloopt, heeft het be stuur zijn verontschuldigin gen aangeboden voor het feit, dat zijn vertrek uit de Maasstad destijds nogal overhaast heeft plaatsge vonden. Clemens Westerhof, die bij zijn afwezigheid de training overnam, slaagde deze week voor zijn A-di ploma. Het bestuur van Feyenoord heeft beslist dat hij zich voor de rest van dit seizoen volledig zal bezig houden met werkzaamheden voor de a-selectie en zijn ta ken rond het c-tcam zal neer leggen. Daarbij is gesteld dat de werkzaamheden van Wes terhof zoals voorheen, onder eindverantwoordelijkheid van hoofdtrainer Jezek val len. Het slachtoffer, Wim Jansen. Zql hij nog Ajax in de Rotterdamse Kuip verschijnen? Sparta De beker frisdrank die een toe schouwer leegde boven het hoofd van scheidsrechter Se- verein kost Sparta 3000 gul den. De tuchtcommissie van de KNVB achtte Sparta schuldig aan het feit dat de scheidsrechter na de wed strijd Sparta-NEC op 26 ok tober een frisdrank aangebo den kreeg op een manier die hem niet zinde. Van de boete is dc helft (f 1500,-) voorwaar delijk met een proeftijd van een jaar. Fortuna-trainer Frans Körver is voor twee wedstrijden ge schorst. Hij mag in die perio de zijn ploeg niet coachen noch op enige manier bege leiden voor, tijdens of na de wedstrijd. Dc tuchtcommis sie overweegt bovendien een voorwaardelijke straf, een boete van f 5Ö0,- uit te voeren. Körver kan verweer voeren tegen dat plan. Körver heeft tijdens de wedstrijd Fortuna- Volendam van 30 november bij herhaling zijn plaats in de dug-out verlaten om zich naar de zijlijn te begeven en heft bovendien com mentaar op de arbitrage gehad. De tuchtcommissie schorste bovendien twee spelers. Derks (SVV) werd uitgeslo ten voor één wedstrijd en kreeg een boete van 150 gul den. Vreekamp (Amersfoort) werd r i zijn derde gele kaart voor zes wedstrijden ge schorst. In mei van dit jaar kreeg Vreekamp na drie gele kaarten al een schorsing voor vijf wedstrijden. Lubse De oud-PSV-speler Harry Lub se heeft gisteren een contract voor anderhalf seizoen gete kend voor de eerste divisie voetbalvereniging Helmond Sport. Lubse maakt zondag 21 december zijn debuut voor zijn nieuwe werkgever in de uitwedstrijd tegen Heeren veen. De inmiddels 28-jarige voet baller kreeg aan het einde van het vorige seizoen van PSV een vrije transfer. Lubse ging in op een aanbod van de Bel gische club Beerschot. Geld problemen en een overschot aan buitenlandse spelers de den de in degradatiegevaar verkerendè club besluiten bankzitter Lubse te laten ver trekken. Een aantal sponsors nam zowel het transferbedrag als het sa laris van Lubse voor zijn re kening. Oranje Ruud Krol (Napoli), Michel van de Korput (Torino), Simon Tahamata (Standard Luik) en Frans Thijssen (Ipswich Town) zullen geen deel uit maken van de groep spelers die Nederland rond de jaar wisseling vertegenwoordigt bij het voetbaltoernooi in Uruguay. Bondscoach Jan Zwartkruis zal binnen zijn selectie van acht tien spelers geen plaats kun nen inruimen voor het viertal omdat zij van hun clubs geen vrij krijgen, wegens competi tieverplichtingen. Italië, één van Nederlands te genstanders in Uruguay, speelt tussen kerst en nieuw jaar nog een competitie-ronde. Engeland kent in het geheel geen winterstop en ook Bel gië draait door. Geen moment kwam Vet in de slot fase terug in het ritme. Voor de meest simpele posities zocht hij daarna vaak riskante oplossingen. „Want ik wilde forceren", bekende hij naderhand. „Die Couespel was veel gevaarlijker dan ik dacht en tegen het eind van de partij moest ik wel risico's nemen". Het verlies (400-314) trok een dikke streep door de kansen van de Ne derlander. Vooral nationaal heeft Vet de laatste jaren indruk gemaakt in het 47-2. Binnen korte tijd heeft hij records neergezet die zelfs Con nesson doen verbleken. De Frans man verdedigt zijn titel in Lyon, maar speelde in zijn recente toer nooien nooit boven de 100 moyen ne. Vorig jaar finishte Vet met een record (126.00) en ook eerder had hij in deze spelsoort al schitterend gepresteerd. Met zijn landgenoot Arnaud had Connesson geen enkele moeite (400-104 in vijf beurten) en met zijn compacte positiespel onderstreep te de Franse topkadrist al onmid dellijk zijn titelkansen. Dat niveau benaderde Piet Vet bij vlagen en Klaus Hose zeker niet. De Duitser had een te lange aanloop nodig om af te rekenen met Mastny. Van hem is bekend dat hij een trage starter is. Connesson heeft de reputatie van een constante topper. Hij sneuvelt zelden tegen figuranten en juist daarin schuilde gisteren de zwakte van Vet. De Nederlander ging men taal onderuit na een arbitrale blun der en raakte daardoor voorlopig uit de race. Verlies voor tafeltennissers JUDENBURG (ANP) - Nederland heeft de tafeltenniswedstrijd in Judenburg tegen Oostenrijk met 4-3 verloren. Het was een wed strijd in de eerste divisie van de Europese competitie. Het bete kende de derde nederlaag uit vier wedstrijden voor Nederland, dat hierdoor in de gevarenzone blijft. Er wachtten Oranje nog drie ont moetingen: tegen Luxemburg (nog geen enkele overwinning) thuis, Italië thuis en Finland uit. In de ontmoeting tegen Oosten rijk heeft Jaap van Spanje geen enkele overwinning kunnen boeken, hetgeen de nederlaag verklaart. Gedetailleerd: Gottfried Baehr (Oos)-Han Gootzen (Ned) 21-18, 19-21, 16-21. Günther Muller (OosV-Jaap van Spanje (Ned) 21-15, 12-21, 21-17, Dolores Fetter (OosHJolanda Noordam (Ned) 21-15. 21-19, Muller Franz Klaus (Oos>- Gootzen Van Spanje (Ned) 21-16, 12-21, 16-21, Fette/MuUer-Noordam/ Gootzen 21-19, 21-11. Baeher-Van Spanje 21-18, 21-16, Müller-Gootzen 16-21, 21-8, 14-21 Voor de meer dan 31.000 winnaars van lotto no. 49 was er een prijzenbedrag beschikbaar van f 1.592.197.00 1ste prys: geen winnaar, 2de prijs 16 win- to elk bruto f2.397.30 Voor de 2.107 winnaars van deze toto- gelijk was er een prijzenbedrag be schikbaar van f30 344 1ste prijs, geen winnaar. 2de prijs 6 winnaars, die elk f883,90 ontvangen, 3de prijs 89 w in naars. die elk f 108.70 ontvangen, 4de Uitslag toto no 49a Voor de bijna 11 000 winnaars van deze toto was er een prijzenbedrag be schikbaar van f 107.318.00. 1ste prijs 71 winnaars, die elk f453.40 ontvan gen. 2de prus 1152 winnaars, die elk f 18,60 ontvangen, 3de prijs 9860 win naars. die elk f 5.50 ontvangen A.S. ZATERDAG 19.00 UUR WATERPOLOWEDSTRIJD DE ZlJL/LGB—LZ'86 ZWEMBAD "DE ZIJL" Advertentie aangeboden door Mercasol/ML-station Perquin LUISTER GOEO, ALS XK L'iCW LAAT AFZAK KEN kDKT OP LINKS OP A&eS KAST A/A/ IS J/060 A/üiA£H/£H EN i/i/ is JOS JOA/X/S I

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 13