Emiel Govaert sprint zich weer in de kernploeg Wil Jansen: twee dagen rust Bont met sfeer. Bont vanVan Egmond. Van Egmond Breestraat Bontmode h? LEZERS SCHRIJVEN SPORT DINSDAG 9 DECEMBER 1980 'Ik ben op het moment de sterkste' UTRECHT (GPDl - Miel Govaert is bezig dc draad weer op te pakken die hij in het voorjaar v bezit van twee nationale titels greep de Amersfoortse schaatssprinter het vorig seizoen overal het begin v,on •*-' J- L:!--J- Zijn schitterende 1.18.53 op de 1000 meter was gisteravond het hoog tepunt op de Utrechtse ijsbaan, waar hij en allrounder Hilbert van der Duim in het bezit kwa men van een Dom-trofec. De score van Miel Govaert betekent ook een internationale topper, want in het weliswaar prille sei zoen is er nergens nog zo hard gereden. De geselecteerden van sprintcoach Jorrit Jorritsma kon den het lang niet tegen hem bol werken, ofschoon de 500- metertijd van Govaert 0.3 secon de te voordelig uitviel na een fou tieve correctie van de in de war geraakte elektronische registra tie. Dezelfde meevaller had trou wens ook zijn tegenstander Jan Ykema, een beloftevolle 17-jarige Fries, die net als Govaert een ver haal over blessures kan vertelle- Het tijdvoordeeltje van Govaert deed amper afbreuk aan zijn su prematie. Jorrit Jorritsma nam hem meteen op in zijn gezel schap. dat vandaag in Inzeil neer strijkt. Al zijn er het komende weekeinde nog selectieduels, het moet erg raar lopen wil Govaert de landenwedstrijd op 20 en 21 december tegen de Noren in Kongsberg mislopen. Miel Govaert slaagde er gisteren in als eenling een plaats te bemach tigen in de ploeg van Jorritsma. Een andere kanshebber, Bert de Jong. die ook een solistische voorbereiding heeft gekozen, moest wegens griep verstek laten gaan. Sies Uilkema, wel lid Van de kernploeg, bleef met een lies blessure aan de kant. Indien hij het komende weekeinde in Inzeil evenmin kan rijden, komt zijn plaats in de landenploeg te ver vallen. Volgt Jorritsma nu een koers waar in ook niet-kernploegschaatsers tussentijds aan bod kunnen ko men, zijn collega's denken daar anders over. Henk Boer heeft reeds het dames-viertal aangewe zen voor Kongsberg. Ria Visser, Alie Boorsma, Ina Steenbruggen en Joke van Rijssel hebben de voorkeur gekregen waardoor An nie Borckink dus thuis moet blij- Bij de heren-allrounders worden de zes posities ook onderling ver- deeld. Hans van Helden bereikte in Utrecht zeer verdienstelijk de tweede plaats in de eindrang schikking, waar hij streed voor een kansloze zaak. De nu in Am sterdam wonende Brabander heeft geaarzeld of meedoen wel zinvol was, maar verscheen toch op het ijs. Daarbij maakte hij we derom kennis met een ijzeren kernploegwet. Tjaart Klooster boer: „We hadden al lang tevoren afgesproken dat alleen de kern ploeg in aanmerking komt voor de interland. Je krijgt alleen maar onrust bij een deel van je rijders als je plotseling iemand anders er tussen zet. En het gaat toch uit eindelijk steeds om dezelfde per soon, Van Helden dus". Hilbert van der Duim stak niet al leen boven Van Helden, maar ook royaal boven de rest van de gese lecteerden uit. Van Helden moet zich" nu door een lawine van selectiewedstrijdjes worstelen om uiteindelijk via de nationale titelstrijd zijn keuze te kunnen afdwingen. Daar heeft Miel Govaert geen trek in. Go vaert: ..Voor mijn seizoenop- bouwjzou het beter zijn als ik die selectietoestanden niet hoef mee te maken" 500 meter sprinters: 1. Miel Govaert 39.22 sec., 2. Jan Ykema 39.52 3 Ron Kot 39.55.. 1000 meter sprinters: 1. Miel Govaert 1.18.53. (nieuw baanre cord).. 2. Ron Ket 1.19.98., 3. Jan van de Roemer 1.20,95., 1. Hilbert van der Duim 39,90 sec.. 2 Hans van Helden 40,28., 3. Frits Schalij 40.34., 3000 meter all-roundcrs: 1. Hilbert van der Duim 4.15,44 2. Piet Kleine 4.15.89 3 Hans van Helden 4,16.57., h Jan van Duyn blinkt uit in zaalvoetbalduel 1979 moest laten glippen. In het me mei:» greep ae \mcrsioortsc sctiaaissprintcr het vorig seizoen overal naast. Een knieoperatie in mei was al ellende op het ijs. Maar nu telt de bijna 25-jari^e Govaert plotseling weer volledig mee. In de sneeuw bereidde de AZ-selectie zich gisteren voor op het belangrijke Europa Cupduel tegen het Joegoslavische Radnicki Nis. Mocht de grasmat van de Alkmaarse Hout morgen niet bespeelbaar zijn, dan wordt het UEFA-Cup treffen naar overmor gen verschoven. Hoewel alle spelers fit zijn, is de kans groot dat Pier Tol (uiterst rechts) in de basisop stelling ontbreek^ Een opmerking van trainer Kessler duidt in elk geval in de richting dat Welzl zijn rentree maakt. "Tol maakte", aldus de AZ-oefenmeester. "tegen Utrecht in de laatste thuiswedstrijd een vermoeide indruk. Welzl daarentegen speelde als w isselspeler bijzonder agres sief en toonde zich gevaarlijk. Vandaag zal ik een beslissing nemen" Door de 3-1 overwinning op Hajduk Split bereikte Radnicki het afgelopen weekeinde overigens de tweede plaats in de Joegoslavische competitie. Op de foto van links naar rechts: Peters. Spelbos, Arntz en Tol. KATWIJK - Dat De Taverne in de hoofdklasse van de zaalvoetbal competitie herste41ende is van een slechte periode bewees de ploeg gisteravond tegen Cleijn Duin. De Leidse liefhebbers klopten de Katwijkers met 3-6. Het verdedigende spelletje dat Cleijn Duin in de tweede helft speelde kwam het team uiteinde lijk duur te staan. In het eerste part zocht de thuisclub aanvan kelijk wel de aanval en dat lever de de Katwijkers met de pauze een 3-1 voorsprong op. Na de doelwisseling groef Cleijn Duin zich voor het eigen doel in en die negatieve houding werd door De Taverne genadeloos afgestraft. Cleijn Duin kwam na tien minuten dankzij Huig Schaap op 1-0. Ton Kampues maakte in de 20ste mi nuut uit een penalty (door scheidsrechter Rijsdam toege kend wegens hands van Huig Schaap) gelijk, maar opnieuw Huig Schaap (na een goede com binatie met Wim Guyt 1) zorgde voor 2-1. Dezelfde Schaap profi teerde vlak voor rust van een mis verstand bij de Leidenaars: 3-1. De Taverne schiep in de eerste helft wel een aantal kansen (Kam- phues, Theo Van Seggelen), maar keeper Huig van Velzen stond doelpunten in de weg. Jan van Met een half oog naar tv gekeken' ROTTERDAM (GPD) - Wim Jan sen is alweer goeddeels bekomen van de klap. Het lapje dat het zon dag in de Kuip geraakte linke roog van de Ajacied beschermde, mag weer worden verwijderd en Jansen moet nog twee dagen rust nemen, zo kreeg hij gisteren te horen in het ziekenhuis waar hij was behandeld nadat hij door een ijsbal was geraakt. Donderdag ochtend moet hij zich weer mel den bij de artsen, die dan zullen controleren of de beschadiging aan het hoornvlies van zijn linke roog is genezen. "Daarna mag ik waarschijnlijk weer beginnen. Ik ga er wel van uit dat ik zondag met Ajax mee kan spelen tegen Willem II", aldus Jansen. Over het geruchtmakende incident tijdens de warming-up voor Feyenoord-Ajax wil Jansen, die de publiciteit zoveel mogelijk ontloopt, maar liever niet meer praten. Hij reageert daarop als de man die kaatste en de bal kon ver wachten. De suggestie van zijn trainer Beenhakker "volgens mij zat er een steen in die ijsbal doet hij licht ironisch af met: "Dat kon ik niet zien". Zoals hij ook iro nisch reageert op de vraag of hij de wedstrijd 's avonds nog op de televisie heeft gevolgd: "ik heb er met een half oog naar zitten kij ken". Feyenoord-trainer Clemens Wes terhof. die gisteren in Zeist slaag de voor het herexamen oefen- meester-A. neemt volgend sei zoen geen genoegen meer met een ondergeschikte rol. Vaclav Jezek zou zijn huidige assistent al bij stadion-directeur Stephan hebben voorgedragen als zijn op volger. Westerhof gaat er prat op. dat hij goed ligt in de spelersgroep. En aan iedereen die het horen wil, vertelt hij dat Feyenoord onder zijn rechtstreekse leiding 13 pun ten vergaarde uit 8 wedstrijden. De mogelijkheid, dat het Rotter damse management besluit Je zek een baan aan te bieden als technisch-manager, is niet uitge sloten. Dan zou de weg openlig gen voor Westerhof. ..Ik vind dat ik er aan toe ben zelf de baas te zijn". Als het mogelijk is bij Feye noord, maar als dat niet kan wor den gerealiseerd, dan graag er gens anders". Duyn (voor De Taverne) en Ar nold Boers (Cleijn Duin) raakten het houtwerk. Na de pauze trokken de Katwijkers zich massaal terug voor het eigen doel. Bennie Heemskerk en de uitblinkende Jan van Duyn wa ren al snel dichtbij 3-2, maar Huig Van Velzen redde het stuk nog even. Dankzij twee treffers van Ton Kamphues kwam De Ta verne daarna toch naast Cleijn Duin. Het verzet was grotendeels gebroken en Heemskerk en Van Seggelen maakten er binnen een kwartier 3-5 van. Van Seggelen (na schitterend samenspel met Van Duyn) maakte er nog 3-6 Gantwarg breidt voorsprong uit BAMAKO (ANP) - In de achtste ronde van het toernooi om het wereldkampioenschap dammen in Bamako heeft Anatoli Gant warg zijn voorsprong op zijn naaste concurrent. N'Diaye, ver groot tot twee punten. Gantwarg (Sow) speelde tegen GBA Benoit uit Ivoorkust een sterke partij die hij perfect afwikkelde. N'Diaye (Mal) verspeelde een punt aan de laaggeplaatste Tsjechoslo- waak Krista. De partij tussen de niet geheel fitte Jansen en Wiers- ma eindigde in remise. Bastiaan- net werd na vijf uur spelen bevan gen door damblindheid. In de tot op dat moment voor hem gunstig verlopen partij tegen de Senega- lees Diaw. maakte de Nederlan der een blunder, die onmiddellijk verlies betekende. Clerc slaagde er in een aanvallende partij tegen Marcos uit Brazilië niet in beslissend voordeel te ver werven. Via een handig eindspel haalde de Braziliaan een remise uit de strijd. Jannes van der Wal was de enige Nederlander die tot winst kwam. Hij speelde tegen Bassitou Ba. LEIDSE SCHAATSSUCCESSEN LEIDEN - B ij short- trackwedstr.ijden in h%t Belgi sche Heist op den Berg werd door leden van de Indoor Hardrij Club Leiden goed gereden. Ingrid Marcusse zegevierde op twee afstanden: 1000 meter in 1.58.71 en 1500 meter in 3.08.77. Paulien Heemskerk won in 58.45 de 500 meter. Zij werd eerste in het eindklassement. Bij de heren werden er door de "Leidenaars" twee overwinnin gen geboekt: Arie Ravensbergen was de snelste in 1.49.66 en Cees Boer wist de 1500 meter naar zich toe te trekken in 2.50.89. In het ploegenklassement zegevier de "Leiden" zowel bij de dames als bij de Heren. Interland Voor de interland tegen Engeland, donderdag in Utrecht, zijn geko zen: Arie Ravensbergen, Joop Wolvers, Cees Boer, Charles Veldhoven en Wim den Eisen. Kernwapens. Een groep verontrusten uit hervormde, vrijzinnig-hervormde, gere formeerde en remonstrantse kring is in Arnhem bijeen ge weest om te overleggen, hoe men de algemene vergade ring van de remonstranten (aanstaande zaterdag) kan af houden van een resolutie over eenzijdige afschaffing van kernwapens. De remonstranten zullen zich zaterdag uitspreken over een voorstel van de ''commissie tot de zaken" om iedere ver dere uitbreiding en vernieu wing van de kernbewapening af te wijzen en zich te scharen achter het Interkerkelijk Vre desberaad (IKV). De interkerkelijke groep die in Arnhem vergaderde gaat er ®<»k aan werken dat de her vormde synode haar recente kernwapenbesluit opnieuw in overweging neemt. Men zal al het mogelijke doen "om dc hervormden en de remon stranten in het rechte spoor te brengen". Er is contact ge legd met het interkerkelijke comité Tweezijdige Ontwape ning. Missie. De jaarlijkse i ling onder de Nederlands rooms-katholieke heeft dit jaar ongeveer vier miljoen gulden opgebracht. De totale opbrengst zal vermoedelijk vijf procent lager liggen dan vorig jaar. Men schrijft dat toe aan de minder gunstige eco nomische toestand. Het totale aantal giften is gelijk geble ven, maar de gemiddelde gift lag ongeveer f 2,- lager. 9 Werelddiakonaat. De commis sie "Werelddiakonaat" van de Hervormde Kerk (Generale Dikaonale Raad) heeft dit jaar ongeveer f 600.000 meer ont vangen dan in 1979. In totaal gaat het hier om een bedrag van tegen de f 7 miljoen. Voor volgend jaar gaat het her vormde Werelddiakonaat uit van een totaal bedrag van f7 miljoen. Beroepen I Hervormde- Kerk: aangenomen naar Enschede (campus pastor aan de technische ho geschool Twente) R.T. Boord- man Holwerd (Fr.); bedankt voor Rhoon J.J. Ruitenberg Vianen. voor Echteld E.J. Rietveld Terneuzen. Oneens met resolutie kernwapens Gereformeerde Kerken: beroepen te Dedemsvaart R.J. Visser Duisburg (Duitsland). Gereformeerde Kerken Vrijge maakt: aangenomen naar Kat wijk-Valkenburg kandidaat Heida Zwolle, die hiermee be dankte voor onder andere Lei den en Alphen aan den Rijn- Bodegraven: bedankt voor Zwijndrecht, Bergentheim en Drachten L.J. Joosse IJmui- den. Nederlands Gereformeerde Kerken: aangenomen naar Bunscho ten-Spakenburg (voor zen- dingsdienst in Natal. Zuid- Afrika) P. Busstra Breukelen Gereformeerde Gemeenten: beroe pen te Hoogvliet J. Driessen Moerkapelle. te Katwijk aan Zee J. Baaijens Rotterdam- Alexanderpolder; bedankt voor Hendrik Ido Ambacht N.W. Schreuder Goes. Oecumene. In een gisteren uit gegeven verklaring noemt de raad (moderamen) van de Evangelische Kerk in Duits land de recente ontmoeting met de paus in Mainz een be langrijke stap in de dialoog met de Rooms-Katholieke Kerk. De Evangelische Kerk zal op korte termijn contact opne men met de Duitse bisschop pen-conferentie en het Vati caanse Secretariaat voor de Eenheid in verband met de gezamenlijke commissie waartoe tijdens het pauselijke bezoek is besloten. De Duitse kerk wil niet alleen funda mentele theologische vragen op de agenda zetten, maar ook problemen die nu nog een be lemmering voor de oecumene zijn. ADVERTENTIE (ADVERTENTIE) TENNIS - Nanette Schutte heeft de eerste ronde in het damesten- nisloernooi in Adelaide over leefd. De Europese jeugdkam pioene versloeg de Australische Yates in drie sets: 6-2. 2-6, 6-4. Moos en Mesker werden uige- schakeld door resp. Cassell (Aus.) en Prever (VS). Een bont man lel i >an I 'an Egmond heeft een eigen sfeer. Die wordt bepaald door de fraaie belijninghet exclusieve karakter, het mooie modebeeld. Laat u zich eens adviseren, als u prijs stelt op een bontmantel waan an de sfeer past bij uw persoonlijkheid. Want pets dan is het écht bont met sfeer. Breestrcial 173 - Leiden - Telefoon 071 123337 'idaggt'sitiletl. dimde'date. 1'oii/wf W Deduct ub:n,KBttt PvdA-fractie Tot mijn verbazing trof ik in deze krant van 5 december bij een arti kel over het reilen en zeilen van de PvdA-fractie de stelling aan dat ik 'naar verluidt' uil de Leidse gemeenteraad zou zijn vertrok ken mede op grond van andere motieven dan te drukke werk zaamheden. Met verbazing om dat dit geenszins het geval is ge weest zoals de redacteur van mij zou hebben kunnen vernemen. Ik vermoed dat het misverstand te rug te leiden is op het door het college van B en W op de plank zetten van een PvdA-fractienota, waaraan ik in belangrijke mate heb bijgedragen. Immers, enkele maanden daarna ben ik vertrok ken. Om de lezers uit de droom te hel pen: "Mijn vertrek heb ik reeds enkele maanden vóór de raadsbe- handeling van de nota aan afde lingsbestuur en -fractie meege deeld. Ik vond het niet meer dan collegiaal om pas na de begro tingsbehandeling op te stappen. Naar ik begrepen heb zijn kerne lementen uit de fractienota overi gens, zoals ook de bedoeling was, in de nota Economisch Beleid van het college terug te vinden. Om mogelijke andere misverstan den te voorkomen: mijn vertrek was evenmin terug te voeren op een slechte verstandhouding met mijn fractiegenoten. In elke poli tieke fractie, vooral die welke uit vele personen bestaat, leven ver schillen van inzicht. Mijns in ziens moet dat ook zo zijn om po litiek bewust te blijven opereren. Eventueel voorkomende conflic ten moeten zoveel mogelijk bin nen zo'n fractie kunnen worden opgeiost. Voorzover ik strijd heb geleverd was ik nog niet moe. Omdat je als raadslid een verte genwoordigende functie voor je politieke partij vervult en daar mee de achterban van deze partij, meen ik dat deze partij er recht op heeft met een maximale inzet te worden vertegenwoordigd. Deze maximale inzet kon ik in het na jaar van 1979 niet meer opbren gen als gevolg van inderdaad drukke werkzaamheden bij mijn werkgever. Alphons Ranner Begoniadal 1 Leiden.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 10