CeesdeRoode op dreef in z a al v oetb altopper Koersen Nootdorp Schillebeeckx moet zich verduidelijken Uit in de Randstad DONDERDAG 4 DECEMBER 1980 Opmars Oegstgeest duurt voort LEIDEN - Lange tijd leek het er op dat Koosjardin in het inter-regionale toptreffen met het zaalvoetbalteam van Ceverbo onderuit zou gaan. Een onverwachte eindspurt evenwel bracht de vice-kampioen van vorig jaar alsnog de zege (6-3). De arrogante houding van enige Van Rooyen-spelers werd gisteravond door rode lantaarndrager Huug van Es genadeloos afgestraft (4-3). Koploper De Engel gaat gewoon door met winnen. Ditmaal was Concordia het slachtoffer van de Lissenaars (14-4). In de Leidse hoofdklasse boekte Oegstgeest gis teravond z'n derde overwinning op rij en geraakte daardoor enigszins uit de gevarenzone. De ploeg klopte EKL Boys (5-2). De Taverne haalde in Sassenheim uit tegen Landwer (3-7). MJBS klopte Van Duuren (1-3). Koosjardin - Ceverbo 6-3 Door Ceverbo te kloppen schudde Koosjardin een belangrijke con current van zich af en blijft volop in de race om het kampioen schap.De pure induviduele klas se van de Leidenaars gaf de door slag in deze wedstrijd. Peter Gijs man knalde al na vijf minuten te gen de paal en deze actie vormde het startschot voor de Leide naars. Koos Bekooy en John Ver schoor schoten de Leidse ploeg daarna naar 2-0, maar het Dordt- se team kwam goed terug. Een 'lucky goal' van Ad Stam (hij kreeg de bal na een voorzet van Johan v.d. Hoek per ongeluk te gen z'n gezicht) bracht Ceverbo op 2-1 en Henk de Arend (profite rend van balverlies van Gé Dub- beldeman) zorgde even later voor 2-2. Cees de Roode schoot welis waar nog tegen de binnenkant van de paal. maar het team van coach Leo de Jong moest het ini tiatief toch voor een belangrijk deel aan de tegenstander laten. Johan Versluis zette de Leide naars vlak na de doelwisseling op een 2-3 achterstand en even leek het er op dat Koosjardin over rompeld zou worden. Cees de Roode gaf echter het juiste voor beeld door te blijven knokken en dit werd door zijn medespelers gevolgd. Nadat De Roode, John Verschoor en Ger Nagtegeller eerst nog op het houtwerk knal den, kwam de ploeg dankzij Nag tegeller op gelijke hoogte. Cees de Roode zorgde nog in dezelfde minuut voor 4-3 en Koos Bekooy breidde de stand voor zijn ploeg via een geniale actie uit tot 5-3. Dezelfde Bekooy stelde Gijsman daarna nog in staat 6-3 aan te la ten tekenen. Van Rooyen - Huug van Es 3-4 Met een misplaatst superioriteits gevoel 'bestreden' de Leidse spe lers in de eerste helft de nummer twaalf op de ranglijst en dit kwam hen uiteindelijk duur te staan. Binnen één minuut 'wandelde' Cees Brem door de Leidse defen sie om vervolgens 0-1 te scoren Jan van der Reyden zorgde hier na wel voor 1-1, maar zijn ploeg maten via deze treffer wakker schudden lukte Van der Reyden niet. Cees Brem ondervond in de 12de minuut weer geen enkele hinder van Leidse spelers en bracht de stand gewoon op 1-2. Via een benutte penalty (hands Oppelaar) schoot Hans de Jong zijn ploeg in de 19de minuut naar 3-1 en Van Rooyen leek nu enigs zins te ontwaken. Op het moment dat Ben de Roo zijn benutte straf schop vlak voor de doelwisseling door arbiter Zwang zag afge keurd (bij de aanloop stapte hij over de stippellijn), sloop er ook nog irritatie in de ploeg. Na de pauze maakte Van Rooyen de in druk de zaken recht te willen trekken en slaagde daar via De Rpo en Oppelaar ook in: 3-3. De ploeg leek door te drukken, maar De Rozet-FV Snoekle 1-1. VI-Glasber- gen 4-1Rott stud-PMI De Bron 4-3, Van Rooyen-Huug van Es 3-4. Koosjar- 11-19 (60-21) 11-18 (66-29) 11-16 (58-34) 11-15 (69-45) 11-14 (39-30) 11-10 (41-33) 11-10 (35-40) FV Snoekie 11-9 (32-35) Rott stud. 11-0 (26-31) PMI De Bron 11-6 (33-60) Conc. 11-4 (11-4 Huug van Es 11-3 (33-65) Topscorers Peter Gijsman (Koosj.) +1 25; Jan van Slooten (De Engel) +6 14. Ger Nagte geller (Koosj.) +1 13. Koos Bekooy (Koosj.) +2 14. Frans v.d Laan (De En gel) 1 12; Jan v.d. Reyden (Van Ro yer 1 10 Hoofdklasse V. d. Pias-Van Gerven 9-3. Cleijn Duin- BAX 4-3, Landw er-De Taverne 3-7, Van Duuren-MJBS 1-3, Oegstgeest-EKL Boys 5-2. - 8-16 V.d. Plas De Taverne Cleijn Duin Van Gerven Landwer MJBS Van Duuren EKL Boys Oegstgeest (45-20) 8-10 (26-22) 8-10 (34-33) 6-8 (29-32) 7-7 (23-25) 6-7 (32-30) 7-6 (22-26) 6-6 (26-29) 8-6 (24-32) 6-2 (25-37) Hans de Jong liet de Leidenaars in de slotfase alsnog het loon van de arrogantie betalen. 3-4. De Engel - Concordia 14-4 De ranglijstaanvoerder lijkt dit jaar onstuitbaar. Gisteravond liepen de Lissenaars over het Haagse Concordia heen en bleven daar door koploper in de afdeling. Jan van Slooten had met zes treffers een belangrijk aandeel in de zege. René Griffioen scoorde vier maal, terwijl Frans van der Laan, Jos Faas, Wim van Beek en Theo Go- dyla allen één treffer voor hun re kening namen. Oegstgeest - EKL Boys 5-2 De opmars van Oegstgeest zette zich ook tegen EKL voort. Wat de ploeg laat zien is echter bepaald niet fraai. Ook tegen EKL Boys Koos Bekooy (rechts op de foto) moet hier nog toezien hoe een Ceverbo-speler uithaalt. Later in het duel liet Bekooy de Dordse ploeg echter nadrukkelijk zijn hielen zien. Koosjardin won het duel met 6-3. Leo Holl (MJBS) 15; Ronald v.d. Pot (EKL) +1 12. Fred van Haarlem (Van Duuren) en Jan Hogewoning (V.d Plas) wierp het team weer een levende muur op voor het eigen doel, dat daardoor voor de Katwijkers moeilijk te vinden was. EKL Boys begon dit seizoen goed, maar is nu aardig in de versukke ling geraakt. Gijs Collé scoorde 1-0, maar Ton Werner maakte even later al weer gelijk. Op nieuw Ton Werner en daarna Pe ter Wieman maakten er na de rust 3-1 van. Via Ronald v.d. Pot (die ook nog een panalty miste) kwam EKL terug tot 3-2. Peter Wieman en Ton Werner maakten aan alle EKL-illussies een einde: 5-2 derlaagserie van de laatste we ken. Het verschil tussen V.d. Plas en De Taverne bedraagt echter nog steeds zes punten. Leidse doelpunten in dit treffen: Theo van Seggelen (3x), Ruud de Groot (3x) en Jan van Duyn een maal. Voor Landwer schoten Ton Ar royo (2x) en Hennie Zoet raak. Van Duuren - MJBS 1-3 Ruud Bröring was verantwoorde lijk voor de Sassenheimse over winning. De Noordwijker knalde drie maal raak. Wim Gubler zorg de in de eerste helft voor de enige treffer van het team van coach Bert Jansen. FRED SEGAAR NOOTDORP - De uitslagen van de gis teren op de baan van Nootdorp gehou den rennen en draverijen: DRUNENPRIJS (Eerste afdeling) 2000 m: 1. Stella Signal (J.W. Hoejenbos) 2.58.3 1.29.2, 2. Super Rara. 3. Sunday. DOESBURGPRIJS2000M. 1 Ria Price (R J van Stam) 2.57.3 1.28.7, 2. Terence Kandia, 3. Trexy Hanover. DELFZ1JLPRIJS 2380 M: 1 Tara Lagu- na (G L.J. Kleyweg)3.34.1 1.30.7,2. Tasje P, 3. Saul van Echten. DOKKUMPRIJS - (Eerste afdeling) 2000 m: 1. Sofia (K.H. Verhoeve) 2.57 6 Voetbaltrainers Arie Lagendijk, de trainer van Quick Boys, gaf zaterdag j.l. zijn visie over het eerste elftal en de supporters van deze club. Na tuurlijk is de functie van trainer niet plezierig als niet datgene wordt bereikt wat het publiek verlangt en de capabele spelers niet aanwezig zijn. Doch in dit geval moet ik als oud-voetballer van Quick Boys toch even wijzen op het feit dat er zéér zeker meer uit deze ploeg is te halen. Het is in het huidige voetbal zo, dat niet de spelers belangrijk zijn maar de trainers. Een bedenkelijke zaak. In de tijd van Johan Cruyff vierde Ajax triomfen onder de leiding van 'Generaal' Michels. Gelooft u nu echt dat zo'n elftal minder ge- LEZERS SCHRIJVEN: speeld zou hebben zonder Mi chels? Een gediplomeerde trai ner is een noodzaak, natuurlijk. Maar dan alleen om de jongens 'soepel' te houden en de spieren te trainen zoals wij dat vroeger deden in het zware, mullezand op het strand. Met taktiek moeten de trainers echter zeer voorzichtig zijn en er zijn er maar weinig die werkelijk zien wat er in het veld verkeerd gaat. Alleen 'ras'voet ballers als Ruud Krol of Johan Cruyff zien dat. Ik ga nog wel eens naar Quick Boys kijken en zie dan gestuntel wat echter met één aanwijzing van de trainer radicaal kan worden ver anderd. Maar helaas. Lagendijk ziet het niet. Ik heb wedstrijden gezien waarin één helft lang alles op één kluit op links werd ge speeld. De rechtsbuiten stond telkens met een zee van ruimte op de bal te wachten. De trainer gal geen aanwijzingen. De neutrale toeschouwers kunnen toch zien dat de spelers een opdracht heb ben meegekregen, die hen hele maal niet ligt. Daardoor ontstaat dat angstige geschuif op het mid denveld. De trainers denken te veel aan hun eigen hachje. Te recht verwacht de supporters- schare van Quick Boys meer van 'hun' ploeg omdat er beslist meer uit te halen is. Wanneer Arie La gendijk dat niet ziet, vrees ik dat hij het niet ver in het betaalde voetbal zal brengen. Een gemid delde leeftijd van 22'/2 jaar vindt de trainer te jong voor een kam- pioensploeg. Ik was 16 jaar toen ik in het eerste elftal speelde. Ik stapte elke dag om 5 uur 's och tends op de fiets naar Sassen heim. Tot 6 uur 's avonds spitten en daarna trainen bij hoog water in het mulle zand. En zaterdags de wedstrijden. En.... altijd win nen, zonder trainer wel te ver staan. Het publiek is niet ver wend. Het eist iets dat er altijd al was: gewoon voetballen en win- J. J. Nijeboer oud-lid Quick Boys de Sitterlaan 88 Leiden. 1.28.8, 2. Susy Bloemenlust, 3. Raldo W. DOKKUMPRIJS - (Tweede afdeling) 2000 m: 1. Roland H (C.J. de Leeuw) 2.59.2 1.29.6, 2. Sjalom Antole, 3. Roma- nus Norton. DEDEMSVAARTPRIJS - (Eerste afde ling) 2000 m: 1 Obert Voome (H.W. Lan- geweg) 2.54.8 1.27.4, 2. Maxaver Way, 3 Rakker T. DELFTPRIJS 2380 m 1. Poesjkin (R L. Pools)3 26.6 1.26.8,2. Ricky First,3.Nico Bloemlust. DORDRECHTPRI JS 2000 M: 1 Ottolina B (F J Eerenberg) 2.48.7 1.24.4, 2. Pablo D, 3. Nerva. DIERENPRIJS 1680 m: 1. Resli (G L.J Kleyweg) 2.29.0 1.28.7, 2. Speedy Avo, 3 Piloot N. DEDEMSVAARTPRIJS - (Tweede af deling) 2000 m: 1 Refin Buitenzorg (MA. Pools) 2.52 2 1.26.1. 2. Peroba du Bois. 3 Paradepaard. DRUNENPRIJS - (Tweede afdeling) 2000 m: 1. Titia Pnde (M. Bouwhuis) 2.57.3 1.28.7,2. TriomfsUr. 3. Truusje A. OMZETTOTALISATOR; 277.719.00 VOETBAL - Manchester City heeft gisteravond op eigen veld een wedstrijd voor het toernooi om de Engelse leaguebeker tegen West Bromwich Albion met 2-1 gewonnen. Het duel telde voor de kwartfinales. BOKSEN - De Italiaanse bokser Valeno Nati heeft gisteravond in Forli de vacante Europese titel in het bantamgewicht veroverd. Hy versloeg de Spanjaard Juan Francisco Rodriguez op punten. ADVERTENTIE GUUR HERFSTWEER EN TOCH EEN SOEPELE. ZACHTE HUID. In herfst en winter heeft uw huid veel te lijden. Gure buitenlucht en droge atmosfeer van centraal ver warmde ruimten doen een aanslag op de zachtheid en soepelheid van uw huid. Zoals het verstrijken der jaren kan ook het herfst- en winterweer droogterimpeltjes in uw gezicht veroorzaken. Gelukkig hebben al veel vrouwen het geheim ontdekt om hun huid tegen deze nadelige invloeden te beschermen: Oil ot Ulay. Oil of Ulay is een 'beauty fluid' die het natuur lijke vochtevenu icht van uw huid weer herstelt. Het geheim van Oil of Ulay is dat het eigenschappen heeft die gelijk zijn aan die van uw eigen huidvloeistoffen. Daardoor neemt de huid het direct en volledig op. Als u uw gezicht en hals 's morgens en 's avonds masseert met Oil of Ulay, voelt u dat de huid heerlijk zacht en soepel blijft. Door de verzorgendeen tegelijk beschermende eigenschappen is Oil of Ulay bovendien een ideale basis voor make-up. U zou Oil of Ulay* toch eens moeten proberen. Want zo helpt u uw huid in goede konditie te houden en blijft u er jong uitzien, ondanks het grillige Hollandse najaars- en winterweer. Oil of Ulay, een geregistreerd handelsmerk. Verkrijgbaar bij apotheek, drogist en parfumerie. 9 Professor Edward Schillebeeckx moet de lezers van zijn boeken de verhelderingen en correcties van zijn theologische opvattingen be kendmaken die het resultaat zijn van zijn gesprekken in Rome. De congregatie voor de geloofsleer, die dc Nijmeegse hoogleraar in dertijd naar Rome heeft geroepen om de nodige toelichtingen op zijn boeken (met name het boek "Jezus, het verhaal van een leven de") te krijgen, denkt bijvoor beeld aan een artikel. Dat zou prof. Scjillebeeckx dan met haar moeten voorbereiden. Maar an dere middelen kunnen ook dienstbaar zijn. Dit blijkt uit de brief die prof. Schil lebeeckx dezerdagen ontving. Zoals kardinaal Willebrands maandag al meedeelde, is er in de brief geen veroordeling van de Nijmeegse hoogleraar als theo loog te vinden. In de brief staat, dat het onderzoek naar de opvat- Britse fascist Oswald Mosley overleden PARIJS (Reuter) - Sir Oswald Mosley, oprichter van de Britse Unie van Fascisten, is gisteren op 84-jarige leeftijd overleden. Als Brits politicus werd hij in 1918 lid van het Britse Lagerhuis als Conservatief en in 1924 voor de Labourpartij. Hij bekleedde in het kabinet-MacDonald (1929) een ministersfunctie. Hij werd zelfs genoemd als toekomstig premier. Maar na een conflict over de werkloosheidspolitiek vroeg hij ontslag. Hij was verbol gen over het hoge werkloos heidscijfer maar zijn recept voor herstel - hoge lonen en een gelei de economie - werd als te revolu tionair beschouwd. Hij verliet de Labourpartij een stichtte in 1913 zijn eigen partij, de New Party, die slechts een kort leven bescho ren was. Na een grote verkie zingsnederlaag ontbond hij haar. In 1932 vormde hij de Britse Unie van Fascisten, die hij als een dy namische beweging voor veran dering beschouwde. Toen deze partij behalve fascisti sche ook antisemitische trekken ging vertonen, verloor Mosley een deel van zijn aanhang. Tij dens de Tweede Wereldoorlog werd Mosley tot eind 1943 geïn terneerd. Na de oorlog hervatte hij zijn politieke activiteit. In 1948 richtte hij de Union Movement op die een Europese eenheid wenste, gebaseerd op Brits-Duit se samenwerking. Deze bewe ging kreeg geen aanhang van be tekenis. tingen van Schillebeeckx vooral over de figuur van Jezus Christus nuttig is gebleken en de auteur in staat stelde, een aantal dubbel zinnigheden weg te nemen, ft Beroepingswerk. Hervormde Kerk: benoemd tot pastor aan de Technische Hogeschool Twente te Enschede T.R. Noorman Hol- werd; aangenomen naar Waterin gen: J. van 't Ende Groningen. Gereformeerde Kerken: aange- r Wolfheze (ook deel werk in het psychiatrisch zieken huis) W.E.M. Honing Wagenin- gen, naar Mijdrecht (voor zen dingswerk in Semarang, Indone sië) P. Beintema Rottevalle. Gereformeerde Kerken Vrijge maakt: beroepen te Rijswijk (ZH) J. van der Haar Gouda, te Hoog kerk T. Bosma Haarlem. Christe lijke Gereformeerde Kerken: be roepen te Nieuwpoort G. Bouw Scheveningen. Polen. De internationale rooms- katholieke vredesbeweging "Pax Christi" vraagt de Russische pre sident Bre^jnef in een telegram geen militaire interventie in Po len te plegen om zo een terugkeer naar de koude oorlog te vermij den. Pax meent, dat een interven tie als die in Tsjecho-Slowakije in 1968 zou indruisen tegen de ak koorden van Helsinki. Inmen ging zou kunnen leiden tot veel bloedvergieten en tot risico's die het proces van ontspanning on middellijk zouden beëindigen" zegt Pax Christi. Beroep. Een groep Zevendeda gadventisten - door de Sovjet- overheid niet erkend - heeft de deelnemers aan de conferentie in Madrid over veiligheid en samen werking in Europa een lijvig rap port gestuurd met gegevens over de vervolging van adventisten in de Sovjet-Unie. Het rapport be vat een lijst van 55 adventisten die in de gevangenis zitten omdat ze hun geloof openlijk willen be lijden, en een lijst van 257 adven tisten wier woningen zijn door zocht op godsdienstige lectuur. De groep wil met dit rapport bewij zen dat de Sovjet-regering haar verplichtingen zoals vervat in de slotakte van Helsinki niet na komt, namelyk om het recht op menings- en geloofsvrijheid te respecteren. AMSTERDAM Carré - Donderdag 4 t/m zondag 7 december, 20.15, zaterdag 6 en zondag 7 december ook 14.00: Chinese Akrobaten uit Taiwan. Maandag 8 december, 20.15: Triad met Seven Faces of Sindbad. Concertgebouw - donderdag 4 en zaterdag 6 december, 20.15: Con certgebouworkest olv Colin Davis speelt Debussy. Zaterdag 6 december, 20.15: Marien van Staalen (cello) en Frédéric Meinders (piano) spelen Haydn. Zondag 7 december, 11.00: NOS, Für Elise; 14.15: Filharmonisch Orkest en Filharmonisch Koor van Krakau; 20.15: Nederlands Saxofoon Kwartet (gratis); 20.15: Brabants Orkest ol Lucas Vis. Maandag 8 december, 20.15: Jaap Schroder (barokviool) en Jos van Immerseel (fortepiano) spelen Mozart. Dinsdag 9 december,20.15: Dietrich Fischer-Dieskau (bariton) en Jorg Demus (piano), liederen van Schubert; 20.15: Robert Brown (viool), solosonates. Woensdag 10 december, 12.30: Gamelanorkerst olv Elsje Planten- ma (gratis); 20.15: Stem des Volks en Amsterdams Filharmonisch Orkest olv Frans Bleekemolen; 20.15: Orlando Kwartet speelt Haydn. De Meervaart - Zondag 7 december, 12.00: Theu Boermans De Groep, muziektheater; 15.30: Willem Breukcr Collectief, jazz. Dinsdag 9 t/m donderdag 11 december, 20.15: Adèle Bloemendaal. Hans Boskamp en Leonie Jansen met "Sam sam" Nïeuwe de la Mar Theater - T, m zondag 7 december (beh ma20.15. zondag alleen 14.00: Pleuni Touw en Hugo Metsers in "Wie is Dinsdag 9 t/m zondag 28 december (beh ma en wo 24), 20.15 en zondags alleen 14.00: André van den Heuvel. Kitty Janssen. Joan Remmelts, Ansje Beentjes en Peter Romer in De Humorist" Stadsschouwburg: Donderdag 4 december, 20.15: Nederlands Danstheater met "Dream dances"; Woensdag 3 en donderdag 4 december, 20.15: Haagse Comedie met "Amadeus" Zaterdag 6 december, 20.15: Publiekstheater met "Mijnheer Pun- tila en zijn knecht Matti". Zondag 7 december, 14.00: De Nederlandse Operastichting met "II Trovatore". Maandag 8 december, 20.15: Toneelgroep Theater met "De ande ren/Bent". Dinsdag 9 december, 20.15: Willem Breuker Collectief met "De Vuyle Wasch". Woensdag 10 december, 20.15: Trisha Brown Company met "Ac cumulation with talking plus Water Motor" Werkteater - Vrijdag 5 december, 20.30: Werkteater met "Zus of DEN HAAG Koninklijke Schouwburg - Donderdag 4 december Hoofdstado perette met "Das Land des Lachelns". Vrijdag 5 december, 20.15: Haagse Comedie met "Midzomer Zaterdag 6, 20.15 en zondag 7 december, 14.00: Haagse Comedie met "Zonder Gekheid". Zondag 7 december, 20.15: Haagse Comédie met "Amadeus Congresgebouw - Zaterdag 6 december, 20.15: Residentie Orkest olv Antoni Ros-Marba. Woensdag 10 december, 20 00: Jubileumconcert tgv 70-jarig be staan Orkestvereniging Musica olv Arie Boers. Circustheater - Zaterdag 6 en zondag 7 december. 20.15: John Lan- tings Theater van de Lach met "Een kus van een Rus" HOT-Theater - Zondag 7 en woensdag 10 december, 14.00: Theater pssstt met Dramaorgana. Zondag 7 december, 20.30: Bluesconcert met pianist Errol Dixon, Hot-Jazz. Dinsdag 9 en woensdag 10 december, 20.30: Haagse Comédie met "Bacchanten". LEIDEN Schouwburg - Zondag 7 december, 14.30 en 20.15: Bilder einer Ausstellung en Carnaval der Tiere. Maandag 8 t/m woensdag 10 december, 20.15: Das Land des La chelns door de Hoofdstad Operette. LAK-Theater-Donderdag 4 december. 21.00. LAKdrama: De Zee. Vrijdag 5 december, 20.30: The Extemporary Dance Company. Zaterdag 6 december, 20 30 Theater met Hemel en Aarde Zondag 7 december, 15.00: Kindervoorstelling, The Bruwers met "Dick Whittington". Woensdag 10 december, 20.30: LAKdrama met Bewegingsproduc- Stadsgehoorzaal - Dinsdag 9 december, 19.30: Gewestelijk Orkest en solisten olv Piet Kiel jr "Con Amore".

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 15