Kessler: 'Dit was compleet oorlog' Rep leidt stunt van Etienne in ^ndré Wetzel wil via rVCS boetegeld terug Verweerschrift van Cruijff AZ rekent op kwartfinale na hels dnel Spoeddebat in Kamer over mini-WK )NDERDAG 27 NOVEMBER 1980 EN HAAG (GPD) - André Wetzel van FC Den Haag zal zich nog deze week tot de spelersvakbond (WCS) wenden om zich te verzetten tegen de boete van 300 gulden die hij van het bestuur van FC Den Haag opgelegd heeft gekregen. Aanleiding tot deze boete was de woordenwis seling die zondag jongstleden tijdens de rust van de wedstrijd FC Utrecht-FC Den Haag tussen Wetzel en trainer Martin van Vianen plaatsvond. e speler reageerde daarbij te fel op kritiek van de oefenmeester Het resultaat was dat Wetzel al vroeg in de tweede helft door Van Vianen naar de kant werd gehaald. Hierop vroeg Wetzel een gesprek aan met het bestuur van FC Den Haag om zijn uitbarsting te verklaren. it gesprek viel echter heel anders uit dan André Wetzel had verwacht. .Tijdens dat onderhoud met voorzitter Pieter den Duik heb ik mijn fouten volledig toegegeven. Ik heb ook uitgelegd waarom ik zo fel rea geerde. .Alles leek opgelost te zijn, toen Den Duik ineens meedeelde dat k. ondanks mijn verklaring, alsnog een boete van 300 gulden zou krij gen. Nou, en dat pik ik niet. Ik ben geen klein kind dat moet luisteren en 'etzel weet echter dat hij het betalen van die boete gewoon niet tegen kan houden. „Ik begrijp ook wel dat die 300 gulden van mijn loon wordt ingehouden. Daarom schakel ik de WCS juist in. Om mijn geld terug te krijgen". Pak slaag voor HSV: 0-5 HAMBURG (ANP) - St. Etienne heeft in de derde ronde van de strijd om de UEFA Cup voor een geweldige sensa tie gezorgd door in Hamburg HSV een zware nederlaag (0-5) toe te brengen. Na deze nederlaag reist de vice-kam- pioen van de Bundesliga over twee weken kansloos af naar St. Etienne, dat in alle linies sterker was. Johnnie Rep, die als speciale be waker de Westduitse internatio nal Kaltz aan zich gekoppeld zag, was deze duidelijk de baas, waar door er steeds gaten in de defen sie van de Hamburgers vielen. Hiervan werd dankbaar geprofi teerd door de Franse ploeg, die een onverwacht hoge score be- Horst Hrubesch komt weer eens te laat. Doelman Castane- da heeft de bal al lang en breed in de handen als de HSV-spits arriveert. MADRID (GPD) - De rechter in Barcelona beslist morgen of het arrestatiebevel van Jo- han Cruijff van kracht wordt. De rechter in de Catalaanse hoofdstad verklaarde vorige maand al een bevel tot in hechtenisneming van de Ne derlandse voetballer uit te vaardigen als hij zich op 27 november niet op de recht bank van Barcelona had ge meld om een regeling te tref fen met zijn schuldeisers. Welingelichte bronnen in Barcelona hebben woensdag verklaard dat een Spaanse advocaat in opdracht van Jo- han Cruijff enige tijd geleden een verweerschrift tegen het arrestatiebevel heeft inge diend. Johan Cruijff, die het slachtof fer is van oplichting door zijn vroegere zakelijke adviseur, Michel Georges Basilevitch, staat in het krijt voor 5 mil joen gulden. Zijn voornaam ste schuldeisers zijn de Banco Central, die op persoonlijke borg van Johan Cruijff aan drie maatschappijen voor 2,5 miljoen gulden leningen ver strekte, en de Spaanse fiscus, die ruim een miljoen gulden van de Nederlandse voetbal- Ier eist wegens belastingont duiking. De ingang van het arrestatiebe vel betekent niet dat Johan Cruijff bij het betreden van Spaanse bodem onmiddellijk de gevangenis ingaat. Tot het moment dat de rechtbank Johan Cruijff veroordeelt, kan de Nederlandse voetbal ster zich theoretisch vrij in Spanje bewegen. De officier van justitie kan op grond van dit arrestatiebevel Johan Cruijff hoogstens verplichten een verklaring af te leggen over hoe hij zijn belasting schuld denkt af te lossen. >V, reikte en door deze triomf als één van de favorieten voor de beker naar voren is gekomen. Een even grote overwinning be haalde Ipswich Town ten koste van het Poolse Lodz (5-0) dat zich ook geen enkele illusie meer zal koesteren. Enigszins teleurstel lend waren de resultaten van de twee Belgische vertegenwoordi gers. Lokeren gaat met een ui terst magere 1-0 voorsprong op 10 december naar San Sebastian en zal het daar zeer moeilijk krij gen, Standaard Luik kwam, ook al op eigen veld tegen Dinamo Dresden niet verder dan een ge lijkspel (1-1). "Moed Keulen, de Michelsbrigade, heeft het met een 3-1 verlies bij Stutt gart beslist niet best gedaan. De ex-coach van het Nederlands elf tal was desondanks niet ontevre den over het spel van zijn equipe. Hij achtte het spel van zijn man nen bevredigend. "We bezaten meer moed en toonden ook meer initiatief. Daarvan heeft Stuttgart goed geprofiteerd. Bovendien hebben wij het ze te gemakkelijk gemaakt met het maken van doelpunten." Bekerhouder Eintracht Frankfurt tenslotte kan zich na de 4-2 over winning op Sochaux practisch zeker wanen van plaatsing bij de laatste acht. Het spel van de be- NIS (ANP) - Voor AZ staat het licht op groen. Over twee weken kan op eigen grond de kwartfinales van het toer nooi om de UEFA-Cup worden binnengestapt. Want het op de "akker" in Nis bereikte gelijkspel (2-2) tegen het zo sterk geachte Radnicki biedt een fraai uitgangspunt. gen te nemen. Dan moet je van goede huize zijn". AZ heeft op basis van zijn pure klasse vrijwel de gehele wed strijd kunnen domineren. De Joegoslaven, opgezweept door een bijzonder enthousiast publiek, voelden reeds in de eer ste minuten dat ze nauwelijks greep konden krijgen op het ver tragende spel van deze sluwe te genstander. Hoewel het niet fraai was wat AZ, dat ook in Joegosla vië al bekendheid geniet, hen voorzette bleek de ingeprente tactiek dodelijk. Dat was Kessler al duidelijk toen hij Radnicki zag opereren. Nen- kovic, de trainer van deze arbei dersclub uit Nis, had na het zien van de wedstrijd tegen Willem II gekozen voor eenzelfde speelwij ze als AZ. "En dat is een slag die mentaal bij een ploeg doorwerkt", durfde Kessler na de wedstrijd te oppe ren. "Toen ik vlak voor de wed strijd vernam, dat hij aanvaller Avramovic had laten vallen, wist ik dat hij ook met een viermans middenveld zou spelen. Mooier kon het niet, we konden nu ons eigen spelletje - zij het in een ver tragende vorm - hanteren". Dit zwaktebod van Nenkovic werk te averechts op zijn spelers. Krampachtig en veel te gehaast trachtte Radnicki een bres te slaan in de compacte verdediging van AZ. Veel succes hadden de Joegoslaven niet. In de afweer sloten de Alkmaarse gelederen zich goed en de technische baga ge van spits Mitosevic was zo ge ring dat Spelbos deze man met één oog in de gaten kon houden. Alleen Stojiljkovic en goochelaar Martinovic, die herhaaldelijk mee naar voren kwam, bleken van gelijk kaliber. Naarmate de eerste helft wegtikte, werd het op de tribunes steeds stiller. Ook het publiek begreep dat deze tegenstander niet zomaar opzij te schuiven was. Na ruim een half uur vruchteloos geploeter sprong AZ plotseling weg. De Deen Ny- gaard nam een vrije trap zo effect vol, dat de volledige defensie van Immers de twee doelpunten die AZ in de Joegoslavische fabrieks stad pakte (de eerste van Tol en de tweede van Kist) staan garant voor die kwartfinales. Geen zin nig mens zal de kansen van de Joegoslaven nog hoog aanslaan. Daarvoor waren hun verrichtin gen te pover. Ook George Kessler, die na afloop van het nogal tumultueus verlo pen duel ongeschonden de veili ge ruimte van de kleedkamer be reikte, meende dat dit resultaat een prima uitgangspunt is. "Zo wel financieel als sportief vind ik dit een resultaat waar ik blij mee mag zijn. Maar het was hier com pleet oorlog. Dat heb ik hier voor de eerste keer in mijn carrière meegemaakt. Als zelfs een trainer gaat afgeven op de scheidsrech ter, vraag je om problemen in het veld. Daarom durf ik mijn be wondering uit te spreken voor de scheidsrechter. Die Zwitser had de moed om zelfs voor de thuisclub inpopulaire beslissin- Arbiter is gebeten hond NIS (GPD) - Het stampvolle Cairu-stadion in het Joego slavische Nis trilde gister middag op zijn grondvesten. Duizenden verhitte suppor ters van Radnicki lieten na het vooral in de slotfase emotionele UEFA-Cupduel tussen Radnicki en AZ'67 (2-2) striemende fluitconcer ten los en wierpen allerlei voorwerpen op het veld. Voornaamste doelwit was de Zwitserse scheidsrechter Rudolf Renggli, die in de tweede helft een doelpunt van spitsspeler Mitosevic wegens gevaarlijk spel had geannuleerd. Ook trainer Dusan Nenkovic (50) kon zich niet verenigen met de leiding en schold de Zwitserse arbiter uit voor alles wat lelijk was. Wel hield hij doelman Dragan Pantelic tegen die de Zwit ser te lijf wilde gaan. Nog lange tijd was het in en rond de voetbalarena in Nis onrustig. Later werd de poli tiemacht echter versterkt en kon de orde worden hersteld. AZ-trainer George Kessler toonde zich na de "hete" cup- strijd uiterst verontwaar digd over de hele gang van zaken. "Een schandaal", riep hij. "Op weg naar de kleed kamers werden we door het publiek bekogeld. Doelman Pantelic gebaarde dat AZ de scheidsrechter had beïn vloed door geld te geven. Dat is natuurlijk helemaal je reinste kolder". Radnicki verrast was. Via Jon ker, die attent op links was vrij gekomen, belandde de bal bij Tol die van zeer korte afstand doel man Pantelic kon passeren: 0-1. De wedstrijd leek beslist, zeker ge zien het spelbeeld in die eerste helft. De wederopstanding van de thuisclub kwam in de derde minuut na rust. AZ, blijkbaar nog niet volledig wakker, verkeek zich op vleugelverdediger Obra- dovic. In laatste instantie kon Van der Meer hem nog stuiten. De beslissing van Renggli was juist. Onverbiddelijk wees hij naar de elfmeterstip. Doelman Pantelic, die op de nominatie staat zijn talenten in klinkklare marken om te zetten (Schalke '04 heeft belangstelling voor de in ternational) passeerde zijn colle ga Treytel op een wijze zoals al leen Neeskens dat kon: 1-1. "De paniek in onze gelederen duurde niet te lang", sprak Kessler. "Binnen een vijftal mi nuten hadden we de wedstrijd weer onder controle. En dat was moeilijk omdat dit veld vreselijk Pier Tol laat een fraaie kans voorbijgaan. De clowneske doelman Fantelic tikt de doorgebroken AZ-speler de bal voor de voeten weg. tegenwerkte". Vandaar dat de slow motion-achtige bewegin gen weer de overhand kregen. Ui- termate gelukkig mocht AZ zijn over de waarneming van Renggli bij een zeer fraai doelpunt van Mitosevic. De verder onzichtbare spits verlengde een voorzet van rechtsachter Gavrilovic op weer galoze wijze. Met een prachtige omhaal verschalkte hij Treytel. Maar de Zwitser keurde dit doel punt van het jaar af, omdat de lange spits zijn benen veel te hoog had opgeheven. "Een be slissing waar ik volledig achter kon staan", zei Treytel. "Maar je moet er wel moed voor hebben". AZ vond het wel genoeg en pro beerde met vertragend spel de Joegoslaven te tarten. Steeds he viger werd de aanvalsdrift van Radnicki. In slagorde ging het op Treytel af. Die tactiek werd de ploeg fataal. Eén tegenstoot van AZ leverde opnieuw een treffer op. Peters was de inleider en Kist, die verder weinig in het spel was voorgekomen, drukte de bal be keken langs de te ver uit zijn doel gekomen Pantelic: 1-2. De ster van Radnicki verbleekte. Juist hij die zoveel krediet heeft bij zijn trainer en zijn supporters, ging voor de tweede keer in de fout. AZ was er blij mee en liet dat merken ook. Hovenkamp en Kist lachten de doelman van Radnicki uit en aan hun gebaren kon ook het publiek werken, dat hun idool voor gek stond. Een hou ding die niet professioneel over kwam en die bij de tegenstander werkte als de bekende lap op de stier. Hoewel het niet verdiend was - ook de verdediging van AZ ging niet vrij-uit - kon Panajoto- vic (via de borst van Hovenkamp) acht minuten voor het slotsignaal de bal weer langs Treytel druk ken: 2-2. "Dat was een kapitale blunder". meende Kessler. "Ieder normaal mens verwacht dat Treytel zijn doel uit komt. Ik had me al ver zoend met die overwinning je mag op zo'n manier niet in de boot laten nemen". Eddy Treytel was het met deze zienswijze van zijn coach niet eens. "Als er twee lange mannen voor me staan, verwacht ik dat ze ingrijpen. Via de borst van Hovenkamp ver dween de bal in het doel". Toch vertrok AZ voldaan uit het provincie-stadje Nis. Het gelijk spel werd gezien als een over winning. In Alkmaar, waar een betere grasmat ligt te wachten, kan de grote stap gemaakt wor den. Het moet vreemd lopen wil AZ begin volgend jaar niet mee- loten voor de kwartfinale-wed strijden om de UEFA-Cup. Kessler "Ik reken daar gewoon op. Gezien onze snelheid mogen we verwachten dat we ons in Alkmaar ontdoen van deze te genstander". IK WOU JE N06 EFFE 'N -ÊH- COMPUMEA)- TJE MAKEWJ HINO Johnny Rep kerwinnaars was degelijk, zonder hoogstandjes. Karakteristieken VTB Stuttgart-FC Keulen 3-1 (2-1). 17. Konopka 1-0, 11. Hansi Müller 1-1, 33. Muller 2-1 (straf schop), 53. Fórster 3-1. Scheids rechter Ericsson (Zwe). Toe schouwers: 26.000. Eintracht Frankfurt-FC So chaux 4-2 (2-0). 2. Neuberger 1-0, 43. Borchers 2-0, 52. Holzenbein 3-0, 61. Nachtweih 4-0, 72. Geng- hini 4-1, 88. Ruty 4-2. Scheids rechter Dotsjev (Bul.). Toe schouwers: 15.000. Hamburger SV-St. Etienne 0-5 (0-3). 8. Hartwig (eigen doel) 0-1, 26. Platini 0-2, 39. Larios 0-3, 85. Zimako 0-4, 87. Platini 0-5. Scheidsrechter Hunting (Gbr). Toeschouwers: 40.000. Lokeren-Real Sociedad 1-0 (0-0). 47. Lato 1-0. Scheidsrech ter Bucek (Odl). Toeshouwers: 9000. Standaard Luik-Dinamo Dres den 1-1 (0-1). 35. Heidler 0-1. 87 Plessers 1-1. Scheidsrechter Mi- chelotto (Ita). Toeschouwers: 18.000. Grasshoppers-AC Torino 2-1 (0-0). 49. Sclosa 0-1, 51. Herman 1-1, 53. Koller 2-1. Scheidsrech ter Christov (Tsj.). Toeschou wers: 23.500. Ipswich Town-Widzew Lodz 5-0 (3-0). 22. Wark 1-0, 42. Brazil 2-0, 45. Wark 3-0, 70. 'marmer 4-0, 78. Wark 5-0. Scheidsrechter Wurtz (Fra.). Toeschouwers: 30.000. Radnicki-AZ'67 2-2. 31. Tol 0-1, 47. Pantelic (strafschop) 1-1, 75. Kist 1-2, 80. Panajotovic 22. Toe schouwers 27.000. DEN HAAG (GPD) - De KNVB zal de deelneming van het Neder lands elftal aan het voetbaltoer nooi om de mini-wk in Uruguay in heroverweging nemen, als de Tweede Kamer de deelneming aan dat toernooi ontraadt. Dat heeft Eric Vilé, voorzitter van het sectiebestuur betaald voetbal, gisteravond verklaard in een reactie op het voornemen van de PvdA over deze kwestie een spoeddebat te houden in de Tweede Kamer. De fractie van de PvdA is uitermate ontevreden over de antwoorden van minister Van der Klaauw van buitenlandse zaken op vragen van PvdA. CDA, VVD en 1»'M over de deelneming van Oranje aan de mini-wk. De bewindsman heeft de KNVB geattendeerd op de schendingen van mensen rechten in Uruguay en op de ge voelens, die de deelneming van Oranje aan de Copa de Oro onder de Nederlandse bevolking op wekken. Maar de regering vindt het niet noodzakelijk de KNVB te verzoeker, af te zien van de reis naar Uruguay Die laatste mededeling is bij de PvdA in het verkeerde keelgat geschoten. Namens de PvdA heeft het kamerlid Van den Bergh gistermiddag een spoed debat over de deelneming van Oraryc aangevraagd. Vandaag beslist de Tweede Kamer wan neer dat zal plaatsvinden. De KNVB stelt zich op het stand punt, dat Nederland aan een toernooi moet kunnen deelne men in elk land "waarmee ons land diplomatieke betrekkingen onderhoudt." Wel is de KNVB bereid dat standpunt in herover weging te nemen Wijst de Tweede Kamer de deel neming van Oranje aan de mim- wk van de hand. dan wordt de uiteindelijke hwii—ing VOOFf- legd aan de bondsvergadering van de KNVB. Die vergadering bestaat uit 60 afgevaardigden, 30 uit het amateur, i .ctbal en even eens 30 uit het betaald v<>< tb.il De bondsvergadering komt op zaterdag 13 december in Zeist bijeen. Wanneer de KNVB afziet van deel neming aan de mini-wk, dan heeft dat nauwelijks consequen ties. In het contract met de Uru- guayaanse voetbalbond is een ontbindingsclausule opgeno men.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 17