Fides walst Het Zuiden plat Punch zorgt voor klein wondertje... Eenvoudige overwinning Leiden Trotters DAMES FOREHOLTE HALEN UIT Ook Danaiden start met overwinning [AANDAG 24 NOVEMBER 1980 Nederlaag SPORT Jlitz in d gen huis pORSCHOTEN - Een onver wacht tweede verlies voor de Voorschotenaren in de tweede klasse rayon. In het begin zag het daar niet naar uit want halverwe ge de eerste helft leidde Blitz met 17-12. Daarna begon het goede verdedigen van Zoebas vruchten af te werpen. Gesteund door een lengtevoordeel werd de achter stand omgebogen in een voor sprong. Deze werd tot de rust be houden, ondanks een man-to- man verdediging van Blitz. q de pauze kreeg de wedtsrijd een wat harder karakter, mede door het lakse optreden van de scheidsrechters. Toch presteerde Blitz het om naast Zoebas te ko- Tnen: 59-59. Ton Kallenberg en |Wim Heij schoten zuiver van af stand, maar toch ging Blitz kapot idoor het lengte-tekort. Sjaak We- strate en Peter de Weijs (5 P's) (werden in de rebound gemist, en Zoebas buitte dit goed uit. Eind stand 74-85. Topscorer Ton Kal lenberg met 19 punten. Leiden let niet op en verliest DELFT - Wie vooraf op papier de samenstellingen van Punch en Parker Leiden met elkaar vergelijkt kan nog maar tot één conclusie komen. Namelijk dat eerstgenoemde volstrekt kansloos moet zijn om de doodeenvoudige reden dat deze sponsorloze en in de degrada tiezone verkerende formatie met moeite vijf spelers van eredivisieniveau op de been kan brengen, terwijl Leiden met zijn acht Amerikanen en twee internationals overloopt van klasse. Blitz. Teamgenoot Sjaak Westrate is ook onder het bord. Toch geschiedde er zaterdagavond in Delft een klein wonder, wer den alle wetten der logica met voeten getreden. Want het boor devol pretenties zittende Leiden liep ondanks het enorme verschil in kwaliteit tegen een totaal on verwachte 104-93 nederlaag op. De heren waren met z'n allen even niet bij de les, verkeerden in heel andere sferen dan in de reali teit van de Buitenhof. 'Hartelijk dank', zei het keurig oplettende EIDEN - De dames van Parker hebben in een keiharde wedstrijd van Blue Stars verloren. Door het harde spel van de fors gebouwde Amsterdamse dames was het met name voor center Marijke Klos erg moeilijk om irj haar spel te komen. Hierdoor werd men ge dwongen van afstand te gaan schieten. Toen ook dit niet lukte was het voor de Leidse dames (gedaan. en geluk was nog, dat de tegen stander ook moeite met het vin den van de basket had, gezien de belachelijk lage 21-17 ruststand. Er werd dus wel goed verdedigd; 46 punten door een geroutineerd team met wat ex-internationals is lang niet slecht, maar als je zelf maar 34 punten scoort win je geen wedstrijd. Arnhemia Eagles-Trotters 59-93. Zonder Eric Jan Berendsen (rug- byverplichtingen) en John Daw son (werk) won Leiden Trotters heel ruim het eerste divisietref- fen met Arnhemia Eagles. Na een 26-44 ruststand liepen de Leide- naars via 34-58 uit naar een 59-93 zege. Bestuurslid Henny Nijssen fungeerde gistermiddag als coach. Tony Lamping (20) en Pe ter Kop waren het productiefst. Leiderdorp-Binnenland 88-80. Een krappe overwinning van Leiderdorp op het lager geklas seerde Binnenland. Een stroef draaiend Leiderdorp kon van het goed schietende Binnenland geen afstand nemen doordat te veel balverlies werd geleden. In de tweede helft werd dan ook zomaar een 14 punts voorsprong uit handen gegeven. Topscorer bij Leiderdorp werd Ton Pauli- des met 27 punten. Luba-Juventus 63-77. In dezelfde eerste klasse rayon leed Luba zijn zoveelste nederlaag. Met de rust was de stand nog gelijk (38-38), maar direct daarna was het beke ken. Simpele ballen werden ge mist en Juventus kon zeer ge makkelijk de wedstrijd winnend afsluiten. Volgens coach Van Bemmelen lag de oorzaak van deze nederlaag aan gebrek aan conditie en lef. OSG-MSV 68-87. Een slechte wed strijd met even slechte arbiters. Bij de rust keken de Noord wij kers tegen een 40-38 achterstand aan. Dit werd na de pauze snel rechtgezet onder aanvoering van Peter Goozen (29 punten) en Evert van der Plas (21 punten). MSV hangt trouwens een aftrek van twee competitiepunten bo ven het hoofd wegens het mee spelen van een te jonge junior te gen Juventus. Azimma-Lisse 59-69. In de andere klasse rayon versloeg Lisse voor het eerst sinds jaren Azimma in eigen huis. Het zette daarmee de opgaande lijn voort. Voor de rust was het vooral John de Bruin, die Lisse in de race hield: 32-30. Na de pauze pakten de Lissenaren echter een voorsprong die ze niet meer weggaven. Punch en incasseerde gretig de volle mep. Waar de gedachten van de Leide- naars wel waren Waarschijnlijk ergens in Varese, Barcelona of nog verder weg nu hen vlak voor aanvang van het achttiende com- petitietreffen de loting van de kwartfinale Europa Cud II ter ore kwam. Dat was dus hét onder werp van gesprek bij het betre den en verlaten van de kleedka mer en blijkbaar duurde het ook nog eens 38 minuten eer de in formatie was verwerkt. In de slot fase, toen het scorebord een ne gatief saldo van zo'n acht punten aangaf, keerde Leiden eindelijk terug in de werkelijkheid om de onwerkelijkheid van die achter stand alsnog teniet te doen. Iets dat niet lukte omdat het aanvan kelijke ongeloof over die onge kende weelde bij Punch was om geslagen in een vastberadenheid die vroeger zo kenmerkend was voor de Delftenaren. En dat ka raktertrekje bleek nog niet aan slijtage onderhevig, want kien en zelfverzekerd werd de wanhopi ge stormloop van Leiden gepa reerd en bekroonde Punch zijn sterkst gespeelde wedstrijd tot nu toe met een elf-punts zege op de koploper. "Het kan verkeren", meende Lei- den-coach Han Wallaart die za terdagavond nu ook niet de oplet- EIDEN - De microkorfbalcompetitie is voor De Danaïden en voor Fides Pacta met een overwinning begonnen. Pernix en Zuiderkwartier moesten echter de punten achterlaten bij respectievelijk VEO en Terheyden. De Danaiden en Fides Pacta legden met hun eerste overwinning de voorzichtige stappen naar het hoogste succes. Voor De Danaïden zal het echter een zeer moeilijke weg worden, als althans de wedstrijd tegen Ritola als graadmeter moet dienen. Voor Fides Pacta zal de weg makkelijker te bewandelen zijn. Niet zozeer omdat de Leidenaars zo sterk spelen, maar meer omdat de tegenstand van zeer laag niveau is. Het Zuiden was in elk geval naar Leiden gekomen met een achttal dat het predikaat Eersteklasser eigenlijk niet mocht voeren. •e Danaiden - Ritola 11-8 (5-1). In hoeverre de zenuwen bij De Da naïden in de beginfase een rol speelden is moeilijk te bepalen, maar de eerste 15 minuten van deze Overgangsklasse wedstrijd bleek De Danaïden weinig in houd aan de wedstrijd mee te (kunnen geven. Het eerste aan- 'valsvak van de Leidse ploeg kon, doordat de Drentse ploeg zich 'onder de korfzone voor de aan valler opstelde, niet in zijn spel komen. En mede omdat Ritola door een misser in de Leidse ver dediging op een onverwachte 0-1 was gekomen, kwamen de Leidse aanvallers tot steeds onsamen hangender acties. Alleen Jeanet Smit zag in de 15e minuut kans De Danaïden in rustiger vaarwa ter te schieten. Twee snelle akties van Hennie Devilee en Hans vd Leek gaven De Danaïden daarna de nodige ruimte om het over wicht dat de Leidse ploeg bezat verder uit te bouwen. Kees Chris- tiaanse bracht De Danaïden ten slotte nog voor rust op 5-1. ft de tweede helft leek De Danaï den aanvankelijk niet meer in ge vaar te kunnen komen. Nadat Ri- j tola de 6-2 achterstand verklein- ;de tot 6-3 zette de zich steeds meer in de kijker spelende Jeanet 1 Smit De Danaïden op een 7-3 voorsprong, die vervolgens tot 9-4 uitgroeide. Een monsterzege op Ritola lag in het verschiet, maar het pakte toch nog anders uit. litola kwam terug en met nog vier minuten te spelen was De Danaï den bijna ingehaald: 9-8. Maar het was weer Jeanet Smit, die tij dens de oefencampagne als laat ste bij het dameskwartet werd gevoegd, die De Danaïden in vei ligheid bracht: 10-8. Hans vd Leek bepaalde de eindstand van dit niet hoogstaand duel op 11-8. De doelpunten werden gescoord door Kees Christiaanse, Hennie Devilee, Jeanet Smit (3x) en Hans vd Leek (2x). TEO - Pernix 13-9 (6-6). De eerste j wedstrijd op Overgangsklasseni veau is ook al doet de eindstand anders vermoeden, voor Pernix i nog geen aanleiding om bij de pakken te gaan neerzitten. Want i met nog 12 minuten te spelen be zat de Leidse ploeg nog een ver- I diende 7-? voorsprong. Pernix I kwam door Liesbeth vd Kraan al 1 zeer snel op 0-2 en ook nadat VEO de stand had gelijkgetrok ken zorgden Janko Breedveld en Kees Hortensius ervoor dat Per nix tot tweemaal toe aan de lei ding kon komen (2-3 en 3-4). De Voorburgse ploeg kwam daarna toch wat meer in haar spel en zet te binnen drie minuten de achter stand om in een 6-4 voorsprong. Niet voor lang, want nog voor de korfwisseling kwam Pernix door doelpunten van Wil vd Kooy en Kees vd Kraan naast VEO. In de tweede helft kon Pernix door doelpunten van Agnes de Rooij (6-7), en Kees Hortensius (7-8) en Kees vd Kraan zelfs op 7-9 ko men en leek het of VEO omdat het in het eerste deel van de wed strijd ook niet tot imponerende aanvalsakties was gekomen, in een uitzichtloze positie was ge manoeuvreerd. Plotseling was echter het schot van de Voor burgse ploeg weer aanwezig en binnen vijf minuten waren de rollen definitief omgekeerd. Per nix kon de 11-9 achterstand niet meer verwerken en moest toezien dat VEO zelfs naar een 13-9 overwinning uitliep. Fides Pacta-Het Zuiden 12-5 (6-2). In de Eersteklasse heeft Fides Pacta haar eerste overwinning op de weg terug binnengehaald. Zonder al te veel moeilijkheden kwam de Leidse ploeg op een nog niet zoveel zeggende ruststand: 6-2, maar het vertoonde spel van de Rotterdammers was van dus danig gehalte dat verwacht kon worden dat Fides Pacta in de tweede helft zou doordrukken. De Leidse ploeg bleek daar ook geen moeite mee te hebben en nadat Hennie Piket uit dé basis opstelling was gehaald en Robin Sommeling de aanvallende ak ties van Fides moest komen ver sterken, zette de Leidse microèrs Het Zuiden al snel op dubbele cij fers. Via 10-3 behaalde Fides een alleszeggende 12-5 overwinning. Doelpunten: Dik Onderwater 4x, Wim Piket 3x, Hennie Piket, 2x, Nico Pikaar, Robin Sommeling 2x. Terheijden- Zuiderkwartier 9-8. Het enthousiaste Terheijden is Zuiderkwartier met één punt verschil de baas gebleven. In een gelijkopgaand duel zagen de geelblauwen geen kans de pun ten mee naar huis te nemen. In de tweede helft bezat Zuiderkwar tier wel steeds een voorsprong, maar juist toen het er op aan kwam stoof Terheijden de Lei denaars voorbij: 9-8. Doelpun ten: Toos van Dam, 2x, Dirk Jan de Kerk 2x, Ineke de Hertogh, Joep van Dam, Albert de Groot, Rens Henze. Drie van de vier Leidse twee deklassers kwamen dit eerste microweekend tot winst. TOP behaalde tegen Ons Huis de meest indrukwekkende over winning: 4-14. Opmerkelijk was dat alle heren een hattrick maak ten. Ons Eiland kwam zeer moei zaam op gang en zal volgens trai ner Weerheim nog heel wat moe ten bijspijkeren, wil men op het oude vertrouwde niveau terecht komen. Alleen Huib Hasselbach scoorde regelmatig en had met vier doelpunten een groot aan deel in de 6-7 overwinning op Ac tief. De Algemene had met ONDO on danks dat er erg slecht werd ge speeld weinig problemen 10-5. Bijna alle basisspelers kwamen tot scoren. Ruud van Vliet 3x en Hennie Rusman scoorden er meer dan één. Crescendo kwam tegen Merwede tot een eerlijke puntenverdeling: 9-9. Louis Kok scoorde vier maal, terwijl Wilfred Cornelisse 2x, Joke Geijer 2x en Marlies Brouwer voor de overige treffers zorgden. GERT GRESSIE Ritola probeert een pass te verhinde- tendheid zelve was. "Dit mag nooit gebeuren", stelde zijn voorganger Hennie Blom daar tegenover terwijl sponsor Robert Bockweg met zijn rekenma chientje zwaaide om het verschil tussen Punch en zijn team op ge heel eigen wijze aan te tonen. En Lace Strong, die zaterdag als Ne derlander zyn debuut maakte in de nationale competitie, haalde zijn schouders op. "Natuurlijk had ik willen beginnen met een overwinning. Maar mijn oude ploeg speelde sterk en wij niet Aldus verdienen zy de punten. Zo simpel is dat". Een steekhoudende redenering van de kersverse Hollander die maandenlang al zijn energie in de trainingen kwijtmoest maar wiens rentree in de eredivisie door zijn ploeggenoten blijkbaar niet als een extra-prikkel werd ervaren. Sterker nog, het leek wel een omgekeerde werking te heb ben zo lusteloos ging men over het veld, werkelijk niemand uit- gezonderd. Wallaart wisselde wel maar het hielp niks en uiteinde lijk liet hij zijn basisformatie de zaak maar uitzoeken. De heren waren niet vooruit te branden, stapelden fout op fout, overhan digden bal na bal. Dat kon nooit goed gaan al viel de schade aan vankelijk wel mee (rust 49-53 zelfs nog), voornamelijk omdat Punch er eigenlijk een beetje mee zat. Coach Lubeek had vantevo- ren al aangekondigd weinig illu sies te koesteren en zijn team wist in eerste instantie nog geen raad met de onverwachte vrijheid die het kreeg. Pas na de hervatting leek men te beseffen dat het hooggeachte bezoek heel ergens anders mee bezig was. Reden voor inmiddels warm ge draaide spelers als Taylor, Young en Van Helfteren om dan maar wat meer durf en initiatief te to nen met als gevolg dat de rollen vrij snel waren omgedraaid: 68-61. Nog geloofde niemand in een verrassing, zat iedereen te wachten tot het echte Leiden zou opstaan. Maar er veranderde niets, zelfs niet toen Sikking er met vijf P's uitmoest, en toen Plaat cn de zijnen twee minuten voor tijd dan toch eindelijk wak ker werden gooide het nu zelfbe wust acterende Punch de wed strijd op slot. Leiden de oren eens flink wassend. Moetje maar beter opletten. Scores Leiden - Tony Parker 27, Plaat 16, Woudstra 14, Van Solm 12, Pui- dokas 8, Strong, Kruidhof en Bruinsma 6. Punch - Young 30, Taylor 26, Van lielfteren 22, Zeilstra 13, Sik king 6, Geelhoed 4, Van Basten Batenburg 2, Van Dijk 1. AD VAN KAAM I Met de komst van de Amerikaan Wflson Washington lijkt BV Am stelveen de play offs toch nog te gaan halen. Het was hoogstper soonlijk de nieuwe aanwinst van Kinsbergen, die afgelopen week naaste belager DL Amsterdam de das omdeed (79-76). Washington scoorde 24 punten en pakte ne gen rebounds. Zaterdag verraste BV Amstelveen opnieuw Nu werd Den Bosch in eigen hal ver slagen (79-73). Voorts is de terug gang van Amsterdam opmerke lijk. De hoofdstedelmgen leden nu verlies bij Donar. LEIDEN - In de landelijke eerste divisie bleven gisteren de dames van Foreholte en HVS ongesla gen. Foreholte schoot thuis in Voorhout ouderwets uit de slof tegen Bornerhoek, 12-5, en HVS handhaafde de eerste positie op de ranglijst met een moeizame zege op ÈSCA in Arnhem, 10-9. Verder werkte Oase zich in de tweede divisie omhoog op de ladder door in Goes met 8-3 te winnen van GSC. In de derde di visie verspeelden de heren van Saturnus in Hazerswoude de volle winst tegen Rijnstreek uit Alphen, 12-12, na plusminus 10 minuten voor het einde nog met 12-8 aan de leiding te hebben ge staan. De dames van MMO verlo ren erg ongelukkig met 11-12 van Treffers uit Krimpen aan den IJs- sef. Foreholte ging voor een "volle bak" in Voorhout agressief uit de startblokken. De Foreholte-de- fensie stapte sterk en ver uit en zette de tweede lijn van Bomer- broek voor problemen waarvoor geen passend antwoord op tafel kon worden gelegd. Die sterke defensie ten spijt was het toch Bornerbroek dat de score open de, zij het met een door de defen sie geblokt-schot dat achter de verbouwereerd toekijkende Carla van der Zalm in het doel verdween )0-l). Na deze mentale dreun nam Foreholte het initia tief, bleef sterk verdédigen en stond met de rust verdiend op een 5-3 voorsprong. Na de her vatting was het Bornerbroek dat eerst scoorde voordat de produk- tie bij Foreholte weer op gang kwam. Toen dat gebeurde, was het ook meteen van dik hout zaagt men planken. In nog geen 12 minuten tijd was de wedstrijd bekeken door een explosie van Nel Geerlings (2x), Hannie Bos kamp. Marjan van der Berg, Ma rian Mens en Mariette Siera kwam de stand op 11-4. Borner hoek ging plichtsgetrouw door, 11-5, maar Foreholte had het laatste woord. 12-5. HVS speelde de slechtste wedstrijd tot dusver onder leiding van Ka- rel te Lindert. De Stompwijkse ploeg nam wel een 2-0 voor sprong. maar verspeelde die snel tegen een gretig ESCA door pas sief verdedigen en onnodig bal verlies in de aanval. Met de rust stond ESCA dan ook met 7-5 voor en niemand bij HVS kon en mocht over die Arnhemse voor sprong mopperen. Het was de de fensie. die HVS in Arnhem over de brug heeft geholpen. De an ders zo beweeglijke en makkelijk scorende aanval kwam gisteren tegen ESCA niet uit de verf. Al leen Lenie van der Bosch en Ank van der Bosch haalden in de tweede helft hun normale niveau. Zij tekenden dan ook voor 9 van de 10 HVS-treffers. De tiende kwam op naam van Carla van der Bosch. Dase (zonder de twee basispeel- sters Gerri Hoogenboom en Jan- nie Jansen) was in defensief op zicht te sterk voor GSC Drie trut fers kon GSC laten aantekenen in de gehele wedstrijd en van die drie treffers kwam er nog een uit een strufworp. De geweldig kee pende Monique van der Meer be roerde de hard ingeschoten bal nog met de hand maar kon een doelpunt niet voorkomen. Met de rust leidde Oase. dat een 1-3 ach terstand had omgebogen in een 4 3 voorsprong, verdiend. Dank zij treffers van Helma Stigter (3x) cn Riet Broesterhuizen. Na de hervatting kon GSC geen gat meer boren in de linie voor Moni que van der Meer. die de nog val lende kleine gaatjes vakbe kwaam opvulde. Oase daarente gen brandde los met twee doel punten vanaf de hoek van de linkshandige Margret Brugman. 5-3 en 6-3. Kogels van Lydia van der Poel en Riet Broesterhuizen schroeiden het houtwerk alvo rens weer Helma Stigter twee maal achtereen doeltreffend uit haalde. 7-3 en 8-3. De heren Saturnus hadden de wed strijd tegen Rijnstreek niet meer uit handen mogen geven. Met nog 10 minuten te spelen leidde de Leidse ploeg alleszins ver diend met 12-8. In plaats van toen de bal het werk te laten doen, zochten de roodwitten het in in dividuele acties en dat bracht balverlies waar Rijnstreek dank baar van profiteerde. In de slotfa se konden de Alphenaren via Zimmerman de bal voor de zesde maal in deze wedstrijd vanaf de zeven meter achter een grandioos zijn doel verdedigende Rob Spiekerman kogelen. Tot aan de slotfase was het Saturnus dat de dienst uitmaakte. De dames van MMO gaven de ge- Uikopgaande wedstrtyd tegen TYeffers uit handen toen zij in de tweede helft bij de stand 10-10 tot tweemaal tot een break-out met een numerieke meerderheid niet wisten af te ronden. Sterker nog, de bal in handen speelden van een tegenstandster. Dat resul teerde in tegenbreak-outs en die werden door de Treffers wel ver zilverd, in ij Wel hkld mmo vol, maar de resterende tyd was te kort om de score nog te nivelle ren. 11-12. Bij MMO was Lydy Vink met vier treffers weer top- scoorster. In de afdelings eerste klasse verlo ren de dames van Northa van EHC door defensie-fouten in de laatste v(jf minuten. EHC mocht vier strafworpen nemen en faalde daarbij niet Van 8-8 werd het 8-12. Ilse Geerlings cn Mariette Bergman scoorden bij Northa ie der driemaal. Nellcke de Jong vond tweemaal de juiste richting naar het EHC-docl. In de derde klasse hadden de dames van HVVtO gaan prokdaem mat Animo 4, rust 6-3, eindstand 9-4. ook de heren ven HVVTO kwa men gisteren tot winst. In de tweadh Idaaao moe at Herculaa 2 een 11-14 nederlaag incaaeeren Wim Dompeling was bij HVV de grote man MSV was met 25-21 sterker dan Rijnsoever, dat in verdediger Swinkclseei formaat bezi vierde klas: 11-15. Oasi erloc i de van Saturnus 4, FRANK BONTK.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 19