UVS maakt karwei niet af SJC haalt uit in duel met Teylingen Texas na rust op jacht Lugdunum vindt draai Lisse in slotfase langszij Ondanks goed spel niet verder dan 1-1 Nievaart goed op dreef MAANDAG 24 NOVEMBER 1980 PAGINA_15 LISSE - Voor sportclub Lisse blijven de wedstrijden op ei gen veld moeilijk. Ging de koploper uit de tweede klasse eerder al op eigen terrein de boot in tegen RKDEO, dit maal zat er voor de Lissena- ren niet meer in dan een zwaar bevochten 1-1 gelijk spel tegen Olympia. Zolang er op de counter gespeeld kan worden is er voor Lisse, met snelle jongens als Laurens van der Voort en Wim van Beek als troefkaarten, geen vuiltje aan de lucht. Moet de ploeg zelf echter het spel ma ken, dan ontstaan er proble- Gisteren was het weer zover. Olympia stond niet te pope len om zelf het initiatief ter hand te nemen, en liet de eer daartoe geheel aan de thuisclub. De equipe van trainer Faas liet zich evenwel niet uit de tent lokken en had voorzichtigheid eveneens hoog in het vaandel staan. Het publiek bleef daardoor de eerste helft met de zwarte piet zitten want veel meer dan heen en weer kaatsen op het overvolle middenveld deed het leder niet. Van doelkan sen viel praktisch niet te ge nieten. Tumult was er slechts in de 20ste minuut toen een treffer van Harry van der Zwet wegens het hinderen van keeper Hans van Til- burch door scheidsrechter Gaanders werd afgekeurd. Drie minuten na de rust zorgde een treffer van Olympia voor een ommekeer. Uit een vrije trap tikte Hans Streefland de bal naar Jan Benschop, die verwoestend uithaalde en de bal via de handen van doel man Kortekaas in de touwen zag belanden: 0-1. Lisse moest na deze tegenvaller wel aan gaan dringen. In eerste instantie zonder succes, want de Gouwenaars bleken het counterwapen eveneens erg goed te beheersen en kregen kans op kans, zonder die ech ter te benutten. Langzamer hand kreeg Lisse de zaak ech ter toch onder controle, waarna de Bollenstreekbe woners de opponent in de slotfase, met name vanwege het goede werk van Wim van Beek, goed in de tang wisten te nemen. Ook aan deze zijde wenste de bal echter niet het doel in te gaan totdat het in de slotminuut alsnog raak was. Harry van der Zwet kopte de door Alex Dobbe voorgege ven bal fraai achter Van Til- burch, en hielp daarmee Lisse alsnog aan de verdiende 1-1. RUUD DOBBELAAR DEN HAAG - Met een krachtige wind in de rug kon LDWS in de uitwedstrijd tegen Texas DHB de eerste 45 minuten nog aardig meekomen. Na de hervatting was het echter snel met de Leidenaars gedaan. Binnen vijf minuten le verde het jagen op de bal van Texas al een doelpunt op en het werd uiteindelijk 3-0. Toch begon het allemaal zo goed voor de Leidenaars. De ploeg van trainer Bekkering speelde de eer ste helft met een tomeloze inzet en dat leverde zeker in de begin fase enkele aardige kansen op, maar die werden niet benut. Eén ding mist LDWS wel en dat is spelinzicht. Een voorbeeld: de Leidse doelman Wim Visser schoot elke bal uit. Het resultaat werd op het laatst voorspelbaar. Of de bal kwam direct bij een Drie treffers vellen LDWS Texas-speler of een LDWS-spe- ler leverde het leder bij Texas in. Doelman Visser had echter geen andere keus. Gaf hij de bal mee aan één van zijn verdedigers dan kwam er vroeger of later wel weer een foutieve pass en leed LDWS wederom balverlies. Het werd dan ook al snel duidelijk dat Texas de betere ploeg was. Pablo Plak en Ben Bor verzuim den dat echter vooralsnog in doelpunten uit te drukj^en. Na.de hervatting werd het klasse- verschil wel duidelijk. Een her boren Texas drukte LDWS terug in de verdediging en schiep zich zelf legio kansen. In de vijfde mi nuut opende Ben Bor de score. Na een fraaie voorzet van de goedspelende Pablo Plak schoot Bor ongehinderd in (1-0), terwijl drie verdedigers van LDWS toe keken.... Tijd om zich te herstellen kreeg de ploeg van trainer Bekkering niet. Texas drukte door en kreeg ook mogelijkheden om te scoren. Het duurde tot halverwege de tweede helft voordat Wim Boere (die eer der op de lat had gemikt) zijn keus kon bepalen: 2-0. De wedstrijd ging daarna als een kaars uit. In de laatste minuut laaide het vuur toch nog twee keer op. Texas kreeg net buiten het strafschopgebied een vrije trap wegens praten van een LDWS-verdediger. Aanvoerder Ben Rode tikte de bal naar de naast hem staande Fred Pros man. Die aarzelde geen moment en deponeerde de bal voor de derde keer in het Leidse doel. Het laatste vuurwerk kwam op naam van de Leidse middenvel der Cees de Roode, die na een schorsing weer mee mocht doen. Zijn optreden in de ploeg van Jan Bekkering zal echter van korte duur zijn. Hij werd door scheids rechter Roelfs in de laatste mi nuut opgeschreven. Gezien zijn niet zo schone straflijst kan de LDWS-er een langdurige schor sing verwachten. HENNY VAN EGMOND LEIDEN - De bemoedigende woorden ("Gefeliciteerd jon gens, dit is het begin") van voorzitter Piet Kruit waren natuurlijk goed bedoeld, maar gingen bij de UVS-spelers na afloop van het treffen met Neptunus ongetwijfeld het ene oor in en het andere weer uit. Immers, zij beseften maar al te goed dat die 1-1 deling op eigen veld eigenlijk nauwelijks winst had opgeleverd, dat de netelige situatie waarin de Leidse hoofdklasser zich momenteel bevindt ook op de negende speeldag van de competitie onveran derd slecht was gebleven. Voeg daarbij het gegeven dat dat ene punt volkomen onnodig tussen de vingers was doorgeglipt en het mag als begrijpelijk worden veronder steld dat de bui van de blauwwitten door die opbeurende woorden van de praeses niet meteen opklaarde. Want, en dat moet iedereen gisteren weer als zeer pijnlijk hebben ervaren, als er één ding duidelijk werd dan was het wel dit:, als je eenmaal in de hoek zit waar de slagen vallen kom je daar niet zo gemakkelijk weer uit. Zelfs al speel je bijvoorbeeld een uitstekende partij. Want dat deed UVS tegen Neptu nus, en dan met name in de twee de helft. Toen de ploeg onder aanvoering van de uitblinkende Cock van Weerlee verbeten op jacht ging naar eerst de gelijkma ker en later de volle winst. Het team van Désar, dat al na vier mi nuten spelen een tegenvaller in de vorm van een doelpunt (fraaie kopbal Hooman) moest incasse ren, acteerde na de hervatting zo als het deed in de betere dagen van weleer. Gedegen breedte- voetbal vanuit een risico nemen de defensie (Hannaart en de backs schoven regelmatig op) en afwisselend penetraties in de diepte die dan vooral werden uit gevoerd door alleskunner Van Weerlee en technici als Van Leeuwen en Bekooy. Die, ten koste van brekers als Kort en Koenen, van Désar de voorkeur hadden gekregen en dat ver trouwen beloonden met knap spel. Alleen daarbij nog vergaten te scoren. Terwijl er toch gekozen kon worden uit een ruim assor timent van doelrijpe mogelijkhe den. Waardoor UVS gisteren een uitge lezen kans om wat uit de prut op te rijzen en daarbij meteen het moreel flink op te krikken onbe nut liet en opnieuw met een kat terig gevoel achterbleef. Dit Nep tunus, dat na de vlotte 0-1 een kwartier lang de schijn ophield een aardig ploegje te zijn, had gewoon met een doelpunt of vier verschil naar Rotterdam terugge stuurd moeten worden. Al voor rust, nadat UVS zich over de te genslag had heengezet, kwamen er kansen. Maar op de een of an dere manier mocht die bal er niet in. Stond of de naar grote hoogte groeiende doelman Schouten in de weg (Van Weerlee werd na een briljante solo langs vier man ge stuit) of stak een Rotterdammer op het allerlaatste moment een been uit (Steehouwer bij een in zet van goed verdelende Aad Neuteboom). Maar tien minuten na rust leek het ijs dan toch ge broken. Toen scoorde Ron Bekooy na een paar missers van de steeds harder ingrijpende Neptunus-defensie de fraaie gelijkmaker en hees UVS de stormbal. Zonder het hoofd te verliezen vloog UVS keer op keer naar voren veelal te recht kiezend voor de uitstekend spelende Van Weerlee als gang maker. Die kopte de bal zelf net langs de kruising, daarin een paar minuten later geïmiteerd door Will Henskens (die evenals Rot terdammer Semen nog tegen een boeking opliep). Vervolgens De niet zichtbare Ron Bekooy heeft genadeloos uitgehaald, doel man Schouten is kansloos. Van Weerlee, Van Elk en Van Leeuwen vieren feest. grabbelde Schouten een inzet van Neutebooin van de lijn en miste Van Elk bijna op de doellijn de mooiste mogelijkheid van de wedstrijd. Een groot veldover- wicht, goede combinaties en vier knappe kansen op een treffer, maar desondanks geen voor sprong en uiteindelijk slechts één armoedig puntje toen de zeer goed leidende arbiter Michielse er een eind aanmaakte. Waarop voorzitter Kruit zijn keurkorps toch maar moed insprak voor de volgende duels. Als schamele troost. AD VAN KAAM Theil schiet Blauw Zwart naar 2-0 zege bij LENS WASSENAAR - Chris Theil is de laatste wedstrijden goed op dreef bij de zondag tweedeklasser Blauw Zwart. Hoewel de Wassenaarders aanvan kelijk wat moeite hadden met het maken van doelpunten, scoort Theil geregeld. Gisteren had de Blauw Zvvart-spits met zijn twee treffers dan ook een belangrijk aandeel in de 2-0 zege bij Lenig en Snel. Nadat de Hagenaars Frans Disseldorp, Wim Keetman en Richard van de Hoek sluitpost Pieter Antonides op de proef hadden gesteld, nam de ploeg van Timmer in de 30ste minuut de leiding. Een hard schot van Ben Conradi belandde op de borst van LENS-doelman Dick van de Mark, waarna Theil met een simpel tikje de 0-1 kon verzorgen. De thuisclub was allerminst aangeslagen, maar kon alleen pech claimen toen Wim Keetman van vijf meter afstand de bal tegen de lat schoot. Aan de andere kant schoot ook Kees van Leeuwen, op aangeven van Ruud van de Velde, een keer tegen het houtwerk. Vier minuten voor tijd werd LENS-Blauw Zwart definitief beslist door Theil. NOOTDORP - Roodenburg heeft in de uitwedstrijd bij RKDEO een punt uit het vuur gesleept en hoewel de Leide- naren over het algemeen iets sterker waren, mogen zij doelverdediger Sjaak Nie vaart wel bijzonder dankbaar zijn. De thuisclub namelijk kreeg zowel in de eerste als in de tweede helft verreweg de beste kansen, maar steeds weer was Nievaart voor zijn taak berekend, zodoende de 1-1 op het scorebord hou dend. In de eerste rondgang hadden de gastheren de vrij forse wind in de rug, hetgeen resul teerde in een doorlopend of fensief, veelal geleid door de goedspelende middenvelder Paul Blokland. Het meeste gevaar kwam in de beginfase van de snelle linkerspits Wim Hooymans, die tot zijn verba zing zeer vaak geconfron teerd werd met de trage ver dediger Maarten van Koope ren. Roodenburgs laatste man moest steeds wel in schuiven op rechts omdat zijn vleugelverdediger Jurgen Kok erg aanvallend was inge steld. Na elf minuten had deze tactische manoeuvre reeds succes, maar helaas niet in de gewenste richting. Van Kooperen verdedigde te la coniek en te traag uit, waar door Wim Hooymans hem de bal met een sliding kon ont futselen en een volledig vrij veld voor zich wist. Zeer be heerst liet hij onder de val lende Nievaart door 1-0 aan tekenen. De tweede helft was nauwelijks vier minuten oud, toen zich een zeer merkwaardig inci dent voltrok. De bal ging ter hoogte van de dug out van de gastheren over de zijli jn, werd een prooi van de Nootdorpse trainer, die het leer vervol gens met een reuzeknal... ach ter zich over de omheining in de sloot deponeerde. De goed leidende scheidsrechter Krouwel vroeg rustig om een andere bal, maar die was niet voorra dig, waarna de voorzitter van RKDEO in looppas de gehele renbaan, die het veld om geeft, afmoest naar het mate- riaalhok! Dit incident schudde de gasten eindelijk wakker en zowaar persten Aad de Groot en zijn mannen er een offensief uit, dat in de twintigste minuut uitmondde in de gelijkmaker. Een vrije trap van Jurgen Kok werd door Wim Ligt voet uit stekend ingekopt. Rooden burg trok het spel nu naar zich toe, maar verder dan een schot op de paal van Ronald Jansen kwam men niet. Aan de andere kant moest Nie vaart zijn talenten tot drie maal toe tonen om de 1-1 stand vast te houden JAN VAN DUYN benutte Piet Alders zijn tweede penalty. Het verzet van Teylingen was gebroken en Hans Caspers, Jaap Smit en Harry Lumoing- dong zorgden voor de ietwat geflatteerde uitslag. Tonegido-WSB 1-3. Een mooie zege van WSB op de Voorbur gers, behaald door slim counter voetbal. Voor de pauze kwam de ploeg uit Noordwijkerhout al met 0-1 voor door een treffer van Fer ry van der Burg. Na de rust bleef Tonegido aanvallen en bood WSB ruimte voor de counter. Albert van der Burg maakte van de geboden mogelijkheden dank baar gebruik en scoorde twee maal: 0-3. Tonegido kon nog iets terug doen. Nadat de scheids rechter Ferry van der Burg we gens natrappen uit het veld had gestuurd scoorden de Voorbur gers een rommelige tegengoal. Verder kwamen ze echter niet, ondanks de man-meer situatie. Hillegom-Den Hoorn 2-1. Hille- gom had een flitsende start, want al na twee minuten had men twee maal op de paal geschoten. Toch kwamen de Hillegommers op een verdiende voorsprong. Herman van de Schrier tekende voor de 1-0. Na de pauze werd de wedstrijd van een wat lager niveau en kwam Den Hoorn wat meer aan aanval len toe. Het doelpunt viel toch aan de andere kant. Bij een uitval scoorde Bas Hartman de tweede treffer. Toch kwam Den Hoorn aan een tegendoelpunt. In de laatste seconden maakte Henk Visser hands in het strafschop gebied, en deze kans liet Den Hoorn zich niet ontnemen. LFC-HBS (M). In een van beide zij den slecht gespeelde wedstrijd lukte het LFC niet om een treffer te produceren. De Leidenaars zijn de hele wedstrijd in de aanval geweest, maar verder dan een kopbal van Peter Gijsman op de onderkant van de lat kwam het niet. LFC bleef beuken op het doel van HBS, maar de Hagenaars waren zonder offensieve bedoelingen naar de Boshuiaerkade gekomen. Er was voor LFC geen doorko men aan, want heel HBS had zich voor zijn eigen keeper gepos teerd. Het werd al met al een wedstrijd met veel overtredingen jel en weinig goed voetbal. y x tUoJI i haarzuivere schuiver brengt Jos Alders de stand op 1-0 voor SJC, de Teylingenverdediger is te laat met zijn sliding. ROTTERDAM - Het gewen ningsproces van Lugdunum in de eerste klasse lijkt vol tooid. In de beginperiode van de competitie presenteerde Lugdunum zich nog als 'de nieuwe leerling in de klas', die zich schoorvoetend over de velden bewoog. Het aarze lende optreden van de kik- kerpolderploeg werd (op een incidenteel succesje na) door de gevestigde ploegen gena deloos afgestraft. Langzaam maar zeker zakte de equipe van De Groot af naar de on derste regionen van de afde ling. In het duel met Over maas toonden de 'kikkers' aan dat alle frustraties zijn af geschud en de 'bevrijding' werd gevierd met een ver diende 0-1 overwinning. Een zege overigens, die voor een belangrijk deel op naam kan worden geschreven van de voetballers, die al wat lan ger meelopen. Ruud de Groot haalde de 33-jarige Henk de Kier terug als laatste man, waardoor Daan Kooymans op Zege op ongeslagen Overmaas het middenveld belandde. De mutatie leverde succes op, want Kooymans toonde aan óók op die plaats uit de voeten te kunnen, terwijl De Kier als libero veel rust uitstraalde. Jan Verver speelde ditmaal in de mandekking, als achterste speler van het viermansmid- denveld. De ex-UVS-speler voldeed in verdedigend op zicht en droeg ook aanvallend zijn steentje bij. De besnorde Leidenaar speelde mede een goede partij, omdat de rugge steun van Henk de Kier en Ted van Berkel voor hem een geruststellende gedachte was. Door de afwezigheid van Bennie de Roo (disciplinair geschorst wegens het niet verschijnen voor een oefen wedstrijd, vorige week) ac teerde Van Berkel als voor stopper en deed dit goed. De blonde voetballer vocht ver beten duels uit met Over- maas-puntspeler Gerard van der Draay en kwam daaruit meestal als winnaar tevoor schijn. Voeg daar nog bij het goede spel van de beide vleugelverdedi gers Jeroen van Egmond (in de ploeg voor Hans de Hartog, die 'bedankt' heeft by Lug dunum) en Wim Oppelaar en de '0' bij Lugdunum is ver klaard. Overmaas, dat voor het duel van gisteren nog on geslagen was. bezat voor een belangrijk deel van de wed strijd weliswaar een optisch overwicht, maar het meeste gevaar ging gewoon van de groenwitten uit. Koos Bekooy stond meestal aan de basis van de Leidse un- valsopzettcn. De spelbepaler draaide zijn tegenstanders in de eerste helft geregeld 'zoek', om vervolgens de voorwaart- sen Rinus van Es en Frans Sjardijn aan het werk te zet ten. In de 18de minuut lever de een goede actie van Be kooy een kans voor Sjardijn op, die zyn schot zag misluk ken. Zoals trouwens veel ac ties van de topscorer van het vorigjaar mislukten "Maar in de rust gooide hij z'n bandage al af en dat betekent veel goeds", aldus De Groot na afloop. De 1-0 kwam op naam van de goed spelende Peter Siera, die voorbereidend werk van Wim Oppelaar en Van Es na een half uur fraai afrondde. De Maastedelingen braken alleen drie minuten voor de doelwisseling echt door. toen Fred Giesbers rakelings overkopte. Het tweede part gaf een Overmaas-stormloop te zien, en de gelijkmaker leek slechts een kwestie van tijd, maar steeds stak er juist op tijd een Leids been voor de bal. Het logische gevolg van de Rotterdamse aanvals- drang was dat Lugdunum veel ruimte kreeg Daan Kooymans (die keeper Ed ward Fleur al gepasseerd was). Frans Sjardijn en Peter Siera kregen nog prima kan sen, maar slaagden er niet in om de voltooiing van het ge wenningsproces via nog een treffer te benadrukken. FRED SEGAAR NOORDWIJK - In de derde klasse behaalde SJC een monsterover winning op Teylingen: 7-1. Ook WSB en Hillegom zegevierden. WSB won de uitwedstrijd van Tonegido met 1-3, terwijl Hille gom thuis Den Hoorn met 2-1 de baas bleef. LFC kwam tegen HBS niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel: 0-0. SJC-Teylingen 7-1. Koploper be haalde een ruime zege op het pechvolle Teylingen. De Sassen- heimers speelden een ongeluk kige wedstrijd. Het kreeg niet al len twee strafschoppen tegen, ook spits Paul van Nobelen werd wegens aanmerkingen op de lei ding het veld uit gestuurd. SJC startte goed met een doetref- fende solo van Jos Alders en een benutte penalty van Piet Alders. Tot de rust bleef het bij deze 2-0. Na de pauze scoorde Teylingen tegen. Gerry van der Vlugt verzi- verde een strafschop. Paul van Nobelen was toen al uit de arena en met tien man was er voor de Sassenheimers geen houden meer aan. Eerst kopte Gerard Oude Veldhuis de 3-1 in. daarna SCHAATSEN - Dries van Wijhe heeft de marathon om de Licht stadtrofee, meetellend voor de strijd om de KNSB-beker, ge wonnen. In de algemene rang schikking om die cup gaat Giling (in Eindhoven finishte hij met één ronde achterstand als vierde) aan de leiding. Pronk en Kooi man volgden op geringe achter stand. Bij de dames, die in De venter in actie kwamen, won Gonnie Brouwer. Dankzij die overwinning nestelde zij zich naast Atje Keulen-Deelstra op de eerste plaats in de algemene rangschikking.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 15