em"Ik weet van niets VNA: "Wij liggen toch niet dwars?" LOTTO eyenoord legt Deen ohn Jacob son vast E igenaarwil tennispark De Bataaf verkopen IDAG 21 NOVEMBER 1980 ^shockeyers serenveen ide verder 'SA (ANP) - Heerenveen heeft teravond verrassend de derde ide van het toernooi om de Eu- ;se beker voor landskam- •enen ijshockey bereikt door in 'osa de tweede wedstrijd voor tweede ronde tegen ERC Aro- jmet 5-3 te winnen. De periode- mden waren 1-0 1-2 3-1. Hee- iveen had het eerste duel op en baan met 5-6 verloren. In volgende ronde stuiten de iezen op het sterke CSKA bskou. ir Arosa scoorde Jack de Heer gen zijn voormalige clubgeno- m tweemaal bij een numerieke eerderheid (Leo Koopmans zat ^>ide malen op de strafbank). Bij -eerenveen was Collard succes- il met twee treffers. scoreverloop: 4. Koopmans -1. 21. De Heer 1-1, 23. Collard r2, 28. De Heer 2-2, 34. Koop- lans 2-3, 53. Collard 2-4, 57. Nei- jnger 3—4, 59. Janssen 3-5. 'Burenruzie' na fusiebesprekingen LEIDEN - Dg Leidse afdelingsclub VNA wil zo snel mogelijk de vredespijp gaan roken. De Boshuizerkade-bewoners vinden dat zij ten onrechte de Zwarte Piet toegeschoven heb ben gekregen, nu de fusie tussen hun buren Leidse Boys en Oranje Groen niet is doorgegaan. „Dat is ons in het verkeerde keelgat geschoten", vertelt VN A-voorzitter Gé van de Hoed. „Niet wij, maar Oranje Groen heeft die fusie toch tegen gehouden?". „Maar wij zijn volgens de publieke opinie de schuldige", constateert Van de Hoed. „En dat is onjuist", proberen de VNA-ers duidelijk te maken in een door hen aangevraagd interview. Beeld uit het Europa Cup-ijshockey duel Arosa-H eerenveenMike Powers (links, van Heerenveen) belet de Zwitser Guido Lindemann (15) op onreglementaire wijze de doortocht naar het goal van doelman Ted Lenssen TTERD AM (ANP) - Feyenoord heeft de Deen Johnny Jacobson gecon tacteerd. Jacobson, die 25 jaar is, werd aangetrokken van Fremad Ama- jer, de club waar Nielsen, Arnesen en Lerby ook voor speelden. Hij skende een contract dat hem Vli jaar aan Feyenoord bindt. Indien de iverschrijvingsformaliteiten snel worden afgehandeld kan Jacobson ondag reeds meespelen in de wedstrijd tegen PEC. t bestuur van AZ'67 heeft verzoeken van de hand gewezen om de pelers Chris van den Dungen en Fred Filippo in bruikleen aan andere -erenigingen af te staan. Voor de beide spelers bestaat grote belangstel- Ing. FC Den Haag, Wageningen en NEC hebben echter tevergeefs bij de llkmaarse vereniging aangeklopt. „We hebben zelfs aangeboden te helpen als Leidse Boys naar het huidige trainingsveld zou ver huizen", legt secretaris Theo Koster het boetekleed af. „De doelvangers en trainingsgoals hadden dan naar het zevende en laatste terrein moeten worden verplaatst. In eerste instantie heb ik toen in mijn naïviteit gezegd: 'Dat doen wij wel'. De eerste contactstoornis tussen Oranje Groen. Leidse Boys en het door hen ingeklemde VNA da teert al van ruim een maand gele den. „Via de krant moest ik toen vernemen, dat zij fusieplannen beraamden en dat zij daarbij af hankelijk waren van ons. Vreemd dat je dat op zo'n wijze te horen krijgt, maar voor VNA nog geen reden lekker te gaan tegenwer ken". Van dat moment af werd de ruim tweehonderd leden tellende ver eniging - noodgedwongen - wèl bij de besprekingen betrokken. VNA werd vervolgens verzocht zijn accommodatie te verruilen voor die van Leidse Boys, zodat de fusieclub niet verdeeld zou worden gehuistvest aan de Bos- huizerkade. VNA voelde daar niet veel voor. Een viertal redenen legde Van de Hoed de buren voor, dat duidelijk moest maken dat zijn club niets wijzer zou worden van een sa mengaan. Punt een: „VNA heeft vergevor derde plannen voor een nieuw te bouwen clubhuis. Daar hebben we al een groot bedrag aan kos ten voor gemaakt. Ons nieuw te bouwen clubhuis is ontworpen met een breedte van slechts zes meter. Dat komt, omdat wij Leidse Boys doorgang moeten verlenen. Zouden wij verhuizen naar het Leidse Boys-veld dan hadden we meer bouwruimte gekregen, maar ook een nieuwe tekening moeten laten maken. Wie had dat betaald? Zij sugge- TRECHT-DEN HAAG - Wim van Hanegem, de nieuwbakken directeur van de uit spanning annex tennispark „De Bataaf' in Den Haag, is stomverbaasd. „De Bataaf te koop? Daar weet ik niets van. Daar is mij nooit wat over verteld", pch is het waar. Het complex, eigendom van „Van Leur Vastgoed BV", wordt nog steeds aan de meest biedende te koop aangeboden. De heer Van Kuyen, makelaar van het Haagse kantoor Nieboer en Van Kuyen, bevestigt dit. „Ze zijn bezig het aandelen pakket van Van Leur te verkopen", meldt hij. Kuyen onderhandelt daarover namens een Haagse gegadigde. an wie is die BV dan? Welnu, van Corstiaan de Man en Arno van den Heuvel, directeuren van de Stichtse Onroerend Goedmaat- schappij die nu in grote finan ciële moeilijkheden verkeert. Van den Heuvel is als vice-voor- izitter van FC Utrecht verant- iwoordelijk voor de sociale bege leiding van de voetballers, zoals ook van Van Hanegem. n die functie interesseerde hij „De Kromme" voor de exploitatie van het tennispark. Er werd een spe ciale „Van HanegemS Exploita tieschappij BV" opgericht, waarin vier deelnemers zitten. Dat zijn: Wim van Hanegem, P. Koster (technische zaken), W. Bartos (horeca-deel) en de Sticht se Onroerend Goedmaatschappij van Arno van den Heuvel. De laatste heeft de gehele zakelijke begeleiding. Dlannen daarom was het voor Van den Heuvel interessant om Wim van Hanegem warm te maken voor de exploitatie van „De Bataaf'? Dat wordt duidelijk als we nagaan hoe hij de uitspanning verkreeg en welke plannen hij ermee had. >p 21 maart 1979 kocht Arno van den Heuvel de uitspanning met zestien tennisbanen en een mid- getgolfbaan voor f 3.375.000,- van EN HAAG - De enige winnaar van de irste prijs in lotto 46 ontvangt een bruto sdrag van f659.069,10. e resultaten: itslag toto no. 46 ïpnjs: 910 winnaars, die elk f79,70 ont- ingen, 2e prijs: 13.888 winnaars, die elk 2,50 ontvangen, 3e prijs: 75.409 win- iars, die elk f2,50 ontvangen. itslag toto-gelijk no. 46. prijs: 4 winnaars, doe elk bruto 2,850,30 ontvangen, 2e prijs: 6 win- iars, die elk f248,80 ontvangen, 3e "ijs: 120 winnaars, die elk f62,20 ont- ingen, 4e prijs: 2.381 winnaars die elk >,- ontvangen. itslag lotto no 46. prijs: 1 winnaar, die bruto f 659.069,10 ïtvangt, 2e prijs: 12 winnaars, die elk uto f 13.090,10 ontvangen, 3e prijs: 118 innaars, die elk bruto f 1.996,70 ont- ingen, 4e prijs: 8.020 winnaars, die elk 19,10 ontvangen, 5e prijs; 27.454 win- lars, die elk f 11,40 ontvangen. itslag toto no 46a. 1 prijs: 41 winnaars, die elk f 872,- ont- ingen, 2e prijs: 1.078 winnaars, die elk 22.10 ontvangen, 3e prijs: 10.690 win- lars, die elk f5,50 ontvangen. „Ligro II BV" uit Vught. Eerder al had Arno het voorlopig koop contract getekend, want in janua ri werd Den Haag opgeschrikt door de plannen voor dit com plex in de Scheveningse bos jes. het hele park aan de kant te schuiven. Maar dat stuitte toen op veel bezwaren". - Is het complex niet erg verwaar- Sport De wijkvereniging Stolkpark kant te zich fel tegen de circulerende plannen om van „De Bataaf' een grootscheeps sportpaleis te ma- Risiro ken. Ook het idee van Van den Heuvel om een deel van het ter rein met appartementen te be bouwen, ondervond grote wee stand. En met succes. Van den Heuvel: „Verpauperd is niet het goede woord, maar er is niet die renovatie aan gepleegd die eigenlijk moest gebeuren. En die nog gebeuren moet" Een woordvoerder van de gemeen te Den Haag vertelt dat het ge meentebestuur een beginselaan- vraag van de Stichtse voor de bouw van een nieuw groot res taurant annex evenementenhal heeft afgewezen. Wel gaven B en W toestemming voor de bouw van een tennisbal. Ondereen aan tal voorwaarden. De hal mag niet groter worden dan twee tennis velden. En omdat het gebouw in verband met de bosrijke omge ving niet al te opzichtig mag wor den moet het een meter verdiept in de grond worden aange legd. Voor project-ontwikkelaar-specu lant Arno van den Heuvel was het Bataaf-gebeuren daarmee aanzienlijk minder aantrekke lijk geworden. Onder druk van de tennisclub, die de banen al ja ren huurde, besloot hij toch het tenniscomplex te exploiteren. Maar er werd naarstig naar een nieuwe koper gezocht. Van Ha negem werd daarover niet inge licht. Arno van den Heuvel erkent „De Bataaf' te hebben gekocht met het doel daar huizen neer te zet ten. „We hebben het gekocht om Loopt Willem van Hanegem nu het risico zijn centen, die hij bij el kaar gevoetbald heeft, kwijt te raken als het complex wordt ver- koe nt? De „Kromme" daar zelf over „Ik weet niet of verandering van ei genaar invloed heeft op de ex ploitatie van „De Bataaf'. Ik weet alleen dat Van den Heuvel ver plicht is het eerst aan onze exploi tatiemaatschappij aan te bieden. Hij heeft dat tot nu toe nog niet gedaan". De heer Woltman van het kantoor Moret, Gudde en Brinkman uit Rotterdam, de zakelijk adviseur van Van Hanegem, zegt ,.Ik weet dat de Stichtse heeft overwogen het complex van de hand te doen. Maar ik neem aan dat ook bij een nieuwe eigenaar de huur gewoon wordt voortgezet. Formeel maakt dat geen verschil, ook financieel niet. In het contract is daar wel degelijk aan gedacht" Je kunt je in dit verband afvragen hoe sociaal de begeleiding is die Van den Heuvel de FC l trecht- voetballers biedt. Immers een door Van Hanegem gerunde Ba taaf is aanzienlijk aantrekkelij ker in de verkoop dan wanneer een volslagen onbekende dit zou doen. In dit licht is de uitspraak van Arno vorig jaar in een inter- De toekomst van Truus en Willem van Hanegem wordt beheerst door onzekerheid, r Bataaf' in Den Haag te koop is. Van Hanegem: "Daar is mij nooit iets vati verteld'' t het tennispark "De view pikant. Hij zei toen: „Ik vind echt dat men Van Hane- gems populariteit heeft mis bruikt" Van Leur „Van Leur Vastgoed BV" is geen onbekende Cees van Leur is de aannemer die het onderhouds werk voor de Stichtse doet. Sa men met Van den Heuvel richtte hij deze BV op. Cees van Leur is ook de voorzitter van de door Ar no bedachte „Club van Hon derdeen groep zakenlieden die elk jaar voor 1500 gulden een zit plaats kopen op de overdekte tri bune in Galgenwaard. In deze club treffen we ook het notaris kantoor De Gier aan. dat aan Ar no en zijn vijftien BV's zo'n gou den klant heeft. Maar er lopen méér zakelijke lijnen tussen Van den Heuvel en FC Utrecht. Zo is er nog „Intersticht BV", een maatschappij - ook al weer gevestigd op de Maliesingel 17 -die sportartikelen aan de man brengt. In dienst van deze BV is voetballer Ton Duehatinier. Ton levert soms ook partijen aan Jan van Staa's sportwinkel aan de Amsterdamscstraatweg, die zijn winkelpand huurt van... Ar no van den Heuvel. Kees Werkhoven Tenslotte treffen we de naam van FC Utrecht-voorzitter Kees Werkhoven aan. eind 1979 in een Brabantse krant, als woordvoer der van WIRU BV Deze BV is eigenaar van de 67 leegstaande appartementen in Roosen daal. Werkhoven: „Ja, dat kan wel. Ik had toen niet zoveel om handen en toen hebben we afgesproken dat ik dat project zou begeleiden. Ik zou de verkoop op poten zet ten. Maar dat is allemaal niet doorgegaan, omdat ik in januari in het ziekenhuis terecht kwam". Volgens Werkhoven was zijn be trokkenheid geënt op de afspraak met Arno dat Werkhovens Vloe renbedrijf de huizen eventueel zou stofferen. Kees: „Ondermeer zouden wij de modelwoning in richten". Vah den Heuvel verklaarde slechts voor eénvierde eigenaar te zijn van wiru BV. wie de andere deelnemers zijn, daarover wenst hij geen mededeling te doen. Is Kees Werkhoven soms één van hen? Werkhoven: „Ik heb verder geen zakelijke banden met hem". reerden dat zij daar geen bood schap aan hadden en dat wij dat zelf maar moesten betalen". Koster: „Als zij zo graag willen fuseren, dan moet zij ofTers doen en niet wij". Oranje Groen-secretans J. Amol- dus merkt daarover op dat VNA niet wilde praten over deling van mogelijke extra-archftectkosten. „Ze zeiden botweg: 'We werken niet mee'. „Hij liegt dat hij barst", reageert Van de Hoed. „Toen wij dat ter sprake brachten, was Ar- noldus er niet bij. Kun je nagaan hoe goed hun onderlinge contac ten zijn, dat hij daar niets van af weet".... Punt twee: „De conditie van het VN A-terrein is beter dan die van het Leidse Boys-veld, want wij hebben een betere drainage". Arnoldus: „Ik kan niet onder de grond kijken, maar aan het begin van de competitie heeft de Sport stichting gezegd, dat alle velden gelijk waren". Punt drie: „Omdat wij evenals Oranje Groen aan het toegang spad zitten, hebben wij altijd wat extra publiek, dat daarover loopt. Leidse Boys mist dat in die hoek". Arnoldus: „Om dat argument heb ben we alleen gelachen. Dat heb je wel gemerkt tijdens de alge mene ledenvergadering. Grote hilariteit onstond er toen dit punt werd behandeld". Punt vier: „Bij een goede samen werking met Oranje Groen heb je bij lichtwedstrijden en trai ningen altijd voordeel van el- kaars lichtinstallaties. Bij Leid se Boys zouden we dat missen". Bij het definitief doven van het fu- siclicht had dit ook direct conse quenties voor VNA. Afgelopen dinsdagavond dreigde Oranje Groen-voorzitter Leo Jongbloed het kunstlicht spaarzamer te la ten branden. „Waarom toch", vToeg Van de Hoed zich verbaasd af, toen hij die maatregel uit de krant moest vernemen. „Wij lig gen toch niet dwars? Laatst heb ben wij op hun verzoek onze kan tine opengesteld voor een prijs uitreiking, terwijl zy ook ons veld en kleedkamers mochten ge bruiken tijdens een jeugdtoer- nooi". Gisteravond leek het op een tweede directe confrontatie tussen Oranje Groen en VNA aan te ko men. VNA had voor die avond thuis een oefenwedstrijd gepland tegen LDWS. Het VNA-terrein was evenwel afgekeurd. „Wie schetst mijn verbazing toen ik werd opgebeld dat het duel bij Oranje Groen (LDWS won met 4-0) zou worden afgewerkt", ver telt Van de Hoed verheugd en opgelucht. „Ik snap er dan ook niets meer van. Eerst draaien ze hun licht uit tijdens een wed strijd, die bij ons wordt gespeeld en nu dit". De goede wil van Oranje Groen be rustte echter op een pure misver stand. Arnoldus dacht dat LDWS aanvankelijk thuis zou spelen. „Dus Iaat je je goede kant zien. toen de Sportstichting aan mij vroeg of die wedstrijd bij ons kon worden gespeeld. De Sportstich ting ga je natuurlijk niet tegen werken. Maar nu blijkt, dat ik schijnbaar verkeerd heb begre pen. wie thuis zou spelen? Tja, anders hadden we uiteraard geen toestemming gegeven. VNA moet voelen, waar het aan toe is" Van de Hoed schouder ophalend: ..Als Oranje Groen meent met zulke onbenulligheden ons te dwarsbomen dan gaan ze hun gang maar. Ik vind het in elk ge val zeer onsportief. Een verhelde rend gesprek zou veel beter wer ken. Voorheen hadden we een goede samenwerking. Dat is toch zonde, dat dat teniet is gedaan door die fusie Ik ben in elk geval niet van plan Jongbloed (voorzit ter van Oranje Groen) met een kwaad gezicht te passeren als ik hem tegen kom. ik denk dat ik hem maar een keer aanschiet om alles op een rijtje te zetten Dat laatste is het met vijf man uit gebreide hoofdbestuur van Oranje Groen maandagavond van plan Op die avond beslist Oranje Groen of er niet dan welja rook uit de vredespijp wordt geblazen. Arnoldus: „Ik weet niet hoe de overige bestuursleden er over denken, maar je moet toch met elkaar leven. Een haat-nijd verhouding zie ik persoonlijk niet zitten HERMAN POOS

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 13