Arbitrale fout 'knakt" Stöve Kees van de Wereld werkt in Nieuwkoop aan basisconditie Rossi mogelijk weer in actie Niet bij laatste vier Petur Petursson weer terecht Corver fluit in Dresden /n HW ZATERDAG 15 NOVEMBER 1980 PAGINA 11 Lotto en toto DEN HAAG - Lotto 45 kende geen winnaar van de eerste prijs. Wel één winnaar van de tweede prijs, bruto 265.404,90 gulden. Derde prijs: 63 win naars, elk bruto 5.451 gulden. Vierde prijs: 5.128 winnaars, elk bruto 82,20 gulden. Vijfde prijs: 13.600 winnaars, elk 30.90 gulden. Toto Toto 45 werd juist voorspeld door twee* mensen. Zij ont vangen elk bruto 48.366,70 gulden. Tweede prijs: 48 win naars, elk bruto 1004,70 gul den. Derde prijs 777 win naars, elk 155,10 gulden. Toto gelijk Net als bij de lotto geen van de eerste prijs. Nummer 45 kende 5 winnaars van de tweede prijs. Elk 814,60 gul den. Derde prijs 99 winnaars, elk 106,90. Vierde prijs: 2.987 winnaars, elk 5,10 gulden. "In december moet ik klaar zijn" •.Hier zwoegen Kees van der Werèld AMSTERDAM (GPD) - Betty Siöve heeft een ideale kans gemist om voor het eerst sinds half juni toen zij in Chices ter werd uitgeschakeld door Evonne Cawley-Goolagong weer eens een halve finale te bereiken. In de kwartfinale van het professionele damestoemooi in Amsterdam liet zij in haar partij tegen Joanne Russell bij de stand 5-4 in de tweede set een matchpunt onbenut, waarna zij zich door een gecorrigeerde beslissing van scheidsrechter Marres in de derde set volledig liet afleiden. Een door de Nederlandse geproduceerde ace werd wel goedgekeurd door de lijnrechter, maar niet door Marres. „Die lijnrechter deed helemaal niets. Die zat daar als een stand beeld op zijn stoel. Ik word daar doodziek van, die bal was duide lijk uit", aldus Marres. Door die ingreep bevond Stöve zich plot seling in een nadelige positie, in 1 plaats van dat zij een punt ver wijderd zou zijn geweest van een score van 2-2. Op dat moment was de winnares ook bekend. Russell won de game enliep daarna via 4-1 uit naar 6-3. De 26- jarige Amerikaanse, in Amster dam als vierde geplaatst op de wereldranglijst als 24ste vier plaatsen hoger genoteerd dan Stöve, had over geluk niet te kla gen. In de vaak slaapverwekkende ont moeting die 1 uur en 22 minuten duurde kon Russell dan ook niet duidelijk maken dat zij weer in de lift zit nadat ze door de nodige blessures geruime tijd uit de top- 100 is weg geweest. Russell be reikte haar top in 1977 toen zij op de elfde plaats arriveerde. Daarna is zij echter teruggevallen. Eerst geleidelijk als gevolg van teleur stellende prestaties die in 1978 alleen werden onderbroken door een overwinning op Navratilova. Vervolgens sneller omdat zij lan ge tijd op non-actief kwam te staan. In de eerste week van 1979 scheur de ze een spier in de rechtervoet waardoor ze drie maanden moest toekijken. Toen zij in april dacht terug te komen blesseerde ze de voet opnieuw. Omdat ze ook nog eens met een uit de kom gescho- Connors stapt uit de baan BOGOTOA (AFP/ANP) - Jimmy Connors, die als eerste was ge plaatst voor het internationale tennistoernooi van Bogota, heeft in de achtste finales opgegeven. Nadat de Amerikaan de eerste set tegen de Chileen Alvjro Fillol met 6-0 had gewonnen en met ö-i voorstond in de tweede stapte hij plotseling van de baan. Hij klaagde over hevige pijn in zijn schouder. Een arts constateerde dat Connors een spiertje in zijn schouder had gescheurd. Victor Pecci uit Paraquay kwam moei teloos in de kwartfinales. De Bo liviaan Ramiro Benavides pakte in twee sets slechts vier games: 6-1, 6-3. De Amerikaan John Mcenroe en Gene Mayer hebben zich gisteren geplaatst voor de halve finales van het internationale tennis toernooi in Lmden. mCenRoe versloeg zijn landgenoot Rick Meyer met tweemaal 6-3. Mayer gunde de Australiër Paul mcna- Mee nog één game minder: 6-2 6-3. mCenRoe begon uiterst gerirri- teerd. Tot 02.00 uur in de ochtend was hij beziggeweest zijn dub belspelpartij af te werken. Meyer nam dan ook een voorsprong van 3-1 en 40-0 in de eerste set. De vermoeide ogende Amerikaanse kampioen, die duidelijk liet mer ken het niet eens te zijn met het opgestelde wedstrijdschema, concentreerde zich evenwel be ter op die stand en ging uiteinde lijk nog gemakkelijk over naar de halve finales: 6-3 6-3. ten pink kwam te zitten duikelde ze naar de 101e positie. Het zegt genoeg over de mentaliteit van de op de baan overigens erg humeu rige Russell (zij reageerde zich bijvoorbeeld gistermiddad een maal kwaad af door haar racket krachtig tegen een van de recla meborden te slaan) dat zij inmid dels alweer tegen de top aan leunt. Desondanks had Stöve deze verre van imponerende speelster tot staan moeten brengen. Waar Mesker een ronde eerder niet slaagde (zij verloor met 6-4, 6-4 van Russell), daar leek Stöve wel succes te hebben. Met enkele uit gekiende lobs, een goede sprei ding en trefzekere volley's hield zij Russell van meet af aan ver achter zich: 6-3. Die overtuigen de start kreeg een vervolg in de tweede set waarin Stove met 3-1 de leiding nam, ook al omdat Russell erg veel moeite had om een zinnig antwoord te bedenken op de toch niet al te moeilijke op slag van Stöve Grillig als ze kan zijn, bracht Stöve de spanning echter weer volledig terug door Russell op 3-3 te laten komen en vervolgens een matchpunt in de opruiming te doen, waarna ze het duel alsnog wist te verliezen: 6-3, 5-7, 3-6. De halve finale lijkt voor Russell evenwel het eindstation. In ver gelijking met Ruzici die zich gis teren simpel ontdeed van de Tsjechoslowaakse Strachonova (6-2, 6-2) en Mandlikova, blinkt Russell niet uit door klasse. Rus sell treft in die halve eindstrijd Ruzici terwijl Mandlikova, die als Voetbal - In Groesbeek is gisteren op 63-jarige leeftijd NEC-secre- taris Henk Bouwman overleden. De receptie ter gelegenheid van het 80-jarige bestaan van de club is afgelast. Schaken - John van.der Wiel heeft in Baden zijn partij voor de veer tiende ronde van het internatio nale toernooi tegen Gligoric af gebroken. 18-jarige nu al verkondigde dat zij geen fouten meer maakt, wordt geconfronteerd met de tweede Amerikaanse die bij de laatste vier zit, Barbara Potter. De organisatoren die het ook giste ren moesten stellen met 600 toe schouwers, hebben inmiddels van Ann Jones, de tourdirecteur van de dames tennisbond WTA te horen gekregen dat zij volgend jaar een groter toernooi kunnen houden. De organisator Rob Spaan: „Alle deelneemsters zijn erg enthousiast over ons toernooi en omdat dat in Stockholm twee weken geleden niet zo was kun nen wij dat 125.000 dollar-toer nooi misschien overnemen. Wij willen dat best als het verlies hier beperkt blijft". ALPHEN AAN DEN RIJN - De lustrumveldrit van het comité Nieuwkoop, die morgen in de kern van het plas- sendorp gehouden wordt, mist een drietal grootheden. Henny Stamsnijder, Reinier Groenendaal en Wil Brou wers laten om uiteenlopende redenen verstek gaan. In Nieuwkoop gaat echter wel de ner weet zich overigens toch nog nu in Alphen wonende Neder- jn g0ed gezelschap van o.a. Her- landse kampioen Kees van der man Snoeyink, Frans Francissen, Wereld als grote trekpleister van Hans Steekers, Jos Lammertink start. De voormalige dorpsbewo- en een aantal buitenlanders. Daarmee kunnen de wielerlief- hebbers gegarandeerd een aan trekkelijke koers verwachten. Stamsnijder, die buiten de lands grenzen van alle nationale veld maten de beste reputatie heeft opgebouwd, komt niet naar Nieuwkoop omdat het comité niet aan diens vraagprijs wil vol doen. Met name over de doo Stamsnijder gevraagde startgel den is de laatste maanden nogal wat te doen in wielerland. Kees van der Wereld begrijpt de ontstane beroering wel, maar merkt op dat het geen kwaad kan om eens uit te leggen hoe het al lemaal precies zit. De 24-jarige Alphenaan "Vorig jaar zijn we na het kampioenschap eens om de tafel gaan zitten. De comité's wa ren het niet altijd eens met de startgelden en de rijders onder ling wilden zich er ook over bera den. Toen is besloten dat alle ROTTERDAM (GPD) - Feye- noorder Petur Petursson is weer terecht. De IJslander meldde zich gisteren in Rot terdam, nadat hij in zijn va derland, een knie-operatie had ondergaan. Petursson wordt verder behandeld door de medische afdeling van Feyenoord. Hij hoopt na de winterstop zijn rentree te kunnen maken. Bij het bestuur van de Rotter damse club bestond in eerste instantie verwarring over de verblijfplaats van Petursson. De IJslander had zich volgens directeur Peter Stephan en pr-man Nolles afgelopen dinsdag in Rotterdam moeten melden. Toen Petursson don derdag nog niet was terugge keerd, startte het verontruste Feyenoord een onderzoek naar de verblijfplaats van de IJslander. Gistermorgen stond Petursson onverwacht weer bij Feye noord voor de deur. De Rot terdamse club bleek zich on nodig ongerust te hebben ge maakt. Petursson hoefde zich pas gisteren bij de medische staf te melden. Nolles: „Wij hebben ons inderdaad ver gist. We leefden in de veron derstelling, dat Petursson dinsdag had moeten terugke ren. De medische staf beves tigde dat er pas voor vrijdag een afspraak met Petursson was gemaakt. DEN Haag (ANP) - Charles Corver is de enige Nederland se scheidsrechter die 'werk' heeft tijdens de derde ronde van het toernooi om de UE- FA-beker. Corver leidt, geas sisteerd door Bosman en Ram, de tweede wedstrijd tussen Dinamo Dresden (dat FC Twente uitschakelde) en Standard Luik op 10 decem ber in Dresden. De Braziliaanse topvoetballer Ze Sergio is wegens gebruik van stimulerende middelen voor zestig dagen geschorst. De speler van FC Sao Paulo had enkele dagen voor de competitiewedstrijd tegen Inter Limeira griep. De club arts diende Sergio, een 22-ja- rige vleugelspeler, het medi cament Maldecon toe. Sergio verzuimde dit bij de controle op het gebruik van verboden stimulerende middelen te vermelden, waarop men de aanwezigheid van de stof Ge- nilpropanolamine consta teerde. Sergio zal nu morgen dé top wedstrijd tussen Sao Paulo en Santos moeten missen. Er is nog een onderzoek gaande en ook is de uitslag van de contra-expertise nog niet be kend. Als de uitleg van de clubarts niet wordt geaccepteerd zal het Braziliaanse elftal het tij dens het miniwereldbeker- toernooi in Uruguay rond de jaarwisseling zonder Sergio moeten doen. ROME (ANP) - Een sensationele wending in het Italiaanse omkoopschan daal biedt de geschorste topvoetballer Paolo Rossi nieuwe hoop. Een kroongetuige heeft gisteren voor de rechter zijn beschuldigingen her roepen. "Rossi heeft van mij nooit geld ontvangen", aldus de getuige, Cesare Bartolucci. "Wij hebben elkaar voor de bewuste wedstrijd Avel- lino-Perugia alleen even begroet. In mei heb ik voor de tuchtcommissie van de bond gelogen uit angst voor bedreiging en afpersing." Op grond van de beschuldigingen van Bartolucci was de speler van Peru gia aanvankelijk voor drie en in tweede instantie voor twee jaar ge schorst. Nadat Rossi van de verklaring van Bartolucci had kennisgeno men verklaarde hij: "Eindelijk heeft de waarheid gewonnen, eindelijk is mijn onschuld bevestigd." Indien de overige getuigen overeenkomstige verklaringen afleggen, kan Rossi met kans op succes een verzoek tot het opheffen van de schorsing indienen. Het is nog niet bekend welke gevolgen het herroepen van de beschuldigingen voor Bartolucci zelf heeft. TV De NOS zal op woensdag 26 november een rechtstreekse televisiereporta ge verzorgen van de wedstrijd Radnicki Nis-AZ'67 in de derde ronde van de UEFA-cup. Deze uitzending op Nederland 1 begint om 12.55 uur en duurt tot 14.50 uur. Commentaar bij deze wedstrijd in Joegoslavië is Theo Reitsma. Studio Sport zal diezelfde avond ook nog een samenvat ting van deze ontmoeting uitzenden op Nederland 1 om 22.40 uur. Straf De disciplinaire commissie van de Europese voetbal unie (UEFA) heeft tijdens een bijeenkomst in Zürich onder voorzitterschap van de Italiaan dr. Alberto Barbe besloten de Spaanse club FC Barcelona een boete op te leggen van 30.000 Zwitserse francs (ongeveer 36.000 gulden). Dit naar aanleiding van ongeregeldheden tijdens de tweede wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-beker tussen FC Barcelona en FC Köln. Toeschouwers bekogelden toen in het Nou Camp-stadion de reservebank van FC Köln, waarop ook trainer Rinus Michels zat. Vanaf de tribunes kwamen onder meer twee anderhalf meter lange banken aanzeilen. Een politieman werd door een metalen doos getroffen en raakte gewond. Bovendien gaven toeschouwers tot tweemaal toe de bal niet terug. FC Köln kreeg trouwens ook een boete, van 6000 francs (ongeveer 7200 gulden), omdat de personen, die op de reservebank zaten, zich provoce rend hadden gedragen. De Nederlandse doelman van FC Brugge, Leen Barth, werd voor maar liefst zes wedstrijden in UEFA-verband geschorst. Hij werd op- 1 okto ber tijdens de wedstrijd FC Basel-FC Brugge uit het veld gestuur. FC Brugge moet de UEFA 8000 francs boets betalen (ongeveer 9600 gulden) wegens wangedrag van supporters. De veldrit voor profs en amateurs begint zondag in Nieuwkoop om 15.45 uur. In het voorprogram ma, dat om 12.30 uur begint, ko men de nieuwelingen, junioren, liefhebbers en veteranen aan bod. profs hun zaken zouden laten be hartigen door Arie de Blanken uit Oss. Alleen Stamsnijder wenste zyn eigen zaken te regelen. Nou, en die vraagt 1200,-. Dan hoor je op de TV in een uitzending van Studio Sport bedragen van dui zenden guldens noemen. Maar ja, ik krijg als kampioen nog niet de helft van zo'n groene lap." Onvrede Van der Wereld is er overigens niet ontevreden mee en zegt dat veel onvrede uit de wereld is gehol pen. "Het gaat op de huidige ma nier goed, hoewel er comité's zijn die het toch niet leuk vinden. Maar de tijd dat coureurs in prijs zakten om toch maar mee te kun nen doen is voorbij. Ook de sche ve gezichten tussen comité's on derling - de een betaalde meer dan de andere - behoren tot het verleden." De drievoudige profkampioen van ons land vertelt voorts dat de he ren broodrijders na hun prijsver hogingen en bondgenootschap er nauwelijks een wedstrijd minder om rijden. En mochten zij eens "te duur" bevonden worden, dan is er altijd een oplossing. "Als ik in Nederland geen startgeld krijg, ga ik in het buitenland rijden. In Belgiè heb je zes a zeven koersen per dag. Je kunt je wedstrijden daar gewoon uitzoeken, terwijl dat hier natuurlijk anders ligt," aldus de kampioen. Hoewel het seizoen al weer een eind op streek is, staan er nog niet veel overwinningen achter zijn naam. "Precies één," zegt Van der We reld. "In de afgelopen twee maanden heb ik alle wedstrijden wel kort gereden, maar een grote overwinning zat er nog niet in. Het gaat goed, maar ik kom nog iets tekort De Nederlandse en wereldkampioenschappen, zoals bekend de hoogtepunten in het seizoen, zijn een maand later ge pland dan normaal. Dan moet je voorzichtig zijn met je vorm. Als je nu al in topconditie zou zijn, moet je dat veel te lang vasthou den. Daarom werk ik momenteel vooral aan mijn basisconditie. Die probeer ik vast te houden tot december en daarna moet de op bouw tot de WK in Tolousa vol gen." Buitenland Van der Wereld rijdt momenteel erg veel in het buitenland. Voor lopig mijdt hij Nederland (met uitzondering van Nieuwkoop) om zijn rivalen voor de nationale titelstrijd pas later te ontmoeten. "Mijn buitenlandse contacten moet ik bijhouden. Daar ben ik als prof toch afhankelijk van. Vlak voor de kampioenschappen ga ik weer veel in Nederland rij den. In die periode wil ik ook niet zoveel kilometers afleggen. Dan moet je je namelijk rustig kunnen voorbereiden. Want die nationale kampioenschappen zijn voor mij nog steeds 't belangrijkste." WIM VAN WANROOY Het Medisch Comité bouwt een noodziekenhuis. Bouwt u mee? Postgiro 10 90 400, Amsterdam.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 11