Basketbalkampioen bij de laatste acht KATWIJKTROTSE LEIDER IN L.S.B. "Morspoort herovert koppositie Aad Blom bowlt 35 uur voor kankerbestrijding Ik moet zelf met die spieren lopen DE SLEUTELS-TE WERVE Ajax-praeses Harmsen dient klacht in tegen Mulder Tafeltennis olympische sport in '88? VRIJDAG 14 NOVEMBER 1980 DO/ST SPORT PAGINA 21 LEIDEN - Leiden blijkt een grote aantrekkingskracht te hebben voor lieden, die zich wensen te wagen aan wereld recordpogingen. En dan bij voorkeur als het over een groot aantal uren dient te ge beuren. Was het Formule Marathon Team vorig jaar al bezig met vijf man 60 uur vol te bowlen en wilde Zuiderkwartier in 12 uur verschrikkelijk veel keer de korf treffen, nu is het dan weer de beurt aan een bowler. Aad Blom. speler van het Hans Menken Team gaat het in z'n eentje proberen en wil vanaf morgenochtend in 35 uur tijd nog een gemiddelde van 173 op de baan leggen ook. Voor de eerste keer zal het spektakel in het sociale vlak getrokken worden. Blom is van plan via zijn re cordpoging veel geld binnen te slepen voor het Koningin Wilhelmina Fonds, dat daar- mee weer een bijdrage kan le veren in de kankerbestrij ding. Naast het huzarenstuk van de 31-jarige monteur zal de Bowling Bond Leiden Zuid- West voor morele steun zor gen door tijdens bijna alle uren een groot double-toer- nooi te organiseren, waaraan vrijwel alle leden van die bond meedoen. Voor elke deelnemer wordt een zeker bedrag in de melkbus, die staat in het bowlinghuis aan de Boshuizerlaan. gestort, hetgeen de actie laat starten met een bedrag van 700.-. Trainer van Aad Blom is Aad van der Luit, die vanuit zijn sportschool het toernooi heeft voorzien van prijzen geld en tevens met zijn tae- kwondo-pupillen zaterdag middag een demonstratie zal geven. Onder hen bevindt zich de Nederlandse kam pioen Gerard van den Berg. Deze demonstratie is dan het begin van een groot amuse mentsprogramma, dat vanaf zaterdagmiddag tot diep in de nacht en op zondag zal wor den afgewerkt. Theaterbu reau Peter Bückner zorgde geheel belangeloos voor een reeks artiesten, die het aan wezige publiek voortdurend zal vermaken. Joe Bourne, NCRV-discjockey Rob de Mink, groep Whatts en buik danseres Senitza zullen za terdag ook al gratis hun kun sten vertonen, waarna op zondag zangeres Verona van Essen, goochelaar Tommie Wonder. Medy's Act Dansers, Hansje van Ravenstein (Ne derlandse Blondie), clowns Kwippy en Kwappy, Karei Boeklee jazztrio en de uitste kende popgroep Bojo Band zullen verschijnen Het is de bedoeling, dat Blom zondagavond om 19.00 uur zijn 35 uur heeft volgemaakt, waarop dan nog wel een feest volgt en de trekking van een loterij zal plaatsvinden. De lo ten worden in de bowling tij dens de bewuste 35 uren ver kocht a ƒ1,- en waarmee fraaie prijzen te winnen zijn. Bovendien kan men op een re kening bij de AMRO-bank te Leiden geld storten ter on dersteuning van het nobele streven. Het nummer is 41.85.88.023 t.n.v. Aad Blom onder vermelding van KWF. De toegang is vrij gedurende het gehele festijn. AMSTERDAM - De Ne derlandse basketbalkam pioen dames Delta Lloyd is doorgedrongen tot de LKV/ Spartaan tegen BGV LEIDEN - De gewichthefiers van LKV/De Spartaan treden mor genmiddag (aanvang 15.00 uur) in het strijdperk tegen de 'tillers' van BGV uit Breda. De kleuren van de Leidse club worden verdedigd door Willem en Hein van der Putten, Arie Zwagers, Len Zwaan, Bart Zwart en Herman Filippo. Ms gebruikelijk wordt het duel af gewerkt in het clubgebouw van LKV/De Spartaan aan de Groe- nesteeg. Oefenduel UVS LEIDEN - Hoofdklasser UVS speelt morgen (zaterdag) een oe fenduel tegen de zaterdagclub Zwaluwen Vlaardingen. De wed strijd wordt gespeeld in de Kik kerpolderen begint om 14.30 uur. laatste acht in het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. In de tweede wedstrijd werd Elizur uit Israël met 83-61 (42-24) verslagen. Scores: Delta Lloyd: Francis Bra- kel 14, Dulcina Seca 13, Helen Zwanenburg 18, Lia van Reemst 9. Ine van der Zee 8, Karen Mul der en Jose Snijders 6, Yoka Ver hoeven 4, Renee Snijders 3, Jo- sien Crolla 2. Elizur Orith Litani 24, Daniella Gudan 15, Shani Cohen 8, Yael Pikarch 6, Irisv Barda en Mirjan Peruchaia 4. Den Bosch EBBC Den Bosch heeft gisteren in Schotland in de voorronde van het toernooi om de Europese basketbalbaker voor landskam pioenen de wedstrijd tegen Mur ray Edinburgh met 67-73 verlo ren. Bij de rust keek de Neder landse kampioen tegen een ach terstand van 38-42 aan. Het was een duel in de vijfde voorronde in poule E. Dan Cramer en Tom Barker waren het meest produktief in Edin burgh. Beiden schoten 14 punten bij elkaar. Scores: EBBC: Dan Cramer 14 pun ten, Tom Barker 14, Theo Krop man 12, Buff Kirkland 11. Mim Edinburgh: Lewis Young 18, Bobby Archibald 16, Alan Bailliw 15, Charlie Williamson 10. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld in de vijfde ronde van het toernooi om de Europese be ker voor landskampioenen zijn: Groep A: Real Madrid (Spa) - Viga- nello Lugano (Zwi) 115-82. Stand: 1. Real Madrid 10 punten. 2. Lu gano 8. 3. Cairo 5 4. Porto 4. Groep B: Maccabi Tel Aviv Isr) - Crystal Palace (Gbr) 83-75. ASPO Tours (Fra) - Panathinaikos Athene (Gri) 103-88. Stand: 1. Tours en Tel Aviv 8 punten. 3. Athene en Crystal Palace 7. Groep C: Honved Boedapest (Hon) - Bosna Serajevo (Joe) 102-92. UBSC Wenen (Oost) - Kopenha gen (Den) 89-66. Stand: Sarajevo 9 punten. 2. Boedapest en Wenen 8. 4. Kopenhagen 5. Groep D: Sinudyne Bologna (Ita) - Istanboel (Tur) 78-75. CSKA So fia (Bul) - Partizan Tirana (Alb) 110-91. Stand: 1. Bologna 10 pun ten. 2. Istanboel en Sofia 7. 4. Tirana 6. Groep E: Murray Edinburgh (Schot) - Den Bosch (Ned) 73-67. Bratislava (Tsj) - Norrkoeping (Zwe) 103-/-. Stand: 1. Den Bosch 9 punten. 2. Bratislava en Edin- burg 8. 4. Norkoeping 5. Erika Mes negeert opmerkingen over "mannelijk" uiterlijk ROTTERDAM-UTRECHT „Spierballen en spierballen, daar zit het verschil in. De mijne bijvoorbeeld, zijn niet groter geworden, maar harder en mooier". Dat zegt de sinds vrijdag 19-jarige Enka Mes uit Rotterdam, die het afgelopen weekeinde in Parijs wereld kampioene boby building werd. Of, zoals dat in die krin gen heet: „Wabba Miss World". Waarbij Wabba de naam is van de internationale organisatie van body buil- ders - Wanneer ben jij met body building begonnen? Erika: „Een jaar geleden". - Waarom? „Voor de lol. Ik zat op beatbal- let, en daarbeneden was een halterzaaltje. Daar zijn we gewoon eens begonnen. Ik vond het meteen hartstikke leuk. En toen ben ik doorge gaan". „Nou, niet zomaar. Ik train zes dagen per week twee uur per dag. En ik heb een dieet. Van kip en vis, een beetje rauwe groente en een paar eieren. Daar raak je vocht van kwijt, en onderhuids vet. En mijn spieren waren al goed ont wikkeld, doordat ik al drie jaar op beatballet had geze ten". - Je stond na de kampioen schappen op een foto in de krant, waarop je werd gedra gen door de beide ..Misters Worla", de mannelijke we reldkampioenen Die zagen er heel wat gespierder uit dan jij- „Mannen trainen zwaarder. En bovendien hadden die man nen hun spieren gespannen, om mij op te tillen. Als ik mijn spieren span, heb ik ook ge weldige biceps, en bobbels Wereldkampioene body building Erika Mes: "Meestal roepen dikke mensen, dat ik op een kerel lijk".. - Waarom deden tot nog toe weinig vrouwen aan body building? - Eerlijk gezegd vond ik die mannen op die foto er walge lijk uitzien. Kun je je dat voorstellen? „Jawel. Want vroeger had ik dat ook wel. Maar je moet niet oordelen voordat je het zelf hebt meegemaakt. Want het is echt leuk. Het is namelijk een waanzinnige prestatie. Mijn moeder vond het eerst ook niet leuk om te gaan kijken. Dan ging ze omdat ik mee deed. Maar nu vindt ze het al zo leuk, dat ze toch gaat kij ken, ook al doe ik niet - Hoe vind je het zelf om zo ge spierd te zijn? „Ik vind het mooi. Je hebt wel mensen die zeggen 'je lijkt wel een kerel', maar het zijn meestal dikke mensen die het zeggen. Ik luister er al niet eens meer naar. Ik moet er tenslotte zelf mee lopen". - Is het niet ongezond? maar ik train dan ook niet heel zwaar. Sommigen pakken het verkeerd aan. Je moet niet zo achterlijk veel doen datje de volgende dag niet meer op kunt staan. En als je stopt, moet je wel een beetje aftrai nen. Voor je spieren, maar ook voor je hart". „Ik denk dat veel vrouwen bang waren grote spierballen te krijgen. Maar nu beginnen ontzettend veel vrouwen aan body building te doen. Vaak om te lijnen. En niet alleen jongere vrouwen hoor, ook oudere. Je lichaam raakt er van in een goede verhouding. Er komt lijn in. Het wordt ook hard en stevig". - Hoeveel kun jij optillen? „Ik kan een halter van dertig kilo tot boven mijn borst op tillen". - Wat ben je nu verder van plan? „Voorlopig hoop ik de kost met body building te kunnen ver dienen. Bijvoorbeeld met op tredens in wedstrijden, voor televisie, met werk voor tijd- schriften. En als dat niet meer lukt, dan kom ik weer bij mijn oude plan terecht: een broodjeszaak. Maar die is nu voorlopig van de baan". - Heb je ook geld gekregen voor het wereldkampioen schap? „Ja, daar heb ik een groot be drag voor gekregen. Daar kan ik nog wel even mee vooruit. Maar hoeveel het precies is, dat zeg ik niet. Dat zeg ik te gen niemand". Duel onder de Israëlische basket. De Nederlandse dames Karen Mulder en Jose Snijders proberen de bal te onderscheppen. Groep F: Mechelen (Bel)-Helsinki Stand: 1. Moskou 10 punten. 2. (Fin) 88-66. TSKA Moskou (Sow) Mechelen 8. 3. Helsinki en - Slaks Wroclaw (Pol) 101-86. Wroclaw 6. XEIDEN - De biljarters van de Morspoort hebben in de eerste klasse van de Leidse competitie de koppositie op het team van de Heul heroverd. Deze ontwikke ling, die al een tijdje in de lucht hing, kreeg gestalte doordat het viertal van de Morspoort Land zicht 1 met 1-7 versloeg. De Heul daarentegen bleef op een 4-4 ge lijkspel tegen het Wapen van Voorschoten steken. De Mors poort bereikte hierdoor het totaal van 48 punten, tegen 46 voor de Heul. Morspoort heeft bovendien nog maar 9 duels achter de rug, tegen de Heul 10. waardoor de positie van het Leidse viertal flo rissant is. De stand ziet er mo menteel als volgt uit 1. Mors poort 9-48; 2. De Heul 10-46; 3. Wapen van Voorschoten 10-43; 4. TOP 1 10-42; 5. Vriendschap 10-40; 6. Between 9-38; 7. TOP 2 10-38; 8. Carambole 9-36; 9. Landzicht 10-35; 10. UVS 9-28. De uitslagen: Landzicht 1-Mors- poort 1 1-7; TOP2-TOP 1 4-4; De Heul 1-Wapen van V. 1 4-4; Vriendschap 1-Carambole 1 4-4; Between 1-UVS 1 6-2. In de tweede klasse speelden de nummers één en twee, TOG 1 en Cleyn Duin 1 een goede tiende ronde. TOG versloeg Landzicht 2 met 6-2, terwijl Cleyn Duin DOB 1 met 1-7 de baas bleef. Cleyn Duin liep daardoor één punt op TOG in. De score bedraagt mo menteel 57 (TOG) om 52 (Cleyn Duin) punten, beide uit 10 duels. TOP 3 staat derde met 47 punten. De uitslagen: Carambole 2- Vriendschap 2 8-0; 't Zuid 1-TOP 3 3-5; DOB 1-CIeyn Duin 1 1-7; TOG 1-Landzicht 2 6-2; De Waag 1-Between 2 3-5. DOS 1 blijft in de derde klasse on verstoord verder scoren. Ditmaal was 't Zuid 2 met 6-2 het slachtof fer. Concurrent Spijerbak gaf echter geen krimp cn liet ook zes punten noteren. UVS 2 kwam niet in actie en viel daarom iets terug. DOS leidt met een totaal van 52 punten uit 10, Spijkerbak volgt met 46 uit 10, Stompwijk en UVS volgen met resp. 42 en 40 uit 9. De uitslagen: TOG 2-Stomp- wijk 1 2-6; Landzicht 3-Mors- kwartier 1 2-6; DOS l-'t Zuid 2 LEIDEN- Hele legers kof fiedikkijkers hebben het weer eens moeten afleg gen tegen het wispelturige schaakgodinnetje Caïssa. De bookmakers hadden immers Philidor III, Al phen I en titelverdediger Lisse I als hun favorieten uitverkoren. Maar na twee ronden is het eerste tiental van Katwijk de trotse lei der in de promotieklasse van de Leidse Schaak bond. Toch blijft Katwijks teamleider Gijs Haasnoot voorzichtig: "Na tuurlijk was die winst op Lisse I in de eerste ronde een geweldige opsteker. Maar daarmee zijn we er nog lang niet, want tegen Bo degraven I hebben we echt niet zo best gespeeld. Goed, we heb ben een beslissende voorsprong van 5ll2-3ll2 op Bodegraven ge nomen, maar toch...." Jan van Briemen, de teamleider van Bodegraven, was enigszins teleurgesteld: "Twee jaar geleden hebben we nog van Katwijk ge wonnen. Overigens was die vrij dagavond, de speelavond van Katwijk, een handicap voor ons: Wielerronde van wereld pas in 1982 PARIJS (ANP) - Het is organisator Jean Leulliot niet gelukt een wielerronde van de wereld van de grond te krijgen voor 1981. De koersdirecteur van de Franse etappewedstrijd Parijs - Nice is echter een volhouder. Het gehele plan is namelijk in kannen en kruiken: de proloog in Parijs, daarna via Martinique, Guade loupe, Tahiti. Nieuw-Caledonié en Madagascar en afsluitend de klimtijdrit op de Col de Turbie nabij Nice. In totaal worden 20.000 kilometer afgelegd en zit ten renners, organisatoren en journalisten ongeveer 56 uur in het vliegtuig, terwijl de renners in werkelijkheid "slechts" 747 ki lometer fietsend afleggen. Een gat van drie miljoen gulden scheidde Leulliot van zijn "droom", die hij nu een jaar latei- wil verwezenlijken. er waren liefst vier invallers no dig." De match tegen Bodegraven begon voor Katwijk niet rooskleurig. Gert Koelewijn liet een loper van Jan Both vrijuit zijn stelling 'bin- nenschijnen'. Toen hij dat 'prie mende raadsheerschap' alsnog wilde opruimen, was hij echter al in een matnet verstrikt geraakt: 0-1. Met een regelmatige winst partij op De Wolf tekende Maar ten Kuyt voor 1-1. Gijs Haasnoot leerde invaller Nan- ninga dat je het Benkö-gambiet niet passief kan tegenspelen. Slechts 20 zetten vergde de exe cutie: een wurgpartij a la Ca- pablanca: 2-1. Met een 'droge' remisepartij brachten Swets en invaller Van Briemen de stand op 2»/2-lV2. kwakkenbos dacht in tijdnood met een stukoffer zijn voordeel in winst te'kunnen omzetten, maar het was incorrect. Even later of ferde zijn opponent Michiel van der Plas materiaal voor een mat- combinatie. Ook dat was schaakblindheid, want Kwak kenbos liep niet mat. Integen deel, hij won: 2l/2-2'/2. de derde invaller van Bodegraven. Hans Dijk, pas voor het tweede jaar clubschaker, hield het hoofd koel, toen Ton Verlinde hem 'ka pot' wildé offeren. Rustig incas seerde hij de aangeboden houtjes, daarmee aantonend dat de offers slechts cadeautjes wa ren: 2l/2-3'/2. op de valreep van de eerste zitting werd het toch nog weer gelijk dankzij Willem Hen drik Haasnoot met een techni sche winst op Ton Bakker na ver overing van twee pionnen: 3V2-31/ van het trio hangpartijen zijn er in tussen twee uitgespeeld. Het duel tussen Bob Smit en Leen de Jong was op de eerste speelavond ze ker in remise verzand, als De Jong niet in een 'petite combina tion' was getrapt. Met de daar door ontstane vrijpion behaalde Smit in tweede zitting zeer snel (vier zetten) de winst: 4,/2-3,/2. kees Koelewijn verzeilde na beter gestaan te hebben in een tore neindspel met een minuspion. Zijn tegenstander Piet Schouten had echter een minder sterke zet in de enveloppe gedaan. Het had nu remise moeten worden, maar Schouten prefereerde een alles- of-niets-offensief, omdat hij erop rekende, dat de derde hangpartij tussen de beide invallers Hellen- berg en Den Boer niet meer dan remise voor Bodegraven zou op leveren. Het werd niets, zodat Katwijk met een beslissende voorsprong van 5,/2-3I/2 rustig de arbitrage van de laatste partij kan afwachten. De reserves van Bodegraven heb ben in de tweede klasse A gewel dig uitgehaald. Leithen III was een gewillig slachtoffer getuige de 8*/a—1 */a eindstand. Voor Bo degraven II wonnen D. de Jong, Van Briemen, Kloprogge, Ba- rendse, IJdo, Woudenberg (14 zetten), Den Boer en Goedhart 11 zetten). De zege had nog groter kunnen zijn, als Hans Dijk niet. had geblunderd. Karlo Bontje profiteerde. Het duel tussen De Wolf en Kanbier eindigde in re- ADVERTENTIE) Morgenmiddag half drie voetbalwedstrijd gespeeld in het sportpark "De Vliet" (Leiden ZW) Goedhart bedrijfs vastgoed voor bedrijfsruimte. 6-2; Spijkerbak 1-Carambole 3 6-2; De Waag 2-TOG 2 0-8. Vierde klasse: Morskwartier 2- Landzicht 4 4-4; Cleyn Duin 2 -Wapen van V.2 0-8; Carambole 4-DOS 2 5-3. Vijfde klasse: Wa pen van V.3-TOP 4 2-6; DOS 3- Morskwartier 3 6-2; VOP 1-Witte Hen 2 0-8; Landzicht 5-Spijker- bak 2 2-6. Zaalvoetbal Inter-regionale zaal voetbalcompetitie Van Rooyen-De Engel 3-4, Koosjardin- VI 7-2. De Engel Koosjardin Ceverbo VI De Rozet Van Rooyen FV Snoekte Glasbergen Rott Stud De Bron Concordia Huug van Es 10-17 (46-17) 10-16 (60-26) 9-14 (47-25) 10-13 (65-44) 9-11 (30-27) 10-10 (36-29) 9-8 (26-28) 9-8 (29-32) 9-6 (16-23) 9-4 (25-54) 9-4 (18-67) 9-1 (27-57) Topscorers Peter Gasman (Koosjardin) plus 1 24; Ger Nagtegeller (Koosjardin) plus 2 12; Koos Bekooy (Koosjardin) plus 3 12; Frans van der Laan (De Engel) plus 111; Harry van der Zwet (De Engel) plus 1 10; Jan van der Reyden (Van Rooyen) plus 1 9. Vier spelers scoorden achtmaal. Hoofdklasse Oegstgeest-De Taverne 2-1, BAX-EKL Boys 4-6, Van Gerven-MJBS 4-6, Landwer-Cleijn Duin 3-2, Van Duuren- v. d. Plas 4-7. Plas De Taverne Cleijn Duin Landwer Van Gerven EKL Boys MJBS Van Duuren Oegstgeest BAX 6-12 (26-13) 6-8 (17-14) 6-8 (24-22) 5-7 (18-15) 6-6 (23-21) 5-5 (22-17) 64 (27-27) 4-2 (16-22) 6-2 (14-24) 6-2 (17-28) AMSTERDAM (GPD) - Ajax- voorzitter Ton Harmsen overweegt gerechtelijke stappen te ondernemen tegen betaald-voetbalscheidsrech ter Egbert Mulder. Dit naar aanleiding van de beschuldi gingen die scheidsrechter Mulder woensdagavond uitte tijdens een bijeenkomst van de scheidsrechtersvereniging Drachten in het Friese Garijp. Mulder beschuldigde daarbij het bestuur van Ajax ervan geknoeid te hebben met vi deo-beelden van de wedstrijd tussen Roda JC en Ajax. een wedstrijd waarin Dick Schoenaker uit het veld werd gestuurd. Ton Harmsen reageerde gister avond voor de NCRV-radio. „Wij zullen in ieder geval een klacht indienen bij de scheidsrechterscommissie betaald voetbal. Daarnaast overwegen we de zaak voort te zetten voor de rechtbank wegens smaad. „Het is een kwalijke zaak, dat Mulder in zijn beschuldigingen met name oud-penningmeester Brandstedcr in diskrediet heeft gebracht. Daarom", al dus Harmsen, „vind ik ook dat de onderste steen boven zal moeten komen desnoods voor de rechtbank". Over de aantijgingen van scheidsrechter Mulder inzake de opstelling van het bestuur van de Amsterdamse club bij het duel tussen FC Den Haag en Ajax zegt Harmsen: „Als hij zich zo opstelt, dan kun nen wij de KNVB voorstellen om Mulder maar niet meer wedstrijden van Ajax te laten fluiten. Ik geloof dat we daar toe niet de eerste stap zullen zetten maar het behoort in ie der geval wel tot de mogelijk heden", aldus Harmsen gis teravond voor de NCRV-ra dio. PARIJS (ANP) - Ais ae i nale tafeltennis federatie niet te hoge eisen stelt, zal deze sport met ingang van 1988 aan het Olympische programma wor den toegevoegd. Dat heeft Juan Antonio Sama ranch, de voorzitter van het In ternationaal Olympische Comi té, woensdag tijdens een drie daags bezoek aan Parijs laten weten. Samaraneh wil het simpel hou den: alleen enkelspelen, zowel voor dames als heren.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 21