1395,- Martin van Yianen: 'Humor belangrijk' ipotgoedlsoop Masse'bankstel Nieuwe trainer FC Den Haag Bond schermt met kort geding tegen Kasper Kardolus Leidse zaal voetballers wachten nu op selectie Surfstrijd valt in water door gebrek aan wind ZOETERWOUDE HOGE RIJNDIJK 313 Den Haag: Wagenstraat 313 (vlakbij parkeergarage)-- Vlaardingen: Hoogstraat 206 LEIDEN/ZOETERMEER - Kasper Kardolus, de bekende Zoetermeerse schermleraar, krijgt een kort geding aan zijn broek. De Koninklijke Nederlandse Algemene Schermbond heeft zijn uitlatingen naar aan leiding van de gang van zaken rond de wereldkampioenschappen schermen voor de jeugd in Venetië niet in dank afgenomen en wil dat hij die publiekelijk terugneemt. Kardolus deed deze uitspraken in het NRC en in deze krant. Hoofdbestuurslid Bert van der Flier: "Kardolus heeft het nu te bont gemaakt". De kinderen moesten met de bus naar Italië reizen, terwijl er volgens Kardolus geld was voor vliegtickets. Ook verweet hij hoofdbestuurs lid en voorzitter van de technische commissie Janssen een fout selec tiebeleid. Janssen zou de kinderen van de bestuursleden in de jeugd- ploeg hebben opgenomen, die daar eigenlijk gezien hun prestaties géén op zouden hebben. De Zoetermeerse Maitre "betreurt het dat de Nederlandse schermerij nu door dit kort geding opnieuw in diskrediet wordt gebracht". Kardo lus: "Ik werk me rot voor de bond en dan word je zo behandeld. Maar ik zal alles als het nodig is in de rechtzaal nog eens uiteenzetten". DEN HAAG (GPD) - Na weken van zenuwslopen de onderhandelingen met mogelijke opvolgers' voor Hans Kraay is het bestuur van FC Den Haag er vrij dag jongstleden dan ein delijk in geslaagd een nieuwe trainer te vinden. De uiteindelijke keus viel op Martin van Vianen, na dat al eerder de contacten met Rob Baan, George Knobel en Pim van de Meent waren verbroken. Van Vianen tekende, na toestem ming van FC Vlaardingen. een contract tot het einde van dit sei- KAMPERLAND - Ruim veertig windsurfers, die uit alle delen van de wereld naar Zeeland zijn ge reisd om op het Veerse meer op wereldrecordjacht te gaan, staan sinds het afgelopen weekeinde nog altijd doelloos met de armen over elkaar te wachten. De orga nisatie, waarmee 35.000 is ge moeid, is perfect. Slechts aan één ding ontbreekt het de stevige Hollandse bries. Komt daar voor maandag geen verandering in, dan kunnen de snelheidsduivels onder de surfers, onverrichterza- ke naar huis terug keren. De planken blijven voorlopig op het droge. Een eerste kennisma king met het water leverde zon dag een snelste tijd op van 14 km per uur. En dat is tweederde on der het wereldrecord van de Ne derlander Jaap van de Rest, die eerder dit jaar in Hawaï tot een wereldtijd van 45,56 km per uur kwam. "Onbeslist" voor Lantrok DEN HAAG - Chris Lantrok heeft zich gerevancheerd voor zijn ma tige optreden van vorige week te gen Kortran. De Leidse bokser boekte gisteravond een onbeslist tegen Touw van de vereniging Carpentier uit Assen. Zwaarwel- ter Lantrok bokste goed in het Haagse Amicitia, waar zijn DRS- ploeggenoot Bert vd. Heiden ech ter de meeste sympathie ver wierf. De C-klasser moest, ook in het zwaar weiter, uitkomen tegen de B-klasser Van Emeren uit Helmond en verloor maar net op punten (2-1). Tsjech Bubnik coach van ijshockeybond TILBURG (ANP) - De Nederland se ijshockeybond heeft de Tsje chische oud-international Gus- tav Bubnik aangetrokken als bondscoach. Hij zal van half de cember tot na het toernooi om het wereldkampioenschap 1981, dat in april in Zweden wordt gehou den in samenwerking met Dum my Smit, technisch-directeur van de bond, optreden als trainer- coach van het Nederlandse ijs- hockeyteam. Bubnik werkte als trainer bij Tsje chische clubs het Oostenrijkse Graz, het Tsjechische junioren team en het nationale team van Finland. Van Gestel niet in staat van beschuldiging ZEIST (ANP) - De tuchtcommissie betaald voetbal van de KNVB zal de Willem Il-er Van Gestel niet in staat van beschuldiging stellen. Jan van Gestel was er op 26 oktober in de wedstrijd Excelsior-Willem II oorzaak van dat Hans Kraay jr. een dubbele beenbreuk opliep. De commissie heeft kennisgeno men van de ontvangen verklarin gen van onder meer de scheids rechter, de grensrechter en de clubs in zake dit incident en heeft daariivgeen aanleiding gevonden de Willem Il-er in staat van be schuldiging te stellen. zoen. Een contract dat voor Van Vianen zowel een beloning als een belasting inhoudt. De 39-jari- ge oefenmeester moet na pas twee en een half jaar ervaring in het betaald voetbal bewijzen dat hij een waardige opvolger van de geroutineerde Hans Kraay is. Geen gemakkelijke opgave zo lijkt het. Van Vianen denkt er duidelijk anders over. Twaalf jaar „Die twee en een half jaar ervaring als trainer in het betaald voetbal bij Telstar en FC Vlaardingen lap ik aan mijn laars. Op papier staan die getallen natuurlijk vast, maar iedereen vergeet dat ik ook nog zo'n twaalf jaar ervaring heb als doelman van ADO en Holland Sport, waar ik met mensen als Ernst Happel en Cor van der Hart heb gewerkt. Ik heb zelfs nog een half jaar Holland Sport getraind samen met Van der Hart. Dus wat die ervaring betreft valt het alle maal wel mee, dacht ik zo." Van Vianen bereidde zich eigenlijk ongewild al voor op een verbin tenis met FC Den Haag vanaf het moment dat Hans Kraay wegens gezondheidsredenen moest af haken bij Den Haag. „Toen be kend werd dat Hans Kraay nood gedwongen moest stoppen, was de eerste reactie van de spelers van FC Vlaardingen dat zij bin nenkort hun trainer wel aan FC Den Haag kwijt zouden zijn. Hoewel ik de mogelijkheden toen nog niet goed besefte, begrijp ik achteraf wel hoe de spelers tot die simpele conclusie kwamen. FC Den Haag en FC Vlaardingen on derhouden een uitstekende rela tie en zeker wat betreft het uitle nen van spelers. Het contact en de interesse van mijn kant waren er dus al, de naam Van Vianen moest alleen nog vallen bij FC Den Haag". En die viel ook. Na een gesprek tus sen voorzitter Pieter den Duik en de spelersraad van FC Den Haag bracht de spelersraad de naam van Van Vianen naar voren als de opvolger van Kraay. Het contact was snel gelegd en binnen drie dagen was de zaak beklonken. Het doel van Van Vianen was be reikt. Jarenplan „Zo zou je het wel kunnen noe men", aldus Van Vianen. „Vanaf het moment dat ik me voor voet bal begon te interesseren heb ik een soort jarenplan opgesteld voor mezelf. En hoewel ik inmid dels zo'n driejaar op dat plan ach ter lig, is alles tot nu toe voor el kaar gekomen: in de eerste teams van ADO en Holland Sport kee pen, een kampioenschap met Holland Sport behalen, mijn A- diploma en eens nog trainer wor den van een Haagse betaalde club. Holland Sport bestaat niet meer, dus is het FC Den Haag geworden. Al mijn idealen zijn dus tot nu toe uitgekomen en dat zonder hulp van buitenaf'. Martin van Vianen is duidelijk ver heugd met zijn contract bij FC Den Haag. Desondanks blijft de twijfel bij sommige bestuursle den van Den Haag. Het in eerste instantie door Pieter den Duik aangeboden contract voor an derhalf seizoen werd, door kri tiek vanuit het bestuur, terugge bracht tot het einde van het lo- Van Vianen: "Al mijn idealen pende seizoen. Een niet al te lan ge periode om je te bewijzen. Door en door „Ik heb daar niet zo'n moeite mee", verklaart Van Vianen. „Ik ken FC Den Haag door en door, bezocht, zelfs toen ik bij Telstar trainde, bijna elke keer de thuiswedstrij den en, wat misschien mijn grootste voordeel op dit moment is, ik ken de Haagse humor. Juist die humor bij een club als Den Haag is erg belangrijk. Ik heb al bij bijvoorbeeld Telstar en FC Vlaardingen gemerkt dat juist de gezelligheid naar de achtergrond wordt gedrongen om plaats te maken voor de noeste arbeid. In mijn ogen volkomen verkeerd. Die humor bevorderde vroeger, en ik ben ervan overtuigd dat dat ook tegenwoordig te verwezen lijken is, in samenwerking met die noeste arbeid de resulta ten". .Daarom wil ik mij best amicaal opstellen bij Den Haag, de spe lers met hun voetbalkwaliteiten en gevoel voor humor in hun waarde laten. Maar zodra ik merk dat daar misbruik van wordt ge maakt, zullen ze me van de ande re kant leren kennen. Dan kan ik keihard zijn. Ik verlang zowel prestaties op de training als tij dens de wedstrijden. De selectie van FC Den Haag zal mij wat die aspecten betreft nog wel leren kennen". WADDINXVEEN - Cees de Roode, Koos Bekooy, Bennie de Roo en doelman Cees van de Wiel van de Leids zaalvoetbalselectie hebben gisteravond de basis gelegd voor een eventuele uitnodiging voor het districtsteam van West II. Zij blonken allen ait in het verte genwoordigende team van de Afdeling Leiden, dat in sporthal De Sniep in Waddinxveen selec tiewedstrijden speelde tegen Gouda en Rotterdam. Beide oefenduels werden gewon nen. De pupillen van Jan Kluy- vers (Leo de Jong was verhin derd) versloegen Rotterdam met 2-0 (twee treffers van Koos Be kooy) en wonnen met minimaal verschil van Gouda (2-1). Cees de Roode en Peter Giisman (penal- DINSDAG 11 NOVEMBER 1980 ty) verzorgden in de laatste wed strijd de Leidse doelpunten. Op 9 januari komt het districtsteam van West II uit tegen Zuid en West I. Daarna wordt het Neder lands zaalvoetbalteam samenge steld. Programma Het programma zaalvoetbal voor morgen ziet er als volgt uit Inter regionaal: Van Rooyen-Jufer- mans de Engel, Koosjardin- Voetbal International. Hoofdklasse: Taverne-Oegstgeest, Van Duuren-van der Plas (alle bovenstaande wedstrijden wor den in de Groenoordhal ge speeld) Van Gerven-MJBS (THB hal 20.25), Bax-EKL Boys (Gaas- bak 20.00) Landwer-Cleyn Duin (Wasbeekhal, 20.30). (ADVERTENTIE) DOVER Een heerlijk zittende kombinatie van drie- en tweezitsbank. De bekleding is van een ijzersterke, moderne grove weefstof. U ziet zelfs op de afbeelding dat de vormgeving iets bijzonders is. De prijs trouwens ook: alleen bij Leski slechts

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 14