"Ik word kampioen" b De opvallendste coupé van Nederland Biljartploeg goed van 'aquit' tegen Spanje Biljarters Morspoort komen nu sterk terug Gemini-3 dames op titel weg naar Rob Clerc remiseert FC Utrecht: wel melding, maar geen protest... ronde verder Basketbalteam DL VRIJDAG 7 NOVEMBER 1980 DO/ST Jeugdschaker Overeem vol zelfvertrouwen: LEIDEN- "Oh, die pak ik, want ik word kampioen." Zo leeft Mare Over eem toe naar de derde ronde van de strijd om de jeugdtitel van de Leidse Schaakbond in de categorie tot 20 jaar, nadat hij als enige in de beide openingsronden twee koningen had gevangen. In die derde ron de moet het dan gaan gebeuren, want zijn opponent is niemand min der dan de heersende kampioen, Hans Kuyf, die in augustus van dit jaar nog en passant de open Nederlandse titel bij de senioren in het Gelderse Dieren veroverde. Over een prolongatie van de 'Lëid- se' jeugdtitel is Hans Kuyf be paald niet optimistisch: "De laat ste tijd verlies ik nogal wat partij en. Ik ben echt uit vorm, want 'positioneel gewonnen' stellin gen, die ik anders 'normaal' win, maak ik nu remise of verlies ik zelfs. De eerste ronde tegen Her man Verhey tel ik niet mee, want dat was 'houtjes sprokkelen'. Maar die tweede ronde tegen LEIDEN - Langzaam maar zeker klautert het biljartviertal van De Mors poort terug naar de eerste plaats in de Leidse biljartcompetitie. Mors poort won met 2-6 bij Between, terwijl koploper de Heul tegen TOP op een 4-4 gelijkspel bleef steken. Daardoor bedraagt het verschil tussen de Morspoort en De Heul nu nog maar één punt. Morspoort is daarmee de klap van de 0-8 nederlaag goed te boven gekomen, want met de weten schap in het achterhoofd dat men nog één wedstrijd extra meer te spelen heeft staat de ploeg er goed voor. Nadat de helft van de competitie verspeeld is ziet de stand er aan de kop van de eerste klasse nu als volgt uit: 1 De Heul 9 gesp-42 punten; 2 Morspoort 8-41; 3 Wapen van Voors. 9-39; 4 TOP 1 9-38. De uitslagen zijn als volgt Carambole 1-Landzicht 1 6-2; Vriendschap 1-Wapen van Voors. 1 3-5; De Heul 1-TOP 1 4-4; TOP 2-UVS 1 6-2; Between 1-Morspoort 1 2-6. Landzicht 2 plaatste een forse demarrage in de tweede klasse. De Voor schotenaren gaven 't Zuid 1 met 8-0 overtuigend klop. Rivaal TOG 1 haalde echter eveneens fors uit. Dit team klopte Vriendschap 2 met 8-0, terwijl de match met de Carambole 2 achteraf met 2-6 gewonnen werd. TOG 1 nam daardoor alsnog de bovenste plaats van Landzicht 2 over. Beide teams schudden Cleyn Duin 1 enigszins van zich af, hoewel de Katwijkers tegen de Carambole 2 ook niet slecht boerden (6-2). TOG 1 leidt nu met 51 uit 9, gevolgd door Landzicht 2 met 48 en Cleyn Duin met 45 punten. De uitslagen: Landzicht 2-'t Zuid 1 8-0; Cleyn Duin 1-Ca- rambole 2 6-2; DOB 1-Between 2 4-4; De Waag 1-TOP 3 2-6; TOG 1-Vriendschap 2 8-0. DOS 1 bleef in de derde klasse op een gelijkspel steken tegen de Caram bole 3. Spijkerbak en UVS 2 konden iets inlopen op DOS, want beiden wonnen met 6-2. Met 46 uit 9 heeft DOS echter nog wel zes punten voorsprong op de beide achtervolgers. De uitslagen: UVS 2-Landzicht 3 6-2; Spijkjerbak 1-Morskwartier 1 6-2; DOS 1-Carambole 3 4-4; De Waag 2-'t Zuid 2 2-6. Vierde klasse: Morspoort 2-Carambole 4 2-6; Land zicht 4-Wachtje 12-6; Morskwartier 2-DOS 2 6-2; Wachtje 1-Morspoort 2 6-2; Carambole 4-Wapen van V.2 6-2; Cleyn Duin 2-DOB 2 6-2. Roel Piket. Na zeven zetten stond ik positioneel gewonnen. Daarna zag ik werkelijk helemaal niets meer. De slotstand van deze par tij beschouw ik nog steeds als 'verloren'. Daarom was ik blij met het remiseaanbod van Piket."Op zijn beurt was Roel Piket blij met de remise: "Ik zat te bibberen op mijn stoel van de zenuwen, toen ik hoorde, dat ik tegen Hans moest spelen." Overigens was Piket in de eerste ronde goedkoop aan een winst punt gekomen, omdat Kees van Zijp zich pas bij het ingaan van de tweede ronde aanmeldde. Wed strijdleider Carel Verbiest schreef hem desondanks in, want daardoor werd het aantal deel nemers even: tien. Dat lijkt wei nig, maar het is veel, want onder hen zijn maar liefst drie kam pioenen. Behalve Hans Kuyf zijn namelijk ook de gebroeders Mar cel en Jeroen Piket van de partij. Om de strijd op een later tijdstip niet te beïnvloeden kwamen de beide zoons van Joop Piket met een al in de eerste ronde tegen over elkaar te zitten. Op een ge geven moment moest Marcel kie zen tussen pion- of kwaliteisver- lies. Hij koos het laatste. Die keu ze bleek achteraf goed de partij eindigde nu in remise, omdat Je roen geen 'panklare' winst zag, terwijl Marcel anders direct ver loren zou hebben. In de tweede ronde nestelde Jeroen zich naast Hans Kuyf via een snelle overwinning op Herman Verhey. Maar Marcel vond zijn Waterloo tegen Nico Kuyf. Hij onderschatte het paard van Kuyf volledig, zodat dit edele dier in de tijdnoodfase de zege 'bij elkaar kon springen'. Overigens was Nico Kuyf in de eer ste ronde door Mare Overeem to taal weggespeeld, omdat hij te passief speelde. In de tweede ronde deed Overeem het tegen Dick van den Berg nog eens dun netjes over. Op een pionoffer van zijn tegenstander reageerde Van den Berg niet alert genoeg, zodat zijn koning bij Overeem op het matje moest komen. Maarten Alink was trouwens in de eerste ronde tegen Van den Berg het slachtoffer geworden van een penning, die hij zelfbedacht had. Alink werkte in de tweede ronde de hatelijke nul weg via een remi separtij tegen Kees van Zijp. Na vier uur spelen zat alles potdicht. Cawley niet naar Wimbledon SYDNEY - Het is nu al zeker dat de Australische tennisspeelster Evonne Cawley-Goolagong haar Wimbledontitel volgend seizoen niet kan verdedigen. Cawley verwacht eind mei, begin juni volgend jaar name lijk haar tweede baby. De tweevoudige Wimbledonkampioene zei verder, dat zij wel zal spelen in het toernooi om de open Australische kampioenschappen, dat volgende maand wordt gehouden. Licht uitgedraaid - twee volleybalduels gestaakt LEIDEN - In de eerste klas se van de volleybalcompe titie was het bij de dames een goede week voor Ley- thon 2 en 3, terwijl Gemini rechtstreeks op het kam pioenschap lijkt af te gaan. Bij de heren bleven er twee koplopers over: RVV en DAC. RW speelde in Hazerswoude te gen Orion een prima partij, het geen resulteerde in een 0-2 voor sprong (8-15, 9-15). In de derde set bleef Jan Bloot langs de kant vanwege een en kelblessure en dit brak RVV da nig op. Orion kwam sterk terug en nam een forse voorsprong. Ook nadat RW Jan Bloot weer ingeschakeld had, kon Orion niet meer van de setzege worden af gehouden. Via 16-14 was de strijd weer open. In de vierde set wist RW echter weer terug te komen. Met een goed blok en uitstekend serveren pakte het een 0-7 voor sprong die niet meer uit handen werd gegeven. Via 4-15 werd het een 1-3 zege voor de Katwijkers. DAC bleef bij door een zege op Ley- thon-2, al ging dat niet gemakke lijk. In de eerste set nam Leython namelijk een kleine voorsprong met goed lopende aanvallen op gebouwd. Pas op 11-11 kwam DAC langszij. Onder stormachti ge toejuichingen van het talrijke publiek werd het 15-11. Bij Ley thon volgde hierna een inzinking, misschien kwam dit door het late aanvangstijdstip (half twaalf 's avonds), in ieder geval sommige spelers leken half te slapen (15—5). Daarna ging het aan Leython zij de ineens wel. Accuraat werd er DÜSSELDORF (ANP) - Mini- worstjes, sinaasappelsap, bij enhoning, chocola, koffie, kauwgum, cacao en nog een aantal andere levensmidde len houden de Westduitse voetbalbond financieel op de been. De bond werd in het begin van dit jaar bedreigd door een groot tekort. Door een idee van de Hamburgse reclame-adviseur Jörg Schwarz, is de bond uit de zorgen. DFB-penningmeester Egidius Braun uit Aken maakte zich ^<^£a28janiuar^arT>ditjaarbe- Miniworstjes houden DFB op been.. zorgd over de al bijna zichtba re financiële instorting van de bond. "In 1979 was er een te kortvan 500.000 DM. Zowel in 1980 als in 1981 is een miljoe nentekort te verwachten. We moeten iets verzinnen om de ze gaten te dichten", zei hij destijds. Zijn woorden bleven niet on beantwoord. De bond ging 'de markt op'. Er werden le- vensmiddelenbedrijven ge zocht, die zich tegen een ver goeding aan de bond 'officiële verzorgers van de uitrusting van het nationale team' mochten noemen en daarbij ook nog eens met het DFB- vignet reclame mochten ma ken. gepast en goed afgewerkt. Ineens stond Leython voor met 1-9. Toch kwam RW terug. Vooral Hans Schimmel en Wilfred Boe- reveen kwamen goed door. De voorsprong van Leython was echter te groot: 14-16 werd het. In de laatste set kon Leython nog een poos bijblijven, maar deze keer was het blok van DAC ster ker evenals de aanvalskracht. Daardoor haalde DAC verdiend die set (15-6) en de wedstrijd naar zich toe (3-1). DAC-2 wilde niet onderdoen voor de "grote" broers en stuntte thuis tegen WVC naar een 2-2 gelijk spel, daarmee evenals vorige week tonend dat het zich goed heeft aangepast in de eerste klas. De wedstrijden SKC-LUSV-3 en LUSV-2-Donar-2 werden respec tievelijk op de stand 2-1 en 1-2 gestaakt, daar de leiding van de Universitaire sporthal het licht uitdraaide omdat het te laat was geworden. Bij de dames vindt Gemini-3 zich te goed voor de le klas. Wekelijks wordt met grote overmacht ge wonnen. Tegen Blok '77 leek het nog wat. maar dat kwam omdat de tegenpartij de meest rare bal len over het net wist terug te wer ken. Daardoor werden de set standen nog zeer acceptabel. 15-10, 16-14 en 15-9 betekende 3-0 winst voor de Voorschotense dames. Leython-2 deed goed werk door thuis In Up Go te verslaan. Ley thon, dat steeds beter gaat draai en, had in deze vorm weinig moeite met zijn tegenstander. Na twee maal 15-8 met een beetje spanning, was het verzet hele maal gebroken en met 154 tot slot werd het 3-0 voor Leython-2 op een weggezakt In Up Go. Leython-3 bleef ook in de kopgroep doorNOVO-3 te verslaan. In "Op Dreef' werd het een attractieve partij die moeizaam, maar ver diend werd gewonnen (15-3, 15-12, 15-8). Vooral aanvalend bleek Leython sterker dan zijn opponent. DAC-2 behield zijn tweede plaats, door het puntloze Orion te verslaan 16-14, 15-9, 15-10. Leython-4 startte uitste kend tegen S'70. Met een gedegen spelletje werd de eerste set bin nengehaald (15-9). Daarna werd er een speelster gewisseld en toen liep het niet meer. Met 11-15,8-15 en 9-15 won S'70als nog met 3-1. Ridderverld versloeg thuis VCL met 3-0 en werkte zich omhoog uit de degradatie zone. OP EK-VIJKAMP IN AMERSFOORT (ADVERTENTIE)' Zaterdag 8 november voetbalwedstrijd sportpark DE SLEUTELS - Aanvang "De Vliet" SCHOONHOVEN Goedhart vastgoed voor betaalbare woningen. (Van c sportredactie) Van Vianen wil geld zien DEN HAAG - Het bestuur van FC Den Haag gaat niet akkoord met de financiële eisen, die Martin van Vianen heeft gesteld om Hans Kraay als trainer bij de Ha genaars op te volgen. Volgens FC Den Haag reiken de financiële ei sen van Van Vianen, nu nog trai ner bij FC Vlaardingen, ver uit boven de verlangens van de reeds afgevallen kandidaten George Knobel, Rob Baan en Pim van de Meent. Van Vianen heeft zich echter gisteravond laat wel be reid verklaard zijn financiële ei sen te matigen, zodat er nog een basis is tussen beide partijen om verder té onderhandelen. Inde strijd om het EK-vijfkamp biljarten diende de Belg Raymond Ceidemans zich in Amersfoort op nieuw aan als een waardevolle kracht voor zijn ploeg. Hier is hij bezig de Fransman Amaud te ver slaan. AMERSFOORT - De favo rieten voor het achtste Eu ropees biljartkampioen schap voor landenteams hebben zich op de eerste dag al duidelijk aange meld. In Amersfoorts cultureel centrum De Flint begon België enorm sterk met een 10-0 zege op Frankrijk. West-Duitsland deed In strijd om damtitel tegen Van der Wal ROTTERDAM (ANP)- De eerste partij uit de beslissingstweekamp tussen Jannes van der Wal en Rob Clerc om de nationale damtitel is gisteravond in Rotterdam onbeslist geëindigd. Na 67 zetten werd tot remise besloten. De tweekamp wordt vandaag voortgezet. Zondag wordt de derde partij gespeeld. Van der Wal en Clerc hebben het elkaar moeilijk gemaakt. Clerc kwam ten slotte het best uit de complicaties en had aanwijsbaar voordeel tegen het einde van de partijHet was echter net niet voldoende om er winst uit te halen. het tegen Oostenrijk al even goed, zodat het voor het Neder lands team meteen zaak was om vanaf de eerste carambole de zaken serieus aan te pakken. Spanje werd er het slachtoffer van en weer waren de cijfers 10-0. Het heeft er even naar uitgezien, dat Nederland niet tot de maximale score zou komen. Geen proble men waren er voor Christ van der Smissen (driebanden) en Louis Havermans (kader 71-2), die hun resp. tegenstanders Nadal en Arenaza meteen ver achter lieten. De oude rot José Galvez spartel de in het anker kader 47-1 even tegen, maar Hans Vultink liet in zeven beurten zien, wie de sterk ste was. Ook Jos Bongers (band stoten). hoewel allerminst impo nerend, was al snel los van zijn zwakke tegenstander Quetglas. De problemen waren er voor Jan Arnouts, die in het libre uitkwam tegen Carlos Tuset. In de vierde beurt liep de Spanjaard met een serie van 116 zelfs uit naar 209, tegen 44 voor de Nederlan der. bleek toen hij zijn serie na goed 100 caramboles moest afbreken. Een beurt later kreeg Arnouts zijn kans en die greep hij met bei de handen. Met een serie van 456 caramboles, in uiterst hoog tem po gescoord, maakte Arnouts zijn partij winnend af. Tegen Frankrijk ontpopte België zich andermaal als een sterke bijrtsituatie Dielis had voor het driebanden slechts acht beurten nodigen Ceulemans won het71-2 ook al in grootse stijl in vijf beur ten. De Paepe toonde zijn bruik baarheid door met een gemid delde van 0.952 Bitalis op een zij spoor te zetten. Zelfs de zwakke schakel De Sutter verraste in het kader 47-1 door in de slotfase de altijd grillige Fransman Connes- son te passeren. Wesenbeek maakte in het libre zijn partij in één beurt uit. UTRECHT - FC Utrecht zal bij de Europese voetbal unie, UEFA, geen officieel protest indienen tegen het feit dat de tweede helft van de wedstrijd Eintracht Frankfurt - FC Utrecht woens dagavond slechts 41 minuten heeft geduurd. Manager Cor Hes- selberth zei dat de club wèl mel ding van het gebeuren zou maken bij de UEFA. "Wij zullen dat doen binnen de termijn van 48 uur, die staat voor het indienen van een officieel protest, waardoor de melding toch enigszins het ge zicht van een protest krijgt" TEL AVIV (ANP) - Het damesteam van DL Amsterdam mag volgen de week in eigen hal met 29 pun ten verschil van Eliazur verliezen om zich toch nog voor de finale poule van het toernooi om de Eu ropese beker voor landskam pioenen te plaatsen. In Tel Aviv won DL Amsterdam met 78-48 van de Israëlische kampioens- ploeg. Bij rust was de stand 38-20 in het voordeel van de Amster damse dames. DL Amsterdam werd in de ope ningsfase verrast door het harde spel van de tegenstander. Al vlot keek DL Amsterdam tegen een achterstand (8-11) aan. Nadat de Nederlandse kampioen zich had hersteld (20-13), Lia van Recmst wegens een tweede technische fout (commentaar op de Griekse arbitrage) uit het veld gestuurd. DL Amsterdam stevende niette min op een ruime zege af. De punten van DL Amsterdam kwamen op naam van Inge van der Veen (22). Francis Brakel (15), Dulcine Seca ii4), Karen Bos(7i. Helen Zwanenburg (6), José CRM ontwerpt snijders (4 Lia van Reemst (4), Josine Grolle (3). Renée Snijders (2) en Joa Yoka Verhoeven (1). De uitslagen van de basketbalwed strijden, die gisteravond werden gespeeld voor de Europese be kertoernooien van landskam pioenen: Heren: As Viganello (Zwi) - FC Porto (Por) 92-90 (42-55); Maccabi (Isr) - Pa- nathinaikos (Grk) 81-73 (34-37); Racing Mechelen (Bel) - Slask Wroclaw (Pol) 84-81) (42-38) Crystal Palace (Eng) - Aspo Tours (Fra) 91-79 (41-36); Mim Edinburgh (Sch) - Inter Slovnan Bratislawa (Tsj) 75-63 (36-37); Real Madrid (Spa) - Zamalek Cai ro (Egy) 143-59 (68-30); Honved (Hon) - UBSC Wien (Oos) 77-83 (50-49); Panterrit (Fin) - CSKA Moskou (Sov) 65-66 (35-30); Fcza- cibasi (Tur) - CSKA Sofia (Bul) 95-86 (50-47); Sinudaye Bologna (Ita) - Partizani Tirana (Alb) 112-67 (62-29) Sparta Praag (TSJ- Cornansi Bar celona (Spa) 73-42 (38-15). regeling sportreelame DEN HAAG (ANP)-Het ministerie van CRM heeft een regeling voor de sluikreclame op de televisie bij sportevenement doen uit gaan. Minister Gardeniers heeft gisteren een concept-beschik king over het regelen van reclame gezonden aan de voorzitters van de vaste kamercommissies voor CRM, de Omroepraad. de Ne derlandse Sportfederatie en de Vereniging Nederlandse Ge meenten. In de bijlage bij de beschikking worden normen gesteld ten aan zien van de reclameborden, reclame op kleding en op sportat tributen. Daarin wordt gesteld dat de naam van de sponsor van beperkte afmetingen dient te zijn en dat anderssoortige reclame nimmer overheersend mag zun. Tot nu toe kon de minister per soonlijk ingrijpen wanneer de reclame die een sportevenement omlijstte te nadrukkelijk was TV-verslaggeving van een aantal sportevenementen heeft slechts plaats gevonden, nadat duidelijk voor de gelegenheid van de uit zending geplaatste reclametek sten verwijderd waren. Sommige uitzendingen werden afgelast. Het dragen van shirtreclame heeft tot nu toe geen moeilijkheden opgeleverd. Sporten waarbij de reclame <>p de kleding ai Jaren gebruikelijk is (ijshockey, bas ketbal. volleybal) zijn niet van de televisie geweerd. Voetbal echter weigerde shirtreclame te aan vaarden omdat gevreesd werd dat het invoeren van reclame an dere subsidiebronnen zou doen opdrogen. Het ligt m de bedoeling de be schikking over de regeling van sluikreclame in januari in de staatscourant te publiceren. In r CRM in de Tweede VALKENBURG ZH Autobedrijf A.R.I.S. B V. Voorschoterweg 51 r^jsuzuKi de complete snelle sportcoupc Het opvallendste zit hem niet alleen in z'n kompakte flitsende lijn Daar begint het pas! In een komfor - tabele sportstoel zit U oog in oog met een toerenteller, dagteller, temperatuurmeter, radio, en <ontrolelampjes. En schakelaars voor de achterruitverwarming, interval schakelaar, elektrische ruitensproeier, aansteker en de ijager met 2 snelheden Zo com pleet had U hem vast niet verwacht U start en ongehoord geruisloos flitst de coupe weg. U heeft zo 140 op de teller, maar honderd mag in Nederland en dat kan hij uren lang want op normale benzine rijdt hij dan 1:20. En het fantas tische zit hem ook in de prijs f 9.999,-incl. BTW

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 17