Fatale fouten bij Atlas Junior bv Brug bij Waardeiland geopend Veel vaart in spel Imperium Bcir begaafd maar afstandelijk Bedrijf nu officieel failliet Afscheid Menken bij Leidse huurcommissie AGENDA Nieuw deel verkeers plan Leiden Onderzoek besteding schenking wijkverpleging ZATERDAG 1 NOVEMBER 1980 De Domela Nieuwenhuisbrug LEIDEN- Verkeerwethouder Waal heeft door een lint door te knip pen de Domela Nieuwenhuis brug officieel geopend. Deze be tonnen boogbrug is de tweede oeververbinding van het Waar deiland met het vasteland. Waal riep in de herinnering dat de sociaal-anarchist "Domela Nieuwenhuis een van de belang rijkste mensen in de Nederlandse geschiedenis van de negentiende eeuw was". De vader van Nieu wenhuis woonde in Leiden, wist Waal, en Domela Nieuwenhuis zelf riep indertijd regelmatig de Leidse arbeiders op tot actie te gen de kapitalisten. De Westland Utrecht Hypotheek bank nv, de exploitant van de woningen op het Waardeiland, heeft de zes ton die de Domela Nieuwenhuisbrug kost, betaald. Het is een brug voor voetgangers en fietsers. De komende vier maanden zal de brug echter ook voor het snelverkeer opengesteld zijn, omdat de Kettingstraat en de Kettingbrug (de andere verbin ding van het Waardeiland met het vasteland) gedurende die tijd dichtgaan. Het rioleringsnet van het Waardeiland zal in die vier maanden met het vasteland wor den verbonden via een zoge- naamd diepriool onder de Nieu we Rijn en de Kettingstraat door Jaagpad De heer De Graaf, projectleider van de Westland-Utrecht voor het Waardeiland, was aanvankelijk bang dat bewoners van het Utrechtse Jaagpad "zijn" feestje zouden komen verstoren. Die vrees was al bij voorbaat onge grond. De bewoners hebben tot nu toe meer plezier dan last van de projectontwikkelaar gehad. Hun grieven richten zich vooral tegen de gemeente en in het bij zonder wethouder Waal. Waal had het lint o£> de brug nog maar net doorgeknipt of een ou dere bewoonster van het Jaagpad sprak hem moederlijk toe: "Hé jongen, je moet eens goed luiste ren. Er moet hier wat gebeuren. We wachten nu al elf jaar op aan sluiting op het openbaar riool. De straatverlichting en het wegdek zijn slecht. Er is geen speelruim te. De verkeerssituatie bij de Ket tingbrug is gevaarlijk" Als ik hier zou wonen, zou ik ook demonstreren", vertelde Waal even later. "Nu de Domela Nieu wenhuisbrug er ligt wordt de te genstelling tussen de oever van het Waardeiland en de oever van het Jaagpad alleen maar schrij nender" Waal had enkele hoopvolle mede delingen voor de Jaagpadmen sen. Hoewel het Utrechtse Jaag pad eigendom is van de Provin ciale Waterstaat (de bewoners ei sen overname van het Jaagpad door de gemeente) wil de ge meente - zo mogelijk - bijdragen in de kosten van een algehele re constructie van het Jaagpad. Die kosten worden geschat op vier miljoen gulden. De onderhande lingen tussen de gemeente en de Provinciale Waterstaat zijn be gonnen en verlopen volgens Waal naar wens. Hij hoopt dat in '81 met de reconstructie van het Jaagpad begonnen kan worden. "De situatie op 15 oktober was ho peloos. Het was één dag voordat uitstel van betaling werd ver leend en eigenlijk was de hele boel failliet. De directie in Maars- senbroek heeft grote beleidsfou ten gemaakt bij het benutten van de beide produktiehallen." Aan het woord mr. Bertrams, eerst bewindvoerder en na het faillis sement curator van Atlas. De ontslagen werknemers hadden zich gisteren verzameld in de kantine van het bedrijf, dat nu Van Baarsen Wandplaten b.v. heet. De gebroeders Van Baarsen hebben de produktie van bin nenwanden van het noodlijdende Atlas Junior overgenomen en gaan met 28 van de 53 werkne mers door. Een forum van direc tiemedewerkers, de curator Ber trams en twee vakbondsmensen Verhappen (FNV) en Terpstra (CNV) was ook aanwezig om tekst en uitleg te geven over het hoe en waarom van het over de kop gaan van Atlas. Atlas Junior was een onderdeel van de hol ding Atlas Beheer b.v., waar ver schillende Atlas-vennootschap pen in waren ondergebracht. Eerste keer Het is trouwens de eerste keer, dat de werknemers uitleg krijgen over de toestand. De ontslagen en WMMÊ verslagen Van Roon: "Ik snap het niet. Ze hebben ons helemaal nooit ingelicht. Wij begrepen na tuurlijk ook wel dat er wat fout zat, maar we hoorden nooit wat. Ze hebben wel duizend keer verga derd, maar ze vertelden nooit wat er aan de hand was". Voor Van Roon die al 43 jaar in dienst is, is het niet de eerste keer dat hij een faillissement en een overname van een bedrijf meemaakt. Het bedrijf is twee jaar geleden na een overname uit Alphen aan den Rijn naar Leiderdorp verplaatst. De nieuwe eigenaar is de vijfde in een rijtje, waarin namen als Van Dijk en Nederhorst voor zichzelf spreken. "De vorige keren hoor den we tenminste nog dat het helemaal verkeerd zat. Toen werden we op de hoogte gehou den, maar nu niets van dat alles." Zijn collega Kippesluis, 23 jaar in dienst en eveneens ontslagen, vult aan. "Toen we uit Alphen naar Leiderdorp verhuisden met Atlas had ik al gelijk door dat het niet goed kon gaan. Het was een zootje." Van Roon: "Als je niet blind was kon je zien dat het naar de sodemieter ging. Als je iets maakt wat niets oplevert dan komt er ook nooit iets." Ex-werknemer was een zootje". Kippesluis:"Het eigenaar heeft de be drijfspanden van Atlas niet wil len kopen. Ze waren veel te hoog geschat. Met een totaal aan hypo theken van zeven miljoen, terwijl de eigenlijke waarde maar viere neenhalf miljoen is, was dit niet lonend. Van Baarsen huurt daar om de hallen van de Westland Utrecht Hypotheekbank die de grond en het bedrijfscomplex heeft opgekocht. Weer een aan wijzing voor het feit dat het be drijf financieel in een bodemloze put was terechtgekomen. Voor de meeste werknemers die ontslag hebben gekregen (voor namelijk oudere en een paar jon gere) kwam het toch nog als een verrassing, terwijl iedereen wist dat er mensen weg zouden moe ten. "Ik had er niet op gerekend", zegt Kippesluis, "ik ben helemaal thuis in die binnenwandenhal, maar ik mocht er blijkbaar toch niet komen. Natuurlijk merkte je wel. dat er mensen ineens naar de andere hal moesten, maar toch. Het was wel een klap." Aan het begin van oktober kondig de directeur Spitse van Atlas Be heer een reorganisatie aan. De produktie van betonnen vloer platen werd afgestoten en alleen die van de binnenwanden zou blijven. Voor 19 mensen werd toen al ontslag aangevraagd, maar het was nog niet bekend wie er het veld zouden moeten rui men. Spitse was ervan overtuigd dat de binnenwandenproduktie alleen het bedrijf er weer boven op zou heipen. Er waren volgens hem voldoende orders. Vertrouwen Van Baarsen wil op dit moment al leen nog maar de hal voor de bin nenwanden gebruiken. Zodra hij echter weet, hoe hij de andere hal met winst kan laten draaien wil hij die ook weer in gebruik ne men. "Op één been kan je niet staan", aldus Van Baarsen. Hij zei al eerder dat hij bij een uitbrei ding het eerst aan de nu ontsla gen werknemers zou denken en gisteren werd dat van de zijde van de curator ook nog eens beves tigd. Van Roon en Kippesluis hebben er weinig vertrouwen in. "Het bedrijf zal nu wel weer groeien; die binnenwanden zijn een degelijk produkt, maar ik geloof nooit dat ik weer terug kan I komen," zegt Kippesluis. Van Roon vindt het onbegrijpelijk dat er nooit is ingegrepen bij At las. "Er was eigenlijk helemaal geen leiding. Maar niemand die er ooit iets van zei. Ik snap niet dat dat zomaar kon gebeuren. Het was hier een puinhoop, een grote troep. En Kippesluis valt zijn collega bij: "Die Spitse is niets waard, het is een schande." Kerstpakket De stemming in de kantine is gela ten. Eén van de werknemers die ontslag heeft gekregen heeft al een baan, een ander wil proberen voor zichzelf te beginnen. Maar de rest heeft nog weinig zicht op een nieuwe betrekking. De leef tijd zal het merendeel van de werknemers wel parten spelen - bij het vinden van iets nieuws. In elk geval zijn de nu werkloze ar beiders van het voormalige Atlas niet helemaal met lege handen weggegaan. Na de bijeenkomst krijgen ze allemaal, al is het een beetje aan de vroege kant, alvast hun kerstpakket van de bedrijfs vereniging. Ze zijn waarschijnlijk de eersten dit jaar die een derge lijk presentje hebben ontvangen. MARIJKE KOOL LEIDEN - Johan van Amers foort en Wout Pera, die bij de Leidse toneelvereniging Im perium samen tekenen voor de tekst en de regie van 'Hij heette Ted', een op motieven van de fabel geënt toneelstuk, hebben waarschijnlijk re gelmatig Van den Vos Rei- naerde' gelezen. Immers, er komen in 'Hij heette Ted' niet alleen maar dieren voor; aan het einde wordt het publiek zelfs een spiegel voorgehouden. 'Die beer is iedereen', m.a.w. 'iedereen kan uit de groep (lees: sa menleving) gestoten worden om vervolgens als een ver schoppeling door het leven te gaan. 'Hij heette Ted' wordt met erg veel vaart gespeeld. Behalve de eerder genoemde Chris Marks en Mariike Nesselaar vielen gisteravond in een re delijk bezet Imperiumtheater Kees de Bree op, als de geit', Manita van der Berg als 'de haan' en Kiki Volbeda als 'de kat'. Chris Marks moest het gisteravond, wat humoristi sche intonatie betreft, geheel tegen zijn gewoonte in, afleg gen tegen Kees de Bree. Ans Alting, Cees Visser en Ria Karstens, die voor de kleding, het decor en het grimeren te kenden, hebben goed werk afgeleverd. Vooral 'de haan en de 'hamster' (Jacqueline Labordus) waren als dieren zeer nadrukkelijk herken baar. Het exerceren, waarbij zelfs 'de hond' (Jan Laman) genoegen moest nemen met een ondergeschikte rol, hoe wel hij 'leiderscapaciteiten zou bezitten, was één van de opvallende scènes uit 'Hij heette Ted'. Zonder alle mu zikanten apart te noemen zij hier vermeld, dat ze zich kun dig van hun taak kweten. Tot en met zaterdagavond 13 december a.s. kunt u nog elke vrijdag- en zaterdagavond (uitgezonderd 5 en 6 decem ber) naar het toneelstuk van de Chr. toneelvereniging „Imperieur" gaan kijken. U wordt dan geconfronteerd met een typische Impe rium-interpretatie van een 'in eigen beheer' geschreven stuk. Een enkele politieke vingerwijzing, vaak goed in de tekst verborgen, was voor de oplettende toeschouwer merkbaar. Toch blijft steeds in de tekstdeclamatie het en thousiasme doorklinken: de fundering waarop deze to neelvereniging is gebouwd. BERT KOEKEBAKKER LEIDERDORP - Het pro gramma dat Alwin Bar gister avond voor de afdeling Lei derdorp van K&O in de Dorpskerk ten gehore bracht, verschilde weinig van het wat eenvormig samengestelde programma dat ik twee maanden geleden in Duiven voorde mocht beluisteren. Een goede gelegenheid dus om het toen gegeven oordeel te toetsen en eventueel te her- De hernieuwde kennismaking met de sonate van Robert Casadesus bevestigde de toen opgedane indruk: een werk dat - zoals van een pianist componist als Casadesus te verwachten valt - alle aspec ten van het instrument tot hun recht laat komen, in een romantische maar dan wel Franse en dus beheerste en heldere toonzetting geschre ven. Ook de vier etudes op. 104 van Mendelssohn zag ik met genoegen terug op het programma, kleine pianisti sche meesterstukjes, waar van met name de razend snel gespeelde tweede etude een duidelijk staaltje van het kunnen van Alwin Bar gaf. Ontegenzeggelijk is Alwin Bar een knap en begaafd pianist, die vooral geboeid lijkt door de pianistische uitdaging in de muziek die hij speelt. Daarop wijst ook de samen stelling van zijn programma, dat althans vóór de pauze werken bevatte met pianisti sche eisen, maar weinig mu zikale diepgang. In dit kader paste ook de Twee legendes van Franz Liszt, langdradige stukken met nogal onnozele toonschilderingen van vogel tjes en golven, maar tech nisch razend moeilijk, dat wel. Mijn belangstelling ging derhalve vooral uit naar de na de pauze gespeelde Phanta- siestücke van Schumann. Wanneer het waar is dat muziek een communicatiemiddel is, dan heeft Alwin Bar mij hoofdzakelijk meegedeeld een knap pianist te zijn, wiens innerlijke betrokkenheid bij het muzikale gebeuren gering is. Hoopgevend was echter het eerste deeltje van de Phantasiestücke (des Abends) en de als tweede toe gift gespeelde 2e Arabesque van Debussy, waarin bewo genheid doorklonk die de af standelijkheid doorbrak. MIES ALBARDA LEIDERDORP - Het bleek gisteren nog eens overduidelijk. Bij Atlas Ju nior in Leiderdorp dat sinds donderdag officieel failliet is verklaard zijn fatale fouten gemaakt. BTo-fl S. Menken (links) en zijn opvolger, mr. F. W. Duyster LEIDEN - Tijdens een druk be zochte receptie nam S. Menken gistermiddag afscheid als voor zitter van de huurcommissie. Hij beëindigde deze functie wegens het bereiken van de zeventigjari ge leeftijd. De heer Menken heeft als voorzitter van de huurcom missie bijna de drie decennia volgemaakt; al direct bij de op richting ervan, in 1951, was hij van de partij. Vanaf 1945 was Menken bovendien jarenlang wethouder van sociale zaken, volksgezondheid en personeels zaken in Leiden. De vice-voorzitter van de huur commissie, Verbeek, nam giste ren eveneens afscheid. Ook hij heeft er een lange staat van dienst opzitten. Over de begintijd van wat toen nog "huuradviescommissie" werd genoemd, vertelt Menken: "We hadden toen vqoral te maKen met nare spanningen die werden ver oorzaakt door inwoning. Met de grote woningnood was men vaak genoodzaakt bij vreemde men sen "in te wonen", en dat gaf nog al eens wrijving. Daar konden wij als commissie natuurlijk niet zo veel aan doen, wel aan geschillen over de huur. We probeerden dan, en dat gebeurt nog steeds, huurder en verhuurder met el kaar in overeenstemming te laten komen. Ik heb vaak verschrikke lijke misstanden meegemaakt. Bijvoorbeeld dat voor een kamer tje een belachelijk hoge huur werd gevraagd omdat er, zoals de verhuurder zei, "een Rubens" in- hing. Die kamer moest dan voor gemeubileerd doorgaan". Mr. F.W. Duyster zal de heer Men ken gaan opvolgen als voorzitter. Gisteren nam hij de bij zijn nieu we functie behorende hamer in ontvangst. LEIDEN - Een 79-jarige Leidenaar liep gisteren een hersenschud ding en bortstletsel op toen hij met zijn fiets op de Oegstgees- terweg door een auto werd ge schept. De fietser had geen voor rang verleend. Hij werd overge bracht naar het academisch zie kenhuis. LEIDEN - Bij een inbraak in een woning aan de Zoeterwoudse Singel zijn in de nacht van don derdag op vrijdag een versterker, een tuner, een cassettedeck e een aantal sieraden met een oi bekende waarde buitgemaakt. LEIDEN - In tegenstelling tot wat gisteren in de krant stond, houdt de Kunstrijclub Leiden niet van daag, maar morgen van vijf tot acht uur een kunstrijwedstrijd in de ijshal aan de Vondellaan. ZATERDAG Sanders, Levendaal/hoek Korevaar- straat. Antiekmarkt, 9.30-17.00 uur. Stadsgehoorzaal - ANUM-najaarsmu- ziekfeest met harmonie, fanfare en brassbandbezetting. Gehele dag. Vrouwenkerkkoorstraat 17 - Kijkhuis, Film Derzoe Oezala, 20 uur. Micro theater, Oude Vest 33a, "Hij heette Leonardushuis, Haagweg 14, 10-13 uur kledingbeurs. Vrije Tijdscentrum, Breestraat 66, op treden The Nits, 21.00 uur. Aula Visser 't Hooft, Kagerstraat 1, post- zegelruildag 10-17 uur. Heilig Hartschool, Lusthoflaan 2, fancy fair, 10.30-15.00 uur. Boekhandel Ruward, Breestraat 9, Ed Leeflang signeert, 14-16 uur. VW, Stationsplein, start wandeltocht 9-13 uur. Hot House, Breestraat 66, optreden Nep- tet, 22 uur. Augustinus, Rapenburg 24, kennisma kingsavond jongerenvereniging, 20.30 LEIDEN - Aan het Verkeerscircu latieplan is weer een hoofdstuk toegevoegd. De reacties op deel drie zijn door de projectgroep, waarin o.a. ambtenaren en de wethouder ruimtelijke ordening zitten, 'op een rijtje gezet' en van commentaar voorzien. Nu moet worden bekeken wat er naar aanleiding van de inspraak pre cies moet veranderen. Als alles even meezit krijgen de raadsle den nog dit jaar de concrete voor stellen onder ogen. Helemaal afgerond zal het ver keersplan, waaraan men in 1976 begon te werken, nooit worden. "Op zeer korte termijn krijgt ie dereen te horen welke maatre gelen erbij komen", aldus een ambtenaar. "Maar we blijven na tuurlijk bijspijkeren". "Het ei genlijke plan is eigenlijk een paar jaar geleden al ingediend", zei wethouder Waal gistermiddag. "Er komt nu een aangevulde ver sie". Een deel van de reacties heeft be trekking op de bereikbaarheid van de binnenstad. "Die is slecht", oordeelt de Stichting Leidse Binnenstad. "In wezen ook een oud knelpunt", ant woordde wethouder Waal hierop gistermiddag. "Maar het is nu na tuurlijk zeer actueel in verband met de komende werkzaamhe den aan de Breestraat en het Kort Rapenburg". In verband met die klussen merkte hij vervolgens op dat de moge lijkheid bestaat dat het Kort Ra penburg pas in '82 wordt over kluisd. Waal: "We hebben een brief gehad van de Kamer van Koophandel, waarin zinnige ar gumenten staan. Misschien gaan we eerst de Breestraat vernieu wen en vervolgens het Kort Ra penburg verbeteren. Dat heeft twee voordelen. Het Noordeinde blijft bereikbaar én de inspraak kan langer worden gehouden. We zullen dit goed bestuderen". ZONDAG lemmerstraat 73b, open vergadering werklozen Belangen Vereniging, ma van 10-12 uur. Salon O, Herengracht 45, videotapes ARTSEN Leiden-De weekenddiensten be gint zaterdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk I- Boerhaavedistrict, Binnen stad-Noord, Groenoord, Kooi, Me- renwijk: F.B. Kruis, Klaproos 34, tel. 126371 (zaterdag); J. Stolk, Burggravenlaan 16, tel. 125820 (zondag). Wijk II- Binnenstad-Zuid, Tuin- stadwijk, Professorenwijk, de Waard: H.C. Jasperse, Witte Singel 72, tel. 124961 (zaterdag); R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266 (zondag). Wijk III-Mors, Haagwegkwartier, Zuidwest B. Roos, Zocherstraat 1, tel. 766123 (zaterdag); F.Lahr, Zoe- terwoudsesingel 11, tel. 120347 (zondag). Voor de praktijk van Y. Groeneveld, R. van Leeuwen, H. Meyer J. Reinders, P. Tan, M. van Tol, J. Verhage en R. Zwijenburg neemt waar van zat. 0 uur tot zon. 24 uur P. Tan, Schoenerwal 13, tel. 210890, spreekuur zat. en zon. 11-11.30 uur). Leiderdorp -F. Kemme, Grotius- laan 12, tel. 893139 (zaterdag); H.B. van Wijk, v.d. Valk Boumanweg 198, tel. 890529 (zondag). Spreekuur van 12.30-13 uur in Gezondheids centrum, Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest-J. de Haan, Oranjelaan 26, tel. 156505. Voorschoten-vrij. 23 uur tot zat. 23 uur A. Meiman, Leidseweg 128a, tel 2493: zat. 23 uur tot zond. 23 uur F. Koopmans, R. Wagnerlaan 69, tel. 6352. Warmond - Geen opgave ontvan gen. Wassenaar - Geen opgave ontvan gen. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vrijdag 31 oktober tot 7 november door Apo theek "Tot Hulp der Menschheid", Rosmolen 13, tel. 121060 en door Apotheek "Voorschoten", Leidse weg 66, Voorschoten, tel. 2525. 1 i -j- wc6 vu, v uul bcnocen, xei. zozo. - Leiden- Interkniis MiHHnlwf»» VOORSCHOTEN - Er zal een on derzoek worden gedaan naar de besteding van 80.000 gulden die de Stichting Recreatiebad aan de gemeente Voorschoten heeft ge daan. Dat was gisteravond de uitkomst van een zeer langdurige discussie in de gemeenteraad. De raad heeft zeer sterk de indruk dat B en W van de 80.000 gulden, die door de bevolking is bijeen gebracht, 60.000 gulden al heb ben uitgegeven, terwijl de schen king nog niet eens door de ge meenteraad is aanvaard. Brem- mer (CDA) noemde dat een ver werpelijke zaak en zei voor het bedrag iets blijvends te willen hebben in het nieuwe zwembad. Burgemeester Cannegieter, die wethouder Marselis verving, kon slechts opmerken dat indien er geld is uitgegeven dat aan nood zakelijke aanschaffingen voor het zwembad is besteed. Even min als de burgemeester kon wethouder Van Dalen bij de raad de twijfels wegnemen en zo kwam het "oud zeer" over het ontstaan van het nieuwe zwem bad weer over tafel. Uiteindelijk werd besloten tot een onderzoek; B en W zegden toe dat niet alleen de raadscommissie voor sport, maar ook die voor welzijnszaken een grote stem zullen krijgen bij de besteding van de 80.000 gulden. De Vriea (PvdA) vroeg om een dui delijke uitspraak of de zg. eén- persoonsgezinswoningen die in Noord-Hofland worden ge bouwd, wel of niet bestemd zijn voor jongeren. De Graaf (WD) noemde dat plagiaat plegen, om dat hij dezelfde vraag ook al had gesteld in de raadscommissie openbare werken. Na een lange discussie zei burgemeester Can negieter de indruk te hebben dat de raad best bereid is voor jonge ren te bouwen, mits er geen ur gentere woningzoekenden zijn en die zijn er voor dit type wonin gen op het moment niet. Leiden- Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn; 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Gezondheidscentrum, Berkenka de, Leiderdorp, tel. 410131, spreekuur ma. t/m vrij. van 14 -15 Voorschoten-Gezondheidscen- trum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. DIERENARTSEN Leiden-B.H. Broer, Boshuizerlaan 26, tel. 764058; J. Frencken, J. Röntgenlaan 14, Leidschendam, tel. 070-271110; G. Roest, Haag- huishof 5, Leiderdorp, tel. 890405; IJ. Krol, Kennedylaan 260, Oegst- geest, tel. 153266. lEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN T elefoon 071 -144941 Nabezorging van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884 Kwartaalabonnement 146.30 per post f 66.40 Jaarabonnement I 173,70 per post I 254,10 s 10.65 Adjunct-hoofdredacteur: R D Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. Alg. redactiechef: J. M. J. Post Rubriekchefs J Kroon (stad) J P M. van der Meer (regio) B Paauw (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A van Brussel (sociale economie) P J de Tombe (sport) P C. Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bi) de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a in. Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo. Rome, Madrid. Stockholm en Djakarta. Privé C Smits. Bachstraat 25. Leiden, tel 071-763320 Ch Lennartz, Maredijk 33a, Leiden, tel 071-133202 Correspondenten R Zaadnoordijk. Tel 071-769935 Warmond: K, Prins 01711-11266. Zoeterwoude: R Stevens 071-890847 Zoeterwoude Olaf Hoenson 01715-1896 Leiderdorp: F. Snijders

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2