Jitbreiding van Noordwijks raadhuis in zicht -mm- Jeugd sloopt Rehoboth-school Katwijkers zijn gek op gezellige dansavonden Bloemengala bij opening nieuwe veiling telt vele topartiesten AG 24 OKTOBER 1980 NST- i tekening laat zien hoe de nieuwbouw er van buiten uit gaat zien. Ben W zijn van mening, dat architect Dirks voldaan aan de opdracht een gebouw te ontwerpen dat past bij de omgeving van de oude dorpskom met de O imentale Grote Kerk, het bejaardencentrum Suit Jeroen en het dorpshuis De Kuip als markante punten. /ii oriisni ER StU in^RDWIJK - Over dit schetsplan van de Amsterdamse de pr%hitect Dirks voor de uitbreiding van het raadhuis in Teiordwijk wordt dinsdag (28 oktober) in de gemeente- id gesproken. Het plan voorziet in een uitbreiding van t bestaande raadhuis met nieuwbouw op het aangren- parkeerterrein. Het nieuwe gedeelte krijgt een op van ruim 3000 vierkante meter, verdeeld over archiefkelder, parterre en twee verdiepingen. nieuwbouw komen alle atde- bruik voor representatieve doel- gen van de gemeente-secreta- en van de dienst van gemeen- J£Q/erken. Nu zijn deze diensten, Be}halve in het raadhuis, gehuis- }rda(st in een villa aan de Gooweg, ti paar gehuurde huizen aan de >orstraat en enkele minder luxe H iderkomens. EF, orwaarde bestaande raadhuis bliift in ge- einden. Vorig jaar sprak de ge meenteraad reeds een voorkeur uit om de raadzaal - die tevens trouwzaal wordt - in het huidige pand onder te brengen, maar dan wel gelijkvloers. Dit houdt in, dat in het oude raadhuis een grondi ge verbouwing moet plaatsvin den. De zolder van dit pand blijft beschikbaar als berg- en reserve ruimte. Ook het gebouw Sartorius, al vele jaren een dependance van het raadhuis - blijft in gebruik. Men denkt hier een kantine in te rich ten. Het thans ingediende schetsplan is bescheidener van opzet dan een eerder "plan Dirks", waarin re kening werd gehouden met ruim 4000 vierkante meter ruimte. Dit plan werd vorig jaar december door de gemeenteraad afgewe zen. Namens de gezamenlijke politieke partijen deelde nestor De Geus toen mede dat het bruto-op- pervlak van het nieuwe gebouw niet meer dan 3000 vierkante me Vader CJ. van der Plas: "Matchbox" ook actief voor vergeten groep. >Hobby van jonge Katwijkers slaat aan KATWIJK- "We zijn er eigenlijk aan begonnen omdat we von den dat er in Katwijk voor de jeugd té weinig gelegenheid was om te dansen. Maar ver der is het natuurlijk een leuke hobby". Dat zegt de Katwij- ker Koos van der Plas, die samen met zijn broer en zijn vader de leiding heeft van de drive-in show "Matchbox". Een maal in de maand op za terdagavond organiseert "Matchbox" een dansavond voor de jeugd in Tripodia aan de Hoorneslaan. Op 28 juni van dit jaar werd Tripodia voor de eerste maal afge huurd. Sindsdien heeft het zalencentrum aan "Match box" een vaste klant. De dansavonden bleken bij de jeugd goed aan te slaan. "Feesten" met ruim 400 be zoekers bleken geen uitzon dering. "We hadden dat ei genlijk niet verwacht", zegt Koos, die tijdens de dans avonden de plaatjes aan-el- kaar praat. "Nu vinden we het eigenlijk wel logisch, want niet iedereen voelt iets voor een bezoek aan het jongeren centrum 't Mallegat". Voor vanavond staat er een ex periment op stapel. Daa voor is in de eerste plaats vader Van der Plas verantwoorde lijk. "We vonden dat we ook iets moesten gaan doen voor de oudere Katwijkers de groep zo tussen de 25 en de 50 jaar die van stijldansen houdt. Dat noem ik maar de "verge ten groep" van Katwijk, want die mensen die zijn eigenlijk aangewezen op Noord wijk of Leiden. Daarom organiseren we vanavond een speciale stijldansavond in Tripodia", aldus van der Plas senior. Koos van der Plas hoopt van avond om acht uur zo'n hon derd Katwijkse stijldans-lief hebbers te kunnen verwel komen. "Als we honderd man binnen krijgen, dan zijn we tevreden, al mogen het er na tuurlijk ook meer zijn, graag zelfs", zegt Koos. De familie Van der Plas is on dernemend. Broer Cor klimt vanavond zelfs achter de drumstel om samen met zijn neef Nico van der Plas die het orgel bespeelt, 'live' muziek ten gehore te brengen. Samen vormen zij het duo "De Cor- nico's". Verder staat er een optreden op het programma van de conferencier Johan Visser. Liefhebberij "Matchbox" is voor de Van der Plassen puur een liefhebberij, samen met een groepje ande re Katwijkse jongeren doen zij het werk voor de drive-in show geheel belangeloos. "Ze hebben er enorm veel plezier in", zegt vader van der Plas. "en ze hebben de zaak goed in de hand. Moeilijkheden zijn er nooit. Dat mag ook niet, want dan zou het snel gedaan zijn met de avonden". Behalve de dansavonden voor de jeugd en -zoals vanavond- voor de ouderen organiseert "Matchbox" eens in de maand een kinderdisco voor kinderen tot 15 jaar. Ook al met succes: per keer bezoe ken gemiddeld 200 kinderen op zaterdagmiddag Tripodia. Dat ging overigens ten koste van de activiteiten van de wijkvereniging "Hoornes" die in een andere zaal van Tri podia werden gehouden. "Alle kinderen zaten bij ons in de zaal", zegt Van der Plas senior. "Dat vonden de men sen van de wijkvereniging na tuurlijk niet zo leuk". Geen drempel "Matchbox" heeft sinds kort ei gen apparatuur aangeschaft. Splinternieuwe draaitafels en geluidsboxen. "Toch gauw voor zo'n tienduizend gul den", aldus vader Van der Plas. Eerst werd de appara tuur gehuurd, maar dat bleek te duur. Dat kostte per keer 400 gulden. Daar kwam de zaalhuur nog eens overheen, samen een fiks bedrag, dat kon niet uit. "Dat zou gevol gen hebben voor de toe gangsprijs en die wilden we juist zo laag mogelijk hou den", aldus Koos van der Plas. "De toegangsprijs mag geen drempel zijn om de avonden te bezoeken". Het is de bedoeling van "Matchbox" om quitte te spelen. Er hoeft geen winst te worden gemaakt. Mocht er toch een bedrag overschieten, dan wil men in Tripodia een popgroep laten optreden. In de (nabije) toekomst wil "Matchbox meer avonden organiseren. "In plaats van één maal, twee maal in de maand", zegt Koos. "Het publiek vraagt ons daarom". Ook in de zomermaanden zal "Matchbox" vaker in actie komen. "Als er ergens een zaal vrij is, dan kruipen we er wel in", zegt Koos optimistisch. ter zou mogen bedragen. Een an dere uitdrukkelijke voorwaarde was, dat de werkelijke bouwkos ten van het plan het bedrag van 10 miljoen gulden niet zou mogen overschrijden. De raming van de architect is binnen deze grens gebleven. Over enkele kosten verhogende zaken als een ander soort dakbedekking dan pannen, energiebesparende voorzienin gen en de vergroting van de kel der, zal de raad zich nog moeten uitspreken. De bevolking van Noordwijk kan ook haar mening over dit plan geven. Voordat de raad een uit eindelijke beslissing neemt over de uitbreiding wordt er eerst in november een hoorzitting ge houden. Parkeerprobleem Het begrotingsdebat van deze week maakte wel duidelijk, dat men toch wel zorgen heeft over deze uitgave van tien miljoen. De kans is groot dat als gevolg daarvan tal van andere zeer gewenste zaken later of misschien helemaal niet aan bod zullen kunnen komen. Aan het parkeerprobleem waren vele vergaderingen van de ver- keerscommissie gewijd. Terecht overigens. Een raadhuis trekt een groot aantal potentiële langpar- keerders aan - de mensen die er werken - en men vreesde in de commissie dat dit zou leiden tot een chaos in het oude centrum. Het gemeentebestuur meent hiervoor een oplossing te hebben gevonden. Het wil een parkeer terrein inrichten aan de Gooweg, in de buurt van het kantoor van openbare werken. Deze plaats ligt 200 a 300 meter van het raad huis en de gemeentelijke autori teiten verwachten, dat de ambte naren wel bereid zullen zijn deze afstand te lopen of op de fiets naar hun werk te komen. Lijdensweg Het eerste plan voor een nieuw raadhuis dateert van 1940. Men wilde toen bouwen op de grond van "De Pijp", toen nog een krot ten wijkje. Een ambitieus plan voor bouw aan de Prins Hendrikweg werd in 1966 inzet van een politieke strijd. Het plan werd in dat jaar met een kleinst mogelijke meerderheid van tafel geveegd. Een beperkter plan voor bouw in het Middengebied onderging in 1971 hetzelfde lot. Twee jaar later nam men de draad weer op. De mogelijkheid om op het parkeer terrein naast het bestaande raad huis te bouwen werd onderzocht. burgemeester Bunnike van Noordwijk verklaarde deze week nog er rotsvast van over tuigd te zijn dat het nieuwe raadhuis er in 1985 zal staan. Voor de fractievoorzitter van de PPR Schelvis is dit lang niet ze ker. "Ik verwed daar een fles whisky om", zei hij. Bonnike ging op deze weddenschap niet in: "Ik houd niet van whicUv" RIJNSBURG - Een omvangrijk showprogramma, onder de naam "Bloemengala Rijnsburg 1980", vormt de eerste activiteit in het nieuwe veilinggebouw in Rijns burg. Tijdens de feestelijke ope ning van de nieuwe Flora-veiling, op vrijdag 17 november, zal ook prins Bernhard aanwezig ziin. In het programma zullen vele be kende artiesten optreden. Grote sterren als Janis Ian, Kamahl en Mireille Mathieu zullen, begeleid door het orkest van Harry Ver- hoof, hun beste nummers ten ge hore brengen. Als rode draad door het programma loopt het walvissenproject van het Wereld Natuur fonds. De vei lingvereniging heeft een bedrag voor deze actie beschikbaar ge steld dat aan het eind van de avond door prins Bernhard in ontvangst wordt genomen. Bovendien wordt er van de optre dens een plaat gemaakt, waarvan de opbrengst ook ten goede van de walvisactie komt. Het Bloe mengala, dat later door de TROS op televisie wordt uitgezonden, wordt gepresenteerd door Willy Dobbe en Ivo Niehe.Overigens leent de nieuwe hal. hoewel ze ui stekend voor grote showpro gramma's. TER AAR - De 80-jarige G. van Eyk uit Ter Aar is gistermiddag in het AZL bezweken aan de ver wondingen die hij eerder die dag opliep bij een aanrijding in zijn woonplaats. De bejaarde brom fietser werd 's morgens op de kruising Korteraarseweg-Kerk- weg geschept door de 24-jarige Ter Aarse automobilist Van der J. Het slachtoffer reed zonder op of om te kijken de Kerkweg op. Prins Bernhard en Kamahl zullen elkaar tijdens de feestelijke opening van de nieuwe Florahal in Rijnsburg opnieuw ontmoeten. Deze foto werd bij een eerdere ontmoeting genomen. Auto uitgebrand door sigaretje BODEGRAVEN - Vermoedelijk door een smeulende sigaret is gis termorgen omstreeks kwart over tien een auto in de brand gevlo gen op de Zuidzijde in Bodegra ven. Er vielen geen gewonden. De wagen brandde totaal uit. De eigenaar, een 32-jarige man uit Bodegraven, heeft de wagen zelf kunnen blussen met behulp^van een poederblusser. De schade loopt in de duizenden gulden. De man had een nog brandende si garet in zijn overvolle dashboard- asbakje gelegd. De snoepwikkels die zich in het asbakje bevonden hebben waarschijnlijk vlam ge vat. De Rehobothschool aan de Katwijkse Parklaan moet plaats maken roor de bouu' ran brjaarderm-omiigeu Dt'jeugd maakteaisteren een begin met de sloop. KATWIJK - Nadat de Katwijkse brandweer woensdagavond een oefening hield bij de leegstaande Rehobothschool aar. de Parklaan in Katwijk aan Zee heeft de jeugd gisteren toegeslagen. Zij maakte alvast een begin met desloop van de school bij wijze van tijdspassering in de herfstvakantie De Rehobothschool moet plaats maken voor een aantal bejaardenwo ningen zogenaamde "aanleunwoningen" van Huize Salem. Of die wo ningen er ook werkelijk zullen komen is nog niet helemaal zeker. Van morgen zijn overigens professionele slopers aan de sloop begonnen om het werk van de jeugd tot een goed einde te brengen

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 23