Van der Lem wil ditmaal revanche Rotterdamse schaakclub uitgeschakeld Ali weet niet van ophouden Bonami Wim Oppelaar treft vier keer het net Decloe: verzoek 0111 Duitser te worden ,FC Utrecht niet kansloos 't Aardige van die Strippenkaart: ONZEKER DINSDAG 21 OKTOBER 1980 SPORT PAGINA 15 Inter-regionale zaalvoetbalteams boeken overwinning LEIDEN - In de inter-regionale zaalvoetbalcompetitie traden de beide Leidse vertegenwoordi gers, Koosjardin en Van Rooyen, gisteravond aan tegen respectie velijk Huug van Es en PMI De Bron.' Eerstgenoemde ploeg be haalde «en 4-6 overwinning, ter wijl de Leidse kampioen met 2-5 won. Huug van Es - Koosjardin 4-6 Koosjardin stuitte op grotere te genstand dan werd verwacht. De Gouwenaars schroomden niet om voor de aanval te kiezen en zodoende ontwikkelde zich niet het overbekende kat en muis spelletje, maar gewoon een aar dig duel. Koos Bekooy nam de eerste twee Leidse treffers voor zijn rekening: 0-2. Huug van Es had hierna via Cees Brem succes (1-2), maar Peter Gijsman en Cees de Roode vergrootten de marge nog voor de pauze tot 1-4. In het tweede part scoorde voor de thuisploeg opnieuw Cees Brem, maar dankzij een fraaie treffer van Koos Bekooy werd de onzekerheid al weer snel wegge nomen (2-5). Peter Gijsman maakte hierna het halve dozijn vol. De thuisploeg kwam hierna nogwel terug tot 6-4, de zege Leidse zege kwam echter niet meer in gevaar. PMI De Bron - Van Rooyen 2-5 Wim Oppelaar had met vier doel punten een belangrijk aandeel in de overwinning van de Leidse kampioen, die zich enigszins re vancheerde voor de grote neder laag van vorige week tegen Koosjardin. In de beginfase raak ten Ben de Roo en Oppelaar eerst nog het houtwerk, maar al snel had de laatste de juiste richting gevonden. Oppelaar scoorde 0-1 en nadat André Pracht uit een strafschop voor 0-2 had gezorgd brachl maakte dezelfde Oppelaar er ook 0-3 van. Nog voor de doel- wisseling kwam de Goudse op ponent terug tot 1-3. In de tweede helft kreeg De Bron al snel de kans om wat terug te doen, maar een toegekende penalty werd met benut. Even later kwam de thuisploeg toch op 2-3. maar al weer Wim Oppelaar had directz'n antwoord klaar. De Leidenaar maakte er 2-4 en 2-5 van. Gisteravond werd in de inter-re- gionale afdeling nog een duel af gewerkt en wel De Rozet-VI. De Rozenburgse ploeg boekte een verrassende 5-2 zege op de kam pioen van vorig jaar. DÜSSELDORF (SID) - De Ne derlandse ijshockey-interna- tional Dick Decloe wil de Westduitse nationaliteit aan nemen. Decloe die voor Dus- seldorf speelt en in het afge lopen weekeinde door het scoren van zeven treffers de leiding nam op de lijst van scherpschutters met 24 doel punten. bevindt zich bij Dus- seldorf in gezelschap van de Canadees Bryan Leflev ert de Zweed Roland Eriksson. Aangezien de voorschriften slechts twee „legionnairs" toestaan is Lefley. die als laat- UTRECHT (GPD) - Het gevoel achteloos opzij te zijn ge schoven, heeft wrevel opgewekt. FC Utrecht is gepikeerd omdat manager Udo Klug ervan uit is gegaan dat Ein- tracht Frankfurt op 26 november een wedstrijd moet spelen in de derde ronde van de strijd om de UEFA Cup, terwijl de twee duels tegen FC Utrecht voor de tweede ronde nog niet eens zijn afgewerkt. Trainer Han Berger heeft het wed strijdschema van de Frankfurters op een duidelijk zichtbare plaats in de kleedkamer opgehangen. Zijn spelers hebben kennis ge nomen van Eintrachts „respect" AARHUS (ANP) - De Nederlandse clubkampioen schaken, Rotter dam, is gisteren uitgeschakeld in het toernooi om de Europese be ker, waarin de ploeg vorig jaar nog de finale haalde. Voor de uitschakeling was de Deense vereniging SNF uit Aar- hus (Denemarken) verantwoor delijk. In de twee wedstrijden, bestaande uit' elk zes partijen, werd Rotterdam met 6,5-5,5 ver slagen. Zaterdag was de eerste wedstrijd geëindigd in 3,5-2,5 in het voordeel van de Denen. Zon dag werden vijf van de zes partij en afgebroken. Gisteren zijn deze voortgezet.Rotterdam kwam niet verder dan een score van 3-3. De Deen Erik Bang, die voor het be slissende punt zorgde door Kerkhof te verslaan, behaalde de volle winst uit twee partijen. De finale van het kandidaten toernooi tussen de Westduitser Robert Hübner en de statenloze Viktor Kortsjnoi begint op 20 de cember en wordt gehouden in Merano in Italië. Er is een prij- zenbedrag van ongeveer 120.000 gulden. De winnaar ontvangt vijf- achtste van dit bedrag, de verlie zer drie-achtste deel. De winnaar speelt in 1981 tegen titelhouder Anatoli Karpov om het wereld kampioenschap. voor de tegenstander van mor gen. Gerard van der Lem, de 27-jarige vleugelspits van de Utrechters, weet wat voor vlees er morgen in de op 4000 plaatsen na uitver kochte Utrechtse kuip kan wor- niets te leren, maar De Kruijk en Adelaar zijn totaal andere typen. Met Feyenoord konden we Frankfurt thuis onder druk hou den, op eigen helft vastzetten. Of dat de aangewezen weg voor Utrecht is. waag ik te betwijfelen. Wij hebben wat meer ruimte no dig". „In Frankfurt krijgen we die zeker. Ook met Feyenoord, toen de Duitsers bij 2-0 hun concentratie verloren en dachten de buit bin nen te hebben. Als we toen een van de vele kansen hadden be nut, waren ze eruit geweest". den verwachfVong seizoen ver- yan cjer ^ern js 0ptimis dedigde de Amsterdammer de kleuren van Feyenoord, dat het Europees avontuur abrupt door Eintracht zag afgebroken. Uit gaande van zijn ervaring met de UEFA-Cupwinnaar gelooft hij in een redelijk tot goed resultaat. Berger heeft de Duitsers nu drie maal aan het werk gezien. „Een plus een is twee, maar niet in de voetballerij. Dat wordt keer op keer bewezen. Dat we thuis een goed resultaat behalen, baseer ik op het feit dat ook geen enkele Nederlandse topclub onge schonden uit stadion Galgen waard komt. Maar ja, we moeten ook nog naar Frankfurt. En, dat is andere koek", aldus Berger. Van der Lems mening loopt niet parallel. „Vorig jaar won Feye noord via een mazzelgoal thuis van Everton. Kansloos, riep ie dereen toen we het Kanaal over staken. Toen wonnen we weer met 1-0, een zelfde uitslag die we in de kuip tegen Frankfurt be reikten. Uit verloren we met 4-1, maar als er ooit onnodig een ne derlaag is geleden, was het toen NEW YORK (Reuter/ANP) wel. Dat zit me nog steeds tisch, wat alles te maken heeft met het werkklimaat. „Ik denk nooit meer aan Feyenoord. Ik heb nog geen minuut spijt gehad van mijn overgang, maar bemerk wel dat het publiek erg kritisch is waar het mij,n prestaties betreft. Er zit een stijgende lijn in, zeker ais Leo van Veen speelt. Ik voel hem en hij voelt mij aan. Jammer dat die lange, tegen Frankfurt niet mag spelen, omdat hij te lang in Los Angeles is gebleven, maar ik zie Ben Rietveld net zo lief in de top van de aanval lopen. Hij gaat in op elke voorzet die ik geef. Dat is dankbaar werk". :s, Gerard van der Lem in actie voor Utrecht. "Wij zijn heus niet bijvoorbaat kansloos legen Frankfurt", meent de Amsterdammer Ger Gorree verliest in finale op punten dwars". „Er waren duidelijke afspraken gemaakt, maar organisatorisch klopte er geen hout van in onze defensie, terwijl Jantje Peters twee prachtige kansen liet liggen. Kijk, daar lag de fout. Krijg je een mogelijkheid, dan moet je toe slaan. Doen zij ook. We zullen thuis niet als bezetenen moeten aanvallen. Dan geef je ze ruimte, en iedereen weet zo langzamer hand wel wat Bum Kum Cha daarmee doet". „Als we de vergelijking doortrek ken, is het wat anders of je Not- ten, Jansen en Stafleu op het middenveld hebt staan of Van Hanegem, De Kruijk en Adelaar. Dat Feyenoord-trio zat goed in elkaar. De Kromme behoef je Mohammed Ali gaat door. Gisteren verklaarde hij in New York. dat hij voorlo pig nog niet van ophouden wil weten. AU wil graag uitkomen tegen de win naar van het gevecht om de wereldtitel (WBA-ver- sie), dat zaterdag op de in ternationale boksagenda staat. Dan komt de Ameri kaan Mike Weaver (titel houder) in de ring tegen Gerrie Coetzee uit Zuid- Afrika. "Ik zal me de volgende keer beter voorbereiden", aldus de vroegere wereldkampioen in het zwaar gewicht, die daarmee impliciet zijn zwakke verrichting in Las Vegas tegen Larry Holmes om de WBC-titel toegaf. De 38-jarige Ali lijkt weer helemaal over zijn ne derlaag heen. Het pochen is hij in ieder geval nog niet verleerd: "De volgende partij boks ik tien keer zo goed. Ik zou de ccng niet zijn ingegaan als ik had geweten hoe het ring met mijn conditie voor stond. Ik wil nog steeds het on mogelijke presteren." Mack Fighting Mack heeft gisteravond aan den lijve ondervonden, wat voor voordelen het biedt om voor eigen publiek, scheidsrechter en juryleden te boksen. De Antil liaan, die het grootste deel van zijn "boksleven" in Nederland heeft doorgebracht, werd in het Rotterdamse Ahoy Sportpaleis tot winnaar uitgeroepen in zijn partij tegen Billy Boy Waith. (ADVERTENTIE) 'nOmnhtji ii.i.ii ul'ull n n/i n.in'liin ui/I jh r hm ril. Anders gezegd: de Nationale Strippenkaart is in de voorverkoop voordeliger. Daarmee willen we de verkoop op het voertuig beperken. Hoe minder kaartjes er in bus en tram verkocht worden, hoe sneller het bij de haltes verloopt. Dus als u een 15-strippenkaart koopt bij de- sigarenzaak, op het station ot bet postkantoor, dan bent u zo'n 12 cent per strip goedkoper uit. Wat niet wil zeggen, dat de strippenkaarten die wel in bus en tram verkocht worden (de 6- en 10-strippcnkaart) nu onredelijk duur zijn. ben 6-strippenkaart, die I 2.H5 kost. is altijd nog voordeliger dan de prijs die u eerst betaalde voor drie enkeltjes van een zone. i NATIONALE J m STRIPPENJj. W KAART f I f&35 I Uxrstads en streekvervoer Geldig doo» heel Nederland ZOZ l Met de Strippenkaart kom je overal. Openbaar Vervoer, Postbus 55,2501 CB Den H.ug Dat ontlokte het publiek een fel boe-geroep, omdat de vermoeide Mack in de laatste twee ronden tot driemaal toe acht tellen rust had moeten nemen. De drie ju ryleden waren dan ook verdeeld in hun beoordeling. Adriaanse zag er een onbeslist in en Bril en Kleinood ieder een kleine pun- tenzege voor Mack. De balans viel daardoor nog net in het voor deel uit van Edwin Nicodemeus Alberto, zoals de Curacaoénaar eigenlijk heet. Menigeen vroeg zich evenwel af, hoe een jury uit Wales, waar Waith vandaan komt, het spectaculaire gevecht in cij fers zou hebben uitgedrukt. De omroeper riep na afloop en thousiast uit, dat Henk Ruhling nu kan gaan onderhandelen met Willi Zeiler, de manager van Eu ropees kampioen Marijan Benes Ruhling ziet zijn pupil graag in een titelgevecht uitkomen, maar of dat nou wel zo verstandig is valt te betwijfelen. De 34-jarige Fighting Mack, die aan zijn tv *ee- WATERPÖLO - Aai) het tradition nele toernooi van AZ&PC in ja nuari wordt voor het eerst in de geschiedenis deelgenomen door een ploeg uit China. TENNIS - Tracy Austin zal Andrea Jager vervangen in de ploeg van de Verenigde Staten die volgen de week uitkomt tegen Engeland. Jaeger kreeg geen toestemming van haar ouders omdat ze dit jaar al genoeg van school had ver zuimd. de come-back in zijn vijftienjari ge carriëre bezig is, was gisteren niet in die vorm, die zo'n partij op Europees topniveau rechtvaar digt. Had de partij één ronde langer ge duurd. dan had Mack zo goed als zeker een knock-out moeten in casseren. Nu bleef hij overeind en heeft hij mede door de behulp zaamheid van de jury nog uitzicht op een Europees titelgevecht te gen de Joegoslavische "Slager" Benes. Alex Blanchard stond aanzienlijk korter in de ring dan Fighting Mack. De lange Amsterdammer maakte al in de eerste ronde korte metten met Michel Pagani. De doodsbange Fransman moest na 1 minuut 45 al acht tellen rust nemen en ging bij de volgende aanval van Blanchard knock-out. Blanchard bleef daarmee voor de veertiende achtereenvolgende maal ongeslagen. ste is aangetrokken, veroor deeld tot bankzitten. Dussel- dorf heeft nu voor de in Am sterdam geboren en in de om geving van Toronto opge groeide Decloe een verzoek tot naturalisatie ingediend. Met als argumentatie dat hij reeds sinds 1974 woonachtig is in de Bondsrepubliek. Op vnjiku' 31 oktober en za terdag 1 november zal het Nederlandse ijshockeyteam twee wedstrijden spelen te gen Oost-Duitsland. Via een zege op dat land in maart 1979 bereikte Oranje de A-groep Nieuw in de ploeg van interim- coach Dummy Smit zijn Norman Groen (Nijmegen, komt van het junioren a- team), Dave Bell (Assen, was Canadees, is in voorjaar tot Nederlander genaturali seerd), Mari Saris (Den Bosch, junioren a). Andy Streikers (Groningen), Tony Collard (Heerenveen) en An dy van der Lee (Amsterdam). Gorree In Carré moest Leidenaar Ger Gor ree aantreden in de finale tegen de Amsterdamse vlieggewicht Van Oosterom. De DTS-ljokser, die pas voor de zesde maal in de ring kwam. verloor op punten. Gorree bokste een aardige wed strijd. maar kwam doodeenvou dig routine tekort tegen een op ponent die al in meer dan twintig wedstrijden uitkwam. PSV tegen Hamburg eindeli" weer compleet EINDHOVEN (ANP) - De grote overwinning op Willem II (6-1) wordt door PSV als een aardige opsteker voor de wedstrijd van morgen tegen de Hamburger Spielverein beschouwd maar ook niet meer dan dat. "Het is een aardige moment-opna me maar het zou verkeerd en ge vaarlijk zijn daar consequenties aan te verbinden", aldus trainer Thijs Libregts Zondag tegen Willem II was PSV voor het eerst sinds weken aardig compleet. Dat betekende dat Poortvliet, Postuma, Rene van de Kerkhof en Koster van de partij waren Maybank ontbrak en zal er ook morgen tegen de Hambur gers wegens een blessure niet bij zijn. In tegenstelling tot afgelo pen zondag zal de voor de Ne derlandse competitie geschorste Willy van de Kerkhof tegen HSV in actie komen. Trainer Libregts heeft HSV twee keer in actie gezien. Hij erkent dat de ploeg een zware tegen stander :s. "De Hamburgers spe len tenslotte al jaren in de top. Maar ik weet wat ik aan het Duit se voetbal heb en dat wist ik de vorige ronde tegen Wolverhamp ton niet". De opstelling geeft Libregts nog niet prijs. De hamvraag is wie laatste man zal spelen: Adri van Kraay of Willy van de Kerkhof. De meeste spelers geven de voorkeur aan Van Kraay en zien Van de Kerkhof het liefst op het middenveld, maar Libregts twij felt nog. De wedstrijd die bijge woond zal worden door zo'n 1500 "Schlachtenbummler" zal ver moedelijk geheel uitverkocht zijn. De leiding berust bij de Hongaar Palotai, die twee jaar geleden ook de ontmoeting PSV - Glasgow Rangers leidde, het enige thuisduel dat PSV in zijn lange Europa-Cup-geschiedenis verloor. MEESPELEN OVERWEG ENSCHEDE (ANP) - Voorstoppei Niels Overweg van FC Twente is nog steeds geblesseerd aan eer bovenbeen, waardoor zijn mee spelen tegen Dynamo Dresder (Odl) in het UEFA-bekertoernoo onzeker is. Dat is de balans van d< training van gisteren van d< Twentse selectie. Overweg was door een spierver rekking niet in staat om in actie ti komen. Trainer Hollink: 'Ik neen met die blessure liever geen risi co's. Het gevaar van spierblessu res is dat een verergering tot gt volg heeft dat de speler voor lar geretijd is uitgeschakeld en dat i me één wedstrijd niet waan Tjalling Difting, die zaterdag i het competitieduel tegen F Groningen ook in de basis ston is tenslotte een goede vervangei Heini Otto. voor de nationale con petitie geschorst, zal wel wet opdraven in de ploeg. Dat hee de verschuiving van Kila na£ zijn oude plaats, reehtermidder veld. tot gevolg. De jeugdig John Scheve zal daardoor wet op de bank terecht komen. Hallvar Thoresen trainde even ai Overweg gisteren niet mee, ma« hij zal wel spelen. (ADVERTENTIE) Eerlijke wijnen voor elke dag In rood. rosé, wit (dcmi-scc en sec). Met \akmanschap en uiterste /org behandeld Verknjgbaar bij süjtenj en wijnhandel Importen dotributi- DELCPUC Telefoon 015-569324*

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 15