jüzqrtK Vermiste Leidenaar verdronken Auto rijdt jongen op stoep aan 5ZEEXZS Burgerlijke stand tLe/cfee agenda Kijkje bij Jamboree Stefan A.. LEIDEN - De 50-jarige J.B. Reij- neveld uit Leiden, die sinds maandag 6 oktober werd vermist, blijkt te zijn verdronken. Het stoffelijk overschot van de man werd zaterdagochtend aangetrof fen in het Galgewater. Vissers zagen rond half elf, ter hoogte van de Rijnzichtbrug, een lichaam drijven en belden de po litie. Volgens een woordvoerder van de politie is het niet bekend hoe en wanneer de man is ver dronken. In elk geval is er vol gens de woordvoerder geen sprake van een misdryf. Aanrijding op Europa weg LEIDEN - Bij een aanrijding op de Europaweg is zondagmiddag een 18-jarige inzittende van een per sonenauto gewond geraakt. De bestuurder van deze auto ver zuimde voorrang te verlenen aan een auto die over de Europaweg reed in de richting van Zoeter- woude en werd in de flank aange reden. Een 18-jarige inzittende werd uit de auto geslingerd en moest met een hoofdwond en mogelijk hersenletsel worden £uPerf overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis. Inbraak in school aan Vijf Meilaan LEIDEN - In het afgelopen week einde is er ingebroken in het schoolgebouw van de LTS aan de Vijf Meilaan. Een schuifraampje aan de kant van het Vlietkanaal werd geforceerd en uit een van de lokalen is voor zeker zesduizend gulden aan materiaal, voorname lijk meetapparatuur, gestolen. Schoolvoetbal Leiden afgelast LEIDEN - Het schoolvoetbaltoer- nooi voor B-junioren en C-junio- ren, dat morgen zou worden ver speeld, is door de vele regenval van de afgelopen dagen afgelast. De wedstrijden zijn uitgesteld tot de paasvakantie. Het toernooi voor de A-junioren én de senioren gaat morgen (nog) gewoon door. Deze wedstrijden worden verspeeld op het com plex in het Morskwartier. Het toernooi voor de lagere scholie ren, dat vandaag is begonnen, is eveneens nog niet afgelast INBRAAK IN LEIDERDORP LEIDERDORP - Uit een Leider- dorpse woning is .de afgelopen week een televisietoestel, video en andere geluidsapparatuur ge stolen. De dader, van wie nog geen enkel spoor is, had zich via een gebroken ruit toegang tot de flat verschaft. OEGSTGEEST - Een zevenjarig jongetje uit Oegstgeest is zater dagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding op de Rijnzicht- weg in Oegstgeest. Het jongetje liep met een vriendje op het trot- toir, toen de bestuurder van een personenauto de macht over het stuur kwijtraakte en recht op beide jongens inreed. Een van hen kon opzij springen, maar de zevenjarige jongen werd door de auto gegrepen en een zestal me ters meegesleurd. Het jongetje is met onbekend letsel overge bracht naar het Academisch Zie kenhuis in Leiden. Vrouw gewond Succesvolle muziek manifestatie in Oegstgeest OEGSTGEEST - De muziekma nifestatie "Moet Je Horen", die afgelopen zaterdag werd gehouden in het Oegstgeester gemeentecentrum, is een suc ces geworden. Vrijwel alle 150 stoelen waren doorlopend be zet. Tijdens de manifestatie, die werd geopend door burge meester Scheenstra van Oegstgeest, traden verschil lende groepen op, waaronder het Combo jeugdkerk, het be- jaardenkooY "Viva la Musi- ca", acrobaten, en de Klari- netgroep St. Matthias uit Warmond. Het succes van de muziekmanifestatie is voor de organisatie, de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest, reden om volgend jaar zeker weer iets dergelijks te organiseren. LEIDERDORP I OEGSTGEEST LEI DEN-Geboren: RoelofG. J„ zoon van J. Fransens (Leiderdorp); Mark J. M.. zoon van B. G. O. Bartels en H. L. Winkster (Oegstgeest); Tessa L, dochter van G. D. H. Schelvis en C. F. H. M. Knepflé (Leiden); Frank, zoon van J. C. Verstraaten en C. Y. M. van den Berg (Leiden); Mathilde D.. dochter van M. L. C. de Geus en D. Th. M. van Schie (Lei den); Monique M. L., dochter van H. J. O. Koen en V. L. L. de Graaf (Leiderdorp): A. J. M. van der Brug W. Otgaar (Leiden); Annemiek, doch- Sira. Esther d ter van L. Oechies en M. A. Verdel (Lei- Hoek Den derdorp); Kimberly, dochter van H. P. Metje Theodora d. v. Th. van Leeuwen en A. Schaap. Teunis Johannes z. v. T. J. van der Wolk en G. M. van der Linden. Lieke d. v. J. R. Scholtens en E. H. C. Hoftijzer. Theodorus Maria z. v. C. L. M. Broekhof en P. C. M. H. Kints. Marijke Liselotte d. v. P. Koster en H. S. van der Deijl. Jonkvrouw Roeline Angeline Yvonne d. v. Jrh. W. H. J. de Beaufort en A. S. H. Langeveld. Oscar Randolph z. v. JH. Ubink en A. M. van der Meel. Maria Anna d. v. H. Kersten W. F. Honsbeek. Maartje Teuna d. v. M. Hartevelt en W. C. A. van der Plas C. J. A. Korkmaz en K. 01- Jolanda Christa d. v. H. H. Dar der Veek en C. D. Brijnooge (Lei- E- Jongkoen. Tristan z. v. J. A. van Hou- - - - - welingen en J. J. S. Ouwehand. Joost z. v. A. B. Lagerberg en H. M. Th. van Haas ter. Arlette Dorine d. v. D. Sjerp en C. H. Tielen. Karim z. v. C. van Egmond en G. van den Bosch. Femke Maria Catharina d. v. B. de Vries en A. J. van den Burg. Daniël z. v. M. van Weerlee en M. Azier. Ralph Frederik Hendrik z. v. H. R. van Rijn en C. W. van Leeuwen. Carlo Raoul z. v. R. M. A. Curiel en I. S. Claproth. derdorp); Christiaan P., zoon van F. A. van der Meer en A. E. van der Linden (Leiderdorp); Mignon. dochter van A. Rozier en A. J. M. Beekman (Leider dorp); Tjebbe J.. zoon van F. M. J. Ter ken en M. I. C. Vermeulen (Leiderdorp); Caronlina M., dochter van D. T. Buys en A. C. Stekelenburg (Leiden); Remundus N.. zoon van A. P. G. de Jong en W. T. M. Romijn; Ramon A., zoon van A. J. G. M. Rijnbeek en C. J. Verberg (Leiderdorp). Leiden: Ka Nan zoon van H. Y. Cheng en T. F. Cheung. Dennis z. v. G. J. van der Blom en W. C. de Ridder. Huay Sian d. v. S. L. Cheong en S. W. Chen. Marco Jo hannes z. v. M. J. Lamboo en J. C. Bent velzen. Sulvia d. v. R. H. L. van der Zwet en Y. L. M. van Schaik. Samuel Fedde z. v. R. Kruizinga en D. M. C. Hellinga; Pe trus Theodorus Maria z. v. J. N. van Buu- ren en M. M. W. Cornelissen. Agnes Ondertrouwd: B.J. Looij en K.P.J. Schols (Leiderdorp); A.P.P.M. Van i E.J.M. Hesling (Leiderdorp); i G.M. Kleijbeuker (Lei- Grootel P.F.M. Piket derdorp). Leiden: E.N. Tjon Sie Fat en M.W.T. Rit selaar, A. J. van Klarenbosch met J.A.M. Turk. A. Peet met H.J. Scheffer. J.S. Vollmer met M.J. Burema. R.L. Kallen berg met B. Glasbergen.C.G. Bijleveld M. I. de Jonge (71) overleden LEIDEN - De heer M.I. de Jon ge uit Leiden is vrijdag op 71- jarige leeftijd overleden. Zo wel in het kerkelijk als in het Leidse schoolleven is hij al tijd erg actief geweest. In 1943 begon hij als hoofd van de V.G.L.O. aan het Noordeinde Enkele jaren later werd hij benoemd tot hoofd van de Kon. Julianaschool aan de Oosterstraat. Tot aan zijn pensionering in 1974 is hij daar gebleven. In het hervormd kerkelijk leven was de heer De Jonge vanaf 1944, betrokken als secretaris van de confessionele vereni ging "Evangelie en Belijde nis". Als eerste jeugdouder- ling in hervormd Leiden was hij voorganger van de kin- derkerk aan de Ten Kate- straat. Direct na de oorlog trad hij op als bestuurslid van C.H. kies vereniging. Tot 1973 was hij secretaris van de Statenkring van de Christelijke Histori sche Unie in Leiden. met A.B. Imobersteg, C. Waasdorp met C.M.F. van Dam, W. Dekker met A.A.H. Hoogkamer, R. Hak met C.J. de Haas, F.W. Boting met A.R. Marchand, van Rooden met J.W. Spaans, B.J.E. Luger met J.M. Burgers, L.W.M. Piët met D.H.W. Steijns, A.J.H. Beijersbergen met C.H.E.J. Hilders. Gehuwd: P. Vis en W.F.L. van Bilder- beek (Leiderdorp); S. Charitos en Y. Krol (Leiderdorp). Leiden: C.G. van der Kraan met E.I. Brokaar, D. van ommel Bommel E.A. Spa, H.P.A. Cambier en B.H. Hartogs- veld, J.J.R. Rullens en C. Eijkelboom, W.F. Rekelhoff en J. Hollebeek. C.L.P. Stikkelorum en L. Visser, F.A.M. Majoor en D.F. Krakauer. Overleden: W.J. van den Berg (73), ge huwd met geweest met C. van Kampen (Leiden); C.W. van Oijen (64), echtg. echtg. Oosterhoff (Leiderdorp); J.C. Vos (93), gehuwd geweest met E. Blanken- stein (Leiden); H.A. (Leiden); der Water (72), echtg. van F.H.J. Wijnhoven (Lei den). Leiden: J. Chr. Vissers 1908 GEH. GEW. geh. gew. met H. Libochant, 1915, S.J. van der Hulst 1923, D. Vermeulen 1901, P.J. Luiting 1923, J. Kralt 1914, A. de Romijn 1907, E.J. Ouwerkerk, geh. gew. L. van den Oever 1914, J. van Putten 1900 geh. gew. met M.J. Verstraten, P. J. Jan sen 1899, J. van geh. gew. met A. Lee mans, E.A.Th. de Graaf 1902, C. Neele- man, geh. gew. met H. Kors, G. Kanai 1933. DRIE DODEN BIJ BOTSING WIERINGERWERF (ANP) - Door een frontale botsing tussen twee personenauto's op de rijksweg tussén Wieringerwerf en 'Mid- denmeer zijn gisteren drie men sen om het leven gekomen, drie anderen raakten gewond. De slachtoffers zijn de 63-jarige H. Kwarten en de 56-jarige C. J. de Nes-Bakker uit Gorinchem en de 79-jarige W. Bakker-van der Meer uit Sneek. Zij zaten allen in één auto. Een andere mede-inzit tende raakte ernstig gewond. Twee gewonde inzittenden van de andere personenauto zijn er minder ernstig aan toe, aldus de politie. WEEK VAN HET BOS - Het eerste weekeinde van de week van het bos, die door Staatsbosbeheer wordt georganiseerd, heeft zo'n 15.000 bezoekers getrokken. Dit heeft Staatsbosbeheer gisteren bekendgemaakt. ij ongeluk bij in Voorschoten VOORSCHOTEN - By een ongeluk zaterdagnacht is een vrouw zwaargewond geraakt. Rond kwart over vyf trof de politie op de Leidseweg een auto tegen een boom. De vrouw lag buiten ken nis naast de auto, terwyl de drie andere passagiers verward rond liepen. De bestuurder, een inwoner uit Leiden, verklaarde dai hij tegen de stoeprand van een verkeers heuvel was gereden. Toen hy dat wilde corrigeren verloor hij de macht over het stuur. Een bloed proef zal moeten uitwyzen of te veel drank de oorzaak was. De vrouw ij» overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis Leiden. Herfstvakantie De Stichting Jeugd- en Jongeren werk Oegstgeest organiseert vanaf morgen weer verschillen de activiteiten voor de jeugd. Zo kunnen kinderen van 6 tot 16 jaar morgen in het Gemeente centrum aan de Lijtweg terecht om een middag te knutselen met herfstbladeren, papier en pijpe- ragers. Donderdag wordt er van 14.00 tot 15.45 uur een film gedraaid voor kinderen van 9 tot 16 jaar. Om 16.45 tot 17.45 uur wordt er een poppenkastvoorstelling gege ven voor kinderen van 5 tot 9 jaar. Poppentheater In de bouwkeet aan de Churchill- weg in Voorschoten wordt woensdagmiddag een voorstel ling gegeven door het poppen theater "Wellus-Nietes". Het thema van de voorstelling is "discriminatie on basis van het uiterlijk", en is genaamd Het Vrouwtje met de Pukkel. De voorstelling begint om 14.30 uur, plaats bespreken kan via de telefoonnummers: 01717-3163 en 071-121367. Antiekbeurs Het Nut-Voorschoten organiseert van donderdag tot en met zon dag voor de tiende maal een an tiekbeurs. Er zullen weer aller hande soorten antiek worden aangeboden, zoals meubels, kas ten, klokken, zilver en prenten. Voor de start van de beurs kan ook iedereen eigen antiek en cu riosa inbrengen. Van de op brengst gaat tien procent naar het Nut. De antiekbeurs wordt traditiege trouw gehouden in het Cultureel Centrum en is donderdag van 19.00 tot 22.30 uur geopend, vrij dag van 17.00 tot 22.30 uur. za terdag van 10.00 tot 18.00 ek zon dag van 11.00 tot 18.00 uur. MAANDAG 20 OKTOBER 1980 Huishoudster onderscheiden REGIO - Uit handen van de bur gemeester van Voorburg me vrouw De Haan-Groen ontving mevrouw Veerman zaterdag een ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Orarye-Nassau. Mevrouw Veerman was zaterdag precies 35 jaar werkzaam bij de bekende concertfluitiste Ellen Mac Gillavry, waar zij het huis houden runde. Daarnaast is me vrouw Veenman in onder meer Wassenaar, Leiden en Voorscho ten geen onbekende, omdat zij tien jaar lang de scepter heeft ge zwaaid in het huistheater van Mac Gillavry, dat tot november 1979 aan de Voorschotense Oranjekade was gevestigd. Al die jaren heeft mevrouw Veerman ook de kas van het theater en de daarbij behorende Société des Amis du Canard a L'Oranje be heerd. Warmonders gewond bij fietsbotsing WARMOND - Bij een frontale bot sing tussen twee fietsers op de Herenweg in Warmond zijn giste ren een 18-jarige meisje en een 28- jarige man, beiden afkomstig uit Warmond, gewond geraakt. De twee botsten door onbekende oorzaak met de fietsen tegen el kaar. Het meisje moest met een hersen schudding naar huis worden ge bracht; de man liep een flinke hoofdwond op en moest ter be handeling naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Voorburgers wilden rekening vereffenen WASSENAAR - De Wassenaarse politie heeft zaterdagavond een 25-tal jongelui uit Voorburg aan gehouden, die naar Wassenaar waren toegekomen om een "re kening te vereffenen". De jon gelui was enige tijd geleden de toegang geweigerd tot een Was senaarse sociëteit, en zij vonden dit reden om, gewapend met wurgstokjes, steek- en slag wa pens, naar Wassenaar te trekken om wraak te nemen. De Wasse naarse politie, getipt door een Voorburger, kon voorkomen dat het bezoek van de jongelui tot geweldplegingen leidde. Bij het Jeroenhuis, in Wiagsenaar werden de, voor hét merendeel minderjarige jongens, in een M.E.-voertuig geladen en naar het politiebureau vervoerd. Na verhoor konden zij weer worden opgehaald door de ouders. WARMOND - Burgemeester WF. de Vreeze van Warmond verrichtte zater dag de officiële opening van een nieuwe expositie in het Oude Raadhuis in Warmond. De exposanten zijn ditmaal Ingrid Verdoes-Van der Loo pentekeningen en aquarellen) en Els van Beek en Benno Bink (keramiek (zie foto). De tentoonstelling is nog tot en met 12 november te zien. De openingstijden zijn zaterdags van 11.00 tot 16.00 uur, zondags, woens dags en donderdags van 14.00 tot 16.00 uur en dinsdags van 19.00 tot 21.00 uur. Els van Beek en Benno Bink zullen zondagmiddag 2 november zelf in het Oude Raadhuis aanwezig zijn om hun kunstwerken verder toe te lichten. welzijn, MAANDAG Leiden Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, Russische film De Vijfavonden van Ni- kita Mikhalkov. 20 en 22.15 uur. Middelweg 28 - Spriritisch Genootschap Leiden, Psychometrisch Séancé door Mevr. Nieuwenhuis uit Haarlem. Rapenburg 100 - documentaire over kernenergie, 20.00 uur. Stadhuis - ge meenteraad, 19.30 uur. Ontmoetingscentrum - hoek Boshui- zerlaan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Femke/Leids Volkshuis - v 20-23 uur. Koffieshop Leids Volkshuis - Haar lemmerstraat 73b, Werklozen Belangen Vereniging; voor advies din van 10 tot 12 Oegstgeest Endegeesterstraatweg 4 - c tergemeentelijke zaken, 17.00 i Voorschoten Gemeentehuis 20.00 uur. Benthuizen Gemeentehuis - raad ov^r algemene be- schóuwingen, 20.00 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht-, en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vrijdag 17 oktober tot 24 oktober door: Haven Apotheek, Ha ven 18, tel. 120085; Apotheek Linnaeus Kempenaerstraat lb, tel. 153274. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma. t/m vryd. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, tel. Kd. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - C. Koster. Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. LEIDERDORP - De leden ran de Scouting B.E./Blauwe Vogels hebben het afgelopen weekeinde meegedaan aan een zogenaamde Jamboree on the air. Dit is een wereldwijd gebeuren dat dit jaar voor de 23ste maal plaats vond. Tijdens de Jamboree on the air moeten de padvinders proberen via zend- en ontvangstappara- tuur contacten te leggen met an dere scouting-groepen. Er wer den het afgelopen weekeinde con tacten gelegd met groepen binnen Nederland en soms ook daarbui- Zaterdagmiddag was er voor ie dereen bovendien gelegenheid om in "De Houtkamp", waar de Jamboree om the air werd gehou den, een kijkje te nemen. Er was een behoorlijke belangstelling voor de apparatuur van de pad vinders. lEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-V Nabezorging van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884 Kwartaalabonnement 146.30 per post f 66.40 Jaarabonnement 1173.70 per post >254 .10 Losse f 0.65 vooruitbetaling te voli Bij automatische overschrijving geen Alp. redactiechef. A van Leeuwen Plv. Alg. redactiechef: J. M, J. Post Rubriekchefs J Kroon (stad) J P.M. van der Meer (regio) B Paauw (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A van Brussel (sociale economie) P J de Tombe (sport) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn. Brussel. Londen, Parijs. Washington. Cairo. Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta. Pnve C Smits. Bachstraat 25. Leiden, tel 071 -763320 071-133202 Correspondenten R Zaadnoordijk. Tel. 071-155854 Voorschoten: J. Peters 071-769935 Warmond: K. Prins 01711-11266 Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847 Zoeterwoude Claf Hoenson 01715-1896 Leiderdorp: F Snijders

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2