UVS vervalt in herhaling: 1-1 Lugdunum: muurvast in Westlandse klei Blauw Zwart: problemen met scoren Gijsman: vier goals bij LFC Na sterke eerste helft Weinig succes voor jeugdteams Roodenburg bij LenS kopje onder MAANDAG 20 OKTOBER 1980 SPORT SPORT LEIDEN - Het wordt onderhand eentonig nu de conclusies die na afloop van een competitietreffen v kunnen worden getrokken praktisch wekelijks op hetzelfde neer komen. 'Een goede eerste helft, een voor sprong en een veel mindere tweede rondgang waarin het geloof in eigen kunnen totaal weg is. evenals die voorsprong.' Daar komt het wel zo n beetje op neer. De plaat is al vaker gedraaid, je vult alleen wat andere namen in. Tegen AFC kon de schijf weer luid beluisterd worden: er had. gezien de kansen die de Leidse hoofdklasser in de eerste fase kreeg, dus wéér gewonnen moeten worden, al kwam UVS. over de hele wedstrijd gezien dan, met die 1-1 deling uiteindelijk nog goed weg. Een tophit wordt het als het zo doorgaat natuurlijk nooit, want met twee punten uit zes wedstrijden is er steeds minder kans op een stipnotering. Sterker nog, als het zo doorgaat ligt UVS straks uit de top-tien van Holland. Zover is het natuurlijk nog niet. het tij kan nog altijd ten goede keren. Op Hilversum na (volgende week) heeft UVS nu de ploegen van het bovenste deel van de 'ranglijst ontmoet en het is reëel om te veronderstellen dat er straks wat mindere tegenstan ders bestreden moeten worden. Net zo goed als het in de lijn dei- verwachtingen ligt dat het geluk, waaraan het de blauwwitten toch ook wel ontbreekt, onderhand eens aan de zijde van UVS gaat meemarcheren. En wie weet ziet de formatie van Désar straks ook nog eens kans om twee helften echt aardig te voetballen. Nu was daar, net als tegen Unitas, Xerxes en VUC (de rij wordt steeds langer), slechts één rond gang sprake van. In dat tijdsbe stek kreeg de op drie plaatsen gewijzigde ploeg (Van Elk, Faber en Kruit waren vervangen door meer karaktervolle spelers als Kort. Van der Heiden en Bekooy) ruimschoots de kans om flink af stand te nemen van AFC, dat aanvankelijk veel moeite had om het gretige UVS op het spekglad de veld van zich af te houden. Daarnaast wist de roodzwarte de fensie - duidelijk het zwakste deel van de ploeg - zich nauwe lijks raad met de tweemansvoor- hQede van UVS. die van meet af aan al storend en gatentrekkend over het veld ging. En bovendien had de buitenspelval van AFC veel weg van een vergiet met ga ten zo groot als leren 'vijfjes'. Tot tweemaal toe kreeg UVS via Aad Neuteboom en Bert Kort de kans om die blunderende verde diging een hak te zetten, maar op gelukkige wijze maakte doelman Janssen beide keren het leder buit. 'Mazzel' had hij eveneens toen de sterk spelende Ron Be kooy zijn lobje niet van de klets natte grond kreeg, maar geslagen was hij toch toen diezelfde Be kooy, na een combinatie met Van Weerlee, nogmaals alleen op hem afkwam. Een subtiele voetbewe ging was voldoende voor een ui terst verdiende 1-0 voorsprong. Die overigens twee minuten later door opnieuw Bekooy bijna met een al weer was verhoogd (een knappe voorzet van Van der Hei den kreeg hij voor open doel ver keerd op de schoen)en weer een minuut later door AFC net niet werd genivelleerd omdat Henk Landwaard zich als een reddende engel ontpopte bij een uithaal van Rob Kick. Na die paar sensa tionele momenten (die net zo goed een 3-1 stand hadden ge rechtvaardigd) leek de koek voor v-St* i" »■- JNU&jajc*' UVS de eerste helft op. Toen sloeg de 'niehus' voor UVS toe. Niet alleen kwam AFC toch op 1-1, de maker van het doelpunt heette tot overmaat van ramp ook nog Frits van der Heiden. Een vrije schop van Gehring kopte hij vallend i subtiele voetbeweging geeft Ron Bekooy doelman Janssen het nakijken. UVS leidt met 1-0. Die tegenslag, plus wat er geleerd was uit het nabije verleden deed voor UVS het ergste vrezen. Maar toch ging de ploeg dit keer niet de boot in. Weliswaar was AFC in derdaad in die tweede helft heer en meester maar het bleef bij een contstant veldoverwicht. De Am sterdammers dreigden wel, maar werden toch niet echt gevaarlijk omdat Landwaart de behendige Cohen uitschakelde. Neuteboom datzelfde deed met de snelle Gehring en de rest van de ploeg weinig fantasie toonde waar het ging om het gaatje te vinden in de zwaar bezette UVS-defensie. De beste kans tenslotte was nog voor Frits van der Heiden. Inplaats van zelf het doel te zoeken legde hij evenwel de bal terug op Neu teboom die nergens op rekende. De kans ging dus teloor. Maar dat stond ook in het draaiboek dat UVS de laatste weken hanteert. AD VAN KAAM DEN HAAG - Vol enthousiasme draafde arbiter Bakker met de bal aan de voeten het veld in. Tijdens de rust in het tref fen tussen Oranjeplein en LDWS was het hemelwater nog eens in dubbele porties naar beneden gekomen, een gegeven dat de scheidsrechter uit Leerdam als enige van de aanwezigen scheen te inspire ren. Vijf minuten later was het echter toch bekeken. De slidings werden met steeds meer gevaar geladen, waar na ook voor Bakker de maat vol wasde wedstrijd werd bij een 0-0 stand gestaakt. Ondanks de regenval trachtten de spelers er in de eerste 45 minuten het beste van te ma ken. Het spel ging snel op en neer. waarbij soms aardige individuele staaltjes van techniek werden gedemon streerd. De steeds doorglibbe- rende bal en de beroerde con ditie van het veld maakten soepel lopende combinaties echter bij voorbaat onmoge lijk en de kansen bleven Regen als spelbreker bij duel van LDWS daardoor tot een minimum beperkt. In aanvallend op zicht zorgde Oranjeplein met Nico van de Hurk als dirigent en Martin de Bruin als ge vaarlijke solist voorliet mees te gevaar. De achterste linie van LDWS. met rechtsback Sjaak Matters als uitblinker, speelde echter een sterke par tij en hield de zaken goed on der controle. Niettemin ver slikte libero Gé Dubbeldeman zich inde 15e minuut eenmaal in een gevaarlijke voorzei van De Bruin,waardoor Jan Vink de bal van dichtbij vrij voor het inschieten had. De Hage naar treuzelde echter te lang. en kon tenslotte mets anders doen dan het leder risicoloos terug te leggen De beste mogelijkheid voor de Vliet bewoners deed zich m de 24ste minuut voor. Nadat broer Ger neergelegd was le pelde Cees de Roode de bal fraai naar de bovenhoek van het Haagse doel Allen met hulp van boven tde lat/slaag de doelman Vis erin de bal te verwerken. In de slotfase stel de Oranjeplein de Leidse goalie Wim Visser met een aantal afstandsschoten op de proef. Visser liet zich door de glibberige bal echter met ver- Hoewel memand meer ver wachtte dat er na de rust ook nog gevoetbald zou worden gebeurde dat toch. De buiten de basis gelalen Ger Nagte- geller mocht in de plaats van Erik v.d. Weijden gaan "poe delen". maar zag zich na vijf minuten van zijn komende lijdensweg verlost toen ook arbiter Bakker het welletjes vond. RUUD DOBBELAAR SPORT LEIDEN - Voor de 'Leidse' verte genwoordigers in de regionale jeugdcompetitie was er het afge lopen weekeinde weinig succes weggelegd. UVS ging tegen rode lantaarndrager Rijswijk verras send met 0-1 onderuit, terwijl Quick Boys in Delft met dezelfde c ijfers klop kreeg van DHC. Al leen Roodenburg vulde het pun ten aan. De Noord bewoners speelden met 0-0 gelijk tegen HOV. UVS - Rijswijk 0-1 De weelde van twee overwinningen op rij heeft UVS in het duel met Rijswijk niet kunnen dragen. De Leidenaars speelden een matige partij tegen Rijswijk, dat geheel verdiend zijn eerste zege binnen haalde. In de 20ste minuut kre gen de Leidenaars de tegentreffer te verwerken. Hierna creeerden de Kikkerpolderbewoners nog wel twee kansen, maar die wer den door Ruud de Boesterd niet naar juiste waarde geschat. DHC - Quick Boys 1-0 De Katwijkers speelden een matige eerste helft, waarin zij op een 1-4) achterstand werden gezet. Na rust herstelde Quick Bovs zich, maar verder dan enkele afstands schoten, die door de Delftse kee per onschadelijk werden ge maakt, kwam de ploeg niet. Roodenburg - HOV 0-0 De beide ploegen toonden zich ge lijkwaardig en het duel kreeg dan ook een terechte uitslag mee Het grootste gedeelte van de wed strijd speelde zich op het mid denveld af en de beide doelwach ters behoefden dan ook slechts sporadisch in actie te komen. Ton de Wit zorde vóór de doelwisse- ling via een kopbal op de paal nogwel voor enige opwinding, maar dat was ook het enige hoog tepunt van het treffen. WASSENAAR - Blauw Zwart heeft thuis moeite met scoren. De Was- senaarse tweedeklasser kwam ook gisteren tegen Verburch niet tot winst. De ploeg van Timmer verloor enigszins geflatteerd met 0-1. Eerder verloor Blauw Zwart voor het eigen thuisfront van Olympia (0-1) en werd koploper Sportclub Lisse een 0-0 deling afgedwongen. Hoewel de pupillen van Timmer thuis voor de ongeveer 800 toe schouwers opnieuw niet tot sco ren kwamen, was Chris Teyl in de beginfase wel dichtbij de 1-0. Doelman Henk van Leeuwen stond in tweede instantie een Wassenaars succesje echter in de weg. In de tweede helft zag Hans Grundeke een inzet net op tijd worden weggekopt door Henk van Berge Henegouwen, terwijl Ben Conradi net over de kruising schoot. Aan de andere kant had Theo Bent- velzen zestien minuten voor het eindsignaal beduidend meer succes. Na een fraaie pass van Arie van Staveren hielp hij Ver burch aan de zege. Blauw Zwart drong daarna fel aan. De gelijk maker bleef echter uit. Streekgenoot WSB werd in eigen huis met 1-4 door de Noordwijkers verslagen. Ook Teylingen won een uitwed strijd, in Den Haag werd HBS met 0-1 verslagen. Het Leidse LFC stuurde Rijswijk met een 4-1 nederlaag naar huis en alleen Hillegom kon de wedstrijd niet winnend af sluiten, thuis werd er met 0-2 van Quick uit Den Haag ver loren. WSB-SJC 1-4. Onder erbar melijke weersomstandighe den behaalde SJC zijn vijfde overwinning. In de streek- derby, waarin WSB echt niet de mindere was, werd elke doelrijpe kans in een treffer omgezet. WSB had die kwa liteit niet in huis en kreeg daarvoor de rekening in de vorm van een nederlaag ge presenteerd. Al na tien minu ten was het Hans Caspers die de gasten aan een 0-1 voor sprong hielp. Omdat de ver dediging van WSB goed sloot probeerden de Noord wijkers het met schoten uit de tweede lijn. Dit had succes, want het was tweemaal Jos Albers die zijn schoten van afstand (gesteund door de harde wind) in het vijandelij ke doel zag verdwijnen: 0-3. Na de pauze ging WSB ten aanval. Met de wind in de rug werden de Noordwijkers in de verdediging gedrukt. Kan sen waren er voldoende, maar de ploeg uit Noordwijkerhout benutte er maar één. Kees Nulkes scoorde de enige tref fer voor de thuisploeg: 1-3. Doordat WSB bleef aanval len kreeg SJC de ruimte voor de counter. Dat dit speltype SJC goed ligt werd vlak voor tijd bewezen door Maarten Plug die de 1-4 aan liet teke- HBS-Teylingen 0-1. Een ge handicapt Teylingen (Henny Zoet en Piet Hoogervorst ontbraken door blessures) behaalde in Den Haag een verdiende overwinning. HBS is geen moment gevaarlijk geweest en de keren dat de thuisploeg doorbrak stond keeper Hoogervorst op zijn plaats. De eerste mogelijkhe den voor de Sassenheimers werden door Ferry Baak en Paul van Nobelen gemist. In de twintigste minuut was het wel raak; na een combinatie van Ferry Baak en'Peter van der Vlugt scoorde rechtsback Wil van der Krogt de 0-1. Teylingen ging door en had pech toen de bal na een schot van Paul van Nobelen via de binnenkant van de paal het veld weer inrolde. Na de pauze kreeg keeper Henk Hoogervorst wat meer werk te doen. Teylingen kwam niet meer aan aanvallen toe, maar was nog wel enige malen via een counter gevaarlijk. Het veld was door de zware re genval nagenoeg onbespeel baar geworden en goed voet- LFC-Rijswijk 4-1. Een mooie overwinning voor de Leidse ploeg bij wie Peter Gijsman de grote man was. Hij scoorde alle vier de doelpunten. Eerst maakte hij goed voorberei dend werk van Frank van Veen goed af en later benutte hij een wegens een handsbal toegekende penalty. Na de rust was het de sterk spelende Bles Zuma die een strafschop verdiende. Weer knapte Gijsman dit karweitje op: 3-0. Rijswijk kreeg wat hoop toen het tegenscoorde, maar Peter Gijsman vond het nog niet genoeg. Uit een combinatie met Chris Gubleren Sjaak ten Hennepe maakte hij zijn vier de treffer en zorgde voor de 4-1 eindstand. Hillegom-Quick Den Haag 0-2. In een bar slechte wedstrijd onder barre omstandigheden lukte het de Hillegommers niet om een doelpunt te ma ken. Er werd wel aanvallend gespeeld, maar verder dan een schot op de kruising kwam Hillegom niet. De te genstander wist echter wel het net te vinden. Uit twee counters (een voor en een na rust) scoorde men evenzoveel treffers. DEN HAAG - Als een stel verzopen katers zochten de Roodenburg spelers gisteren na de wedstrijd tegen Lenig en Snel de kleedka mer op. Glijdend en spartelend gingen zij in het Haagse moeras geflatteerd met 4-2 ten onder. Beide ploegen wilden perse win nen en voetbalden daarom erg aanvallend. LenS speelde in de eerste helft beter en zette het team van trainer Laurens Mouter flink onder druk. De verdediging van Roodenburg maakte legio fouten, die de Hagenaars tot drie keer toe simpel afstraften. Al na vier minuten kon de Leidse goa lie Sjaak Nievaart de bai uit het doel halen. De Leidse verdedi ging verzuimde de bal uit het strafschopgebied weg te werken en Ton 's-Gravendijk kon in een kluwen van SDelers scoren: 1-0. Twintig minuten later bracht Frans Disseldorp de stand op 2-0, nadat Ronald Halvemaan de bal van zijn borst had laten glijden. Dezelfde Frans Disseldorp ver grootte even later de voorsprong. Een schot van Ton 's-Gravendijk werd door Maarten van Koope ren zodanig verwerkt, dat de bal voor de voeten van de spits be landde. Dus was het opnieuw raak: 3-0. Het was aan keeper Sjaak van Nie vaart te danken dat de Leidse ploeg niet met een nog grotere achterstand ging rusten. Nievaart had overigens wel tweemaal de hulp van de paal nodig om een inzet van de Hagenaars te keren. De Kooi-club had in de eerste 45 minuten wel enkele kansen, maar de Leidse aanval werd door de Hagenaars goed afgestopt. Na de thee zette de ploeg van trai ner Mouter alles op alles. De ploeg ging massaal in de aanval en sloeg daarbij het drassige middenveld gewoon over. Roo denburg kreeg ook goede kan sen. maar Richard Klein en Jur- gen Kok zagen hun inzet door keeper Van der Mark gekeerd. De Leidse ploeg kwam toch dichter bij via een doelpunt van Hennie Koet 3-1. Direct daarna ver grootte LenS de voorsprong we derom tot drie doelpunten. Kee per Nievaart kwam ver uit zijn goal om een fout van zijn verde diging goed te maken. Hij schoot de bal precies voor de voeten van middenvelder Ronald Bogisch. Vanaf de middellijn*!) faalde de Hagenaar niet 4-1. Het was de genadeklap voor Roodenburg. i Aat de Groot nog op 4-2 kwa HENNY VAN EGMOND NAALDWIJK - Alsof de regen het innerlijke vuur bij de Lugdunum-spelers doofde in het treffen met Westlandia (uitslag 2-0). Aanvankelijk was het nogwel te slikken wat de Kikkerpolderploeger van brouwde, maar na ongeveer een halfuur zakte het 'Leidse-peil' tot een niveau dat het beschrijven nauwelijks waard is. Een onverklaarbare matheid bekroop de De Groot-pupillen, die met hun voeten niet los leken te komen uit de doorweekte Westlandse klei. De thuisploeg presteerde al niet veel beter, maar maakte wel toevallig twee doelpunten en kon zodoende de winstpunten aan zijn totaal toevoe gen. kcr hel waakvlammetje wat aan le wak keren. Middenvelder Rods Be kooy speelde z'n eerste volledige duel sinds lange tijd in de hoofd macht van De Groot en kon na afloop terugzien op een geslaag de rentree, maar ook hy was niet in staat om Lugdunum op een hoger plan te brengen. Samen met het centrale verdedigings duo Daan Kooymans-Ben de Roo en keeper Wil de Vo« WIS Bekooy de enige die zich staande hield. De overige Leidenaars be gaven zich anoniem over het veld. Henk Brandt, die door de afwezig heid van Hans de Hartog (deze week niet getraind en zodoende gepasseerd) op de linksback- plaats was beland, had geen vat op 'renpaard' Cees Bentvelzen De rechtervleugelspits snelde re gelmatig langs Brandt, die door De Groot dan ook snel ontlast werd van deze taak. Wim Oppe- laar had het verdedigend minder moeilijk maar hij kon aanvallend bëpaald weer geen potten bre ken. Op het middenveld kwam Van Berkel nogwel enigszins uit de verf, maar Andre Pracht leek slechts aanwezig om het elftal te completeren, terwijl ook Peter Siera niet kon imponeren. Verder maakte Jan Verver in despitseen opgebrande indruk en kwam. evenals Rinus van Es, te weinig langs zijn directe tegenstander. In het redelijke begin-halfuur kon{ Lugdunum zich nog beroepen op kansjes Peter Siera kwam in de 3de minuut iets te kort om een terugspeelbal van Kees Wubben te onderscheppen. Dezelfde Sie ra kopte in de 24ste minuut net onder een voorzet van Pracht door. Westlandia kende een overwicht, waar echter mets uit voortkwam. De ploeg had na 35 minuten de hulp van een Leide- naar nodig om op voorsprong te komen. Henk Brandt leed bal verlies en Cees Bentvelzen profi teerde daar, in nauwe samenwer king met Jos van de Wilk, gretig van: 1-0. Na de zwakke eerste helft slaagden de 22 oetballcrs' erin om in het tweede part nog minder te pres teren. Lugdunum drukte welis waar aan. maar omdat de De Groot-equipe 'vleugellam' was, werd keer op keer geprobeerd in het centrum een opening te for ceren. In dat overvolle Westlan- dia-strafschopgebied was even wel elke bal een prooi voor laatste man George van Holsteyn. Dat de Leidse ploeg in de tweede rond gang geen enkele kans meer creëerde mag dan ook niet vreemd klinken. .•ugdunum speelde in het laatste kwartier in de verdediging een tegen een, maar dit leverde wei nig op. In tegendeel. Door die speelwijze ontstond er achterin eel ruimte, waardeNaaldwijkse formatie goed van profiteerde. Nadat Wil de Vos op schoten van Jos van de Wilk eerst nog zijn klasse had getoond, moest hij in de laatste minuut op de inzet van invaller Antonie Visser capitule ren 2-0. Wellicht dut deze tweede tegentreffer de Leidenaars zal doen realiseren, dat het vuur wel degelyk aanwezig moet zijn om tot een redelijke prestatie le ko- FRED SEGAAR

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 15