„Soms lijken we wel een stelletje angsthazen...'" Leids kampioen gaat in derby onderuit: 3-8 Brand boos op Hughes UVS-spits Riny van Elk: WBC adviseert Ali... Gratis Os 14 dag naar Am Kies een exklusieve keuken inklusief ICOATHIBU Gene Mayer snijdt Tony Roche de pas af LOTTO CIRCUIT WELLICHT INGEKORT DONDERDAG 16 OKTOBER 1980 LEIDEN - Het voetbalseizoen is nog maar nau welijks begonnen of het degradatiespook flad dert alweer in de Kikkerpolder rond. Slechts één schamel puntje ver gaarde UVS uit vijf competitie wedstrijden en voortzetting van deze prestatiecurve zal onver biddelijk een beëindiging van het hoofdklasseschap betekenen. Het resultaat van de zaterdag jl gespeelde bekerwedstrijd tegen Koudekerk legde de huidige problemen onomstotelijk op ta fel. De zaterdagderdeklasser ke gelde UVS dankzij een 2-1 zege uit de cupstrijd. Nu al wordt er door de spelers dan ook stiekum over de schouders een vluchtige blik in het verleden geworpen, toen (in mei) de blauwwitte bri gade na een seizoen kommer en kwel het stuk nét redde. Riny van Elk laat zich echter niet met die gedachtengang meezeu len. De 24-jarige van vierdeklas ser Alphen komende spits wèi- gert in dit stadium van de compe titie al in degradatie te geloven en houdt z'ri blik omhoog gericht. 'Toen ik voor het eerst bij UVS kwam", vertelt Van Elk, "had ie dereen de mond al vol van degra datie. Er was nog geen bal ge speeld. De mensen hier gaan hier alleen maar uit van het stand punt: niet degraderen. Ook Désar doet eraan mee, want hij voor spelde dat UVS het dit seizoen erg moeilijk zou gaan krijgen. Nu we dus met één punt bijna onder aan staan heeft de hele vereni ging het al over degraderen. Ik vind dat de zaak ook nu nog van de positieve kant bekeken moet worden. De ploegen die UVS al heeft gehad draaien allemaal aan de kop van de ranglijst mee. We weten pas waar we staan als er van de zwakke broeders wordt verloren. Dan pas kan er gesteld worden dat UVS het moeilijk gaat krijgen. Nu niet. De sfeer is uitstekend en ik heb nog alle ver trouwen op een goede afloop" Mentaliteit Het vriendschappelijk verkeer en de mentaliteit bij z'n vorige 'werkgever' spraken de offset drukker heel wat minder "Probleempjes" met 2 lige elftalgenoten en "het hoger willen spelen" deden Riny van Elk besluiten het na 17 jaar voor gezien te houden bij Alphen. "Het klikte niet meer tussen mij en de overige spelers", verklaart hij. "Ze pruimden mij niet meer. Op een gegeven moment weiger den sommigen ballen aan me af te geven. Dat heb ik die jongens erg kwalijk genomen. Tenslotte is voetbal een teamsport en moet er met z'n allen een prestatie wor den neergezet. Bij Alphen wilde men echter voor een dubbeltje op de eerste rij zitten. Met zo weinig mogelijk inzet zoveel mogelijk proberen te bereiken. Met zo'n instelling kom je uiteraard ner gens. Op het veld toonde ik altijd m'n beste wil en praatte ik nogal veel om het elftal in de juiste ba nen te leiden. Een rol die ik overi gens van de trainer kreeg toege schoven. Ik moest dus m'n mond wel opendoen. Misschien deed ik dat wel teveel. Ik heb namelijk geen andere verklaring voor die houding van de spelers" Vastbesloten Riny van Elk was vastbesloten om van club te veranderen. De voet baller had z'n vizier op RCL, Aalsmeer en UVS gericht. "Het kwam niet by me op om naar ARC te gaan, omdat die overstap geen verbetering zou beteke nen", meldt Van Elk. Dankzij tussenkomst van oud-Alphen- speler Jan Kluivers kwam de be baarde voetballer in contact met UVS-voorzitter Piet Kruit. Ge sprekken met de preases en oe- fenmeester Désar bleken vol doende voor Van Elk om z'n handtekening onder een over schrijvingsformulier te zetten. "Ik heb er nog geen seconde spijt van gehad. Ik ben in een hele an dere wereld terechtgekomen. Het is ongelooflijk hoe groot het ver schil is tussen een vierdeklasser en een hoofdklasser. Neem nou Peter Hogewoning alleen de trainer maar. Ik stond gewoon perplex van de manier waarop hij mijn fouten corri geerde. Grote klasse, elke keer weer leer ik van Désar". Leren Riny van Elk had de eerste voet baljaargang bij de Leidse hoofd klasser willen gebruiken om te leren om in het daarop volgende seizoen in de hoofdmacht door te breken. Die prognose kwam niet uit omdat Désar nu al een beroep op Van Elk deed. "Ik ben dus al een jaar voor op het schema", lacht Van Elk. "Toen ik kwam vertelde Désar dat voetballers uit de vierdeklasse een jaar nodig hebben om zich aan het niveau van de hoofdklasse aan te passen. Blijkbaar heb ik me wat sneller Riny van Elk in actie tegen Koudekerk: "Ik heb nog alle vertrouwen op een goede afloop" dan gebruikelijk aangepast. Ik ben er namelijk nog geen wed strijd uit geweest. Niet slecht ge daan toch van mezelf'. Over de prestaties van het elftal is Van Elk minder te spreken. "Op bepaalde momenten lijken we wel een stelletje angsthazen", biecht hij op. "Zo'n wedstrijd te gen Unitas mogen toch niet meer uit handen geven? De ploeg ver stijft gewoon by een voorsprong. Alle beweging is er dan uit, een paar jongens laat dan het koppie hangen. Zo'n Mario Faber bij voorbeeld is op moeilijke mo menten dan niet in staat om het vuur uit z'n sloffen te lopen. Jammer, want alleen als we alle maal bereid zijn tot 'aan het gaatje' te gaan, blyft UVS hoofd-, klasser ROB ONDERWATER LEIDEN - Om de eenvoudige reden dat Koosjardin gister avond in de Leidse derby tegen Van Rooyen gewoon be ter was dan zijn opponent, viel er weinig spanning aan dit inter-regionale duel te beleven. Er was wel aardig zaal voetbal van Koosjardin te zien, dat een geheel verdiende 8-3 zege behaalde. dyla vond na vijf minuten welis waar een gaatje (1-0), maar door een eigen doelpunt van Frans van der laan werd de stand even later al weer gelijkgetrokken. Vlak voorrust maakte Jack van Ruiten er 2-1 van. In de tweede rondgang liep De Engel via goals van Go- dyla en Van Ruiten uit tot 4-1. De Engel voldeed aan de verwach tingen en diende Rotterdamse studenten een nederlaag toe (4-1). In de Leidse hoofdklasse leverde het toptreffen tussen De Taverne en Vd Plas een 1-3 zege op voor de laatstgenoemde ploeg. Koosjardin - Van Rooyen 8-3 Dat de Leidse kampioen werd 'weggeveegd' voert wellicht te ver. Dat Koosjardin gisteravond een verdiende zege behaalde staat in elk geval vast. Het team van coach Leo de Jong legde een portie agressiviteit aan de dag, waar Van Rooyen maar moeilijk iets tegenover kon stellen. De Leidse kampioen werd door Koosjardin in de kraag gepakt en kwam alleen in de tweede helft even los uit die greep. In de eerste vijf minuten toonde Koosjardin al meteen, de offensieve bedoe lingen aan. Alleskunner Koos Bekooy (die overigens bedankt heeft voor selectie wedstrijden voor het nationale zaalvoetbal team wegens 'verplichtingen' bij Lugdunum en de naweeën van een blessure) en Cees de Roode knalden in die fase op het hout werk. Het ogenschijnlijk houdbare schot van Piet Ouwehand leverde na zestien minuten 1-0 op. Ger Nag- tegeller maakte er even later 2-0 in. Vlak voor de pauze schoot Pe ter Gysman, na een goede com binatie met Ger Nagtegeller, nog op de binnenkant van de paal. Dankzij Koos Bekooy, Peter Gijsman en John Verschoor liep Koosjardin in het tweede part al snel uit tot 5-0. De eerste goede aanval van de tegenstrever lever de meteen een treffer (John Jan sen) op: 5-1. Nagtegeller verzorg de daarna op fraaie wijze de 6-1. Via André Pracht en John Jansen kwam Van Rooyen nog even te rug (6-3), maar Verschoor en op nieuw Bekooy maakten aan alle onzekerheid een einde: 8-3. De Engel - Rott. studenten 4-1 De Rotterdammers speelden een verdedigend spelletje. Theo Go- Hoofdklasse De Taverne - Vd Plas 1-3 Een geheel verdiende overwinning van Vd Plas in dit te harde duel. De Katwijkse ploeg pakte de za ken van het begin af goed aan en er ontstonden dan ook diverse kansen (Huug Aandewiel en de gebroeders Hogewoning). Uit een combinatie met Martin van der Plas scoorde Jan Hogewo ning 0-1Na de doelwisseling was er vaak sprake van een 'concert op de fluit' van scheidsrechter Van Holsteyn, die het spel we gens gooi en smytwerk van beide kanten nogal eens moest onder breken. Nadat Hans Braat op de paal had geschoten, bracht Ben nie Heemskerk (Ron van der Kolk zat op dat moment op de strafbank) De Taverne op gelyke hoogte: 1-1. Ruud de Groot was hierna zo vriendelijk het leder voor het doel van de thuisploeg in de voeten van Vd Plas te spelen en de blonde Katwijker weet al tijd wel raad met die presentjes: 1-2. Dezelfde Van der Plas maak te er na een combinatie met Ron van der Kolk ook nog 1-3 van. Cleijn Duin zorgde voor een sur prise door MJBS te kloppen (3-6). Voor rust bouwden de Katwij- kers dankzij Van Duivenvoorde, Mik Prehn en Wim Guyt 11 een 0-3 voorsprong op. In de tweede helft kwamen de Sassenheimers via Ruud Bröring en Leo Holl (2x) nog even terug in de race, maar Adrie Koel wijn en Prehn (nog twee maal) schoten Cleijn Duin definitief in veilige haven: 3-6. Nieuwkomer BAX kwam tot de eerste zege dit seizoen. De Voor- houters klopten Land we r. t>-4. Voor de thuisploeg scoorden: Fred Arroyo (2x), Loek van Kes- teren (2xk Piet Ruigrok en John van Dyk. Voor Landwer vonden Peter van der Vlugt, Jan Boekei, Ruud van der Voort en Ferry van der Vlugt het net. FRED SEGAAR Inter-regionale zaalvoetbal competitie. Glasbergen-De Rozet 6-2; Vl-Huug van Es 12-6; Ceverbo-PMI 3-2; Concordia- FV Snoekie 1-10; Koosjardin-Van Rooyen 8-3; De Engel-Rott. stud. 4-1. Ceverbo VI De Engel Koosjardin De Rozet Van Rooyen FV Snoekie Rott. Stud Glasbergen PMI De Bron Concordia Huug van Es 7-12 (33-19) 7-11 (56-19) 7-11 (30-11) 7-10 (43-19) 7-9 (25-21) 7-6 (27-22) 7-6 (24-22) 7-6 (12-15) 7-5 (23-28) 7-4 (19-41) 7-3 (11-39) 7-1 (28-42) Hoofdklasse. Van Gerven-Oegstgeest 6-3; BAX- Landwer 6-4; De Taveme-Vd Plas 1-3; MJBS-Clejjn Duin 3-6. Vd Plas 4-8 (15-6 De Taverne 4-6 (10-7 Cleijn Duin 4-6 (15-16) Van Gerven 4-4 (15-13) EKL Boys 3-3 (13-7 Landwer 3-3 (10-11) Van Duuren 2-2 (9-8 MJBS 4-2 (15-17) BAX 4-2 (11-18) Oegstgeest 4-0 (10-19) TOPSCORERS Inter-regionaal. Peter Gijsman (Koos- jardin)+l 18; Ger Nagtegeller (Koosjar- din)+2 10; Jan van der Reyden (Van Rooyen) 8; Piet Haasnoot 1 en Jack van Ruiten (De Engeb-f 2 beiden 7. HOOFDKLASSE Ronald van der Pot (EKL) 6; Jan Hoge woning (Vd Plas)-*-2 6; (Leo Holl (MJBS)-f 2 6; Ruud Brónng (MJXS>+ 5; Leen Spoor (Van Gerven2 5. ADVERTENTIE I Paul Breitner en Dieter Höness van Bayern München hebben beiden in de wedstrijd tegen stadgenoot 1860 München het veld met een blessure moeten verlaten. Bayern, volgende week woensdag de tegenstander van Ajax in de Europacup, zal de twee spelers zaterdag tegen VFL Bo- chum waarschijnlijk moeten LEIDEN (GPD/ANP) - Joop Brand, trainer van Telstar, is kwaad op zijn collega van Sparta Barry Hughes, omdat deze Paul van der Meeren heeft benaderd om bij de Rotterdamse club te komen keepen. Van der Meeren is op dit moment reservekeeper bij Telstar. Hij zou tijdens het aanstaande weekeinde de plaats in moeten nemen van de tegen Perugia geblesseerde keeper Wim Berends. Hughes vindt Sparta's tweede keeper, Wouter van Driel, niet goed genoeg om tegen Roda JC het doel te verde digen. Noch het Sparta-bestuur, noch dat van Telstar was van de éénmansactie van Hughes op de hoogte. De Spaanse voetballers dreigen met een staking als een beslissing van de voetbalbond niet onge daan wordt gemaakt. De Spaanse bond heeft alle verenigingen in de eerste tot en met de derde divi sie "opgedragen" het komende seizoen tenminste twee spelers onder de 20 jaar in hun elftal op te nemen. Vooral veel oudere spe- tweede^of derde divisie besluiten, MFICO ®TAD W°r]d I De volgende tegenstander van PSV in het toernooi om de UE- FA-Cup, het Duitse HSV kampt met grote personeelsproblemen. Linkerspits Werner Dressel moest in de Bundesliga-wed- strijd tegen Borussia Dortmund van het veld worden gedragen en is inmiddels aan zyn kniebanden geopereerd. Hij is voor minstens drie maanden uitgeschakeld. Ook Buljan is al ruim een week geblesseerd. Bovendien heeft Hrubesch voor onrust binnen de ploeg van trainer Zebec gezorgd. De 29-jarige spits voelt wel wat voor een transfer naar tiet Ita liaanse Juventus, dat onlangs belangstelling voor hem toonde. I Trainer Ivkov van Levski Spar- tak bezoekt aanstaande zater dagavond de wedstrijd Ajax- AZ'67. Levski is dinsdag aan staande de tegenstander van AZ'67 voor de tweede ronde van het UEFA-Cuptoernooi in Sofia. De trainer wordt dan vergezeld Levski opnamen maakt. deze 1 het t ste. Frans Janssen, de spits van de Nijmeegse eredivisieclub NEC, zal voorlopig niet kunnen spelen. Vermoedelijk nog deze week wordt hij aan een lang slepende rugblessure geopereerd. De NEC-er liep de blessure aan het eind van het vorig seizoen op in de wedstrijd tegen AZ'67. Boxing Council (WBC) heeft de oud-wereldkampioen in het zwaargewicht Mohammed Ali geadviseerd zich voor zijn eigen bestwil en dat van de bokssport in het algemeen, terug te trekken. In een officieel communiqué van de WBC werd de drievoudige we reldkampioen beschreven als een man, die de bokssport ^en grote re populariteit had gegeven. ADVERTENTIE Win deze prijs (voor 2 personen) of één van de vele andere aantrekkelijke prijzen in de sleutel code kaart aktie van het Leidsch Dagblad i.s.m. de Leidse winkeliers. Vanaf 15 oktober verkrijgbaar bij de deelnemende winkeliers. LEIDSCH DAGBLAD i20jaarSoooo abonnees De WBC verklaarde voorts dat het om een advies aan Ali ging en ze ker niet om een drukmiddel. "Wij vragen hem zich waardig terug te trekken. Dan kunnen wij zijn naam en voorbeeld gebruiken voor het bereiken van effectieve re en meer humane doeleinden voor de bescherming en het wel en wee van de boksers", aldus de verklaring. Ali faalde op 2 oktober in Las Vegas in zijn poging de wereldtitel voor de vierde keer voor zich op te ei sen. Hij was in het gevecht tegen zijn landgenoot Larry Holmes kansloos. De WBC zei mondeling te zijn ingelicht door de "Nevada Athletic Commission" over het feit dat de dopingcontrole na het gevecht had uitgewezen dat Ali verboden stimulerende midde len had gebruikt. De boksbond verklaarde momenteel met een diepgaand onderzoek bezig te zyn. In de showrooms van Ico/Athibu kijkt u uw ogen uit Want daar vmdt u een wereld aan keukens met het accent op luxueus funküoneeL Helemaal van deze tijd. En nog betaalbaar ook. Kompleet met alle denkbare inbouwapparatuur en tegels voor vloer en wand. Ico/Athibu adviseert Begeleidt En ontwerpt in eigen studio uw keuken naar maat Rekening houdend met uw wensen en budget Welkom in onze showrooms: dinsdag t/m vrijdag 9-5 uur, donderdag avond 7-9 uur, zaterdag 9.30-13.30 uur of na afspraak ook 's avonds. SYDNEY/BAZEL/KANTON (Reuter/ANP) - Gene Mayer, on langs winnaar van het Neder lands profcircuit, heeft gisteren in Sydney de derde ronde van het indoortoemooi om de Australi sche titel bereikt. Mayer versloeg de Australiër Tony Roche in twee sets: 6-3, 6-0. Twee geplaatste spelers kwamen niet zo ver. De Australiër Phil Dent werd uitge schakeld door Tin» Gullikson uit de Verenigde Staten: 4-6,5-7. D^ Pool Wojtek Fibak werd even eens geëlimineerd. In Kanton, waar momenteel het eerste professionele tennistoer nooi in de Volksrepubliek China wordt afgewerkt, had de Ameri kaan Jimmy Connors geen moei te met zijn landgenoot Rick Fis her. Met de cijfers 6-1,6-0 haalde Connors de tweede ronde. De enige Chinese deelnemer, Xu Meilin, verloor in twee sets van de Zweed Jan Norback: 0-6, 4-6. Voor Louk Sanders was in Kanton in het dubbelspel geen succes weggelegd. Met zijn Colum- biaanse partner Alejandro Cortes verloor de Leidenaar in drie sets van de Australisch Indiase com binatie Cliff Letcher'Sashi Me- non. De setstanden waren 6-1 4-6 1-6. De Zweedse immigratiedienst heeft vier Zuidafrikaanse tennis spelers een visum geweigerd. De spelers wilden deelnemen aan het open toernooi om de Zweedse kampioenschappen, dat in no vember in Stockholm wordt ge houden. De weigering Bemie Mitton, Greer Stevens. Yvonne Vermaak en Tanya Hartford toe te laten is volgens een woord voerder van het Zweedse minis terie van buitenlandse zaken con form de besluiten die zyn geno men door de Verenigde Naties, wat betreft de deelneming van Zuidafrikaanse sportlieden aan internationale elementen. De winnende getallen in de mid weeklotto zyn: 7 - 14 - 19 - 20 - 27 - 2 - 37. Op het volgende getal zyn extra prijzen gevallen: 069329. Aantal deelnemers: 501.725. Inleg: f 1.942.549.50. Pryzenbedrag: f922.711,01. Eerste prijs: f322.948,85. Tweede prijs: f92.271.10. Derde prijs: f 138.406,65. Vierde en vyfde prijs: f 184.542,20 TOTO-GELIJK De uitslag van toto-gelyk no. 41 is: 15-21-23-24-27, toegevoegd: 13. Aantal deelnemers: 177.677. Inleg: f64.739,-. Pryzenbedrag: f30.751,03. Jackpot f3.158,87. Eerste prys (incl. jackpot): f 12.384,18. Tweede prijs, f 1.537.55, Derde prys: f7.687.76. Vierde prijs: f 12.300,41. ZANDVOORT (GPD) - De directie van het circuit van Zand voort wil proberen het racegebeuren voor het publiek aantrekkelijker te maken door de baan sterk in te korten. Tussen het rechte eind en het begin van de Hunzerug zal daartoe een verbindingsstuk moeten kotnen, waardoor een nieuwe baan van ongeveer een kilometer lengte ontstaat De plannen van de directie zyn nog in een pril stadium. Alvorens bij de gemeente Zand voort officieel een verzoek tot wijziging van het tracé zal worden gedaan, wil di recteur Johan Berepoot eerst met burgemeester Machielsen van Zandvoort de plannen doorpra ten. Voor zo'n gesprek is overi gens nog geen afspraak ge maakt Een voordcel voor een korte baan rond het rennerskwartier is vol gens woordvoerder Buwalda ook dat in Zandvoort zelf minder ge luidshinder zal ontstaan. „De korte baan ligt namelyk ver van het dorp. en daarom snijdt het mes aan twee kanten. Het is gun stig uit milieu-overwegingen en ook uit sportief oogpunt", aldus Buwalda.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 21